Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 07:32 
Akkor erre írtam a válaszom csukott szemmel :-)

Nekem nincs elhívásom arra, hogy az ezoterikus dolgokba ássam be magam.
Tudom, hogy Isten ad valakinek ilyen elhívást, hogy aztán innen hívhasson ki embereket, ezekből a hazug istenképekből - mert sok isten van - szabadíthasson ki embereket az Élő Istenhez.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 08:03 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Most elsőre nagyon durvának és sértőnek fog hangzani!
Egy herélt eunuch többre volt képes !

De gondold végig a kincstárnok esetét !

Ha kell bővebben elmagyarázom!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 08:14 
Igen kérem a bővített kiadást!
:-)

Az etióp kincstárnok történetét ismerem, de mit szeretnél vele kapcsolatban mondani?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 08:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Számomra borzasztó dologgal szembesültem.
Élő, hús-vér ember álljtja annak alapján, hogy az Írásokban szerepel a szó "zsidóktól való félelmükben", és még pár helyen így összegezve negatív jelentéssel, hogy "zsidók", hogy az Úr Jézus Krisztus nem volt zsidó.
Magát katolikusnak mondja, és a magyarok mindenhatóságát hangoztatja.
Nekem ez a vég :cry:

Persze mondja az Úr, hogy aki HISZ és MEGKERESZTELKEDIK, de ki hitt a mi beszédünknek.
Vagy ki hisz az etióp kincstárnoknak :?: :arrow:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 08:33 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Csak amennyit én tudok a történetéről!

Egy olyan messzi vidékről ment el Istenről hallani abba a templomba ahova be sem engedték, megalázva , idegensége és férfiatlansága miatt, mégis az kűlső udvarban kereste az Istenfélők társaságát, hogy hitében megerősödve mehessen vissza arra a földre ahol hite szerint a gonoszt imádják!
Mert ami nem Istentől való, az a gonosz területe!
Ott ugyan nem csak ezoterika, folyt, hanem hamis istenek imádata, mégis vállalta hogy ő abban az országban Isten dicsősgét hírdeti!
Nem beszél az Írás ugyan az Etióp területen végzett bálványimádásokról , de gondolható hogy az ott uralkodó hit papjai se, nézték jó szemmel a konkurenciát!
Én az Utat a hitéért, a megaláztatás tűrését a hitéért, és amit hazafelé cselekedett a hitéért azt nézem!
Péld 18:9 A ki lágyan viseli magát az ő dolgában, testvére annak, a ki tönkre tesz.
Péld 18:10 Erős torony az Úrnak neve, ahhoz folyamodik az igaz, és bátorságos lészen.

Én csak ebben gondoltam hogy többet tett, vállalt!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 09:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Kedves Gabriell!

Isten nem pusztító!

Isten kiszolgáltatja az embert a MAGA bűneinek és kívánságainak! Egy idő után szabad utat ENGED az ember ön és másokat pusztító indulatainak, kívánságainak.
Az ember kívánsága bűnt szül, a bűn pedig halált nemz!

Ne mond, hogy Isten kísért, mert Isten nem kísért.
Próbákba visz, de annak a célja egészen más, mint a kísértésnek.
Az egyik a megerősödés, tisztulás - akár az egyik végtagunk elvesztése árán is, lásd Jézus intését - a másiknak a célja a halál.


Kedves Péter

Isten teremtő:minden ami született vagy születni fog az Isten
akaratából születik.Csak Isten képes teremteni.

Isten megtartó: semmi sem képes az életet megtartani csak és kizárólag Isten,ezért is nála az örökélet kulcsa.

Isten pusztító,:minden ami volt az elmullik egyszer ,és csak a
szeretet marad,erről ír a Biblia is,és ez is Isten terve.

Lehet,hogy számodra erős ez a szó,hogy"pusztító"de ha most elvonatkoztatsz az embertől és megnézel egy olyan világot ahol
"nincs emberi beavatkozás"hanem Isten irányítása alatt áll,
akkor azt látod,hogy a természetben is meg van az örök körforgás.Ha nem lenne pusztítás akkor nem lenne megujulás sem.

A spontán erdőtüzek is a természet regenerálódását és az erdők"vándorlását"segítik elő.

Ezért is mondtam még annak idején amikor a fórumra jöttem,hogy Isten maga a szeretet.mert a szeretet az egyedüli ami soha el nem mullik.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 09:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Isten pusztító,:minden ami volt az elmullik egyszer ,és csak a
szeretet marad,erről ír a Biblia is,és ez is Isten terve.


Ez a keleti világképben így van, ahol a jó elválaszthatatlan a rossztól, a fény az árnyéktól, a jin a jangtól stb. De a kereszténység mást tanít. Van tökéletes jó és boldogság rossz nélkül, mégpedig anélkül, hogy programozott bólogató gépek lennénk. (nem volt szükségszerű a bűn, és nem is marad meg örökké) Az ember átjátszotta a földet a bűn uralmának, és EZ pusztít. Sátán az aki öl, mert ő emberölő volt kezdettől fogva. Isten nem pusztít, és ha végre vége lesz a bűn történelmének, akkor örökké élni fog a jó.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 09:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ÁMEN!!

kavics, BOCSI a "rettenetes veboldalért", én csak LEHÚZTAM A LEPLET egy pillanatra G777-ről... mosmá visszamászott alá, lehet vele tovább beszélgetni kedvesen... de azért... javaslom: NE FELEJTSD, mit láttál...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 10:14 
Kedves Tamás!

Igen az Etióp főember olyan volt, mint az az asszony, aki elmodta, hogy neki elég egy morzsa a fiak asztaláról!
Jézus AZONNAL kiemelte a HITÉÉRT és azzonnal gyógyította!

Hogyan lehet békességem, pl. olyan emberek között, akiket Magda említ? (tényleg nagyon borzasztó ezt olvasni)
Hogyan lehet az ÍRÁSRA hivatkozó gonosz szellemiség felett győznünk?
Hogyan tagadhatom meg a szüleim által kapott hamis istenképeket, bálványokat?
Hogyan élhetek közben köztük?

Olyan jó volt 1vámszedő írását olvasni.
Két dolog kell ehhez.

Szeretet és ismeret!

Ha valamelyikből kevés van, akkor elcsüggedünk, vagy önmagunk "harci eszközeit" hozzuk elő, amivel bele megyünk a Sátán tervébe!

Péter amikor búcsúzik ezt mondja:
"Növekedjetek a KEGYELEMBEN és a mi megtartó Jézus Krisztusunk ismeretében"

Két fontos dolog, ALAP a keresztyén életben:
TUDOM, hogy Isten kegyelme az, hogy egyáltalán ebben a pillanatban is ütögethetem a billentyűzetet.
Éredemtelenül, az Ő TETTÉÉRT Isten gyermekének tart.
Ő annyira szeret engem és mindenkit, hogy a Fia élete se volt túl drága neki, hogy ezt bizonyítsa és eltörölje ezzel az adós levelünket.
TUDOM, hogy Jézus Krisztust nem ismerem teljességében. Sok mindent ismerek már belőle, de nem látom tökéleteségében, de Igéje által szeretném egyre teljesebben látni Őt.
Keresve a Lélek által adott cselekvési tervet és ezen haladva egyre közelebb kerülni Hozzá.

Ha ezekben növekszik az ÚJ ÉLET, akkor lehetnek győztes csatáink a nálunknál hatalmasabb szellemi erő felett...

Kedves Gabriell!

Induval egyet értek. :-) Én is egyszer eljutottam ennek az öröméig!
Isten NEM ILYEN világot teremtett. A pusztítás, ölés, halál, betegség, NEM ISTEN TERVE!
Ezért Isten új világot fog teremteni, de most a HIT útjára értünk....
:-)

Kedves Net, köszi, nem volt fincsi és elég is volt, a számból még kiköptem.
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 10:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
Idézet:
Isten pusztító,:minden ami volt az elmullik egyszer ,és csak a
szeretet marad,erről ír a Biblia is,és ez is Isten terve.


Ez a keleti világképben így van, ahol a jó elválaszthatatlan a rossztól, a fény az árnyéktól, a jin a jangtól stb. De a kereszténység mást tanít. Van tökéletes jó és boldogság rossz nélkül, mégpedig anélkül, hogy programozott bólogató gépek lennénk. (nem volt szükségszerű a bűn, és nem is marad meg örökké) Az ember átjátszotta a földet a bűn uralmának, és EZ pusztít. Sátán az aki öl, mert ő emberölő volt kezdettől fogva. Isten nem pusztít, és ha végre vége lesz a bűn történelmének, akkor örökké élni fog a jó.


Kedves Indu

Inkább János apostoltól olvass sürübben akkor megtalálod azt az Igét amire hivatkoztam.és ne a taoizmusról,habár én sokat tanultam abból is ,mint mindenmásból amit eddig megismertem.

Töled is sokat tanultam kedves Indu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 10:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Péter

Ahhoz ,hogy valami új szülessen, a réginek meg kell halnia.

Ennek pedig a Biblia sem mond ellent.


Aki fél a haláltól,elmullástól,az Istentől is fél,de ha valaki fél Istentől akkor ,hogy fogadta el a lelkében,Krisztus Lelkét.

Félreértés neessék nem az önpusztitó öngyilkos halálra gondoltam,hanem arra a halálra ami Istentől van,és ami
az örökélet záloga

szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 10:57 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Hol ír ilyet az Ige?
Gábrieltől
Idézet:
arra a halálra ami Istentől van,


Ítélet van és kénkővel égő tűz, nincs halál!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

ellentmondás-mentes fogalom Istenről
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 11:11 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 10:20
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Kunbábony
Kedves Testvéreim!

Victor Jánostól idéznék (még mindig és még sokáig): "Istenről az értelmünk nem alkothat ellentmondás-mentes fogalmat."
Tehát: szerintem Gabrielnek is igaza van, meg Indunak is, meg mindenkinek, aki Jézusban van, és az Ige alapján mond véleményt.
Csakhogy ne akarjátok kíbékíteni mindig az ellenkező véleményeket, mert azok a Biblia szerint sokszor jól megférmek egymással, csak bölcsesség kérdése, hogy egyszer ezt, másszor meg amazt hangsúlyozzuk leginkább.
Üdv.

_________________
Tanuljunk (elsősorban) az Úrban megbízható református tanítóinktól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 11:30 
Kedves Gabriell!

Igen, Krisztus is meghalt a kereszten, ha erre gondolsz, DE EZ NEM VOLT SZÜKSÉG SZERŰ.

Isten NEM TERVEZETT pusztítást és halált abba a világba, amit Ő hozott létre.
Ezt az ember hozta bele ebbe a világba amibe élünk.
:-(

Isten nem rossz és jó, nem halál és élet.
Isten JÓ!

Az utolsó HALÁL Krisztus halála, mert benne az ÖRÖK ÉLETET adta ajándékba az Atya, ezért valóban nem kell félnie az elmúlástól, a porrá lételtől annak, aki hisz a Fiúban, hiszen örök élete VAN.
Az új test és az új világ, ahova az Isten gyermekei készülnek pedig MENTES minden haláltól és pusztítástól.
Ott a Bárány és az Isten uralkodik és a szolgái szolgálnak neki.

Tudom, hogy inenn is sokan ODA készülnek...

Kedves Magda!

Sokáig nem értettem, hogy minek kell az Igébe az a sok hosszú nemzetség táblázat? Mi célja volt Istennek azzal, hogy ezeket betegye a Bibliába? Akár Jézus Krisztusét.
Sokáig csak átfutottam és értelmetlennek tartottam, mind addíg, amíg egy olyan emberrel és szellemmel nem találkoztam, akiről írtál...


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 11:31 
Kedves Tamás!

A halál is oda vettetik :-)


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség