Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 12:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
A csendességemben a KEGYELEM szól és az nem törvényeknek való megfelelni vágyásból fakadó élet!
Ez számomra NEM SZÓCSATA, hanem ÉLETBEN TARTÓ TÉNY!

Az értelmemet nem kívánja Isten elvenni, de a magam bölcselkedéseit igen.
(eddig folyamatosan az a vád ért, hogy az érzelmeim irányítanak, puff neki most ezt is megkaptam)

Veled vitázok és nem magammal!
Szócsata? Ha csupán szócsata, akkor az valóban NAGY BAJ!

Nem vagyok Tulip és nem is leszek az, Isten EGYEDINEK teremtett!

Mi a szakmád és a foglalkozásod?

Péter


Péter valóban nem érzed,hogy mennyire erőszakos vagy ?Ez nem a Szentléketől van hanerm a Te emberi akaratod ereje.Ha a Szentlélek szólna belőled akkor nem érezném az emberi erölködést .

Szeretettel Gabriel


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. júl. 12., csütörtök 12:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 12:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
péter NEM erőszakos :D

személyes találkozásunk alapján is mondhatom... Péter egy KEDVES, közvetlen, a másik MÁSFÉLE HITÉT örömmel ELFOGADÓ ember...

csak megkérdezte, hogy mit dolgozol/tanulsz/csinálsz... ez NYILVÁN a személyiségi jogaid megsértése...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 12:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
péter NEM erőszakos :D

személyes találkozásunk alapján is mondhatom... Péter egy KEDVES, közvetlen, a másik MÁSFÉLE HITÉT örömmel ELFOGADÓ ember...

csak megkérdezte, hogy mit dolgozol/tanulsz/csinálsz... ez NYILVÁN a személyiségi jogaid megsértése...


Tudom,hogy Péter nem erőszakos amikor Krisztus Lelkére halgatval beszél,de most nem azt érzem,ezt persze bárki,bármikor kétségbe vonhatja.

A fenti kérdésekre pedig már elmondtam amit elakartam mondani.

És nem a feltett kérdései miatt mondtam,hogy erőszakos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 12:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
engem már úgyis "elástál", minden voltam már, talán nem sokat árt ezért nekem ha megkérdezem tőled így egyenesen:

NAGYON KÍNOS lenne, ha kiderülne rólad, hogy KI VAGY VALÓJÁBAN?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 12:36 
Szeretnélek megismerni Gabriell, ennyi volt a kérdés mögött.
:-(
Itt írogatsz hosszú hónapok, évek óta és, a foglalkozásod, családi helyzeted és még sorolhatnám titok mindenki előtt.
Ha nem akarod ezeket felfedni, akkor kérhetsz arra, hogy ne kérdezzek a személyeddel kapcsolatosan.
Hidd el, a kérésre adatik!
:-)
Biztosan meg van a jó okod arra, hogy nem kívánsz alap információkat megosztani velünk.
Ez eddig itt senkinek nem volt ilyen titkos dolog, de neked valamiért az és én nem kívánom tudni mi ennek a titkolózásnak az oka.

Rendben én nem kérdezlek erről többet.

Kár, hogy nem kértél, de azért adatik!
:-)

De azért még egy esély, hátha.... :-)
KÉRLEK, mond el mivel foglalkozol, miből keresel pénzt, mi a szakmád, munkád!
KÉRÉS!!!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 13:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
látod, MENNYIRE NEM erőszakos??? (szemben velem, aki egy büdösbunkó nagyképű, csak dumáló tévtanító vagyok ;))

(höhö... jó zsaru - rossz zsaru... meg egy makacsul HALLGATÓ tanu...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 13:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
engem már úgyis "elástál", minden voltam már, talán nem sokat árt ezért nekem ha megkérdezem tőled így egyenesen:

NAGYON KÍNOS lenne, ha kiderülne rólad, hogy KI VAGY VALÓJÁBAN?


2 éve fórumozok a parókia portálon,aki ez idő alatt nem ismert meg az,"talán"már nem is fog.

Persze azt akit a külsőségek érdelkik és a megnyilvánulásai is a külsőségekben tükröződnek vissza ,az tényleg nem sokat tudhat rólam.

Aki viszont bele lát az emberi lelkekbe az pontossan tuddja,hogy milyen is vagyok valójában.

Ez utobbinak nem kell "magamról írni"anélkül is ismer,
az elöbbinek pedig bármit is irnék,úgyis abba a skatulyába tesz amibe eddig is voltam nála az értelmében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 13:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
iggen.... szerintem meg is van az új pálya ... javasolnám: MENJ POLITIKUSNAK!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 13:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:

De azért még egy esély, hátha.... :-)
KÉRLEK, mond el mivel foglalkozol, miből keresel pénzt, mi a szakmád, munkád!
KÉRÉS!!!


Mint már mondtam,hívő vagyok és Isten tart el :D

Arról nem tehetek,hogy ezt nem hiszed el :wink:

Bármit is tennék hozzá az már hazugság lenne,és olyan
érdemeket tulajdonítanék magamnak amik nem az enyémek hanem Istené.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 14:42 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
net2rist írta:
"farizeus vagyok én, farizeus fia!!!"

((tulip-prophet: a sadduceus-farizeus tengely mentén.... további eredményes küztelmeket... a PARTJELZŐ szerepéből is kiszálltam...)

és hogy lásd, mennyire nem SÉRTŐDÉS vezérel: épp az imént minősítetted a SZOLGÁLATOMAT (Pintér Béci barátommal együtt) a Sátán munkájának.... mindezzel együtt... nem mondok erre az egészre semmit... nem fogok védekezni, hiszen... az "emberi ítéletnap" igencsak jelentéktelen kérdés EZEKBEN a dimenziókban...

mindenesetre: örülök és örvendezek :)


Hova lett a pontosságod? A lehetőség nem tény. Az, hogy az adott jelekkel kísért szolgálat lehet alulról vezérelt maga Jézus mondja, Mt7-ben. Ám az, hogy ez a lehetőség tény legyen még sok kérdést kellene tisztázni. Például az evangélium különböző elemeihez való viszonyt. A hamisítvány ugyanis sok igaz elemet tartalmaz éppen megtévesztési céllal. S tulajdonképpen elég akár egyetlen ponton eltérni. Elég például az üdvbizonyosság tagadása. Mi üdvbizonyosságot hirdetünk! Ti hogy álltok ezzel? (Már csak a „savanyú a szőlő” jegyében.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 14:49 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
exrefis írta:
tulip írta:
Más Krisztus prédikálásáról is szól az ige. S megint csak Mt7-ből „... nem ismerlek benneteket ...”

És ha valaki azt mondja, hogy te vagy az aki más Krisztust prédikál, akkor mi szól melletted?
ex


Állok elébe, egy ilyen állításnak. Lutherrel és a hitvallásaink íróival egyetértve, aki a Szentírásból jobbra tanít, annak szívesen engedek.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. júl. 12., csütörtök 16:21-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 14:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
uhhhh... Ki az a mi? (gondolom nem a Református Egyház, hiszen a "ti" álláspontotok bizonyos pontokon eltér a Református Egyházétól.)

>S tulajdonképpen elég akár egyetlen ponton eltérni.
Vigyázz, nehogy ítéletet mondj magadra ezzel. Mert mi van, ha történetesen neked is be kell látnod majd, hogy mely pontokon tértél el.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 15:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Indu írta:
S tulajdonképpen elég akár egyetlen ponton eltérni.
És akkor mi történik, ha valaki egy ponton eltér a református egyház tanításaitól? Én több ponton is eltérek tőle. De szerintem nincs olyan ember, aki mindig mindenben egyetért a "hivatalos álláspont"-tal. A lelkészek is vitatkoznak, és megvan a saját véleményük. Ez itt a református egyház! Itt mindenkinek meg lehet a saját véleménye.
Indu írta:
S tulajdonképpen elég akár egyetlen ponton eltérni.
Visszatérve erre a mondatodra; Azt is meg kell vizsgálni, hogy a református egyház mennyiben tér el a Biblia tanításától. Ha netán valamiben eltérne, akkor inkább legyünk hűek a Bibliához, mint a látható egyházhoz.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: tulipnak
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 15:34 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
prophet írta:
Van Kálvinnak valahol az Instutitioban egy olyan eszmefuttatása, amelyben arról elmélkedik, hogy mi van olyankor, amikor vitatkozunk valamin (vagy tanítunk valamiről), és sok olyan ember van itt, aki nem érti, mert nem értheti, stb. Arra a konklúzióra jut, hogy az Isten által ránk bízottakat akkor is mondani kell, mert szinte biztos, hogy van ott valaki a hallgatók (vagy olvasók) között, akinek hasznos lesz azt meghallani, mert hitbeli megerősödésére, épülésére fog szolgálni.
Hát így vagyok én is Veled.
Meggyőződésem szerint nagyon nehéz eset vagy lelkileg, mert annyira ortodox álláspontot képviselsz, hogy a Szent Lélek már szóhoz sem tud jutni benned és általad.


Elfelejtetted megnevezni azt az ortodox elemet, amit a Szentlélek meghaladt.

prophet írta:
Amúgy Isten humora tényleg valódi, és izgalmas humor. Ugyanis én annak a "karizmatikus" embernek vagyok a fia, akit a Te általad idézettek oly nagyon elítéltek, kitagadtak, ördögnek kiáltottak ki, stb. Valóban, sok hibája volt Édesapámnak. De én jól ismertem Őt, és Isten kegyelméből megkaptam azt az ajándékot, hogy helyesen, az Isten előtti igazságnak megfelelően tudtam őt megítélni. Nagyon becsülöm így holtában is, mint olyan embert, akinek életében [/b]valóságosan működött az Isten kegyelme, és bár engem nagyon szigorúan fegyelmezett pietistaságából kifolyólag (no meg "jó magaviseletemből"), és én amikor hívővé lehettem, nagyon hálás lettem neki ezért. Hogy miért? Éppen azért, amiről Robertson az általam legutóbb idézett prédikációjában a János keresztségével kapcsolatban írt. Mert nagyon jót tett nekem a szigorú, "tökéletességre" való törekvésből eredő fegyelmezés Édesapám részéről, mert nagyon jó szolgálatot tett arra nézve, hogy megértsem: mi a Törvény lényege. Persze tovább kellett menni a Kegyelemhez, de volt honnan tovább menni!


Véleményalkotásodon meglátszik a kétféle forrás. A református szellemiség Kálvin János, Victor János, s okkult szellemiség Swedenborg. Lehet, hogy nem veszed észre, de amit rajtam hiányolsz az nem a Szentélek, hanem valamilyen más lélek. A Szentlélek ugyanis rendkívül ortodox.

prophet írta:
Nem hiszem, hogy van értelme Veled vitatkozni. Legfeljebb 20 év múlva, De akkor sem biztos. Nagyon sajnállak, mert Te aztán - szerintem - nem lehetsz valami örömteli keresztyén, aki - az Igét idézem! - "telve van hittel és Szentlélekkel."


Alapvetésem: Mt6,33 „Hanem keressétek először Istennek országát, és az õ igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.” Nekem az számít, hogy Isten milyennek lát ígéretei szerint. Ez tesz örömteli keresztyénné! S csak ez tehet. Minden ami többnek látszik valójában kevesebb, mert végül is kétségekbe vihet.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. júl. 12., csütörtök 15:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 15:36 
Kedves Gabriell!

Nem kaptam választ, mert te nem egy szellem vagy, hanem egy földi test is egyben.
Az én profán kérdésem meg erre vonatkozott, de nem erőltetem, ha kérésre nem kapok választ nem követelődzök.

Isten tart el Gabriell, igen!
Ha Isten érdeme, akkor MIÉRT NEM TESZEL BIZONYSÁGOT AZ Ő ELTARÁSÁNAK MÓDJÁRÓL, DÍCSÉRVE EZZEl ŐT?

De ez így csak egy kérdés, amire ha akarsz válaszolsz, ha nem akkor nem.
Kérésként így hangzik:

Kérlek tegyél bizonyságot Isten dicsőségére, hogy hogyan tart el téged!

Köszönöm:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség