Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22., péntek 06:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jó, akkor én se a saját véleményemet mondom... viszont református teológustól hallottam, igaz nem tegnap:

a nyelveken szólás az, ha pl. tudsz angolul

a nyelvek magyarázata meg, ha a nyelv belső logikáját is érted, pl. angolszakos vagy az ELTÉn...


nem akarnám Victor Jánost erre a szintre "lehúzni", egy dolog mégis közös: a "magyarázom a bizonyítványomat" (illetve a LÉT határozza meg a TUDATot) logikája...

miután ugyebár (a szesszacionista álláspontot hozom) a Teljes Írás megszületésével Isten EGYÉB kinyilatkoztatási módjai már "leálltak"

Idézet:
Zsid 1,1. Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképen szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által


VILÁGOS, hogy az ÍRÁSON KÍVÜLI kijelentésnek NINCS LÉTJOGOSULTSÁGA

ezek után drága egyházatyánk is (gondolom veled együtt) megmagyarázza, hogy ami NINCS az mégis HOGYAN VAN...

mert ugye... az Apcselben leírt prófétálás
Idézet:
Apcs 11,28. Felkelvén pedig egy azok közül, névszerint Agabus, megjelenté a Lélek által, hogy az egész föld kerekségén nagy éhség lesz; a mely meg is lőn Klaudius császár idejében.

ma már "lejárt lemez", ha netán VAN is ilyen, azt csak az ördög idézheti elő (továbbra is a szesszacionista álláspontról fogalmazom az okfejtést), így egy "zseniális húzással" a mélyen tisztelt egyházatya a PROFETIKUS ÜZENETre ráhúzta a PRÓFÉTÁLÁS ajándékát, az INFORMÁCIÓKÖZLŐ (tipikusan ilyen a - rossz - konfirmációs felkészítés) ÜZENETRE meg ráhúzta a TANÍTÁS ajándékát

ahogy az angol mondja: NICE TRY...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22., péntek 08:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Prophet!
Ha valaki magát prófétának mondja, az nem baj, de a többiekre azt a kötelességet rója, hogy megítélják az ő prófétaságát, illetve prófétálását.
Te azt állítod:
Idézet:
A szétszakadozott keresztyén felekezetek között a legjobb elvi tanítást a reformátorok és azok utódai adták a Biblia üzenetével kapcsolatban.

Viszont ez a tökéletes tanítás tanítja a Net által említett szesszacionista teológiát, miszerint az apostoli korral megszűntek az szellemi ajándékok, tehát a prófétálás is, vagyis nem kevesebbet állít mint, hogy a mai prófétálások az ördögtől vannak, tehát a te pófétálásod is.
Ezt nevezik oximomoronnak, önellentmondásnak. :)
Az állításod pont olyan mint mikor azt mondja valaki, hogy: én mindig hazudok. Vagyis nem igazán tudunk vele mit kezdeni. Illetve egyet biztosan tudhatunk belőle, tudnillik, hogy te nem vagy próféta, amit mondtál nem prófécia, mert többek között önellentmondásban van.

Továbbá:
Idézet:
Tehát a tanítás kitűnő, a gyakorlat pedig mindig újra megromlik. Így volt ez már Izrael népének életében is, lásd pl. a Bírák könyvét, ahol a következő nemzedék mindig ismét elpártolt az Úrtól
.
Ezt ugyan még nem rágtam át teljesen, de én olyan esetekre nem emlékszem, hogy a kitűnő tanítások gyümölcsöztek volna megromlott gyakorlatot, (ez ellenlezik a Biblia egyik alapelvével), mindig megromlott tanítások követése, vagy az igaz tanítás elhagyása(majdnem ugyanaz) hozta magával a romlott gyakorlatot.
Mondjál bibliai példát az állításodra!
Remélem azért nem haragszol. :)
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2007. jún. 22., péntek 09:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22., péntek 08:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
A bírák könyvéből nehéz lesz példát hozni, ott teljesen tisztán látszik az elpártolás-csapás-nyomor-visszafordulás ciklusa. És az elpártolás törvényszerűen az "idegen isteneket kezdtek imádni" aktuásával kezdődött rendszeresen... tehát DEHOGYIS volt rendben a tanítás...

Mika esete a lévitával már ISMERŐESEBB: tipikus ÁRNYÉKba kapaszkodó "jó vallásos ember" ábrázolását kapjuk: BÍRJA a mennyei dolgok ÁRNYÉKÁT (úgy-ahogy persze, meg saját értelmezés szerint), KAPASZKODIK VESZETTÜL bele... és még egyfajta "jó vallásos ember"-öntudata is van, úgy gondolja, hogy most már JOGGAL várhatja Isten áldását... ahogy "valami mást" kap, és az efölötti felháborodás.... hát ez már párszor lejátszódott a (z üdv)történelem során...

prophet írta:
A szétszakadozott keresztyén felekezetek között a legjobb elvi tanítást a reformátorok és azok utódai adták a Biblia üzenetével kapcsolatban. Ha nem hiszi valaki, elfogulatlanul járjon utána! Tehát a tanítás kitűnő, a gyakorlat pedig mindig újra megromlik.


nos... utánajártam... AKKOR, abban a korban valóban a reformátorok adták... AZTÁN a metodisták... AZTÁN a puritánok... AZTÁN (mert nincs vége a sornak) a karizmatikus mozgalom "ősatyái"... AZTÁN (az általam ismert utolsó "TANÍTÓ") Derek Prince... (de azóta is HANGZIK a tiszta felvizezetlen tanítás, MÉG helyenként A REFORMÁTUSOKNÁL IS)

ezt a "kitünő a tanítás, de a gyakorlat újra és újra megromlik" helyzetet LÁTNI a bibliában, csak NEM a bírák könyvében (az egy "becsületesen romlott" korszak volt)

JÉZUS KORÁBAN viszont: számos mélyen elkötelezett teológiai iskola volt, az emberek buzogtak Izrael Istenéért...
de ha JÉZUS nem tudta e sorok olvasójának elmagyarázni, hogy ez MIÉRT volt KEVÉS és ÜRES... akkor borzasztó nagyképűség lenne NEKEM belevágni... nem is teszem

inkább KÍVÁNOM mindenkinek, hogy az ige olvasása-hallgatása során találkozzon az Igével :)

ÉS akkor az ELMÉLETI VITA rögtön átalakul az ÉLET BESZÉDÉVÉ :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22., péntek 10:15 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Talán itt kellene vizsgálódni!

Ézs 29:13 És szólt az Úr: Mivel e nép szájjal közelget [hozzám], és csak ajkaival tisztel engem, szíve pedig távol van tőlem, úgy hogy irántam való félelmök betanított emberi parancsolat lőn:
Ézs 29:14 Ezért én is csodásan cselekszem ismét e néppel, nagyon csodálatosan, és bölcseinek bölcsesége elvész, és értelmeseinek értelme eltűnik.


Mennyiben vagy az Övé?

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22., péntek 10:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ha már itt tartunk... azért ajánlanék az Ézsaiásban egy lapnyi lapozást VISSZAFELE ... az IGAZI válasz az És28-ban van (más kérdés, h kb. másfél évtizedbe telt, amíg ez a rész "élő" lett számomra :D azóta viszont a KEDVENCEM :d)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22., péntek 10:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Tamás12 írta:
Talán itt kellene vizsgálódni!

Ézs 29:13 És szólt az Úr: Mivel e nép szájjal közelget [hozzám], és csak ajkaival tisztel engem, szíve pedig távol van tőlem, úgy hogy irántam való félelmök betanított emberi parancsolat lőn:
Ézs 29:14 Ezért én is csodásan cselekszem ismét e néppel, nagyon csodálatosan, és bölcseinek bölcsesége elvész, és értelmeseinek értelme eltűnik.


Mennyiben vagy az Övé?

Szeretettel Tamás


Ez egyben válasz arra is,hogy Istennek miért nem volt"fontos",hogy a Biblia amit sokan istenítenek ,
minden szavában lefedje Isten szavát.

mert csak így válhat a képmutató hit Igaz hitté,amely nem függ sem embertől sem írástól csak és kizárólag
Isten Lelkétől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22., péntek 11:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
jó, akkor én se a saját véleményemet mondom... viszont református teológustól hallottam, igaz nem tegnap:

a nyelveken szólás az, ha pl. tudsz angolul

a nyelvek magyarázata meg, ha a nyelv belső logikáját is érted, pl. angolszakos vagy az ELTÉn...



Krisztusból a Szentlélek szólt és nem kellett tolmács a fordításhoz,amikor az apostolok nyelveken szóltak,akkor sem kellett tolmács,megértették a másnyelven beszélők is.

A nyelveken szólának az a változata ahol érthetetlen nyelven beszélnek az emberek ,nem a Szentlélek nyelve,hanem egy angyal vagy egy déman nyelve aki megszálva tartja azt az embert,amit egy másik megszálott ember tud értelmezni akit ugyan az a "nyelvű"teremtmény tartja megszálva.

azért terjedt el elsősorban a karizmatikusok között az a fajta angyali v. démoni megszálotságból eredő megszálottság,mert
leginkább rájuk jellemző a testies istentisztelet.

A zene a tánc a nagy tömeg és a felfokozott elvárás,
olyan érzelmi töltettel telíti az ott levőket,hogy könnyedén eshetnek transzállapotba és utána,ezt az állapotot pedig azok a teremtmények akiknek nincs fizikai érzékszerveinkkel látható teste"de ettől még van testük és lelkük is"egyszerüen megszálják és utánna
írányítják az embert.

Ezélrt is hagyták el sokan a karizmatikus gyülekezeteket mert érezték ezeknek a nem látható teremtményeknek a támadásait,ami megszünt miután
átmentek pld. egy református gyülekezetbe.

Az amerikai newage szelleme a kereszténységre is hatott ,és meghozta"gyümölcsét".


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. jún. 22., péntek 11:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22., péntek 11:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nocsak... újabb értékes oldaladról ismerhettünk meg...

mindenesetre EZT feltétlenül felírom valahova:
G777 írta:
...megszálotságból eredő megszálottság

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22., péntek 12:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
nocsak... újabb értékes oldaladról ismerhettünk meg...

mindenesetre EZT feltétlenül felírom valahova:
G777 írta:
...megszálotságból eredő megszálottság

De akkor legalább nyelvtanilag helyesen írd fel (ha már egyébként hülyeség)! :D
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22., péntek 12:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
net2rist írta:
nocsak... újabb értékes oldaladról ismerhettünk meg...

mindenesetre EZT feltétlenül felírom valahova:
G777 írta:
...megszálotságból eredő megszálottság

De akkor legalább nyelvtanilag helyesen írd fel (ha már egyébként hülyeség)! :D
ex


demikor HEJESEN írva is HÜJESÉG!!

már bocsi... mikor is kezdődött a karizmatikus mozgalom: 1901 Asusa Street... hát a NewAge? (legyünk NAGYLELKŰEK) az 1970-es években!!!

ebből csak egy logikus következtetés vonható le: a GAZ KARIZMATIKUSOK IDŐUTAZÁSRA vetemedtek!!!

p.s.: Gabriel, szerkesztgetheted AKÁRHOGY... a LÉNYEG marad...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22., péntek 14:04 
Sziasztok!

Reformátusnak nem születik az ember.
Az embert Isten EMBERNEK képzelte el, ez nyelvtanilag még remélem nem botránkoztat meg titeket....

A nyelveken szólás nem minden esetben Isten dicsőités, csak ha a Szent Lélek által történik. Történhet más lélek által is....
Szerintem erre gondolt G7!

A dicsőséges angyali beszéddel való szólásnak meg vannak a törvényei, ami az Írásban benne van. Én nem szólok így, de meg tudom ítélni az Ige alapján, mi az ami Istentől van!
Én nem tiltom a nyelveken szólást senkinek, a többi meg a ti feladatotok az Ige szerint!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22., péntek 14:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kavics írta:
Sziasztok!

Reformátusnak nem születik az ember.
Az embert Isten EMBERNEK képzelte el, ez nyelvtanilag még remélem nem botránkoztat meg titeket....

A nyelveken szólás nem minden esetben Isten dicsőités, csak ha a Szent Lélek által történik. Történhet más lélek által is....
Szerintem erre gondolt G7!

A dicsőséges angyali beszéddel való szólásnak meg vannak a törvényei, ami az Írásban benne van. Én nem szólok így, de meg tudom ítélni az Ige alapján, mi az ami Istentől van!
Én nem tiltom a nyelveken szólást senkinek, a többi meg a ti feladatotok az Ige szerint!

Péter


Bocs Péter most akkor megítélted, hogy mit akart mondani a kedves Gabriel?
Mit állapítottál meg? :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22., péntek 14:45 
Kedves Magda!

A nyelveken szólást nem lehet tiltani, mert ezzel Isten Lelkének egyik ajándékát olthatná ki az ember, erre figyelmeztet engem az Ige, a többit mindenki maga olvassa ki a Lélek vezetése közben az Úr Igéjéből!

Én nem is emelek ki egy betűt sem, tegye meg ezt Isten Lelke kinek-kinek:

1. Kövessétek a szeretetet, kívánjátok a lelki ajándékokat, leginkább pedig, hogy prófétáljatok.
2. Mert a ki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat.
3. A ki pedig prófétál, embereknek beszél épülésre, intésre és vígasztalásra.
4. A ki nyelveken szól, magát építi; de a ki prófétál, a gyülekezetet építi.
5. Szeretném ugyan, ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de inkább, hogy prófétálnátok; mert nagyobb a próféta, mint nyelveken szóló, kivévén, ha megmagyarázza, hogy a gyülekezet épüljön.
6. Ha már most, atyámfiai, hozzátok megyek, és nyelveken szólok, mit használok néktek, ha vagy kijelentésben, vagy ismeretben, vagy prófétálásban, vagy tanításban nem szólok hozzátok?
7. Hiszen ha az élettelen hangszerek, akár fuvola, akár czitera, nem adnak megkülönböztethető hangokat, mimódon ismerjük meg, a mit fuvoláznak vagy cziteráznak?
8. Mert ha a trombita bizonytalan zengést tészen, kicsoda készül a harczra?
9. Azonképen ti is, ha érthető nyelven nem beszéltek, mimódon értik meg, a mit szóltok? Csak a levegőbe fogtok beszélni.
10. Példa mutatja, oly sokféle szólás van a világon, és azok közül egy sem érthetetlen.
11. Hogyha azért nem tudom a szónak értelmét, a beszélőnek idegen leszek, és a beszélő is idegen előttem.
12. Azonképen ti is, minthogy lelki ajándékokat kívántok, a gyülekezet építésére igyekezzetek, hogy gyarapodjatok.
13. Azért a ki nyelveken szól, imádkozzék, hogy megmagyarázza.
14. Mert ha nyelvvel könyörgök, a lelkem könyörög, de értelmem gyümölcstelen.
15. Hogy van hát? Imádkozom a lélekkel, de imádkozom az értelemmel is; énekelek a lélekkel, de énekelek az értelemmel is.
16. Mert ha lélekkel mondasz áldást, az ott lévő avatatlan miképen fog a te hálaadásodra Áment mondani, mikor nem tudja, mit beszélsz?
17. Mert jóllehet, te szépen mondasz áldást, de más nem épül abból.
18. Hálát adok az én Istenemnek, hogy mindnyájatoknál inkább tudok nyelveken szólni;
19. De a gyülekezetben inkább akarok öt szót szólani értelemmel, hogy egyebeket is tanítsak, hogy nem mint tízezer szót nyelveken.
20. Atyámfiai, ne legyetek gyermekek értelemben; hanem a gonoszságban legyetek gyermekek, értelemben pedig érettek legyetek.
21. A törvényben meg van írva: Idegen nyelveken és idegen ajkakkal szólok e népnek, és így sem hallgatnak rám, azt mondja az Úr.
22. A nyelvek tehát jelül vannak, nem a hívőknek, hanem a hitetleneknek; a prófétálás pedig nem a hitetleneknek, hanem a hívőknek.
23. Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?
24. De ha mindnyájan prófétálnak és bemegy egy hitetlen, vagy avatatlan, az mindenektől megfeddetik, mindenektől megítéltetik,
25. És ilyen módon az ő szívének titkai nyilvánvalókká lesznek; és így arczra borulva imádja az Istent, hirdetvén, hogy bizonynyal az Isten lakik ti bennetek.
26. Hogy van hát atyámfiai? Mikor egybegyűltök, mindeniteknek van zsoltára, tanítása, nyelve, kijelentése, magyarázata. Mindenek épülésre legyenek.
27. Ha valaki nyelveken szól, kettő vagy legfeljebb három legyen, mégpedig egymás után; és egy magyarázza meg:
28. Ha pedig nincsen magyarázó, hallgasson a gyülekezetben; hanem magának szóljon és az Istennek.
29. A próféták pedig ketten vagy hárman beszéljenek; és a többiek ítéljék meg.
30. De ha egy másik ott ülő vesz kijelentést, az első hallgasson.
31. Mert egyenként mindnyájan prófétálhattok, hogy mindenki tanuljon, és mindenki vígasztalást vegyen;
32. És a prófétalelkek engednek a prófétáknak;
33. Mert az Isten nem a visszavonásnak, hanem a békességnek Istene; miként a szentek minden gyülekezetében.
34. A ti asszonyaitok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincsen megengedve nékik, hogy szóljanak; hanem engedelmesek legyenek, a mint a törvény is mondja.
35. Hogyha pedig tanulni akarnak valamit, kérdezzék meg otthon az ő férjüket; mert éktelen dolog asszonynak szólni a gyülekezetben.
36. Avagy ti tőletek származott-é az Isten beszéde, avagy csak hozzátok jutott el?
37. Ha valaki azt hiszi, hogy ő próféta, vagy lelki ajándék részese, vegye eszébe, hogy a miket néktek írok, az Úr rendeletei azok.
38. A ki pedig tudatlan, legyen tudatlan.
39. Azért atyámfiai törekedjetek prófétálásra, és a nyelveken szólást se tiltsátok.
40. Mindenek ékesen és jó renddel legyenek.

Ez az a nyelveken szólás, ami Isten dicsőségére van!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22., péntek 15:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Már bocsánat de én ezt nem kérdeztem, én arra reagáltam, hogy te tudod, mit akart Gabriel mondani és ezt te megítélted, kedves Péter.

Mivel én élek azzal az ajándékkal amit kaptam és nem tettem félre: így aki ezt mindenféle tisztátalan szellemmel hozza összefüggésbe, arról az lehet a gondolatom, hogy nem hisz az Örökkévaló mindenhatóságában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22., péntek 15:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
exrefis írta:
net2rist írta:
nocsak... újabb értékes oldaladról ismerhettünk meg...

mindenesetre EZT feltétlenül felírom valahova:
G777 írta:
...megszálotságból eredő megszálottság

De akkor legalább nyelvtanilag helyesen írd fel (ha már egyébként hülyeség)! :D
ex


demikor HEJESEN írva is HÜJESÉG!!

már bocsi... mikor is kezdődött a karizmatikus mozgalom: 1901 Asusa Street... hát a NewAge? (legyünk NAGYLELKŰEK) az 1970-es években!!!

ebből csak egy logikus következtetés vonható le: a GAZ KARIZMATIKUSOK IDŐUTAZÁSRA vetemedtek!!!

p.s.: Gabriel, szerkesztgetheted AKÁRHOGY... a LÉNYEG marad...


A lényeg valóban marad.

A karizmatikus mozgalmak pedig nem 1901-ben
kezdték el térhóditásukat,a newage sem 1970-ben
született.

De nem lepődtem meg,hogy a hitgyülekezeti tagok
"exrefis és net"számára nem rokonszenves az írásom.

És inkább kiemelik a helyesírási hibáim,mint,hogy érdemben válaszoljanak arra,hogy vajon Jézus és az apostolok ,miért nem beszéltek soha olyan nyelven amit pld.a hitgyülekezetben,Szentlélek nyelvének tartanak ?

Ezek szerint Jézus és az apostolok nem beszéltek a Szentlélek nyelvén ? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 324 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség