Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 74  Következő
 

A kegyelem ellen nincs törvény
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 13:21 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
net2rist írta:
Látom, hogy nem AKAROD érteni... Nem is jól mondom, ÉRTENI VÉLED, és ezért fel se merül benned, hogy a saját doboz-rendszeredből kilépve ÁTGONDOLD, amit mondok...
Találkoztam már ilyennel, igaz az jehova tanuja volt, de ezt a fajta "vita"technikát tökéletesen ismerem...


Fil4,5 A ti szelídlelkűségetek ismert legyen minden ember előtt. Az Úr közel!

net2rist írta:
viszont azt hiszem, hogy ha egy KONKRÉT ESETET idehozok, talán mégis elgondolkodtat... (bár nem nagyon bízom benne):


Én viszont töretlenül bízom benne, hogy valamikor lesz érdemi és tartalmi válasz is. Úgy látom most még egy példával való kibúvási kísérlet van napirenden.

net2rist írta:
Zimányi bácsi prédikációjában hangzott el, ő református volt, tehát NEM az ÉN "bomlasztó információm":


(Zimányi Józsi bácsi nem "szívlelte" Kálvint, de ez a téma szempontjából lényegtelen.)

net2rist írta:
egy idős református papról van szó, aki - mikor megtudta, hogy gyógyíthatatlan beteg - felakasztotta magát....

a TE KOORDINÁTARENDSZEREDBEN a következő lehetőségek látszanak körvonalazódni:


Hiába próbálod Isten szuverenitását emberi síkra lehozni a „te” szóval, mert ettől az nem fog lejönni.

net2rist írta:
- álmegtérő volt a lelkész

mivel nem lehet kiesni a kegyelemből, az öngyilkosság is a kegyelem része volt


Egyáltalán önmagát megtértnek vallotta?

net2rist írta:
Állítólag (te állítottad) NINCS HARMADIK lehetőség (bocsánat, nem tudom matematikául mondani, meg aztán te tutira hozol azért harmadikat... de tudod mit, KÍVÁNCSI VAGYOK rá...)


(Prekoncepciód ismét csúfos kudarcot vallott.) Tegyük fel megtértnek vallotta magát, mert úgyis ez az akadémiai kérdésre adott válaszom érdekel, ha jól érzékelem. Nincs harmadik eset. Az öngyilkosságot éppen a szabad akarat hívei szokták kizárási alapnak tartani az üdvösségből. A római katolikusok a szabad akarat törvényének legfőbb lovagjai nem is igen temetik el az öngyilkosokat. Mivel az öngyilkosság kizár az üdvösségből törvényt a kegyelem ellen nem lehet bevetni, így a megtért embernek ez is megbocsáttatik. A megtértekre a 4. vers a többiekre az 5. vers:

Mt12 írta:
4 Mondom pedig néktek én barátaimnak: Ne féljetek azoktól, kik a testet ölik meg, és azután többet nem árthatnak.
5 De megmondom néktek, kitől féljetek: Féljetek attól, a ki minekutána megöl, van arra is hatalma, hogy a gyehennára vessen. Bizony, mondom néktek, ettől féljetek.


Továbbra is türelemmel érdemi és tartalmi válaszra várok, hogy miért támadod Isten szuverenitást, s mondd meg mit tudsz a helyébe tenni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 13:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
KÖSZÖNÖM, kedves Gabriel!

ezt most tényleg te segítettél megérteni, hogy amit tulip írt az TÉNYLEG egy VÁLASZ akart lenni!

az ÉN KOORDINÁTARENDSZEREMtől volt ez most ENNYIRE idegen...

szép TELEOLOGIKUS teológia :) :'(

tehát: INKÁBB azt mondjuk, hogy az öngyilkosság "bocsánatos bűn", elvégre NEM Szentlélek-káromlás, vagyis megbocsáttatik, MINT HOGY felmerüljön annak a lehetősége, hogy az illető LETÉRT AZ ÚTRÓL...

HUHHH... na EZ az a teológiai magasság, ahol nekem TÉRISZONYOM kezd lenni...

NAP MINT NAP látok öngyilkosság szélén embereket... nagyon nem mindegy, hogy VAN-E egy ilyen "hát legfeljebb majd megbocsátja Isten", vagy "hát legfeljebb majd a tisztítótűzben leülöm", vagy "hát legfeljebb majd nem támaszt fel" típusú MENTŐ KISKAPU a TETT elkövetésének mérlegelése közben....

én FÉLNÉK a helyedben... de te is a magad Urának állsz... vagyis: mi közöm hozzá, ÉN KÖVESSEM az Uramat (igyexem is)

örülök, hogy azért ezt elmondtad, így már sokkal jobban értelek

és mégegyszer köszönöm G777 segítségét :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 13:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
és köszönöm időközben megírt válaszodat, tulip

nem sokat tettél hozzá az előző (elsőre számomra értelmezhetetlen de G777 segítségével megértett) válaszodhoz


szeretném akkor még egyszer LESZÖGEZNI itt, mint "kibúvási kísérleted" (copyright te) esszenciáját:

az öngyilkos pap VAGY NEM VOLT MEGTÉRVE

VAGY pedig Isten MEGBOCSÁTOTTA NEKI az öngyilkosságot...


a fentiek miatt, miután "naponta a halál révén állok", ezt NAGYON SÚLYOS KIJELENTÉSNEK gondolom... ez a KIBÚVÓ egy HALÁLOS FEGYVER

de természetesen ÉRTEM a gondolkodásodat....


hadd kérdezzek még egyet: SZABAD-E akkor EVANGÉLIZÁLNI?
SZABAD-E az embereket megtérésre hívni?

hiszen ÚGYSEM DÖNTHETNEK!!!!

aki eleve el van rendelve az üdvösségre, az BEMEGY, aki meg nem, annak DISZNÓK ELÉ SZÓRT GYÖNGY az evangélium...

vagy NEM JÓL ÉRTEM Isten szuverenitásának értelmezését?

(ez egy LÉTEZŐ TEOLÓGIAI ÁLLÁSPONT, igaz, manapság nem túl népszerű, csak gondoltam, RÁKÉRDEZEK, hogy ezzel szemben is van-e egy ilyen "trükkös kibúvó"...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Saját törvényeink "kívételei"
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 13:38 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
tulip írta:
GABRIEL777 írta:
net2rist írta:

Zimányi bácsi prédikációjában hangzott el, ő református volt, tehát NEM az ÉN "bomlasztó információm":

egy idős református papról van szó, aki - mikor megtudta, hogy gyógyíthatatlan beteg - felakasztotta magát....

a TE KOORDINÁTARENDSZEREDBEN a következő lehetőségek látszanak körvonalazódni:

- álmegtérő volt a lelkész

- mivel nem lehet kiesni a kegyelemből, az öngyilkosság is a kegyelem része volt

állítólag (te állítottad) NINCS HARMADIK lehetőség (bocsánat, nem tom matematikául mondani, megaztán te tutira hozol azért harmadikat... de tudod mit, KÍVÁNCSI VAGYOK rá...)

A harmadik lehetőség:

A megtért ember is elbukhat és megcsalhatja Istent,akár csak egy végzetes pillanatra is.
Az öngyilkosság bűn Isten szemében.

Hogy Isten,ebben tesz-e kivételt ?

Nem tudom,de nem tartom valószinűnek.


Mt12 írta:
31 Azt mondom azért néktek: Minden bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek; de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg az embereknek.
32 Még a ki az ember Fia ellen szól, annak is megbocsáttatik; de a ki a Szent Lélek ellen szól, annak sem ezen, sem a más világon meg nem bocsáttatik.


Az öngyilkosság ,úgy látszik kivétel,hisz bűnbocsánat csak a beismert bűnre lehetséges.


Látom kivételt tettél Jézus az egyedül tiszta forrás törvényed alól. Ez szokott történni, amikor az ember magának állít fel törvényt. A beismert bűnre lehetséges csak bocsánat törvénye meg egyenesen nevetséges. Ugyan ki az aki képes lenne minden bűnét egyenként beismerni? A biblikus – benne a református – tanítás az, hogy a megtéréskor pecsét kerül minden bűnünk - legyen az időben előbb vagy később – felmentő levelére.

GABRIEL777 írta:
Ezért az öngyilkosságra csak akkor lehetne bűnbocsánatot kapni,ha az öngyilkos a halála után ezt megbánná. Kérdés,hogy halála után van -e erre lehetősége. Szerintem nincs. Főleg, hogy, általában az öngyilkosság egy erősen beszűkült tudatállapot következménye. De a hiteles és pontos választ továbbra is Isten tudja.


Az ember önmaga kreálta törvényből csak ilyen zagyva ítéletre képes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 13:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a tudás hatalom, a NEM-TUDÁS NYUGALOM...

alkalmasak a nyugalom megzavarására a képsoraid, kedves tulip, RENDESEN kint van tizennyolc év feletti karika...

nem megyek ebbe beljebb ugyanakkor: láthatóan fölösleges téged bármilyen input adattal terhelni, az outputod ezt a változót nem igazán veszi figyelembe, konstansokkal operál az egyenleted (ami Isten esetében rendben is van, de itt ugye nem ő szól direktben általad... vagy ki tudja, hogy gondolod...)

amire mégis reagálnék, az Zimányi bácsi LEALÁZÁSA:

tulip írta:
(Zimányi Józsi bácsi nem "szívlelte" Kálvint, de ez a téma szempontjából lényegtelen.)


én se szeretem egyes hasonlatait (lehet, hogy neked pont ez a kedvenced persze, pl. mikor a nagy koporsó nyikorog a kis koporsóknak), de teljesen tisztában vagyok vele, hogy MILYEN SZINTEN volt az élete átadva Krisztusnak, hogy a GYÜMÖLCSEI ALAPJÁN mennyire hiteles szolgája volt Istennek...

én NEM MERNÉK ilyen szinten "beszólni" valakinek, még akkor se, ha nem a "saját felekezetem emblematikus alakja", akit ENNYIRE NYILVÁNVALÓAN a SAJÁT SZOLGÁJÁNAK tekint ISTEN...

tudod:
Idézet:
Apcs 5,39. Ha pedig Istentől van, ti fel nem bonthatjátok azt; nehogy esetleg Isten ellen harczolóknak is találtassatok.


(egyéb szimpatikus tulajdonságaitok mellett ;) )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 14:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Tulip

Számomra természetessen továbbra is Jézus az abszolut tiszta forrás a Bibliában,és mivel Jézus sohasem tanította azt,hogy az öngyilkosságot Isten megbocsátja.

Igy én sem mondhatok mást,mint,hogy az öngyilkosság egy olyan bűn amire nincs bűnbocsánat

És mivel Te sem tudsz egy olyan Igét sem felmutatni ami ezt cáfolná,így talán maradjunk is ennyiben.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 15:12 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
Számomra természetessen továbbra is Jézus az abszolut tiszta forrás a Bibliában,és mivel Jézus sohasem tanította azt,hogy az öngyilkosságot Isten megbocsátja.

Igy én sem mondhatok mást,mint,hogy az öngyilkosság egy olyan bűn amire nincs bűnbocsánat

És mivel Te sem tudsz egy olyan Igét sem felmutatni ami ezt cáfolná,így talán maradjunk is ennyiben.l


Ezt bebuktad, hisz továbra is: Mt12,31-32 (Csak néhány "page up")


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 15:18 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Én erről az Igéről nem hallottam olyan magyarázatot hogy az öngyilkosság megbocsájtását jelentené!
Már bocs hogy közbekotyogok!
Ha van linkeld már ide lécci!
Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 15:30 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Tamás12 írta:
Én erről az Igéről nem hallottam olyan magyarázatot hogy az öngyilkosság megbocsájtását jelentené!
Már bocs hogy közbekotyogok!
Ha van linkeld már ide lécci!


Vigyázat Mt12,31-32 nem általában jelenti az öngyilkosság megbocsátását, hisz akkor minden bűn általános megbocsátását jelentené a megnevezett egyetlen kivétellel.
A labda amúgy nem az én térfelemen van. Neked kell adni olyan linket, ami alapján nem jelenti, hiszen a „minden” alapból az öngyilkosság is tartalmazza. Nekem jó, amit az ige mond, neked kell kitalálnod ellene valamit, ha ki akarod zárni az öngyilkosságot. Érdekes állatorvosi lovas módszer ez is : nem tetszik egy ige, de a másikat állítom be úgy mintha neki kellene „linkelnie”.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 17:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tulip írta:
GABRIEL777 írta:
Számomra természetessen továbbra is Jézus az abszolut tiszta forrás a Bibliában,és mivel Jézus sohasem tanította azt,hogy az öngyilkosságot Isten megbocsátja.

Igy én sem mondhatok mást,mint,hogy az öngyilkosság egy olyan bűn amire nincs bűnbocsánat

És mivel Te sem tudsz egy olyan Igét sem felmutatni ami ezt cáfolná,így talán maradjunk is ennyiben.l


Ezt bebuktad, hisz továbra is: Mt12,31-32 (Csak néhány "page up")


Nem buktam be,csak kiváncsi voltam,hogy elköveted-e mégegyszer azt a hibát,hogy egy olyan Igére,hivatkozól,ahol egyértelműen jelezve van,hogy a Szentlélek kárhoztatása"kárbavitele" nem bocsáttatik meg.

Az öngyilkosság pedig a tipikus esete ennek,hisz az ember életét Isten adta,így elvenni is csak Istennek van joga.

És mivel az öngyilkosságra Isten sehol sem búzdít" a sátánnal eltérően",így egyértelémű ,hogy aki öngyilkosságot követ el az kárhoztatja és ezzel káromolja a benne levő Szentlélek munkáját.

És mivel több mint valószinű,hogy ez a földi pályafutása alatt az utolsó cselekedete,ezért sem nyerhet bünbocsánatot az öngyilkos a tettéért,hisz nem csak bűnt követett el a Szentlélek munkájja ellen,hanem azt véglegessen elkárhoztatta,kárba vitte.

Az Ige amit idéztél Tulip,az jó volt,de a kiemelésed már nem,mert nem a bűn megbocsátására kellett volna tenned a hangsúlyt hanem a Szentlélek káromlására.

AZ öngyilkosság a SZENTLÉLEK káromlása,ezért nincs bocsánat rája.

Valójában nem az a gond,hogy a hívő hibázik és a benne levő Szentlélek ellen fordúl,hisz vissza út addig mig az ember az öntudatánál van addig lehetséges,de ha a halála pillanatában szál szembe a benne levő szentlélek akaratával akkor már nincs számára vissza út és bocsánat,mert "valószinű",hogy nem lessz abban a tudati állapotban,hogy felfogja azt,hogy vétkezett,ezért IstenLelkének munkáját kárbavitte,ezzel kárhozatatta,ezért pedig nincs számára lehetőség a bünbocsánatra.

Hisz az embernek szabadakaratából kell Isten mellett dönteni,ha már nincs öntudatánál akkor erre lehetősége sincs.

Ezért az öngyilkosság az a bűn ami ,megbocsáthatatlan bűn Isten szemében.

sátán ,Jézust öngyilkosságra búzdította amikor próbára akarta tenni,Judás öngyilkos lett .

Ezek is jól példázzák,hogy az öngyilkosság a sátán érdekeit szolgálja és nem Istenét.

Aki pedig ezzel ellentétessen tesz tanubizonyságot abból,nem Isten Lelke szól !

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Isten szuverenitása az nem a hiperkálvinizmus!
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 18:03 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
net2rist írta:
Tehát: INKÁBB azt mondjuk, hogy az öngyilkosság "bocsánatos bűn", elvégre NEM Szentlélek-káromlás, vagyis megbocsáttatik, MINT HOGY felmerüljön annak a lehetősége, hogy az illető LETÉRT AZ ÚTRÓL...


Kár, hogy megpróbálod prekoncepcióidat úgy előadni, mintha tőlem olvastad volna őket. Az öngyilkosság bűn, azaz az útról való letérés, másképpen nem is illene rá Mt12,31-32. Hívők esetében nem a letérés lehetősége lehetetlen, hanem annak véglegessége. Hatalmas különbség. Az igaz ha százszor is esik le, mindig felkel.

net2rist írta:
HUHHH... Na EZ az a teológiai magasság, ahol nekem TÉRISZONYOM kezd lenni...


Így jár, aki téveszméire reagál a másik írása helyett, ráadásul úgy téve mintha a másik írására reagálna.

net2rist írta:
NAP MINT NAP látok öngyilkosság szélén embereket... nagyon nem mindegy, hogy VAN-E egy ilyen "hát legfeljebb majd megbocsátja Isten", vagy "hát legfeljebb majd a tisztítótűzben leülöm", vagy "hát legfeljebb majd nem támaszt fel" típusú MENTŐ KISKAPU a TETT elkövetésének mérlegelése közben....


Nem úgy tűnik, hogy akik ilyeneket mondanak – döntő többségükben - valaha is a hit igaz útjára léptek volna. Márpedig Mt12,31-32 sem általános bűnbocsánatot hirdet! Ez is egy jellemző tévedés, amikor hitetlenekkel példálóznak a szabad akarat hívei, amikor kizárólag hívőkre vonatkozó dologról van szó.

net2rist írta:
én FÉLNÉK a helyedben... de te is a magad Urának állsz... vagyis: mi közöm hozzá, ÉN KÖVESSEM az Uramat (igyekszem is)


Ha az Úr velünk kicsoda ellenünk? Megígérte a megtartást, mitől féljek?

net2rist írta:
Örülök, hogy azért ezt elmondtad, így már sokkal jobban értelek


Reményem éppen ez, hogy minél jobban megértesz, annál kevesebbet fogsz tudni Isten szuverenitása ellen mondani.

net2rist írta:
Nem sokat tettél hozzá az előző (elsőre számomra értelmezhetetlen de G777 segítségével megértett) válaszodhoz


-

net2rist írta:
Szeretném akkor még egyszer LESZÖGEZNI itt, mint "kibúvási kísérleted" (copyright te) esszenciáját:

Az öngyilkos pap VAGY NEM VOLT MEGTÉRVE

VAGY pedig Isten MEGBOCSÁTOTTA NEKI az öngyilkosságot...


Igen.

net2rist írta:
A fentiek miatt, miután "naponta a halál révén állok", ezt NAGYON SÚLYOS KIJELENTÉSNEK gondolom... ez a KIBÚVÓ egy HALÁLOS FEGYVER


Ez nem kibúvó. Egyszerűen aki kegyelem alatt – de csak az! - nem szakasztható el Istentől. Csak a teste győzhető le. Ismét az egyik ígéretnél vagyunk, amire utaltam már:

Rm8 írta:
38 Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,
39 Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.


net2rist írta:
De természetesen ÉRTEM a gondolkodásodat....


Ez a reményem, hogy ott munkál benned Szentlélek és tényleg megérted.


net2rist írta:
Hadd kérdezzek még egyet: SZABAD-E akkor EVANGÉLIZÁLNI?
SZABAD-E az embereket megtérésre hívni?


Olyannyira szabad, hogy a „szabad” egyenesen a helyes kifejezés rá.

net2rist írta:
Hiszen ÚGYSEM DÖNTHETNEK!!!!


Dehogynem. Vagyunk egy páran, akik elmondhatjuk, hogy dönthettünk. Krisztus teljes teste.

net2rist írta:
Aki eleve el van rendelve az üdvösségre, az BEMEGY, aki meg nem, annak DISZNÓK ELÉ SZÓRT GYÖNGY az evangélium...


Tévedés. Mert mit olvasunk a Bibliában:
1Kor1,18 Mert a keresztről való beszéd bolondság ugyan azoknak, a kik elvesznek; de nekünk, kik megtartatunk, Istennek ereje.

Miért tartatunk meg? Mert hallottuk és elhittük Isten beszédét! Vajon hogy hittük volna el, ha nem halljuk? Jézus juhai hallják az ő hangját és követik. Hogy követnénk, ha néma lenne? Rengeteg ige van, ami világosság teszi a hit hallásból van. S arra is, hogy a hitetlenség is hallásból van. Csak az eredmény ég és pokol: egyiknek élet a másiknak halál. Aki hisz a Fiúban örök élete van, aki pedig nem hisz immár elkárhozott.

net2rist írta:
Vagy NEM JÓL ÉRTEM Isten szuverenitásának értelmezését?


Hát elég tájékozatlan vagy a témában. bezzeg másnak nagyon utána szoktál nézni.

net2rist írta:
(Ez egy LÉTEZŐ TEOLÓGIAI ÁLLÁSPONT, igaz, manapság nem túl népszerű, csak gondoltam, RÁKÉRDEZEK, hogy ezzel szemben is van-e egy ilyen "trükkös kibúvó"...)


Ezt hívják úgy hogy hiperkálvinizmus. Azzal, hogy a kegyelemről szóló tannal keverted, megint sikerült az időt húznod. Mindenesetre újabb prekoncepciód került a szemét dombra és
Isten szuverenitása továbbra is rendíthetetlenül áll.

net2rist írta:
A tudás hatalom, a NEM-TUDÁS NYUGALOM...

alkalmasak a nyugalom megzavarására a képsoraid, kedves tulip, RENDESEN kint van tizennyolc év feletti karika...

nem megyek ebbe beljebb ugyanakkor: láthatóan fölösleges téged bármilyen input adattal terhelni, az outputod ezt a változót nem igazán veszi figyelembe, konstansokkal operál az egyenleted (ami Isten esetében rendben is van, de itt ugye nem ő szól direktben általad... vagy ki tudja, hogy gondolod...)

amire mégis reagálnék, az Zimányi bácsi LEALÁZÁSA:

tulip írta:
(Zimányi Józsi bácsi nem "szívlelte" Kálvint, de ez a téma szempontjából lényegtelen.)


Ez nem lealázás volt, hanem tény. Zimányi Józsi bácsi a szabad akarat híve volt, ezért e kérdés miatt Kálvinra erősen neheztelt, és ennek hangot is adott.


net2rist írta:
én se szeretem egyes hasonlatait (lehet, hogy neked pont ez a kedvenced persze, pl. mikor a nagy koporsó nyikorog a kis koporsóknak), de teljesen tisztában vagyok vele, hogy MILYEN SZINTEN volt az élete átadva Krisztusnak, hogy a GYÜMÖLCSEI ALAPJÁN mennyire hiteles szolgája volt Istennek...


Nem kevés szolgálatát hallottam, olvastam. (Figyelőhöz persze nem nőhetek fel, elég megnézni mit adott meg honlapjaként.) Egyelőre ennyit erről, egy ajánlott netlap: http://www.nezzjezusra.hu/igemp3/mp3.html


net2rist írta:
én NEM MERNÉK ilyen szinten "beszólni" valakinek, még akkor se, ha nem a "saját felekezetem emblematikus alakja", akit ENNYIRE NYILVÁNVALÓAN a SAJÁT SZOLGÁJÁNAK tekint ISTEN...


Ügyetlenül akarsz vihart kavarni, ahol a szellő se fúj.

net2rist írta:
tudod:
Idézet:
Apcs 5,39. Ha pedig Istentől van, ti fel nem bonthatjátok azt; nehogy esetleg Isten ellen harczolóknak is találtassatok.


(egyéb szimpatikus tulajdonságaitok mellett ;) )


Hát nem én harcolok Isten szuverenitása ellen. Főleg nem előfeltevésekkel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 18:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
11. Mert más fundamentomot senki nem vethet azon kívül, a mely vettetett, mely a Jézus Krisztus.
12. Ha pedig valaki aranyat, ezüstöt, drágaköveket, fát, szénát, pozdorját épít rá erre a fundamentomra;
13. Kinek-kinek munkája nyilván lészen: mert ama nap megmutatja, mivelhogy tűzben jelenik meg; és hogy kinek-kinek munkája minémű legyen, azt a tűz próbálja meg.
14. Ha valakinek a munkája, a melyet ráépített, megmarad, jutalmát veszi.
15. Ha valakinek a munkája megég, kárt vall. Ő maga azonban megmenekül, de úgy, mintha tűzön keresztül.


úgyhogy... erre a rövid időre inkább nem forszíroznám az Illés-féle szkandert...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A kegyelem megint leleplezi a törvényeskedést.
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 19:14 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
tulip írta:
GABRIEL777 írta:
Számomra természetessen továbbra is Jézus az abszolut tiszta forrás a Bibliában,és mivel Jézus sohasem tanította azt,hogy az öngyilkosságot Isten megbocsátja.

Igy én sem mondhatok mást,mint,hogy az öngyilkosság egy olyan bűn amire nincs bűnbocsánat

És mivel Te sem tudsz egy olyan Igét sem felmutatni ami ezt cáfolná,így talán maradjunk is ennyiben.


Ezt bebuktad, hisz továbra is: Mt12,31-32 (Csak néhány "page up")


Nem buktam be, csak kíváncsi voltam, hogy elköveted-e még egyszer azt a hibát, hogy egy olyan Igére, hivatkozol, ahol egyértelműen jelezve van, hogy a Szentlélek kárhoztatása "kárba vitele" nem bocsáttatik meg.


A Szentlélek a lélekben van, a test elpusztítása nem érinti!

GABRIEL777 írta:
Az öngyilkosság pedig a tipikus esete ennek, hisz az ember életét Isten adta, így elvenni is csak Istennek van joga.


Isten nem veszi el senki életét. Azt a Halál teszi, de csak a test felett van hatalma.

GABRIEL777 írta:
És mivel az öngyilkosságra Isten sehol sem buzdít" a Sátánnal eltérően", így egyértelmű, hogy aki öngyilkosságot követ el az kárhoztatja és ezzel káromolja a benne levő Szentlélek munkáját.


Akiben benne van a Szentlélek, az képtelen káromolni a Szentlélek munkáját.

GABRIEL777 írta:
És mivel több mint valószínű, hogy ez a földi pályafutása alatt az utolsó cselekedete,ezért sem nyerhet bűnbocsánatot az öngyilkos a tettéért, hisz nem csak bűnt követett el a Szentlélek munkája ellen, hanem azt véglegesen elkárhoztatta, kárba vitte.


A „Szentlélek végleges elkárhoztatása” elég nagy káromlás a részedről.

GABRIEL777 írta:
Az Ige amit idéztél Tulip, az jó volt,de a kiemelésed már nem,mert nem a bűn megbocsátására kellett volna tenned a hangsúlyt hanem a Szentlélek káromlására.


Elég furcsán mutatott volna. Net2rist azt már valószínű végképp nem értette volna.

GABRIEL777 írta:
Az öngyilkosság a SZENTLÉLEK káromlása,ezért nincs bocsánat rája.


A Szentlélek káromlása a Biblia alapján világos. Amikor az amúgy tudósok inkább mondták Belzebubtól jövőnek a Szentlelket, mintsem elismerték volna, hogy Jézus Istentől jött. A mi témánk ettől nagyon távol áll.

GABRIEL777 írta:
Valójában nem az a gond,hogy a hívő hibázik és a benne levő Szentlélek ellen fordul, hisz vissza út addig míg az ember az öntudatánál van addig lehetséges, de ha a halála pillanatában szál szembe a benne levő Szentlélek akaratával akkor már nincs számára vissza út és bocsánat, mert "valószínű",hogy nem lesz abban a tudati állapotban, hogy felfogja azt, hogy vétkezett, ezért Isten Lelkének munkáját kárba vitte, ezzel kárhoztatta, ezért pedig nincs számára lehetőség a bűnbocsánatra.


Alap dolgokkal nem vagy tisztában. Akiben a Szentlélek munkálkodik, az képtelen a Szentlélekkel szembe fordulni. A megtért hívő meg egyenesen attól megtért, hogy Istennek adta át élete irányítását végérvényesen és visszavonhatatlanul. Jézus pedig akiben elkezdte a jó munkát, be is végzi idejében.

GABRIEL777 írta:
Hisz az embernek szabad akaratából kell Isten mellett dönteni, ha már nincs öntudatánál akkor erre lehetősége sincs.


Ez törvénynek megteszi, hiszen aki meggondolja, az e törvényben is megtalálja, hogy halála neki, mivel képtelenség betartani. S jöhet kegyelem.

GABRIEL777 írta:
Ezért az öngyilkosság az a bűn ami ,megbocsáthatatlan bűn Isten szemében.


Még mindig Mt12,31-32. Amit eddig egyetlen igehellyel sem cáfoltál, csak a rizsát nyomod helyette.

GABRIEL777 írta:
Sátán, Jézust öngyilkosságra buzdította amikor próbára akarta tenni, Judás öngyilkos lett .


Ne feledd, hogy Judásban nem a Szentlélek volt benn, hanem Sátán.


GABRIEL777 írta:
Ezek is jól példázzák,hogy az öngyilkosság a Sátán érdekeit szolgálja és nem Istenét.


Jézus esetében szolgálta volna, de Jézus nem tud vétkezni. Egy hívő testének ilyen módon történő legyőzése semmivel sem másabb, mint amikor bármilyen más bűnben elesünk. (A Szentlélek káromlásba nem eshetünk el, erről a Szentlélek maga gondoskodik.) Legfeljebb a törvényeskedők jobban fognak legyeskedni körülötte.

GABRIEL777 írta:
Aki pedig ezzel ellentétessen tesz tanúbizonyságot abból, nem Isten Lelke szól !


Egy újabb zavaros ítélet, most a „szabad akarat törvénye” és az „öngyilkosság Szentlélek káromlás törvénye” alapján. Én maradok a kegyelem mellett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Fontos kérés
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 19:28 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
net2rist írta:
11. Mert más fundamentomot senki nem vethet azon kívül, a mely vettetett, mely a Jézus Krisztus.
12. Ha pedig valaki aranyat, ezüstöt, drágaköveket, fát, szénát, pozdorját épít rá erre a fundamentomra;
13. Kinek-kinek munkája nyilván lészen: mert ama nap megmutatja, mivelhogy tűzben jelenik meg; és hogy kinek-kinek munkája minémű legyen, azt a tűz próbálja meg.
14. Ha valakinek a munkája, a melyet ráépített, megmarad, jutalmát veszi.
15. Ha valakinek a munkája megég, kárt vall. Ő maga azonban megmenekül, de úgy, mintha tűzön keresztül.


úgyhogy... erre a rövid időre inkább nem forszíroznám az Illés-féle szkandert...


Telepakoltad a fórumot Isten szuverenitását alázó és gyalázó hozzászólásokkal, amiről kiderült, hogy totálisan hamis előfeltevéseid kivetülései és azt hiszed ennyivel el van intézve? Nem kellene ezeket a hozzászólásaidat immár letörölnöd, ha már rajta lettél kapva, és nem tudsz érdemben megfelelni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 01., szerda 20:24 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Most értettem meg miért töröltél annyit Tulip! :*:

Egyébként Te tudsz, vagy tudni vélsz!
Egy csepp szeretetet nem éreztem nálad! Anélkül meg..........

/ Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség