Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 19., szombat 19:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Kamilla!
Képzeld, én annyira buta vagyok, hogy nagyon sokáig azt hittem, hogy a mormonok az egy népcsoport, és úgy gondoltam valahol északon laknak, olyan eszkimósnak képzeltem.Hát igen. :oops:
Üdv szeretettel cilla :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 20:23 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Nem viccből van a "ne csinálj magadnak faragott képet" a Bibliában - bár az cseppet másra vonatkozik, de én símán tudom erre is értelmezni. Nem tudjuk, hogy nézett ki Jézus, nem is lényeges. Ezért tetszett nekem egyedül a Máté evangéliuma című film, (a több Jézus életét feldolgozó film közül), mert abban egy rövid fekete hajú színész játszotta Jézust, s bár nem volt benne az egész evangélium, de egy olyan szó sem hangzott el a filmben, ami ne a Máté evangéliumában szerepelt volna.

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 20:26 
Kedves Cilla!

Igen, én is a mormotákkal asszociáltam....
:-)

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 06:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:D.
Nekem elsőre a többnejűség jutott eszembe róluk, de erről nem is akartak mesélni. Amúgy szimpatikusak. Miután tisztáztuk, hogy nem fogom a Mormon könyvét olvasni, és nem fogok hozzájuk elmenni, még megkérdezték, hogy tudnak-e valamiben segíteni, fizikailag. És azzal is bevágódtak, hogy azzal indították a beszélgetést, hogy nahát, milyen szép ez a lakás. Tényleg olyan szép lakásunk van. :) Úgy örülök neki..


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. máj. 21., hétfő 07:00-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 07:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
iszonyat tiszteletreméltó a SZOCIÁLIS RENDSZERÜK!!

HA a keresztények ennek a KÖZELÉBE jutnának: sokkal szimpatikusabbak lennének az "átlagember" számára :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 07:07 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Nekem még nem volt szerencsém mormonokkal összefutni, pedig annyira tisztelem bennük azt, hogy ALAP, hogy tök idegen országokba elmennek, és hirdetik azt, amit hisznek.
A múltkor Jehova tanúi csöngettek be hozzánk. Anyukám kinézett az ablakon, látta, hogy KIK, és mondta: lányom, ez a te "szakterületed". És én mentem. Vitázós kedvemben voltam, nem is küldtem el őket (mert azért leginkább ez szokott történni, ha nincs türelmem hozzájuk), és kb fél órát beszélgettem velük a kapuban. Örültek neki, hogy végre egy teológussal beszélgethetnek, mert ez milyen ritka. De szterintem megbánták ezt a mondatot, mert egy kicsit hozzáértő lévén kb minden megnyilvánulásukat cáfoltam :oops:
És képzeljétek, az volt a legnagyobb "bajuk", hogy Istennek mi a neve, mert ha nem tudom a nevét, akkor nem tudom megszólítani, és puff neked közvetlenség. Én mondtam, hogy szerintem Jézus Krisztuson, mint egyetlen és tökéletes közbenjárón keresztül tökéletesen megvalósul a közvetlenség - szerintem. És ha tudnám Isten nevét, akkor az sem változtatna az ő munkáján, amit az én életemben és a világban végez.
Lényeg a lényeg: érdekes dolog ezekkel a házalós térítőkkel beszélgetni néha...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 07:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Megint egy hét kezdődik, sok egyforma hétköznappal. Viszont ennek most különlegesen szép lesz a vége. Egyszerű mondat, nincs neki mellékmondata. Feltételes mellékmondata meg pláne nincs. Mármint ilyenfajta, hogy 'ha sikerül', meg 'ha mindenjólmegy'....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 07:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 07:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Hát, nemtudom. A jehova tanúival én még kiskoromban beszélgettem egyetlenegyszer, és megbántam. Dehát én nem is vagyok hozzáértő... az egyetlen, amire nem tudtak válaszolni, hogy miért kell a sok pandamaci a mennyországba. (amúgy olyanok voltak, mint akiken benyomták a play gombot, és sajnos nem lehetett udvariasan elküldeni őket). És nagyon aranyosan kezelték a kérdést, hótt komolyan azt mondták, hogy a pandamacik egy magasabb szintű problematikához tartoznak, és én előbb az alapokkal jöjjek tisztába, utána jöhetnek csak a pandamacik.
Amúgy ezek a szóróanyagok a mormonoknál is hasonlóak.. szép színes képek, különböző védett állatok, különböző rasszokhoz tartozó gyerekek mindig másfajtájú szülőkkel (vajon az is hozzátartozik szerintük, hogy európai szülőknek ázsiai gyereke születik és fordítva??).


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. máj. 21., hétfő 11:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 09:22 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
De jó. :) Én még mormonokkal sosem találkoztam, tök érdekesek lehetnek.
Meg tudom, nihilista vagyok, de néha azt gondolom szívesebben lennék valakinek az x-edik felesége, minthogy senkinek senkije. :) Egyrészt nemcsak úgy lógna bele az ember lánya a világba egyedül (miközben mindig a feje felett lebeg a tartós létbizonytalanság). Végülis, akinek egy felesége van, az se feltétlenül szereti azt az egyet nagyon. Szóval én már ott tartok, hogy x-edik is szívesen lennék, csak ne lennék örökké egyedül...Ha a keresztényeknél is engednék a többnejűséget, akkor különben a nők számára megoldódna a társkérdés problámája, mert a hívő férfiak jelentős része (gondolom a világ trendjéhez igazodva, mivel most ez van :? ) nem akar nősülni. Elképesztőnek tartom, hogy 35(!) éves férfiak azt nyilatkozzák magunkról, hogy ők még éretlenek a házasságra(hát nem tom, azért, mert ő nem bízik saját magában, még Istenben bízhatna, hogy alkalmassá teszi őt, de mindegy... :? )
Na, most tudom, azzal, hogy ezeket leírtam, a Parókiáról biztos nem fog egy pasi sem felfigyelni rám :P Nem szeretnek ilyesmiket hallani :P .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 09:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Gondolod, hogy a pasiknak nem tetszik, ha egy nő támogatja a többnejűséget?? :)
Amúgy teljesen értem, amit mondasz, hogy egy pici szelet is jobb, mint a semmi... és nem annyira extrém dolog ám ez, sok nő van így vele. Csak körül kell nézi. Sőt: a többnejűség nagyon is hétköznapi dolog mamár (csak nem így hívják).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 09:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
kamilla írta:
(vajon az is hozzátartozik szerintük, hogy európai szülőknek ázsiai gyereke születik és fordítva??).


vagy csak a közeli jövőt látják? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 09:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2018. feb. 27., kedd 15:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 09:58 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
kamilla írta:
És... ez egy jónagy csapda. Miért ne lehetne neked egész tortád? De tényleg miért ne????????? Pici szeleteken tegnődni, bármilyen finomak is azok, kevés, és frusztráló, és és ... persze, jobb, mint a semmi, de csak kicsivel. Hosszú távon megöli az embert az ilyen.


Tulajdonképpen igazad van... :( Csak én nem vagyok az a típus, aki kapni fog tortát, attól tartok...akkor meg jobb lenne egy szelet is. Most az a baj, hogy úgy vagyok vele már, hogy én már lassan belemennék egy élettársi kapcsolatba is egy nem hívővel...csak valakinek legalább egy picit fontos legyek, és legyen, aki nekem is fontos lehet "úgy" is. Egy pillanatnyi boldogság és utána egy életen át tartó szívfájdalomban is inkább benne lennék, mint abba, hogy soha senki ne szeressen egy kicsit se. :cry: Meg én úgy érzem, hogy akkor elpazarolódott a fiatalságom, a szépségem...a nagy semmire. Mi értelme az egésznek, ha egy férfit se tettem vele boldoggá soha? A Mennyben nem lesz házasság..azt csak itt lehet csinálni.
De persze tudom, mást akar a nő időnként és mást a féfi...én abban is benne lennék már néha, hogy: "nem baj, ha csak lefeküdni akar velem, de legalább valamit akar velem, tőlem." (És előtte meg utána legalább egy kicsit szeret is - ez a legfontosabb az egészben.)Ez is jobb annál, minthogy valaki még erre sem tart érdemesnek. És a hívő férfiak pl. még erre sem... :cry: szóval én már 99%-ban lemondtam a tortáról. Sajnos már elmúltam 25...szóval...nem tudom. Senki nincs a láthatáron se. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 10:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2018. feb. 27., kedd 15:20-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség