Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 11:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Emilien írta:
Kár volt ide beleolvasnom...ki a karok szállni...mindenhonnan...tudom, hogy nem lehet az ember magányos keresztény, de mi érteleme van bármilyen közösséghez tartozni. Mindenhol kínszenvedés. Én már em tudom, mit gondoljak. Menjek oda ahova valóban való vagyok? A pogányok közé? Mármint értitek, hogy gondolom. Mindegy. Én megpróbáltam alkalmazkodni a sima ref. egyházhoz is, és a Bsz-ben is...Nem is volt velem sok baj. Egy-két hiba mellett mindent úgy tettem, ahogy elvárták....


Jézus ezt mondta: Ján 17:15 Nem azt kérem, hogy vedd ki õket e világból, hanem hogy õrizd meg õket a gonosztól. Valamint 2Tim 1:14
Hitünk, nézeteinkre, tudásunkra is alapszik. Ezen tudások, és nézetek alapján felüti fejét a káosz. A káosz, pedig Ördögnek kedvez. Mert jól jön neki a zavarosban kotorászni .....

Isten pedig ugy hajlandó megvédeni az övéit, ha azok megállnak szilárdan.
Nem a világból vagyunk kivéve, el kell viselnünk a világot. A világnak pedig jelenleg Sátán nagyrészben írányítója.
Ezen dolgok ütnek vissza amikor nézeteket ütköztetünk. Valaki mondta itt forumon. az egyezőségeket kéne inkább keresni, mintsem a különbségeket...
Egyben bizonyára egyetért itt mindenki; Istenhez alkalmazkodni. Szerintem ezen van a lényeg.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 11:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
32ezüst írta:

Arra még Isten sem képes, hogy mindenkit boldoggá tegyen... Mit el nem várnál tőlem? ;)


Nos ez így nem felel meg a valóságnak.
A jelen állapotunk átmeneti.
Ha megnézzük a kezdetet; Éden. igaz ketten voltak (Egynek számítottak) De, mindenki boldog volt. A helyzett változott, tudjuk miért. A cél pedig, ami meg is valósul. Isten mindenkit (hozzá hű, és ítélete szerint arra méltó.) Boldoggá fog tenni.
Jel 21:4 És az Isten eltöröl minden könyet az õ szemeikrõl; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsõk elmúltak.
Erre viszont ígéretünk van, amit biztosra vehetünk. Ha nincs sírás, nincs fájdalom, akkor öröm van. :-)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 12:13 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
tulip írta:
[
Jézus korában volt már Talmud? ...

Nagy valószínüséggel volt már kisegítő magyarázó anyag. Vagyis már elkezdték. Jézus szavai alapján vélem így. Amikor különbséget tesz. Amikor azt mondja 'meg van írva' akkor a biblia szavaira hivatkozik. Amikor pedig azt mondja; "mondjátok, " akkor hivatkozik ill. utal azon tanításokra amik már beették magukat a hitbe, vallásba. pl. Mat 15:5 kontra Mat 21:13
Persze lehet, hogy csak én látom így? Viszont köztudott, hogy az Izraelitáknak nagyon régi, azaz korai időkre vezethető vissza a magyarázó tanításaik. De, végül is mindegy :-) A Biblia hitelessége számomra (mostmár) megkérdőjelezhetetlen, és sokkal régebbi is.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 12:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
32ezüst írta:
net2rist írta:
MOSOGATNI!! :P

Köszönöm, jól demonstráltad, amiről a Beszélgetés topikban beszéltem.

Ennyit rólad.

Én pl. szeretek mosogatni :-) pedig fi-ből volnék.
De, ne is strapáljátok magatok! már elköteleztem magam
:wink:

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 12:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
mandula írta:
tulip írta:
Amikor az ember megtér, akkor ebben egy evangelizátor karizmával rendelkező személy jó valószínűséggel közrejátszott. Van akik itt meg is állnak. A református megközelítés eredetileg viszont fontosnak ítéli a további tanítást. (Kálvin, puritánok, stb.) Ezt végzik a tanítók, tanítói karizmával. Itt is láthatod, hogy amikor az ember maga esik neki a Bibliának sokszor egészen más eredményre jut, mint amikor egy-egy kérdésben a tanító tárja azt elé, összefüggéseinek mélységeit szépen feltárva előtte.


Konkrétan: mikor történik tanítás?
Bibliaórán? Hittanórán? Házicsoporton? Külön Bibliatanulmányozó alkalmakon, amikor van mód egy-egy kérdésben részletesen elmerülni? Egy olyan igehirdetés-sorozat, ami egy kérdéskört az összefüggések mélységeiben láttat, az nem tanítás?

Ki a tanító? A lelkész? A hitoktató? A házicsoport ill. Bibliakör vezetője?
Csak vezető taníthat? Ki dönti el, hogy ki taníthat? Ki mondja meg, hogy kinek van tanítói karizmája?

Arra próbálom keresni a választ, hogy mi az, amitől a tanítás ilyen megkülönböztetett helyet foglal el a szolgálatban.
Az, hogy vannak dolgok, amiket mintha a férfiak számára különített volna el Isten, nem a Bibliából lett nyilvánvaló számomra. (Pl. Miért nincs igazán jelentős zeneszerző nő? És karmester?)

Viszont nem értem, hogy miért pont a tanítás ilyen "férfidolog".


Ki taníthat? Akinek hite, és tudása olyan, hogy ismereteit átadhatja a másiknak. Ami nem azt jelenti nézetemből, hogy mindenben. Lehet akárcsak egy témakörben, egy adott kérdésre vonatkozólag.
De! Mindezt megelőzi az, hogy Ki dönti el? Isten dönti el. Ő adja a Szellemén keresztül azt a pluszt 'karizmát' amitől jól tanít.
Nézzük a tenítványokat! Mind olyan emberek akik egyébként tisztes polgári foglalkozásuak voltak. (Ergo nem voltak pedagogusok.) De, hitük Jézusban, és a tanultak alapján amit Ő mutatot nekik, valamint a Szellemvezetése által váltak alkalmasság a tanításra.
Aztán ezt lehet alkalom szerű, spontán. (Bizonyság tétel) És lehet előre megtervezett tematikus. (Bibliakör, hittan óra, v. tanulmányozás. stb. fogalmi körök.)
Ez persze ismét saját nézetem a hitemben.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 12:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
mandula írta:

Isten szuverén úr, akit a saját törvényein is felülemelkedhet, ha neki úgy tetszik.

.


No ez az amit nem tesz meg. (Ismét csak nézeteim szerint.)
Ha ez így lenne, simán lezárta volna a vitát még ott édenben.
Isten pont az az egyik csodálatraméltó, hogy betartja saját szabályait.

Viszont az igaz, hogy bármit tesz, az igaz lesz mindenhatóságán keresztül.
Mivel mindenható, így szavai igazak lesznek. És tettei megvalósultak, ill. valósulnak.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 19:08 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
GABRIEL777 írta:

Akinek olyan a kapcsolata Istennel,hogy a tőle kapott kijelentéseket ellenörizgeti ,az nem
nagy bizalommal van Isten iránt,és sokkal jobban bízik a saját értelmében mint,Isten
megtartó erejében.

A hívőnek nem magában kell hinnie hanem Istenben.

nem a saját erejére kell támaszkodni hanem Isten erejére.

Nem mástól vagy az értelmünktől kell várni a választ hanem mérhetetlen bizalommal és alázattal a szivünkben közvetlenül és csak is
Istentől.

A Biblia egy szimbolikus képi leírás amit a Szentlélek álltal lehet megérteni és nem az értelmünk álltal.


Mózes megkérdezte, hogy mit mondjak ki küldöt?
Pont a hite volt az ami arra késztette, hogy konkrét információt kérjen a személyről. Meg is kapta amit kért.
Nézetem szerint, pont a bizalom, a hüség, szeretet, alázat ami arra készteti az embert, hogy utánanézzen. Tényleg jól értem-e? Megfelel-e a kapott információ a korábban kijelentett dolgoknak? Mert összefüggésben kell, hogy legyenek. Akár a biblia szövege, sok író, de egyetlen Szerző.

Nos aki magában hisz, az egoista. :)

Az erőről eszembe jut. 'sült galamb effektus' Mit szeretnék? Amit szeretnék azt csak kérem, vagy teszek is érte? És ezt álltalánosságban mindenre igaznak tartom. Ami egyezik Isten akaratával.
Vettem házat, felújjitom. Csak kérem Isten segítségét? Vagy fogom a csákányt is? Természetesen, hiába csákányolnék, kérés nélkül, Isten nem segít.

Értelem és hit.
A Biblia Isten üzenete, ergo értelem kell a megértéshez. Az értelem által aztán müködésbe jönnek azon érzelmek amikről fogalmunk sem volt.
És igen, alázattal, gyermeki hüséggel kell kérni ezt is.
Én így látom ezeket a dolgokat.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 19:11 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Lucius írta:
tulip írta:
Pedig roppant egyszerű a válasz. A Református Egyház ezen kérdésekben elhajlott az Igétől. Reformációra szorul. Ha egyszer a Biblia leírja, hogy milyen férfiak lehetnek presbiterek, ha leírja, hogy nem megengedett asszonyoknak férfiakon uralkodni és tankérdésekben megszólalni, akkor ezen nincs mit vitázni. (Alföldy-Boruss Desző előadása: Haragudott-e Pál apostol a nőkre? )


Az asszonyok, nők is megszólalhatnak tankérdésekben, mi több oktathatnak, vagy akár férfi szerepét átvéve imádkozhatnak az élen. erről szól 1Kor 11:1-10. Nagyon érdekes rész. Elmondja a miértet is.
Valamint egy nagyon érdekes és fontos előrelátásról is gondoskodik Isten. Előfordulhat, hogy egy hitében gyengébb, tudásában kevésbé jártas embert (férfit) akár egy nő is felvilágosíthasson bizonyos dolgokról. Ha épp nincs arra megfelelő férfi a közelben. Pusztán egy aprócska dolgot kell tennie. Elismerni az Isteni elrendezést, és ezt kinyilvánítva takarja be a fejét.


1Kor11,1-10-ben nők imádságáról, prófétálásáról szó esik de arról, hogy tanítanának egy szó sincs. Ráadásul az ige nem arra való hogy egymásnak ugrasz igehelyeket. 1Tim2,12-14 igehely se arra való, hogy megcáfoljuk, hanem, hogy eredeti szándékát kikutassuk. Amit írtál a témában értelmezhetetlen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 19:22 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Lucius írta:
tulip írta:
[
Jézus korában volt már Talmud? ...

Nagy valószínüséggel volt már kisegítő magyarázó anyag. Vagyis már elkezdték. Jézus szavai alapján vélem így. Amikor különbséget tesz. Amikor azt mondja 'meg van írva' akkor a biblia szavaira hivatkozik. Amikor pedig azt mondja; "mondjátok, " akkor hivatkozik ill. utal azon tanításokra amik már beették magukat a hitbe, vallásba. pl. Mat 15:5 kontra Mat 21:13
Persze lehet, hogy csak én látom így? Viszont köztudott, hogy az Izraelitáknak nagyon régi, azaz korai időkre vezethető vissza a magyarázó tanításaik. De, végül is mindegy :-) A Biblia hitelessége számomra (mostmár) megkérdőjelezhetetlen, és sokkal régebbi is.


Ajánlott irodalom: A Babilóniai Talmud Válogatta és fordította DOMÁN ISTVÁN ORIGÓ-KÖNYVEK 1994


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 19:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
tulip írta:
Lucius írta:
tulip írta:
Pedig roppant egyszerű a válasz. A Református Egyház ezen kérdésekben elhajlott az Igétől. Reformációra szorul. Ha egyszer a Biblia leírja, hogy milyen férfiak lehetnek presbiterek, ha leírja, hogy nem megengedett asszonyoknak férfiakon uralkodni és tankérdésekben megszólalni, akkor ezen nincs mit vitázni. (Alföldy-Boruss Desző előadása: Haragudott-e Pál apostol a nőkre? )


Az asszonyok, nők is megszólalhatnak tankérdésekben, mi több oktathatnak, vagy akár férfi szerepét átvéve imádkozhatnak az élen. erről szól 1Kor 11:1-10. Nagyon érdekes rész. Elmondja a miértet is.
Valamint egy nagyon érdekes és fontos előrelátásról is gondoskodik Isten. Előfordulhat, hogy egy hitében gyengébb, tudásában kevésbé jártas embert (férfit) akár egy nő is felvilágosíthasson bizonyos dolgokról. Ha épp nincs arra megfelelő férfi a közelben. Pusztán egy aprócska dolgot kell tennie. Elismerni az Isteni elrendezést, és ezt kinyilvánítva takarja be a fejét.


1Kor11,1-10-ben nők imádságáról, prófétálásáról szó esik de arról, hogy tanítanának egy szó sincs. Ráadásul az ige nem arra való hogy egymásnak ugrasz igehelyeket. 1Tim2,12-14 igehely se arra való, hogy megcáfoljuk, hanem, hogy eredeti szándékát kikutassuk. Amit írtál a témában értelmezhetetlen.


Ha pedig prófétál, abból nem tanulhatunk-e?
Érdemes megnézni 1Kor 14:34. Számomra az világos, hogy adott gyülekezetben ne akarjon tanítani. Mivel létezik az Isteni elrendezés. úgy a családra mint gyülekezetre. A Nő nem akarja magának a főség szerepét. Nem félre érteni!!! mert a Férfinak pedig intés van a nőkkel való bánásmódról. A nők sosem voltak kizárva Isten tervéből A Bibliában nem egy helyen a nő az akin nagy hangsúly van. Isten vezetésével nem egy konfliktus megoldott általuk. Nem egy esetben nyitotta fel nő a férje szemét, vagy királya értékítéletét stb.
Hogy kerek legyek; Van egy gyülekezet, a gyülekezetnek van egy (több) vezetője. Ezen poziciót ne kívánják meg a nők.
De, mivan egy olyan helyen ahol egy kissebb közösség él? Nincs vezetőjük, és adva van egy nő aki jártas a hit dolgaiban, az értelmezések helyes feltárásában? Akkor ezen közösség maradjon gyülekezet nélkül?
A helyes megoldás, ha ilyenkor a nő oktat, tanít, majd amikor a férfiak megértették, és hitükben megerősődtek, csendben önzetlenül visszavonul elismerve Isten főségi elrendezését.
Persze ezt én gondolom így.
De, nézeteink eltérnek :)
Mert mikortól gyülekezet egy gyülekezet? Mert arra vonatkozik a tiltás.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 20:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
kavics írta:
Kedves Ex!

Nem szembe állítani, hanem vissza adni az ALAP helyzetét és vissza REFORMÁLNI azt az alapot, hogy a bűnbocsánat és az örök élet KRISZTUS érdeméért adatik.
Az Ő haláláért és feltámadásáért!
Aki ezt hittel elfogadja, annak Isten ezt megadja.

Ha innen indulnánk ki, akkor nem lenne annyi feszültség a gyülekezetek között.
Akkor örülnénk annak, hogy lám, még XY.-nak is megadta Isten az Ő ajándékát.
És INNEN kiindulva, a kegyelmeből, örülnénk egymás Lelki kincseinek, ajándékainak, amikkel egymást szolgálhatnánk, egymást építhetnénk.


Me: Bologat :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 20:29 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Lucius írta:
tulip írta:
Lucius írta:
tulip írta:
Pedig roppant egyszerű a válasz. A Református Egyház ezen kérdésekben elhajlott az Igétől. Reformációra szorul. Ha egyszer a Biblia leírja, hogy milyen férfiak lehetnek presbiterek, ha leírja, hogy nem megengedett asszonyoknak férfiakon uralkodni és tankérdésekben megszólalni, akkor ezen nincs mit vitázni. (Alföldy-Boruss Desző előadása: Haragudott-e Pál apostol a nőkre? )


Az asszonyok, nők is megszólalhatnak tankérdésekben, mi több oktathatnak, vagy akár férfi szerepét átvéve imádkozhatnak az élen. erről szól 1Kor 11:1-10. Nagyon érdekes rész. Elmondja a miértet is.
Valamint egy nagyon érdekes és fontos előrelátásról is gondoskodik Isten. Előfordulhat, hogy egy hitében gyengébb, tudásában kevésbé jártas embert (férfit) akár egy nő is felvilágosíthasson bizonyos dolgokról. Ha épp nincs arra megfelelő férfi a közelben. Pusztán egy aprócska dolgot kell tennie. Elismerni az Isteni elrendezést, és ezt kinyilvánítva takarja be a fejét.


1Kor11,1-10-ben nők imádságáról, prófétálásáról szó esik de arról, hogy tanítanának egy szó sincs. Ráadásul az ige nem arra való hogy egymásnak ugrasz igehelyeket. 1Tim2,12-14 igehely se arra való, hogy megcáfoljuk, hanem, hogy eredeti szándékát kikutassuk. Amit írtál a témában értelmezhetetlen.


Ha pedig prófétál, abból nem tanulhatunk-e?


Tanulhatunk, de te most miről beszélsz? A téma: nők nem taníthatnak tankérdésekben. Ennek semmi köze a prófétálásához.

Lucius írta:
Érdemes megnézni 1Kor 14:34. Számomra az világos, hogy adott gyülekezetben ne akarjon tanítani. Mivel létezik az Isteni elrendezés. úgy a családra mint gyülekezetre. A Nő nem akarja magának a főség szerepét. Nem félre érteni!!! mert a Férfinak pedig intés van a nőkkel való bánásmódról. A nők sosem voltak kizárva Isten tervéből.


Senki se mondta, hogy ki lennének zárva. A tanítás és férfiakon való uralkodás nincs nekik megengedve.

Lucius írta:
A Bibliában nem egy helyen a nő az akin nagy hangsúly van. Isten vezetésével nem egy konfliktus megoldott általuk. Nem egy esetben nyitotta fel nő a férje szemét, vagy királya értékítéletét stb.


Például? Amúgy ezek is prófétálási példák, ismét csak semmi közük tankérdésekben való megnyilvánuláshoz.

Lucius írta:
Hogy kerek legyek; Van egy gyülekezet, a gyülekezetnek van egy (több) vezetője. Ezen pozíciót ne kívánják meg a nők.


S tankérdésekben se nyilatkozzanak, valamint ne végezzenek vezetői tevékenységet, vagyis ne szolgáltassanak ki sákramentumokat.

Lucius írta:
De, mi van egy olyan helyen ahol egy kisebb közösség él? Nincs vezetőjük, és adva van egy nő aki jártas a hit dolgaiban, az értelmezések helyes feltárásában? Akkor ezen közösség maradjon gyülekezet nélkül?


Istentől kérdezzék meg hova csatlakozzanak.

Lucius írta:
A helyes megoldás, ha ilyenkor a nő oktat, tanít, majd amikor a férfiak megértették, és hitükben megerősödtek, csendben önzetlenül visszavonul elismerve Isten főségi elrendezését.


Nem! Nem! és Nem! 1Tim2,12! Gyülekezethez kell csatlakozniuk, nincs kibúvó!


Lucius írta:
Persze ezt én gondolom így.
De, nézeteink eltérnek :)
Mert mikortól gyülekezet egy gyülekezet? Mert arra vonatkozik a tiltás.


Ahol ketten vagy hárman ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 21:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Shuto írta:
Azokat szólítom, akik keresők! Istent keresők! Itt vagytok még? Ez a topic nektek lenne fenntartva...


Mind azok vagyunk (gondolom én) Mert magamról nem mondhatom; megtaláltam Istent, nincs mit keresnem. Pedig hiszem, hogy megtaláltam. :) 1Kor 2:10. Mert amikor találunk tovább keresünk, hogy még több ismeretünk legyen.

Viszont értelek, hogy mire gondoltál. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 21., kedd 21:35 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
tulip írta:

Nem! Nem! és Nem! 1Tim2,12! Gyülekezethez kell csatlakozniuk, nincs kibúvó!
...
Ahol ketten vagy hárman ...


Rosszul fogalmazok, kérlek nézd el nekem!
Nem keresek kibuvót, pusztán megoldást egy feltételezet helyzetre.
Újsolt egy kicsiny falú 250 fő azért választottam, mert nyugodt csendes....
Se, temploma, se gyülekezeti helyes stb..
Az emberek is tulnyomórész rokkantak, vagy idősek. Hitéletnek eddig nem láttam nyomát. Gyülekezet nincs.
Ebből induljunk ki, ha nem gond. A helyi gyülekezőhely leginkább a vegyesbolttal összekötött söröző vagy mi. Itt ebben az esetben hol a gyülekezet? Miért nem szólhat egy nő? Ha pedig szólhat, miért nem szólhat oktatólag, felvilágosítólag?
Ismét mondom; nem gyülekezetről van szó.
Ha pedig szólhat, és abból tanulni lehet, hol ütközik ez az írásokkal?
A Biblia a gyülekezetről beszél. Én pedig nem a gyülekezetről beszéltem.
Miért nem szólhat egy nő akár egy buszmegálóban, ha a helyzet úgy hozza? És szólása nem lehet oktató, tanító jellegű?

Most eszembejutott Jézust követő nők. Milyen borzalmas lelki kínzás Isten részéről, hogy fültanúi lehetnek egy olyan ember beszédének aki a leghatalmasabbnak fia. De a hallottakat nem szólhatják?

Ja! és a lényeg ez egy zsákfalu 10Km csak a bekötő út busz nuku (napi 2 az is suliba) Hova is menjen gyülekezetbe? (mert tegyük fel kocsi az nincs) És erre gondolok amikor azt mondtam, hogy Isten Szellemével szólhat, aztán ha a gyülekezet megalakult, akkor szerényen visszavonul.
Az önzetlen önfeláldozás, és lemondás mindig is a nők egyik kiváló tulajdonsága volt. Amit nagyraértékelek bennük. (lásd család iránt)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 22., szerda 14:34 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Lucius írta:
tulip írta:

Nem! Nem! és Nem! 1Tim2,12! Gyülekezethez kell csatlakozniuk, nincs kibúvó!
...
Ahol ketten vagy hárman ...


Rosszul fogalmazok, kérlek nézd el nekem!
Nem keresek kibuvót, pusztán megoldást egy feltételezet helyzetre.
Újsolt egy kicsiny falú 250 fő azért választottam, mert nyugodt csendes....
Se, temploma, se gyülekezeti helyes stb..
Az emberek is tulnyomórész rokkantak, vagy idősek. Hitéletnek eddig nem láttam nyomát. Gyülekezet nincs.
Ebből induljunk ki, ha nem gond. A helyi gyülekezőhely leginkább a vegyesbolttal összekötött söröző vagy mi. Itt ebben az esetben hol a gyülekezet? Miért nem szólhat egy nő? Ha pedig szólhat, miért nem szólhat oktatólag, felvilágosítólag?
Ismét mondom; nem gyülekezetről van szó.
Ha pedig szólhat, és abból tanulni lehet, hol ütközik ez az írásokkal?
A Biblia a gyülekezetről beszél. Én pedig nem a gyülekezetről beszéltem.
Miért nem szólhat egy nő akár egy buszmegálóban, ha a helyzet úgy hozza? És szólása nem lehet oktató, tanító jellegű?

Most eszembejutott Jézust követő nők. Milyen borzalmas lelki kínzás Isten részéről, hogy fültanúi lehetnek egy olyan ember beszédének aki a leghatalmasabbnak fia. De a hallottakat nem szólhatják?

Ja! és a lényeg ez egy zsákfalu 10Km csak a bekötő út busz nuku (napi 2 az is suliba) Hova is menjen gyülekezetbe? (mert tegyük fel kocsi az nincs) És erre gondolok amikor azt mondtam, hogy Isten Szellemével szólhat, aztán ha a gyülekezet megalakult, akkor szerényen visszavonul.
Az önzetlen önfeláldozás, és lemondás mindig is a nők egyik kiváló tulajdonsága volt. Amit nagyraértékelek bennük. (lásd család iránt)


Nők prófétálhatnak, akár buszmegállóban bizonyságopt tehetnek és így tovább. Ám ennek továbbra sincs semmi köze 1Tim2,12-14-hez. Továbbá úgy tűnik nem igazán érted, hogy amiket akadályokat felsorolsz, az Istennek semmiségek. Keressétek először Istennek országát, s ami azon felül van is mind megadatik néktek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség