A Bibliában Isten üzenete igenis változik. Sajnos nem ugynazt mondja Ábrahámnak, mint amit mondjuk Ézsaiásnak. Pont azért, mert más a helyzet, más a szituáció, másra van szüksége az embernek. Isten sohasem azért szól, hogy ne legyen csöndben, hanem mert el akar valamit érni vele. AMikor Isten szól, világot teremt, embert teremt, megváltót küld... nem marad soha hatástalan, és ebben van az ereje. Na most, hogy mikor mi az üzenet, az változik. Isten egy szempontból, lényege szerint nem változik, mindig Isten marad. De hogy mit mond az embernek, az igen. Abban teljesen igazatok van, hogy Jézusban eljött A Kijelentés. Ám a Biblia sem önmagában kijelentés, hiszen akkor mindenki rájönne, hogy mi a baj a világgal, mert ha olvasná, világos lenne.
A református tan szerint a kijelentésnek hármas alakja van: Írott Ige (Biblia), Kijelentett Ige (Krisztus) és Hirdetett Ige (Prédikáció). Na most, mi hajlamosak vagyunk csak az elsőt érteni Ige alatt, holott mind a három csak akkor lesz Igévé számunkra, ha a Szentlélek annak mutatja be. A Lélektől lesz hát Ige az írott formája, csak a Lélek ismertetheti fel velünk Krisztust és csak a Lélek képes a prédikációt Isten szavává tenni.
A kijelentés mindig dinamikus, sohasem statikus. Istennek rengeteg üzenete, sok ígérete van. Ő mindig azt adja nekünk, amire szükségünk van.
A Biblia pedig nem történelemkönyv, emelett kitartok. Lehet történetileg vizsgálni, de ettől még nem történelemkönyv. Sokkal inkább az üdvtörténet könyve (így egyetértek
). ISten és az ember párbeszéde végestelen végig, melyből jobban megismerhetjük magunkat és Istent is. Azt azonban nem gondolom, hogy történelemkönyv lenne. Sok esemény pontatlan benne, nem jól tájékozott, esetleg ellentmondásban van benne történetileg. De nem is ez a lényeges számunkra, hanem a benne megjelenő Isten és ember.
A Biblia ne legyen "papírpápa". Legyen az Isten Igéjének forrása! Ehhez pedig: jöjj elő a négy szelek felől Lélek!