Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 08., vasárnap 17:27 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
Az,hogy Isten ihlette a Bibliát és az, hogy szó szerint tollba mondta a fordítóknak, az pld. nem ugyan az.
Az Isten által írt és az Isten ihlette között van különbség.
A Bibliát ezért sem szabad szó szerint értelmezni hanem a lényegét kell Istenre hallgatva megérteni.


A II Helvét hitvallás leírja a Biblia értelmezésünket, az messze túl mutat a szószerintiségen, s persze a „lényegét kell Istenre hallgatva megérteni” állításnál is némileg jobban érthető.

GABRIEL777 írta:
Isten pedig akármennyire is hihetetlen a számodra elfér Isten Országában a mennyországban.
Hisz IstenOrszága maga Isten.


Ha Isten = Isten Országa, akkor öntsünk harangot. Mert ezek szerint mivel Istenben áll fenn minden a Föld is, így a Föld most teljes egészében Isten Országának része. Akkor miért imádkozzuk Jézustól taníttatva, hogy jöjjön el?

GABRIEL777 írta:
Az a veszőparipád, hogy Isten egy olyan teremtmény ami nincs időben és térben jelen az okozza ezt a ferdítést és ezért lyukadsz ki mindig oda, hogy Isten tulajdonképpen nem fér el a saját országában sem, vagyis a legnagyobb dimenzióban sem. Mivel minden teremtmény.


Én ugyan soha se mondtam, hogy az Örökkévaló teremtmény. Azt pedig éppen írtam, hogy Isten pont Önmagában fér el.

GABRIEL777 írta:
Azt figyelmen kívül hagyod, hogy Isten mivel az emberi értelem számára felfoghatatlan, ezért a Bibliában is szerepelhet többféleképpen.


Ezt az oksági összefüggést nem értem, de ettől még valóban többféleképpen szerepel Isten a Bibliában. E szereplései emberi értelem számára azonban felfoghatóak.


GABRIEL777 írta:
Egyébként nem tudom, hogy honnan veszed, hogy az egeknek egei az a mennyország lenne.


Öntsük harangot, mert én ugyan sehol se állítottam ilyet.

GABRIEL777 írta:
Hisz azt már egyszer kitárgyaltuk,hogy több dimenzió épül egymásra párhuzamosan, ezenkívül a Biblia megkülönböztet háromdimenziós téren belül is egeket a földhöz való távolság alapján. Ez alapján az egeknek egei a három dimenzión belüli fogalom is lehet, tehát még csak a három dimenzió feletti dimenziókat sem érinti.


2Krón2,6-ban „ég és egeknek egei” szerepel. Amikor Pál azt mondja magáról, hogy elragadtatott a harmadik égig, akkor nyilván nem valamilyen Földtől való távolság szerinti égre gondolt. Az egeknek egei tehát, ahogy a 3. ég is a láthatatlan világra utalnak. Amúgy nem te mondtad, hogy nem kell mindent szó szerint venni? Ez pont ilyen. Az egeknek egei nem a Földtől mért távolság szerinti különböző egek, hanem a láthatatlan világ részei. Elragadtatásoknál találkozunk ilyen helyek megnevezéseivel például. Vagy Jézus mondta a jobb latornak, hogy még ma vele lesz a paradicsomban. Jézus egy példázatában beszél Ábrahám kebeléről.

GABRIEL777 írta:
Ezt a témát szerintem ne erőltessük.


Jó. Már csak egy kérdés: a legmagasabb dimenzió véges dimenziószámú?

GABRIEL777 írta:
Te abban hiszel amit olvastál és amit abból megértettél, én meg abban amit imában megtapasztaltam, és amit abból az értelmem megértett és természetesen rám is hatással voltak az általam olvasottak is"


Volt olyan filozófus aki azt mondta, hogy mivel Isten értelemmel fel nem fogható, ezért az embernek értelmét félredobva egy irracionális ugrást kell végeznie. Ez a felfogás kísértetiesen hasonlít arra, amit képviselni tűnsz.

GABRIEL777 írta:
Egy több dimenziós tér működése nem tanulható és érthető meg könyvekből az csak tapasztalati Úton érthető meg


A tapasztalatok mindig leírhatók könyvben és bizony akad aki képes belőle megtanulni. Többdimenziós terek geometriáiról és topológiáiról elég jó könyvek léteznek. Az viszont igaz, hogy elég nehéz az ügy, amint ez például a fizikai M-elméletben is megmutatkozik. (Lásd Brian Greene: Az elegáns Univerzum.) Párhuzamosan egymás mellett létező terek elképzelése amúgy elég könnyű. Ami nehéz az a megfigyelt világegyetem egységes elméletbe foglalásához szükséges dimenzió szám és a hozzátartozó geometria és topológia megtalálása és ennek leírása. A könyv alapján már ez gigászi küzdelem. S hol vagyunk ekkor még a láthatatlan világtól.

GABRIEL777 írta:
A próféták hitét sem a szentiratok ismerete adta :wink:


Triviális.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 08., vasárnap 18:22 
Kedves Gabriell!

Isten Országa nem Isten csupán.
Ha az "ország" szó igazi jelentését nézem, akkor az azt jelenti, hogy ÚRSÁG!
Isten Országa, Isten ÚRSÁGA!

Jézus Krisztus azért jött a földre, hogy elhozza ide Isten ÚRSÁGÁT, helyre állítsa a teremtési rendet.
Újra kellett teremteni a világot.
Számítógépes példát hozva egy teljes törlésre volt szükésg, de a telepítő lemezt, csak Isten teheti be és csak ő ismeri a kódokat.
Se embernek, se Sátánnak, se semelyik prófétának, még Keresztelő Jánosnak sem adatott meg ez a hatalom.

TEHÁT JÉZUS NEM CSAK HOGY TUDOTT TEREMTENI, HANEM TEREMTETT EGY ÚJ VILÁGOT.

Teremteni, azaz a semmi helyére valamit csinálni egyedül Isten képes.
Átformálni, a valamiből valamit csinálni az ember is tud, de az állat is.

Jézus - tudásom szerint - egy dologra azt mondja, hogy az Övéi TEREMTENI fognak és ez a békesség.
Mit jelent ez? A fenti "teremteni" szó elfogadása után már te is tudod.

Isten nincs benne a teremtményeiben! Ez súlyos tévedés!
Ő benne vannak a teremtményei! Benne mozgunk, benne élünk, ahogyan a napi Igében olvastuk Pál bizonyságtételét a görög filozófusok előtt!
pl. A szék az asztalos alkotása. A székben benne van az asztalos? Annyira van benne Isten a teremtményeiben, amennyire az asztalos egyenlő a székkel.

Hitem szerint:
Isten=Atya+Fiú+Szent Lélek
Ahol Isten megjelenik, ott MIND A HÁROM személyben egyszerre jelen van! Ők tökéletes közösséget alkotnak, az ember és minden szellemi hatalmasság által szétszakíthatatlanúl!
Sőt minden teremtett nélkül is léteznek és közösségben vannak egymással. Istennek nincs szüksége az emberre, hogy közösségben legyen. Nélküle is ÉLŐ.
Más kérdés a szeretete, ami lényéből fakadóan az embert meg akarja menteni.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 08., vasárnap 18:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Tulip

Hogy miért imádkozunk azért,hogy jöjjön el Istenországa,pont azért,hogy a bennünk levő Szentlélek olyan Úr legyen bennünk mint az Jézusban is volt.

Mert ha ez megtörténik akkor pont úgy teljesitjük az Atya akaratát ahogy azt Jézus is tette.

Egyébként,IstenOrszága már itt volt az emberek között Jézus képében,és ezt maga Jézus jelentette ki.

Ezért mondom,hogy Istenországa és Isten egy és ugyan az.

A legmagasabb dimenzió ami a menyország,
Istenországa,az nem teremtmény hanem maga a Teremtő .

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 08., vasárnap 19:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Péter,hogy Isten van -e bennünk vagy mi vagyunk Istenben ez valójában nem lényeges kérdés és nem igazán lehet definiálni.

Hisz ez elsősorban nézőpont kérdése.

Ha onnan nézem,hogy mindent ami létezik azt Isten teremtette akkor igen mi is Istenben vagyunk ezért.

Ha úgy nézem,hogy az ember is teremtett bűnt a szabadakarata segitségével,ez a bűn pedig úgye nem része Istennek,akkor már nem igaz az a tétel,hogy mi benne vagyunk Istenben,kivétel ha a bünt amit létrehoztunk azt nem tartjuk a részünknek.

Végül is egyik nézettel sincs semmi gondom,mindegyik elfogadható ,csak nézőpont kérdése.

Amit a Szentháromságról írtál azt én is hasonló módon szoktam definiálni.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 08., vasárnap 19:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Tulip

Ha a tapasztalatok leírása alapján megtudtad tanulni,hogy mi is az a szeretet vagy szerelem ,akkor Te egy nagyon különleges képességekkel bírsz.

Vagy csak szimplán nem tudod,hogy mi a különbség élmény szinten megtapasztalni valamit és aközött amikor valaki csak olvas róla.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 08., vasárnap 19:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Arra a kérdésedre kedves Tulip,hogy a legmagasabb dimenzió az véges számú-e,akkor
tudnék válaszolni ha én lennék Isten,de mivel nem én vagyok ,ezért halvány fogalmam sincs,hogy Isten hányadik dimenzió szintjén létezik.

De nem is ez a lényeg,hanem az,hogy ahol Isten létezik,annál magasabb dimenzió már nincs,mivel ha lenne akkor már Isten is teremtmény lenne.

Azt ,hogy Isten teremtmény valóban hibássan írtam,hisz Isten nem teremtmény hanem Teremtő."elnézést a pontatlanságért"

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 08., vasárnap 19:24 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
GABRIEL777 írta:
Arra a kérdésedre kedves Tulip,hogy a legmagasabb dimenzió az véges számú-e,akkor
tudnék válaszolni ha én lennék Isten,de mivel nem én vagyok ,ezért halvány fogalmam sincs,
hogy Isten hányadik dimenzió szintjén létezik.

De nem is ez a lényeg,hanem az,hogy ahol Isten létezik,annál magasabb dimenzió már nincs,mivel ha lenne akkor már Isten is teremtmény lenne.

Szeretettel gabriel


De könyörgöm : miért magyarázod azt amit kijelentessz hogy nem tudsz megmagyarázni?
:shock:
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 08., vasárnap 19:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
tulip írta:
Erika írta:
Tulip, ismered ezt a Zsinati tanítást?


1981-ben a Református Egyház Zsinati Tanácsa egy állásfoglalást, tanítást bocsátott ki a Szentlélek ajándékairól, a karizmákról.

Ebben a tanításban többek között ezt olvashatjuk: „A Jézus Krisztus egy egyetemes egyházának minden részéből, keletről és nyugatról, északról és délről egy idő óta híradások érkeznek a Szentlélek erőinek megáradásáról, a Lélek tavaszi szelének megújító, frissítő, életadó sodrásáról, a Szentlélek kegyelmi ajándékainak, a karizmáknak megjelenéséről az egyházak életében és szolgálatában. A különböző híradásoknak egybecsengő bizonyságtétele szerint, a Szentlélek ajándékai jelentős mértékben mozdították elő a gyülekezetek életének megelevenedését, az egyháznak, mint Krisztus testének hasznát, épülését, Krisztus követésében való megújulását. Röviden: a mi nemzedékünk számára a Szentlélek eseménnyé lett!"

Sőt, a Zsinati tanítás még tovább megy:

„A Magyarországi Református Egyház Zsinata is a Szentháromság Isten iránti mélységes alázattal és szíve mélyéről feltörő hálaadással tesz bizonyságot Isten kegyelmének csodájáról: Isten Lelkének tavaszi szele egyházunkat se kerülte el. Sok bűnünk és mulasztásunk, az Isten- és emberszeretetben való ellankadásunk, azaz a Lélek sokszori megszomorításának ellenére is Isten Szentlelke egyházunkra újra kiáradt. Ezen az úton egyházunk jelentős szakaszhoz érkezett. Isten Lelke készen van közölni velünk is, akárcsak a világ számos más keresztyén egyházával az ő sajátos kegyelmi ajándékait: a karizmákat.


Emlékszem, akkor volt az, hogy sorba jelentették be a békepapok, hogy milyen jelentéseket írtak a társaikról. Még világiként is nagyon megható volt az őszinte bűnbánatuk. Bocsánatot kértek - sem Kádárral sem a KGB által irányította EVT haragjával sem törődve - az angolai néptől, hogy pénzelték az UNITA-t és a neki segédkező kubai néphadsereget. Ezért nem is kellett a rendszerváltás után átvilágítani az MRE-t, mert a Szentlélek nagy kiáradása ezt már 1981-ben elvégezte. Mekkora visszhangja volt, hogy bocsánatot kértek a felszabadulás „teológiának” való bedőlésnek. Bocsánatot kértek a propaganda igehirdetésekért, azért hogy direkt olyan igehirdetéseket tartottak, hogy kiürüljenek a templomok. Ma ezért nincs is semmilyen váltság jel az egyházunkban.

Ha bármely olvasó nem így látja, akkor nem nála van a hiba, hanem tényleg nem így volt, és ma sincs így. Csupán arra mutattam rá, hogy történelmi környezetbe helyezve az idézett zsinati határozat értelmezhetetlen. A kiemelt résznek ugyanis pont ilyen hatásúnak kellett volna lennie, ha tényleg igaz lett volna.
Ha valahol meglennének az Interneten a zsinati határozatok, mondjuk a többi 1981-es meg a korábbiak, meg az azóta eltelt időben hozottak, akkor persze hatékonyabban lehetne érvelni, mint ez a kis szatíra.



Kedves Tulip!


Akkor találtam rá erre a Zsinati határozatra, amikor itt említették a fórumon, h. a ref. teológia szesszaszionista/remélem jól írtam/ , tehát, hogy a karizmákat csak az apostoli időkben fogadja el hitelesnek.
Ez a tanítás viszont leírja- hogy szívből-e vagy színből-

Röviden: a mi nemzedékünk számára a Szentlélek eseménnyé lett!"

és:

Isten Lelke készen van közölni velünk is, akárcsak a világ számos más keresztyén egyházával az ő sajátos kegyelmi ajándékait: a karizmákat.

én, mint sorkeresztyén ebből a határozatból annyi következményt látok, hogy vannak ma szolgáló karizmatikus lelkészek a ref. egyházban, nincsenek elüldözve sem más országba, sem más egyházba- esetleg önként feladják az egyházi szolgálatot.

Ezért általánosságban sem jelenteném ki, hogy aki ma nyelveken szól, az Istent káromolja, még akkor sem, ha mint mindennel, ezzel az ajándékkal is lehet rosszul is élni.

Említettél egy baptista kiadású könyvet, ami antikarizmatikus beállítottságú - én is ismerek olyan antikarizmatikus könyvet, amivel egy hithű kálvinista lelkész jó nagy tüzet rakott, mert csak arra volt jó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 08., vasárnap 20:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Tamás12 írta:
GABRIEL777 írta:
Arra a kérdésedre kedves Tulip,hogy a legmagasabb dimenzió az véges számú-e,akkor
tudnék válaszolni ha én lennék Isten,de mivel nem én vagyok ,ezért halvány fogalmam sincs,
hogy Isten hányadik dimenzió szintjén létezik.

De nem is ez a lényeg,hanem az,hogy ahol Isten létezik,annál magasabb dimenzió már nincs,mivel ha lenne akkor már Isten is teremtmény lenne.

Szeretettel gabriel


De könyörgöm : miért magyarázod azt amit kijelentessz hogy nem tudsz megmagyarázni?
:shock:
Szeretettel Tamás



Most újra elolvasval Tulip írását,lehet,hogy félre értettem,
ez a sok munka teljessen kimerít :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. júl. 08., vasárnap 20:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 08., vasárnap 20:29 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Most nem téged pécézlek ki , de itt nem a" ki dumálja meg jobban a másikat ?" vita megy?

Magas röptű nekem ez a "dimenzió"!

Préd 2:1 Mert a bölcsességnek sokaságában sok búsulás van, és valaki öregbíti a tudományt, öregbíti a gyötrelmet.
Préd 2:2 Mondék az én szívemben: no, megpróbállak téged a vígan való lakásban, hogy lásd meg, mi a jó! És ímé, az is hiábavalóság!


Jó ha valamiben látjuk az Úr dolgait , de amiben nem erősít meg az Ige az könnyen elvihet rossz irányba!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 08., vasárnap 20:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Tamás12 írta:
Most nem téged pécézlek ki , de itt nem a" ki dumálja meg jobban a másikat ?" vita megy?

Magas röptű nekem ez a "dimenzió"!

Préd 2:1 Mert a bölcsességnek sokaságában sok búsulás van, és valaki öregbíti a tudományt, öregbíti a gyötrelmet.
Préd 2:2 Mondék az én szívemben: no, megpróbállak téged a vígan való lakásban, hogy lásd meg, mi a jó! És ímé, az is hiábavalóság!


Jó ha valamiben látjuk az Úr dolgait , de amiben nem erősít meg az Ige az könnyen elvihet rossz irányba!

Szeretettel Tamás



Az,hogy Isten hányadik dimenzióban van,
valójában teljessen lényegtelen az ember számára,
hisz ha tudná a pontos választ azzal sem igazán tudna mit kezdeni.

A hívőségnek van egy alapja amin keresztül az életvizét isszuk a többi csak körítés,és valójában nem lényeges.

ezért sem értek azokkal egyet akik a köritéssel vannak elfoglalva és úgy viszonyulnak hozzá,mint ha az is az életvize lenne.


Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 08., vasárnap 20:53 
Kedves Gabriell!

Ha Istenben vagyunk - benne mozgunk és élünk - az még nem jelenti automatikusan azt, hogy Ő is az emberben van.
A bűnesetnek pont az a következménye, hogy az ember ELVESZÍTETTE az Istennel való kapcsolatot és ezt a bűn miatt képtelen helyre hozni.

Az ember elszakadt az Istentől. Benne él Isten teremtett világában, de nem Isten Úrsága alatt.
Saját uralma alatt él, elszakadva a Teremtő Istentől az Ő teremtett világában.
Miután az ember BITOROLJA Isten teremtett világát és Őt semmibe véve jár kel benne, önmaga határozva meg saját maga számára, hogy mi a jó és mi a rossz, ezért élete halálba tart.

Ezért jött Jézus, hogy MIATTA ÉS BENNE az ember ismét kapcsolatba kerüljön az Atyával, de ehhez újonnan kell születni víz és Lélek által.
Ennélkül benne élek Istenben, de Isten nem él bennem.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 08., vasárnap 21:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Kedves Gabriell!

Ha Istenben vagyunk - benne mozgunk és élünk - az még nem jelenti automatikusan azt, hogy Ő is az emberben van.
A bűnesetnek pont az a következménye, hogy az ember ELVESZÍTETTE az Istennel való kapcsolatot és ezt a bűn miatt képtelen helyre hozni.

Az ember elszakadt az Istentől. Benne él Isten teremtett világában, de nem Isten Úrsága alatt.
Saját uralma alatt él, elszakadva a Teremtő Istentől az Ő teremtett világában.
Miután az ember BITOROLJA Isten teremtett világát és Őt semmibe véve jár kel benne, önmaga határozva meg saját maga számára, hogy mi a jó és mi a rossz, ezért élete halálba tart.

Ezért jött Jézus, hogy MIATTA ÉS BENNE az ember ismét kapcsolatba kerüljön az Atyával, de ehhez újonnan kell születni víz és Lélek által.
Ennélkül benne élek Istenben, de Isten nem él bennem.


Kedves Péter

Ez így túl sarkos.Ha ez igaz lenne akkor az ember megsem térhetne,hisz a megtérést is Isten munkálja ki az emberben,ha viszont nincs kapcsolata az emberrel akkor hogyan képes azt kimunkálni,hogyan képes az emberre hatni ?

Az igaz,hogy az ember elhagyta Istent de Isten nem hagyta el az embert soha,ezért Isten és ember közötti kapcsolat valójában sohasem szakadt meg.

Az embert tudatalattiján keresztül az Isten mindig is befolyásolta.A hívőséggel az változik,hogy ez a tudattalan befolyásolás egyre tudatossabbá válik,
Isten akarata most már tudatossan válik a mi akaratunká is.

Hozzá tenném eddig is azzá válhatott,csak mi nem voltunk azzal tisztában,hogy az egyben Isten akarata is,hisz akkor még nem figyeltünk tudatossan Istenre,
nem voltunk hívők.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 09., hétfő 07:44 
Kedves Gabriell!

Ha valaki lázad egy ország IGAZI vezetője ellen, azt nevezhetem-e annak az országnak az állampolgárának?

Az ember Istennel kapcsolatban van?
Alapban annyi Vele a kapcsolata, hogy TAGADJA létét, szeretetét, uralmát.

A valóság látása nem sarkos fogalmazás.
Az emberiség és benne az egyén a BŰNESET kapcsán elszakadt az Istentől.

Az Isten nem hagyta el az embert, de mit ér egy rádiónak, ha folyamatosan jönnek a jelek és az antenna letört?
Semmit, a rádió nem fog megszólalni, HALOTT!

Az ember azért térhet meg, mert Isten keresi.
A keresésének mindenre kiterjedő ereje és lehetősége Jézus Krisztus, az Evangélium.
Isten a Fiában keresi meg ebben a világban az Övéit.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 09., hétfő 09:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Kedves Gabriell!

Ha valaki lázad egy ország IGAZI vezetője ellen, azt nevezhetem-e annak az országnak az állampolgárának?




Kedves Péter

Persze,hogy nevezhetem,hisz nem az a lényeg ebben az esetben ,hogy én elfogadom -e Istent vagy sem ,
hanem,hogy Isten igényt tart-e rám mint állampolgárra vagy sem.

A Bibliából pedig egyértelműen az jön le,hogy
Isten igenis mindenkire,minden teremtményére igényt tart,egyikről sem mondott le.

Ezért is tartja velük a kapcsolatot.

Az az állítás,hogy aki nem fogadja el Istent az nem is tartozik hozzá,az csak az ember irányából nézvel igaz,"Isten irányából" nézve ,Isten mindenkit részének tart és úgy is viszonyul hozzá,tehát fentartja a kapcsolatot nem csak azzal aki ekfogadta őt,hanem azzal is aki még ezt nem tette meg.

és bizony igaz "hogy még meg sem születtünk de már az Istené voltunk"

Két nézőpont létezik az ember irányából nézvel és az Isten irányából nézvel,ez a két nézőpont a Bibliában is jelen van.És az a jó ha mind a két nézőpontot alapul vesszük,mert különben csak egy félérménk lessz az egész helyett,ez pedig csak "féligazság"

Ezért az az ember aki nem fogadta el Istent az ő szemszögéből valóban nem része Istenországának,
hisz nincs vele tudatos kapcsolata.

Viszont Istenországának nagyon is tudatos kapcsolata van a pogányokkal is,így segítí őket a megtérésre.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség