Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 24., csütörtök 16:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Kamilla írta:
"Az a pici valódi kereszténység, amim van, a legfontosabb dolog az életemben..."
Ha a Gyuri véletlenül beleolvasna a naplómba, lehet, hogy nem értené ezt a mondatot. Hogy mi az, hogy nekem nem Tündi a legfontosabb az életemben. Pedig csak simán hiányosan fogalmaztam. Mert persze, hogy most (és még kb húsz évig) Tündi a legfontosabb feladat az életemben. De a kereszténység nem egy feladat. A kereszténységtől alapvetően kapni lehet valamit. Tündinek meg alapvetően adni kell valamit. És persze, Tünditől is kapok rengeteget, de arra ráállni, hogy a tőle kapható dolgok legyenek az életem értelmei, az hosszú távon káros. Neki. Elsősorban. De ez is hülyeség, mert a hívősdi nem kategorizálható így, az egy átfogó valami, és benne van az is, hogy most a legfontosabb feladatom Tündi.. Na, rossz volt a mondat. Nem a kereszténység van az életemben, hanem az életem van a kereszténységben. És most fölállok, mert szerintem már mindenki érti, én meg túlmagyarázom. Ezért szerettek a suliban is gyerekek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 25., péntek 13:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
32ezüst írta:
Úgy érzem, hogy pár millimétert sikerült rombolni azokon az évszázados falakon, ami elválaszt minket... Dehát még épp csak elkezdtük. Sok munka vár még ránk...


Ezüst, az a remény, hogy csak az a fontos, hogy a mag élő legyen, az áttör minden sziklán, évszázados falakon.

Nekünk 1 keresztelő volt itthon, egészségi okokból,- a nagyobb gyerekeknek különösen jó volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 25., péntek 17:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:)
Egész jó társaság kezd kialakulni a játszótéren. Ma egész nap nem is ültem ide, csak most. Na jó, meg reggel két percre, de ez lényegesen kevesebb, mint amennyit általában idenézek. És nincsenek elvonási tüneteim. A játszótér olyan, mint egy különösen jó hangulatú csetszoba: nagyjából ismerem a társaságot, ami azért kicsit mindig változik, és sokszor vannak új arcok is. És a gyerekek is egyre inkább ismerik egymást... Arról ábrándozom, hogy Tündi harmadik szülinapján már gyerekzsúrt csinálunk, ahova az ő barátait hívjuk meg. És majd pár szelet csokitortát szétkennek a falon, meg sok pattogatott kukoricát taposnak a szőnyegbe (meg még ki tudja mit, mind nagyon okos-kreatív gyerek) :).
És egész izgalmas beszélgetni ezekkel az érdekes, fizikai kiterjedéssel is rendelkező lényekkel, akik a többi anyukák. Tegnap pl. arról beszélgettek ketten, hogy a nagyobbik gyerek ovijában milyen az angoltanárnő, és hogy általában milyen a jó pedagógus. Én meg nem árultam el, hogy érint a kérdés, csak figyeltem és bólogattam. :D.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 12:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Sziasztok. Május huszonkilenc, kedd. De ezt úgyis kiírja az automata. Megint az a problémám, hogy hol kezdjem. Kb annyi naplóbaírnivalóm lett, mint az elmúlt két hónapban összesen.
Először is: sikerült elmennünk ténylegigazából a gyüli piknikjére. Nagyon tömény délelőtt volt Még mindig zavarban vagyok attól az óriási meglepetéstől, hogy mennyivel kevesebbet kellett magyarázkodnom, ki a fene is vagyok, mint hittem... őrülten jól esett.
Meg egyáltalán. Énekeltek, én meg gubbasztottam közöttük egy pléden, és néztem előre. És annyi örülnivaló volt egyszerre, hogy kiakadt a műszer, és ilyen zavart nézelődésre futotta csak. Gyuri a háttérben focizott a gyerekekkel, ott voltak egy csomóan, akiket eddig csak hírből, vagy max fényképről... Én szeretek énekelni, bár nincs valami híres hangom, de most nem volt baj, hogy nem tudtam bekapcsolódni, mert lehetetlen volt egyfele figyelni. Meg amúgy is, ez egész más volt. Biztos, hogy nem mertem volna, ha véletlenül ismertem volna az énekeket, akkor se. Mert.. mittudomén. Eddig azt hittem, hogy az énekszövegekre, amik előre meg vannak írva, ésizé, nem vonatkozik a szentszövegfóbiám. Hát most kiderült, hogy de.
Meg aztán a szöveges részre is érdemes lett volna odafigyelni. Volt komoly tartalom. Persze végigülni nem tudtam, mert Tündi másképp döntött, viszont most valahogy nem bántam, hogy nem tudom leállítani, visszatekerni, meghallgatni később... És azért nagy részét hallottam.
Tündivel labdáztunk, igaziélő babákat néztünk, ő is hozzá- hozzászólt a beszélgetésekhez (pl. két lány ült a lépcsőn, Tündi meg időnként odaült melléjük, hogy "Tündinek eszébe jutott valami"). Volt ott pár mesekönyv, megnéztük a Három kismalac címűt, ami amúgy is az egyik kedvenc mese :)... Én se félek az emberektől az emberektől az emberektől - képzeljétek, beszélgettem is. Volt, akivel többet is, mint a pár udvarias bemutatkozó duma. Bár nagyon zavarban voltam végig, ráadásul rendszeresen félbeszakadtak a mondataim, mert szaladni kellett Tündi után. Nem tudom, milyen képeket hagyhattam magamról, de most ezen nem állok neki rágódni. Másfél év beszélgetést úgyse lehet bepótolni egy délelőtt alatt. Olyan természetes érzés volt ott lenni, hogy most csúnyán természetellenes érzés lett nem ott lenni. Ha az jut eszembe, hogy most pénteken is lesz gyüli, és én nem leszek ott, összeszorul a torkom. Úgyhogy nem erre gondolok, hanem, hogy milyen jó volt. Meg egyáltalán. Nem a korlátokon kell keseregni, hanem a lehetőségeket kell kihasználni. Gyuri is elvolt, beszélgetett. (Amúgy ez érdekes, mert kettőnk közül ő a könnyebben beszélgetős, viszont én vagyok a könnyebben kimozdulós). Jó volt látni, hogy ő is mennyire büszke Tündire.. (én is az voltam).


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. máj. 29., kedd 12:41-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 12:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
véletlenül duplán ment el... ide majd írom a következőt.

Már szerda van, úgyhogy gyorsan mesélek egy kicsit a hétfői napról, mert fontos volt, és jó volt, és nem kéne, hogy kimaradjon.
Merthogy a vasárnap második felét, és a hétfői napot a Nagyapónál töltöttük, ahol elég rég voltunk utoljára :)
A legfontosabb: lett egy új dédink :). Ott volt apu feleségének az anyukája, akiről kiderült, hogy egy az egyben dédunokaként gondol Tündire :D. Hozott neki pár plüssállatot, meg egy tábla csokit, beszélgettünk, megismerkedtünk, nagyonjó volt. :D. Tündi szerencsés kislány, két dédije is van. Sőt, nemcsak a dédi volt ott, hanem a dédi Gizmó nevű kutyája, aki a Szörnyecskék című film főszereplőiről kapta a nevét, és úgy is néz ki. Tündi először megpróbálta meggyőzni, hgoy legyen inkább cica (De! Cica! Azonnal!!!! - ez Nagyapónak nagyon tetszett, mondta, hogy legalább egy kis időt hagyhatott volna annak a szegény állatnak a cicává válás előtt..), de aztán amikor kiderült, hogy Gizmót pórázon lehet sétáltatni, már nem volt akkora baj, hogy inkább mégis kutya :D. Szegényke, először még csóválta a farkát, mikor megkapta a pórázt...
És azért szép környék az, na... a házból látszott a visegrádi vár is, szemben a Börzsöny, mintha direkt nekünk lenne odarakva. Sétálgattunk, láttuk az erdőt, ahol a Bambi szokott járni az anyukájával... az egyik sétából hazafelejövet Tündi, mikor felismerte a kaput, elkezdett kiabálni, hogy 'Ez a miénk!!!' - és ettől hirtelen nagyon jó hangulat lett. Nagyapónak jól esett, nekem meg az esett jól, hogy a Nagyapónak jól esett.
A másik szuper Tündi-szöveg a következőképpen hangzott: "Gyere Gizmó! Tündi nem bánt! Megkóstol!!" :D:D:D.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. máj. 30., szerda 12:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 12:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Íme Tündi és Gizmó :)

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 16:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 13:13
Hozzászólások: 260
Tündériek így együtt! :)

és bocsi, hogy csak úgy beleszólok, mert csak az utolsó párat olastam, de jó olvasni, amit írsz!!

áldjon az Úr gazdagon, és jó fórumozást mindenfelé ;)

puszi: dorcsi

_________________
"Őrizz engem, mint szemed fényét, rejts el szárnyaid árnyékába!"
Zsolt. 17,8


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 16:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:):):) köszi!
Egy nagy puszi neked is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 31., csütörtök 20:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 13:13
Hozzászólások: 260
:D :)

áldott éjt az egész családnak!

_________________
"Őrizz engem, mint szemed fényét, rejts el szárnyaid árnyékába!"
Zsolt. 17,8


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 01., péntek 05:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:)).
Tegnapi Tündi-aranyköpés: (meglátta a celluxtépőt nálam, és felkiáltott, hogy: ) De! Gyerek kezébe valóó!

Tegnap döntötték el a bölcsiben, hogy kit vesznek föl, kit nem. És hétfőn lesz kiírva. Nem tudom, hogy azért szurkoljak-e, hogy fölvegyék, vagy azért-e, hogy ne.
Rengeteg gyereket elutasítottak, arról is szólt a pletyka, hogy a két hetes jelentkezési időszak legelső napján már betelt a létszám, és az első napon jelentkezettek közül is csak a legelsők fértek be. Mi első nap délelőtt adtuk le, még reménykedni lehet. Viszont azt mondták, hogy aki később adta le a papírt, az ne is reménykedjen, legfeljebb, ha valami különleges dolog van, például veszélyeztetett otthon a gyerek, vagy ilyesmi (mondtam is anyósomnak, hogy jöjjön át, ha kijönnek családot látogatni, mert akkor tutira fölveszik).
Mi történt még? Játszótereztünk, itt volt a tesóm, itt volt az anyukám. Aztán Tündi elalvás után két perccel elkezdett nagyon sírni (az a baj, hogy én is belealudtam az altatásba, és nem tudom, mi történt vele, de valószínűleg átfordult a hasára, és ettől fájdult meg a keze), és úgy lógattta a kezét, mint akinek ki van menve a könyöke (sajnos párszor volt már ilyen :( )... Még Apa épp nem volt itthon, de gondoltam, mennyire fog örülni a hírnek, hogy indultunk a kórházba (ilyenkor csak ott tudják helyrerakni). Közben Tündi a sírástól telehányta a szobát. Aztán egyszercsak megnyugodott, közölte, hogy 'meggyógyultam', és ugyanúgy mozgatta a kezét, mintha mi sem történt volna. A Gyuri is hazaért, sokszor kipróübáltuk, hogy nehogy véletlenül ki legyen menve, de fájdalom nélkül normálisan mozgatta, még rá is támaszkodott. Egy kiment könyökre nem lehet rátámaszkodni. Egy ekkora gyerek meg csak nem tudja még megcsinálni, hogy nem mutatja, ha fáj, mert nem akar dokibácsihoz menni.
Úgyhogy hagytuk és elaludtunk családilag. És szépen végigaludtuk az éjszakát, a kis gyógyult még most is alszik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 10:45 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Sziasztok!
Remélem, mindenki jól van, meg ilyesmi. :wink:
Ottnon kiment a net, leghamarabb jövő héten tudok hozzájutni, koliban is macerás. Bocs, ha valakit esetleg zavart, hogy eltűntem. De különben még el is fogok, mert tanulnom kell. :)
Most egy könyvtárból írok.
Üdv, jó hétvégét: Emilien


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 02., szombat 10:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jó (??) tanulást, hiányzol, télleg, de a LEGFONTOSABB most, h meglegyenek a vizsgák... hajrá!!! háttértámogatás MEGY! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 11:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Én is üzenem, hogy hajrá! Aztán, ha kész vagy a vizsgákkal, gyere vissza :).
Nálunk a mai nap híre, hogy fölvették Tündit a bölcsibe :D.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 12:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Hű de jaj de jó!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

És veled mi lesz, Kamilla? Visszamész dolgozni?

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 04., hétfő 13:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Hát, most reménykedni lehet, hogy ha részmunkaidőben megyek csak vissza, akkor nem kell miattam elküldeni senkit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség