Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 28., csütörtök 11:11 
János 3.

6. A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.
7. Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.
8. A szél fú, a hová akar, és annak zúgását hallod, de nem tudod honnan jő és hová megy: így van mindenki, a ki Lélektől született.
9. Felele Nikodémus és monda néki: Mimódon lehetnek ezek?
10. Felele Jézus és monda néki: Te Izráel tanítója vagy, és nem tudod ezeket?
11. Bizony, bizony mondom néked, a mit tudunk, azt mondjuk, és a mit látunk, arról teszünk bizonyságot; és a mi bizonyságtételünket el nem fogadjátok.
12. Ha a földiekről szóltam néktek és nem hisztek, mimódon hisztek, ha a mennyeiekről szólok néktek?
13. És senki sem ment fel a mennybe, hanemha az, a ki a mennyből szállott alá, az embernek Fia, a ki a mennyben van.
14. És a miképen felemelte Mózes a kígyót a pusztában, akképen kell az ember Fiának felemeltetnie.
15. Hogy valaki hiszen ő benne, el ne veszszen, hanem örök élete legyen.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 28., csütörtök 13:13 
János 4.

7. Jöve egy samáriabeli asszony vizet meríteni; monda néki Jézus: Adj innom!

8. Az ő tanítványai ugyanis elmentek a városba, hogy ennivalót vegyenek.

9. Monda azért néki a samáriai asszony: Hogy kérhetsz inni zsidó létedre én tőlem, a ki samáriai asszony vagyok?! Mert a zsidók nem barátkoznak a samáriaiakkal.

10. Felele Jézus és monda néki: Ha ismernéd az Isten ajándékát, és hogy ki az, a ki ezt mondja néked: Adj innom!; te kérted volna őt, és adott volna néked élő vizet.
11. Monda néki az asszony: Uram, nincs mivel merítened, és a kút mély: hol vennéd tehát az élő vizet?

12. Avagy nagyobb vagy-é te a mi atyánknál, Jákóbnál, a ki nékünk adta ezt a kutat, és ebből ivott ő is, a fiai is és jószága is?

13. Felele Jézus és monda néki: Mindaz, a ki ebből a vízből iszik, ismét megszomjúhozik:

14. Valaki pedig abból a vízből iszik, a melyet én adok néki, soha örökké meg nem szomjúhozik; hanem az a víz, a melyet én adok néki, örök életre buzgó víznek kútfeje lesz ő benne.

15. Monda néki az asszony: Uram, add nékem azt a vizet, hogy meg ne szomjúhozzam, és ne jőjjek ide meríteni!

16. Monda néki Jézus: Menj el, hívd a férjedet, és jőjj ide!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 28., csütörtök 13:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
Nem én mondom, és nem akarom tekergetni sem :wink:

Jn 3,5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Szellemtől, nem mehet be az Isten országába.

Testvér nem tagadja ki a testvérét, de van aki szesztestvér, van aki pártban testvér, van aki Ádámról testvér, és van aki betőlti az Örökkévaló igényét arra, hogy felülről szülessen.
Ezt pedig sem én sem te kedves Kavics barátom sem senki földön élő el nem dönti, ha nem Ő AKI szüli az ÖVÉIT. :) :) :)




Csak az egyértelműség kedvéért írtam, mert szívem szerint mindenkit testvéremnek tudnék.

Mert ez az Isten akarata, hogy az igazság ismeretére mindenki eljusson.
De sokan állnak az ajtóba, ők nem mennek be a bemenni akarókat pedig megakadályozzák :cry: :cry: :cry:


kedves Magda

Az,hogy te vagy bárki más kit tart testvérének az Úrban,az őreá tartozik,az pedig,hogy valójában ki tagja Krisztus testének az kizárólag Istenre tartozik.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 28., csütörtök 16:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
FM írta:
Nem én mondom, és nem akarom tekergetni sem :wink:

Jn 3,5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Szellemtől, nem mehet be az Isten országába.

Testvér nem tagadja ki a testvérét, de van aki szesztestvér, van aki pártban testvér, van aki Ádámról testvér, és van aki betőlti az Örökkévaló igényét arra, hogy felülről szülessen.
Ezt pedig sem én sem te kedves Kavics barátom sem senki földön élő el nem dönti, ha nem Ő AKI szüli az ÖVÉIT. :) :) :)




Csak az egyértelműség kedvéért írtam, mert szívem szerint mindenkit testvéremnek tudnék.

Mert ez az Isten akarata, hogy az igazság ismeretére mindenki eljusson.
De sokan állnak az ajtóba, ők nem mennek be a bemenni akarókat pedig megakadályozzák :cry: :cry: :cry:


kedves Magda

Az,hogy te vagy bárki más kit tart testvérének az Úrban,az őreá tartozik,az pedig,hogy valójában ki tagja Krisztus testének az kizárólag Istenre tartozik.

Szeretettel Gabriel


Szerinted én mást írtam? :idea:

Vagy úgy gondoltad, kétszeres bizonyságra állnak meg a dolgok?
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 28., csütörtök 17:08 
Aki újonnan született a Jézus Krisztus által adott élő víz és a Jézus Krisztus által adott Lélek által.

Ők mind egy test tagjai!

Dicsőség Istennek ezért a közösségért!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 29., péntek 08:42 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
FM írta:
Kedves Tamás12.
Van gyermeked, talán több is, tehát ők testvérek, mellettetek elmegy a falu árvája, akit te is és még sokan támogatnak.
Az eltávozásod után az örökségeden gyermekeid osztoznak vele?
Szeretettel:
Magda


Kedves Magda!
3 féle olvasata van a példádnak!
Nem!
Nem!
Jelen állapot szerint nem!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 29., péntek 10:51 
Igen, csak a gyermekek részesülnek az örökségből, de az asztalról lehulló morzsát is megehetik a kutyák!


Vissza a tetejére
  
 

net2rist-nek, és még akinek szól
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 21:49 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 10:20
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Kunbábony
Kedves net2rist!

Úgy látom, hogy a Victor János: "Miért lesznek baptistákká?" című cikkre való reagálásod semmi érdemlegeset nem tartalmazott, amivel cáfolni tudtad volna az ott leírtakat. Azóta "A keresztség szimbolizmusa" c. cikke is bekerült a topicba. Az egyik népszerű formában megírt cikk, a másik pedig tudományosabb formában, a görög újszövetséggel a kézben, a többi tudományos könyvre való hivatkozás pedig hiányzik, mivel nem akart fejből idézni V. J., ugyanis nyaralt, illetve pihent vidéken.
Azóta is megy a vita azon, amiről azokban a tanulmányokban szó volt, mintha ott sem lennének. Te sem cáfoltál érdemben semmit.
Akkor miért kellene erre válaszolnom?
Az a szöveg, hogy akkor a baptisták, most pedig a karizmatikusok jelentik a "veszélyt" a reformátusoknak, az cáfolata lenne a V.J. írásának?

Azonkívül: hogy hogyan állunk az "akkor"-ral és a "most"-tal, hadd idézzek erre nézve Victor Jánosnak egy evangélikus lelkésszel való polemizálásából.

Íme:

LUTHER ÉS AZ ÚRVACSORA.

I.
Főtiszteletű Szerkesztőség!

Kitűnően szerkesztett s nálunk is közkedvelt lapjuk több egyházmegyénkben köröztetéssel jár sorra. Egyik ilyen egyházmegyénk lelkészei hívták fel figyelmünket arra a kellemetlen elírásra, melyet különben magunk is észrevettünk, amely a 13. szám 123. oldalán „A református eucharistia” c. cikk középső hasábjának 4. bekezdésében olvasható: „..amint Luthernek ezen a ponton habozóvá lett felfogása tanította.”
Tudjuk, hogy ez csupán elírás és nem rossz szándékból esett, bántó voltára legyen szabad mégis szíves figyelmét felhívnunk. Az lehet, hogy a cikkíró nem tudja elfogadni Luther úrvacsorai tanát, az is lehet, hogy nem tudja azt megérteni (amint hogy hiszen itt misztériumról van szó), de ha ismeri a marburgi kollokvium történetét, nincs joga Luther úrvacsorai tanítását habozónak nevezni. Sőt, Luther sehol sem volt olyan mozdíthatatlanul határozott, mint éppen e ponton. Ebben a kérdésben nem engedett sem ellenfeleinek, sem barátainak, sem a tulajdon eszének.
Tisztelettel kérjük az elírás valamiképpen való helyreigazítását.

Tisztelettel, kész híve:
Szabó József evangélikus lelkész,
a Harangszó szerkesztője.


II.

Őszintén sajnálom, hogy – amint Szabó József lelkésztársamnak fenti leveléből kitűnik, – az idézett kitétellel alkalmat adtam evangélikus testvéreink körében arra, hogy lapunk hasábjain a maguk szempontjából „bántó” dologba ütközzenek bele.
Ennek szerencsére két magyarázata lehetséges – szerencsére, mert az egyik esetben, amely éppen fentforogni látszik, könnyű a bajon segíteni. Megeshetett ugyanis az, hogy szavaimat félreértették – erre vall a fenti levél, – mintha én arról szóltam volna, hogy Luther habozó módon képviselte az úrvacsoráról vallott felfogását. Ezzel szemben természetesen teljesen aláírom azt, hogy hajlíthatatlanul, vagy amint a levélíró mondja: „mozdíthatatlanul” határozott volt fellépésében. Református egyháztörténeti szemléletünk ezen a ponton legfeljebb a kelleténél nagyobb keménységet és merevséget hányhat a nagy reformátornak szemére, de semmiesetre sem habozást.
Én magának a Luther úrvacsorai felfogásának, nem pedig e felfogás érdekében való síkraszállásnak a „habozó” voltáról szóltam. Félreértések ellen jobban biztosítottam volna szavaimat, ha nem „habozó”, hanem „megtorpanó” felfogásról beszéltem volna. Azt akartam mindenképpen mondani, hogy ezen a ponton Luther nem járta végig az utat: elszakadt a római egyház transzszubsztanciáció tanától, de nem tudott elszakadni az azzal összefüggő „ubiquitás”-tantól, amely szerint Krisztus testére is áthárul a mindenüttjelenvalóság isteni tulajdonsága.
Református meggyőződésünk szerint ennek a gondolatnak elejtésével tisztul ki egészen a helyzet az úrvacsora kérdésében. Nem azért, mert így kevesebb lesz egy misztériummal. Hiszen a Krisztus mindenütt jelenvaló testénél nem kevésbé nagy misztérium a Krisztus mennyekbe felmagasztaltatott és ott elrejtett teste sem. Hanem azért, mert – ahogy mi látjuk – Isten Igéje erről a misztériumról beszél, nem pedig arról a másikról, amelyet Luther olvasott ki belőle.
A „bántó” hatás másik magyarázata az lehetne, ha éppen ennek a református meggyőződésbeli különbségnek a kidomborítása eshetett rosszul, amelynek szempontjából Luther, ismétlem, nem járta végig az egész utat. De ezt szinte kizártnak tarthatom. Hiszen ebben a kérdésben a viták mellőzésével már régen (ahogy az angolok mondják) „megegyeztünk abban, hogy nem egyezünk meg”. S hogy melyik fél látja és érti jól az Ige gondolatát, annak eldöntését nyugodtan hagyhatjuk addigra, amíg elérkezünk a titkok megoldásának világába.
Dr. Victor János

Ugyanez érvényes a baptistákkal való vitára, és sokminden más kérdésre is, amelyekben jobb a ref. teológusok álláspontja.

_________________
Tanuljunk (elsősorban) az Úrban megbízható református tanítóinktól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 23:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönöm, hogy végül legalább elolvastad a beírásomat...

kavics barátom próbált a "lexikonszerű vitára" rávenni, én komolyan nem gondolnám, hogy ez feladatom lenne ITT...

inkább kiemelem Prof. Dr. VictorJános befejező mondatait (ezzel a befejező érveléssel szintén egyet tudok érteni):

prof.Dr.VJ írta:
Hiszen ebben a kérdésben a viták mellőzésével már régen (ahogy az angolok mondják) „megegyeztünk abban, hogy nem egyezünk meg”. S hogy melyik fél látja és érti jól az Ige gondolatát, annak eldöntését nyugodtan hagyhatjuk addigra, amíg elérkezünk a titkok megoldásának világába.


bár FELNŐNÉNK erre a Victor Jánosi, de ha jobban tetszik PÁLi szintre, lásd a múltkor idézett Filippi 3:15-16, azt is idetenném VJ fordításában:
prof.Dr.VJ fordításában PÁL apostol írta:
Valahányan tehát "tökéletesek" vagyunk, így fogjuk föl a dolgot. És ha egyben-másban más fölfogáson vagytok, az Isten majd azt is megvilágosítja előttetek. Csak, amire már eljutottunk, abban tartsuk is magunkat ugyanahhoz.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 03:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Még is csak ő lesz akiről a bábok mesélnek.
Amikor bábkészítést tanultam a képzőben 1953-56 -ban meglepett a jelenet.
Mert mindég az :evil: -gel viaskodott, és soha nem tudtam honnan kerül a figura elő.
Most erre is fény derül.
De jó, hogy profet erre tévedt, na lám, mi mire jó. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 07:40 
Miért dobta ki a 2, 5 éves iker fiait az ablakon és ugrott utánuk az anya?
Talán ő is viaskodott valakivel!
Milyen erő kell ahhoz, hogy egy anya a szeretett gyermekeit az ablakhoz vigye és kidobja őket a betonra, majd maga is utána menjen?

Ez nem báb Magda!

Imádkozzatok az életben maradtakért (4 gyerek és az apa), hogy a Pusztító takarodjon a disznónyájba, Jézus Krisztus szeretete űzze el az ember és Isten ellenségét a pokolba.

Mert semmi se képes győzedelmeskedni az őrület felett, csak a SZERETET!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 07:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
"rokonok" vagyunk, kedves Kavics... én is már percek óta "emésztem" a hírt...

egyetértek a beírtakkal, annyival egészíteném ki, hogy BORZASZTÓAN (szó szerint) AKTUÁLISNAK érzem, hogy KILÉPJÜNK (mint magyar nemzet) abból a KULTURÁLIS TRADICIÓBÓL, ami egy VITA LEZÁRÁSAKÉNT elfogadhatónak tartja az ilyesmit...

NYILVÁN "igaza volt" az anyának, hiszen le is írta, NÉGY OLDALBAN!!

és MEGTETTE: becsapta az ajtót, ÖVÉ AZ UTOLSÓ SZÓ, ezáltal Ő GYŐZÖTT a vitában.... de BORZASZTÓ SÁTÁNI LOGIKA!!!!!!!!!

SALAMONOKra volna ÉGETŐ SZÜKSÉG... akik a kard MEGMUTATÁSÁVAL mégiscsak KIVÁLTJÁK a vita "MÁSKÉPPENI" megoldását....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 07:51 
Úgy legyen!

Látom a fiamat és kislányom, ahogyan bizalommal fogja a kezem és jön fel velem a 8. emeletre.
És én a vitában való győzelemre figyelek és arra, hogy most bebizonyítom nekem van igazam és a gyerek szemében még mndig ott a bizalom és követ az ablakig...
:cry:

Állítson meg a SZERETET! Essek már ki végre magamból!

Mi lesz a maradékkal? Mit mondanak nekik? Mit tett anyukád és miért?
Hol vannak az iker tesóid?

KI GYÓGYÍTSA BE EZT A SEBET? Kinek van HATALMA GYÓGYÍTANI?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 08:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
sajnos TÉNY: a gyermekek elleni erőszak legnagyobb része a CSALÁDBAN következik be...

láttatok olyan gyereket, aki AZÉRT IMÁDKOZOTT, hogy HALJON MEG, hogy ezt NE KELLJEN MÉGEGYSZER ÁTÉLNIE? .... .... .... én LÁTTAM :'(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 10:06 
:cry:

Kinek van hatalma ezt a pici szívet meggyógyítani?
Övé legyen EGYEDÜL a hatalom!


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség