Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 35  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 14., kedd 09:17 
János 6.1.-15.

Jézus sokakat gyógyított. Ezrek mentek hozzá és a tanítványok örömmel nézték, hogy a Mesterük milyen népszerű!
Milyen elégedettek lehettek, hogy ezrek felett lehet nem sokára hatalmuk, hiszen ők közelebb vannak a Mesterhez!

És akkor Jézus oda hívja Fülöpöt.
Elő hozza neki a FELELŐSSÉG kérdését! "Honnan vegyünk ezeknek kenyeret, hogy ehessenek?""
Milyen egyszerű kérdés. Nem azt kérdezte, hogy hogyan építsünk nekik falut, vagy hogy hogyan adjunk ezeknek országot, vagy hogy hogyan zavarjuk el a római katonákat az életükből!

Milyen nagyszerű az, amikor az Úr leleplezi tehetetlenségünket. Amikor rámutat arra, hogy milyen porszemek vagyunk. Amikor leleplezi a valóságot, hogy ÉN KÉPTELEN VAGYOK ennyi embert még csak táplálni is.
Volt már ilyen az életedben? Amikor azt gondoltad, most eljön végre annak az ideje, hogy vezedhesd azokat, akik Jézushoz jönnek és megérezted milyen kicsi vagy?
Nagyszerű érzés, mert JÉZUSHOZ KÉNYSZERÍT!

A kérdést egy kisfiú is hallhatta, vagy a tanítványok kétségbe esett egymás közötti vitájukat.
Ő nem gondolkodott sokáig. Felmérte a helyzetet. Felmérte azt, hogy Jézus biztosan azt akarja, hogy a tömeg egyen, mert az Atyja a Teremtő és gondviselő Isten.
Felmérte azt, hogy neki mi van a zsákjában az utolsó morzsáig.
Ezek után oda lépett Andráshoz, hogy ez van nekem add oda Jézusnak!
Gyermeki hit!
Szembe találja magát a felnőtt gondolkodással, ami helyén is való lenne, ha kihagyom a történetből Jézus Krisztust.
Jézus maga mondja, hogy ha valaki házat épít felméri előtte a kiadásokat, nehogy félbe maradjon az építkezés.
András felmérte a viszonyokat. 5 kenyér és 2 hal és 5000 ember.
Nem sokat kell ezen gondolkodni JÉZUS NÉLKÜL! Lehetetlenség!
Isten lehetetlen helyzetbe engedi a tanítványokat, sőt bele kényszeríti őket: " Honnan vegyünk ezeknek kenyeret, hogy ezek ehessenek?"
Ez egy fontos kérdés! Mire való? ALÁZATRA!

Amikor jön az 5000 ember, akkor a tanítványok "elszállhatnak". A jövőre nézve elkezdik felosztani maguk között a hatalmat az emberek között.
És a felelősség? Ilyenkor nem kérdés, de JÉZUSNAK IGEN!

Az Úr csodát tesz! A kisfiú kenyere és hala nélkül is képes lett volna arra, hogy kenyereket teremtsen akár kövekből, de a semmiből is - ezt még a Sátán is pontosan tudja - és ezzel az emberek jól laktak.

Jézust a tanítványok is királlyá akarták választani?
Ezért ment egyedül a hegyre?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 15., szerda 08:55 
János 6.16.-34.

Amikor Jézus megjelenik a viharjainkban és ezt mondja:
"Ne féljetek ÉN VAGYOK"
Itt kezdődik a gyógyulásunk!
Egyszer megszünteti a vihart (Lukács története szerint), de van, hogy a vihar marad, csak minket emel ki belőle egy kis kikötőbe, ahol a hullámok és szelek már nem tépik szét az életünk hajóját. Ez egy pillanat alatt történik, Benne!

Aztán jön a tömeg, mert megint csodát láttak. Jézus hajó nélkül átkelt a tengeren.
Utána mennek, de fő motivációjuk a bőséges napi táplálék.
Ne hagyja el őket az, aki képes rá, hogy jól lakassa őket.
Jézus erre hívja fel elsőre is a figyelmüket.
Aztán kérdezik, hogy mit tegyenek, hogy Istennek tetsző életük legyen.
Jézus elmondja a megoldást! Higgyék végre el, hogy Ő az Isten Fia, higgyenek Benne!
És akkor jön a logikai vissza csavar a kenyérhez.
Hiszünk benned, ha jelet adsz, és ez a jel akkor lehetne az is, hogy kenyereket adsz, mint ahogyan Mózes is tette.
Jézus elmondja, hogy az Ő Atyja adta a kenyeret és nem Mózes és van kenyér, ami a mennyből száll alá.
A tömeg megint a kenyérig jut.
Mindegy honnan jön, csak tele legyen a hasunk....

Dicsőség annak az Istennek, akik ilyen türelemmel viseltetik irántunk!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 25., kedd 17:45 
Nem rég kezdtük a Királyok könyvét olvasni.
Mivel szeretnék megint jó időre eltünni, szeretném veletek az örömömet megosztani Dávid életével kapcsolatban.

Amikor Dávid betegen, fázva, valahol egy belső szobában kuporogva él, akkor jön a jó ötlet!
Nézzünk neki egy szüzet, aki majd felmelegíti.
Dávid nem él a lánnyal, mert tudja, hogy nem fog melegedni.

Aztán hozzá jön az a két ember, aki talán eddig is a legnagyobb hatással volt az életére. Őket küldi az Úr!
Betshabe és Nátán! A szeretett nő és a próféta!

Egy üzenettel érkeznek, de külön időben.
Emlékszel még Dávid? Emlékszel még arra az időre, amikor szabad voltál önnön trónodtól? Emlékszel még arra az időre, amikor megfogadtad, hogy Salamon lesz a király?

Dávidnak nem maradt semmi. Az egészsége oda, gyenge és beteg ember. Család sehol, se feleség, se gyerekek mellette.
Mi maradt? AZt gondolja egy valami. A trón! A királyi szék!
Rabbá válik az Isten embere!

De az Úr ezt nem hagyja! Küldi Betshabét és Nátánt!
Emlékezz KIRÁLY!

Dávid megtudja, hogy Addonijjá milyen erőt sorakoztatott fel a királyságért, kiket állított már maga mellé.
Ha magára nézne és a lehetőségekre, legyintenie kéne, ez az ügy már elveszett. Addonijjá a király!

DE Dávid olyan Valakihez fordul, aki miatt egészségében is győzött, olyan Valakihez fordul, aki már átsegítette sok vesztesnek vélt harcon, olyan Valakihez fordul, aki azóta se változott!

Így szólítja meg Őt:
"Él az Úr, a ki megszabadította az én lelkemet minden nyomorúságból,"

És utána ez a reszkető alak KIRÁLY lesz ismét! Felséges! Olyan, aki ellen nem mer senki ellene mondani. Pontos és megkérdőjelezhetetlen utasításokat ad és az Úr akarata mindent elsöprő módon megvalósul.

De ehhez az Úrnak először Dávidban kellett ismét győzelmet aratnia.
Dávidnak ez a harc, talán élete legnagyobb harca volt.
Lemondott a királyi székről és MÉG MA Salamont ültette bele!
Ezzel olyan király lett, akit azóta is vissza vár Izrael népe!

A trónjától megszabadult király Isten Királyságának lett örökös tagja!
Nem sokára el is hívta az Élő Úr!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 05., péntek 20:13 
1.Thess.5.

12. Kérünk továbbá titeket atyámfiai, hogy becsüljétek azokat, a kik fáradoznak közöttetek, és előljáróitok az Úrban, és intenek titeket;
13. És az ő munkájokért viseltessetek irántok megkülönböztetett szeretettel. Egymással békességben éljetek.

14. Kérünk továbbá titeket, atyámfiai, intsétek a rendetleneket, bátorítsátok a félelmes szívűeket, gyámolítsátok az erőteleneket, türelmesek legyetek mindenki iránt.
15. Vigyázzatok, hogy senki senkinek rosszért rosszal ne fizessen; hanem mindenkor jóra törekedjetek úgy egymás iránt, mint mindenki iránt.

16. Mindenkor örüljetek.
17. Szüntelen imádkozzatok.
18. Mindenben hálákat adjatok; mert ez az Isten akarata a Krisztus Jézus által ti hozzátok.
19. A Lelket meg ne oltsátok.
20. A prófétálást meg ne vessétek,
21. Mindent megpróbáljatok; a mi jó, azt megtartsátok!
22. Mindentől, a mi gonosznak látszik, őrizkedjetek!

23. Maga pedig a békességnek Istene szenteljen meg titeket mindenestől; és a ti egész valótok, mind lelketek, mind testetek feddhetetlenül őriztessék meg a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére.
24. Hű az, a ki elhivott titeket és ő meg is cselekszi azt.

25. Atyámfiai, imádkozzatok érettünk.
26. Köszöntsétek az összes atyafiakat szent csókolással.
27. Kényszerítlek titeket az Úrra, hogy olvastassék fel e levél minden szent atyafi előtt.
28. A mi Urunk Jézus Krisztusnak kegyelme veletek! Ámen.

Olyan csodálatos volt olvasni a mai Igét, hogy valóban kényszerítve éreztem magam, hogy megosszam veletek ezeket az Igéket!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 06., szombat 08:11 
1.Thess.1.
1. Pál és Silvánus és Timótheus a Thessalonikabeli gyülekezetnek, Istenben, a mi Atyánkban, és az Úr Jézus Krisztusban:
2. Kegyelem néktek és békesség Istentől, a mi Atyánktól, és az Úr Jézus Krisztustól.

3. Mindenkor hálaadással tartozunk az Istennek, atyámfiai, ti érettetek, a miképen méltó is, mivelhogy felettébb megnövekedék a ti hitetek, és mindnyájatokban bővölködik az egymáshoz való szeretet;
4. Annyira, hogy mi magunk dicsekszünk veletek az Isten gyülekezeteiben, a ti kitartástok és hitetek felől, minden ti üldöztetéstek és szorongattatástok között, a melyeket szenvedtek:
5. Bizonyságául az Isten igazságos ítéletének; hogy méltóknak ítéltessetek az Isten országára, a melyért szenvedtek is.

6. Mert igazságos dolog az az Isten előtt, hogy szorongattatással fizessen azoknak, a kik titeket szorongatnak.
7. Néktek pedig, a kik szorongattattok, nyugodalommal mivelünk együtt, a mikor megjelenik az Úr Jézus az égből az ő hatalmának angyalaival.
8. Tűznek lángjában, ki bosszút áll azokon, a kik nem ismerik az Istent, és a kik nem engedelmeskednek a mi Urunk Jézus Krisztus evangyéliomának.
9. A kik meg fognak lakolni örök veszedelemmel az Úr ábrázatától, és az ő hatalmának dicsőségétől,
10. A mikor eljő majd, hogy megdicsőíttessék az ő szenteiben, és csodáltassék mindazokban, a kik hisznek (mivelhogy a mi tanúbizonyságunknak hitele volt ti nálatok) ama napon.

11. Mivégből imádkozunk is mindenkor ti érettetek, hogy a mi Istenünk méltóknak tartson titeket az elhívásra, és töltsön be titeket a jóban való teljes gyönyörűséggel, és a hitnek hathatós munkálásával.
12. Hogy dicsőíttessék meg a mi Urunk Jézus Krisztusnak neve ti bennetek, és ti is ő benne, a mi Istenünknek és az Úr Jézus Krisztusnak kegyelméből.

Lesz üldöztetés, mert Jézus Krisztus elmondta, hogy nem evilágból valók vagytok, ahogyan Ő sem. Az újonnan születéskor Isten Országának lettünk állampolgárai!
Éljünk az Ő elhívásának és szeretetének erejéből, úgy ahogyan Thesszalonikában éltek együtt a szentek, Isten választottai!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 08., hétfő 07:32 
2Thess.2.
13. Mi pedig mindenkor hálaadással tartozunk az Istennek ti érettetek atyámfiai, a kiket szeret az Úr, hogy kezdettől fogva kiválasztott titeket Isten az üdvösségre, a Lélek szentelésében és az igazság hitében;

14. A mire elhívott titeket a mi evangyéliomunk által, a mi Urunk Jézus Krisztus dicsőségének elvételére.

15. Miért is atyámfiai, legyetek állhatatosak és tartsátok meg a tudományt, a melyre akár beszédünk, akár levelünk által taníttattatok.

16. Maga pedig a mi Urunk Jézus Krisztus, és az Isten a mi Atyánk, a ki szeretett minket és kegyelméből örök vígasztalással és jó reménységgel ajándékozott meg,

17. Vígasztalja meg a ti szíveteket, és erősítsen meg titeket minden tudományban és jó cselekedetben.

----
Tudsz hálát adni testvéreid hitéért?
Szoktál Istennek hálát adni azért, mert testvéreidet szereti az Úr és őket is kiválasztotta ebből a világból a Lélek szentelésében és az igazság hitében?
Mi által lett MINDEN hívő megszólítva? Az Evangélium által és a cél megkapni Krisztus dicsőségét!
Láttátok már Krisztus dicsőségét? Hol láttátok, miben láttátok?

Urunk Jézus Krisztus, Istenünk az Atya megajándékozottá tett már minket!
Már bírtokunkban van a legnagyobb ajándék!
Örök vígasztalás! A vígasztalás az Evangélium, hogy bűneid meg vannak bocsájtva! Krisztus elvégezte bűneid bocsánatát, mehetsz az Isten elé tisztulni, nem uralkodik többé feletted a bűn, mert az Úr Jézus Lelke és Igéje által átvette az uralmat az életed felett és ezért reménységgel nézhetsz a jövő elé.

Ez a hit olyan erőt ad az embernek, hogy képes lesz Istenre vágyni - bűnei ellenére - és minden jót cselekedni örömmel és hálával!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 06:49 
Thessalonikabeliekhez írt II. levél 3. rész

1. Végezetre imádkozzatok értünk atyámfiai, hogy az Úrnak beszéde terjedjen és dicsőíttessék, a miként ti köztetek is.
2. És hogy meneküljünk meg az alkalmatlan és gonosz emberektől. Mert nem mindenkié a hit!
3. De hű az Úr, a ki megerősít titeket és megőriz a gonosztól.
4. Bízunk is az Úrban reátok nézve, hogy megteszitek és meg is fogjátok tenni azokat, a miket parancsolunk.
5. Az Úr pedig igazgassa a ti szíveteket az Isten iránt való szeretetre, és Krisztus iránt való állhatatosságra.

Nem a saját szavunk a fontos, hanem az Úr Jézus beszéde! Az Ő beszéde adhat egyedül Életet és az Ő beszéde üdvözíti a hívőket.
Az Ő beszéde igazsággal és irgalommal teljes! Ez terjedjen itt a fórumon is!

Miért veszélyes azon emberek jelenléte, akik Isten Igéje ellen vannak? Miért kéri Pál, hogy imádkozzatok azért, hogy ezektől megmeneküljünk?
Mert a gonoszság ragadós lehet. Mert a gonosz emberek melletti létnek a legnagyobb veszedelme, hogy elgyengülünk a szeretetben és mi magunk is gonosszá válunk!
DE azt mondja az Úr Igéje, hogy HŰ AZ ÚR! Ez a mi bizalmunk és boldog reménységünk! Ő nem engedi, hogy a népe gonosszá válljon és nem engedi, hogy elgyengüljön az igazság hirdetésében, mert megerősít és megszabadít!

Ezért mondja Pál, hogy boldogan néz a jövő elé a testvérek üdvösségét nézve, még a nagy szorongattatások és próbák idején is, hogy megcselekszik mind azt, amit az Úr parancsolt Pál levelein keresztül.

Isten iránti szeretet forrás az Istentől kiáradó szeretet.
A Krisztus iránti állhatatosság forrása, Krisztus irántunk mutatott állhatatossága!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 23., kedd 10:24 
1.Kor.1. 10.-17.

10. Kérlek azonban titeket atyámfiai, a mi Urunk Jézus Krisztus nevére, hogy mindnyájan egyképen szóljatok és ne legyenek köztetek szakadások, de legyetek teljesen egyek ugyanazon értelemben és ugyanazon véleményben.
11. Mert megtudtam felőletek atyámfiai a Kloé embereitől, hogy versengések vannak köztetek.
12. Azt értem pedig, hogy mindenitek ezt mondja: Én Pálé vagyok, én meg Apollósé, én meg Kéfásé, én meg Krisztusé.
13. Vajjon részekre osztatott-é a Krisztus? Vajjon Pál feszíttetett-é meg érettetek, vagy a Pál nevére kereszteltettetek-é meg?
14. Hálákat adok az Istennek, hogy senkit sem kereszteltem meg közületek, kivéve Krispust és Gájust,
15. Hogy valaki azt ne mondja, hogy a magam nevére kereszteltem.
16. Megkereszteltem azonban Stefana házanépét is, ezenkívül nem tudom, hogy valakit mást kereszteltem volna.
17. Mert nem azért küldött engem a Krisztus, hogy kereszteljek, hanem hogy az evangyéliomot hirdessem; de nem szólásban való bölcseséggel, hogy a Krisztus keresztje hiábavaló ne legyen.

Két gondolat jutott eszembe a napi Ige olvasása közben.
Az egyik a kirekesztéssel kapcsolatos a másik a hitet gyengítő bölcselkedéssel.

Ha nézet eltérés van a gyülekezetben, a felekezteben, az egyházon belül, akkor adott kérdés mellett hajlamosak vagyunk szekértáborokat létre hozni a magunk védelmében.
Kié vagy? Melyik csapathoz tartozol? Melyik lelkész embere vagy? Melyik tanító harcosa lettél? Melyik felekezethez tartozol?
Amikor éles viták alakulnak ki a hívő emberek között egy-egy kérdésben, akkor létrejöhetnek ezek a szekértáborok, amik elveszik a hívők szabadságát!
És a legnagyobb ütő kártya, amikor oda vágod a testvéred szemébe:
"Én Krisztusé vagyok!" - és mögötte ott a ki nem mondott ítélet, "Te viszont nem"
Szétszakítható-e Krisztus teste? Emberi gonoszság, hatalom vágy, anyagi érdekek, dicsőség vágy szétszakíthatják-e a Krisztus testét?
Én azt hiszem, hogy nem!
Mi az egység? Az, hogy Jézus Krisztus feszítetett keresztre és az Ő vérén lettek megváltva az Övéi és Ő fizetett minden hívőért, nem egy lelkész, nem egy felekezeti vezető, nem egy tanító!
Az Ő halálába kell belemerülnünk, hogy feltámadásának is részesei legyünk!

A másik, hogy a kereszt ereje gyengülhet, ami szörnyű következményekkel jár egy hívő ember életében, hiszen életének megtartó ereje ez. Ezért mondja Pálon keresztül az Úr, hogy ne merüljön ki a hívő ember élete abban, hogy a kereszt csodájáról, titkáról bölcselkedik.
Minden napi életének forrása legyen. A kereszten látható Isten haragja a bűn ellen, látható a kegyelme és szeretete az ember felé, a keresztre nézve megkapod mind azt, ami által ebben a gonosz világban is boldog és Isten számára hasznos életet tudsz élni! A feladat, add tovább a minden napok helyzeteiben azt, amit te a kereszt által kaptál és kapsz!
Ne maradjon számodra bölcselkedés a kereszt, legyen gyakorlattá.
Az élő Isten készít helyzeteket amikben kipróbálhatod az Ő erejét!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 26., péntek 07:23 
1.Kor.2.6.-16.

6. Bölcseséget pedig a tökéletesek között szólunk; ámde nem e világnak, sem e világ veszendő fejedelmeinek bölcseségét;
7. Hanem Istennek titkon való bölcseségét szóljuk, azt az elrejtetett, melyet öröktől fogva elrendelt az Isten a mi dicsőségünkre;
8. Melyet e világ fejedelmei közül senki sem ismert, mert ha megismerték volna, nem feszítették volna meg a dicsőség Urát:

Jézus Krisztus bölcsessége, amit a földön hirdetett és élt és ami feltámadásában történt vele.
Bocsájs meg ellenségednek, tartsd oda a másik arcod, ha megütnek, ha valaki kényszerít egy útra, menj el vele többre.
Ha ismerték volna Jézus Krisztus bölcsességét a világ fejedelmei, akkor nem feszítették volna meg. Igen, Jézus Krisztus megfeszítése nem csak azoknak az embereknek a tette, akik ott éltek.


9. Hanem, a mint meg van írva: A miket szem nem látott, fül nem hallott és embernek szíve meg se gondolt, a miket Isten készített az őt szeretőknek.
10. Nekünk azonban az Isten kijelentette az ő Lelke által: mert a Lélek mindeneket vizsgál, még az Istennek mélységeit is.
11. Mert kicsoda tudja az emberek közül az ember dolgait, hanemha az embernek lelke, a mely ő benne van? Azonképen az Isten dolgait sem ismeri senki, hanemha az Istennek Lelke.
12. Mi pedig nem e világnak lelkét vettük, hanem az Istenből való Lelket; hogy megismerjük azokat, a miket Isten ajándékozott nékünk.

Ki vizsgálja meg az embert? A benne lévő emberi lélek. Minden embernek van lélek általi ismerete (lelkiismerete). Mit kitalál az ember, milyen technikákat, vallásokat, ételeket, stb. hogy elhalgatassa a lélek hangját. Miért? Mert a lélek fájó dolgokat mutat meg és nem ad békességet a lelkiismeret által látottak felett.
Az Istent is a Lélek által ismerhetjük meg, sőt nem csak Istent, hanem minden ajándékát is a Lélek által ismerhetjük. Isten már oda ajándékozta nekünk az ajándékait, de a Lélek által lesz ez valóban ajándék a számunkra. Isten minden hívő számára adott ajándéka a Fia, aki által bűnbocsánatot és örök életet ajándékoz minden Krisztusban hívőnek! Ezek után pedig Ő ossza szét ajándékait tetszése szerint, kinek ezt, kinek azt.


13. Ezeket prédikáljuk is, nem oly beszédekkel, melyekre emberi bölcseség tanít, hanem a melyekre a Szent Lélek tanít; lelkiekhez lelkieket szabván.
14. Érzéki ember pedig nem foghatja meg az Isten Lelkének dolgait: mert bolondságok néki; meg sem értheti, mivelhogy lelkiképen ítéltetnek meg.
15. A lelki ember azonban mindent megítél, de ő senkitől sem ítéltetik meg.
16. Mert ki érte fel az Úrnak értelmét, hogy megoktathatná őt? Bennünk pedig Krisztus értelme van.

Krisztus értelme!
Mt 5,40
És a ki törvénykezni akar veled és elvenni a te alsó ruhádat, engedd oda néki a felsőt is.

Ez soha sem lesz értelmes dolog egy testi ember számára! Az én óemberem számára is értelmetlen a fenti mondata az Úrnak és tudom, ez soha el nem múlik.
De új szívet adott az Úr és új értelmet, amiben kinyílik az a bölcsesség, amit a világ nem ismer és nem is ismerhet meg, hacsak újonnan nem születik.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 27., vasárnap 19:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Tegnap olvastuk Jakab apostól levelének a végét.

Jakab 5.
13. Szenved-é valaki köztetek? Imádkozzék. Öröme van-é valakinek? Dícséretet énekeljen.
14. Beteg-é valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak felette, megkenvén őt olajjal az Úrnak nevében.
15. És a hitből való imádság megtartja a beteget, és az Úr felsegíti őt. És ha bűnt követett is el, megbocsáttatik néki.
16. Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése.
17. Illés ember volt, hozzánk hasonló természetű; és imádsággal kéré, hogy ne legyen eső, és nem volt eső a földön három esztendeig és hat hónapig:
18. És ismét imádkozott, és az ég esőt adott, és a föld megtermé az ő gyümölcsét.
19. Atyámfiai, hogyha valaki ti köztetek eltévelyedik az igazságtól, és megtéríti őt valaki,
20. Tudja meg, hogy a ki bűnöst térít meg az ő tévelygő útjáról, lelket ment meg a haláltól és sok bűnt elfedez.

Olyan jó azt tudni, hogy a hívő élet nem unalmas. Vannak benne szenvedéses időszakok és vannak benne örömteli időszakok. Ezt ígéri a fenti Ige rész.
Nagyon jó, ha valaki nem azon görcsöl, hogy miért vannak ezek az életemben, hanem cselekszi azt, amit Isten Igéje mond.

Ha szenvedsz, akkor IMÁDKOZZ! A szenvedésben is egyre közelebb lehet kerülni Istenhez. Lehet, hogy a szenvedés sok mindentől elválaszthat, de Istentől nem!
Ha örülsz, akkor dúdolássz, énekelj Istent dícsérő éneket. Oszd meg az örömöd az Úrral, bátran hozd felszínre az érzésed a legszebb formában, énekelj, dúdolj Neki!

És a hívő ember is lehet beteg! Benne van ez is a "pakliban". Milyen jó, ha van bizalmam a gyülekezet vénei, presbiterei felé és meg merem hívni őket a beteg ágyamhoz. Ha tudom, hogy ők mellettem vannak ekkor is és eljönnek egy ilyen hívásra és közösen imádkoznak hangos szóval értem. Milyen erőt ad ez a gyógyuláshoz!
És az orvosság is fontos dolog! Abban a korban az olaj volt az az orvosság, amit általánosan használtak a gyógyításba. Az olaj mint gyógyító szer tudományosan igazolt volt abban a korban.

A hitből való imádság nem engedi, hogy a beteg ember levert maradjon! A betegség nem kíméli a hívő embereket sem és leverté teheti őket, de a hitből mondott imádság felsegít! A szemet az Urra tereli, tovább láttat!
Ha valamilyen bűn miatt alakult ki a betegség (és itt fontos a HA, mert nem szükségszerű, hogy bűn legyen a betegség mögött), azon is segít a hitből mondott ima, sőt nem csak azok gyógyulhatnak, akik imádságot kértek, hanem ha közös bűnvallás történik, akkor sokan gyógyulhatnak, mert bocsánatot kapnak!

Csak hittel imádkozzunk, egyet ne felejtsünk el, hogy KINEK imádkozunk!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 03., szombat 06:51 
Róma 4:1-8

1. Mit mondjunk tehát, mit ért el Ábrahám, a mi ősatyánk a saját erejéből?
2. Ha ugyanis Ábrahám cselekedetekből igazult meg, akkor van mit dicsekednie, de nem Isten előtt.
3. De mit mond az Írás? „Hitt Ábrahám az Istennek, és Isten ezt számította be neki igazságul.”
4. Aki fáradozik, annak a bért nem kegyelemből számítják, hanem azért mert tartoznak vele.
5. Aki pedig nem fáradozik, hanem hisz abban, aki megigazítja az istentelent, annak a hite számít igazságul.
6. Ahogyan Dávid is azt az embert mondja boldognak, akinek az Isten cselekedetek nélkül tulajdonít igazságot:
7. Boldogok, akiknek megbocsáttattak törvényszegéseik, és akiknek elfedeztettek bűneik.
8. Boldog ember az, akinek az Úr nem tulajdonít bűnt.”

Nemrég olvastuk a Jakab levelében: „Testvéreim, mit használ, ha valaki azt mondja, hogy van hite, de cselekedetei nincsenek? Vajon üdvözítheti őt egyedül a hit?”
Én a saját Bibliámba pirossal, három felkiáltójellel odaírtam: „Igen!!!”
Nincs itt valami ellentmondás?
Nincs. A kulcs az „azt mondja”. Mert lehetetlen, hogy akinek hite van, észre ne vegye maga körül a szenvedést, és ne akarjon enyhíteni azon. Illetve csak rövid távon lehetséges. Mert a hívőben lakozó Szent Lélek szomorúsággal, szenvedéssel, Igével és egyéb eszközökkel rá fogja bírni a testet, amelyben lakozik, hogy visszatérjen a helyes útra.

Ezt a mondatot különösen szeretem a Róma 4-ből: "Ellenben annak, a ki nem munkálkodik, hanem hisz abban, a ki az istentelent megigazítja, az ő hite tulajdoníttatik igazságul."
Nem arról van szó, hogy a hívő nem munkálkodik, hanem hogy már nem annak a tudatában él, hogy ő munkálkodik, hanem – helyesen – észreveszi, hogy használják, Isten dolgozik vele. Fókuszváltás történik, az eszközről az eszköz Gazdájára.
Hogy minden dicsekvő száj elnémuljon, és felragyogjon Isten dicsősége.
Óvjon meg minket az Úr attól, hogy Őt adósunknak tekintsük.
Óvjon meg minket az Úr attól, hogy bérünket ne kegyelemből várjuk.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 04., vasárnap 15:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosineX írta:
Nemrég olvastuk a Jakab levelében: „Testvéreim, mit használ, ha valaki azt mondja, hogy van hite, de cselekedetei nincsenek? Vajon üdvözítheti őt egyedül a hit?”
Én a saját Bibliámba pirossal, három felkiáltójellel odaírtam: „Igen!!!”


-Kedves nemosineX !

-Azt gondolom,- ezt igy kiemelni Jakab leveléből,---- nagyon félrevezető.-

-Igaz, hogy utána Te is hozzáfüztél saját magyarázatot és akkor már
másként lehet megitélni,... de az Igével szemben is legalább ilyen igé-
nyességet elvárhat az Ur.-

-Ha valaki csak azt olvassa Jakab leveléből, amit kiemeltél,- de tovább
nem,---pedig Jakab apostol is megmagyarázza, hogy érti Ő !!! ezt a mon-
datot,- amitől nem lehet elszakitani.-

-Isten Szentlelke által a kegyelemből munkált HIT nem is tud mást tenni,
mint amire a Lélek vezeti.- A keresztyén hit nem önmagából és önmagá-
ért van.----

"Kegyelemből van üdvösségetek a hit által és ez nem tőletek van, Isten
ajándéka ez, nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék.-
Mert az Ő
alkotása vagyunk, akiket a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre teremtett,-
amelyeket előre elkészitett az Isten, hogy azok szerint éljünk." Ef 2,8-10


-Ezeket az Igéket se lehet szétszedni,-ezt is csak együtt,egymással kapcso
latban lehet és szabad értelmezni.-- Nem lehet kihagyni, hogy igen, Isten
azokra a jócselekedetekre alkotott bennünket, amelyeket előre elkészitett.
-De mindezt a kegyelemből kapott hit által, mert igy kezdődik.-


Üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 04., vasárnap 18:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Róma 4.
9. Ez a boldogság tehát a zsidónak, vagy a pogánynak is tulajdoníttatik-é? Mert azt mondjuk, hogy Ábrahámnak a hit tulajdoníttaték igazságul.
10. Miképen tulajdoníttaték tehát? Körülmetélt vagy körülmetéletlen állapotában? Nem körülmetélt, hanem körülmetéletlen állapotában.
11. És a körülmetélkedés jegyét körülmetéletlenségében tanusított hite igazságának pecsétjéül nyerte
: hogy atyja legyen mindazoknak, a kik körülmetéletlen létökre hisznek, hogy azoknak is tulajdoníttassék az igazság;
12. És hogy atyja legyen a körülmetélteknek is, azoknak, a kik nemcsak körülmetélkednek, hanem követik is a mi atyánknak Ábrahámnak körülmetéletlenségében tanusított hitének nyomdokait.
13. Mert nem a törvény által adatott az ígéret Ábrahámnak, vagy az ő magvának, hogy e világnak örököse lesz, hanem a hitnek igazsága által.
14. Mert ha azok az örökösök, kik a törvényből valók, hiábavalóvá lett a hit, és haszontalanná az ígéret:
15. Mert a törvény haragot nemz: a hol pedig nincsen törvény, ott törvény ellen való cselekedet sincsen.
16. Azért hitből, hogy kegyelemből legyen; hogy erős legyen az ígéret az egész magnak; nemcsak a törvényből valónak, hanem az Ábrahám hitéből valónak is, a ki mindnyájunknak atyánk
17. (A mint meg van írva, hogy sok nép atyjává tettelek téged) az előtt, az Isten előtt, a kiben hitt, a ki a holtakat megeleveníti, és azokat, a melyek nincsenek, előszólítja mint meglevőket.
18. A ki reménység ellenére reménykedve hitte, hogy sok népnek atyjává lesz, a szerint, a mint megmondatott: Így lészen a te magod.
19. És hitében erős lévén, nem gondolt az ő már elhalt testére, mintegy százesztendős lévén, sem Sárának elhalt méhére;
20. Az Istennek ígéretében sem kételkedett hitetlenséggel, hanem erős volt a hitben, dicsőséget adván az Istennek,
21. És teljesen elhitte, hogy a mit ő ígért, meg is cselekedheti.
22. Azért is tulajdoníttaték néki igazságul.
23. De nemcsak ő érette iratott meg, hogy tulajdoníttaték néki igazságul,
24. Hanem mi érettünk is, a kiknek majd tulajdoníttatik, azoknak tudniillik, a kik hisznek Abban, a ki feltámasztotta a mi Urunkat a Jézust a halálból,
25. Ki a mi bűneinkért halálra adatott, és feltámasztatott a mi megigazulásunkért.

Pár gondolat:
- még a jel előtt megtörtént a hitre jutás, Ábrahám nem volt körülmetélve (a zsidó hit szerint pogány volt) amikor már hitt Istenben és Isten már emiatt igaznak és boldognak mondta őt
- nem elég a külső jel, mert ez kevés, az kell, hogy Ábrahám fiai legyünk a hitben
- azért hitből, hogy kegyelemből legyen, hogy eltűnjék végre a dicsekvés
- Ábrahám TUDTA, hogy a teste nemzés képtelen, ismerte MAGÁT, hogy nem képes életet adni, de ISMERTE ISTENT és ezért HITT és győzött, mert tudta, hogy amit Ő ígért, azt Isten meg is cselekedheti! Nem Ábrahám cselekedte meg Izsák fogantatását, hanem az Isten. Ezért kellett várni arra, hogy mind a két szülő nemzésképtelenné válljon. Ezért nem fogant meg előbb a magzat!
- azt hittem, hogy nekünk abban kell hinni, hogy Jézus Krisztus meghalt értünk a kereszten és feltámadt értünk és ez RÉSZBEN IGAZ
Nekünk nem valamiben (legyen ez egy isteni esemény akár) kell hinnünk, hanem Valakiben! Kiben?
Abban az Istenben, aki Ábrahámnak és Sárának gyermeket adott azok után, hogy mind a ketten nemzésképtelenné váltak és abban az Atyában, aki halálra adta a Fiát a mi bűneinkért és volt hatalma arra, hogy a halott Fiát életre hívja, feltámassza!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 05., hétfő 07:26 
Loisz írta:

nemosineX írta:

Nemrég olvastuk a Jakab levelében: „Testvéreim, mit használ, ha valaki azt mondja, hogy van hite, de cselekedetei nincsenek? Vajon üdvözítheti őt egyedül a hit?”
Én a saját Bibliámba pirossal, három felkiáltójellel odaírtam: „Igen!!!”


-Kedves nemosineX !

-Azt gondolom,- ezt igy kiemelni Jakab leveléből,---- nagyon félrevezető.-

-Igaz, hogy utána Te is hozzáfüztél saját magyarázatot és akkor már
másként lehet megitélni,... de az Igével szemben is legalább ilyen igé-
nyességet elvárhat az Ur.-

-Ha valaki csak azt olvassa Jakab leveléből, amit kiemeltél,- de tovább
nem,---pedig Jakab apostol is megmagyarázza, hogy érti Ő !!! ezt a mon-
datot,- amitől nem lehet elszakitani.-

-Isten Szentlelke által a kegyelemből munkált HIT nem is tud mást tenni,
mint amire a Lélek vezeti.- A keresztyén hit nem önmagából és önmagá-
ért van.----

"Kegyelemből van üdvösségetek a hit által és ez nem tőletek van, Isten
ajándéka ez, nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék.-
Mert az Ő
alkotása vagyunk, akiket a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre teremtett,-
amelyeket előre elkészitett az Isten, hogy azok szerint éljünk." Ef 2,8-10


-Ezeket az Igéket se lehet szétszedni,-ezt is csak együtt,egymással kapcso
latban lehet és szabad értelmezni.-- Nem lehet kihagyni, hogy igen, Isten
azokra a jócselekedetekre alkotott bennünket, amelyeket előre elkészitett.
-De mindezt a kegyelemből kapott hit által, mert igy kezdődik.-




Kedves Loisz!

Nincs vitám veled, én is úgy gondolom, hogy kegyelemből hit által van üdvösségünk.
És ezzel egyidőben azt is gondolom, hogy e hitnek látható jelei a cselekedetek. Megpróbáltam (a magam számára is) érthetővé tenni egy látszólagos ellentmondást, ami azt hiszem, sokak számára kérdés: egyedül hit által vagy hit és még valami által van-e üdvösségünk. A Jakab levelében a cselekedetekre kerül a hangsúly, talán gyakorlati intésből, nem az átadott életű keresztyéneknek, hiszen azokat nyilván nem kell inteni, akik a Lélek vezérlését követik, hanem azoknak, akik magukat (akár őszintén, de a hívő élet teljességét nem ismerve) keresztyéneknek hiszik. Hogy ne áltassák magukat: akin nem látszik a Lélek gyümölcse, annak semmit nem használ, ha azt mondja, hogy van hite. Ez a hit nem az a hit!
Nem volt szándékomban azonban az üdvszerzésben betöltött szerepüket illetően a cselekedeteket egyenértékűvé tenni a Krisztusban való hittel, amely szerintem is Isten kezdeményező szeretetéből fakad.

Sajnálom, hogy félreérthetően fogalmaztam és megbotránkoztattalak.
Örülök ugyanakkor, hogy jobban vagy.
Szeretettel: nemosineX


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 05., hétfő 19:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosineX írta:
-

Kedves Loisz!

egyedül hit által vagy hit és még valami által van-e üdvösségünk.
Nem volt szándékomban azonban az üdvszerzésben betöltött szerepüket illetően a cselekedeteket egyenértékűvé tenni a Krisztusban való hittel, amely szerintem is Isten kezdeményező szeretetéből fakad.

Sajnálom, hogy félreérthetően fogalmaztam és megbotránkoztattalak.
Örülök ugyanakkor, hogy jobban vagy.
Szeretettel: nemosineX


--Kedves nemosineX!

-Nem botránkoztattál meg,- csak ugy éreztem, hogy el kell mondanom,
amit.-

-Abban teljesen egyetértek,hogy nagyon fontos mondat Ez:

"EGYEDÜL HIT ÁLTAL, VAGY HIT ÉS MÉG VALAMI ÁLTAL VAN ÜDVÖSSÉ-
GÜNK ?"

-Igen sok "kisegyház" ? szekta ? --- hozzátesz: Hit és szentlélekke-
resztség, - hit és a szombatnap-tartás, hit és még valami,-stb., stb.,
amit ember tesz hozzá, saját elgondolás szerint.

-Ennek ellenében a Biblia alapján AZ IGAZ, hogy: EGYEDÜL HIT ÁLTAL !!!

-Zavaróan az hatott, hogy olyan mondatokat emeltél ki Jakab leveléből,
ami önmagában úgy, félrevezető,- mert a további igerésszel együtt egé-
szen másként értendő.- A legtöbb zavart okozza a kontextusából kiemelt
igerész,- ha a helyes megértéshez szorosan hozzátartozó mondatokat el-
hagyjuk.

-Köszönöm érdeklődésedet,- még nem dicsekedhetem,- csak "ellopok"
kis időket a lelkiek részére, a kötelező fekvésből.-

Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség