Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 05., hétfő 21:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Kavics!

Én azért gondolom ártatlannak, mert Ő még döntésképtelen.Nem tud jó és rossz között dönteni.Ahogy nő, eszesedik, akkor már tud döntéseket hozni.

Megnéztem, hogy mi által lesz valaki bűnössé.Röviden, ha Isten parancsolatait nem tartja meg.

Hiszen ha jól cselekszel, emelt fővel járhatsz. Ha pedig nem jól cselekszel, a bűn az ajtó előtt leselkedik, és rád vágyódik, de te uralkodjál rajta.1 Mózes 4:7

Egy csecsemő nem sok mindent tud még cselekedni.

és még egy, hogy Jézus mondta:
Lk 18,16
De Jézus magához híván őket, monda: Engedjétek, hogy a kis gyermekek én hozzám jőjjenek, és ne tiltsátok el őket; mert ilyeneké az Istennek országa.

Miért mondta Jézus, hogy ilyeneké az Istennek országa?

Később is ahogy nő a gyermek, a felelősség még mindig nem a gyermeké, hanem a szülőé.

2Kor 12,14
Ímé harmadízben is kész vagyok hozzátok menni, és nem leszek terhetekre; mert nem azt keresem, a mi a tiétek, hanem titeket magatokat. Mert nem a gyermekek tartoznak kincseket gyűjteni a szülőknek, hanem a szülők a gyermekeknek.

Nem tudom, de próbáltam valahogy leírni, amit gondolok.

Üdv szeretettel cilla

Még ez eszembe jutott, hogy ha bűnösöknek születtek, hogyan nem vétkeztek?
2.
És kérdezék őt a tanítványai, mondván: Mester, ki vétkezett, ez-é vagy ennek szülei, hogy vakon született?
3.
Felele Jézus: Sem ez nem vétkezett, sem ennek szülei; hanem, hogy nyilvánvalókká legyenek benne az Isten dolgai.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cilla 2007. nov. 05., hétfő 21:27-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 06., kedd 08:14 
Kedves Cilla!

Extrém példa, csak hogy értsd mire gondolok:
Mit gondolsz arról, amikor egy gyermek bele születik egy gengszter családba?
Abban a családban teljesen természetes, hogy ha valami bajom van a másikkal, akkor kivégeztetem.
Teljesen természetes a lopás és a csalás.
Ennek a pici életnek a sorsa már fogantatása pillanatában bizonyos keretek közé szorult.

Az Isten Igéje arról beszél, hogy minden ember egy ilyen "családba" fogan. A "családfő" vétke miatt az új élet fogantatása is vétekben történik.

Ezért küldte el az Atya a Fiát, hogy egy új "családot" adjon, ahova az ember beleszülethet és ezzel kikerül a régi családjából.
Hogy ez mennyire nem csak elképzelés, hanem a valóság maga Jézus Krisztus mondja:

Máté 10.
35. Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;
36. És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.
37. A ki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó én hozzám; és a ki inkább szereti fiát és leányát, hogynem engemet, nem méltó én hozzám.
38. És a ki föl nem veszi az ő keresztjét és úgy nem követ engem, nem méltó én hozzám.

Az Igék, amiket írtál:

Jézus Krisztus nem azt mondja, hogy a kis gyermekeké Isten Országa - persze az ővék is lehet - , hanem azt mondja, hogy "ilyeneké"!
Tehát kis gyermeknek kell lennem BIZALOM szempontjából. Ha ismersz kis gyermeket, akkor látod, hogy milyen bizalommal van egy felnőtt iránt, a szülei iránt. Ez tettekben is megnyilvánul.
Viszont máshol mondja az Ige, hogy ne legyetek gyermekek (max. a gonoszságban), hanem nőjjetek fel érett férfiú korra!

Vakon született ember példájában az emberek téves gondolkodását ítéli meg az Úr Jézus.
Azt gondoljuk ugyan is, hogy ha valaki betegen születik, vagy beteg lesz, akkor az MINDEN ESETBEN azt jelenti, hogy valami rossz dolgot tett.
Ez viszont nem így van! A legjobb példa Jób élete, betegsége!
A betegséget is azért engedi meg Isten az ember életében - még ha ez születési betegség is - hogy az Isten dolgai nyilvánvalókká legyenek.
Amikor beteg az ember, akkor sokkal kiszolgáltatotabb, sokkal előbb meglátja, hogy nem csak maga cselekszik a maga életére nézve!
Jób is akkor gyógyul meg, amikor Isten kéri őt, hogy oktassa ki! Oktassa ki Őt, aki a teremtett világba annyi bölcsességet rakott! Amikor Jób meglátja Isten tetteit, akkor elnémul és meggyógyul!

Más,
hiszem, hogy Isten egy csecsemőt is magához vehet, ha az meghal. A csecsemő nem kárhozik el, üdvözülhet.
Hiszem, hogy én nem vagyok csecsemő, számomra Jézus Krisztust, mint egyedüli utat jelöte ki Isten arra nézve, hogy üdvözüljek.
Hiszem, hogy aki már hallott Jézus Krisztusról és elutasítja, az bűnben van, nincs meg benne az ÉLET! Hiszem, hogy ha most bárki olvassa ezt az írást, az nem csecsemő!

Hát ennyi jutott eszembe, tudom ez még csak a felszín, az Úr Jézussal tudsz beljebb hajózni.
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 06., kedd 13:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Szerintem meg lehet és kell is különböztetni az eredendő bűnt a szerzett bűnöktől.

Az eredendő bünbe beleszületik az ember az ellen nem tehet semmit,a szerzett bűnöket viszont már a szabadakarata álltal hozza létre,ami álltal beszennyezi a lelkét,és ez álltal eltávolodik Istentől.

A csecsemő igaz,hogy beleszületik az eredendő bűnbe de szerzett bűne "nincs",hisz nincs azon a tudatossági szinten,hogy szabadakaratról beszéljünk az ő esetében,hisz"teljes mértékben "ösztön lény.

Ezért tekinthető" büntelenebbnek" egy csecsemő,még egy hívőnél is.

Jézus a gyermekekre ,ettől függetlenűl,szerintem sem a koruk hanem sokkal inkább a jellembeli tulajdonságuk miatt utalt"gyermeki nyitottság".

Vagyis amilyen gyermeki nyitottsággal viseltetnek a gyermekek a teremtett világ feltérképezése,megismerése során,olyan gyermeki nyitottsággal kell a hívőknek is feltérképezni,megismerni
Isten Országát,ami bennük a lelkükben van jelen ,mint IstenLelke .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 06., kedd 13:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kavics írta:
Kedves Cilla!

Extrém példa, csak hogy értsd mire gondolok:
Mit gondolsz arról, amikor egy gyermek bele születik egy gengszter családba?
Abban a családban teljesen természetes, hogy ha valami bajom van a másikkal, akkor kivégeztetem.
Teljesen természetes a lopás és a csalás.
Ennek a pici életnek a sorsa már fogantatása pillanatában bizonyos keretek közé szorult.

Kedves Kavics!

Igen értem én, hogy meghatározza az ember életét, hogy hova születik, de bűnös-e ezért a gyermek?
Vegyük az ellenkezőjét, amikor egy gyermek keresztény családban születik.Később amikor felnő letér az Útról, nem akkor válik bűnössé?


Az Igék, amiket írtál:

Jézus Krisztus nem azt mondja, hogy a kis gyermekeké Isten Országa - persze az ővék is lehet - , hanem azt mondja, hogy "ilyeneké"!
Tehát kis gyermeknek kell lennem BIZALOM szempontjából. Ha ismersz kis gyermeket, akkor látod, hogy milyen bizalommal van egy felnőtt iránt, a szülei iránt. Ez tettekben is megnyilvánul.

Igen, legtöbbször tényleg bizalom szempontjából írják a magyarázatokat,
de nem lehet, úgy értelmezni, hogy ilyen bűntelenek?Azért gondoltam erre, mert Te is írod, hogy max.gonoszságban.

Viszont máshol mondja az Ige, hogy ne legyetek gyermekek (max. a gonoszságban), hanem nőjjetek fel érett férfiú korra!

Vakon született ember példájában az emberek téves gondolkodását ítéli meg az Úr Jézus.
Azt gondoljuk ugyan is, hogy ha valaki betegen születik, vagy beteg lesz, akkor az MINDEN ESETBEN azt jelenti, hogy valami rossz dolgot tett.
Ez viszont nem így van! A legjobb példa Jób élete, betegsége!
A betegséget is azért engedi meg Isten az ember életében - még ha ez születési betegség is - hogy az Isten dolgai nyilvánvalókká legyenek.
Amikor beteg az ember, akkor sokkal kiszolgáltatotabb, sokkal előbb meglátja, hogy nem csak maga cselekszik a maga életére nézve!
Jób is akkor gyógyul meg, amikor Isten kéri őt, hogy oktassa ki! Oktassa ki Őt, aki a teremtett világba annyi bölcsességet rakott! Amikor Jób meglátja Isten tetteit, akkor elnémul és meggyógyul!

Köszi, ezt értem.

Más,
hiszem, hogy Isten egy csecsemőt is magához vehet, ha az meghal. A csecsemő nem kárhozik el, üdvözülhet.
Hiszem, hogy én nem vagyok csecsemő, számomra Jézus Krisztust, mint egyedüli utat jelöte ki Isten arra nézve, hogy üdvözüljek.
Hiszem, hogy aki már hallott Jézus Krisztusról és elutasítja, az bűnben van, nincs meg benne az ÉLET! Hiszem, hogy ha most bárki olvassa ezt az írást, az nem csecsemő!

Éppen itt írtad, hogy egy csecsemő nem kárhozik el, és üdvözülhet.Ha bűnös?

Hát ennyi jutott eszembe, tudom ez még csak a felszín, az Úr Jézussal tudsz beljebb hajózni.
:-)


Szeretett Testvérem!Gondolom, hogy tudod, nem kötözködésből írom le ezeket?Csak azt mondtam egyszer valahol, hogy egy csecsemő ártatlan, mire mondták, hogy nem, mert bűnös.Ezért merészeltem, feltenni ezt a kérdést, hogy tisztábban lássak, és jobban megértsem, az Ige alapján.
Nagyon köszönöm a választ, és én is remélem, az Úr bölcsebbé tesz, hogy megértsem.

Üdvözöllek nagy szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 06., kedd 14:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
[quote="GABRIEL777"]Szerintem meg lehet és kell is különböztetni az eredendő bűnt a szerzett bűnöktől.

Szia kedves Gabriel!

Köszönöm.Hát ez az!

Én úgy fordítanám le, persze lehet, hogy rosszul, hogy bűnre fogékony akarat, és elkövetett bűn.

Tehát mást jelent az, hogy bűnben született, és más az, hogy bűnös.

Jaj, nem tudom jobban megfogalmazni!

Köszi a választ, kedves Gabriel.Üdv szeretettel cilla :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 06., kedd 17:04 
Kedves Cilla!

Köszönöm a véleményed!

A csecsemő nem azért üdvözülhet, mert bűntelen, hanem azért, mert Isten kegyelmes és igazságos!
Hogyan kérhetné számon attól a csecsemőtől, hogy nem hitt Jézus Krisztusban? (Mert ez a bűn!)
Ez igazságtalan és kegyetlen dolog lenne!

Egyébként a megváltásban pont az a nagyszerű - és erről tesz bizonyságot a csecsemőkre hintett pár csepp víz, ami Krisztus vérének jelképe -, hogy Jézus Krisztus a csecsemők és kisgyermekek bűnét is magára vette és meghalt értük is.
Abban a pohárban amit kiivott a VILÁG bűne volt.
Ő nem csak azokért a bűnökért halt meg, amit én, vagy te követtél el, hanem a VILÁG bűnét vette magára.

Tehát egy vétekben fogant csecsemőt is magához vehet az Atya, Jézus Krisztus érdeméért, hitem szerint, hiszen nem igazságtalan és nem kegyetlen Ő.

Bocsájs meg a kioktató szavakért, igyekszem nem ilyennek lenni...
Nem szeretném, hogy az ismeret felfuvalkodottá tegyen.
Ha olyanokat írok, ami számodra nem elfogadható, nyugodtan jelezd, leállok.

Köszönöm Testvérem!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 06., kedd 17:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kavics írta:
Kedves Cilla!

Köszönöm a véleményed!

A csecsemő nem azért üdvözülhet, mert bűntelen, hanem azért, mert Isten kegyelmes és igazságos!
Hogyan kérhetné számon attól a csecsemőtől, hogy nem hitt Jézus Krisztusban? (Mert ez a bűn!)
Ez igazságtalan és kegyetlen dolog lenne!

Egyébként a megváltásban pont az a nagyszerű - és erről tesz bizonyságot a csecsemőkre hintett pár csepp víz, ami Krisztus vérének jelképe -, hogy Jézus Krisztus a csecsemők és kisgyermekek bűnét is magára vette és meghalt értük is.
Abban a pohárban amit kiivott a VILÁG bűne volt.
Ő nem csak azokért a bűnökért halt meg, amit én, vagy te követtél el, hanem a VILÁG bűnét vette magára.

Tehát egy vétekben fogant csecsemőt is magához vehet az Atya, Jézus Krisztus érdeméért, hitem szerint, hiszen nem igazságtalan és nem kegyetlen Ő.

Kedves Kavics!
Igen értem, és nagyon köszönöm a válaszod.Szerintem Gabriel nagyon jól fogalmazta meg, mert Te is azt írod, hogy vétekben fogant, nem pedig bűnös."Bűnös", de nem úgy, hogy bűnt követett el.Most már tényleg értem, és abszolút nem éreztem kioktatónak.Inkább attól féltem, hogy azt mondjátok, hogy még ezt sem tudja? :oops: Mégegyszer köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésemre, és nyugodtan írd meg ha valamit nem helyesen látok, értek. :D

Ölellek szeretettel cilla


Bocsájs meg a kioktató szavakért, igyekszem nem ilyennek lenni...
Nem szeretném, hogy az ismeret felfuvalkodottá tegyen.
Ha olyanokat írok, ami számodra nem elfogadható, nyugodtan jelezd, leállok.

Köszönöm Testvérem!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 06., kedd 23:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Cilla

Örülök,hogy segített a támpontom. :D

De azért attól óvnálak,hogy az emberek igazságát,úgy kezeld mint ha azt Isten
mondta volna.

Kiinduló pontnak jó,de az í-re a pontot,
hagyd meg Istennek,majd ha eljőn az idő.

Mivel az emberek Istentől eltérően nem rendelkeznek a teljes igazság ismeretével,csak rész igazságokat ismernek,ezért óhatatlanúl is csak a torz képét képessek látni a valóságnak és így amit tovább adnak az sem lehet olyan kristálytiszta,torzításmentes,mint ami a valóság.

Talán ezért is" üdvőzítő" ha az emberek egy pillanatra sem hiszik,hogy ismerik a valóságot,ellenben minduntalan keresik ,próbálják megismerni azt.

És ha ezt olyan gyermeki lelkülettel teszik,mint azok a gyermekek akik Jézushoz szaladtak,hogy megismerjék Őt,akkor Isten sem utasítja vissza őket,pont úgy ,ahogy Jézus sem utasította vissza a gyermekeket,csak azért mert ők még "csak"gyermekek.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 07., szerda 01:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Örülök,hogy segített a támpontom. :D

Kedves Gabriel!

Nagyon sokat segített.:D Tudom, hogy nincs meg bennünk emberekben a teljes tisztánlátás, de fontos, hogy építsük egymást ismeretben, szeretetben.

Üdv szeretettel cilla




Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 07., szerda 11:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
cilla írta:
Örülök,hogy segített a támpontom. :D

Kedves Gabriel!

Nagyon sokat segített.:D Tudom, hogy nincs meg bennünk emberekben a teljes tisztánlátás, de fontos, hogy építsük egymást ismeretben, szeretetben.

Üdv szeretettel cilla




Kedves Cilla ,megint csak egyet tudok veled érteni :D

főleg,hogy én is sokat tanultam tőled :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 07., szerda 13:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szerbusztok!

Megint lenne egy kérdésem.Igaz ez nem annyira lényeges, csak érdekelne a miért.
Tehát, „Ne légy házasságtörő” — Ez a törvény eredetileg a férjezett nővel való kapcsolatot tiltotta, hiszen többnejűségben éltek. A keresztény bibliafordítások azonban „Ne paráználkodj!”-ra fordították.Miért?

Máté Evangyélioma 5. rész
27.
Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál!(szerintem ide is jobban illik, a Ne légy házasságtörő!)
28.
Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott(házasságtörő lett) azzal az ő szívében.

Köszi, ha valaki tudna válaszolni.
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 07., szerda 14:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Szerbusztok!

Megint lenne egy kérdésem.Igaz ez nem annyira lényeges, csak érdekelne a miért.
Tehát, „Ne légy házasságtörő” — Ez a törvény eredetileg a férjezett nővel való kapcsolatot tiltotta, hiszen többnejűségben éltek. A keresztény bibliafordítások azonban „Ne paráználkodj!”-ra fordították.Miért?

Máté Evangyélioma 5. rész
27.
Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál!(szerintem ide is jobban illik, a Ne légy házasságtörő!)
28.
Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott(házasságtörő lett) azzal az ő szívében.

Köszi, ha valaki tudna válaszolni.
Üdv szeretettel cilla

Először mondjál olyan esetet, amikor a házasságon kívüli szexuális kapcsolat nem házasságtörés.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 07., szerda 18:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Először mondjál olyan esetet, amikor a házasságon kívüli szexuális kapcsolat nem házasságtörés.
üdv
ex[/quote]


Szia Ex!

Milyen fogós kérdés :D

ÖÖÖ, most ne haragudj meg, de arra gondolsz, ha egy fiú és lány nincsenek
házasságban, és úgy élnek és szexuális kapcsolat van közöttük, az nem házasságtörés szerintem, mert nincsenek házasságban.
Ha valaki összevissza mindenkivel, az sem házasságtörő, mert mondjuk nem él házasságban.
Vagy valaki ugyanolyan neművel, az sem házasságtörő.
Én ezekről úgy gondolom, hogy ezekre a parázna szó illik.

Tulajdonképpen én inkább arra vagyok kíváncsi, ha eredetileg az lett odaírva, hogy házasságtörő, akkor miért lett másképp fordítva?

Pl.ebben az Igében, felsorolja külön a házasságtörőt és külön a paráznát.
1Kor 6,9
Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők,

Ugye a törvényt és a parancsolatokat Isten írta.Átszabad fogalmazni? Ilyenre gondoltam.

2Móz 24,12
És szóla az Úr Mózesnek: Jőjj fel én hozzám a hegyre és maradj ott. És átadom néked a kőtáblákat, és a törvényt és a parancsolatot, a melyeket írtam, hogy azokra megtaníttassanak.

Nagy gondot nem okoz, csak amiatt kérdezem, hogy ma már rengeteg fordítású Biblia van, kisebb nagyobb eltéréssel, és ebből mint tudjuk sokszor igen nagy viták vannak keresztények között.Pl.Szellem vagy Lélek...stb.Ám, ha pontosan lenne lefordítva, nem lenne jobb, és akkor mindenkinek ugyanolyan Bibliája lenne.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 07., szerda 19:40 
Kedves Cilla!

Megpróbálok válaszolni.
Nem ígérem, hogy sikerülni fog, de hátha :-)

Számomra a paráznaság magába foglalja a házasság törést is, de ennél többet is jelent.
Isten Igéje - úgy látom - a legnagyobb körrel kezd és ezt bontja ki tovább.

Ezért kezdi a paráznasággal, pontosabban ez előtt az igazságtalansággal.

Aki parázna, az teheti ezt ember és Isten ellen.
Az Isten ellen elkövetett paráznaságot bálványimádásnak hívjuk.
Ez a következő szó! Bálványimádás!
Mit jelent ez? Azt jelenti, hogy ha az Isten népe bajban van, vagy ha be akarja biztosítani az Istentől kapott gazdagságát, vagy ha kevés neki az a tudás a jó és rossz között amit Isten ad, akkor idegen istenekhez fordul, idegen szellemi erők segítségét hívja és fogadja el. Az ember hűtlen lesz Istennel szemben.
A következő szó a házasság törés.
Számomra ez a legközelebbi társam ellen elkövetett hűtlenséget jelenti.
Jézus Krisztus azt mondja, hogy ennek kezdete, amikor idegen nőre gonosz kívánsággal - magamnak megszerezi - tekintek.

A pulyák=bujálkodók azt jelenti, hogy valaki testi értelemben is átadja magát a nemi vágyak szaggató erejének és már nem csak lelkében, de testében is folyamatosan vétkezik.
A férfiszeplősítők=fajtalanok már nem csak az idegen nemüekkel kapcsolatban teszik ezt, hanem az azonos neműekkel is.

Természetesen ezekből a bűnökből is van megtérés.
Mert van HATALOM, ami ezen bűnök fölött is Úr!
Neve is van:
Jézus Krisztus.

Tudom ezt te is tudod, de nem lehet a bűnről úgy beszélni, hogy ne hirdetessék a bűnbocsánat és a bűn fölött álló Isten!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 07., szerda 21:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Természetesen ezekből a bűnökből is van megtérés.
Mert van HATALOM, ami ezen bűnök fölött is Úr!
Neve is van:
Jézus Krisztus.

Tudom ezt te is tudod, de nem lehet a bűnről úgy beszélni, hogy ne hirdetessék a bűnbocsánat és a bűn fölött álló Isten![/size]


Péter

Kedves Péter!

Megvallom, hogy a válaszodból ez tetszett a legjobban, és ez a lényeg.
A többi csak okoskodás részemről, illetve butaság.Hát, szégyellem is magam rendesen.Hát nem mindegy nekem, hogy melyik szó?Különben végre beugrott, és utánanéztem a neten(amit már előbb megtehettem volna)
Tudod mit jelent a parázna?

Szláv eredetű szó. Jelentése házasságtörő, szexuálisan kicsapongó ember.

Azt persze tudtam, hogy paráznaság gyakori kép az Ószövetségben az Isten iránti hűtlenség ábrázolására.

Bocsánatot kérek Tőletek, máskor előbb megpróbálok gondolkozni, mielőtt kérdezek.

Péld 15,2
A bölcsek nyelve beszél jó tudományt: a tudatlanoknak száján pedig bolondság buzog ki.

Ez vagyok én, tudatlan.Ó, Uram bocsáss meg Nekem!

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség