Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 124  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 14., vasárnap 20:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A homoszexuálisok gusztustalan felvonulása elleni tüntetést nem követtem figyelemmel. Talán kellene?! :shock:

Ami a homoszexuálisok állítólagos bántalmazását illeti, ha igaz, helytelenítem azt. Ezzel az esettel azonban nem lehet elfödni a jobboldalt ért mérhetetlen mennyiségű erőszakot, és főleg a politikailag támogatott bűntényeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 14., vasárnap 21:04 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
rosta írta:
A homoszexuálisok gusztustalan felvonulása elleni tüntetést nem követtem figyelemmel. Talán kellene?! :shock:

Ami a homoszexuálisok állítólagos bántalmazását illeti, ha igaz, helytelenítem azt. Ezzel az esettel azonban nem lehet elfödni a jobboldalt ért mérhetetlen mennyiségű erőszakot, és főleg a politikailag támogatott bűntényeket.


Nem azon van a hangsúly,hogy a Te megítélésd szerint a homoszexualitás gusztustalan avagy sem,mert a demokrácia egymás tiszteletben tartásán alapul,azaz ha valakinek eltér a véleménye,identitása,stb. a Tiédtől (és ő megmarad jogai demokratikus gyakorlásánál) ,akkor azt demokráciában tolerálnod kell.
A melegfelvonulás bejelentett,engedélyezett és legális volt,az "ellentüntetésre" mindez nem mondható el,ráadásul bűncselekményekbe torkollott.Azaz veszélyeztette a demokráciát.Érdekes,ez nem bántja egyesek igazságérzetét és demokráciába vetett bizalmát,ellenben egy többféleképpen értelmezhető beszéd igen.Ez nekem kicsit furcsa.
És igen, azt gondolom,hogy ha szeretnél lépést tartani a hazai politikai és kulturális élettel,és nem csak szelektíven befogadni a neked tetsző információkat,álláspontokatl,és nem csak önigazolásra akarod mindezeket felhasználni,akkor az olyan eseményeket,mint a melegfelvonulás is követned kell.Ugyanis ha követted volna,pl. nem írtál volna olyan egetverő baromságot,hogy baloldali szavazókat még nem ért atrocitás hazánkban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 14., vasárnap 22:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
További jó monológokat...! :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 14., vasárnap 23:33 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
rosta írta:
További jó monológokat...! :wink:


Gondolom összedőlne a világ,ha egyszer elismernéd,hogy valamiben nem Neked volt igazad...De én már ezt a békésen visszavonuló mondatodat is értékelem. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 16., kedd 20:32 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
Kedves Máriamagdolna

És ha valaki férfival hál, úgy a mint asszonynyal hálnak: útálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérök rajtok.
3 Móz. 18,22.

Ez a parancs a zsidó népnek is szolt és úgy tudom Izrael-ben sem elfogadott- dolog.
ma már kimehetnek tüntetni és "magamutogatni" a homoszexuálisok, transzvesztiták, holnap lehet hogy már a pedofilek is tüntethetnek jogaikért( ha jól tudom az Eu tagállamaiban 12-20 éves korig változik a nagykoruság) és csodálkozunk hogy sorvad az ország és még a határontúli magyarokkal duzzasztva is a létszámot , évenként egy kisváros tünik el


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 16., kedd 22:22 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
kantemir írta:
Kedves Máriamagdolna

És ha valaki férfival hál, úgy a mint asszonynyal hálnak: útálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérök rajtok.
3 Móz. 18,22.

Ez a parancs a zsidó népnek is szolt és úgy tudom Izrael-ben sem elfogadott- dolog.
ma már kimehetnek tüntetni és "magamutogatni" a homoszexuálisok, transzvesztiták, holnap lehet hogy már a pedofilek is tüntethetnek jogaikért( ha jól tudom az Eu tagállamaiban 12-20 éves korig változik a nagykoruság) és csodálkozunk hogy sorvad az ország és még a határontúli magyarokkal duzzasztva is a létszámot , évenként egy kisváros tünik el


Csak ismételni tudom magam:
"Nem azon van a hangsúly,hogy a Te megítélésd szerint a homoszexualitás gusztustalan avagy sem,mert a demokrácia egymás tiszteletben tartásán alapul,azaz ha valakinek eltér a véleménye,identitása,stb. a Tiédtől (és ő megmarad jogai demokratikus gyakorlásánál) ,akkor azt demokráciában tolerálnod kell."

A demokrácia nem azért jó dolog,mert békében élhetnek egymás mellett azok,akik azonos véleményen vannak,mert akkor feleslges volna az egész hacacáré.A toleranciának akkor van értéke,ha a Tőled eltérően gondolkodó,viselkedő,érző,létező embereket el tudod fogadni.

Mellesleg ne csináljunk már úgy,mintha ebben az országban mindenki a Biblia alapján próbálna élni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 17., szerda 06:07 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
kedves Máriamagdolna
én nem a "demokrácián "szeretnék vitatkozni ami most Mo-n van, szerintem mindenki másképp értékeli a helyzetet .

Csak egy példa: az ország területének max 5%-a közlekedési útvonal, mégis keveseknek jut eszébe hogy elhagyják az utat és árkon bokron keresztül menjenek -csak mert nekik joguk van.
sőt még ezen "beszükített"területen is mint a közut szigoru szabályok szerint közlekedünk és aki azt nem tartja be -ezzel sérti a közösség érdekei - még meg is büntetik.
-érdekes még igy sem tudja sok ember elfogadni a határokat -és annak meg is van a következménye: tele van velük a híradó és az úttest


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 17., szerda 09:46 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
kantemir írta:
kedves Máriamagdolna
én nem a "demokrácián "szeretnék vitatkozni ami most Mo-n van, szerintem mindenki másképp értékeli a helyzetet .

Csak egy példa: az ország területének max 5%-a közlekedési útvonal, mégis keveseknek jut eszébe hogy elhagyják az utat és árkon bokron keresztül menjenek -csak mert nekik joguk van.
sőt még ezen "beszükített"területen is mint a közut szigoru szabályok szerint közlekedünk és aki azt nem tartja be -ezzel sérti a közösség érdekei - még meg is büntetik.
-érdekes még igy sem tudja sok ember elfogadni a határokat -és annak meg is van a következménye: tele van velük a híradó és az úttest


Nahát,én pl. dierkt mindig árkon-bokron megyek,gyalog is és biciklivel is,mert ki nem állhatom,ha úgy kell utaznom,mint ha szardíniás-dobozban volnék,de nem szívesen állnék órákat a dugóban sem a kocsimmal,részben környezetvédelmi okokból is.Ha ez valakinek nem tetszik,az a magánügye,de ha ezért sörösüveggel kezd dobálni,akkor feljelentem,mert az már bűncselekmény.
De mégegyszer elmondom,nem azon volt a hangsúly,hogy kinek mi a véleménye a homszexuálisokról,hanem arra hoztam egy példát,hogy kis hazánkban igenis ért már atrocitás baloldalra szavazó (liberális) embereket is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 17., szerda 20:23 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
Nem szeretnék vitatkozni tovább.

Azt hogy "mégis keveseknek jut eszébe hogy elhagyják az utat és árkon bokron keresztül menjenek -csak mert nekik joguk van."-nem kerékpárral hanem pl gépkocsival gondoltam ( bár láttam már olyat is :D )
-és egy másik gondolat: szerintem sérő egy igazi baloldali vagy éppen liberális vagy jobboldali embernek, ha akár a homokkal, akár a sörösüveg-dobálokkal azonosítják őket.
Ha pedig megnézzük a mai politikai pártokat, már csak az elnevezésük jobb vagy bal vagy liberális:- a valoságban már nem sok közük van hozzá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 17., szerda 20:43 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
kantemir írta:
Nem szeretnék vitatkozni tovább.

Azt hogy "mégis keveseknek jut eszébe hogy elhagyják az utat és árkon bokron keresztül menjenek -csak mert nekik joguk van."-nem kerékpárral hanem pl gépkocsival gondoltam ( bár láttam már olyat is :D )
-és egy másik gondolat: szerintem sérő egy igazi baloldali vagy éppen liberális vagy jobboldali embernek, ha akár a homokkal, akár a sörösüveg-dobálokkal azonosítják őket.
Ha pedig megnézzük a mai politikai pártokat, már csak az elnevezésük jobb vagy bal vagy liberális:- a valoságban már nem sok közük van hozzá.


Én eddig sem vitatkoztam,hanem tudomásul vettem a véleményed és megállapításokat tettem. 8)

Én azt gondolom,hogy elég sok olyan ember van ebben az országban - politikai irányultságtól függetlenül - aki semmi sértőt nem találna abban,ha melegnek néznék,a sörösüveg és macskakő-hajigálásra meg egyesek kifejezetten büszkék mostanában (szerintem ha Orbán legközelebb is olimpiát akar szervezni,bevehetné új olimpiai sportágaknak is ezeket akár, a gerelyhajítás meg a kalapácsvetés már úgyis uncsi,ezek meg már szinte hungarikumok :*: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 17., szerda 22:06 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
:*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 17., szerda 22:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Miért volt olyan érzésem, hogy a homoszexuálisok gusztustalan felvonulásához nem kellene jelzőt tennem, mert minden bizonnyal akad valaki, aki napokon keresztül képes ezen, mint gimicsonton rágódni, és minden bizonnyal a fasizmusnál, és az antiszemitizmusnál fog kikötni? Lásd a MM magányos elzarándoklását a Ki a rasszista? topic-ba.

Na de hát, ha gusztustalan volt a felvonulás, akkor mi a fenének írjak szimpatikust? Ez a homoszimpátia miért lesz lassan kötelező? :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 18., csütörtök 08:16 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
rosta írta:
Miért volt olyan érzésem, hogy a homoszexuálisok gusztustalan felvonulásához nem kellene jelzőt tennem, mert minden bizonnyal akad valaki, aki napokon keresztül képes ezen, mint gimicsonton rágódni, és minden bizonnyal a fasizmusnál, és az antiszemitizmusnál fog kikötni? Lásd a MM magányos elzarándoklását a Ki a rasszista? topic-ba.

Na de hát, ha gusztustalan volt a felvonulás, akkor mi a fenének írjak szimpatikust? Ez a homoszimpátia miért lesz lassan kötelező? :?


Válaszra sem kéne méltatnom amit írsz.Annak,hogy a rasszizmusos topikba írtam,annyi köze van a homoszexualitás témájához,mint annak, hogy ma rozsos kiflit reggeliztem.
De majd legközelebb engedélyt kérek Tőled,hogy hozzászólhatok e egy topikhoz. :*: :*: :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 18., csütörtök 09:42 
Offline

Csatlakozott: 2007. szept. 17., hétfő 12:29
Hozzászólások: 11
Érdekes ez a vita!
Ha megengeditek, akkor mi lenne ha ezt a témát onnan közelítenénk meg, hogy a demokráciában megengedhető-e a pszihopata, pedofil, vagy más pszihikai betegséggel való kérkedés.
A homoszexuális viselkedés: betegség, méghozzá pszihikai. Nem egyik napról a másikra történő identitászavar!

Tehát identitászavarral küszködő emberek felvonulását nem tekinthetjüka demokrácia egyik fontos momentumának. Az tény, hogy az ellentüntetés embereket veszélyeztetett. De egy ilyen nagy PROVOKÁCIÓnál az ember nehezen tud nyugodtan kimenni az utcára...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 18., csütörtök 09:44 
Offline

Csatlakozott: 2007. szept. 17., hétfő 12:29
Hozzászólások: 11
A c billentyűmet meg kell javítanom!

PSZICHIKAI!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség