Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 39  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 04., vasárnap 11:07 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Lucius
Amit bemásoltam igazából nem lényeges hogy mennyire hiteles.
Te is tudod, hogy mindet többször is elpróbálnak mit egy színdarabot.
Ajtó: kopp-kopp, nyílik, beszéd.
Nem csoda ha ezt is elképzelik és eljátsszák. Ez is egyfajta felkészítés általuk elképzelt jövőre.
--

Egyéni példákat azért nem szeretnék írni, mert nem akarok olyanokat bántani akik igazából jóra való emberek, csak épp némely dologba észrevétlenül közönyösé váltak.
(talán pont a felkészítő tanítás miatt)
--

A földről egészen világosan ír az Ige.
2Pét 3
10. Az Úr napja pedig úgy jő majd el, mint éjjeli tolvaj, a mikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek.
11. Mivelhogy azért mindezek felbomlanak, milyeneknek kell lennetek néktek szent életben és kegyességben,
12. A kik várjátok és sóvárogjátok az Isten napjának eljövetelét, a melyért az egek tűzbe borulva felbomlanak, és az elemek égve megolvadnak!
13. De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik.


--
Jel 21,1
Ezután láték új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt vala; és a tenger többé nem vala.
..
23. És a városnak nincs szüksége a napra, sem a holdra, hogy világítsanak benne; mert az Isten dicsősége megvilágosította azt, és annak szövétneke a Bárány.

--

Látod ez is érdekes, Isten megígérte Izraelnek hogy soha nem hagyja el, de egy akár csalásnak nyugodtan mondható szellemi Izraellel szerinted nyugodtan pótolható, és bedőlhető ez az ígéret.

Nem tudom hogy te igazságosnak tartanád-e ha mondjuk nem a gyereked örökölne utánad hanem valamilyen intézmény nevedre íratna egy idegen gyereket és az örökölne a tied pedig nincstelenként elpusztulna. De a neved az fent marad.

Mégis hitelt adsz neki. Pedig ebben az ígéretben is pont Isten ígérte meg Izrael maradékénak hogy kiárassza rá kegyelmét.
A hogy régebben idéztem is neked.
Ez is épp olyan ígéret, mégis átlép JT rajta, sajnos te is.

Róm 11
26. És így az egész Izráel megtartatik, a mint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:
27. És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket.
28. Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért.

Vissza térve a földre nyilvánvaló hogy bár föld lesz a végén de mégis új lesz.
Ami már nem hasonlít a régire.
Tenger, sem nap nem lesz többé.

Mivel nem tudjuk elképzelni jöhetünk azzal hogy ez nem szó szerint kel érteni és jelkép aminek jelentése ez meg az.
De az özönvizet sem hiték el csak amikor már megtörtént.
De ma sem hiszik el sokan mert nem tudják elképzelni.
--

Nekem sincs hatalmas képzelő erőm. Egyszerűen csak bízom Istenben és kijelentéseiben, és mivel eddigi életemben látom nem alaptalanul bízom benne így tudom hogy Ő képes meg is valósítani amit megígért.

De mindegyiket teljes igazságban, nem csak úgy látszatra. Én ilyenek ismertem meg.
--

Amit a földről írtál és ragaszkodásodról a földhöz az nekem is ismerős.
Nem is rég pont egy virág bűvölte. (mait ide a fórumra is írtam.)

De látod az Úr Jézussal való kapcsolatod itt is lemérhető.
Az Övéi nem tudnak meglenni az Úr Jézus Krisztus nélkül, mindenkor vele szeretnének lenni.
Ahogy te a földről írtad:

„Emberből vagyok. A földre teremtve.
Nem vágyom el innen. Ragaszkodom földi létemhez.
Ha pedig ez a sátántól való, akkor pusztuljak! „

Látod az irány nem Isten felé vezet.
Ádám Istennel való kapcsolata teljesen megromlott. Az embereknek nincs szükségük Istenre.
Ezért is találnak ki mindent hogy ne keljen szembenézni vele.

1Móz 6,3
És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő.

1Kor
5. Így is van megírva: Lőn az első ember, Ádám, élő lélekké; az utolsó Ádám megelevenítő szellemmé.
46. De nem a lelki az első, hanem az érzéki, azután a lelki.
47. Az első ember földből való, földi; a második ember, az Úr, mennyből való.
48. A milyen ama földi, olyanok a földiek is; és a milyen ama mennyei, olyanok a mennyeiek is.
49. És a miképen hordtuk a földinek ábrázatját, hordani fogjuk a mennyeinek ábrázatját is.
50. Azt pedig állítom atyámfiai, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.

--

Viszont az Úr Jézus azért jött hogy ezt a kapcsolatot helyre állítsa.
Sajnos a a teremtő helyet sokan még ma is teremtését imádják, és bizony a teremtése a föld is. (Róm 1, 20-24)
225. Mint a kik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett, a ki mind örökké áldott. Ámen
--

Enged meg hogy egy kicsit vissza térjek erre az Igére.
49. És a miképen hordtuk a földinek ábrázatját, hordani fogjuk a mennyeinek ábrázatját is.

Ádámot és az Úr Jézust állítja szembe.
Földi- mennyei.
A egyszer Ádámhoz ennyire hasonlítunk, az Úr Jézushoz még inkább hasonlítani fogunk.
Már pedig Ő cseppet sem földi.

50. Azt pedig állítom atyámfiai, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.
Azért ez is teljesen érhető, ha nem akarjuk félre magyarázni.
--
Látod Mózesben sem az az indulat volt hogy a szent-föld kell neki.
Hanem maga az ÚR. Az is nyilván való hogy ember nem láthatja Istent, de mi mégis látni fogjuk.

De ha gondolod itt elolvashatod mire is vágyott igazából Mózes.
2Móz 33
18. És mondá Mózes: Kérlek, mutasd meg nékem a te dicsőségedet.
19. És monda az Úr: Megteszem, hogy az én dicsőségem a te orczád előtt menjen el, és kiáltom előtted az Úr nevét: És könyörülök, a kin könyörülök, kegyelmezek, a kinek kegyelmezek.
20. Orczámat azonban, mondá, nem láthatod; mert nem láthat engem ember, élvén.
21. És monda az Úr: Ímé van hely én nálam; állj a kősziklára.

22. És mikor átmegy előtted az én dicsőségem, a kőszikla hasadékába állatlak téged, és kezemmel betakarlak téged, míg átvonulok.
23. Azután kezemet elveszem rólad, és hátulról meglátsz engemet, de orczámat nem láthatod.
--
( az Úr Jézus a mi kősziklán hogy általa Atyánkat láthassuk, dicsőíthessük.
Na és mi Jézus Krisztus óhaja?
Jn 17
24.Atyám, a kiket nékem adtál, akarom, hogy a hol én vagyok, azok is én velem legyenek; hogy megláthassák az én dicsőségemet, a melyet nékem adtál: mert szerettél engem e világ alapjának felvettetése előtt.


Látod nekünk is ez a vágyunk ahol Ő van mi is ott legyünk, mert az Övéi vagyunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 05., hétfő 08:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Lucius!

Egyetértek Tivvel, amikor ezt írja:

A földről egészen világosan ír az Ige.
2Pét 3
10. Az Úr napja pedig úgy jő majd el, mint éjjeli tolvaj, a mikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek.
11. Mivelhogy azért mindezek felbomlanak, milyeneknek kell lennetek néktek szent életben és kegyességben,
12. A kik várjátok és sóvárogjátok az Isten napjának eljövetelét, a melyért az egek tűzbe borulva felbomlanak, és az elemek égve megolvadnak!
13. De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik.


ezek az Igék téged nem győznek meg arról, hogy ez a föld el fog pusztulni?
Ezzel együtt mégsem vagyok letargikus, hogy akkor minek csinosítsam a házamat, a környékét?, .."az örökkévalóság szempontjából mindegy, de jobb, ha szebben"-mondta egyszer valaki ezzel kapcsolatban..
Tudod, mit válaszolt Luther, mikor megkérdezték: mit tenne, ha tudná, hogy holnap itt a világvége?-Elültetnék egy fát.-

Ha ez a csodálatos teremtett világ csak árnyképe az igazinak, a mennyeinek...akkor vajon miért nem akarod az igazit is látni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 05., hétfő 08:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Lucius, ez most OFF.

Máriamagdolnának írtad, hogy sok félreértés van abból, hogy csak írásban folyik a beszélgetés.
Nos, ezt legjobban kiküszöbölni egy személyes találkozással lehet, amiről beszélgetünk is a Nyári találkozó topicban.
ON


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 05., hétfő 09:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Mielött elmondom, hogyan látom.
kérdés;

mi lesz a földel? marad, vagy elveszik?
mi lesz az emberrel? marad a földön, vagy égbe megy?
Ki, mi marad a földön, ha az mégis megmarad?

vagy elpusztul minden, és Isten újra alkot? azaz teremeteni fog?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 05., hétfő 09:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Lucius, csak az Igét tudom megismételni a válaszodra, esetleg a nap folyamán következőket hozok,más tények a jövőt illetően nem állnak a rendelkezésemre, de az éppen elég.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 05., hétfő 20:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
"mi lesz a földel? marad, vagy elveszik? "
János bácsi a kukoricásban földel, miközben azon gondolkodik, hogy mi lesz a Földdel. Elveszik a szomszédok, vagy elvész és új Föld lesz?

Megtagadott vérátömlesztés: belehalt a szülésbe egy brit nő
hirado.hu
2007-11-05 18:16


Szülés közben halt meg egy brit nő, mert megtagadta a vérátömlesztést.

Meghalt a Jehova Tanúi nevű vallási közösség egy fiatal nőtagja Nagy-Britanniában, mert szülési komplikációk után sem engedte, hogy orvosai vérátömlesztést hajtsanak végre, és családja sem volt hajlandó e döntését felülbírálni.

Az ügyben hivatalos vizsgálat indult. A hirado.hu kíváncsi volt megtörténhet-e mindez Magyarországon. Prof. dr. Szabó István a Magyar Nőorvos Társaság elnöke a szerkesztőségnek azt mondta: az ő 41 éves praxisa alatt is történt hasonló eset, de a szülőket mindig sikerült meggyőzni arról, hogy az emberélet a legfontosabb és egyezzenek bele a transzfúzióba.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 06., kedd 11:47 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Mivel ez egyéni hit, így a gyerekekre hiába erőlteti a szülő, személyes hit szükséges megmenekülésükre.
Ugyanakkor, mivel gyerekeink eleve a szülőkből vannak így ha a szülő adhat (megegyezik) miért ne tehetné meg.

Ezen kívül hónapokig kell várni műtétekre, nyugodtan levehetnek saját vért is amit később ha kell vissza adhatják.
--

Viszont sok hívő ember sem érti meg hogy bizony vannak olyan emberek akik képesek életüket is oda adni hitükért.
Az más kérdés hogy ez egy tanult hit, és ha jobban megpiszkáljuk, kiderül hogy ezeknek az embereknek bár ha kell képesek életüket oda adni Istenbe vetet hitükért( meggyőződésükért), de nem feltétel nélkül.
A feltételek pedig hasonlóak mint amit Lucius is elő hozott.

„Emberből vagyok. A földre teremtve.
Nem vágyom el innen. Ragaszkodom földi létemhez. „

Ezt könnyebb elfogadni elképzelni, és kivitelezhetőbbnek látszik. Sajnos később olyan szintre emelkedhet hogy már nem is Isten a lényeg hanem a tan. Azaz ha Isten mégis mást jelenet neki, már nem tudnák sokan elfogadni. Így viszont nem Isten akaratát követnék, hanem egy tanításét.
Azért viszont nem érdemes meghalni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 06., kedd 12:20 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Lucius írta:
Mielött elmondom, hogyan látom.
kérdés;

mi lesz a földel? marad, vagy elveszik?
mi lesz az emberrel? marad a földön, vagy égbe megy?
Ki, mi marad a földön, ha az mégis megmarad?

vagy elpusztul minden, és Isten újra alkot? azaz teremeteni fog?

Kedves Lucius
Igazából ezekre a kérdésekre 144000 kapcsán válaszoltam régebben .
Úgy tudom egész részletesen.
(röviden elnagyolva)
Az hogy JT azt tanítja kicsiny nyáj felmegy a nagy sokaság meg tudatlan állapotba kerül ha meghal, és feltámadáskor ill. a (Armageddon) vég után 1000 királyság alatt a 144000-rel együtt itt lesznek a földön. (az Úr Jézus előtt élőkkel)

Tehát számukra fontos hogy a föld egybe maradjon, mert tanításuk szerint ők fogják megtisztítani a földet (ja meg a madarak is)
--
Pl, Ilyen Igékkel alátámasztva.
Préd 1,4
Egyik nemzetség elmegy, és a másik eljő; a föld pedig mindörökké megmarad.
-
Nincs ezzel gond hiszen ha új föld lesz akkor is föld lesz.
Mint ahogy ha meghalsz és feltámadsz akkor is te leszel.
És ebben az esetben is nyugodtan beszélhetünk teremtésről.
Hiszen újjá kell hogy teremtsen.
--

Igék:
Jel 20,11
És láték egy nagy fehér királyiszéket, és a rajta űlőt, a kinek tekintete elől eltűnék a föld és az ég, és helyök nem találtaték.
12. És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, a mik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint.
13. És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.
14. A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.
15. És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték.

--

Jel 21,1
Ezután láték új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt vala; és a tenger többé nem vala.
--
2Pét 3
10. Az Úr napja pedig úgy jő majd el, mint éjjeli tolvaj, a mikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek.
11. Mivelhogy azért mindezek felbomlanak, milyeneknek kell lennetek néktek szent életben és kegyességben,
12. A kik várjátok és sóvárogjátok az Isten napjának eljövetelét, a melyért az egek tűzbe borulva felbomlanak, és az elemek égve megolvadnak!
13. De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik.

--


Tudod ez olyan mint Noé idejében.
Kedvedért kitaláltam egy mesét remélem díjazni fogod. :)

Szegény Noé kapott egy megbízást:
„Csinálj magadnak bárkát gófer fából, rekesztékeket csinálj a bárkában, és szurkozd meg belől és kivűl szurokkal.
Ekképen csináld pedig azt: ...”

Noé ahogy elkezdte szomszédai, csak kérdezgették. -te mit csinálsz?-
-Honnan veszed hogy víz fog esni az égből, hiszen még nem esett soha? Te is tudod hogy a reggeli harmat öntözi a földet vizet soha nem láttunk leesni az égből.-
Később amikor majdnem kész lett szomszédai, megint kérdezősködtek.
-Nem mond hogy azt a nagy ajtót te befogod tudni zárni? Vagy talán azt hiszed hogy mi majd segítünk bezárni?
Különben sem tudsz szinte semmire felelni.
Meddig fog ez tartani? Mi lesz a többi állattal, és velünk? Hogy fogod kibírni az állatokkal együtt, ha elfogy az élelem? Hova lesz az a sok víz? Ha igaz is lehet hogy soha nem lesz száraz föld.
Arról nem is beszélve hogy Ádám nagyi megmondta, hogy Isten szándéka egész más.

„És megáldá Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.”
-Hogy tudna beteljesedni az ígéret? Látod hogy tévedsz, hiszen alig tudsz valamit.-
1Móz 7,12
És esék az eső a földre negyven nap és negyven éjjel.
--
A mi bárkán Jézus Krisztus, a többi az Ő dolga. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 06., kedd 13:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
figyelő írta:
"mi lesz a földel? marad, vagy elveszik? "
János bácsi a kukoricásban földel, miközben azon gondolkodik, hogy mi lesz a Földdel. Elveszik a szomszédok, vagy elvész és új Föld lesz?

Megtagadott vérátömlesztés: belehalt a szülésbe egy brit nő
hirado.hu
2007-11-05 18:16


Szülés közben halt meg egy brit nő, mert megtagadta a vérátömlesztést.

Meghalt a Jehova Tanúi nevű vallási közösség egy fiatal nőtagja Nagy-Britanniában, mert szülési komplikációk után sem engedte, hogy orvosai vérátömlesztést hajtsanak végre, és családja sem volt hajlandó e döntését felülbírálni.

Az ügyben hivatalos vizsgálat indult. A hirado.hu kíváncsi volt megtörténhet-e mindez Magyarországon. Prof. dr. Szabó István a Magyar Nőorvos Társaság elnöke a szerkesztőségnek azt mondta: az ő 41 éves praxisa alatt is történt hasonló eset, de a szülőket mindig sikerült meggyőzni arról, hogy az emberélet a legfontosabb és egyezzenek bele a transzfúzióba.


Ha már kukorica, meg János, akkor legyen Petőfi;
Egész úton hazafelé azon gondolkodám, vajon jár-e erre sárga Volán?
S a buszmegállóban toporgék, Amikor felszálék; jegyet! De, Dömsödig!
Magam pedig tuszkolom, beljebb beljebb komám!
Egy kanyarban két szék közé toppanék, röpül felém Lackó komám,
Ő rám zuhanva; nyögök. Anyám!
Majd szótlanul csüng tarkómon Dömsödig, mint csimbók a gatyán…
;)

De, poent félre!
Engem komolyan érdekelnek azok a kérdések, hogy mások hogyan látják.
Nekem van egy a hitemben elképzelt kép. Amit úgy tudok összevetni más versrészletekkel, annak tartalmával, hogy ne legyen abban ütközés. És így az Isteni szó számomra meg áll hiba nélkül. Amiért hitemet szilárdnak tekintem, hiszen Isten szavaira alapoztam.
Habár mások számára ez a meglátás, talán a biblia szavainak kicsavarása…
Az pedig az ő(k) meglátásaik, és hitük. Amire én kíváncsi vagyok.


A hír;
Kétség kívül egy ilyen hír több, és nagyobb nyilvánosságot kap, mint egy másik.
Hírt adhatnék arról, hogyan volt sikeres egy 9 éves kislány szívműtéte alig 1,5dl vérveszteséggel. (ezt most fejből mondtam, de, mintha ennyi lett voln)

De, már megint eljutok a karosszék effektushoz.
Van egy alapvető átfogó eszme, vallásosoknál, ez Hit néven ismerjük.
A hívő ember, képes, hajlandó akár meghalni, hogy hite megmaradjon. (Mat 16:25) ők (J.T.) így gondolják (azaz értelmezik)
(mások, a haza eszméjéért hajlandók erre. Vagy egy köteg pénzért [meni isten])

Ennék-e pókot sütve? Vagy akár férgeket?
Járnék-e eső táncot?
A válaszok, neveltetésemben, és a világhoz való viszonyomban vannak, természetesen hitem függvényében.
Meg tenném, ha ott élnék. És nem teszem, mert nem ott, és nem úgy élek.

Hogy időközben változhat-e meglátásom?
Akár a pók elfogyasztását illetően. Igen, ha egyszer megmutatják, és megkóstolom. Változhat véleményem. (akár tagadólag megerősítve, vagy elfogadólag.)

A hit, és a kényelmes nyugalom. (azaz fogalmazásomban a karosszék effektus)
Sokan meg vannak győződve, hogy a vér elfogadása számukra nem jó, helyes dolog.
Van, aki vallási alapon, J.T. Van aki, egyéb más, nem vallási alapon.
(nyáron elvágtam ujjam,ügyelet azt mondja; na ezt varrjuk! Mondom; fontos? Azt mondja; nem, de úgy gyorsabban gyógyul [határeset volt a kell, és a nem közt]. Mondom; Időm van. Tehát ha nem fontos, akkor ne szurkáljunk érzéstelenítőket, és ne öltögessük. Isten jól megtervezte a testet, tehát hagyjuk erre a tervezettségre a helyreállítást.) Egyszerűen azért, mert úgy láttam jónak, hogy nem létfontosságú. Tehát nem szükséges. Mostanra pedig sem vadhús, sem öltések nyoma. És sok esetben nincs is arra szükség.
Egy másik komolyabb;
Anyámnak tavaly veséjét rakták helyre. Vérkérdés ügyében, felmerült. A lehetőség. Anyám azt mondta, hogy nem szívesen fogadna el vért. ( Valamikor ő maga is orvosnak készült, egyetemet otthagyta a családért.)
Orvos vakargatta fejét, (Anyám felvetette a kérdést, szükséges mindkettőt egyszerre műteni? És persze sok más alternatívát…) és megszületett a megoldás. 2 vese, 2 alkalom, kisebb a kockázat, és nem kell vér. Pusztán használni a fejünket.
Persze ezt elő is lehet úgy adni, hogy Én hosszas győzködés után rábeszéltem szegény anyámat, hogy ne fogadjon el vért…. És ezzel kitettem akár az életveszélynek. Közel sem.
És elő lehetne úgy adni; ha balul sül el a dolog akkor talán most az Ő esetét hoztad volna mint hír.

Ami engem illet. A gyermekem szellemi cseperedéséért vagyok felelős. És fizikai állapotának karbantartásáért, azaz növekedéséért. Még ha úgy is gondolom, hogy nekem nem kell vér. (szorult esetben változhat a véleményem. Mert nem tudom, mit mondanék akkor, amikor ezt az egy lehetőséget vetik fel, mint életem megtartása.) azt mondanám az orvosnak, hogy tegyen meg mindent a gyerekemért, ami lehetséges. (Én pedig ehhez imádkozom.) Ha vér kell neki, adjon vért. Mert hogy az apja lennék, és nem bírája, vagy mi.
Inkább vesszek én, mint ő. Majd ha felnő, (szellemben éret a döntéshez.) akkor eldönti, hogy kell-e neki vagy sem.

Egy J.T. inkább meghal (habár mostanában már a vér felbontható alkotó elemeire, vér-frakciók amit lelkiismerete szerint elfogadhat. Ez komoly változás korábbi felfogásukhoz.) És mint gyermekükért felelősek hajlandók akár a vért megtagadni gyermeküktől.
De! kivagyok én? Hogy elítéljem.
Ha jót cselekszik, maga látja annak hasznát, ha pedig rosszat, akkor az az ő fején marad.
Ez Isten joga. Meg, és elítélni.

Tőlünk távol Afrikában, vallási vitákban öltek már. Olyan gonoszul, hogy a szülök azért fizettek, hogy ne kalapáccsal zúzzák szét gyermekeik fejét, hanem legalább egy golyót vegyenek annak.
Sok ember büszke arra, hogy ő maga, vagy fia, háborúba megy egy eszméért, vagy akár puszta megélhetésükért. És mosolyogva öltik fel a katonai ruhákat, vagy öltöztetik be fiaikat.
De, miért? Mert ő zöldbab párti, a másik pedig a borsót szereti. A kövérebb földekért? Vagy egy jó horgász helyért. A magam részéről úgy vagyok, hogy többet ér nekem ellenségem élete, mint az a pár kiló ponty amit kifogok. Vagyis nem csapkodnám agyon. És ezt a gondolatot kiterjesztem egy egész régióra, és népre. Nekem is sokat ér, számít az alföld, de, nem annyit.

Hol a különbség?
Harcolva meghalni egy eszméért? Fiamat a halál árnyékába küldeni?
És a hitem úgy diktálja, tagadjak meg valamit, ami nem helyes. (adott hit, adott nézet.)

Hányan tagadnák meg a hitünket? Vagy lennék arra hajlandóak.
A válaszok pedig mind tükrözik a vallási meggyőződésünket. És persze ezt a nyugalmi állapotot, amiben ezen beszélgetés folyik. (mert nem tudjuk előre, hogy mit tennék egy adott szorult helyzetben. Legalább is magamra nézve, nem mondhatom el. Vagy állíthatom biztosra)

Tény, haltak már meg, kicsik és nagyok a vér elutasítása miatt.
(habár merészség lenne tőlem, azt mondani, hogy csak azért. Talán volt járulékos dolog is, ami szintén halálhoz vezetett volna.)
De, az is tény, hogy haltak már meg azért (vagy épp várják) mert vért fogadtak el.
Hogy melyik milyen %-ban? Hogy ez 2 táborra ossza az embereket, vagy akár többre, köztük a semleges, vagy nem tudom tábor. Sok kérdés.

Van akik úgy értelmezik, hogy a bálványi oltárra ne tegyenek vért. Tehát tartozódjanak attól.
Van akik úgy, hogy ne fogyasszák, se ételben, se fúzióban…

Én úgy vagyok ezzel, aki elfogadja, elfogadja. Aki nem, nem.
Engem az indíték érdekel.
Magam részéről, pedig akkor veszek be gyógyszert, ha fontos. Ha lázam van, hagyom, had égessen, addig a határig, ahol nem okoz még kárt (mert a láz is része a védelmi funkciónak). A sebeim gyógyuljanak maguktól. És ha van egyéb megoldás, ne öntsenek belém vért, addig, amíg van más hatékony lehetőség, még ha az lassabb gyógyuláshoz vezet is. (időm van.) És ráérek akkor dönteni, ha oda kerülök. Tudatom hiányában pedig Anyám, és feleségem dönt. Annak alapján, ahogy azt már korábban meg, ill. kibeszéltem velük. (vagyis ekkor sem ők döntenek, hanem én. ők csak közvetítik.)

Ja! És nem kell ehhez J.T. lenni. Egyszerűen ilyen az élethez való viszonyom. Szeretem a természetes utakat választani, és csak akkor besegíteni a természetnek, ha arra komoly indok van. (besegíteni pedig egy gyermeteg megfogalmazás, hiszen a vérnyomásom sem tudják beállítani :) de, ez áll közel ahhoz amit gondolok.)

Persze, a Mi lesz a földdel c. kérdéseim továbbra is érdekel, hogy ki hogyan látja, hiszi. Mit mond arról a Biblia…

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 06., kedd 15:52 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Lucius

Természetesen össze lehet számodra hozni egy másik „tant” ami Ige szerint megáll, és pótolja JT tanait.
Csak tudod ez sem érne semmit, ha Jézus Krisztussal nem olyan a kapcsolatod amilyennek kellene lennie.
Személyes vezetését semmilyen tantételre nem lehet cserélni.
Mint ahogy az egymáshoz való kötödést sem.
Ez olyan mint a szerelmesek, egymás nélkül nem megy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 06., kedd 17:11 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Ha nincs más jelentkező kérdésedre.
Azért leírom hátha mégis segít valamiben.

Jézus Krisztus megváltása után, akik elfogadják és az Övéi lesznek (átadják életük vezetését megválójuknak) ők lesznek az Úr teste.
Amikor teljes lesz („a meddig a pogányok teljessége bemegyen”), akkor az evangéliumra ugyan félretett Izrael -
Ahogy az Ige mondja:
28.Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért.

Vissza tér Izrael népéhez és ki árassz rájuk kegyelmét

Róm 11, És így az egész Izráel megtartatik, a mint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:
27. És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket.

--

Így ismerik fel ők is megváltójukat.
Zak 12,10
A Dávid házára és Jeruzsálem lakosaira pedig kiöntöm a kegyelemnek és könyörületességnek lelkét, és reám tekintenek, a kit átszegeztek, és siratják őt, a mint siratják az egyetlen fiút, és keseregnek utána, a mint keseregnek az elsőszülött után.

Jelenések könyvében ekkor pecsételnek meg 144000.

Viszont az Úr teste elmegy a földről.
Mt 24,40
Akkor ketten lesznek a mezőn; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.



Ézs 57,1
Az igaz elvész és nem veszi eszébe senki, és az irgalmasságtevők elragadtatnak és senki nem gondolja fel, hogy a veszedelem elől ragadtatik el az igaz;

--


1Thess 4,
16. Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először a kik meghaltak volt a Krisztusban;
17. Azután mi, a kik élünk, a kik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképen mindenkor az Úrral leszünk.


Bizony itt Pál nem említ semmilyen maradékot és megegyezik az előző Igékkel is.
--
--

Az Úr teste (gyülekezet) fent, míg a földön Izrael házának maradékával (Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:) kezd foglalkozni Urunk.

Ez 37.
11. És monda nékem: Embernek fia! ezek a tetemek az Izráel egész háza. Ímé, ezt mondják: Elszáradtak a mi csontjaink és elveszett a mi reménységünk; kivágattunk!
12. Annakokáért prófétálj, és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten: Ímé, én megnyitom a ti sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! s beviszlek titeket Izráel földjére.
13. És megtudjátok, hogy én vagyok az Úr, mikor megnyitándom sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem!
14. És adom az én lelkemet belétek, hogy megéledjetek, és leteszlek titeket a ti földetekre, és megtudjátok, hogy én, az Úr, szóltam és megcselekedtem, ezt mondja az Úr Isten.

--

Az Úr teste soha nem volt kivágatva, és halottnak sem érezhette magát.
Na és a szent földre is bizony már bevitte őket.
--

(mivel szeretném rövidre fogni és a többi igazából Izraellel történik, nem részletezem ezt Jel. könyvében és az Ószövetségi prófétáknál is bőven van róla szó.)

Egy támadás viszont valószínűleg lesz a mennyben az Úr testével szemben. Aminek következtében Sátán:

Jle 12,12. Annakokáért örüljetek egek és a kik lakoztok azokban. Jaj a föld és a tenger lakosainak; mert leszállott az ördög ti hozzátok, nagy haraggal teljes, úgymint a ki tudja, hogy kevés ideje van.
--
Az események végén :

Jel 20
1. És láték egy angyalt leszállani a mennyből, a kinél vala a mélységnek kulcsa, és egy nagy láncz a kezében.
2. És megfogá a sárkányt, azt a régi kígyót, a ki az ördög és Sátán, és megkötözé azt ezer esztendőre,
3. És veté őt a mélységbe, és bezárá azt és bepecsételé ő felette, hogy többé el ne hitesse a népeket, míg betelik az ezer esztendő; azután el kell néki oldoztatni egy kevés időre.
--

Ezután jön az 1000 év.

4. És láték királyiszékeket, és leülének azokra, és adaték nékik ítélettétel; és látám azoknak lelkeit, a kiknek fejöket vették a Jézus bizonyságtételéért és az Isten beszédéért, és a kik nem imádták a fenevadat, sem annak képét, és nem vették annak bélyegét homlokukra és kezeikre; és éltek és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig.

Megjegyzem fel van sorolva kik is ők és ez bizony nem az Úr teste, sokkal inkább 144000 aki a földön harcoltak és megöletek, de még sem hódoltak be a fenevadnak.
--
--
Az is fontos hogy akik feltámadtak hiszen 144000 i feltámadt, és gyülekezet is fent van.
Ezt nevezi első feltámadásnak.

5. A többi halottak pedig meg nem elevenedének, mígnem betelik az ezer esztendő. Ez az első feltámadás.
6. Boldog és szent, a kinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és uralkodnak ő vele ezer esztendeig.

--
--
Bár JT azt tanítja hogy 1000 azért kell hogy Jézus Krisztus születése előtti emberei is tudjanak választani, az Ige nem ezt mondja, sőt azt mondja:
A többi halottak pedig meg nem elevenedének..

Viszont 6 versben megmondja kik azok akik feltámadtak.

Igaz nem szól a gyülekezetről, de erről már szó volt.

Jel 7.
15. Ezért vannak az Isten királyiszéke előtt; és szolgálnak neki éjjel és nappal az ő templomában; és a ki a királyiszékben ül, kiterjeszti sátorát felettök.
16. Nem éheznek többé, sem nem szomjúhoznak többé; sem a nap nem tűz rájok, sem semmi hőség:
17. Mert a Bárány, a ki a királyiszéknek közepette van, legelteti őket, és a vizeknek élő forrásaira viszi őket; és eltöröl Isten az ő szemeikről minden könyet.


Isten sátrában vannak és ez a sátor szál le.
2. És én János látám a szent várost, az új Jeruzsálemet, a mely az Istentől szálla alá a mennyből, elkészítve, mint egy férje számára felékesített menyasszony.
...Jer, megmutatom néked a menyasszonyt, a Bárány feleségét.
10. És elvive engem lélekben egy nagy és magas hegyre és megmutatá nékem azt a nagy várost, a szent Jeruzsálemet, a mely Istentől szállott alá a mennyből.

--
--

A földről a többi Igét már beírtam.
Jel 20
[b] 11. És láték egy nagy fehér királyiszéket, és a rajta űlőt, a kinek tekintete elől eltűnék a föld és az ég, és helyök nem találtaték.
Jel 21
1. Ezután láték új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt vala; és a tenger többé nem vala.
--

Lehet hogy nehezen érthető, de nem lehetetlen megérteni. :)

Ettől függetlenül mindez lényegtelen tudom e vagy sem, az is hogy miben tévedek, hisze amit írtam már nem egyszer Jézus Krisztussal való együtt él a lényeg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 06., kedd 19:34 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Tiv írta:
Kedves Lucius

Természetesen össze lehet számodra hozni egy másik „tant” ami Ige szerint megáll, és pótolja JT tanait.
Csak tudod ez sem érne semmit, ha Jézus Krisztussal nem olyan a kapcsolatod amilyennek kellene lennie.
Személyes vezetését semmilyen tantételre nem lehet cserélni.
Mint ahogy az egymáshoz való kötödést sem.
Ez olyan mint a szerelmesek, egymás nélkül nem megy.


Neeem :)
Ez így nem állja, állná meg a helyét…
Mármint az, hogy számomra összehozni egy „tant”

Nézd; Én nem tudom, hogy milyen az amikor Jézus beköltözik az emberbe.
Azaz! Azt tudom, hogy milyen érzés elfogadni a megváltását. (Hogy milyen érdekes, épp a minap beszélgettem valakivel erről, akár szó szerint tehetném ide is. :) )
Felfogom szavait, és tanítását. Amiken keresztül megváltozott dolgokról a korábbi véleményem. Hogy ez lenne a személyes vezetés?
Vagy velem még nem történt meg, az ami veled, és másokkal?
(És ezért nem értem.)

Nekem nem voltak csodás katartikus (szó szerint, ahogy a görögben) érzéseim.
Én arra jöttem rá, v. ismertem fel, hogy van Isten. És hogy ez az az Isten, akiről a Biblia ír. Apródonként ismertem, ismerem fel azt, amit most hitnek nevezek.

Pótolni azt lehet, ami elveszett, vagy pótlásra szorul. Nem gondolom, hogy pótlásra van szükségem. (vagy hiányzik belőlem a betegség tudat? :) )

Minap szóba került Luther
Ahogy akkor eszembe jutott, ide teszem, mert most talán illik ide.

Talán többet tudott annál, amit közzé tett.
Luthert idézni;
1. Ha tudnám, hogy holnap meghalok, ma még elültetnék egy fát
2. Ha tudnám, hogy holnap lesz a világvége, még akkor is elültetnék ma egy almafát!"
3. Ha tudnám, hogy holnap vége lesz a világnak, még ma elültetnék egy kis almafát!”

Talán össze kéne olvasni, „Ha tudnám, hogy holnap meghalok, mert itt lesz a világvége, még akkor is elültetnék ma egy kis almafát.”
De, ki is kérdezte? Milyen okból?

De, miért tenne ilyet?
Az értelem világossága, a művészi képzelő erő sok esetben már nem elég. Mert értelmünk emberi, És így látjuk a világot. Holott Isten a legegyszerűbben üzen, és mégis belekavarodunk.
Már azt sem tudjuk pontosan, hogy Luther mint mondott és miért. Talán többet kéne törni a fejünket. (credo ut intelligam) hiszek, hogy ismerjek. [és ezt sem én fogalmaztam meg, csak egyetértek azzal. Luther korából.] (habár ez egy zárt kör, mert előbb ismerni, és aztán hinni.)
Luther nézetében a hithez tartozik; a reménység, a szeretet, amitől a hit építő erő lesz.
Tehát amikor fát akar ültetni, akkor a reménységét fejezi ki. (De, lehet félreértem Luther korát, és magát L-t is. Pedig a reménység és szeretet, ismeret, és hit kérdéseit már megfogalmazták előttem. Én max egyet értek, vagy nem.)

Én azt mondom, vallom. A hit hallásból van. (De hát ezt sem én fogalmaztam meg.)
De, hallani az csak felkelti az érdeklődésem.
[Közbevetőleg, egy indiai gondolatsor a hitről; Amit hallok, elfelejtem. Amit látok, arra emlékszem. Amit teszek, azt tudom. A Biblia pedig arról ír, hogy a hit és a cselekedet, vagyis mit teszünk….]
Aztán a hallott dolgokat ellenőrzőm. Ahogy az apostolok idejében tették. Aztán megszületik a hit. Ahogy arra Pál utal, ír.
Ezen a hiten keresztül, van vezetés, (Akik bennem hisznek) ami tovább és beljebb vezet, Mélyebb ismeretre.
Ami akár el is vezethet Tertullianus-hoz (credo quia absurdum est ) (Hiszem, mert képtelenség) De, ehhez a már előbb említett mélyebb ismeret kell, szükséges.
(Még ha ő maga, egy ellentmondást nem tűrő, időnként személyeskedő, és gúnyolódó harcos szellemű író is.)

Habár Jézus előbb kötődött az emberhez, ahogy az a példabeszédekben 8 is mondja.
Mégis nekünk kell keresnünk Őt.

Szóval én nem egy új dologban hiszek, nem pótlékban, vagy más egyebekben.
Hanem ’ásóval’ keresem a gyökeret. A régiben, azaz első században megfogalmazott hit fogalmában, ahogy a Bibliában le, ill. bezárva.

Szóval a kapcsolatom Krisztussal egy alárendelt kapcsolat.
Amiben én semmi megalázót nem érzek, tudom hol a helyem.
És talán egyszer azt is megértem, hogyan értelmezed(itek) azt, hogy „Krisztus bennem él” v. hogyan érthető a „Személyes vezetés”
Mert én is azt mondom van vezetés, és az ott van azokon az oldalakon…

Mert nem Ő él bennem, hanem én benne.
Gal 2:20 Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.
A vers első fele biztos, hogy nem rám vonatkozik. (mert alámerítő Jánoshoz viszonyítva az égiek közül a legkisebb is nagyobb nála.)
Amely életet pedig most élek… Ez már rám vonatkozik.

Hogy egymás nélkül nem megy?
Dehogy nem. Meglátásom szerint.
Hogyan szereti Isten a világot? Hogyan érez az Ige az ember iránt?
És pont ez a csodás benne. Isten hajlandó, tovább szeretni gyermekeit, még ha ellenére is tesznek.

Hogy az Isten szeretete megértve viszonzásra talál az emberben. És amikor erre rájövünk, az egy csuda.
De! és itt kezedem egy bocsánattal, ha valaki másként élte meg. Nem gúnynak szánom. Én ettől a felísmeréstől nem fetrengek Dionysos-i állaptban. Max jóleső érzéssel tölt el.
Lehet túlságosan visszafogott az érzelmi világom a hit lényegéhez képest.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 07., szerda 10:39 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Lucius

Amit írsz nagyon jól eset olvasni.
Annak is örülök hogy nem sértésnek veted amit írtam (könnyen félre érthető is lehetett volna).
Amit írsz és próbálsz elmagyarázni nagyon tiszteletre méltónak tartom. (igaz nagyon is ismerősnek)

Viszont észre veszed hogy vannak gátlásaid (falaid)?
Ezeket a falakat nem az Úr Jézus tette eléd, hanem te magad állítod magad elé (egy tanítás miatt).
Azt kellene elhinned hogy semmi és senki nem állhat közétek.

Az Úr Jézus Krisztus azt szeretné hogy teljesen az Övé légy.
Úgy mint jegyese, menyasszonya, leendő felesége.

pl,
Ezért más valakit, tanítását megismerni, és más valakiben szerelmesnek lenni.
Míg pl egy tanár tanítást alkalmazod életed minden napján, és megismered tanárod hogy ő maga milyen, és el is mondhatod hogy kapcsolatban vagy vele, de sok mindet nem tudsz elmondani.

A tanár és a tanuló között szoros a kapcsolat, de egy férj-feleség között egész más.
Nem én hasonlítom ehhez a kapcsolathoz hanem maga az Ige.

Ef 5,
29. Mert soha senki az ő tulajdon testét nem gyűlölte; hanem táplálgatja és ápolgatja azt, miképen az Úr is az egyházat;
30. Mert az Ő testének tagjai vagyunk, az Ő testéből és az Ő csontjaiból valók.
31. Annakokáért elhagyja az ember atyját és anyját, és ragaszkodik az ő feleségéhez; és lesznek ketten egy testté.
32. Felette nagy titok ez: de én a Krisztusról és az egyházról szólok.

--
--
Írod: („Hogy egymás nélkül nem megy”? -én írtam)
„Dehogy nem. Meglátásom szerint.
Hogyan szereti Isten a világot? Hogyan érez az Ige az ember iránt?
És pont ez a csodás benne. Isten hajlandó, tovább szeretni gyermekeit, még ha ellenére is tesznek.”

Ez így igaz, de ez nem az a kapcsolat ami egy házassághoz kell.
Én viszont erről kapcsolatról írtam.

Egy jegyes, egy házaspár elmondhatja hogy ő az enyém én az övé vagyok.
1Jn 5,12
A kié a Fiú, azé az élet: a kiben nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban.
-
A kérdés megint csak az hogy Jézus Krisztusnak hiszünk vagy embereknek?
Az igének vagy egy Ige magyarázatnak?
--

Jézus Krisztus tette bármilyen akadályt elénk hogy ne legyünk valóban teljesen az Övé legyünk?
Talán félre dobna ha teljesen az Övé szeretnél lenni? A Jegyese, a test?
Talán nem tett meg mindet hogy az Övé légy?

Ha egyszer Ő mindet megetet értünk és szeretné hogy teljesen az Övéi legyünk, mi magunk, akkor bizony mi magunk okoskodása akadályoz meg minket hogy elfogadjuk teljesen szeretetét.
és nem csak tanítását.

Jn 1,
12. Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, a kik az ő nevében hisznek;
13. A kik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek.
--

Itt nem kell nemeket nézni nem erről szól.
Gal 3,28
Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.
--
Ha egyszer mersz hinni Jézus Krisztusnak hogy valóban téged akar, hogy teljesen az Övé légy, és nem rágódsz rajta hogy ez miért nem lehetséges, hanem bízol benne hogy ezt Ő képes megoldani.
Akkor te is megérted mit jelent hozzá tartozni, és hogy Ő hozzád tartozik. A te Urad.
A te Megváltod aki mindet képes volt érted oda adni hogy az Övé lehess, és mindet elfog követni hogy megvédjen, vezessen és formáljon, gyógyítson, gondoskodjon rólad.

Ef 5,
25. Ti férfiak, szeressétek a ti feleségeteket, miképen a Krisztus is szerette az egyházat, és Önmagát adta azért;
26. Hogy azt megszentelje, megtisztítván a víznek feredőjével az íge által,
27. Hogy majd Önmaga elébe állítsa dicsőségben az egyházat, úgy hogy azon ne legyen szeplő, vagy sömörgözés, vagy valami afféle; hanem hogy legyen szent és feddhetetlen.
28. Úgy kell a férfiaknak szeretni az ő feleségöket, mint az ő tulajdon testöket. A ki szereti az ő feleségét, önmagát szereti.
29. Mert soha senki az ő tulajdon testét nem gyűlölte; hanem táplálgatja és ápolgatja azt, miképen az Úr is az egyházat;

--
Semmi de semmi akadálya nincs hogy teljesen az övé légy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 08., csütörtök 17:19 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Elől járóban; sok kérdést felvetek, mintegy magamnak, amik felmerülnek bennem. És úgy mondom el, hogyan látom, hiszem. (Ami nem azt jelenti, hogy akkor minek is társalgunk, merthogy elvolnék magamban…. ;) ) tehát nem okvetlenül, mint megválaszolandó kérdés vetem fel. (ami ugyancsak nem zárja ki, hogy ne örülnék, ha egy másik nézőpontot megismerhetek a kérdés alapján.)
Amikor azt mondom, fejtsd ki, akkor azt neked, illetve annak szánom, aki hajlandóságot érez annak megválaszolására.

Tiv írta:
Az hogy JT azt tanítja, kicsiny nyáj felmegy, a nagy sokaság meg tudatlan állapotba kerül ha meghal, és feltámadáskor ill. a (Armageddon) vég után 1000 királyság alatt a 144000-rel együtt itt lesznek a földön. (az Úr Jézus előtt élőkkel)


Ööö. (keresem a szót.)
De, inkább röviden; Ez nem így van a tanításukban. Ill. abban, amit mondanak.
Magam többször meggyőződtem ezen tételükről. Tehát ha különbség van aközt amit mondasz, és aközött ahogy nekem mondták, akkor vagy én nem J.T. beszélgettem. Vagy, több J.T. gyülekezet létezik? (Leszámítva, ’igazhitű Jehova Tanúit’ mert ők még használják ezen nevet, azzal a kiegészítéssel. De erős a gyanúm, hogy ebben egyet értenek)
1. Mondják; Igen, a kicsiny nyáj mennybe jut.
2. A kicsiny nyáj 144ezer korábbi tagjai ugyanúgy meghaltak, és a halálban nincs tudás. A kicsiny nyáj átalakulása a végidejére, a Jelenések könyvében elmondva válik valóra. Akik meghaltak, akkor lesznek feltámasztva égi életre. Akik pedig élnek, azok pedig az utolsó napon, mikor a sokaságot átvezették elváltoznak.
3. Jézus és a választottak a menyben, a sokaság pedig a földön.
Ezt, és így tanítják, ill. hiszik, vallják. (aztán most nem bonyolódtam bele, hogy mely Bibliai részek alapján.)

Idézet:
Tehát számukra fontos hogy a föld egybe maradjon, mert tanításuk szerint ők fogják megtisztítani a földet (ja meg a madarak is)


De, vonatkoztassunk el most tőlük .
Számomra is fontos a föld. Hitemben, komoly szerepe van ezen meglátásomnak, a Biblia alapján.

És nézem a 126 nap Armageddon után c. gúnyirat. (nincs rá jobb szó) [nem azért mert J.T. merészeli kifigurázni, hanem eleve ismeret nélkül teszi. Ha pedig van mögöttes ismeret és úgy teszi, még rosszabb a véleményem,] Mert akkor alaptalan vád Sehol nem mondják, tanítják, hogy nekik ilyen feladatuk lesz. (Vagy egy régebbi tétel lenne, amit nem ismerek, vagy titkos tan?)

De, hogy is néz ki ez a földnek tisztogatása? És ahogy 126. N.A.U.viszonyában.
Mert, hogy is jellemzi ezt a Biblia? Zsolt 37:10 Egy kevés idő még és nincs gonosz; nézed a helyét és nincsen ott.
Hát ennyit a holtak cipeléséről, és eltakarításáról…
Ebből adódik, hogy nem ember fogja elvégezni, hanem maga Isten. Ember ugyanis ilyen gyorsan nem tisztogat.

És hogyan értelmezem a madarakat a Jel 19:17-ből, Csak véletlenül került oda? Vagy van jelképes értelmezése?
1Sám 17:46 A mai napon kezembe ad téged az Úr , és megöllek téged, és fejedet levágom rólad. A Filiszteusok seregének tetemét pedig az égi madaraknak és a mezei vadaknak fogom adni a mai napon, hogy tudja meg az egész föld, hogy van Izráelnek Istene.
Tehát a mai napon, azaz Armagedon napján. Kik is voltak a Filiszteusok?
Héberül pelistim, innen a Palesztina név. (Később a németben megjelenik Philister formában, majd a filiszter szó, és annak jelentése.)
A biblia megfogalmazása szerint Isten ellensége, mivel a választott népét bántják.
Ezékiel 39:4 Izráel hegyein esel el te és minden sereged és a népek, melyek veled lesznek ; a ragadozó madaraknak, minden szárnyas állatnak és a mezei vadaknak adtalak eledelül.
Tehát nem csak a Filiszteusokról beszél, hanem mindenkiről, akik vele tartanak. Azaz Izrael ellenségével, így magával Istennel szemben. Isten vigyázott a népére. (utalás jel 19:18)
Ezékiel 39:17 És te, embernek fia, így szól az Isten, mondjad a madaraknak, minden szárnyas állatnak és minden mezei vadnak: Gyűljetek egybe és jőjjetek el, seregeljetek egybe mindenfelől az én áldozatomra, mert én nagy áldozatot szerzek néktek Izráel hegyein, és egyetek húst és igyatok vért!
20 vers. Jel 19:18-ból visszaigazolható, és egybevágó
És lakjatok jól az én asztalomnál lovakból és paripákból, vitézekből és minden hadakozó férfiakból, ezt mondja az Úr Isten .
Ez Isten kijelentése, arra a napra vonatkozólag.
Számomra factum; tény.

Ezékiel látomásában Góg csapatainak pusztítása után a madarak és a vadállatok meghívást kapnak egy lakomára..
János Jelenések látomásában ugyanezt látom. Két eset amik egybehangzólag kijelentik Istennel ellenszegülők sorsát. ( És hát ugye nem csak madarak …)

De, van még valami ;
Mit jelent ez? Miért emeli így ki az írás?
2kir 9:36,37-ben találok idevonatkoztatható utalást. Az pedig a tisztességes temetés hiánya. (akárcsak japánban, vagy a világ más részein nem eltemetni valakit az szégyen.) Szégyen, volt ez Jezabel idejében is. És később is, amikor a Biblia szavai íródtak. A halott életében olyan tett, bűn, következménye, ami által még a temetésre sem méltó. (megjegyzem; bizonyos vallások, és kultúrákban a temetőt pl. szentnek tekintik. Vagy a temetés a végtisztességet a búcsú lehetőségét, és a megemlékezés a halotról.)
A temetetlen holtak mindenhol, pedig azt mutatja, érzékelteti, hogy ez kiterjed az egész földre, teljeskörű pusztulás lesz. És amíg temetetlen, addig bizony az állatok bele is fognak falatozni.
Annyira, hogy mintegy megrészegednek attól. (Magamról tudom, hogy egy jó evés után, kevésbé tudok mértéket tartani, mint az állatok. Csak nyögdécselve fekszem, szuszogok, mert gyomrom elveszi a tüdőmtől a helyet.) Részegnek tűnik a keselyű, amikor a tetemtől eltelve, repülni is képtelen, és gyomra elhúzza, tántorogva járkál, akár fel is bukik, mint egy részeg.
De, nem gondolom, hogy ők is takarítják el. Mert ezt nem mondja az írás.
(Ugyancsak közbevetőleg; Most beszélgetek feleségemmel erről. Mondom; Látod, az állatok belefalatoznak majd azokba, akik ott fekszenek. Azt mondja; ó szegények. Mondom; Miért? Hiszen halottak, és Isten ellen voltak. Azt mondja; nem azok, hanem az állatok…)

Tehát ahogy arra utal is Zsoltárok . Szvsz. Isten takarítja el azokat, ha célját elérte .
Habár képes az ember lelkét gyógyítani. Nem hiszem, hogy ezzel a feladattal az embert terhelné. Teljességgel alaptalan a 126 nap-ban leírt képzelgés. (főleg, hogy bibliai alapja sincs.)

De, miért kell látni, hogy azok temetetlenül hevernek?
Miért jó ez? Mi a cél?
Jel 20:6 ezer esztendő. 20:7-9 Sátánt szabadon engedik, és kimegy, hogy félrevezesse a föld négy sarkán a népeket.
Vagyis a szentek tábora a földön van. És mint a tenger fövénye, tehát nem számszerű adat. Ergo nem a 144 ezer, ami számszerű. Én azt látom, olvasom, hogy a földön vannak .
És itt jön a kérdés, hogy miért is kellett ott heverniük egy ideig a holtaknak? Hogy ezek akiket Sátán az ezer év végén megpróbál, eltéríteni. Tudjanak mire visszatekinteni. Hogyan is jártak azok, akik Isten ellen voltak. (nem tudom mennyi ideig hagyja ott heverni, de szerintem nem hosszú, de annál emlékezetesebb.)
Én ismét egy jól irányzott tervszerű bemutatást, szerető, vigyázó oktatást, az emlékezet által. Legyen mire emlékezniük. Isten nem tesz ok nélkül dolgokat.


Ismét látok egy célt. Isten szeretetéből. Mert megmutatja, és hagyja, hogy az emlék megmaradjon az Ő napjáról. Hogy legyen mire emlékezni, és tartani attól. Nem diktátorságból, hanem szeretetéből. Mintegy mutatva, ez lesz. Akik pedig követik Sátánt azokra pusztulás fog várni. De, az még gyorsabb lesz, mint az előző volt. És ekkor már maga Sátán is el fog veszni.


Idézet:
Pl, Ilyen Igékkel alátámasztva.
Préd 1,4
Egyik nemzetség elmegy, és a másik eljő; a föld pedig mindörökké megmarad.
-
Nincs ezzel gond hiszen ha új föld lesz akkor is föld lesz.
Mint ahogy ha meghalsz és feltámadsz akkor is te leszel.
És ebben az esetben is nyugodtan beszélhetünk teremtésről.
Hiszen újjá kell hogy teremtsen.


Én teszek két alapvető értelmezési különbséget. A teremtés, és az újjá alkotás megújul, megújít) fogalmak közt.
A teremtés, tehát alkotás befejeződött. Hiszen Isten megpihent az Ő munkáitól . 1Móz 2:2, 3;
Azt olvasom, hogy Isten megszűnt teremteni, alkotni. Ettől az alkotó munkától.
Sietve teszem hozzá, nem azt értem, hogy Isten nem munkálkodik tovább. De, az már nem teremtés, alkotás. (Valami új dolognak a létrehozása.) Isten azóta is folyamatosan munkálkodik. De, nem teremt, vagy alkot.
( Mert én nagy különbséget teszek a közt, hogy szekrényt készítek, és hogy szekrényt javítok .)

Mert habár a feltámadásban emberek sokaságát fogja újra éleszteni, létrehozni, ahogy egykor Ádámot, azokhoz is a föld anyagait felhasználva, és életre keltve az Ő ereje által. Hiszen ezek az emberek egyszer már éltek. Tehát alkotás, mint egy új dolog, élet, ami addig nem volt, nem létező, már nem gondolok arra. Hiszen egyszer már élt a személy, vagyis a feltámasztás, és alkotás két fogalom számomra.
’Mint ahogy ha meghalok és feltámadok, akkor is én leszek’
(Hogy a kihalt állatfajokat is újra teremti? Nem tudom. Nem foglalkoztam még ezzel. Viszont nagyon valószínűnek tartom. És nem a dinókra gondolok, mert azok még a teremtési szakaszban elpusztultak. Bizonyára volt szerepük az ökoszisztéma beindításában.)

Hogy a földet hagyja elpusztulni, vagy maga pusztítja el? És újra alkotja?
Hogyan beszél a földről a Biblia. A föld szónak több jelentése is van. Még ha általában erre a bolygóra gondolunk is leginkább. Vagyis lakhelyünkre.
De, átvitt értelemben használja, és használható a földön élő emberekre, vagy bizonyos némely jellemvonásokat magukon viselő régiókra, kiterjedt uralmi rendszerre, akár társadalmakra.
1Móz 11:1 ’az egész földnek pedig egy nyelve’ főldre utal, mégis népeket ért alatta.
1kir 2:1, 2, ’én elmegyek az egész földnek útján;” szintén előző fogalmi kör.
1krón 16:31 ’és örvendezzen a föld’ Detto
Zsolt 96:1 ’ Énekelj az Úrnak te egész föld! (Ez pedig feltűnik a jelenésekben is) De, ismét a föld szó van alkalmazva az emberiségre.

Mi fogjuk elpusztitani?
Máté 6:10 „Jöjjön el a te királyságod, legyen meg a te akaratod, miként a mennyben, úgy a földön is.”
Miért fogalmaz így Jézus, ha a föld el fog pusztulni . Miért nem mondja, hogy az új földön, vagy más egyéb utalás az újra alkotással kapcsolatban.
Zsolt 37:29. „A föld pedig az igazságosaké lesz, és örökké rajt a lakoznak.”
Nyílt, egyszerű, világos kijelentés. Nem tartalmazza a föld pusztulását. hanem inkább a folyamatosságát. Ahogy a Préd 1:4 is. V. Ő fundálta a földet az Ő oszlopain, nem mozdul az meg soha örökké. V. Zsolt. 78:69; 119:90; 104:19;
Olyan kijelentésekkel: „nem mozdul az meg soha; te erősítetted meg a földet és áll az;

Tud-e ezek ellen tenni az ember? Vagyis egy bizonyos mértékben pusztíthatja, de nagy különbség van az elpusztítani, és a részlegesen pusztítani , tönkre tenni közt.
Hogy milyen kevés az ember ehhez. Ézs 55:8-11 „mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, … Így lesz az én beszédem, … nem tér hozzám üresen, hanem megcselekszi, amit akarok, és szerencsés lesz ott, ahová küldöttem.”
Ézs 40:15, 26; Ime a népe, mint egy csöpp a vederben, és mint egy porszem a mérlegserpenyőben… Emeljétek föl a magasba szemeiteket, és lássátok meg, ki teremté azokat? (nap, hold, csillagok milliárdjai.)
Szóval van nekünk félelmetes fegyvereink, bombák, és köztük a nukleáris kivitel. De, hol vannak ezek azokhoz képest?
Jel 11:17, 18; Ezt mondván: Hálát adunk néked Uram, mindenható Isten, a ki vagy és a ki valál és aki eljövendõ vagy: mert a te nagy hatalmadat kezedhez vetted, és a te országlásodat elkezdetted.
18 És megharagudtak a pogányok, és eljött a te haragod, és a halottak ideje, hogy megítéltessenek, és jutalmat adj a te szolgáidnak, a profétáknak és a szenteknek, és a kik a te nevedet félik, kicsinyeknek és nagyoknak; és elpusztítsd azokat, a kik a földet pusztítják.
Ezek alapján, Isten nem engedi meg, hogy az ember elpusztítsa a földet. Egyszerűen nincs hozzá jogunk. Ami nem zárja ki, hogy részlegesen ne tehessünk kárt abban.

De, ha Isten nem engedi meg az embernek, attól Ő maga még elpusztítja? (mindenhatóságán keresztül ezt is megteheti, mégis becsben tartja, és érték számára.) Mert nem azt mondja, hogy elpusztítom őket a földdel együtt.

Vagy elégeti tűzzel?
2Pét 3:7 „ A mostani egek pedig és a föld , ugyanazon szó által megkíméltettek , tűznek tartatván fenn, az ítéletnek és az istentelen emberek romlásának napjára.”

Mit jelent a mostani egek és föld?
Agg 2:21; Jel 12:9; 1Móz 18:25; Zsolt 96:13; Jel 12:16

És mit jelent ugyanazon szó által az ítéletnek fenntartására?
2Tesz 1:8 Tűznek lángjában, ki bosszút áll azokon, a kik nem ismerik az Istent, és a kik nem engedelmeskednek a mi Urunk Jézus Krisztus evangyéliomának.
(Hogyan tartotta fenn Egyiptom uralkodóját, és miért?)

Nézem még 2Pét 3:10 „Az Úr napja pedig úgy jő majd el, mint éjjeli tolvaj, a mikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek. „
Hogyan múlnak el az egek? Jel 6:14; 21:1; (nem a fizikai ég, és föld, hanem a jelenlegi. Eltakarodik, eltüntetve, a világ, föld nagyságai, hegyei elmozdítva. Eltüntetve.) Nem látok újabb alkotást, inkább sepregetést, tisztogatást. Isten pedig elégeti ezt az eget, és földet. De, nem szó szerint a fizikaira értelmezem.
Ekkor mondja János a 14. Látomás után, a 15.-ben, hogy Jel 21.1. (Ahol az elmúlás, eltűnés szót használja.) „és a tenger többé nem vala.” Itt ismét nem a szó szerinti vizekről beszél, hanem a vizek által jelentett sokaságról, akik Isten ellenségei.
Az én értelmezésemben és hitemben. Nem lesz a föld szó szerint elpusztítva.
Hogyan ég el az égen lévő nap? (Ami maga is egy izzó, megolvadt csillag.)
2Pét 3.10-hez még Ézs 13:13; Mat 24.35.
A latinban a föld elemeinek igazsága tárul fel. (v. a Sinai-kódex a föld és a rajta levő munkák feltárulnak) jutok vissza Zsolt 37:10; Ézs 13:9; Sof 1:8.
Ezek alapján szó szerint pusztítja el a földet? Szerintem nem . Ezen összefüggésekben én ’a földet elpusztítatni’ alatt azt értem, hogy a föld = jelenlegi gonosz hatalmasság elpusztul. Ahogy az egekben = jelenlegi gonosz vezetés, Sátán és követői eltakaríttatnak.

És semmi kétségem afelől, hogy ez mindenki számára egy nagy megrázó élmény lesz.
Amikor megrendülnek az egek, és a föld alapjai. Érezhető lesz, itt a fizikai világban, és nagy félelem lesz. De, ezek nem a fizikai világra vonatkoznak. Kétség kívül hatalmas hatással arra. De, mégis megmarad, örökre . És nem fizikailag elpusztítva.

Szóval elképzelhető, az írások alapján, hogy a föld szó alatt érthetek akár emberiséget?
Ha pedig igen, akkor mi is lesz elpusztítva?
Én oda jutottam el, hogy a biblia szavai a földről mint bolygó, megmarad örökre. Nem lesz elpusztítva, csak megtisztítva. Ami pedig elpusztul az pedig a föld népei, szelektálva ebben az Isten ellen valókat.

Mert a 2Pét 3:7, 10; és Jel 21:1 egymáshoz való viszonya nem okvetlenül eredményezi a föld pusztulását. (fizikai) Ahogy kitértem rá, hogyan égnek, pusztulnak el az egek, a csillagok, amik már magukban is égnek. Mert így van értelme Mat 6:10; Zsolt 37:29; Ahol öröklésről van szó. Örökölni pedig azt lehet ami van, létezik, fenn marad . És mindvégig rajta laknak.(azaz folyamatosan) Péld 2:21, 22;

Jó, hogy szóbahozod, özönvíz kitérek rá .
És utána veszem az Igéket, amiket felhoztál.
Mert itt van egy párhuzam 2Pét 3:5, 6; (2:5, 9, )
Vagyis a párhuzamban érzékelhető, hogy egykor, amikor a vízözön volt, voltak túlélők.
Mint ahogy ma is, azaz napjainkban is lesznek. És van egy bárka szintén.
Ez a bárka egy szellemi, hit Jézusban Lehetővé teszi, hogy akik beszállnak (Elfogadják a megváltást, és Krisztust, mint Úr) azok túléljék, megmaradjanak. (2Pét 3:7 azt mondja, hogy az istentelen emberek pusztulnak. Vagyis jelenlegi értelmezéseinkben, ezek társadalmak.) Amiből én ugyancsak azt értem meg, hogy nem a föld szó szerint, hanem annak lakosai, akik nem méltók Istenhez, nem az Ő általa kijelölt úton járnak, Nem Jézusban látják a megváltást, és lehetőséget.)
A gonosz emberi társadalmak ’föld’ feltárulnak; mintha tűz égetné meg, lehullik a lepel. Ami addig elleplezte az istentelen gonoszságokat. Ez pedig az első föld, ami elmúlik. Jel 21.1; ahogy Jézus mondta Luk 21:33 („ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim semmiképpen el nem múlnak.” ) Én inkább látok párhuzamot, és egybevágó, egyezőséget, mint mást.
Mert hitem szerint, a Biblia szavainak egységben kell lenniük. (Mat 15.18 Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik. (jota görögben az i betű, kicsiny alakja miatt kicsinységet, apró dolgot, is jelent. És ha bele gondolok, hogy még pontot is említ, akkor összeáll a kép. Olyan apróságra utal, mint az i betűn a pont. Megjegyzem: Akkor most már tudjuk azt is, hogy honnan is van a közmondásunk; miszerint feltenni az i-re a pontot. [és ha még szójátékot is szeretnék, akkor akár el is érkezhetünk a megértés pontjára. ] ) szóval Jézus nagyon is pontosan fogalmaz, és az írók tökéletesen adják vissza azon gondolatokat, értelmet, amit közölt.

És hogy az ajtónak becsukásáról se feledkezzek el. 1Móz 7:16. (mert ahogy akkor, most napjainkban is igaz.)
Isten rendkívül irgalmas, mert már elkezdte haragját kitölteni 12 vers Noé pedig ezen a napon el is foglalta helyét; az eső esik. Mégis szinte az utolsó pillanatban csukja be az ajtót Isten.
Meglátásom: Én azt mondom, „hiszem, hogy már esik” . Jézus közölte, hogyan és miként is ismerjük fel azokat (ezeket a napokat.) De, az ajtó még nyitva…
Persze ez az én meglátásom. És remélem, eddig érthető el is tudtam mondani.
(Mert nem vagyok mentes a kapkodástól, és rossz fogalmazástól.) :)

És akkor most az Igék, amiket hoztál, ahogy én értelmezem, és tudom hitembe beilleszteni.

Idézet:
Jel 20,11
És láték egy nagy fehér királyiszéket, és a rajta űlőt, a kinek tekintete elől eltűnék a föld és az ég, és helyök nem találtaték.
12. És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, a mik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint.
13. És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.
14. A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.
15. És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték.


Ez itt a 15. látomás kezdete. (Az általános feltámadásról, Ítéletnap, az új egek, és föld. Mindez pedig 1ezer év) A trón, és aki azon ül.
tekintete elől eltűnék a föld és az ég, és helyök nem találtaték .”
Vagyis a föld,és ég a korábban megismert szemléltető forma, Gonosz, és a földi követői eltűnnek a szeme elől. Ahogy azt fentebb is hoztam, ill. utaltam arra. „nézed a gonoszt, és nincs ott”
Hogyan vonatkozik a 12, 13, 14, 15 vers ahhoz, amit kérdeztem? (mi lesz a földdel?) Nem értem.
Talán nem értem mire utalsz, vagy mást értek. Talán ha kifejtenéd!

Jel 21:1, azt hiszem egész jól körbejártam.
Én nem szó szerint értem. Mert Isten nem alkot újat, hanem a már meglévőt hozza helyre. Megújít.

Idézet:
2Pét 3
10. Az Úr napja pedig úgy jő majd el, mint éjjeli tolvaj, a mikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és a föld és a rajta lévő dolgok is megégnek.
11. Mivelhogy azért mindezek felbomlanak, milyeneknek kell lennetek néktek szent életben és kegyességben,
12. A kik várjátok és sóvárogjátok az Isten napjának eljövetelét, a melyért az egek tűzbe borulva felbomlanak, és az elemek égve megolvadnak!
13. De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik.


Ahogy kifejtettem, fentebb. Úgy vélem, hiszem.
13. vers különösen egyetértve várom.

Veszem a másik hozzászólásod is
Tiv írta:
Ha nincs más jelentkező kérdésedre.
Azért leírom hátha mégis segít valamiben.

Jézus Krisztus megváltása után, akik elfogadják és az Övéi lesznek (átadják életük vezetését megválójuknak) ők lesznek az Úr teste.
Amikor teljes lesz („a meddig a pogányok teljessége bemegyen”), akkor az evangéliumra ugyan félretett Izrael -
Ahogy az Ige mondja:
28.Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért.

Vissza tér Izrael népéhez és ki árassz rájuk kegyelmét


Rom 11:28.
Hogyan értelmezem én ezt? Zsid 4.6; 5Móz 10:15
Tehát ha jól értem, akkor Jézus visszatér Izrael népéhez? És ha kérik, ha nem, kegyelmet kapnak?
Pusztán azért mert Ábrahám ágyéka…
Bevallom nem értem.

Mert napjainkban könnyű. Ülünk a jó melegben, beszélgetünk. Olvasgatunk, imádkozunk. Éljük a napjainkat. Viszonylagos kényelemben, nyugalomban.
De! Mi van 2-3 száz évvel ezelőtt, vagy korábban élő hitükben komoly áldozatokat hozott emberekkel?
Éheztek, fáztak, megaláztattak, akár testileg, és megöletettek.
Hitükben ki tartottak. Szó szerint megdolgoztak a kegyelemért. Mert hittek Jézusban.
Aztán azt mondod, hogy azok, akik elküldték Jézust, holott fel kellett volna ismerniük, azok, akik azt mondják, „az ő vére a mi fejünkön”. És halálra adják, mégis bemehetnek.

Nem mintha Isten szándékát, vonnám kétségbe.( Már egy jó ideje, hogy nem zavar, ha bratyóm egy 10-est kap, én meg 5 Én örülök az 5-nek is…)
Mert számomra nem hit kérdése, hogy Isten kinek osztja ki kegyelmét. Az az Ő dolga, és joga. Bízok ítéletében. (azt tudom, hogy méltatlanoknak nem osztja. És azt hiszem is.)
Csak furcsállom, amit mondasz.
Mert nekünk az van mondva; hogy higgyünk Jézus Krisztusban, Aki Úr. , mert az által van megváltás.
Ha pedig ez úgy van, ahogy mondod, akkor hagyom a hitem, és elmegyek izraelitának…. Felvéve az ő hitükbe, magam is Ábrahám magja leszek. Oszt eldobhatom ezt a könyvet.
(Hát persze, hogy nem teszek ilyet. :) csak lefutattam egy gondolatsort.)

Mint ahogy azt sem értem, hogyan kapcsolódik ez a föld megtartásához? Vagy ahhoz, hogy kik maradnak a földön.
De, jó….
Meglátjuk hova érkezünk.

Idézet:
Rom 11:26 És így az egész Izráel megtartatik, a mint meg van írva: Eljõ Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:
Rom 11:27 És ez nékik az én szövetségem, midõn eltörlöm az õ bûneiket.


De, mire gondol Pál? Amikor egész Izraelt emlegeti.
Rom 9:3 Mert kívánnám, hogy én magam átok legyek, elszakasztva a Krisztustól az én atyámfiaiért, a kik rokonaim test szerint;
Zsolt 14:7; Ézs 59:20, 21; Ézs 27:9; jer 31:33; Zsid 8:8
Vagy Pál nem tudott volna a Mat 21:43-ban foglaltakról? És nem értette volna meg?
Mat 21:43 Annakokáért mondom néktek, hogy elvétetik tőletek az Istennek országa, és oly népnek adatik, a mely megtermi annak gyümölcsét.
De, persze nem is dolgom felülbírálni Isten akaratát. Egyelőre elég nekem, ha Jézust elfogadom, és hiszek benne. Aztán rá érek többet is megtudni…. :)

Idézet:
Így ismerik fel ők is megváltójukat.
Zak 12,10
A Dávid házára és Jeruzsálem lakosaira pedig kiöntöm a kegyelemnek és könyörületességnek lelkét, és reám tekintenek, a kit átszegeztek, és siratják őt, a mint siratják az egyetlen fiút, és keseregnek utána, a mint keseregnek az elsőszülött után.

Jelenések könyvében ekkor pecsételnek meg 144000.

Viszont az Úr teste elmegy a földről.
Mt 24,40
Akkor ketten lesznek a mezőn; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.

Ézs 57,1
Az igaz elvész és nem veszi eszébe senki, és az irgalmasságtevők elragadtatnak és senki nem gondolja fel, hogy a veszedelem elől ragadtatik el az igaz;


Szvsz a szegezés szó helyet inkább szúrás (átdöfés) Ján 19:34, Mert ekkor már odaszegezve, majd a 37; vissza Zak. Könyvéhez. (De, azért függési hivatkozás megmaradt.)

Fejtsd ki Mat 24:40. Hogyan is értsem?
Hogyan áll ez függésben Ézs 57:1?
Ahol azt mondja az igaz elvész . És hogy a veszedelem elől ragadtatik el az igaz.
Hogyan viszonyul ez, Egyiptomhoz? Hogyan más csapásokhoz?
És mit mondott Jézus Ján 17:11.
Pont a legnagyobb próba elől kivenni őket? Hát nem ordítana a Sátán? És hozná fel mint utolsó érv, indok. „Persze! Őket kiveszed a haragod elől…”
Hogyan értelmezzem akkor Sofoniás szavait? 2:3 (ahol oltalomról beszél az Úr haragjának napján. [nem elvitelről] Egyiptomban az ajtókon volt a jel, és oltalom. Vízözönkor, a lehetőség, a bárkában. Armageddonkor, pedig Jézusban való hit.
Mert ha elvitetnek, még a nap kezdetén, akkor kimondja majd Rom 10:13,? Vagy mi lesz a Zsoltárok szavaival 37:34? Vagy Ján 3:16, vagy akár a jel 7: 9, 10, 14. (Akik kijöttek a nagy nyomorúságból.) [Kétség kívül ma is nyomorkodunk, de ez lenne a legnagyobb?]

Tehát hogyan értsem Ézs 57:1? Hogyan viszonyul az a Mát 24:40.
Valóban helyes-e elragadni az igazat a veszedelem elől? (Mondjuk Isten dolga, hogy mikor, mit miért. De ez idáig, mást láttam a múlt eseményeiből. Miért tenne másként az utolsó napon.)
Hát nem pont a veszedelemben mutatkozik meg az ő igaza? Azaz hűsége Istene iránt. Ján 17:15 ’ Nem azt kérem, hogy vedd ki őket e világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.’
Szerintem ez a kérés, magáért beszél.
De, talán valamit nem veszek figyelembe, vagy nem értem. Szóval kíváncsi vagyok….

Idézet:
1Thess 4,
16. Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először a kik meghaltak volt a Krisztusban;
17. Azután mi, a kik élünk, a kik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképen mindenkor az Úrral leszünk.

Bizony itt Pál nem említ semmilyen maradékot és megegyezik az előző Igékkel is.



Miről is beszél Pál? 16. versben
Azt mondja, hogy feltámadnak először akik meghaltak a Krisztusban. 1kor 15.52 ’feltámadnak romolhatatlanságban’ Pál azt mondja; hogy mi az élők, akik megmaradunk velük együtt elragadtatunk felhőkben, hogy mindenkor az Úrral legyenek.
Azt tudom, hogy Pál azóta halott. Mégis azt mondja ’Mi’ meg azt, hogy feltámadnak romolhatatlanságban. Mat 24.31.

Ki, Kik örökölhetik a mennyek országát?
Jézus is két részre osztja; Ján 8:23 (fent és lent, e világ, és nem e világból.)
Csel 2:34 Dávid nem ment fel a mennyországba.
Mát 11:11. ’de a ki legkisebb a mennyeknek országában, nagyobb nálánál.’
Azok öröklik akik nem test szerintiek, hanem szellemiek. (Szóval örökölheti a bátyám az egész lakást, és én élhetek ebben a lakásban. A két dolog nem mond ellent egymásnak)
2Tesz. 2:13, 14; ( Én nem merem magamról kijelenteni, hogy Krisztus dicsőségét vettem .) Mint ahogy Jel 20:6, pap sem vagyok, és uralkodó . (Dán 7:27)
Különösen szem előtt tartva 1Kor 6:2 ’nem tudjátok-é, hogy a szentek a világot ítélik meg?’
(Különbséget teszek, a Szent, mint Isten, Jézus, és szent életű közt is, aki életével rászolgált hogy szent legyen . Vagyis SZENT > szent )

Én úgy hiszem , hogy Pál pont a választottakról beszél. 144e. Akik Jézus idejétől választva, akár napjainkig. (Jelenlegi számukat nem ismerjük, nem ismerhetjük, mert Isten hívja őket.) Pál mégis egységben a ’Mi’ fogalmát használja azokra akik később élnek, hozzá képest. Jelenleg úgy néz ki; hogy Pál már meghalt a Krisztusban. Tehát fel fog támadni, romolhatatlan testben. (halkan jegyzem meg, szerintem ez is megtörtént már.) És van még a hátramaradott ’Mi’ akik jelenleg is élnek, és az utolsó nap végén elragadtatnak.
A magam hitében, én nem tartozom közéjük, nem leszek tulajdonos, örülök, ha bérlő maradhatok. :)
Vagyis Ők maradnak a földön, addig a pontig.
És utána? Kik laknak a földön?

És ilyenkor értetlenül pislogok, mert nem tudom ebben a kontextusban elrakni azokat, amiket korábban olvastam. Legalább lenne, valahol utalás, hogy Igen, elvisz mindenkit a földről Isten, és megtakarítja azt, visszahelyezi őket. Mert akkor lenne értelme, és nem ütköznének kijelentések. Ahogy azt fentebb hoztam a földről…
(De, biztos ez lesz az a dolog, amiről annyiszor beszéltél, és mások is. Amit jelenleg nem értek, érzek… Felül kéne emelkednem magamon, és emberi természetemen. Hogy aztán átalakulva lenézhessek az emberre? )


Idézet:
Az Úr teste (gyülekezet) fent, míg a földön Izrael házának maradékával (Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:) kezd foglalkozni Urunk.

Ez 37.
11. És monda nékem: Embernek fia! ezek a tetemek az Izráel egész háza. Ímé, ezt mondják: Elszáradtak a mi csontjaink és elveszett a mi reménységünk; kivágattunk!
12. Annakokáért prófétálj, és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten: Ímé, én megnyitom a ti sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! s beviszlek titeket Izráel földjére.
13. És megtudjátok, hogy én vagyok az Úr, mikor megnyitándom sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem!
14. És adom az én lelkemet belétek, hogy megéledjetek, és leteszlek titeket a ti földetekre, és megtudjátok, hogy én, az Úr, szóltam és megcselekedtem, ezt mondja az Úr Isten.


Rom 11:26. Izrael házának maradéka?
Mit mond Pál kicsit korábban? Rom 2:29-ben. Kit, kiket tekint ő zsidónak?
Rom 9:6. Mert nem mindnyájan izraeliták azok, akik Izráeltől valók;
Gal 3.29 „Ha pedig Krisztuséi vagytok, tehát az Ábrahám magva vagytok, és ígéret szerint örökösök.”
Gal 6:16 „És akik e szabály szerint élnek, békesség és irgalmasság azokon, és az Istennek Izráelén.”
Amikor meggyőződtem arról, hogy mire is gondol Pál Izrael házának maradékát illetően, tudok tovább lépni és értelmezni a Rom 11:26. Mint ahogy meg van írva: Eljő Sionból a szabadító. Zsolt 14:7 (zsolt 53.5; 85:1; 126:4)
„és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat: „ Ézs 59:20. Kiket említ? 5Móz 30:3; (jer 29:14) ez pedig egy száműzetésről beszél, ill utal arra. Zsolt 126:1; Hós 6:1; Ámos 9:14; Sof 3:20.

Hova utalnak ezek? A jövőre? Napjainkra, vagy ezt követő időre?
Vagy a lejegyzés idején, a jövőre, ami Jézus napjaiban teljesedet?

Megtartotta Isten a szavát? Volt rabságban, száműzetésben Izrael, Jézus születésekor?
(Nem a provinciára gondolok, mert még a provinciai felügyelet, és Római uralkodás alatt is meg volt a joguk a belső vallási szabályozásra, hiszen ők ítélték halálra. Ami azt jelenti, hogy volt joguk ehhez. Max a végrehajtásra nem, de, azt meg követelték, és Róma engedett.)
És ha így van, akkor én a biblia szavai úgy hiszem, meg volt adva, mi több elsőbbségi joguk volt, Mert Jézus nekik hirdette Istent, és az evangéliumot, a beteljesedést, és téves tanok helyreigazítása… Nekik nem kellett.
Ami természetesen nem zár ki egy Izraelitát sem Isten országából . Mert bármelyik ma, vagy korábban élt született izraelita dönthet szabadon. Hogy Jézust elfogadja.
Ahogy egykor Józs 8:33 „ott álltak vala kétfelől … úgy a jövevény, mint a benszülött ,”
Tehát volt joguk, és lehetőségük, akár nem Izraelitának csatlakozni Isten népéhez.
Isten, azóta, hogy megölték Fiát, elvette a lehetőséget. És a nép egy új, sokkal tágabb fogalmat kapott. Az egész föld lehet Isten népe , aki Őt választja. És ha egy Izraelita úgy dönt, akkor Ő is. Ismét oda állhat az Ő szövetsége mellé.
De, kétlem, hogy Isten visszatérne szó szerint a választott néphez. Merthogy mindenkire igazzá vált Jézuson keresztül aki hisz.

Szóval ismét nem értelek, Miért térne vissza hozzájuk?
Hogyan értsem Ezekiel 37: 11-14.
Hogy a holtak kikelnek sírjaikból és Izrael földjén (azaz az ígéret földjén) laknak?


Idézet:
Az Úr teste soha nem volt kivágatva, és halottnak sem érezhette magát.
Na és a szent földre is bizony már bevitte őket.
--

(mivel szeretném rövidre fogni és a többi igazából Izraellel történik, nem részletezem ezt Jel. könyvében és az Ószövetségi prófétáknál is bőven van róla szó.)

Egy támadás viszont valószínűleg lesz a mennyben az Úr testével szemben. Aminek következtében Sátán:

Jle 12,12. Annakokáért örüljetek egek és a kik lakoztok azokban. Jaj a föld és a tenger lakosainak; mert leszállott az ördög ti hozzátok, nagy haraggal teljes, úgymint a ki tudja, hogy kevés ideje van.



Nem értelek. Hogyan kerül szóba az Úr teste? Hogyan a kivágatás?
A föld valóban annyit jelente, hogy Kánaán? Vagy hogyan értsem?

Tőmondatokban fogalmozol. Én meg pislogok. :)
Talán ha lenne időd kifejteni!

Rövidre fogni (?)… :) felöleli az emberiség kezdetétől, egészen napjainkig, és ezen túlmenőleg….
Szóval sok idő kéne a részletezéshez. És sok mindenről szó esik….
De, engem az érdekel, hogy Te, vagy egy másik hogyan látja, hiszi.
Megértem, ha elfáradsz, vagy más dolgok miatt, nem tudsz, nem óhajtasz egy kicsit bővebben erről beszélni.
De, mégis azt mondom, hogy ez így kevés, mert azt mondod, ott vannak… Én meg kinyitom, és azt olvasok ki amit akarok. :) De, nem jutottam közelebb ahhoz, amiben te hiszel, ahogy látod….
Persze időm nekem sincs
Csak, ahogy jövök-megyek, teszek-veszek, gondolkodok, és ideérve, megnézem, lejegyzem….

És még mindig a földdel kapcsolatosan, kérdem. Szerinted, megtörtént már a jel 12:12? Vagy csak fog?
Jelenleg szabad bejárása van Sátánnak a mennyekbe?


Idézet:
Ezután jön az 1000 év.

4. És láték királyiszékeket, és leülének azokra, és adaték nékik ítélettétel; és látám azoknak lelkeit, a kiknek fejöket vették a Jézus bizonyságtételéért és az Isten beszédéért, és a kik nem imádták a fenevadat, sem annak képét, és nem vették annak bélyegét homlokukra és kezeikre; és éltek és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig.

Megjegyzem fel van sorolva kik is ők és ez bizony nem az Úr teste, sokkal inkább 144000 aki a földön harcoltak és megöletek, de még sem hódoltak be a fenevadnak.



Szerintem, jó lenne, ha elmondanád, hogy kik az Úr teste, és mi a különbség a 144e és a Test közt. Mert elágazunk sokfelé.

Nem értem, ismét, hogyan kerül kapcsolatba a föld, és akik azon laknak majd, vagy mi lesz a föld embereivel, és a földdel c. felvetésemhez.

Idézet:
Az is fontos hogy akik feltámadtak hiszen 144000 i feltámadt, és gyülekezet is fent van.
Ezt nevezi első feltámadásnak.

5. A többi halottak pedig meg nem elevenedének, mígnem betelik az ezer esztendő. Ez az első feltámadás.
6. Boldog és szent, a kinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és uralkodnak ő vele ezer esztendeig.


Tehát hol vannak az emberek? Nézeted, ill. hited szerint?!
Mindenki a mennyben? Kik vannak a földön?
Vagy ha jól értelek a föld ezer évig lakatlan? Ha mindenki a mennyben van és uralkodnak, mint Krisztus Teste, akkor kiken uralkodnak?

Idézet:
Bár JT azt tanítja hogy 1000 azért kell hogy Jézus Krisztus születése előtti emberei is tudjanak választani, az Ige nem ezt mondja, sőt azt mondja:
„ A többi halottak pedig meg nem elevenedének.. „

Viszont 6 versben megmondja kik azok akik feltámadtak.

Igaz nem szól a gyülekezetről, de erről már szó volt.



Az én is mondom, hiszem. Hogy kell egy idő, amikor azok, akik nem választott népként Krisztus előtt éltek, lehetőséget kapjanak. Jézus áldozata rájuk is érvényes. A bűn zsoldja a halál. Tehát bűneikért megfizettek. Az áldozat, váltság alapján egyenlő elbírálás elv. Alapul véve, Isten feltámasztja azokat, akik megismerhetik Őt. Aztán eldöntik, mint Ádám, hogy kell-e nekik vagy sem.
És nem kerülök ellentmondásba, hogy a feltámadás ezer év után lehetséges…
Mikor is kezdődik az az ezer év? Szerinted.

Idézet:
Jel 7.
15. Ezért vannak az Isten királyiszéke előtt; és szolgálnak neki éjjel és nappal az ő templomában; és a ki a királyiszékben ül, kiterjeszti sátorát felettök.
16. Nem éheznek többé, sem nem szomjúhoznak többé; sem a nap nem tűz rájok, sem semmi hőség:
17. Mert a Bárány, a ki a királyiszéknek közepette van, legelteti őket, és a vizeknek élő forrásaira viszi őket; és eltöröl Isten az ő szemeikről minden könyet.

Isten sátrában vannak és ez a sátor szál le.
2. És én János látám a szent várost, az új Jeruzsálemet, a mely az Istentől szálla alá a mennyből, elkészítve, mint egy férje számára felékesített menyasszony.
...Jer, megmutatom néked a menyasszonyt, a Bárány feleségét.
10. És elvive engem lélekben egy nagy és magas hegyre és megmutatá nékem azt a nagy várost, a szent Jeruzsálemet, a mely Istentől szállott alá a mennyből.



Éjjel és nappal, mintha ez egy földi, földhöz kapcsolható fogalom lenne.
Isten kiterjeszti az ő sátrát,
Hová? A mennyekben? Vagy a föld fölé is? Zsolt 15:1 Jakab 2:21-26
Volt egy sátor 2Móz 25:2- „ ….nékem ajándékokat; … akit szíve hajt arra, ….”
A sátor elkészült, Isten pedig vezette, óvta a népét.
Volt egy templomi hajlék, ahol áldozatokat mutattak be, emlékezve az igazira.
Volt egy váltság, ahol az áldozat önként vállalta, és bemenet az égi oltárhoz, az igaziba. Ott végez Főpapi szolgálatot. Ezt a mennyei sátrat terjeszti ki Isten.

Igen, sok, és több verset is mutattál már.
Csak nem értem. Mármint azt, ahogy Te látod. Ahogy mondtam is időnként tőmondatokban fogalmazol, és persze mások is. Így aztán nem értem. :)

Egy apró megjegyzés: a poen kedvéért; Ádám ’nagyi’ nem beszélt közvetlen Noé-val. Annak halála, és ennek születése közt 126év van ;) [nagyi, nőnemű, papi, himnemű…]

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 09., péntek 12:28 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Lucius

Írod: „Ööö. (keresem a szót.)
De, inkább röviden; Ez nem így van a tanításukban. Ill. abban, amit mondanak.”

Valóban túl röviden írtam és így nem fedi a a tanítást, amit gondoltam közbe az igen. :)
Csak túl sűrűre sikerült. :)
De itt a hosszabb változat.
http://www.watchtower.org/h/rq/article_06.htm


Viszont pont ez a fal az ami megakadályoz hogy Jézus Krisztushoz közelebb juss.
A másik ami nagyon fontos.
Figyeld meg hogy amiket beírsz ha nem teszel hozzá magyarázatot, nem azt mondja, ahhoz hogy egy elmélethez illeszkedni tudjon meg kell magyarázni.
Pl,
Írod?
„De, miért kell látni, hogy azok temetetlenül hevernek?
Miért jó ez? Mi a cél?
Jel 20:6 ezer esztendő. 20:7-9 Sátánt szabadon engedik, és kimegy, hogy félrevezesse a föld négy sarkán a népeket.
Vagyis a szentek tábora a földön van. És mint a tenger fövénye, tehát nem számszerű adat. Ergo nem a 144 ezer, ami számszerű. Én azt látom, olvasom, hogy a földön vannak . „


Kérdezel, és ebből következtetsz, pedig csak az van leírva hogy az akkor élő embereket félre akarja vezetni a sátán. (Sajnos a szavak értelmezésénél is ezt használod, azaz ne azt értsd ami oda le van írva, hanem ennek ez, annak az az értelme, pedig magadról is azt állítod hogy elfogadod Isten Igéjét, de még sem úgy ahogy le van írva)

Jel 20,
5. A többi halottak pedig meg nem elevenedének, mígnem betelik az ezer esztendő. Ez az első feltámadás.
6. Boldog és szent, a kinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és uralkodnak ő vele ezer esztendeig.
Pedig ha figyelmesen olvasnál (nem bántani akarlak hanem megmutatni mi a probléma).
Tehát nézd meg a szöveg környezet kizárja amit tanítanak.
-
Ezt tanítják és ezzel írod te is:
„6. Jézus ezeréves uralma alatt a hűséges emberek azon fognak dolgozni, hogy az egész földet paradicsommá alakítsák át (Lukács 23:43). Emellett halottak milliói támadnak majd fel, hogy a földön éljenek mint emberek (Cselekedetek 24:15). Ha azt teszik, amit Isten megkíván tőlük, örökké élhetnek a földön. Ha nem, akkor örökre meg lesznek semmisítve (János 5:28, 29; Jelenések 20:11–15).”
( http://www.watchtower.org/h/rq/article_05.htm )
-

A szöveg környezet viszont mit ír? (5-6 vers)
„A többi halottak pedig meg nem elevenedének...Ez az első feltámadás... Boldog és szent, a kinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak;”
--
Szó sincs arról hogy akik akkor feltámadnak azok meghalhatnának. Ez viszont kizárja hogy olyan emberek támadnak fel akiknek még választaniuk kell.

Tehát ez nem igaz: „Emellett halottak milliói támadnak majd fel, hogy a földön éljenek mint emberek (Cselekedetek 24:15). Ha azt teszik, amit Isten megkíván tőlük, örökké élhetnek a földön. Ha nem, akkor örökre meg lesznek semmisítve „

„...[b]első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak


A gond az hogy te is és ők is azt feltételezed hogy senki nem marad meg csak JT.
Pedig általad beidézett részek is az mutatják, hogy ugyan nagy csata lesz de nem a végleges.
Sokan maradnak meg, és ezek még döntés előtt állnak.

A folytatásból kiderül mennyien és az is hogy külön vannak a szentek (Izrael maradéka)
Jn
8. És kimegy, hogy elhitesse a föld négy szegletén lévő népeket, a Gógot és a Magógot, hogy egybegyűjtse őket háborúra, a kiknek száma, mint a tenger fövenye.
9. És feljövének a föld szélességére, és körülvevék a szentek táborát és a szeretett várost; és Istentől a mennyből tűz szálla alá, és megemészté azokat.
--
Itt viszont már az elősző idézeteid semmit nem érnek hiszen ezek már megtörténtek. (a madarak, halottak stb.)
„...és Istentől a mennyből tűz szálla alá, és megemészté azokat...”
Látod nem kell magyarázni hogy a földet most emberekre , most meg ne emberekre értsük.
Teljesen világos. „..és megemészté azokat...”
Mint ahogy az is amit a következő Igében mond. (Ugyan abból a részből idézem sorba.)

10. És az ördög, a ki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké.
11. És láték egy nagy fehér királyiszéket, és a rajta űlőt, a kinek tekintete elől eltűnék a föld és az ég, és helyök nem találtaték.

--
Két dolgot említ meg, a tűznek tavát ami egy örök szenvedést (ítéletet) hoz a gonoszra.
És amit megint nem lehet félre érteni, csak max. szándékosan.
...kinek tekintete elől eltűnék a föld és az ég, és helyök nem találtaték.
A rajta lévők már megemésztetek, (meghaltak) itt maga a földről van szó, az Új föld említésénél mar a különbségekre is felhívja a figyelmet mint pl, …„első föld elmúlt vala; és a tenger többé nem vala..”
--
És bizony itt lesz az a feltámadás amiben felsorolja azokat akik még nem támadtak fel.
12.
És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, a mik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint.
-
13. És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.
14. A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.
15. És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték.

--

Nem tudom észre veted-e hogy az ezer év előtti próféciákat bele keverted az ezer év utáni eseményekkel. Amire viszont amint látod nem lehet alkalmazni. Int már nincs ez. Előtte volt.
--
Jel 19,
20. És megfogaték a fenevad, és ő vele együtt a hamis próféta, a ki a csodákat tette ő előtte, a melyekkel elhitette azokat, a kik a fenevad bélyegét felvették, és a kik imádták annak képét: ők ketten elevenen a kénkővel égő tüzes tóba vettetének:
21. A többiek pedig megöletének a lovon űlőnek kardjával, a mely az ő szájából jő vala ki; és a madarak mind megelégedének azoknak húsával.
--
Utal is rá az Ige hogy ugyan oda kerül az ördög is ahova a fenevad, és a hamis próféta került.
Jel 20
10. És az ördög, a ki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké.
--

Azt már le írtam hogy mi hol leszünk és kik a 144000. Azt is hogy ezek az eseményke igazából nem az Úr testével (Isten templommával) azaz velünk, hanem Izrael maradékéval történik. (Jeruzsálem) …„ szentek táborát és a szeretett várost”...

De enged meg hogy még egyszer visszatérjek következtetésedre.
Írod:
„...Vagyis a szentek tábora a földön van. És mint a tenger fövénye, tehát nem számszerű adat. Ergo nem a 144 ezer, ami számszerű. Én azt látom, olvasom, hogy a földön vannak . „”

Hozzá teszem még JT- szerint hogy mit is csinálnak ezer évig.
„Jézus ezeréves uralma alatt a hűséges emberek azon fognak dolgozni, hogy az egész földet paradicsommá alakítsák át”...

Ez viszont nem egyezik meg a Jel 7 részben leírt Úr Jézus testével.
Mert bizony ők mást csinálnak.

Jel 7,
9. Azután látám, és ímé egy nagy sokaság, a melyet senki meg nem számlálhatott, minden nemzetből és ágazatból, és népből és nyelvből; és a királyiszék előtt és a Bárány előtt állnak vala, fehér ruhákba öltözve, és az ő kezeikben pálmaágak;
10. És kiáltanak nagy szóval, mondván: Az idvesség a mi Istenünké, a ki a királyiszékben ül, és a Bárányé!

11. Az angyalok pedig mindnyájan a királyiszék, a Vének és a négy lelkes állat körül állnak vala, és a királyiszék előtt arczczal leborulának, és imádák az Istent,
12. Ezt mondván: Ámen: áldás és dicsőség és bölcseség és hálaadás és tisztesség és hatalom és erő a mi Istenünknek mind örökkön örökké, Ámen.
13. Akkor felele egy a Vének közül, és monda nékem: Ezek, a kik a fehér ruhákba vannak öltözve, kik és honnét jöttek?
14. És mondék néki: Uram, te tudod. És monda nékem: Ezek azok, a kik jöttek a nagy nyomorúságból, és megmosták az ő ruháikat, és megfehérítették ruháikat a Bárány vérében.
15. Ezért vannak az Isten királyiszéke előtt; és szolgálnak neki éjjel és nappal az ő templomában; és a ki a királyiszékben ül, kiterjeszti sátorát felettök.
16. Nem éheznek többé, sem nem szomjúhoznak többé; sem a nap nem tűz rájok, sem semmi hőség:
17. Mert a Bárány, a ki a királyiszéknek közepette van, legelteti őket, és a vizeknek élő forrásaira viszi őket; és eltöröl Isten az ő szemeikről minden könyet.

--
Ezt sajnos nem akarod észre venni, de elméletedbe sem illik.
Mert se nem uralkodnak se nem : „...dolgozni, hogy az egész földet paradicsommá alakítsák át”...

Pedig érdemes lenne ráfigyelned:
1Kor 3,17
Ha valaki az Isten templomát megrontja, megrontja azt az Isten. Mert az Istennek temploma szent, ezek vagytok ti.”

Jel 7-ben pont erről a templomról van szó az Igében. Egész más a feladat és egész más minden amit JT tanít.

„...ímé egy nagy sokaság, a melyet senki meg nem számlálhatott...”
„15. Ezért vannak az Isten királyiszéke előtt; és szolgálnak neki éjjel és nappal az ő templomában; és a ki a királyiszékben ül, kiterjeszti sátorát felettök.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség