Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 10:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
--


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2018. feb. 27., kedd 15:21-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 10:34 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
kamilla írta:
figyu! nagyonnagyon értem, amit írsz, én 18 éves koromban rögtön belementem egy élettársi kapcsolatba egy nem hívővel.. csak azért írtm ezt ide, hogy lásd, hogy tényleg mennyire értem (amúgy azóta is ezzel a nemhívővel élek, és egész normálisan elvagyunk)
És... perszehogy az emberben benne van az a vágy is, hogy be kéne tartani a szabályokat, jókislánynak kéne lenni, ilyenek. De ez a vágy semmi ahhoz képest, amennyire egy emberi szó tud hiányozni.
És tudodmit? szerencséd van, hogy nem olyan 'hívő' fiúkkal találkoztál, akik belemennek ilyen páréjszakás izékbe. Ez nem azért van, mert arra se találtak érdemesnek, ezt te se mondhattad komolyan. Ez egyesegyedül azért van, mert szerencséd van.
Tudod, ha úgy gondolkodom, ahogy te, akkor ez egy tök sima képletté válik: neked van valamid, amit pár emberi szóért, szeretgetésért tudsz adni cserébe. A gáz benne az, hogy azok a pasik, akik ebbe belemennek, bármilyen jó színészek is, nem őszintén fogják neked adni azt a szeretgetést, ami az alku tárgya volt... de a legtöbben nem is pazarolnak olyan sok energiát erre. És úgy fogod érezni folyamatosan, hogy átvágtak, ráadásul a jólelkiismeret c. izét is elveszted.
És az a nagyonnagyon nagy átvágás az egészben, hogy közben az, hogy legyen valaki melletted, aki figyel rád, és szeret, neked teljesen jogosan jár!!!!
Nem kell érte áldozni semmit. Viszont ha ilyenekbe belemész, attól olyan bűntudatod lesz, hogy még kevésbé fogod elhinni, hogy jár neked, és méginkább úgy fogod érezni, hogy csak úgy jár, ha adsz valamit érte, és ez így egy rondaronda ördögi kör, amiből - valaholmélyen szeirntem most is tudod, hogy - csak vesztesen lehet kijönni.


Én teljesen hidegen hagyom a hívő fiúkat :cry: , szerintem. Ez a legrosszabb az egészben...hogy lehetne valakim, ha nagyon akarnám...még mindig kíván engem...csak nem hívő. Persze annak idején úgy éreztem, jobb volt, hogy szakítottunk(különben még nem voltam hívő, mikor szakítottam vele), de most már...nem tudom...inkább egy másik ember miatt kínlódnék, mint magam miatt...
Én már most sem hiszem, hogy jár nekem...milyen alapon járna? Nem is értem az egészet...*vakarja a fejét* semmi sem jár az embernek végülis, nem? :? Szóval ezt nem értem...Isten szerint az ember egy semmire nem jó izé, vagy mi. Folyton csak bűnös. Akkor mi jár neki? Nem tudom...ált, úgy gondolom semmire nem megyek vele, hogy "technikailag" tiszta vagyok. (Egyrészt úgyse vagyok az, mert egyedül már éltem nemi életet :? , és már zaklattak is egy csomószor...tehát már annyira úgyse vagyok érintetlen. Biztos ez a bajuk a hívő pasiknak: valami abszolút tökéletesre vágynak, vagy nem tom.)

Már most is bűntudatom van. (Nekem ált. egész életemben az volt, még nemhívő koromban is) Csak megtérésem után időnként nagy-nagy ritkán volt úgy, hogy meg tudtam nyugodni. Szóval nálam nem nagyon oszt vagy szoroz az egész (tudom, hogy ez érthetetlen, nem tudom rendesen elmagyarázni de). Na jó, nem akartalak megharagítnai, bocsi. :( Asszem megszűnök mára, jobb lesz. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 10:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
D--


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2018. feb. 27., kedd 15:21-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 10:42 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
kamilla írta:
És ez, hogy mást akar a nő, mást a férfi,valamilyen szinten biztos igaz, de én úgy érzem, hogy sokan túlértékelik.. ez egy pasisoviniszta duma. A nőknek is van biológiájuk és vannak igényeik. És nagyon nehéz dolog ezt összeegyeztetni a jókislánysággal, meg a lelkiismerettel. Lelkiismeret-ügyben az a kérdés, hogy hívőnek lenni csak annyit jelent-e, hogy az ember hősiesen tűri a szexuális frusztrációt.. ha igen, akkor egy nagy túró az egész. És tökjó, hogy nem.


Csak tán ne leszel kimoderálva. :D Különben ez tényleg igaz, azt hiszem, és sem úgy értettem. Persze, hogy kell nekem is a szex, de tényleg emellé még más is kell (hogy melyik kell éppen jobban, az szerintem nálam változó).
Ezt a hívő pasiknak is meg kéne mondani, amit az előbb írtál. :) Mert ez tök jó! Én ugyanis nem nagyon tudom elhinni egy egészséges 35 éves férfiról (vagy nőről sem), hogy ne lennének szexuális vágyai. Pál is azt mondta, hogy jobb házasságban élni, mint égni (a vágytól, mert Pál ezt érti égés alatt)...de a hívő pasik inkább az utóbbit választják. :) Lelkük rajta. Nekem ne mondják, hogy soha nem kívántak meg egy "fehérnemű katalógust", amit véletlenül bedobtak a postaládájukba. :)
Én kénytelen vagyok tűrni, a szexuális frusztrációt és a szeretetéhséget is. Ill. már nem tűröm annyira (az előbbin - félig meddig tudok segíteni...a másikon mondjuk nem). Persze emiatt (is) bűntudatom van. De most mit csináljak? Akasszam fel magam? :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Emilien 2007. máj. 22., kedd 00:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 10:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
légyszi ne.
(})(})(})


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 10:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
a nagy vallásos múltam miatt küzdök most nagyon, nehéz ilyeneket írni, mert mindig attól félek, hogy sehogy se tudom bizonyítani, hogy ez most nem őszintétlen sablonduma..
szóval... erre a mostmicsináljakra igenis van normális válasz. Méghozzá arrafele van a normális válasz, hogy Isten volt már ember, és tudja milyen az


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 11:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)({)({)

egyetértek

({)({)({) (ezt most NEKED, emilien!)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 11:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Én annyira de annyira szeretem a nem-álprűd, keresztyén EMBEREKET :D

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 16:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Köszi Jenny.. kicsit azért féltem a reakcióktól.

És akkor mesélek is mai naplótémát. Volt egy érdekes élményünk reggel. Tündi még pizsamában volt, épp ágyaztunk be, mikor kopogtak. Az egyik szomszéd nőszemély volt (hat lakás van az emeleten összesen):
- Figyelj, jön a mentő, addig légyszi nézz már rá a Jánosra, csak hogy ne haljon meg, nekem mennem kell időre, te vagy csak itthon
- Mivan??

János (Tündinek János bácsi) cukros, és rendszeresen van rosszul... elfelejt enni, és leesik a cukra. Olyankor ijesztően hörög, és rúgkapál. Csak a másik folyosón van, nem hallatszik át hozzánk. És nagyon megijedtem, mert tudtam, hogy időnként ki szokott jönni hozzá a mentő, és hogy rosszul szokott lenni, de ez a 'csak hogy ne haljon meg', ez mellbevágott. Mégis, mit tudok csinálni, hogy ne haljon meg??? Jáááj. Erre a csaj:
- Vigyázni kell, mert ha nem figyel rá ilyenkor senki, meghalhat..
- Nade mégis, mit csináljak?
- Menj át, tárva-nyitva van minden

Fogtam Tündit, és átmentünk. Bácsi rángatózott az ágyon, és hörgött. Hm. Akkor most próbáljunk társalogni.

- Jó reggelt.. csak azért jöttünk, hogy ne jöjjön be idegen, mert nyitva az ajtó, amíg jön a mentő.

Erre a bácsi két hörgés között:

- Mentő? Ide? Minek??

- Hááát, izé.. nincs rosszul?

- Nem, köszönöm (hörgés)

Aztán úgy láttam, nincs kedve beszélgetni, csak rángatózott és hörgött. Vittem neki csokit, de nem bírt enni.
Az volt a szerencse, hogy a mentő kb öt perc után meg is jött, mondták, hogy ilyenkor cukros vízzel kell itatni, mert enni már nem bír..
Megszúrták párszor (azalatt Tündivel kimentünk, így is három kézzel kapaszkodott belém szegénykém, nagyon meg volt ijedve).
Aztán kapott infúzióban cukrot. Közben megkértek, hogy fogjam le, aztán rájöttek ők is, hogy Tündivel a kezemben ez kicsit nehéz feladat (nagyon félt, nem tudtam letenni, meg akkor már volt pár véres tű, meg ez-az szanaszét, nem is szívesen tettem volna le), úgyhogy az infúziót tartottam.
És aztán magához tért - de jó pillanat volt - szépen köszöntünk, normális lett megint, láthatóan mérges volt magára, hogy megint elfelejtette az evést..
És hazajöttünk.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. máj. 21., hétfő 18:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 18:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kamilla! Ezt akár szét is lehetne küldeni, mint nagyon nagyon tanulságos történet... Igazán érdekes dolgokat tényleg csak az élet tud kitalálni...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 18:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Ööö, és mi belőle a tanulság? Ne bízzunk súlyos beteg embereket szőke kismamákra?
Szegényen az látszott aztán, hogy kínos neki ez az egész.. az első gondolatom az volt, mikor hazajöttünk, hogy gyorsan csinálok egy muffint, az megvan fél óra alatt, és átviszem, és izé... aztán meggondoltam, mert lehet, hogy ha nekiállok nyüzsögni, attól csak még kínosabb lesz, hagytam az egészet. Végül is, ha én hörögnék magamtehetetlenül az ágyon, ő is megvárná velem a mentőt, ez tök természetes dolog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 19:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
1. tanulság: mindig van valami, ami sürgősebb egy emberéletnél.
2. Lazán kimondjuk, hogy halálán van valaki, és átruházzuk másra a felelősséget.
3. Nem vagyunk felkészülve arra, hogy mit kezdjünk egy életveszélyben levő emberrel.
4. Ha az a másik nőszemély nem lett volna, nem hallottad volna meg. Ennyire nem tudunk azokról, akik a szomszédunkban laknak. Mi a szomszéd néniről 2 hónappal a halála után vettük észre, hogy nincs.
5. Néha azoknak is szüksége van segítségre, akik ezt tagadják.
6. Akármennyire is szidjuk az egészségügyet, és akármennyire is próbálják tönkretenni, ők töretlenül dolgoznak.
7. Mégsincs elég emberük, hogy nem volt, aki lefogja. (Más esetben, aki kihúzza a féllábú embert a vonat alól, és annak egyedül kellett kimásznia.)
8. ?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 23., szerda 12:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Hejhajj, de szép ez a hét. És milyen fura, hogy attól időnként nehéz lesz, hogy szép.
Ma kiderült, hogy valaki, akitől egyáltalán nem vártam volna ilyet, átszervezi a hétvégi programját a kedvemért.
Másik valaki lemond egy programról, szintén csak az én kedvemért.
Egy harmadik valaki átszervezi a családja (ha őt is beleszámolom, összesen öt ember) programját, megintcsak kizárólag az én kedvemért.

És én mindezt el fogom fogadni, és ezzel elbúcsúzom a napégette arcú, magányos Scarlett O'Hara szerepétől, aki csak magára számíthat, és gyermekével a karján vág keresztül a végeérhetetlen hosszúságú leégett gyapotföldeken.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 23., szerda 16:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kamilla, azt nem árulod el, hogy mi az apropója ezeknek a programátszervezéseknek?Egy nyári kerti party? :roll: /valami különlegeset sejtek/ 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 23., szerda 16:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Olyan kertipartija úgyem lesz, mint nekem volt :P

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség