Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 35  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 13:22 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Próbálom megfogalmazni, de nem megy! :-(

Se sértő se gúnyos , de azért valamit adó, és segítő legyen!

Nem megy!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 13:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 14:51 
Csöves vagy Net?
Ez jutott, nem baj :-)

KR.E
KR.U
Ez a lényeg, amit Net írt!

Most is folyik a háború, ha úgy testzik kiírtás!
John White: Harc című könyve erről szól és nagyon jó!
http://www.harmat.hu/book/b38.htm

Hogy Gabriell keresi-e az Istent, ezt csak Isten tudja, de BIZTOSAN TUDOM, hogy Isten keresi Gabriellt :-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 15:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:

Azért ha ennyi "hiba" lenne a Bibliában, Jézus csak megemlítette volna, hogy ne nagyon higyjünk az ott leírtaknak, mert félre leszünk vezetve. Ezzel szemben minden nyilatkozatával megerősítette a leírtakat. Azonkívül maga a Szentlélek szavatolja, hogy az Isten szava torzulásmentesen jut el hozzánk:

Keressétek meg majd az Úr könyvében, és olvassátok: ezeknek egy hijjok sem lesz, egyik a másiktól el nem marad; mert az Ő szája parancsolta, és az Ő Lelke gyűjté össze őket!

Üdv:
Indu


Megemlítettte,a porba írt és nem kőbe,majd amit a porba írt az
eltörölte :wink:

Van aki Istent követi és van aki az angyalokat isteníti :wink:

Talán összelehetne hasonlítani az iszlám és a zsidó törvénykezést :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 15:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Jézus valóban írt a porba - de nem a törvényt (hanem akik elolvasták, elsomfordáltak egymás után - hallottam egy ilyen magyarázatot, hogy a bűneiket leplezte le diszkréten)

Jézus maga mondta, hogy nem azért jöttem a földre, hogy a törvényt eltöröljem - hanem inkább, hogy betöltsem.

Angyalokat isteníteni nem jó dolog, de saját vallást kreálni is veszélyes.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 15:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:

Kedves G7, neked mi a szakmád, hol dolgozol?


Hivő vagyok és Isten tart el :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 15:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:

Hogy Gabriell keresi-e az Istent, ezt csak Isten tudja, de BIZTOSAN TUDOM, hogy Isten keresi Gabriellt :-)


Kedves Péter

Én is tudom,hogy téged is keres Isten :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 15:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Többször említetted, hogy számodra fontosak a Bibliában azok a részek, amikor Jézus mond valamit:

Jézus mondja:
És ímé hamar eljövök; és az én jutalmam velem van, hogy megfizessek mindenkinek, a mint az ő cselekedete lesz.
Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó.
Boldogok, a kik megtartják az ő parancsolatait, hogy joguk legyen az életnek fájához, és bemehessenek a kapukon a városba.
De kinn maradnak az ebek és a bűbájosok, és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind a ki szereti és szólja a hazugságot.
Én Jézus küldöttem az én angyalomat, hogy ezekről bizonyságot tegyen néktek a gyülekezetekben. Én vagyok Dávidnak ama gyökere és ága: ama fényes és hajnali csillag.
És a Lélek és a menyasszony ezt mondják: Jövel! És a ki hallja, ezt mondja: Jövel! És a ki szomjúhozik, jőjjön el; és a ki akarja, vegye az élet vizét ingyen.
Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, a ki e könyv prófétálásának beszédeit hallja: Hogy ha valaki ezekhez hozzá tesz, e könyvben megírt csapásokat veti Isten arra;
És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, a mik e könyvben megírattak.
Ezt mondja, a ki ezekről bizonyságot tesz: Bizony hamar eljövök. Ámen, bizony jövel Uram Jézus!
A mi Urunk Jézus Krisztusnak kegyelme legyen mindnyájan ti veletek. Ámen.

Bárcsak meghallanád amit Jézus mond.
Szeretettel:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 15:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kaphatnék egy pontos igehelyet is :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 15:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Örömmel :)

A Biblia legeslegutolsó sorairól van szó, mintegy záró akkordként.
Jelenések 22,12-21

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 16:20 
Kedves Gabriell!

Azt kérdeztem, hogy mit DOLGOZOL, mi a SZAKMÁD?
Árulsz valamit?

Ezt én is tudom, mert Isten ilyen.
Ez a tulajdonsága, hogy keresi az elveszettet, beteget, gyógyításra szorulót!
Azt viszont csak te tudod és az Isten, hogy te ŐT keresed-e!

Jézus a porba ír és nem az a lényeg, hogy mit.
A lényeg, hogy a törvénytudók és tisztelők a törvényt a másik ember elítélésére leírják, majd ha őket ítéli meg ugyan ez a törvény akkor mint a porba írt mondatot eltörlik.
Ez viszont nem működik! Ezért somfordáltak el Isten szavára azok a törvénytisztelő és tudó emberek!
Jézus viszont JOGOSAN megkövezhette volna azt az asszonyt.
Törvény szerint járt volna neki és egyedül Jézus az, aki ezt a büntetést JOGOSAN el is végezhette volna.
Más kérdés, hogy ennek az asszonynak a kövezését is magára vállalta.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 16:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
Többször említetted, hogy számodra fontosak a Bibliában azok a részek, amikor Jézus mond valamit:

Jézus mondja:
És ímé hamar eljövök; és az én jutalmam velem van, hogy megfizessek mindenkinek, a mint az ő cselekedete lesz.
Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó.
Boldogok, a kik megtartják az ő parancsolatait, hogy joguk legyen az életnek fájához, és bemehessenek a kapukon a városba.
De kinn maradnak az ebek és a bűbájosok, és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind a ki szereti és szólja a hazugságot.
Én Jézus küldöttem az én angyalomat, hogy ezekről bizonyságot tegyen néktek a gyülekezetekben. Én vagyok Dávidnak ama gyökere és ága: ama fényes és hajnali csillag.
És a Lélek és a menyasszony ezt mondják: Jövel! És a ki hallja, ezt mondja: Jövel! És a ki szomjúhozik, jőjjön el; és a ki akarja, vegye az élet vizét ingyen.
Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, a ki e könyv prófétálásának beszédeit hallja: Hogy ha valaki ezekhez hozzá tesz, e könyvben megírt csapásokat veti Isten arra;
És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, a mik e könyvben megírattak.
Ezt mondja, a ki ezekről bizonyságot tesz: Bizony hamar eljövök. Ámen, bizony jövel Uram Jézus!
A mi Urunk Jézus Krisztusnak kegyelme legyen mindnyájan ti veletek. Ámen.

Bárcsak meghallanád amit Jézus mond.
Szeretettel:
Indu


Kedves Indu

elolvastam,az idézet nem a Bibliára vonatkozik,hisz az akkor még nem is létezett,hanem a jelenések könyvében található próféciákra.

Vagyis magára a jelenések könyvére.

Ráadásul ez az információ egy angyaltól származik akit az elmondása szerint Jézus küldött .

Vagy is tipikussan az az eset amiről beszéltem,amikor nem közvetlenül Istentől kap tanítást a hívő,hanem egy másik teremtménytől.

A Bibliában egy személy van aki az angyalok felett állt és úgy tanított,Ő pedig Jézus.

Krisztus tanítását pedig a 4 avangélium tartalmazza.

Ezért a Biblia legtisztább forrásának továbbra is a 4 evangéliumot tartom.

Ott valóban érzem Isten leheletét.

Azért persze lehet nyugodtan támadni mert Jézust tartom a Biblia leghitelesebb forrásának,de aki ezért támad az nem csak engem támad :wink:

Egy biztos,az antikrisztus ha tehetné szivessen letaszítaná a trónról Krisztust .

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 17:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:

Jézus a porba ír és nem az a lényeg, hogy mit.
A lényeg, hogy a törvénytudók és tisztelők a törvényt a másik ember elítélésére leírják, majd ha őket ítéli meg ugyan ez a törvény akkor mint a porba írt mondatot eltörlik.
Ez viszont nem működik! Ezért somfordáltak el Isten szavára azok a törvénytisztelő és tudó emberek!
Jézus viszont JOGOSAN megkövezhette volna azt az asszonyt.
Törvény szerint járt volna neki és egyedül Jézus az, aki ezt a büntetést JOGOSAN el is végezhette volna.
Más kérdés, hogy ennek az asszonynak a kövezését is magára vállalta.


Kedves Péter

Nem ismerem annyira az ószövetséget,és valószinüleg nem is fogom,hogy tudjam,hogy miről is szól az a bizonyos megkövezéses törvény.

De azt még így is tudom,hogy nincs kitételként az,hogy
csak büntelen ember kövezhet meg egy másikat :wink:

Vagyis tévedsz ,nincs igazad abban,hogy nem lehetett volna a mózesi törvények szerint megkövezni azt az asszonyt,mert bizony meglehetett volna,igen is azoknak is akik bünösök.

Ezért Jézus nem is a mózesi törvényekre hivatkozott hanem egy mindenek felett álló Őrök törvényre amely
minden ember lelkében ott van,azokéban is akik megakarták kövezni ezt az asszonyt,és bizony megis hallották ezt a törvényt az ott levők ezért sem
"merték"megkövezni azt az asszonyt..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 18:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
A házasságtörő nő esete jogi szempontból több kérdést is felvet.

Azt olvassuk: Tetten kapatott mint házasságtörő. Vagyis éppen tetten érték. HOL VOLT A MÁSIK FÉL? Azt miért nem hozták el?

Mert ez egy demonstrációs eset volt, nem az igazság iránti vágy miatt vitték Jézus elé, hanem, hogy Jézust csőbe húzzák.

Aztán a vádlóknak kellett az első követ dobni. De ők a lelkiismeretüktől vádoltatva (vajon mit írt Jézus a porba?) elsomfordáltak. Nem volt aki képviselje a vádat.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 11., szerda 19:16 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Tetteik mozgatórugóját látva talán?

Jer 17:13 Izráelnek reménysége, oh Uram! A kik elhagynak téged, mind megszégyenülnek! A kik elpártolnak tőlem, a porba iratnak be, mert elhagyták az élő vizeknek kútfejét, az Urat!

A neveiket?
Számomra ez az Ige megmagyarázza miért vonultak el megszégyenülve az Igazság elől!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség