Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 09:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem szokásom elfutni :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 09:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
én meg szívesen elmondom amit kaptam ...

Nyomjad, ne kímélj minket! :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 09:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Hallgatlak én is, illetve olvaslak.Mondjad kedves Net. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 09:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
ÉnIsÉnIsÉnIs!!!!!!!! :D :D :D :D

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 09:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
höhö :)

JÓL ESIK ám a biztatás, télleg ;)

nem igazán TERVEZTEM, hogy "na végre eljött a zénidőm, mostan maj kinyilatkoztatok".... inkább csak "így alakult", hogy felvetettem a témát...

szóval... szükségem is van a biztatásra, h ebben a közegben meg merjek nyikkanni :D

noszóval... a KÉT SZÓ, amit "kaptam": "a VALÓSÁG KRISZTUS"

nosza rajta, rákerestem, ki is dobta a kolossé kettőt... és AKKOR döbbentem meg igazán!!

SEJTETTEM, hogy az "aktuális feladattal" lesz összefüggésben az üzenet (konkrétan egy adventista testvérem kért meg, hogy beszéljünk-imádkozzunk együtt)
ahogy a tizenHATODIK versben a SZOMBATot megláttam, mindjárt sejtettem, hogy "jó helyen járok" :D

és aztán ÖSSZEÁLLT az üzenet (személyes üzenet IS lett, de most úgy vezetődtem, hogy idetehetem elétek is :) )

íme:

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 10:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Pál írta:
8. Meglássátok, hogy senki ne legyen, a ki bennetek zsákmányt vet a bölcselkedés és üres csalás által, mely emberek rendelése szerint, a világ elemi tanításai szerint, és nem a Krisztus szerint való:
9. Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg,
10. És ti Ő benne vagytok bételjesedve, a ki feje minden fejedelemségnek és hatalmasságnak;
11. A kiben körül is metéltettetek kéz nélkül való körülmetéléssel, levetkezvén az érzéki bűnök testét a Krisztus körülmetélésében;
12. Eltemettetvén Ő vele együtt a keresztségben, a kiben egyetemben fel is támasztattatok az Isten erejébe vetett hit által, a ki feltámasztá Őt a halálból.
13. És titeket, kik holtak valátok a bűnökben és a ti testeteknek körülmetéletlenségében, megelevenített együtt Ő vele, megbocsátván minden bűnötöket,
14. Az által, hogy eltörölte a parancsolatokban ellenünk szóló kézírást, a mely ellenünkre volt nekünk, és azt eltette az útból, odaszegezvén azt a keresztfára;
15. Lefegyverezvén a fejedelemségeket és a hatalmasságokat, őket bátran mutogatta, diadalt vévén rajtok abban.


úgy éreztem, hogy EZZEL kezdjem ITT "ebben a közegben", lám, itt figyel benne a keresztség témája is (borzasztó magas labda, de most - a későbbiek értelmében - NEMMM megyek bele a lecsapásába)

Ezen ALAPOK lefektetése után menjünk inkább tovább a LÉNYEGRE:

Pál írta:
16. Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában:
17. Melyek csak árnyékai a következendő dolgoknak, de a valóság a Krisztusé.


Nem tudom, TI miért vagytok itt... az én okom, hogy EGYSZER (és persze azóta már sokszor) TALÁLKOZTAM Valakivel, találkoztam a VALÓSÁGgal, Krisztussal.

Alapként kiindulhatunk azt hiszem ebből, hogy többé-kevésbé ez mindnyájunk életében jelen van.
Természetesen nem azt jelenti ez, hogy SZEMÉLYESEN összetalálkoztunk vele az utcán... Ahogy Pál mondja:
Pál írta:
2Kor 5,16. Azért mi ezentúl senkit sem ismerünk test szerint; sőt ha ismertük is Krisztust test szerint, de már többé nem ismerjük.

inkább úgy "futottunk össze" vele, mint Mária a "kertész"-szel, vagy az emmausi tanítványok... hogy UTÓLAG esik le, hogy "tejóég, ez Ő VOLT!!"
MÉG GYAKRABBAN előfordul, hogy nem magát a SZEMÉLYt látjuk, hanem felismerjük az ÁRNYÉKÁT!
Nos, ilyenkor az ember hirtelen nagyon boldog lesz!! És nekiáll (a megdicsőülés-hegyi RECEPT szerint) a PILLANATOT ÖRÖKKÉVALÓVÁ tenni:
nekiugrunk az árnyéknak, és RÖGZÍTENI próbáljuk! Körbekrétázzuk, lefotózzuk és kirakjuk a falra, vagy valami hasonlót teszünk vele...

általános emberi tulajdonság... a gond ABBÓL adódik, mikor aztán az életünket igazából meghatározó tényező az "ÉN SZEMÉLYES ÁRNYÉK-EREKLYÉM"

az árnyékkal van egy NAGYON NAGY BAJ... hogy "NEM STIMMEL!!"
ahogy megpróbálsz "megfelelni neki", belepréselődni a kereteibe, ez akkora sikerrel kecsegtet, mintha Schwartzeneggert próbálnám meg belepréselni Marilyn Monroe árnyékába... ha RÖVID IDŐRE az EGYIK OLDAL netán nagy küzdelem árán stimmelne is: a másik oldalt JOBB NEM IS NÉZNI!!!

ez a helyzet "megajándékoz" bennünket egy csomó frusztrációval!!

megint csak Pált idézve:
Pál írta:
Róm 7,18. Mert tudom, hogy nem lakik én bennem, azaz a testemben jó; mert az akarás megvan bennem, de a jó véghezvitelét nem találom.

Róm 2,17. Ímé, te zsidónak neveztetel, és a törvényre támaszkodol, és Istennel dicsekedel.
18. És ismered az ő akaratát, és választást tudsz tenni azok között, a melyek különböznek attól, mivelhogy a törvényből megtaníttattál;
19. És azt hiszed magadról, hogy te a vakoknak vezetője, a sötétségben levőknek világossága,
20. A balgatagok tanítója, a kiskorúak mestere vagy, bírván a törvényben az ismeret és igazság formáját.


az ÁRNYÉKHOZ ILLESZKEDÉS, mint "megfelelési próbálkozás" egyszerűen ESÉLYTELEN!!!

mindannyiunk EGYETLEN ESÉLYE, hogy az árnyékot VETŐ "testtel", az élő és minket megszólítani akaró VALÓSÁGgal kerüljünk kapcsolatba!

És ebben nagyon sokszor éppen az ÁRNYÉK TÚLZOTT FIGYELEMBEN RÉSZESÍTÉSE akadályoz meg...

NE így legyen!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 10:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
:)
Eddig biztos mindenki egyetért veled.
De konkrétan erre a topicra alkalmazva?!
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 11:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
úgy látom ÁTSUHANTÁL a lényegen...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 11:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Köszi Net!

Net írta:
És ebben nagyon sokszor éppen az ÁRNYÉK TÚLZOTT FIGYELEMBEN RÉSZESÍTÉSE akadályoz meg...

NE így legyen!

Egyetértek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 11:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 11:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
úgy látom ÁTSUHANTÁL a lényegen...
Mint az árnyék! :D
De nem így van.
Egy árnyék vs objektum című topicban bizony sokat foglalkoznak az emberek az árnyékkal, ez nem jelenti azt hogy általában is.:-)
Szóval nyugodtan veheted egy kicsit szájbarágósabbra. A kedvemért. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 11:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
(}) :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 12:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
exrefis írta:
net2rist írta:
úgy látom ÁTSUHANTÁL a lényegen...
Mint az árnyék! :D
De nem így van.
Egy árnyék vs objektum című topicban bizony sokat foglalkoznak az emberek az árnyékkal, ez nem jelenti azt hogy általában is.:-)
Szóval nyugodtan veheted egy kicsit szájbarágósabbra. A kedvemért. :D
üdv
ex


ez nem az árnyék vs objektum topik, hanem a délelőtti árnyék vs délutáni árnyék topik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 12:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
net2rist írta:
úgy látom ÁTSUHANTÁL a lényegen...
Mint az árnyék! :D
De nem így van.
Egy árnyék vs objektum című topicban bizony sokat foglalkoznak az emberek az árnyékkal, ez nem jelenti azt hogy általában is.:-)
Szóval nyugodtan veheted egy kicsit szájbarágósabbra. A kedvemért. :D
üdv
ex


kötözköcc.... jówan...

elmondom "ex-ül", hogy NEKED mi a szépen-világosan körberajzolt árnyék... sztem ez FOG segíteni:

1) megtér az ember, lehetőleg egy nagy összejövetelen
2) előremegy, imádkoznak érte
3) felírják a nevét kicsi papírra (az én időmben legalábbis így ment)
4) a kicsipapír alapján megszerveződik a bűnvallós-szabadulós alkalom, ahol az illető életét "rendbe rakják"
5) feliratkozik a következő vízkeresztségre, bemerítik (gondolom most már van erre megfelelő medence is a HitParkban, megint csak régi emlékeim vannak, mikor ez a Vasasban történt, meg persze korábban, a budaörsi pincében, oldalt, a kádban :D)
6) aztán imádkoznak az illetőért (gondolom már a bemerítéskor, nincs külön Szentlélekkeresztséges alkalom, vagy van? pl. erre már nem nagyon emléxem...)

íme: előállt a "megtért-megtisztult-megkeresztelt" újszülött hívő... szigorúan az ÁLTALATOK KÖRÜLRAJZOLT ÁRNYÉK szerint
(elmesélhetném a saját "karrieremet", kb SEMMIBEN nem paszírozható bele ebbe az árnyékba... volt is annó, hogy nekem szegezték: "HitGyülibe térté meg? Nem? Nahátakkor!!"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 05., kedd 12:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kamilla írta:
ez nem az árnyék vs objektum topik, hanem a délelőtti árnyék vs délutáni árnyék topik.

Szemfüles vagy Kamilla! Te csaptál le leggyorsabban a magaslabdára. :D
Ettől függetlenül az Esküvő topicban az esküvővel foglalkoznak túlreprezentáltan, azonkívül meg senki nem nem foglalkozik azzal állandóan.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség