Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 11:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tamás, köszönöm a kérdésed
Tehát van egy közösség a baptista közösség, amely (ha jól tudom) azért vált közösséggé, mert a gyermek keresztséget, főleg a 8 napos korban történt keresztséget nem fogadták el az Írások alapján.

Jelenleg pedig azokat akik elfogadják Uruknak az Úr Jézus Krisztust nem merítik be, hanem várakoztatják, és tanítják őket.

Ez alatt az idő alatt nem részesülnek az Úrvacsorai közösségben sem azok akik elfordultak a világi élettől és helyette Istennek akarják adni a földi létüket.

Ennek a várakoztatásnak biztos van sok magyarázata.

Aztán sokan mondják magukat karizmatikusoknak a hagyományos közösségekben is és ott sem elsődleges az Ananiás mondata Paulusznak, sőt még másodlagos mondatként sem.
Aztán sok vendég jön és ők sem ezt tartják fontosnak, gondolom ebből nő ki, hogy még nyelveken imádkozó nagyon idős ref. pap is azt mondja, hogy mind a kettő elhanyagolható a gyermek és felnőtt bemerítés is.

A katolikusok a csecsemő keresztséget preferálják, de az elsőáldozókat megtanítják az odaszánás alapjára, és erről az elsőáldozók hitet tesznek.

7-8 éves korban történik amikor még van a gyermekben affinitás, és ha tényleg megtért, akkor az örökre érvényes, gondolom én.

A többit pedig biztos elintézi a MINDENHATÓ.

Még egyszer köszönöm a kérdésed, ha nem jól látom annak csak örülök, mert akkor Isten igazsága még sem hanyagolódik a hívők között.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 12., szombat 12:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
annyi időm volt csak, hogy bemásoljam baptista barátaimnak a kérdésedet, kíváncsi leszek, hogy ŐK mit mondanak :D

azért majd reagálok a többire, csak most mennem kell :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 19., szombat 07:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
annyi időm volt csak, hogy bemásoljam baptista barátaimnak a kérdésedet, kíváncsi leszek, hogy ŐK mit mondanak :D

azért majd reagálok a többire, csak most mennem kell :D


Egy hete tetted az ígéretet :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 19., szombat 12:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
höhö :D

súlyos.... most ISMÉT éppen mennem kell, ért.fogy.otthonba megyünk, a gyülekezetünk "egyik fele" ott van és evangélizáció lesz: gondozók, szülők, és persze ápoltak is


de erőt veszek magamon (nagyon nem szeretem AMÚGY az ilyen lökdösést :D) és FOGOK válaszolni.... (talán egy hétnél is hamarabb :P:P:P)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 19., szombat 15:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Távol legyen tőlem minden ilyen gondolat, és ígérni sem kell, betartani pedig pláne nem. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 19., szombat 22:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igért neked bárki is valamit a férjeden kívül? én BIZTOS NEM!!

DE "van termés", úgyhogy ideteszem:
Idézet:
engem 2 héttel a megtérésem után merítettek be.

szerintem nagyon kevés gyülekezet van, ahol még ezt csinálják, őszintén szólva én erről pár hónappal ezelőtt hallottam csak, hogy létezik ilyen "tradíció" hogy 3 évet vagy mennyit váratják a megtérőket a bemerítésre.

ötletem sincs egyébként hogy ez miért jó... valaki okosabb?

Idézet:
höhö... akkor mi nagyon kevés gyülekezet közé tartozunk.. jó persze nem évekig, hanem mondjuk csak hónapokig...

és azt mondják az elöljárók azért, hogy addig is tanuljon többet Isten igéjéről, meg legyen tisztában igazságokkal.. vagy valami ilyesmi
igen igen megnéztem.. a bemerítés előtt nálunk, vagyis a gyülekezetben 13 alkalmas felkészítőn, ún. törekvők óráján kell részt venni...

Idézet:
hát törekvő volt nálunk is. de szerintem az kicsit más tészta. amikor én elkezdtem eljárni, én nem voltam megtérve meg semmi. aztán eljártam egy ideig, közben megtértem, és aztán mondom, hamar be is merítkezhettem.

Idézet:
izééé, én nem is tudtam, hogy fix számű törekvők után lehet csak bemerítkezni... tájékozatlan vagyok
szerintem nálunk volt, hogy olyan merítkezett be, aki nem is járt törekvőkre. Legalábbis oda nem, ami "a törekvők órája" - persze máskor dumálgatott a lelkipásztorral, de a "hivatalos törekvők óráján" talán egyszer sem volt. De nem tudhatom végülis...
Szóval szerintem ez gyülekezetfüggő.


amint láthatjuk, a dolog hasonlít a konfirmandusok felkészítéséhez.... nyilván picit MÁS, mert a konfirmandusok már "túl vannak" a vízkeresztségen...

másrészt viszont: a SZERECSEN KOMORNYIK is "megkapta a kiképzést" a bemerítés előtt

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 06:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
1.
net2rist írta:
annyi időm volt csak, hogy bemásoljam baptista barátaimnak a kérdésedet, kíváncsi leszek, hogy ŐK mit mondanak :D

azért majd reagálok a többire, csak most mennem kell :D


kicsit később :wink:
2.
? írta:
igért neked bárki is valamit a férjeden kívül? én BIZTOS NEM!!


:roll:

bocsánat félreértettem a fentieket, nézdd el kérlek észbeli képességeim korlátolt voltát, holtig tanul az ember :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 07:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
igért neked bárki is valamit a férjeden kívül? én BIZTOS NEM!!


kösz a kérdést :!:

Igen ígért és nem bárki, hanem maga a MINDENHATÓ ISTEN :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Azt is közsönöm, hogy alkalmat adtál, hogy ezt nyilvánosságra hozzam és megköszönjem NEKI :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 07:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:D

köszönöm, hogy válaszolhattam :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 08:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
:D

köszönöm, hogy válaszolhattam :)


Igen nagyon elgondolkodtató, hogy miért személyeskedésre indul egy olyan téma, ami nem emberi dolgokat érint.

Gellert kap :roll:

Pedig nem én, nem a férjem és nem te vagy itt a kérdés, hanem a keresztség lényegtelenné tétele. (azért indítottam magammal, hogy ne az legyen a probl, hogy veled indítok, de így az én szamár jön be, lényeg, hogy maradjunk az Úr ÚTJÁN :) :*: :P )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 08:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
FM írta:
Ennek a várakoztatásnak biztos van sok magyarázata.

erre válaszoltam azt hiszem, illetve nem én, hanem a megkérdezett "illetékesek"... számomra kielégítő és érthető a magyarázat, nem mondom, hogy feltétlenül mindenben egyetértek vele, de az indokaikat el tudom fogadni

FM írta:
Aztán sokan mondják magukat karizmatikusoknak a hagyományos közösségekben is és ott sem elsődleges az Ananiás mondata Paulusznak, sőt még másodlagos mondatként sem.

"Saul atyámfia, az Úr küldött engem, Jézus, a ki megjelent néked az úton, melyen jöttél, hogy szemeid megnyiljanak és beteljesedjél Szent Lélekkel." - erre gondolsz valószínűleg... "akik karizmatikusnak mondják magukat a hagyományos közösségekben" (én baptistákat, katolikusokat, reformátusokat is ismerek ilyeneket bőségesen) azoknál én nem láttam, hogy nem tulajdonítanának jelentőséget ennek... de lehet, hogy te különleges tapasztalatokat szereztél... ha nem akarsz beszélni róla, nem tudok válaszolni se a SEJTETETT kérdésedre...
FM írta:
Aztán sok vendég jön és ők sem ezt tartják fontosnak, gondolom ebből nő ki, hogy még nyelveken imádkozó nagyon idős ref. pap is azt mondja, hogy mind a kettő elhanyagolható a gyermek és felnőtt bemerítés is.


itt is érdekelne a forrás... ISMEREK én is idős nyelveken imádkozó ref. papokat, és EL NEM TUDOM KÉPZELNI hogy ezt a SÁKRÁMENTUMOT "elhanyagolható"ként kezeljék...
ha nem mondasz konkrétumot, erre is csak egy "szerintem ez lehetetlen" választ tudok adni...

FM írta:
A katolikusok a csecsemő keresztséget preferálják, de az elsőáldozókat megtanítják az odaszánás alapjára, és erről az elsőáldozók hitet tesznek.

7-8 éves korban történik amikor még van a gyermekben affinitás, és ha tényleg megtért, akkor az örökre érvényes, gondolom én.

A többit pedig biztos elintézi a MINDENHATÓ.


erről a megszólalásról meg még az se világos, hogy ez KINEK A VÉLEMÉNYE? idézel valamit, amivel nem értesz egyet? de akkor miért lehet ezt is csak SEJTENI??

köd-oszlatást azt hiszem hiába kérnék... a ködben TAPOGATÓZÁS terén meg ennyit tudtam tenni... túlteljesítve minden "igéretemet"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 09:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
A konkretizálás privát levélben megtörtént, mert nem kívánok személyeskedni
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 12:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a köz-köd mellé kaptam egy kis privát ködöt is a postaládámba

köszönöm....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 19:46 
Békesség!

A szent Keresztségről

XXVI. ÚRNAPJA.

69. K.: Hogyan emlékeztet és biztosít a szent Keresztség téged a felől, hogy Krisztusnak a keresztfán való egyetlenegy áldozata neked javadra szolgál?

F.: Úgy, hogy a vízzel való külső leöntést maga Krisztus szerezte és azzal megígérte, hogy az Ő vére és lelke épp olyan bizonyosan lemossa lelkem tisztátalanságát, azaz minden bűnömet, mint amilyen bizonyos az, hogy külsőleg leöntetem a vízzel, mely a test tisztátalanságát mossa le.

Mt. 28: 19; 1. Pét. 3: 21; Tit. 3: 5; Márk 16: 16; Csel. 2: 38; Ján. 1: 33; Róm. 6: 3-4; Márk 1: 4; Luk. 3: 3.

70. K.: Mit jelent a Krisztus vérével és Lelkével való megmosatás?

F.: Azt, hogy Isten kegyelemből megbocsátja a bűnöket Krisztus véréért, melyet keresztfán való áldozatában érettünk ontott ki. Továbbá (jelenti) a Szent Lélek által való megújítást és a Krisztus tagjaivá szentelést. hogy így minél jobban meghaljunk a bűnnek és istenfélő, feddhetetlen életet éljünk:

Zsid. 12: 24; Jelen. 1: 5; Kol. 2: 12; 1. Pét. 1: 2; Zak. 13: 1; Ezék. 36: 25; Ján. 1: 33; 3: 5; 1. Kor. 6: 11; 12: 13; Róm. 6: 4.

71. K.: Hol ígérte meg nekünk Krisztus, hogy olyan bizonyosan megmos vérével és Lelkével, mint ahogy a Keresztség vize megmos minket?

F.: A Keresztség szereztetésekor, mely így hangzik: Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében (Máté 28: 19.). És: Aki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül, aki pedig nem hiszen, elkárhozik (Márk 16:16.). Meg is ismétlődik ez az ígéret akkor, mikor a Szentírás: az újjászületés fürdőjének és a bűnök lemosásának nevezi a Keresztséget (Tit. 3: 5. Csel. 22: 16.).


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 05:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Egy kis ködoszlatás.
A kulcsszó pedig legyen a másik mondanivalójának (meg)érteni AKARÁSA
net2rist írta:

FM írta:
Aztán sokan mondják magukat karizmatikusoknak a hagyományos közösségekben is és ott sem elsődleges az Ananiás mondata Paulusznak, sőt még másodlagos mondatként sem.


"Saul atyámfia, az Úr küldött engem, Jézus, a ki megjelent néked az úton, melyen jöttél, hogy szemeid megnyiljanak és beteljesedjél Szent Lélekkel." - erre gondolsz valószínűleg... "akik karizmatikusnak mondják magukat a hagyományos közösségekben" (én baptistákat, katolikusokat, reformátusokat is ismerek ilyeneket bőségesen) azoknál én nem láttam, hogy nem tulajdonítanának jelentőséget ennek... de lehet, hogy te különleges tapasztalatokat szereztél... ha nem akarsz beszélni róla, nem tudok válaszolni se a SEJTETETT kérdésedre...


Pontosítsunk:

ApCsel. 22,12
Egy bizonyos Anániás pedig, aki törvény szerint élő kegyes férfi, aki mellett bizonyságot tesznek az ott lakó zsidók mind,
ApCsel. 22,13
eljött hozzám, elém állt, és így szólt: Testvérem, Saul, láss! És én abban a pillanatban ismét láttam, és rátekintettem.
ApCsel. 22,14
Ő pedig ezt mondta nekem: Atyáink Istene választott ki téged, hogy megismerd az ő akaratát, meglásd az Igazat, és hangot hallj az ő ajkáról.
ApCsel. 22,15
Mert az ő tanúja leszel minden ember előtt arról, amiket láttál és hallottál.

ApCsel. 22,16
Most tehát miért késlekedsz? Kelj fel, keresztelkedj meg, mosd le bűneidet, segítségül híván az Úr nevét.


(Gondolom) Magda arra gondolt, hogy az előbbi túlhangsúlyozásával lényegtelenné lehet tenni a másodikat.
(Gondolom) Nem véletlenül tartotta fontosnak a Szent Lélek, hogy ez a történet ebből a szemszögből nézve is bekerüljön az Ap. csel-be.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség