Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 06:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
fura ködoszlatás... ITT nem volt köd: számomra EGYÉRTELMŰ mind2 keresztség fontossága...

ahol a NAGY KÖD van: FM állítása szerint vannak olyan karizmatikus a hagyományos (értsd történelmi egyházi) közösségekben, akik szerint LÉNYEGTELEN a keresztség... én EGYETLEN EGY ILYENNEL nem találkoztam!!!

ami a priviben említett EGYETLEN idős református lelkészt illeti: VALÓBAN el tudom képzelni, hogy rövid úton kiadta Magda útját, miután a FELNŐTT-KERESZTSÉGET kérte rajta számon.... másrészről RÓLA se tudom elképzelni (véletlenül személyesen ismerem), hogy bármikor is a KERESZTSÉGET MINT OLYAT relativizálná...


aki ezzel ellentétes információt tud: SZÓLJON...

ha meg NEM TUD: kapcsoljuk ki a ködgépet, JÓ????

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 07:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Megint és ismét működésbe léptél.
Nem ez az első eset és gondolom nem az utolsó.
Hálát adok Istennek, hogy találkozhattam veled személyesen is.
Külön hálát adok a rám szórt minden szavadért, és minden velem kapcsolatos gondolatodésrt.
Csak a szavaid adnak arra támpontot, hogy milyen gondolataid vannak velem kapcsolatban.
Ezért adok külön hálát Istennek minden velem kapcsolatos megnyilatkozásodért.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 07:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:roll: :?:

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 07:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ezt a privát levelet küldtem Netnek:

Idézet:
Feladó: FM
Címzett: net2rist
Elküldve: Vas. Máj. 20, 2007 10:40 am
Téma: válasz
Google ban megtalálod mikor és hol került erre sor:
Idézet:
Idézet:
bogyoki írta:
Mami, a múltkor említetted, hogy olvastál egy könyvet: Szabó Imre: Sírjanak a papok! Jól emlékszem? Hol szerezted?

Most én is tőle olvasok. Cím: A Sátán realitása.


Privátban írtam.



Szabó Imréhez az Úr vitt el, Ő az aki a keresztelésről megosztotta velem a gondolatát.
Amikor kért, hogy imádkozzunk együtt akkor ő is nyelveken imádkozott, aztán értelemmel.
Amikor az imámban arra kértem Istent jelentse ki a keresztséggel kapcsolatban az Ő igazságát, akkor nagyon gyorsan elküldött a lakásából.

Csak arról írok mindég amire egyértelmű tanítást kaptam már az Úrtól.
Amikor tovább vezet és amiről már valakinek beszámoltam, és kiderül számomra, hogy tévedtem, akkor azt javítom.

Nem tartom helyesnek, ha nyilvánosan megjelentem a más titkát, ezért soha ne várd, hogy a közösben olyant írok amit rám bíztak.

Az előítéletről írt dolgokkal egyet kell értenem a megtéretlen és újjá nem született embert csak ez jellemzi.
Az új teremtésnek is van előítélete, de ez a hit az Isten igazságába vetett hit talaján áll.
Nem jó összemosni a dolgokat.
Neked az nem érv ha én mondom, tehát miért lenne érv, ha más mondását én tolmácsolom.
Te nem hitted a Cilla reakcióját ezt teszed amióta össze hozott veled az Örökkévaló.
Szeretettel:
Magda


Gondolom a személyem kihagyható ebből a dologból, mert érdektelen.

A jelenség pedig nagyon fontos.
Kérek mindenkit, hogy ne rólam szóljon, mert én továbbra is vallom, hogy egyetlen jó ami bennem van az Úr Jézus Krisztus.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2007. máj. 21., hétfő 07:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 07:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
:shock: köd előttem, köd utánam :shock:

Ezer éve nem jártam erre, gondoltam, benézek, mi újság keresztség ügyben. Hát ha én most egy kereső lennék, és kérdéseim lennének, egy darab választ sem kapnék rájuk az elmúlt 1-2 oldal alapján. Hogy ez kinek jó, én nem tudom.... :?

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 07:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
FM írta:
Nem tartom helyesnek, ha nyilvánosan megjelentem a más titkát, ezért soha ne várd, hogy a közösben olyant írok amit rám bíztak.


őszintén szólva: ezt TÉNYLEG NEM VÁRTAM tőled... tiszteletben tartottam (volna) a titkaidat, EZÉRT nem említettem név szerint Imre bácsit...

ha már így kiraktad az ablakba: a leveled KÖDÖS!!!

MIT írt bogyoki? MIT írt Cilla.. egyáltalán hogy kerül ő ebbe a lecsóba???

EGYET értek csak a ködből: hogy VELEM SZEMBEN fujod... mert fujsz rám... máig nem egészen világos, hogy MIÉRT?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 07:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
JennyT írta:
:shock: köd előttem, köd utánam :shock:

Ezer éve nem jártam erre, gondoltam, benézek, mi újság keresztség ügyben. Hát ha én most egy kereső lennék, és kérdéseim lennének, egy darab választ sem kapnék rájuk az elmúlt 1-2 oldal alapján. Hogy ez kinek jó, én nem tudom.... :?


drága Jenny! ott tartok, hogy a keresőket igyexem KIvezetni (ebből) a ködből... :S

tényleg kár, hogy akik a keresőknek SEGÍTHETNÉNEK, ehelyett a ködben körbe-botorkálva egymás haját huzigálva "keltik jó hírét" a kereszténységnek...

ezennel abbahagytam, bocsánatot kérek, hogy BELEMENTEM ebbe, tudhattam volna, hogy minden inkább jön ki ebből, mint jó... :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 07:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Gondolom kedves Net vissza kérdezhettél volna magánban, te tudod miért nem azt tetted.
A dupla idézetet javítottam, ami tényleg nem derült itt most ki, de a Google-ban az olvassa aki akarja.
Ennyi.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 08:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ne haragudj, eddig mikor levelezni kezdtem veled, annak mindenféle gyümölcse volt, csak jó nem... azt gondolom vannak dolgok, amit nem érdemes erőltetni...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 08:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ez is egy eredménye a levelezésnek, aztán az örökkévalóságban megtudjuk mi a jó és mi a rossz :wink:
A sértegetést pedig magánban sem űzöm.
Jó lenne, ha nem körülöttem folyna a dolog, mert én erre porszem vagyok :oops:
Sokkal lényegesebb a téma, mint a személy gondolom ezzel egyet értesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 22., kedd 07:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Talán nem érdektelen a képeken egyenként végig menni imádkozó szívvel.
http://www.baptist.hu/index.php?m=3
Ki a győztes :?:
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 22., kedd 07:55 
Kedves Imre!

.....mosd le bűneidet, segítségül hívva az Úr nevét!

Az életemben pár hónappal ezelőtt olyan pontra engedett el az Úr, hogy ezt gyakorolhattam.
Órákon át kiálltottam hozzá, segítségül hívva az Ő nevét, bevallva Neki minden bűnöm - azokat is, amikkel a Sátán vádolt, hiszen célja az elpusztításom volt és nem a megjobbításom - és megtisztulást kérve ezekből ez által és az által, hogy TUDOM a kereszten értem is az életét adta a világmindenség Ura!

Gyakorolhattam magam ebben az Igében!

....és tudjátok abban az állapotban pontosan tudtam, hogy nem tart életben sem a sok víz, sem a kevés, sem a leöntés, sem a víz alá merülés, sem semmilyen lelkész, sem semmilyen orvos, csak és kizárólag Isten Igéjének a cselekvése.

Ezért vallom református hitvallásunk szerint, hogy olyan bizonyosan lemossa Krisztus halála és vére a lelki szennyet, ahogyan a víz a test tisztátalanságát mossa le!

Kegyelmezzen nekünk a Mindenható Úr!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 22., kedd 10:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Kavics!
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 22., kedd 13:41 
Kedves Cilla!

Róma 6.
3. Avagy nem tudjátok-é, hogy a kik megkeresztelkedtünk Krisztus Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg?

4. Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség által a halálba: hogy miképen feltámasztatott Krisztus a halálból az Atyának dicsősége által, azonképen mi is új életben járjunk.

5. Mert ha az ő halálának hasonlatossága szerint vele egygyé lettünk, bizonyára feltámadásáé szerint is azok leszünk.

6. Tudván azt, hogy a mi ó emberünk ő vele megfeszíttetett, hogy megerőtelenüljön a bűnnek teste, hogy ezután ne szolgáljunk a bűnnek:

7. Mert a ki meghalt, felszabadult a bűn alól.

8. Hogyha pedig meghaltunk Krisztussal, hiszszük, hogy élünk is ő vele.

9. Tudván, hogy Krisztus, a ki feltámadott a halálból, többé meg nem hal; a halál többé rajta nem uralkodik,

10. Mert hogy meghalt, a bűnnek halt meg egyszer; hogy pedig él, az Istennek él.

Dicsőség, dícséret, hála és magasztalás annak, aki ezt egyedül érdemli!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 22., kedd 14:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kavics írta:
Kedves Cilla!

Róma 6.
3. Avagy nem tudjátok-é, hogy a kik megkeresztelkedtünk Krisztus Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg?

4. Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség által a halálba: hogy miképen feltámasztatott Krisztus a halálból az Atyának dicsősége által, azonképen mi is új életben járjunk.

5. Mert ha az ő halálának hasonlatossága szerint vele egygyé lettünk, bizonyára feltámadásáé szerint is azok leszünk.

6. Tudván azt, hogy a mi ó emberünk ő vele megfeszíttetett, hogy megerőtelenüljön a bűnnek teste, hogy ezután ne szolgáljunk a bűnnek:

7. Mert a ki meghalt, felszabadult a bűn alól.

8. Hogyha pedig meghaltunk Krisztussal, hiszszük, hogy élünk is ő vele.

9. Tudván, hogy Krisztus, a ki feltámadott a halálból, többé meg nem hal; a halál többé rajta nem uralkodik,

10. Mert hogy meghalt, a bűnnek halt meg egyszer; hogy pedig él, az Istennek él.

Dicsőség, dícséret, hála és magasztalás annak, aki ezt egyedül érdemli!



Kedves Kavics!
Igen tudom, csak nem értem, hogy miért írtad le nekem?Végülis nem baj.
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség