Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 07:19 
Kedves Net!

Napokban hívott fel egy lány innen a fórumról. (Régebben írogatott itt.)
Én is segítettem a hitre jutásában.

Pár napja vízbe bemerítkezett és pár percre rá engem hívott fel elsőnek, hogy mit szólok hozzá.

Nagyon tanulságos volt a vele való beszélgetésem, sok szempontból.

...és most gondolj amit akarsz, vagy kérdezz

:wink:


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 07:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:)

nincs kérdésem :)

örülök a hitre jutásának, KÜLÖN örülök, hogy téged is használt ebben Isten (TUDOM, milyen érzés, tényleg EGYÜTT ÖRÜLÖK veled)

és TUDOM, hogy szeretettel válaszoltál neki :)

ezzel én ELEGET TUDOK :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 08:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tamás12!

ezt írod:

ez az Ige arra bíztat hogy merítkezz be, és aztán veszed a Szent Lelket!

most gondolj azokra a ref. igehirdetőkre: Cseri, Zimányi, akiket te is elfogadsz: vajon valóban így érvényes ez a kijelentés , ahogy tetted?

Semmiképpen nem akarom az örömödet elvenni,- növekedj a kegyelemben, a szeretetben,az ismeretben,...az vonzó lesz mások számára is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 08:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
drága Erika!

szeretném SZÁMODRA (és egyben a többiek számára is, bár ez szerintem eléggé nyilvánvaló a többségnek) ezennel hivatalosan kijelenteni:

NEM tartom az "én igazamat" az "egyedüli igazságnak" (csak olvass vissza közvetlenül a beírásod előtti kavics-reagálásomig...)

a Filippi 3:15-16 alpján nem is TARTHATOM annak... mégha nem is CSAK a zsidó törvényi előírások megtartására értelmezem a dolgot :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 09:02 
Kedves Tamások!

Úgy válaszoltam a lány fel nem tett kérdésére - hiszen ő a tényt jelenette be nekem -, mint aki a TESTVÉREM az Úrban!

Kérdeztem tőle, hogy ezzel a tettel erősödött-e a HITE?
(azt nem kérdeztem, hogy a KRISZTUS általi MEGVÁLTÁSBA vetett hite erősödött-e, de remélem így értette :-) )

A válasz IGEN volt!
Dicsőség és dícséret Istennek!

Aztán kérdeztem, hogy ezek után ő engem még testvérének tart-e!
Nevetett és MEGBOTRÁNKOZOTT a kérdésen!
Egy Lélekkel ittattatunk meg még a vízbe való bemerítkezése előtt.

Hát ez történt így dióhéjban, a többi fiatalkori lányos kérdéseiről már nem beszélhetek. Ja mielőtt bárki gondolná, nem lelkigondozom őt, fél évente, ha beszélünk.
:P


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 09:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:):):)

köszönöm a beszámolót, valahogy ÍGY KÉPZELTEM én is :)

a kedvencem:

Idézet:
Nevetett és MEGBOTRÁNKOZOTT a kérdésen!


igen... valóban nevetséges tud lenni mikor a hámsejt (vagy a szúnyog, copyright FM) áll neki eldönteni, h ki tartozik a TESThez s ki nem...

köszönöm, hogy elmesélted :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 20:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
Kedves Gabriel!

"Annak pedig nem látom értelmét,hogy Igéket hozzunk fel pro és kontra arra,hogy szükséges-e a vizkeresztség az üdvözüléshez."

Anélkül, hogy a konkrét vitátokba bele szólnék, erre az egy mondatodra hadd reagáljak. Jézus és a Biblia tanítása szerint bármely kérdés eldöntésének ez az útja-módja. Ezt látjuk számtalan helyen - pl Jézus pusztai megkísértésekor Sátán igékkel támadja Jézust (meg van írva...), aki igékkel válaszol (Viszont meg van írva....). Pál apostol tanítását a béreabeliek az Írásokból ellenőrizték le, hogy úgy vannak-e. És Pál megdícséri őket. Az apostolok amerre járnak mindenhol az Igét magyarázva bizonyítják be, hogy Jézus Isten Fia. És még sorolhatnám.

Szóval mégegyszer mondom nem a konkrét vitátokra, hanem annál sokkal általánosabb érvénnyel - Jézus személyes példaadása szentesíti ezt a "módszert".

Üdv:

I

Kedves Indu

Isten és a sátán vitáját nem keverném össze az ember és ember közötti vitával.

Már csak azért sem mert mig Jézus pontossan tudta,hogy mi az igazság addig nem tudsz nekem mutatni egy embert sem aki a teljes igazságot ismerné.

Ezzel csak azt akartam mondani,hogy attól,hogy két ember vitájában az egyik győz logikailag,az még nem jelenti azt,hogy neki is van igaza.




Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 21:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>Ezzel csak azt akartam mondani,hogy attól,hogy két ember vitájában az egyik győz logikailag,az még nem jelenti azt,hogy neki is van igaza.

Persze, ez mindenképpen igaz. De maguk a tanítványok is így érveltek a zsidóknak, így magyarázták el, hogy Jézus a Messiás. Tehát ember-ember esetében sem utolsó megnézni, mit ír az Ige. Hiszen a tanulásunkra adta Isten. És ha mindkét fél megalázza magát Isten kinyilatkoztatott szava előtt, jó esély van rá, hogy valami pozitív jöjjön ki a dologból.

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 21:23 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Erika írta:
Kedves Tamás12!

ezt írod:

ez az Ige arra bíztat hogy merítkezz be, és aztán veszed a Szent Lelket!

most gondolj azokra a ref. igehirdetőkre: Cseri, Zimányi, akiket te is elfogadsz: vajon valóban így érvényes ez a kijelentés , ahogy tetted?

Semmiképpen nem akarom az örömödet elvenni,- növekedj a kegyelemben, a szeretetben,az ismeretben,...az vonzó lesz mások számára is.


Nem vagyok a szavak művésze, a fogalmazásom sok kívánni valót hagy maga után!
Az Ige amire hivatkoztam a Szentlélek ajándékát jelzi hogy vesszi aki bemerítkezett!
Természetesen a Szent Lélek munkálja ki a megtérést a hitrejutást a bűneink meglátását és megbánását!Maga az engedelmesség és bizonyságtétel emberi , lehetséges cselekedete, De nem az ember dicsősége hogy eljut idáig hanem az Úré!
Nehogy az jöjjön ki a fogalmazásból , hogy hú de magasról nézek le!!!!
Éppen hogy alulról , látva hibáimat és tökéletlenségem , ami messze van attól amit Jézus hasonlatosságára elérni remél egy hívő!
Természetesen testvérem mindenki aki Megváltójának egyedül Jézus Krisztust tartja!A többi mind elrejtve Isten ítéletének mércéje, az Ő kegyelme , kit hogyan talál tévelygésben vétkesnek!(itt még a katolikus hívők is az Ő kegyelme szerint ítéltetnek meg)Senki ember fia nem tudhatja , csak remélheti hogy a hite szerinti legjobb tudással viszi végig az életét, az Úr igéjének útmutatása alapján!
Tartok tőle hogy megint sok félre érthetően megfogalmazoptt mondat került ki a klaviatúrámból! :oops:
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 21:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tamás, én is testvéremnek tartalak, úgyhogy énekeljünk egyet:

Tudom, az én Megváltóm él,
Hajléka készen vár reám,
Már int felém és koronát
igér a földi harc után.

ref.
Bár a világ gúnyol, nevet,
A honvágy tölti lelkemet,
Mert nemsokára hív az Úr.
Jöjj haza, jövel, gyermekem!
Kitárt karjával vár az Úr:
Jer, pihenj, nyugodj keblemen.

Remélek Jézusomban én,
Ő törlé el sok bűnömet,
Ajkáról hívón zeng felém:
jer, haza, vár rád Mestered!

ref.

Előttem oly csodálatos,
Hogy értem szállt a földre le,
Miattam annyit szenvedett,
Bűnömért annyit véreze.

ref.

Tudom, hogy közel Mesterem,
az óra fut, a nap közel,
Elébe állok csakhamar,
Megváltó Jézusom, jövel!

ref.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 27., szerda 21:51 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Net!
Te írtad nekem:
Idézet:
Tamás barátom: ha ÍGY AGITÁLTAK VOLNA téged, amilyen lendülettel most te képviseled "az ügyet", nos.... szerintem NEM LENNÉL most bemerített "baptista testvérem"


Nos én Figyelő Magda és Tiv, és végül Ex ösztüzéből értettem meg, ami elégséges volt ahoz hogy utána az Úrtól kérjem a választ, a kérdésemben!
Ők sem voltak finom kezűek!
Viszont sosem a sértést feltételeztem a mondataik mögött, hanem azt kerestem,hogy mire mutatnak!
Így sértődés helyett a választ és igazolást az Ige alapján az Úrtól kaptam hogyan cselekedjem!
Ez csak kiegészítés!
Nem bántodom meg senki hozzám írt sorain, ha abban nem fedezhető fel más kárára történő megjegyzés!Engem lehet szapulni, legfeljebb tisztábban látom miben hibádzom még!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 28., csütörtök 06:29 
Kedves Tamás!

A piros mondatod megnyugtat.... :-)
Kívánom neked a további merítkezést az Evangéliumba!

Az össztüzet meg szenvedjük tovább - amíg az Úr adja - de felekezetemet, gyülekezetemet nem hagyom el! Hűséges vagyok ahhoz a helyhez, ahol Isten elhívott és két hatalmas ajándékkal gazdagított meg az Ő Fiában az Úr Jézus Krisztusban:
BŰNBOCSÁNAT, ÖRÖK ÉLET!

Jézusba vetem bizalmam, rád tekintve is!

A bemerítkezést meg én is naponként igyekszem gyakorolni! Mert a keresztség alapja a mi hitünknek!

Isten Igéjében szeretet van, kérlek olvasd el a Galatákhoz írt levél 5. részét! (Milyen biztosítékot akarunk mi a szövetségre?)

Ismétlem, ha a MEGVÁLTÁSBA vetett HITEDET erősítette a vízbe való merülés, áldom az Urat!

Szeretettel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 28., csütörtök 06:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tamás12.
Van gyermeked, talán több is, tehát ők testvérek, mellettetek elmegy a falu árvája, akit te is és még sokan támogatnak.
Az eltávozásod után az örökségeden gyermekeid osztoznak vele?
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 28., csütörtök 07:38 
Kik az örökösök, kik öröklik a földet?
Jézus erre adott választ, a szelídek.

A testvérek közül lesznek, akik a másik testvért ki akarják tagadni az örökségből és árvákká akarják tenni. Mit tesz ezekkel az Atya? Az idős fiúkkal?

Kéri őket és kérleli, ne tegyék ezt!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 28., csütörtök 11:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nem én mondom, és nem akarom tekergetni sem :wink:

Jn 3,5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Szellemtől, nem mehet be az Isten országába.

Testvér nem tagadja ki a testvérét, de van aki szesztestvér, van aki pártban testvér, van aki Ádámról testvér, és van aki betőlti az Örökkévaló igényét arra, hogy felülről szülessen.
Ezt pedig sem én sem te kedves Kavics barátom sem senki földön élő el nem dönti, ha nem Ő AKI szüli az ÖVÉIT. :) :) :)

Csak az egyértelműség kedvéért írtam, mert szívem szerint mindenkit testvéremnek tudnék.

Mert ez az Isten akarata, hogy az igazság ismeretére mindenki eljusson.
De sokan állnak az ajtóba, ők nem mennek be a bemenni akarókat pedig megakadályozzák :cry: :cry: :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség