Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 08:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Éééén?
Kicsit nagy feladat ez az anyakép belekeverése nélkül is. Magyarázzam el, hogy milyen Isten????? Ööö..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 08:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kamilla írta:
Éééén?
Kicsit nagy feladat ez az anyakép belekeverése nélkül is. Magyarázzam el, hogy milyen Isten????? Ööö..


Aha... ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 08:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tudom, hogy most rádhozom megin a frászt... de ettől még a képleted EGYSZERŰ:

NEKED anyukád volt az ANYÁD és az APÁD is...

innentől kezdve a VISELKEDÉSMINTA: "egyedül kell boldogulnod"
a SORSKÖNYV pedig: "minden pasi disznó, és csak azt akarja"

ebből - ha akarod - LE TUDOM VEZETNI az Istenképedet... de nem biztos h akarod...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 08:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Szeretem az őszinteséget... Talán azért, mert "Anyám" és "Apám" mindent meg tudott beszélni egymással...

Szóval ha már kimondtad, hogy te már magadban levezetted, milyen istenképem van, akkor szeretném, ha ezt közölnéd is velem. Mert semmit nem utálok jobban, mint amikor mutogatnak rám, hogy "Én tudom ám, hogy milyen vagy, de nem mondom meg :P"

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 08:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ha akarod, TÉNYLEG megmondom:

HA olyan Istenképed van, ami ebből következik: egy rendkívül KÖTŐDŐ, ugyanakkor rendkívül KRITIKUS Isten...

az jó, hogy a SZERETETÉT érzed... az rossz, hogy a JÓVÁHAGYÁSÁT már kevésbé...

és a legrosszabb, hogy az egészből az következik, hogy "NEKEM kell megoldanom mindent, ha ÜGYES VAGYOK, talán ELÉG JÓ leszek neki"

láttam ennél gázabb Istenképeket is, ezzel az a baj, hogy az AJÁNDÉKÁT nehezen tudod elfogadni INGYEN, mindenáron a KIÉRDEMLÉS megy...

ja, és még valami: vannak olyan területek, amivel a te Istened NEM TUD MIT KEZDENI...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 09:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Egy kicsit elnagyolt, egy kicsit igaz is lehetett az életem bizonyos időszakaira... De azért azt tudnod kell, hogy attól, hogy nekem milyen istenképem van, attól Isten maga nem változik...

"vannak olyan területek, amivel a te Istened NEM TUD MIT KEZDENI..."
Szóval azért ez így egy kicsit meredek ;)

Azért köszönöm, hogy megosztottad velem a gondolataidat.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 09:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
32ezüst írta:
...
"vannak olyan területek, amivel a te Istened NEM TUD MIT KEZDENI..."
Szóval azért ez így egy kicsit meredek ;)


AZ!!! LÁTTAM, ahogy LEGYINTETTÉL, amikor Anti a házasság-ápolós hétvégére hívott...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 09:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Net: Te túl sokszor látsz olyat, ami nincs ott...

Kevesebb előfeltételezést kérek szépen. Ahogy valaki írta az egyik topikban, úgy kell hozzáfogni a Biblia olvasásához, hogy nincsen előzetes tudásod róla.
Én most mondom neked: úgy kell hozzáfogni egy ember megismeréséhez, hogy nincs róla előzetes tudásod.

A te gondolataid pedig olyanok, mint az eső... mindig a régi megszokott medrekben szeretnek elfolyni...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 09:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
Szóval innentől kezdve apaképem az egészen egyszerűen nincs.

Ezért nincs Istenképed sem. De ezen ne sértődj meg, mert ez az a törvényszerűség amitől itt már többen beszéltek.
Én is apa nélkül nőttem fel, igaz más okból (meghalt), de ugyanígy nem volt Istenképem, illetve egy nagyon távoli lény, aki a hétköznapjaimra nem nagyon bír befolyással.
A megtérés, ujjászületés viszont összehoz a valódi Atyával és onnatól kezdve lett nekem is Istenképem, meg apaképem is. :-)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 09:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
exrefis írta:
32ezüst írta:
Szóval innentől kezdve apaképem az egészen egyszerűen nincs.

Ezért nincs Istenképed sem. De ezen ne sértődj meg, mert ez az a törvényszerűség amitől itt már többen beszéltek.
Én is apa nélkül nőttem fel, igaz más okból (meghalt), de ugyanígy nem volt Istenképem, illetve egy nagyon távoli lény, aki a hétköznapjaimra nem nagyon bír befolyással.
A megtérés, ujjászületés viszont összehoz a valódi Atyával és onnatól kezdve lett nekem is Istenképem, meg apaképem is. :-)
üdv
ex


Ezt vártam, kedves Hitgyülis Barátom!

Ti mindenből ezt az egyet tudjátok levezetni: Térj meg!!!

Talán a nicked is lehetne ez, vagy az aláírásod, és akkor nem kéne annyit csépelni azt a billentyűzetet ;)

Na, most gonosz voltam...

Pedig csak nem a nyelvemen beszéltél...

Akkor innét az egyetértő válasz: igazad van. Pontosan ez az, ami valahogy Net2rist szakértő hozzászólásából hiányzott. Mindjárt levezette, hogy az én Istenem nem is mindenható, hiába mászom a falra is. És ezen csak Anti házasság-ápoló hétvégéje segítene...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 09:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
32ezüst írta:
Net: Te túl sokszor látsz olyat, ami nincs ott...

Kevesebb előfeltételezést kérek szépen. Ahogy valaki írta az egyik topikban, úgy kell hozzáfogni a Biblia olvasásához, hogy nincsen előzetes tudásod róla.
Én most mondom neked: úgy kell hozzáfogni egy ember megismeréséhez, hogy nincs róla előzetes tudásod.

A te gondolataid pedig olyanok, mint az eső... mindig a régi megszokott medrekben szeretnek elfolyni...


légy szíves: VEDD RÁ akkor a férjedet... vagy MENJ EL EGYEDÜL először!!

és hadd TUDJAK én is erről!! JÓÓÓÓÓÓÓÓ??

akkor készségesen visszavonom, amit láttam... (de úgyis tudom, hogy megint borsót lapátolok lelkesen...)

ex: EZ AZ a mentalitás... amelyik HANYATTLÖKI A KÚTBA az asszonyt...

NEM KÖNNYŰ ebben a helyzetben BÁRMILYEN elmozdulást is elérni... és TÉLLEG a legegyszerűbb a "térjémeg!" csatakiáltás... de EBBEN az esetben ez a LEGHATÁSTALANABB is...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 09:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
Én most mondom neked: úgy kell hozzáfogni egy ember megismeréséhez, hogy nincs róla előzetes tudásod.

A te gondolataid pedig olyanok, mint az eső... mindig a régi megszokott medrekben szeretnek elfolyni...

Tulajdonképpen jogos részedről a tisztalap kérése, de az igazság az, hogy a legtöbb történet banális, és aki már elég sokkal találkozott, pillanatok alatt be tudja azonosítani őket.
Az emberek meg már azon is megsértődnek gyakran, hogy az ő szuper egyedi életüket, problémáikat be lehet sorolni tucat esetek közé.
Van aki egyébként meg örül ennek a felismerésnek, mert akkor úgy érzi nincs egyedül.
Egyébként pedig felesleges rólam állandóan rosszindulatot feltételezned.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 09:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Az Isten "kép" és az apa kép két különbőző fogalom,nem lehetne egyenlőség jelet tenni közéjük.

De ha mindenáron az emberhez akarnánk viszonyítani Istent,akkor sem az apához hanem
az apához és az anyához együtvével kellene
összehasonlítani.

Persze igy sem sok köze lessz a valódi Istenhez
az így kreált képnek.

Sokszor az embert Istentől, maga az Istenről kreállt kép távolítja el.

Nem találgatni kell,hogy milyen Isten hanem elfogadni Őt ,Lélekben,olyannak amilyen.

Isten pedig pont annyira férfias mint amennyire nőies.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 09:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Drága Ex!

abszolút érzem a jóindulatodat :) ({)

ezzel együtt: TE MAGAD is visszautasítottad, mikor a "szabvány HGy-s megtérési karriert" bemutattam neked... neki is EGYÉNI útja van!!

segíteni kéne nem fikázni.... szvsz...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12., kedd 09:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
exrefis írta:
32ezüst írta:
Én most mondom neked: úgy kell hozzáfogni egy ember megismeréséhez, hogy nincs róla előzetes tudásod.

A te gondolataid pedig olyanok, mint az eső... mindig a régi megszokott medrekben szeretnek elfolyni...

Tulajdonképpen jogos részedről a tisztalap kérése, de az igazság az, hogy a legtöbb történet banális, és aki már elég sokkal találkozott, pillanatok alatt be tudja azonosítani őket.
Az emberek meg már azon is megsértődnek gyakran, hogy az ő szuper egyedi életüket, problémáikat be lehet sorolni tucat esetek közé.
Van aki egyébként meg örül ennek a felismerésnek, mert akkor úgy érzi nincs egyedül.
Egyébként pedig felesleges rólam állandóan rosszindulatot feltételezned.
üdv
ex


Kedves Ex: ez most netnek szólt... és azt hiszem, hogy nincs igazad. Netnek rettenetesen sok ilyen mellélövése van... Csak terelgetem őt, hogy végre megismerjen, de mindig elsiklik valamilyen jól ismert mellékvágányra... De nem adom fel! :)

Neked csak annyit, hogy amit most mondtál, az egészen igaz, de ...

Ez legjobb lenne, ha csak gondolat és cél szintjén lenne meg benned. Ha így nyíltan előállsz vele, csak ellenszenvet fogsz kapni cserébe. Még tőlem is, aki már túl van ezen. Tényleg gondolkozz el rajta... Sokat lehet ezzel a hozzáállással ártani az ügynek.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség