Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 39  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 18., csütörtök 19:31 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
http://xjt.atw.hu/wtandnet_hu.html

Az igazság az Igazsággal szemben

Stephen Cox írása

Túlélheti-e az Igazság az Internetet?

Kik ők?
Kik Jehova Tanúi? Ez egy a legtöbb ember számára nehezen megválaszolható kérdés. A Tanúk a legkevésbé ismertek amerika elterjedt kisebbségei között. Nem szavaznak, nem Utah-ban gyűltek össze, nem üzemeltetnek egyetemeket, kórházakat vagy hírlapokat. Nem állnak kapcsolatban más vallási szektákkal, hagyományokkal vagy folyamatokkal, még a karácsony vagy a húsvét "pogány" ünnepének megtartásától is tartózkodnak. Az egyetlen látható megnyilvánulásuk az a szokásuk, hogy megjelennek a bejáratnál hogy "elhelyezzék" az Őrtorony folyóirat egy példányát.
De súlyos irónia van elszigeteltségükben és láthatatlanságukban. Történelmük minden szakaszában asszimilálódtak, felvéve a környező társadalom vonásait, vonásokat melyeket az ön-elszigetelés megőrzött és felnagyított majd végül önfelforgató formában lemásolt, mint egy furcsa, haszontalan növényfaj mely távoli partokra vetődött. A másik irónia hogy a Tanúk tekintélyelvű rendszere egy magányos szakadár próbálkozásával kezdődött hogy megszabaduljon a "kereszténység" korlátaitól.
Az Őrtorony Társulat alapítója Charles Taze Russell (1852-1916) egy kis férfiruha üzlet tulajdonosa volt Pittsburg-ben. Szabadidejében a Bibliát tanulmányozta. A haladás és megvilágosodás kedvelője képtelennek találta magát hogy elfogadja a történelmi kereszténység intellektuális tantételeit. Elvetette a háromság és a halhatatlan lélek tantételét, az Új teremtés c. könyvében (1904) még az evolució elméletével is kiegyezett. Szóval egy tipikus XIX. századi racionalista volt. Mégis, nem értett egyet az akkoriban divatos "magasabb kritikával" és annak racionalista támadásával a Biblia koherenciáját illetően. Tudományos alapon akarta védelmezni a Bibliát.
Sajnos a tudomány az ő számára lenginkább a számolás és mérés volt. Lényeges pont volt a Bibliában a számok használata. Meggyőződése volt, hogy felfedezte a bibliai próféciák számrendszerét és hogy a számok tökéletesen illeszkednek nem csak az írott történelem eseményeivel, hanem (furcsa de örömteli módon) a Nagy Piramis méreteivel is, Isten "kő tanújával" Egyiptom földjén. Felvázolta Isten tervét egy kimunkált és szép ábrán, melyet jelképes piramisok díszítettek, ez volt a "Korszakok Terve". Számításai azt mutatták, hogy a történelem hamarosan eléri csúcspontját abban, hogy Isten helyreállítja a földi paradicsomot. És elkezde mozgalmát "Az Igazság"-nak nevezni. "Tudomány" volt ez, " .... Isten szavából sarjadó".
Nem Russell volt a millennium egyetlen prófétája. A történelemmel kapcsolatos elméleteinek legtöbbje Amerika hatalmas, amorf Második Adventista mozgalmából eredt. Követői és a Hetednapi Adventisták a legnépesebb élő leszármazottai azon figyelemre méltó embereknek akik a XIX. szd. közepén felserkentették Amerikát hirdetve, hogy Krisztus második eljövetele hamarosan bekövetkezik. De Russell csoportja a többitől függetlenül indult és fejlődött ki. Russell jó író volt és nyilvános előadó és energikus önreklámozó. Napilapok százai jelentették meg prédikációit, emberek milliói vették könyveit. Újságja, a Sioni Őr Torony és Krisztus Jelenlétének Hírnöke 1879-ben 6.000 példánnyal indult, ma jóval több mint 20.000.000 példányban terjesztik.
Nagy tévedése volt, melyet többször is megismételtek az Őrtorony története során, hogy meghatározott dátumot jelzett előre a világ vége időpontjának. Úgy gondolta, hogy mindennek vége lesz 1914-ben. Valami történt akkor, de nem a világ vége volt az. Russell halála után tanítványai átvizsgálták számításait. Helyesnek találták, de megváltoztatták egyes jellemzőit. Az Őrtorony Társulat végül eldöntötte, hogy 1914 helyes volt, de azért volt az, mert Krisztus második (láthatatlan) eljövetele volt akkor, amiről Russell azt gondolta, hogy 1874-ben történt. A világ vége később lesz. Ezt más jóslatok 1918-ra, 1925-re, 1942-re és 1975-re helyezték. Ezeknek az előjelzéseknek a téves volta szakadásokhoz vezetett, olykor tömegesekhez, de akik maradtak (és csak ők számítanak bármely szervezetben) azok voltak, akik még hittek, lényegében abban, hogy az ilyen események racionális számításnak alávetettek. És ki végezné jobban ezeket a számításokat, mint az Őrtorony szakemberei?
Az Internet kedveli a véleményt és az információt, nem kedveli viszont a tekintélyt és a tekintély legjobb barátját, az "igazságot".

folyt.

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 19., péntek 02:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Tiv írta:
Kedves Lucius

Megint benéztem és látom hogy te vagy terítéken. Azaz JT. :)
Végig nézve a fórumon. Nincs is más akit támadhatnának így nem csoda.

Annak idején én is ajánlottam figyelmedbe http://xjt.atw.hu/hindex.html ezt a lapot.
De nem ilyen célzattal.
....


Kedves Tiv!

Én jobban örülök a támadás helyett, a feltárásnak.
De, hitünk kötődik érzelmeinkhez. Érzelmeikben pedig mások, és mások vagyunk.
Ez alól én sem vagyok mentes. Max kimegyek a konyhába főzni, és ahogy párolog az étel úgy sérelmeim, akár vélt vagy valós. Estére elfelejtve.
Nah! De nem főzni jöttem én ide. :D

A dolgokat, hasonlóan látjuk.
Hiszem, hogy Jézus Krisztus az Úr.


És bármilyen meglepő, most augusztusi Őrtoronyban egy nő pont ezt írja gyermekeinek is (arra az esetre, ha meghalna. És mivel olvassuk, sajnos meg is halt.)

[Akiknek azonban erős hitük van Istenben, ugyanaz a bizodalmuk lehet, mint Pál apostolnak, aki ezt mondta: „ meg vagyok győződve róla, hogy sem halál, sem élet…, sem semmi más a teremtésből nem lesz képes elválasztani minket az Isten szeretetétől, amely Krisztus Jézusban, a mi Urunkban van” (Róma 8:38,39; Zsid 6:10).]

Saját meglátásom; Mivel leközölték, feltehető, hogy azon gyülekezet is így látja, azaz egyetért Pál szavaival, és hiszi is.
És pont ezt hajtogatom; nem a cím, sem a kiadó. Hanem a tartalom egyezik-e azzal, ami az írásokban van.
A Reformáció alapítói is, ezen a gondolaton voltak. A Bibliára támaszkodni!

OFF
Aztán itt most ismét elköszönök egy időre. (tényleg jó lenne egy topik erre a célra pl. jövünk-megyünk. Hogy azért pár napos intervallumban látható legyen, hogy ki mikor aktív, vagy sem. Persze ez csak én fejemben jár így.) Ismét halaszthatatlan dolgaim miatt nem leszek képes aktivan itt lenni. Talán csak néha olvasás szinten.
ON


Két embernek óhajtottam válaszolni, de azt is elhalasztom. Elnézést!
Egy időre, szervusztok.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 19., péntek 07:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
OFF

Lucius, ha itt leszel legközelebb, a Beszélgessünkben nyugodtan nyisd meg ezt a Jövünk - megyünk topicot.

On


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 19., péntek 11:33 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Lucius írta:
Tiv írta:
Kedves Lucius

Megint benéztem és látom hogy te vagy terítéken. Azaz JT. :)
Végig nézve a fórumon. Nincs is más akit támadhatnának így nem csoda.

Annak idején én is ajánlottam figyelmedbe http://xjt.atw.hu/hindex.html ezt a lapot.
De nem ilyen célzattal.
....


Kedves Tiv!

Én jobban örülök a támadás helyett, a feltárásnak.
De, hitünk kötődik érzelmeinkhez. Érzelmeikben pedig mások, és mások vagyunk.
Ez alól én sem vagyok mentes. Max kimegyek a konyhába főzni, és ahogy párolog az étel úgy sérelmeim, akár vélt vagy valós. Estére elfelejtve.
Nah! De nem főzni jöttem én ide. :D

A dolgokat, hasonlóan látjuk.
Hiszem, hogy Jézus Krisztus az Úr.


És bármilyen meglepő, most augusztusi Őrtoronyban egy nő pont ezt írja gyermekeinek is (arra az esetre, ha meghalna. És mivel olvassuk, sajnos meg is halt.)

[Akiknek azonban erős hitük van Istenben, ugyanaz a bizodalmuk lehet, mint Pál apostolnak, aki ezt mondta: „ meg vagyok győződve róla, hogy sem halál, sem élet…, sem semmi más a teremtésből nem lesz képes elválasztani minket az Isten szeretetétől, amely Krisztus Jézusban, a mi Urunkban van” (Róma 8:38,39; Zsid 6:10).]

Saját meglátásom; Mivel leközölték, feltehető, hogy azon gyülekezet is így látja, azaz egyetért Pál szavaival, és hiszi is.
És pont ezt hajtogatom; nem a cím, sem a kiadó. Hanem a tartalom egyezik-e azzal, ami az írásokban van.
A Reformáció alapítói is, ezen a gondolaton voltak. A Bibliára támaszkodni!

OFF
Aztán itt most ismét elköszönök egy időre. (tényleg jó lenne egy topik erre a célra pl. jövünk-megyünk. Hogy azért pár napos intervallumban látható legyen, hogy ki mikor aktív, vagy sem. Persze ez csak én fejemben jár így.) Ismét halaszthatatlan dolgaim miatt nem leszek képes aktivan itt lenni. Talán csak néha olvasás szinten.
ON


Két embernek óhajtottam válaszolni, de azt is elhalasztom. Elnézést!
Egy időre, szervusztok.

Kedves Lucius

Köszönöm válaszod, és a tartalmának külön örülök.
Mert ha Pálhoz hasonlóan tartod Uradnak Jézus Krisztust akkor valóban közel vagyunk egymáshoz hitünkben.

Pál ezt mondta:
2Kor 3,18
Mi pedig az Úrnak dicsőségét mindnyájan fedetlen arczczal szemlélvén, ugyanazon ábrázatra elváltozunk, dicsőségről dicsőségre, úgy mint az Úrnak Lelkétől.

Ez bizony ma is így van.

Látjuk mindennapjainkban Urunk segítségét, gondoskodását, vezetését, helyreigazítását, fedését, vigasztalását.

Egyben meg ismerjük szeretetét, kegyelmét, türelmét, velünk és környezetünkkel szemben.
Láthatjuk mennyire tudja hogyan kell bánnia velünk, és hogy mennyivel jobban ismer minket mint mi saját magunkat. Láthatjuk mennyiszer hordoz úgy hogy mi nem is vesszük észre hogy rég elestünk és képtelenek vágyún vélt valós sérelmeink miatt Rá figyelni. (elcsendesedni megnyugodni benne)

Ez a vezetés egyre bensőségesebbé válhat, és bizalmunk belevetet hitünk is egyre jobban megerősödhet. Nem ok nélkül, mert közben mi is mit tanítványai együtt élünk vele és megtapasztaljuk hogy számíthatunk rá minden körülménye között. Nagyon sokszor utólag vissza tekintve látjuk mennyire nyilvánvaló és félreérthetetlen volt vezetése.
--

Igen Isten Igéjén keresztül szól hozzánk és bizony attól nem tér el.
De sokszor az életünkben való vezetésnek következményéből ismerjük fel (meg) az Ige valódi értelmét, amit minden napjainkon keresztül mutat meg.

Ép úgy ahogy a tanítványok sem értették az Igét míg ők maguk meg nem élték (át nem élték).
Utána már teljesen világos lett miről beszélt Uruk.


Mind ez életükben és életünkben is az „Úrnak Lelkétől” van azaz a Szent Lélektől (Szellemtől).
Mivel tökéletesen az Úr Jézust jelenti ki számunkra (az Övéből vesz)

Jn 14,26
Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek.

Jn 16,13.
De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.
14. Az engem dicsőít majd, mert az enyémből vesz, és megjelenti néktek.
15. Mindaz, a mi az Atyáé, az enyém: azért mondám, hogy az enyémből vesz, és megjelenti néktek.
--

Jól mondtad a tartalma a lényeg, és nem tanítás vagy ideológia.
Megint csak az Úr dicsőségéről van szó ezekben az Igékben is (azért írók róla neked ha lesz időd olvasni, talán mindennapi életedben felfigyelsz rá, mert az lesz az igazán meggyőző számodra.)

Sajnos mi emberek sokszor túl okosak akarunk lenni és megérteni dolgokat, pedig sokszor csak elfogadnunk kell.
pl,):
Ilyen volt akit meggyógyított Urunk és mikor és mikor számon kérték semmit sem tudott róla, csak azt hogy meggyógyította és ez neki elég volt hogy bízón benne.
Míg a többi megakarta érteni hogy teszi, neme Isten ellen vét vele, addig ő meggyógyult mert hit neki pedig nem is ismerte.

Sokan megtapasztalják ezt is, aztán lefeledkeznek Róla. De ha nem és továbbra is bíznak benne.
Bizony kijelenti nekik magát, élő kapcsolat lesz közöttük.
Az Ige nem csak betű lesz amit tanulmányozni lehet, hanem vele az Úrral megélt, át élt Igéké válnak, amit már saját életünkben is megláthatunk.

Ezek az Igék lesznek mérföld kövei, pillérei hitünknek. Ezt az együtt élést nem lehet felcserélni, semmilyen közösséggel.

A tanítványok hiába lettek volna együtt ha külön-külön az Úr vezette volna őket.
Mindegyiknek megvolt a feladata, de nem önállóan döntötték el mit tegyenek, nem is tettek addig semmit amíg Az Úr Lelke bennem töltötte őket.
Előtte személyen vezető őket (személyüknek megfelelően pl, Tamás, vagy Péter)
Utána Lelkével. Ugyan így Pált, Timótheus vagy minket.

Hogy miért taglalom ilyen hosszan?? Erre már biztos rájöttél. :)

A Szent Lélekről (Szellemről) van szó.
Gondolkodj el azon, mennyire nehéz személyét olyas valakinek azonosítani, aki nem magáról tesz bizonyságot hanem Jézus Krisztusról.
„-Mert nem ő magától szól” Szólhatna, mint ahogy Urunk is szólhatott volna, de Ő meg Atyjáról tett bizonyságot.

De mivel az Úr Jézus Krisztus a megváltás és az új élet útja (a vele és benne való élet), így elkerülhetetlen hogy róla tegyen bizonyságot, és nem magáról.

Amint látod minden kép személyt tapasztaltak úgy a tanítványok mint mi is. Hiszen az Úr Jézust ismerjük és leszünk az Övé és Ő a mienk.

1Kor 6,17 A ki pedig az Úrral egyesül, egy lélek ő vele.


Mi magunk már azzal is gátat (falat) emelhetünk ha elkezdünk okoskodni, hogy mi módon történik meg ez. És ha tanítási elképzelésekbe nem illik bele, nem fogadjuk el.

Az akkori írástudóknak is voltak tanításaik elképzeléseik (pl Nikodémusz) és az újjászületésről mégsem értet meg semmit. Ez helyzetének, környezetének, tudásának is köszönhette.
De esélye neki is megvolt rá, nem mással beszélgetett mint maga az Urával csak ép nem úgy ismerte fel és fogadta el ahogy kellet volna.

Azért bízom benne hogy ez később változott és megfelelően fogadta el Uránka. (legalább is cselekedetei ezt sugallják).
Bocs hogy ilyen hosszúra sikerült, de még a cselekedeteket is említteted. (Zsid 6:10)

Igen a cselekedetek, ez fontos kérdés, és ezen is jó elgondolkozni.
Sokszor mi cselekszünk, és tulajdonítjuk magunknak cselekedeteinket. (hát van is ilyen mikor bűnt követünk el)
De ha az Úrral élünk és mit a tanítványok is, vagy Pál is rá bízzuk magukat Megváltónkra akkor valójában együtt tesszük amit teszünk. (hiszen soha nem vagyunk egyedül)
Így viszont csak engedelmeskedünk és az Úr teszi amit tesz rajtunk keresztül.

Ez pedig megint csak az Úrral való kapcsolatunktól függ, hogy milyen szoros is az.
--

Nagy hiba lenne ha felületesen arra a következtetésre jutnánk, hogy a „mi” ragaszkodásunk, cselekedeteink, odaszánásunk (tanúskodásunk) stb. oldaláról közelítenénk meg általad említtet Igéket. Mert akkor saját magunknak adnánk a dicsőséget, és a felénk irányuló szerettéről feledkeznénk meg. Pedig pont szeretete kelen hogy sarkaljon bennünket a cselekvésre. Ha pedig szeretete sarkal minket akkor azt is tudjuk hogy „Isten maga a szeretet.”
--

Amint látod a (Igei) tartalom valóban fontos, csak nem mindegy honnan és hogyan közelítjük meg.
És ha mindent tudunk is értelmezni az Úr előtt mindez semmit sem számít.

Ellenben a teljesen felé nyitott szív (bizalom, benne való hit) elengedhetetlen.
Nem lehet feltételeket, elképzeléseket, tanításokat görgetni elé. Csak puszta életünket, amit letehetünk elé hogy ezentúl Ő alkoson, formáljon, teremtsen teljesen újjá minket.

Bizony a tanítványok elképzelései is szerte foszlottak, egész mást kaptam mint amit elképzeltek.
De rájöttek hogy minden elképzelésüket felülmúlja mind az amit kaptak.
Azaz hogy az Ural együtt élhetünk. Ennél fontosabb és egyben csodálatosabb nincs.

Áldjon meg az Úr és adja hogy teljesen megtapasztald a vele való életet, és hogy fenntartások nélkül tud követni családoddal együtt. Akkor valóban megfogd tapasztalni Jézus Krisztus szeretetét.
És ez a szeret fog vonzani elszakíthatatlan kötelékkel, hiszen mindennél fontosabb lesz számodra a vele való együtt lét. Mindenkor vele akarsz lenni. :) És ha ezt óhajtod és érzed akkor leszel is.

Üdv Tivadar


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 19., péntek 11:35 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
cilla írta:
Off.

Szerbusz kedves Tiv!

Üdvözöllek nagy nagy szeretettel.

Áldjon meg az ÚR!


cilla

Én üdvözöllek nagy nagy szeretettel.

Áldjon meg az ÚR! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 19., péntek 18:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
http://xjt.atw.hu/wtandnet_hu.html

Az igazság az Igazsággal szemben

Stephen Cox írása

Túlélheti-e az Igazság az Internetet?

Russell időszaka volt a Tanúknál az Értelem Kora. A következő Őrtorony-elnök, Joseph Franklin Rutherford (1869-1942) a Politikusok korának volt vezetője. Rutherford, akit általában Rutherford Bírónak neveztek, jogász volt, aki a missouri-i Boonville időszakos bírája volt. Ráadásul kampányolt William Jennings Bryan, a Free Silver apostola és más progresszív ügyek mellett. Ahogy Bryan, ő is próférikus módon adta elő magát és a nagy tőke hatalma ellen harcolt. Ahogy Bryan, ő is ellenezte Amerika belépését az I. Világháborúba. A háború és a katonai szolgálat elleni fellépése elvezetett kilenc hónapos bebörtönzéséhez zendülés (nyilvánvalóan hamis) vádjával. Néhány okból kifolyólag a vallási hatalmasságok erőteljes ellensége lett.
Russell úgy tekintette a történelmet, mint az Isten és az ember közti megbékélés folyamatát. Rutherford harcnak tekintette Isten kormányzata, a Teokrácia és Sátán kormányzata, a zsarnoki nemzetállamok, kapzsi kapitalisták és hatalomtól őrült egyházak közt; egy harcnak, mely azok lemészárlásával ér majd véget, akik nem állnak a Teokrácia oldalára. Ez az alapvető politikai koncepciója irányította a russellizmus átszervezésében. A "szent nemzetben" - ahogy Rutherford nevezte az Őrtorony mozgalmat - a gyülekezet kongregacionalista irányítását felváltotta a teokratikus vezetés. Úgy döntött, hogy minden helyi tisztségviselőt az Őrtorony Főhivatal nevez ki ezután, és a gyülekezetet "társulat"-nak nevezik, mint a "katonai csapatot" [az angolban mindkettő: companie - a ford. megj.]. Megváltoztatta a mozgalom nevét Bibliakutatókról (túl általános) Jehova Tanúira (jogi kifejezése tulajdonjogának).
Rutherford jelmondata ez volt: "Hirdessétek, hirdessétek, hirdessétek a Királyt és az ő Királyságát!". Hirdetési stílusa kimunkálatlan volt, de bámulatosan teátrális. Ő írta a "Milliók Élnek, Akik Soha Nem Halnak Meg" c. könyvet. Követőit kiküldte az utcákra szendvicsemberekként "A vallás csapda és szélhámosság" táblákat magukra kötve (az Őrtorony mozgalom nem volt csupán "vallás"). Karikatúrákat adott ki disznószerű papokról és sátáni politikusokról. Igénybevette a rádiót, hogy Coughlin atyával rivalizálva maró támadásokat intézzen a kormányzatok ellen. Hangszórós autói (némelyik páncélozott) körutat tettek Észak Amerikában, szónoklatait a kelletlenül hallgató fülekbe harsogva. Hatalmas gyűléseket szervezett, mint a totalitárius államok vezetői, ahol egyhangúlag elfogadták a vezető által az ő nevükben írt bombasztikus határozatokat. Hogy megkülönböztesse a Teokrácia szokásait Sátán szervezetétől, eltörölte a születésnap, a karácsony, a húsvét megünneplését és a kereszt használatát az imádatban. Eldöntötte, hogy a zászló előtti tisztelgés, szavazás, a katonai nyilvántartásba vétel a Teokrácia elleni árulás és ezeket is eltörölte. Az Őrtorony mozgalomban mindenkitől elvárták a "szolgálatban" való részvételt, Rutherford könyveinek és gondolatainak terjesztését a közvélemény számára. A másként gondolkodókat kizárták és nyilvánosan megbélyegezték. Egy Igazság volt és Rutherford annak Prófétája.
Rutherford pályafutása a kor szélsőséges politikai folyamatainak paródiája volt (ha lehet ilyesmit parodizálni.) Amikor 1942-ben meghalt San Diego-i rezidenciáján - egy birtokon, melyet a feltámadt patriarchák milleniumi rezsimének fővárosául szántak, de a jelen számára titkos kijárattal is elláttak az ellenséges támadás esetére - nyilvánvaló volt, hogy túlélte korát. A következő években az Őrtorony Társulat megtanult kevésbé politikai szekta szerű lenni, inkább egy modern vállalat lett - miközben megőrizték Rutherford tantételeinek nagy részét és teljes hatalmát.
Minden sztereotípiának megvan az archetipusa. Sloan Wilson szolgáltatta az amerikai testületi kultúra sztereotípiáját regénye címével: "A szürke flanellöltönyös férfi" (1957). Az archetipus néhány évvel korábban jelent meg, N.H. Knorr (1905-1977). Rutherford utódja az Örtorony Társulat elnökeként szó szerint "szürke flanellöltönyös férfi" volt. Ahogy Rutherford, ő is teljes ellenőrzést gyakorolt a társulat felett, de miközben Rutherford mindenre rányomta a bélyegzőjét, Knorr még a nevét sem írta alá. Minden Őrtorony kiadvány névtelenül jelent meg az Őrtorony Biblia és Traktátus Társulat Rt. kiadásában. Minden iránymutatás homályos de meghatározó módon "a Társulat" által lett kiadva. Ekkorra elérték a teljes szabványosítást, most minden erőfeszítést az irodalom házról-házra terjesztésére összpontosítottak, olyasmire amit szinte mindenki tud végezni. Rutherford idejének irritáló tantételeit összegyúrták igazság-morzsákkal, hogy eléggé édeskés legyen és bárhol eladható a világon, ahol az embereket vonzották Amerika termékei.
Az Őrtorony felvette egy multinacionális cég vonásait, sok üzletággal és tízezernyi helyi lerakattal, sokkal inkább hasonlók, akárhol is vannak, mint sok McDonald's étterem. Az Őrtorony gyárai és irodái a Brooklyn Heights-en emelkednek: a Wall Street-i kereskedők az Őrtorony neonfényein gyakorolhatják a jóslást. És az Őrtorony haladt a korral. 1970-ben követte a többi nagy amerikai cég példáját, előtérbe helyezték a nyájasabb hangú vezetést és az elegáns nyilvános megjelenést. A birodalmi elnöklést felváltotta a bizottságok hálója és megváltoztatták könyveik és folyóirataik vaskos megjelenését. A stílust a Rutherford idejének túlzásaira való reakcióként átalakították, pasztell színekkel és a multikultúrális képek és retorika barátságos ám következetes használatával, kamatoztatva ezt a Társulat lehetőségeiben az afroamerikaiak meghódítására.
Statisztikai önbizalmuk majdnem végletesen megvakította őket korlátaikat illetően. A mozgalom számára nagy terhet jelentett a múltja. Miközben azért küzdött, hogy vonzóvá tegye magát mindenkinek, meg volt verve mindenféle tiltással szinte minden polgári szokás ellen és szinte minden vallásgyakorás ellen, kivéve az Őrtorony irodalom árusítását és annak magyarázatának hallgatását. A Tanúk aprólékos, elidegenítő szabályai szinte abszurddá tették őket, különösen saját ifjaik számára.
Még károsabb - valójában halálos - volt a Társulat mániákus "vér-ellenessége", az a hitnézetük, hogy a vérátömlesztés lázadás Isten vérevést tiltó törvénye ellen (1 Mózes 9:4). A hitnézetet a Társulat Rutherford korszakának 'az úgynevezett orvostudomány' (Sátán birodalmának egyik csapata) elleni harca inspirálta és az Őrtorony mozgalom egyik legkiemelkedőbb komplexusává vált. A vérátömlesztés elfogadása vagy valakinek a saját gyermeke számára megengedée K.O. (kiközösítési ok) volt, és a kiközösítés az Igazságból való kivetést és azt jelenti, hogy elkerülik a barátai és rokozai. Öt évtizede szedi a "vér-ellenesség" áldozatait a hívők közt, még napjainkban is.


folyt.[/quote]

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 20., szombat 11:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Törölve..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára figyelő 2007. okt. 25., csütörtök 11:00-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 20., szombat 18:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
figyelő írta:
Talán szívesen mellőznénk az ígért "folytatás"-t... Utóvégre ez egy önmagát keresztyénnek valló portál, s nem szektás hittérítésre fenntartott tárhely. Aki némileg ismeri JT hitigazságait, az bőven beláthatja annak Ige-ellenes voltát, szentírásmeghamisító igyekezetét... Úgy hogy javaslom az esetleges érdeklődők nevében is a maximum belinkelt szakirodalmat, a bemásolásokkal szemben.



Kedves Figyelő!

A bemásolt szakirodalom nagyon jól rávilágít a kereszténység és a JT teológiája közti különbségekre.
Ez a topik ezért lett létrehozva.
Ha egy keresztény portálon helye van a JT és Szentháromság tagadó nézeteknek, létjogosultsága van a hasonló szakirodalomnak is.

üdv
Fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 21., vasárnap 13:17 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Nem hiszem hogy a híveket így kellene és erre felkészíteni.
Sokkal inkább saját hitükre, ha azt ismerik akkor nem befolyásolhatóak.

Viszont ha mások ellen izgat, buzdít valaki, bizony a felelősség is az övé.
Pl egy JT-t megtámad egy refis, mert hogy ők milyenek, és hogy sok refis önszántából követi őket.

Szerintem az ön vizsgálat célra vezetőbb lenne mint a másik támadása. Valami hiányzott annak aki ott hagyta a refis múltját, és valamit kapott amit reformátusként nem.
Erről szól az Ige is (maga háza, saját szálkája stb.)
Az Úr Jézus is az öviéit jött hívogatni és nem másokat támadni.

Jogi következményekről nem is beszélek, mert ez egy szervezte ellen irányul ami tudomásom szerint nem megengedhető. Hiszen a többi vallás ellen irányuló irodalmat is neki lehetne állni bemásolni. (csak hogy nekik is joguk van gyakorolni vallásukat még ha keresztények csatlakoznak is hozzájuk)

Admin írja: „A fórum - közösség. Épülünk egymás által és építjük egymást.

Ez nem rossz keresztényi célkitűzés, már ha Jézus Krisztusban akar az ember épülni.
Ezt a módszert nem az Úrtól látom, sokkal inkább a mai politikában.

Jól besározzuk a másikat és akkor minket választanak, bár rólunk sem fognak tudni semmit.

Ahelyett hogy Jézus Krisztusról, hitünkről, segítő készségünkről, mások (a másik) irányt való elkötelezettségünkről tennénk bizonyságot. (csak hát így túl közel juthatnak hozzánk és még felelősséggel is kénytelenek leszünk tartozni a másikért, ez viszont a kényelmünket nagyon is megzavarja)
Jóval könnyebb sárt dobálni, mint szeretettel fordulni a másik felé.

Csak hogy az ilyen módszernek semmi köze nincs Jézus Krisztushoz. Még a cél sem szentesítheti az eszközt mert a cél is más.

Nem az hogy megtérjen az a másik, de hogy.! Csak ne fogadja el azt a másik szervezetet.
Maradjon olyan amilyen, mintha ezzel megmentenénk őket.

Szóval nem tudom vállalnátok-e mondjuk azt az újsághírt, hogy pl, egy református fórum, lázított, izgatott, bujtogatott JT.- ellen. (mert hát ha eddig nem tudtátok volna, nekik is épp olyan joguk van gyakorolni vallásukat mint a többi vallásnak, vagy nem?)

Még egyszer kihangsúlyoznám a gyengébben kedvért. (amíg lehet)
Személyek megbeszélik egymással hitüket még ha az különböző is és ha talán kitérnek gyülekezetükre (vagy annak felépítésére) és győzködik egymást, ez egy fórumon akár mindennapos is lehet.
Viszont itt nem erről van szó, sőt még a megvitatásától is elzárkózik bemásoló barátunk.
Ez minden csak nem keresztényi, és egyben jogilag is aggályos.

Jobb ha utána néztek amíg nem késő.

Üdv Tivadar.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 21., vasárnap 20:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
Üdv.

Viszont ha mások ellen izgat, buzdít valaki, bizony a felelősség is az övé.
Pl egy JT-t megtámad egy refis, mert hogy ők milyenek, és hogy sok refis önszántából követi őket.

Szerintem a tényfeltárás (pl hamis próféciák sokaságáról, a biblia hamisításról) még nem izgatás. Nem szokott jól esni,(főleg annak, aki egy szervezetre alapoz) az igaz, ám ennek oka van.

"Szerintem az ön vizsgálat célra vezetőbb lenne mint a másik támadása. Valami hiányzott annak aki ott hagyta a refis múltját, és valamit kapott amit reformátusként nem.
Erről szól az Ige is (maga háza, saját szálkája stb.)
Az Úr Jézus is az öviéit jött hívogatni és nem másokat támadni.

" Ti a vádló atyjától valók vagytok, és atyátok kívánságait akarjátok megtenni. Az kezdettõl fogva embergyilkos volt, nem állott meg az igazságban, mert az igazság nincs benne. Akkor a magáéból beszél, amikor a hazugságot szólja, mert hazug õ és a hazugságnak atyja."
Azért néha rávillantott a valóságra is, hisz talán ez kellett ahhoz, hogy rájöjjenek, csak gondolják, hogy látnak, közben meg vakok.
Lehet, hogy Jézust a szeretet vezérelte erre? Volt képe azt állítani, hogy Őt kövessék. Tudhatta volna, hogy egy bizonyos szervezet nélkül ennek semmi érteleme:
"Ámde Jehova látható szervezetről is gondoskodott: 'hű és értelmes rabszolgáról', akit szellemtől-felkentek alkotnak, hogy Krisztus követőit minden nemzetben hozzásegítsék a Biblia helyes megértéséhez és megfelelő alkalmazásához. Ha nem vagyunk kapcsolatban ezzel az Isten által felhasznált közlési csatornával, nem haladhatunk előre az élet útján, akármennyit olvassuk is a Bibliát." - Őrtorony, 1982/11., 19. o.


"Én vagyok a világ világossága: aki engem követ, nem járhat a sötétségben, hanem övé lesz az életnek világossága!" (Micsoda lázító támadás "a" szervezet fennti kijelentése ellen, illett volna körülnézni a hatályos jogszabályokban Uram)
Esteleg a szervezet az óta meggondolta magát és nem állítja ezt magáról, Ez örvendetes.

És Jakab: (Csia ford.)
"Azért hát, félre tévén minden szennyet és a gonoszság áradatát, fogadjátok be szelídséggel a veletek összenövõ Igét, melynek hatalma van arra, hogy lelketeket megmentse.(önmagában, vagy betoldásokkal, és szervezeti szűrő tálalásával?)
Legyetek az igének megtevõi s nem csupán hallgatói, mert aztán hamis következtetésekkel eltévesztitek az igazságot.
[/color]

Jogi következményekről nem is beszélek, mert ez egy szervezte ellen irányul ami tudomásom szerint nem megengedhető. Hiszen a többi vallás ellen irányuló irodalmat is neki lehetne állni bemásolni.
Csakhogy jelen esetben nem más vallásokról beszélünk, hanem egy a kereszténység neve alatt futó szervezetről, melynek bőven akadt leleplezhető hamis ténykedése, hamisítása.
(csak hogy nekik is joguk van gyakorolni vallásukat még ha keresztények csatlakoznak is hozzájuk) Hát erre még a sátánistáknak is joguk van, és ez mit igazol? Pereljük be őket, mert tagadják Istent?
Eszében sincs ennek aszervezetnek jogi következményekben gondolkodni, mikor saját kiadványaikkal leplezték le őket. Nem kívánnak ennek még nagyobb nyilvánosságot adni



Admin írja: „A fórum - közösség. Épülünk egymás által és építjük egymást.

Ez nem rossz keresztényi célkitűzés, már ha Jézus Krisztusban akar az ember épülni.

Hát mindenki abban szeretne, csak nem mindenkit hagynak. Vannak, akinek megmondják, hogyan, s mit kell hinnie.

Ezt a módszert nem az Úrtól látom, sokkal inkább a mai politikában.

Ezt a módszert én sem az Úrtól vettnek gondolom.


Jól besározzuk a másikat és akkor minket választanak, bár rólunk sem fognak tudni semmit.

Valótlanok az állítások, melyeket feltárnak a szervezetről? Hmmm?
Ha csak kívülállók "vádaskodnának"...(az Igének akkor is igaza volna), de mikor a szervezet hosszú évtizedekig bennfentes, prominens emberei tálalnak, kiknek bőven volt idejük átlátni a szövevényt; hát azon illik elgondolkodni. De hívjuk ezt sárdobálásnak; ha hangosan sírunk, talán nekünk adnak igazat?
Ki mondta, hogy minket vagy másokat válasszanak? Egy hívőnek nem az a célja, hogy a "szervezetbe" becsábítsa az egyént, mondván, ha nem tartozol közénk elkárhozol, hanem az egy IGAZ SZEVEZETBE, a Krisztus testbébe, melyből ha valaki kimarad, télleg' elkárhozik


Ahelyett hogy Jézus Krisztusról, hitünkről, segítő készségünkről, mások (a másik) irányt való elkötelezettségünkről tennénk bizonyságot. (csak hát így túl közel juthatnak hozzánk és még felelősséggel is kénytelenek leszünk tartozni a másikért, ez viszont a kényelmünket nagyon is megzavarja)
Jóval könnyebb sárt dobálni, mint szeretettel fordulni a másik felé.

Hidd el ezt teszik az emberek, csak nehézkes szót érteni a "nálunk van az igazság" hívőkkel, amit is az "egyedül igaz szervezet" sulykolt beléjük.


Csak hogy az ilyen módszernek semmi köze nincs Jézus Krisztushoz. Még a cél sem szentesítheti az eszközt mert a cél is más.

Én is ezt gondolom, no ebben teljesen egyetértünk. Az Úr Jézushoz ennek semmi köze.

Nem az hogy megtérjen az a másik, de hogy.! Csak ne fogadja el azt a másik szervezetet. Maradjon olyan amilyen, mintha ezzel megmentenénk őket.

Az ex JT idézetek nem erről tanúskodnak.

Szóval nem tudom vállalnátok-e mondjuk azt az újsághírt, hogy pl, egy református fórum, lázított, izgatott, bujtogatott JT.- ellen. (mert hát ha eddig nem tudtátok volna, nekik is épp olyan joguk van gyakorolni vallásukat mint a többi vallásnak, vagy nem?)

Érdekes eddíg nem jelent meg efféle újságcikk, pedig ha beütöd a google keresőbe, hogy JT, szép számmal találsz "lázító, izgató, bujtogató" kritikai irományokat. Hmm? Vajon eddíg miért nem jelentek meg az újságcikkek?
És nem a református fórum lázit, hanem többnyire ex Jehova Tanúitól idézett "hitehagyott" iratok.


Még egyszer kihangsúlyoznám a gyengébben kedvért. (amíg lehet)
Feltételezem, hogy a Krisztusi szeretetből merítve, s másokat magadnál különbnek tartva, ebbe magadat is beleérted, persze csak alázatból.

Személyek megbeszélik egymással hitüket még ha az különböző is és ha talán kitérnek gyülekezetükre (vagy annak felépítésére) és győzködik egymást, ez egy fórumon akár mindennapos is lehet.

Viszont itt nem erről van szó, sőt még a megvitatásától is elzárkózik bemásoló barátunk.
Ez minden csak nem keresztényi, és egyben jogilag is aggályos.

Bizonyára az a zavaró, hogy az idézetek önmagukért beszélnek, s nem lehet velük vitázni.

Raymond Franz, egykori (JT) vezető testületi tag ezt mondta:
[Többet róla itt: http://hu.wikipedia.org/wiki/Raymond_Franz]
"A szervezet alapvető hitbeli meggyőződései teljesen torzak, és a felszínes módosítások ezt az alapot sosem fogják rendbe tenni. Az a szellemiség, amelyet magának a szervezetnek a folyamatos, intenzív hangsúlyozása teremt, rendkívül egészségtelen, és eltereli a figyelmet Isten Fiáról és Isten Szentlelkéről, arra késztetve a tagokat, hogy elsősorban az emberi oldalra figyeljenek, de ezzel lelki értelemben saját magukat károsítják meg.
Amikor egy ember alkotta rendszer számára olyan jogokat és privilégiumokat biztosítanak, amelyek csak Isten Fiát illetik meg, talán a legsúlyosabb bűnt követik el, ami csak létezik. Másodszor, ebből fakad az, hogy az egyént megfosztják az Istennel és Krisztussal való igazi személyes kapcsolat élményétől, illetve hogy a megszámlálhatatlan, de teljesen emberi eredetű szabály és kötelezettség által bitorolják az egyéni lelkiismeret megfelelő használatát. Ez olyan helyzetet teremt, amelyről a Biblia a Máté 15:9-ben szól, s amely megdöbbentően hasonlít az első századi farizeusok helyzetéhez. Azokat az alapvető változtatásokat, amelyekre szükségük lenne, nem tehetik meg anélkül, hogy jelenlegi szervezeti formájukban megszűnnének létezni. A kereszténység testvéri kapcsolat, vagy legalábbis annak kell lennie, nem pedig szervezett társaság, mely egy központi vezetés irányítása alatt áll."
http://www.apologia.hu/religion/jw-franz.html



Jobb ha utána néztek amíg nem késő.

Raymond (is) megtette, és Isten dicsőségére megszabadult.
És pont a szeretet vezérelte őt is a bizonysága megírására. Ő személyesen tudja immár, mi a különbség.

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 21., vasárnap 20:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Az önvizsgálat jót tenne a JT szervezetének is, és a volt JT -nak, Tiv-nek is.
Ameddig nem hajlandók rá, - és meg van engedve a fórumon, hogy terjeszthessék a nézeteiket, - helye van az ilyen kritikai iratoknak is.
(Nem sokkal hosszabbak, mint Lucius "szómenései".)
Tehát nem kellene fenyegetőzni…

Milyen szervezetet is vesz valaki keresztényként a védelmébe….

Utánanéztem.
Jogilag aggályos? Kinél van a jogosság pálcája? (A JT-nek valóban voltak perei, de hogyan is végződtek ezek….?)

Beperelhetik Pál apostolt is, mert átkot mondott ki a más evangéliumot hirdetőkre.
S ha a hazugságot, hamisságot valaki leleplezi, szóvá teszi, az beperelhető, mint valami bűnöző?
Mint ahogyan Jézust is beperelték és megfeszítették, miért is lenne ez másként az Ő Nevét hirdetőkkel?

Két úrnak szolgálni egyszerre identitászavarról tanúskodik.

Ha tetszik ha nem, egy református fórumon vagyunk, nem pedig a JT fórumán,
Tényleg, a JT-nek van fóruma?

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 21., vasárnap 22:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tiv, ezt írod:


Ahelyett hogy Jézus Krisztusról, hitünkről, segítő készségünkről, mások (a másik) irányt való elkötelezettségünkről tennénk bizonyságot. (csak hát így túl közel juthatnak hozzánk és még felelősséggel is kénytelenek leszünk tartozni a másikért, ez viszont a kényelmünket nagyon is megzavarja)


tudod: néma gyereknek anyja sem érti a szavát...talán ha elmondanád, milyen segítségre lenne szükséged, akkor lehet, hogy mégis képesek lennénk vállalni egy kis kényelmetlenséget, hogy testvéri módon reagáljunk rá...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 22., hétfő 07:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Legyetek békességben!

Habár sok dolgom van, és olvasni ugrottam be, kv. Mellett elmélázok kicsit…
Mégsem bírom szó nélkül. Igyekszem rövidre fogni.

Ez egy református portál, ezt senki sem vonja kétségbe.
Viszont nem gyülekezeti hely. Értem alatta az imádat helyét. Hanem a gyülekezettől függő, de tágabb értelemben helyt kapnak témakörök. Mint ahogy J.T. Tantételei.
Pusztán azért, mert voltam bátor kijelenteni, hogy vannak dolgok, amikkel egyetértek J.T. Valamint, hogy tanulmányozok is velük. De, vannak más hitekben, más gondolatok, pozitív tanítások is, amikkel épp annyira egyetértek. Pl. Hiszem, hogy Jézusban van a megváltás. A Reformátusok is hiszik. Ahogy pl. J.T. is. Tehát van közös gondolat.

Azt pedig külön kiemelném, hogy mindig arról beszélek; ahogy én hiszem és látom. (És nem azért hangsúlyozom, mert én az ember határozom meg. Hanem azért, hogy kiemeljem, és eltávolítsam a konfliktus helyzeteket. Természetes, hogy a Biblia alapján hiszem, és gondolom úgy.) Szóval köze sincs szavaimnak gyülekezetekhez. Ezzel együtt, elviselem, ha valaki mégis máshová sorol. Joga van hozzá. Véleményt alkotni. Aztán egyénenként, és vérmérséklet szintjén közli is.

Viszont sok esetben önmagam megismételve, mondom: nem célom téríteni. Nem az én dolgom. Nem célom képviselni sem J.T. Gyülekezet, sem pedig más szervezetet.

Szrobcsekkel nincs semmi bajom.
Ami zavart elmondtam; Ha egy link adott weblapra nem elég szerinte. (merthogy fáradtak szegénykéim… ) akkor hozhatja az egészet, akkor sem lesz hatása a dolognak. Persze ez ismét csak az én meglátásom.
Mert úgy van annak értelme. Vagyis lenne.
Pl. J.T. több esetben is megjövendölték a világvégét… dátum, folyóirat, szöveg stb. érvek. Mindezek pedig nem jöttek be. Hozzáfűzve a saját meglátását, és máris van egy élő működő fórum, ahol valóban beszélgetések, gondolatcserék történnek. Viszont Szrobcsek ezt választotta; gépies másol, illeszt. Ő így oldja meg, és amíg a portál vezetése nem tesz, addig nekem, mint vendégnek, magamra nézve duplán dolgom, hogy tudomásul vegyem.
De, akkor lenne kivel beszélgetni, és nem mivel.
Adott témában 1Pét 1:10, és környéke. (Érdemes figyelmesen olvasni.)
1kor 13:9,10; Péld 4:18; Ján 21:22;
Vagy ott van Nátán, aki Dávidot buzdította, hogy tegye, amit szíve diktál Isten imádati helyének megépítésével kapcsolatban érez. Később Mégis helyre lett igazítva, hogy Nem Dávid lesz az aki felépíti. 1Kron 17:1- 4 Ezekből én azt látom, hogy vannak tévedések, és hozhat egy, vagy több ember téves következtetést. Mind amilyen a vég napjai.
De, ha most felteszem magamban a kérdést, és ki-ki önmagában. Vajon ezek a napok (amikben élünk) a vég napjai?
Jézus jövendölései, és más írásrészek alapján én eljutok egy igen válaszhoz. Igen, ezek a vég napjai. Aztán amikor különösen közelről érzem a világ hatását, magamon és családomon. Akkor ez az érzés egész erősen tör fel belőlem. És egész nap arról fogok beszélni, mert az jár a fejemben. Hogy bizony nagyon közel van az idő.
Aztán ezen hatásra még élénkebben figyelek oda az írásokra. Luk 21:24; Dán 4:10; Luk 21: 7-36; a jelek értelmezése nagyon is rá illik napjainkra, és rá illett azokra a napokra is, amikor Őrtorony Társulat (J.T.) közre adták nézeteiket, hogy szerintük az lesz az az idő. De, mit mondtak? 5Móz 13:1-4. Emlegettek más Istent?
A Reformáció egyik alapgondolata, hogy kijelenti, az emberek tévedhetnek, ezzel önmagára is kijelenti a tévedhetőséget. Mit mondanak J.T.? Ők pedig kijelentik magukról, hogy nem állítják, azt, hogy ők ihletett próféták. Elismerik, hogy voltak téves következtetéseik.
De, akkor hol a lényeg? Mi a mozgató erő? Én a Máté 24:42-ben látom.
És lehet táncikálásnak tűnik, de, vannak napok amikor egész közel érzem, és úgy beszélek. És vannak napok amikor nem érzem annyira, ezért nem is hangsúlyozom, De, jól tudom, hogy akár megérem, vagy sem. Valóban közel az idő.
A világvége jóslatokból van sok száz, van amelyik nagy port kavar, van amelyik kisebbet. Isten szándékén semmit sem módosítva. De, ez csak példa volt. Egy Kopi/pészt-tel nincs mit megbeszélni, ahogy mondtam is.

Ami J.T. illeti, és a jogot. Nem állhatnak elő semmivel. Hova tovább, mintegy bizonyítványt mutatják fel. „Ime! Ismét egy internetes oldal, ahol minket bántanak. Érdemes nekünk szenvedni a Krisztus nevéért….” És azon bibliai idézetek, amiket Jézus hagyott, hogyan fogják üldözni tanítványait, máris kellő bizonyságot nyer. Számukra mintegy bizonyíték. (ezért mondtam; nem azt mondják, hogy Ki, hanem azt, hogy Hol, a hol-t pedig azonnal társítják a gyülekezettel.)
Jogilag a portál üzemeltetői tovább hárítják, hiszen egy könyv, vagy írásból megszületett irat van idézve. Ergo nem az ő szellemi termékük. És mindenki felelős a saját beírásaiért. Lázítónak lázító, ha onnan nézzük, vagyis J.T. Szemszögéből, Ha innen szemléljük, akkor pusztán a védelem köntösének gondolata alá tett, másolás. (Nem a szándék mozgatóját az egyénben. Vagyis Szrobcsek szeretné megvédeni hittársait, vonom kétségbe.) de, a felkészületlen, és tájékozatlan, kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét….
Én személy szerint nem látok érdemi értelmet a másolgatásban…
A szabad véleménynyilvánítás pedig immár alkotmányban foglalt tétel. Tehát ezzel szerintem nem is érdemes foglalkozni. Hiszen senki sem lett meggátolva,
(leszámítva azt a pár kizárási esetet, de ott meg egyénnek vannak jogai. Ilyen, pl. ha már regisztrált, és vannak privát üzenetei a portálon, akkor kizárva onnan, a privát üzenthez sem jut hozzá, ergo korlátozva. amit korábban privátban kapott. Nah, ez már korlátozás, személyes információjának szabad hozzáférésében. De, nem szándékom szítani a parazsat. És nem is erről van szó.)

Viszont más irányú következményei a dolognak;
Elsőrendű dolog a szeretet. Mert mint ilyen, ennek a portálnak valahol türköznie kellene, az egyének által ezt az alap bibliai gondolatot.
Veszek egy szélsőséges esetet.
Valakit érdekel J.T. Tanítások. El kezd kutakodni, és ide talál. Aztán nem, pro-kontra lát dolgokat. Nem látja a szeretetet, tiszteletet stb. Meghoz magában egy véleményt, ami lehet, hogy nagyban befolyásolja a döntését. 5Móz 10:19; 1Pét 1:22

Hogy J.T. Véleményt alkot más hitekről? Igen. Ahogy más hitek egyenként ugyancsak véleményt alkotnak más hitekről. J.T. Nagy Babilonnak nevezi gyűjtő fogalommal, vagy más Bibliai jelképpel.
Addig a másik hit, szelektálva ugyan, de mégis hoz ugyancsak elitélő véleményt. Pl. Nem alakult volna meg a Reformáció, ha nem lett volna a korábbi tévedéseknek felismerése. Ha pedig megtörtént az elvállás, akkor ezzel megtörténik a vélemény alkotása is. Onnantól kezdve pedig két szervezet, részlegesen eltérnek egymástól. Márpedig egy hit, egy keresztség…

De, én úgy gondolom, hogy Mindezeket nekünk kéne, kell. (hitünk, vallásunk szerint) megmutatni, a toleranciát, megértést, a szeretetet, és egyenként bizonyságot tenni arról, ahogyan hitünk diktálja.
A magam részéről igyekszem, tiszteletben tartani, hogy ez egy református portál.
Ha pedig valakit megbántanék, tegye szóvá! És megkövetem.
De, a tiszteletről tudjuk, hogy nem egyirányú. (Magam azt szoktam mondani, hogy annyi tiszteletet kapjak, amennyit én adok.)
’Félve merül fel bennem, és’ tisztelettel kérdem; Te, Kedves Fony, vagy akár mások. (És ez itt ismét nem a parázsnak szitása.) mennyire tartod tiszteletben, hogy ez egy református portál?

J.T. nincs fóruma. Talán nem tartják fontosnak. Nem ismerem az okot.
De, jelenleg nem találkoztam ilyesmivel. Van egy hivatalos oldaluk. http://www.watchtower.org/ És szerintem ennyivel be is érik. Ami az internetet érinti.
(Az pedig, hogy mégis feltűnnek, az az egyén elhatározásán múlik, nem a gyülekezet mondja; „vegyétek birtokba a fórumokat, és e-maileket..” )
Mert inkább a személyes kontaktusra építenek. Így aztán, ha mégis telefonon hívnak valakit, vagy kéretlen levelet kap. Annak az a vége, hogy javasolják egy személyes tanulmányozást.

Ami a néma gyermeket illeti… 
Egy anya nagyon jól tudja, hogy mikor, és mire van szüksége a gyermeknek.
De, értem miről beszélsz.
Nagyon sokan, nem tudják azt sem, hogy mit keresnek, vagy azt, hogy eleve kéne keresniük.
A dolgokat előbb meg kell mutatni, és miután megmutatva. Akkor merül fel a vágy annak megszerzésére. Ez egy kétélű dolog. De, maradok a hitnél. Valóban, ahogy Tiv azt felhozza, én is úgy gondolom.
Jézus példát adott szolgaságból. A példa alapján tudjuk, hogy mi a helyes. És eldönthetjük, hogy óhajtjuk-e.

(szómenésemről; Ismét bocsánat, mert látom a 3. oldal vagyok…. [pedig rövidre fogtam] De, örömmel és szívesen veszem azon időt, amit ide szánok, nem sajnálva a klaviatúrát, hogy elmondjam, ahogy látom. Viszonyítva ezt a kimásolom/beillesztem eljáráshoz.) Még mondanám, de időm szorít, Estére meg már fáradt leszek…

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 22., hétfő 10:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Lucius!

Ami a néma gyereket illeti...lehet, hogy ha azt írom: szóból ért az ember, találóbb kifejezés lett volna. Azt szerettem volna kifejezni, hogy kérem Tivet, konkrétan írja le, milyen bizonyságát kívánja látni, hogy nem merő szórakozásból fórumozok,pl. én,s hogy fontos nekem a másik fórumozó.S ez már nem az első próbálkozásom felé. Ha újra csak kritika lesz a válasz, akkor kénytelen leszek levonni abból a szomorú következtetést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 22., hétfő 11:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
Üdv.

Hát a Luciussal nekem sincs semmi bajom:)
Sőt egy JT személyével sincs.

A hamis próféciák mögött csak egy a szervezet által megragadott személy lát efféle motivációkat.
Mint mondtam az első még elmegy, hisz tényleg tévedhetünk, (meg minden...) de Isten kizárólagos szócsövétől, és az Igét egyedül helyesen értelmezőktől már ez is sok.
Az Úr azt mondta, legyetek készen, és nem azt, hogy dátumokat határozzatok meg, hisz "arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül!"
Vagyis nem mondta, hogy világvége időpontokat prófétálgassunk garmadával, ellenben azt igen, hogy "Nem a ti dolgotok tudni az időket, vagy alkalmakat, melyeket az Atya a maga hatalmába helyezett!"
Vagy ez nincs benne az UVF-ben?
Annyi józan eszük lehett volna, hogy 1874-ben, az első direkt bukás után nem matekoznak tovább, de csak kisakkoztak egy világvégét 1878-ban, majd 1910, 1914, 1918 és 1925 , és 1975-ben. Ha jól tudom, az óta is volt egy pár.
Csak egy a szervezettől már leuralt elme képes ezek mögött a világ megtéréséért aggódó lelkületet felfedezni, és belemagyarázni.
Istennek jósága az, ami megtérésre indít, vagyis ha valaki aggódik az elveszettekért, akkor hirdesse az evangéliumot, ami örömhír, és nem félelemkeltés, miszerint, itt a világvége, és ha nem jössz közénk, akkor elkárhozol. Gondolom feltűnt mindenkinek, hogy nem a Názáretivel kívánják összekapcsolni az embereket, hanem egy szervezettel.
Nekem, ha beszélek valakivel, elég ha elfogadja az Urat, és Urának teszi meg Őt az élete felett, nem kívánom "becsábítgati" a gyülekezetembe, mondván, hogy ha nem közénk tartozol, akkor...
A pokol küszöbéről kipattant gonolatok ezek. Engem az se zavar, ha Református egyházhoz szegődik, és az sem, ha a Hit gyülibe megy.
A legfontosabb, hogy megmeneküljön a kárhozattól, s ezt csak akkor teheti meg, ha AZ Útra, AZ igazságra, AZ életre, A kősziklára lép rá, az ÖSSZES fellelhető és bejegyzett felekezettől és szektától függetlenül.
De a JT nem így vélik. Vagy ídézgessek még az Örtorony kiadvényokból, hogy hogyan gondolják ezt?

"Ő az ő földi szolgái egyesülését kívánja, és így a Biblia megértését napjainkban az ő szervezetével való társulástól tette függővé.(???)" - Őrtorony , 1961. november 1,
"Ő [Isten] az ő látható szervezetén kívül nem részesít szent szellemében és Szavának megértésében és helyes megítélésében." (???)-- Őrtorony , 1965. július 1.,
"Vesd hitedet egy győzedelmes szervezetbe!"(???) - -- Őrtorony , 1979. március 1.,

"Csodálkozom, hogy Attól, a ki titeket Krisztus kegyelme által elhívott, ily hamar más evangyéliomra hajlotok. Holott nincs más; de némelyek zavarnak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangyéliomát. De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, a mit néktek hirdettünk, legyen átok. A mint előbb mondottuk, most is ismét mondom: Ha valaki néktek hirdet valamit azon kívül, a mit elfogadtatok, átok legyen."

Ha Isten meghatározna egy időpontot, és valóban kinyilatkoztatná, hogy pl. 2008 ban világvége, hol lenne a hit, mely láthatatlanul is bízik benne, s fenntartások nélkül, szakadatlanul, és lankadatlanul várja Őt vissza?
Talán nem véletlen, hogy azt mondta Jézus amit mondott?
Legyél felkészülve, hisz bármikor jöhet! Legyél felkészülve, mintha már indulna is.

Vagy a Példabeszédek 4:18-at idézve: "Az igazságosak ösvénye azonban olyan, mint a hajnal világossága, mely egyre világosabb lesz a teljes délig." (Új világ fordítás) el lehet intézni a tantételbeli ugrabugrát?

Ha az első sötétség volt világosság helyett, hisz radíkális radírozást tett szükségessé, később miért kellett visszatérni mégis ahhoz, majd újból megváltoztatni? Ez lenne az egyre világosodó, igazságosok ösvénye?

Nem csodálom azt sem, hogy a vérátömlesztési tilalmat eddíg nem vonták vissza, azt már nem lehet, túl sokan haltak meg életüket áldozva az "igazság ösvényének" oltárán.

"Ha pedig egy próféta elbizakodottan olyan igét mond az én nevemben, amelyet nem parancsoltam neki, vagy ha más istenek nevében szól, az a próféta haljon meg! De gondolhatnád magadban: Miről ismerjük meg, hogy nem az Úr mondott egy igét? Ha egy próféta az Úr nevében mond egy igét, de az nem történik meg, nem teljesedik be: azt az igét nem az Úr mondotta, hanem a próféta mondta elbizakodottságában; ne félj tőle!"(5 Mz 18:20-22)

Az, hogy nem Jehova nevében szóltak, az egyértelműen kiderült, ezen kár maszatolni a szeretetre hivatkozva. Vagyis vagy más isten nevében szóltak, vagy elbizakodottságból. De melyik lehet az a más isten, tán csak nem evilágé?
És hogy rész szerint van bennünk az ismeret, és a prófétálás?
Annál inkább oda kéne figyelni arra, mikor azt mondom: "Azt mondja az ÚR" s főleg olyan dologban, amiről Biztos kimondta, ezzel ne foglalkozz, nem a te dolgod.

Ján 21:22 valóban idevág, hisz Jézus azt mondja: mi közöd hozzá? Te kövess ENGEM!

És ezen mit beszéljünk meg, naaagy szeretetben? Csak így tovább, hisz mindenkinek joga van abban hinni, amiben akar:

"Nathan H. Knorr (1905-1977) vezetése alatt az Őrtorony Társulat egy időre felhagyott a dátumokkal való foglalkozással és más stratégiára váltott. Mivel sok tanításuk könnyen megcáfolható volt az angol King James Biblia fordítás kulcsverseivel, Knorr elhatározta, hogy kiadnak egy saját Bibliát Jehova Tanúi használatára. Az Őrtorony Társulat Bibliája, amit Új világ fordítás-nak (ÚVF) neveznek, durván kiforgatott sok, a szervezet tévtanainak ellentmondó bibliaverset. "

(fúj csúnya sárdobálás?)

Had idézzek már egy picit, csak a Példab. 4/18 fényében Jehova kizárólagos gondolatközlő csatornájáról. Na most ez Jehovát minősíti(hisz állítólag Tőle hallanak) vagy a csatornát, melyet kizárólagosan azzá tett, vagy..., mert ez az ösvény csak nem akar világosodni, pedig mindjárt dél.

"A szodomai emberek feltámadása
1879 - Fel fognak támadni.
1952 - Nem fognak feltámadni.
1965 - Fel fognak támadni.
1988 - Nem fognak feltámadni.
Az "Úr" kiléte a Róm 10:12-16-ban
1903 - Az "Úr" Jézus.
1940 - Az "Úr" Jehova.
1978 - Az "Úr" Jézus.
1980 - Az "Úr" Jehova.
A "felsőbb hatalmak" kiléte a Róm 13:1-ben
1916 - A "felsőbb hatalmak" a kormányzatok
1943 - A "felsőbb hatalmak" Jehova Isten és Jézus Krisztus
1964 - A "felsőbb hatalmak" a kormányzatok.
A "juhok és kecskék" szétválasztása (Mt 25:31-46)
1919 - A nagy nyomorúság ideje után fog megtörténni.
1923 - Most történik, a nyomorúság előtt.
1995 - A nagy nyomorúság után fog megtörténni."

[http://www.irr.org/facts-jw-hungarian.html]

És szóljon itt helyettem is egy idézet ezen oldalról Joel B. Groat szájából:

"Nem áll szándékunkban személy szerint Jehova Tanúit lebecsülni vagy nevetségessé tenni. Ők általában őszinte, odaszánt emberek. Bizonyos értelemben sokkal inkább elveszett bárányok, mintsem ragadozó farkasok, hiszen egy olyan szervezett vezette őket félre, amelynek a története hamis próféciák és tévtanítások története. Jehova Tanúi sajnos tényleg elhiszik az Őrtorony Társulatnak, hogy ha elhagyják a szervezetét, akkor Armageddon idején el lesznek pusztítva.
Nagy szükségük van tehát a szeretetünkre és a könyörületünkre. Azt kívánjuk nekik, amit mindenki másnak: hogy eljussanak a Biblia igazi tanításának a felismerésére, Isten személyes megismerésére, és hogy megértsék: "a megmentés " (az üdvösség) Isten ajándéka. Csak akkor lehet bizonyosságunk bűneink bocsánatát és az örök életünket illetően, ha fel- és megismerjük a Biblia Jézusát, és Vele hit által személyes kapcsolatba kerülünk."

Soha nem értettem, hogy mikor közöltem egy JT-val, hogy "hiszem, hogy örök életem van Krisztusban, hisz az Ő élete él bennem, s a Szellem bizonyságot tesz az én szellememmel együtt, hogy Isten gyermeke vagyok, s Ő az én Abbá Atyám; hogy hiszem, hogy megszabadultam a sötétség hatalmától, és átkerültem Isten szerelmes Fiának országába, s hogy hiszem, hogy azt Aki bűnt nem ismert Isten bűnné tette értem, és most én Isten igazsága vagyok Őbenne, kegyelemből hit által" akkor mi értelme volt tovább osztani az észt a Földi paradicsomról, az egyedül igaz szervezetről, aki nélkül nem érthetjük meg az igazságot, ilyen-olyan reménységről, a csodák elmúltak az apostolokkal(???) meg stb?
Netán mert aggódnak értem, és féltenek a kárhozattól?
Akkor most nem az elveszettekért aggódunk? Vagy mégiscsak elveszett vagyuk a szemükben, holott abban hiszek, amiben állítólag ők is?
Vagy beléjük verték, hogy mindenáron be kell csábítgatni az embereket az egyletbe? És azon tanúnak aki netán olvassa a bibliát, nem tűnik fel ennek a gondolatfonálnak a hamissága?

Bizony sok a veszteni valójuk, hisz mikor a szervezet egy egy tantétele bukik, a hitük alapja is bukik vele együtt.Ettől sokan megkeseredtek.

A feleségem elsőkézből mesélt arról, hogy amikor kapcsolatban volt anno JT-val, (az akkori barátja közéjük tartozott, s miatta ment el oda) és elhagyta azt a srácot, (és vele együtt a szervezetet)azt mondták neki, hogy el fog kárhozni, s számára nincs bocsánat, mivel őbennük immár megismerte az igazságot, de elhagyta azt, vagyis sírás és fogcsikorgatás... Őt is félelemkeltéssel igyekeztek benntartani.
Ekkor megkeseredett a szíve, s nem a szervezetre haragudott, hanem Istenre, mondván, ha Isten ilyen, köszönöm, nem kérek belőle, s belevetette magát az életbe.
De hála az Úrnak, az Igazság megtalálta őt is, s immár az egyedül igaz szervezethez, Krisztus testéhez tartozunk mindketten.

Egy biztos, az Úr Jézus szereti őket, s mivel Ő bennem él, én is szeretem őket. Ja, hogy egyesek nem ilyennek képzelik a szeretetet? Azt lehet, másmilyennek képzelni azt lehet, azt ami bennem van senki nem tudja elvitatni.
A tényeket nem kell szégyelni, inkább elfogadni, mert az igazság nem hajlítható, mikor hajlítani akarják mindenáron, akkor szoktak engedni a hazugságnak!

Valóban azt kívánjátok ti, kik kardoskodtok a szeretet hangzatos jelszavai mögé bújva, hogy vessék hitüket "egy győztes szervezetbe"?

Egy JT addíg ezt teszi, míg meg nem látja, hogy a szervezet hamis, és téves, s bizony még véletlenül sem Jehova szócsöve.
Ennek leleplezését csak az nevezi sárdobálásnak, aki az identitását félti.
De hát mindenkinek joga van abban hinni amiben akar, ez tény.

De legalább ekkora, hanem nagyobb tény, hogy "amely órában nem gondolnátok, abban jön el az embernek Fia"

Nagy Üdv mindenkinek.

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség