Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 12:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Isten nem rossz és jó, nem halál és élet.
Isten JÓ!


Kedves Péter

Én sem írtam soha sem mást.

Azt,hogy az írásaim,ki mennyire érti vagy értelmezi félre az már
nem igazán tőlem függ.

Szeretettel Gabriel


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. júl. 05., csütörtök 12:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 12:22 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Kavics!
Te írtad:
Idézet:
Két fontos dolog, ALAP a keresztyén életben:
TUDOM, hogy Isten kegyelme az, hogy egyáltalán ebben a pillanatban is ütögethetem a billentyűzetet.
Éredemtelenül, az Ő TETTÉÉRT Isten gyermekének tart.
Ő annyira szeret engem és mindenkit, hogy a Fia élete se volt túl drága neki, hogy ezt bizonyítsa és eltörölje ezzel az adós levelünket.
TUDOM, hogy Jézus Krisztust nem ismerem teljességében. Sok mindent ismerek már belőle, de nem látom tökéleteségében, de Igéje által szeretném egyre teljesebben látni Őt.
Keresve a Lélek által adott cselekvési tervet és ezen haladva egyre közelebb kerülni Hozzá.

Ha ezekben növekszik az ÚJ ÉLET, akkor lehetnek győztes csatáink a nálunknál hatalmasabb szellemi erő felett..

Kicsit másképp :
Tudom hogy egyedül Jézus érdemeiért, vagyok Isten kegyelmében!
Tudom hogy Jézus teljességgel ismer engem hibáimmal és gyengeségemmel, mégis meghalt értem is!

Ezért mondom:2Tim 1:8 Ne szégyeneld hát a mi Urunk bizonyságtételét, se engem az ő foglyát; hanem együtt szenvedj az evangyéliomért Istennek hatalma szerint.

Az Alap egyedül Jézus a Krisztus!
A többi az amit építessz rá! Vagy kőből, vagy szalmából!
Még akkor is mondom az Ige alapján!
Ján 13:10 Monda néki Jézus: A ki megfürödött, nincs másra szüksége, mint a lábait megmosni, különben egészen tiszta; ti is tiszták vagytok, de nem mindnyájan.

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tamás12 2007. júl. 05., csütörtök 12:41-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: ellentmondás-mentes fogalom Istenről
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 12:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
prophet írta:
Kedves Testvéreim!

Victor Jánostól idéznék (még mindig és még sokáig): "Istenről az értelmünk nem alkothat ellentmondás-mentes fogalmat."
Tehát: szerintem Gabrielnek is igaza van, meg Indunak is, meg mindenkinek, aki Jézusban van, és az Ige alapján mond véleményt.
Csakhogy ne akarjátok kíbékíteni mindig az ellenkező véleményeket, mert azok a Biblia szerint sokszor jól megférmek egymással, csak bölcsesség kérdése, hogy egyszer ezt, másszor meg amazt hangsúlyozzuk leginkább.
Üdv.


Teljes mértékben igaza van Victor Jánosnak,mivel az ember számára ,Isten ,teljességében felfoghatatlan,megérthetetlen,ezért
sem lehet Istent pontossan definiálni.

És természetessen nem is kell !!!

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 12:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
elsőre megzökkentem, hogy egy FUNDAMENTALISTA REFORMÁTUS hogy adhat igazat G777-nek, aki szerint a vízkeresztség nem szükséges, Isten a pusztító is, a Biblia egy fontos és érdekes könyv, de neki enélkül is sikerült sikeres hívő életet élnie...

aztán utánanéztem Swedenborgnak... és mindent értek...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 12:52 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ezt kinek címezted kedves Net?

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 12:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem neked ({)

prophet és G777 borult látványosan egymás nyakába :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 13:06 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Megijedtem hogy kavics a célzott!
Bocs Péter!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 13:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
elsőre megzökkentem, hogy egy FUNDAMENTALISTA REFORMÁTUS hogy adhat igazat G777-nek, aki szerint a vízkeresztség nem szükséges, Isten a pusztító is, a Biblia egy fontos és érdekes könyv, de neki enélkül is sikerült sikeres hívő életet élnie...

aztán utánanéztem Swedenborgnak... és mindent értek...


Aki a Bibliai olvasmányainak köszönheti,hogy "sikeres"hívő életet tud élni annak nem ártana felébredni addig amig még van reá lehetősége.

Aki viszont Krisztus Lelkének köszönheti,hogy Istennek tetsző hívő életet
él,annak viszont semmi újat nem tudok mondani,mert Ő már mindent tud,ami az örökélethez kell,.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 16:05 
Kedves Gabriell!

A HALÁL nem Istentől van!
Nem Istentől jött a halál, vagy pusztítás, vagy elmúlás.
Ő ezt nem tervezte, egész másra tervezte az embert is.
Pont erről beszél a Biblia első pár lapja.
Nem volt halál, nem volt elmúlás, nem volt pusztulás, nem volt fájdalom és még sorolhatnám. Milyen gyönyörű világ lehetett!

Tudod minek a következménye a halál, a pusztulás, az elmúlás?

A BŰNNEK!

A BŰN hozta be ezeket a dolgokat a teremtett világba. Az ember bűne!
Nem a Sátáné, nem az Istené, hanem az EMBERÉ!

HA ESZEL EMBER a JÓ ÉS ROSSZ TUDÁS FÁJÁRÓL!
Akkor bejön a halál, a pusztulás, az elmúlás a teremtett világba.
...és az asszony a csábításra evett és a pipogya férjének is adott, aki nem tudta kiálltani, hogy ISTEN EZT NEM ENGEDTE MEG NEKÜNK!

És ez az átok van rajtunk! Mert a BŰN zsoldja a halál, pusztulás, elmúlás, DE folytatódik az Isteni szó!
Az Isten kegyelmi ajándéka az örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban!
Nem pusztulás és nem pusztítás, hanem az ÖRÖK ÉLET, de ezt csak a bűnbocsánattal együtt veheti át az ember.
Ez a két ajándéka Istennek Krisztusban ÖSSZE VAN KÖTVE!
Egyiket se kaphatom meg a másik nélkül!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 16:49 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
Fontos ez ?

Krisztus Lelke az üdvözítő,Annak pedig csak egy "arca" van.

Az egész a fontos és nem a rész.

Isten sem csak a teremtő csak a megtartó csak a pusztító,hanem
teremtő,megtartó és pusztító egy személyben.


Fontos ez annyiban, hogy jó tudni, hogy két felfogás van elterjedve, s az egyik nyilván téved. Tévedést pedig nem illene propagálni. A rossz mémet el kellene felejteni. Amúgy ez is egy jelenség. A hívő irodalomban rengeteg ilyen „urbánus legenda” van elterjedve, ami szerintem aláássa a mondanivaló hitelét.

Keresgéltem a világhálón, s ahogy én tudom/tudtam, úgy tudja más is, például egy másik fórumot dobott ki a kereső, a következő részlettel:

http://www.igeforum.com/index.php?mode= ... sict2vocj2

Idézet:
Ezékiel és János pátmoszi látomásából tudjuk azt is ,hogy a keruboknak négy arcuk volt,mégpedig oroszlán ,bika ,ember,és sasarcuk.
A keruboknak ez a négy erca Isten Fiát ábrázolja ki négy féle jellemvonásában:
Mint király-az oroszlán képében
mint szolgát-a bika képében
mint testé lett tökéletes ember-az ember képében
mint sas -aki az égből jön és oda tér vissza ,és jelképezi ,hogy Ő az Isten Fia.
Számos ősi kézíratban az oroszlánt Máté evangéliumával hozták kapcsolatba ,mert ez a király evangéliuma,Márk evang.,amely főként az Úr Jézus szolgálatáról szól ,a bika ábrázolja ki,Lukács evang.amely a tökéletes embert emeli ki ,ember arc jelképe,János evang pedig a sas ábrázolja ki.
Érdekesség ként és összefügésként még megemlíteném :
Izráel négy nagy seregre osztva vonult a pusztában és mindegyik seregnek külön zászlaja volt.(Négy tábor élén négy törzs,Júda,Rúben,Efraim és Dán)
A zsidó hagyomány szerint (rabinisztikus hagyomány)Júda seregének zászlaján oroszlán,Rúben zászlaján ember(Rúben =Íme ,fiú-t jel.)Efraimén bika és Dán zászlaján meg sas ,a kigyó ellensége volt.


Ugyanakkor más vélemények is találhatóak. A HGY újságjában ez olvasható:

http://www.ujexodus.hu/index.php?cikk=35

Idézet:
Könyvének első fejezetében Ezékiel próféta beszámol arról, hogy négy különös és leírhatatlan négyarcú lényt látott, mely az Úr dicsőségét hordozta (Ez 1:28b). János apostol ugyanezt a négy arcot látja a Jelenések könyve negyedik fejezetében Isten mennyei trónszékénél. Általában az Úr dicsőségét hordozó négy kerub e négy arcával magyarázzák, hogy miért van éppen négy Evangélium, bár párhuzamként szokás a négy világtájat és a négy fő szelet is emlegetni. Az ókeresztény kortól fogva a Máté evangéliumát az angyal- vagy emberarcnak, Lukácsét a bika-arcnak, Jánosét pedig a sas-arcnak szokták megfeleltetni; Márk evangéliumának megfelelője tehát hagyományosan az oroszlán-arc.
Márk evangéliuma nemcsak a legrövidebb Evangélium, hanem a legkevésbé egyedi is: kiszámolták, hogy anyagának kilencvenhárom százalékát tartalmazza Máté és Lukács evangéliuma. A „tettek Evangéliuma” ez: az Evangéliumokban szereplő összesen hetven példázat és történet közül Márknál csak tizennyolc szerepel, és ezek többsége is csak utalásszerűen, egy-egy mondatban; ugyanakkor az összesen harmincöt csodából tizennyolcat közöl, sokat ő a legrészletesebben. Mindezek fényében feltűnő, hogy Péter nevét háromszor is említi olyan helyen, ahol a többi Evangélium nem: amikor Jézus a kapernaumi „csoda-összejövetel” után hajnalban kimegy a hegyre imádkozni, és a tanítványok Simonnal az élen utána sietnek (1:36); az elszáradt fügefa láttán Péter tesz megjegyzést a Mesternek (11:21); illetve Jakabbal, Jánossal és Andrással együtt Péter kezdi faggatni Jézust az utolsó idők eseményeivel kapcsolatban (13:3). Ez arra enged következtetni, hogy a Márk evangéliuma olvasásakor a Szent Szellem mellett valóban Péter elbeszélését kell meghallanunk.


Ez Gyökössy Endrének ad „igazat”.

Ezek szerint két felfogás van elterjedve. Melyik az eredeti?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 18:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Kedves Gabriell!

A HALÁL nem Istentől van!
Nem Istentől jött a halál, vagy pusztítás, vagy elmúlás.
Ő ezt nem tervezte, egész másra tervezte az embert is.
Pont erről beszél a Biblia első pár lapja.
Nem volt halál, nem volt elmúlás, nem volt pusztulás, nem volt fájdalom és még sorolhatnám. Milyen gyönyörű világ lehetett!

Tudod minek a következménye a halál, a pusztulás, az elmúlás?

A BŰNNEK!

A BŰN hozta be ezeket a dolgokat a teremtett világba. Az ember bűne!
Nem a Sátáné, nem az Istené, hanem az EMBERÉ!

HA ESZEL EMBER a JÓ ÉS ROSSZ TUDÁS FÁJÁRÓL!
Akkor bejön a halál, a pusztulás, az elmúlás a teremtett világba.
...és az asszony a csábításra evett és a pipogya férjének is adott, aki nem tudta kiálltani, hogy ISTEN EZT NEM ENGEDTE MEG NEKÜNK!

És ez az átok van rajtunk! Mert a BŰN zsoldja a halál, pusztulás, elmúlás, DE folytatódik az Isteni szó!
Az Isten kegyelmi ajándéka az örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban!
Nem pusztulás és nem pusztítás, hanem az ÖRÖK ÉLET, de ezt csak a bűnbocsánattal együtt veheti át az ember.
Ez a két ajándéka Istennek Krisztusban ÖSSZE VAN KÖTVE!
Egyiket se kaphatom meg a másik nélkül!

Péter


Kedves Péter

Maradjunk a tényeknél,az ember azért hal meg mert ez a büntetése azért mert megcsalta Istent.

És ezt nem én mondom csak,hanem ha figyelmessen tovább olvasod a Biblia első oldalait akkor rájössz,hogy maga Isten határozza meg az embernek büntetésül az evilági véges idejét,effektive a halálát.

Tehát az ember evilági teste igenis ,Isten akarata miatt pusztul el ,
ezért van Istennek teremtő és megtartó principiuma mellett pusztitó principiuma.

Most abba nem mennék bele,hogy Isten nem tudta az ember teremtésekor,hogy az ember elfog bukni.
Mindenesetre egy olyan szuper inteligens teremtmény esetén AKI az időn kivüliségben van és ezért pontossan ismerheti a jővőt,elég nehezen hihető,hogy az ember bünbeesése váratlanulk érte volna.

Én nem is hiszek ebben,hisz ha hinnék akkor ezzel Isten mindenhatóságát degradálnám le.

Péter Csak nem gondolod,hogy az univerzumon belüli születés és elmullás kivül esik Isten hatáskörétől és akaratától és csak a véletlennek köszönhetően semmisülnek meg bolygok és születnek újjak.

Mert ha így gondolod,habár tudom,hogy nem,akkor nem az Isten általi tudatos teremtésben hiszel.

Szeretettel Gabriel


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. júl. 05., csütörtök 18:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 18:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
Mindenesetre egy olyan szuper inteligens teremtény esetén AKI az időn kivüliségben van és ezért pontossan ismerheti a jővőt,elég nehezen hihető,hogy az ember bünbeesése váratlanulk érte volna.

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
A kiemelés tőlem


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 18:35 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
kavics írta:
A HALÁL nem Istentől van!


A halál teremtmény, tehát Istentől van. A kérdés igazából az, hogy mire lett teremtve, s azt hiszem ezen se veszünk össze.

kavics írta:
Nem Istentől jött a halál, vagy pusztítás, vagy elmúlás.
Ő ezt nem tervezte, egész másra tervezte az embert is.
Pont erről beszél a Biblia első pár lapja.
Nem volt halál, nem volt elmúlás, nem volt pusztulás, nem volt fájdalom és még sorolhatnám. Milyen gyönyörű világ lehetett!


Hát még az a világ ami vár ránk, s amely már tényleg romolhatatlan.

kavics írta:
Tudod minek a következménye a halál, a pusztulás, az elmúlás?

A BŰNNEK!

A BŰN hozta be ezeket a dolgokat a teremtett világba. Az ember bűne!
Nem a Sátáné, nem az Istené, hanem az EMBERÉ!


Pontosan. Erre is teremtette Isten a halált. A bűn féken tartására. Ha nem lép be a halál akkor a bűnnek igazából csak a fájdalom és sóhaj vég nélküli növekedését okozná végső pusztulás s így fék nélkül. Isten amikor megtörtént a bűneset, megölt legalább egy állatot, hisz bőrruhát adott az embernek, ezzel is demonstrálta a halál megjelenését. (1Móz3,21) Azután amikor terjedt a bűn azt mondta, hogy ne maradjon a lelkem örökké az emberben, legyen életének ideje 120 esztendő. Ez is mutatja, hogy a halál a bűn fékje. A másik cél azonban a megváltás. A halál egyben csapda is lett a Sátánnak. A halál a Sátán eszköze. Amikor Jézus kereszthalála elérkezett a Sátán a következő dilemma előtt állt: Megöli Jézust, s ezzel megszegi a bűn zsoldja a halál törvényt, megölve egy bűntelent. Nem öli meg Jézust, hanem feltétel nélkül megadja neki magát. Mint tudjuk megölte, - természeténél fogva nem is tehetett volna másképp. A halál viszont nem tudta magánál tartani. Ezzel viszont Sátánnak nem volt többé maradása a mennyben. Ha nincs halál, akkor Sátán se kerül ebbe a dilemmába, s megint csak örökre össze lenne zárva jó és rossz. A Sátán kezében a halál erős fegyver, hisz olvassuk, hogy az emberek a haláltól való félelmükben rabok. Ám ezt megtörte Jézus, S aki benne bízik, az vele együtt támadt fel, s így számára is megtörik ez a rablánc.

kavics írta:
HA ESZEL EMBER a JÓ ÉS ROSSZ TUDÁS FÁJÁRÓL!
Akkor bejön a halál, a pusztulás, az elmúlás a teremtett világba.
...és az asszony a csábításra evett és a pipogya férjének is adott, aki nem tudta kiáltani, hogy ISTEN EZT NEM ENGEDTE MEG NEKÜNK!


Van ennek más olvasata is. Ha Sátán nem csalja meg az első emberpárt, akkor nem lehetne a jót és a rosszat szétválasztani. Ám megcsalta. Isten csodálatos munkája hogy a megcsalásnál az ember egyszerre volt tudatlan és felelős. Látszólag az ember bukott el, de valójában Sátán. Ez a keresztnél derült ki. Megölte az Életet. Ezzel maga mondván ki, hogy nem tud együtt lenni az Élettel. Megtörténhet hát a jó és a gonosz szétválasztása. Összefoglalva Isten a Sátánnal magával mondatta ki, hogy nem tud Istennel egy „légtérben” meglenni.


kavics írta:
És ez az átok van rajtunk! Mert a BŰN zsoldja a halál, pusztulás, elmúlás, DE folytatódik az Isteni szó!
Az Isten kegyelmi ajándéka az örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban!


Gondolom volt is meglepetés, amikor a várt pusztítás elmaradt, s Isten életben hagyta a bukott emberpárt. Megkezdődött a búza és konkoly párharca.

kavics írta:
Nem pusztulás és nem pusztítás, hanem az ÖRÖK ÉLET, de ezt csak a bűnbocsánattal együtt veheti át az ember.
Ez a két ajándéka Istennek Krisztusban ÖSSZE VAN KÖTVE!
Egyiket se kaphatom meg a másik nélkül!


Ám mindez éppen azért kellett, hogy egyszer nyugodt örök életünk legyen. A gonosz megkapta esélyét, s maga mondta ki magáról, hogy nem tud a jóval meglenni, hiszen elpusztította. Legyen ahogy akarja. Isten innentől fogva szétválaszthatja a kettőt, s átjárhatatlan közbevetést tehet közéjük.
Az új égen és új földön már nem lesz a kísértés fája. Csak az örök élet fája.

A jan jing legnagyobb tévedése a szimmetria feltételezése. Ám a rossz célja hogy együtt legyen a jóval, míg a jóé éppen az elkülönülés. A jó – vagyis Isten - tulajdonképpen indirekt bizonyítást végez. Legyen hát együtt a jó és a rossz. A bizonyítás pedig a kereszt dilemmájánál ér véget. A rossz vagy megöli a jót, így elismerve nem férnek meg együtt vagy nem öli meg, ám ezzel megint csak elismerve, hogy nem férnek meg együtt. Matematikában erre mondják: ellentmondásra jutottunk, tehát kiinduló feltevésünk, hogy a jó és a rossz megfér együtt ellentmondásra vezetett. Q.E.D. A jó és a rossz nem fér meg együtt.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. júl. 05., csütörtök 18:41-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 18:38 
Kedves Gabriell!

A TELJES teremtett világba bejött a halál a BŰNESET kapcsán.
Az ember ABBAN A PILLANATBAN elszakadt az Örökkévaló Istentől, amint kinyílt a szeme arra, hogy önmaga határozza meg mi a jó és mi a rossz.
Lelkileg abban a pillanatban "ELNYERTE" a halált, ami testben is bekövetkezett később.

Isten nem teremtett halált. A halál és a pusztulás a BŰN következménye.
A bűnt az EMBER idézte elő.
A bűn LEHETŐSÉGE ott volt és ezt Isten arra adta, hogy az ember SZABADON dönthessen a Vele való kapcsolatról.

Én továbbra se tudom Istent PUSZÍTÓNAK tartani.
Számomra a pusztító Gonosz.

Az ember lelke és teste nem Isten akaratából pusztul el, hanem az ember BŰNESETE kapcsán az Isten ÍGÉRETÉRE válaszul.
Önmaga hozta magára az átkot és nem Isten adta neki.

Van amikor Isten engedte a pusztulásnak egy mértékét, akár amikor népeket törölt el, de ez nem másért történt, mint hogy megszülethessen a MEGVÁLTÓ, akiben viszont már BŰNBOCSÁNAT és ÖRÖK ÉLET van elrejtve azoknak, akik hisznek Benne.

Én nem fogom pusztítónak tartani Istent. A BŰN az ami pusztít.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 19:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Péter

Ki az aki elpusztítja -e világban a gonoszt ?

A nagy senki talán ?

Bevallom nem értelek,hogy miért akarod Istent korlátozni a hatalma gyakorlásában,Isten pont úgy szereti az embert mint Jézus,miért gondolod azt,hogy amit Isten elpusztít azért kár .

Te Jézusról azt feltételezed,hogy a jót pusztítaná el ?

Szeretettel Gabriel

röviden,nem az a kérdés,hogy aki teremt és megtart az pusztít-e hanem az,hogy mi az amit elpusztít.

Ezen gondolkozz el amikor Isten pusztító principiumát támadod


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség