Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 21:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kamilla írta:
aha. ebből csak a súlyozás múlik rajtam...

Ez sem semmi.
És akár mennyire mondja Net, hogy ez is automatikusan alakul ki(ami igaz), de ezt mégis csak tudod változtatni.
Olyan manipulációs, információs, mindenféle irányú hatások terében élünk, ahol te döntheted el, hogy milyen hatásoknak engedsz, mit fogadsz el és mit utasítasz el. Nagy felelőssége van az embernek, több mint általánam tartják.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 21:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen, ebben teljesen egyetértünk :)

({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 22:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tamás12 írta:
kamilla írta:
ez kedves, hogy te így az írásai alapján vonzó nőnek tartod Emilient, de attól még sajnos a probléma létezik. A nők hajtanak a pasikra, a pasik csak a nekik tetsző nőket veszik emberszámba, aki meg nőből van, és nem olyan szép, az ne nyávogjon, meg van neki engedve, hogy ő is itt szívja a levegőtöket.


Mostani helyzetem a munkahelyemen!

Szeretnék beilleszkedni a dolgozók "baráti" kollektívájába!
Viszont az ami azon túl ott folyik abba NEM!
Második nap falhoz állítottak szó szerint a lányok, melyikük jön be nekem!
Az a helyzet hogy megy a pasizás, a társaim mind ketten aktívan részt vesznek benne, és két okból is szeretnék ha "beszállnék"!
Ha nekem is vaj van a fejemen, nem lehetek a dolgok árulója!
Van olyan független nő akinek én jövök be!
Nagyon nemszeretem állapot , mert egyrészt nem bírom elnézni hogy mit csinálnak, másrészt én viccelődős , azaz eléggé laza vagyok, de ebben csak a barátkozás szintjéig megyek el!
Szomorúan venném ha valaki többet venne ki a barátkozás kísérletéből , mint amennyit a tisztesség megenged számomra!
Jézusról próbáltam egyikükkel beszélni, azt hitte beütöttem a fejem!
Most komolyan azon gondolkodom innen is elkéretőzöm , másik munkahelyre!
Nem nagyon menekülnék viszont úgy hogy nem próbálom elmondani , mi számomra Jézus!
De .......! és itt áll meg a tudományom! :shock:
Kedves Kamilla, és Net mit tudtok ebben az ügyben tanácsolni?
Szeretettel Tamás


Tamás, te ilyen jól nézel ki? ;)

"Tőlem hiába tiltanád tested selymes ritmusát, én már megtanultam rég, van, aki csak távolabbról szép, de tőlem senki meg nem véd, belőled ennyi nem elég!!!"... Épp ez megy a fejhallgatómban, gondoltam, passzol ide :)

Gondolj Pálra... Azokra mondott kemény dolgokat, akik már közénk tartoznak. Akik még kívülállók, azokkal nem lehetsz olyan szigorú. Nem menekülhetsz el abból a világból, ahol te vagy a .
A só magába szívja a nedvességet, feloldódik a világban, és mindenütt jelen lesz, anélkül, hogy meg tudnád mondani, pontosan honnan indult. Te bennük, ők benned. Ha nagyon bánt, akkor az csak annyit jelent, hogy ott, azon a helyen dolgod van. Érezd oket, és kérdezd Istent, hogy mi legyen rájuk a válaszod. Meg fogod találni a megoldást. Tudod, hogy sosem kapsz nagyobb feladatot, mint amit elbírnál...

Talán még megmenthetsz onnan is valakit... Talán nem mindenkit, de honnan tudhatod, hogy a bal- vagy a jobb szélső lesz-e az, aki rád van bízva?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 22:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Tamás12 írta:
kamilla írta:
ez kedves, hogy te így az írásai alapján vonzó nőnek tartod Emilient, de attól még sajnos a probléma létezik. A nők hajtanak a pasikra, a pasik csak a nekik tetsző nőket veszik emberszámba, aki meg nőből van, és nem olyan szép, az ne nyávogjon, meg van neki engedve, hogy ő is itt szívja a levegőtöket.


Mostani helyzetem a munkahelyemen!

Szeretnék beilleszkedni a dolgozók "baráti" kollektívájába!
Viszont az ami azon túl ott folyik abba NEM!
Második nap falhoz állítottak szó szerint a lányok, melyikük jön be nekem!
Az a helyzet hogy megy a pasizás, a társaim mind ketten aktívan részt vesznek benne, és két okból is szeretnék ha "beszállnék"!
Ha nekem is vaj van a fejemen, nem lehetek a dolgok árulója!
Van olyan független nő akinek én jövök be!
Nagyon nemszeretem állapot , mert egyrészt nem bírom elnézni hogy mit csinálnak, másrészt én viccelődős , azaz eléggé laza vagyok, de ebben csak a barátkozás szintjéig megyek el!
Szomorúan venném ha valaki többet venne ki a barátkozás kísérletéből , mint amennyit a tisztesség megenged számomra!
Jézusról próbáltam egyikükkel beszélni, azt hitte beütöttem a fejem!
Most komolyan azon gondolkodom innen is elkéretőzöm , másik munkahelyre!
Nem nagyon menekülnék viszont úgy hogy nem próbálom elmondani , mi számomra Jézus!
De .......! és itt áll meg a tudományom! :shock:
Kedves Kamilla, és Net mit tudtok ebben az ügyben tanácsolni?
Szeretettel Tamás



HŰ!! ezt észre se vettem ezt a beírást :O

volt ilyen helyzetem nekem is, én EGYET tudtam tenni (azon kívül, hogy határozottan nemet mondtam): megpróbáltam megértetni az illetővel, hogy ha én HÁZASEMBERKÉNT "közel kerülnék" hozzá, azzal kerülnék csak igazán tőle TÁVOL!!! vagyis: ha ÉRTÉK számára a BARÁTSÁGOM, akkor ezt úgy tudja megtartani, ha nem kavar bele MÁST... megértette....

a VILÁGBÓL nem tudsz kimenekülni... épp az előbb írta egy lányzó nekem, hogy - öreg professzorok között dolgozik - valamelyik megkérdezte tőle, hogy "na KIELÉGÍTETTED a kollégát?" (nyilván arra utalt, hogy valami feladatot megcsinált-e, de akkor is.... a csaj teljesen rosszul van ettől... remélem sikerül neki a munkahelyváltás)

"nem azt kérem, hogy VEDD KI őket a világból, hanem, hogy ŐRIZD MEG a gonosztól" .... ez ide is érvényes

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 07:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:


a VILÁGBÓL nem tudsz kimenekülni... épp az előbb írta egy lányzó nekem, hogy - öreg professzorok között dolgozik - valamelyik megkérdezte tőle, hogy "na KIELÉGÍTETTED a kollégát?" (nyilván arra utalt, hogy valami feladatot megcsinált-e, de akkor is.... a csaj teljesen rosszul van ettől... remélem sikerül neki a munkahelyváltás)

"nem azt kérem, hogy VEDD KI őket a világból, hanem, hogy ŐRIZD MEG a gonosztól" .... ez ide is érvényes


Fura ez... még középiskolában volt nekünk egy tanárunk, akinek ilyen szavajárása volt. Ha egy lány náthásan jött órára, akkor az volt az első, hogy "Sokat álltál a kiskapuban, hogy megfáztál?" Az összes szakmai szakkifejezésre volt valami obszcén megfelelője, és mindig azon a néven nevezte meg, még dolgozatírás közben is. Mindenkivel így hülyéskedett, de amikor velem beszélt, akkor mindig kerülte ezt a stílust. Pedig én semmit nem mondtam neki. Talán egyszerűen csak látta, hogy nem veszem a lapot.

De nem az tesz tisztátalanná, ami a szádon (füleden) bemegy... Nem kell az ilyenek miatt annyira felkapni a vizet, szerintem.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 08:20 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!

Kedves Tamás!

Azt gondolom, hogy hiába váltasz munkahelyet, mindenhol emberek dolgoznak, élnek... ráadásul abból a fajtából, amelyikkel most is találkoztál. Ma ilyen a népünk!
Tudom, hogy könnyű mondani, de bizony pont ebben a sötétben kellen világítsunk!
Kérj erőt és világíts! Látszódjék meg, hogy neked más értékeid vannak! Üdv
Addig is igen sok erőt és bölcsességet adjon az ÚR!

Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 08:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Én össz-vissz 3 évet dolgoztam az 1. születése előtt,mezőgazdaságban, kemény férfiak között. Biztos ,hogy védelmet jelentett az is, hogy ott nőttem fel közöttük,ismerték a családot is, az első félévben Édesapám volt a főnököm...
Ha valamelyik nagyon ideges lett, s káromkodni akart, megkért menjek ki...
Egyszer - Net ezt neked mondom- pont nálunk volt Jan, mikor egy ünneplésről hatzamentem, s mondom, hogy olyan kellemetlen a sok kétértelmű viccet végighallgatni. Ő mondta: hidd el , nem várják, hogy velük nevess..
Ha köszöntésre került a dolog, sorbaálltunk, én igyekeztem a sor végére állni, hogy mondhassak valami személyeset, igeit: láttam hogy arra viszont nagyon odafigyeltek, mit mondok.
Az már más kérdés, hogy amikor csak úgy" összepótoltak , mert fáztak," kihagytak- először fura volt, aztán rájöttem, dejó!, komolyan beszélgetni úgyis csak egyenként lehetett velük..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 08:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Szia Tamás!

Nemrég hallottam (Cseri K. mesélte egy igehirdetésen keresztül) egy megtörtént esetet, ahol a munkahelyen a férfiak beszélgettek egymás közt, elég léha stílusban, a téma lényege az volt, hogy a feleségeket szapulták, ki hogyan „tekintgetett ki” a házasságából stb. Ott álldogált köztük egy hívő férfi is, aki egy darabig csak hallgatott. Biztosan nehéz más véleményt megpendíteni többek ellenében, mégis megtette, annyit mondott: „Én még mindig szerelmes vagyok a feleségembe!” „Miért, mióta vagytok házasok” – kérdezték. „30 éve” – felelte. Rácsodálkoztak, s egyszer csak azt vette észre, hogy ő áll a társaság, a beszélgetés középpontjában.
Aztán nem sokkal ezután felkereste őt az egyik kollégája a feleségével, és kérte, hogy tanácsolják őket, hogyan lehetne a házasságukat rendbe hozni….hát, teljesen váratlanul érte, nem készült ő házassággondozásra, de megértette Istentől, hogy most ez a feladata.
Ez a kollégája aztán csatlakozott a gyülekezethez, és ezt a történetet Cs. K. tőle tudta meg.

Tamás, maradj hűséges Istenhez és a feleségedhez, és akkor te is világítasz!

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 09:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tamás, gondolom az említett lazaságodból kíván kitisztítani az Úr :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 12:59 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
FM írta:
Kedves Tamás, gondolom az említett lazaságodból kíván kitisztítani az Úr :oops:


Szerintem Tamás nem arra értette a lazaságot, hogy ki szokott kezdeni a nőkkel, vagy ilyesmi, hanem gondolom arra, hogy jókedélyű és szeret beszélgetni, vagy ilyesmi. Abból sztem nem kell kigyógyulni. :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Emilien 2007. júl. 03., kedd 13:27-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 13:14 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Moderálva :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 14:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Emilien!
Bocsáss meg nekem, ha bármelyik mondatommal megbántottalak. Egy mentségem van, hogy kedves és bölcs(bölcsebb mint sok írástudóé itt) beírásad után én egyáltalán nem tudtalak csúnyának elképzelni. Az igazság az, hogy még most sem tudlak. :)
Beírásod után elszégyeltem magam, hogy mennyi problémával kell küzdened. Gondolok itt arra, hogy szüleid nem is tudják, de ezekkel a negatív beszédekkel folyamatosan átkoznak téged. Ne haragudj ezért rájuk, nemcsak ők teszik ezt, de sajnos nincs az embereknek semmi bibliai ismeretük, kultúrájuk, különben tudnák, hogy az ilyen beszédekkel mekkora terheket raknak másokra.
A helyzet az, hogy ez alól senki nem menekülhet csakis Jézus által, ugyanis az Ő megváltása az átkokra is vonatkozik. Tehát ebben az esetben is Ő a menekülő út, de hogy ez tényleg az legyen, az embernek saját magát is trenírozni kell rá, hogy tudatosuljon benne, és így leperegjenek róla rossz beszédek. Ha nem állsz ellen Isten segítségével, akkor úgy valósul meg a rossz, ahogy leírtad, hogy elerőtlenedsz és magad is elhiszed, hogy meg fogsz bukni, feladod, és elhiszed magadról, hogy nem érsz semmit. De Isten nem így lát, Ő drága árat volt hajlandó fizetni érted, tehát értékes vagy és ezt nem akárki mondja.
A külsődért is nagyon sokmindent tehetsz, pl nem szabad elhanyagolnod magad, "ha lúd legyen kövér alapon". Rengeteget számít az is hogy, hogy viseli magát valaki(tudom, ebben a hangulatban ez most éppen nem aktuális, de egyszer el kell kezdeni kitörni egy ilyen helyzetből).
Ígérd meg hogy tanulsz még a vizsgára és nem adod fel előre, bár most már nem sok időd van de biztos fognak a többiek is imádkozni érted. De ne tűzd ki a fehér zászlót.
Az, hogy a tini kölykök mit mondtak rád az utcán tudom nagyon fáj, de nem szabad olyan komolyan venni, leginkább csak gonoszkodnak és azt élvezik ha a csúfolódásuk kifejti hatását. Tudom én is voltam ilyen tini bunkó.
Egy ilyen áldozatunkat mostanában találtam meg az iwiw-en és szervezem, hogy bocsánatot kérjek tőle (több mint 30 év után).
De nem kell tényleg az ilyet komolyan venni, a társaságunkból ketten is bepróbálkoztak nála. A csordaszellmi is nagyon gonosz tud lenni.
Áldjon az Úr! A vizsgát ne add fel! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 14:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Emilien írta:
Moderálva :)

Erről lemaradam, miközben írtam neked.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 21:55 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Fejlemények:

A szóbanforgó hölgy elé álltam és elmondtam hogy nem tetszik amiket terjesztenek rólunk, és igazam volt, neki meg azt mondták a "kedves kollégák", amikor én nem voltam dolgozni, hogy nálam nagyon bejön ő!

Tisztáztuk, hogy barátság és semmi tovább!
Segítségét kértem , hogy leállítsuk a szórakozást mások részéről!
Ugyanis ha bármi módon a vezetőség fülébe kerül még amolyan mende-monda szintű jelzése a dolognak, az az ő és az én állásomba kerülne!
Ez alapján figyelmeztettük a résztvevőket hogy a saját munkahelyük rovására szórakoznak!

Később egy bolti rongálásnál a vevő és a kollégám veszekedésére érkeztem, a szóváltást hallva!
A kollégám a tanuskodásomat kérte , hogy a vevő gyereke okozta a kárt!
Mivel ott sem voltam , nem foglaltam állást a dologban, így a vevő távozott de még búcsúajándékként le "bunkó biztonsági őrözött" minket!
No ennyit a jótett helyében jót várj-ról!
A kollégám hívta telefonon a főnökünket , valszeg , felvilágosítva hogy mennyire nem álltam ki a kollégám mellett!
Megviselt a dolog mert utánna elmondott mindennek!
Haza felé jutott csak eszembe:
2Móz 20:16 Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.

Dicsőség az Úrnak , hogy megóvott a csapdától!
Talán ezért voltam ezen a helyen !!!
Szeretettel Tamás

Bocsánat hogy ez most nem illik a "szerelem" topicba!

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 04., szerda 09:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Az emberi "nyomás" ellenében cselekedni sokszor nem könnyű...jó, hogy eszedbe jutott az ige! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség