Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 124  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 29., csütörtök 21:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Van, amikor az efféle központosított marhaságokból egész jól jön ki az ember.

Amikor érettségiztem, abban az egy évben eltörölték az országban a történelem érettségit a legnagyobb szerencsémre. Amúgy két ötösre, meg két négyesre hoztam az érettségit, de történelemből, ha vizsgázni kellett volna, megbuktam volna tuti, mert egyáltalán nem tanultam. Ami történelem tudásom van azután szedtem fel, merthát nem tanultam az öreg tanáromnak, mert nagydumás szoci volt. Állandóan azzal büszkélkedett, hogy az Eszterházy herceg házitanítójaként, hogyan porolta el a herceget, meg teljesen másokat mondott, mint a családom, így ignoráltam a tárgyát.

Szóval ezekből a hülye centralizált, de át nem gondolt akciókból mindig van valakinek valami haszna, de tutira nem az, aminek szánták... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 03., hétfő 18:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Majdnem 20 évvel a rendszerváltás után még mindig itt tartunk:

http://www.mno.hu/portal/530565


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 04., kedd 08:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Majdnem 20 évvel a rendszerváltás után még mindig itt tartunk:

http://www.mno.hu/portal/530565

A helyzet az, hogy ennél még "ittebb" tarttunk.
Sokkal rosszabb az, hogy a kádár-korsztak eszméi élnek tovább. A jelképekkel való szórakozás jórészt brahiból van, de az eszmék dédelgetése valódi veszély.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 04., kedd 15:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A kádár korszaknak nem eszméi voltak, hanem mocskos hatalomgyakorlási technikái. Az eszmeisége a taktikán alapult, és az "élcsapat" éppen aktuális érdekén. Ez az, amit most is látunk.

„Kommunistából nem lesz szalonna” így szól a közmondás, és ez így is van most is. A kommunista pillanatnyi érdeke mentén bárkit képes kiszolgálni, tök mindegy neki, hogy a globális tőkét, vagy Moszkvát. Egy dolog a lényeg számára, hogy a hatalmi pozícióját bármi áron megtartsa itt az országban, és a nép zsírján jól éljen.

Teljesen mindegy neki, hogy éppen milyen eszmékről van szó. Ugyanúgy hangoztatta a kommunista valamikor a balos szlogeneket, még Moszkva idejében, mint ahogy most a liberális jelszavakat, a globál tőke uralma alatt. Adott esetben még a keresztyénséggel is kokettál, de az igazi istene az önzés...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 04., kedd 17:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
A kádár korszaknak nem eszméi voltak, hanem mocskos hatalomgyakorlási technikái. Az eszmeisége a taktikán alapult, és az "élcsapat" éppen aktuális érdekén. Ez az, amit most is látunk.

„Kommunistából nem lesz szalonna” így szól a közmondás, és ez így is van most is. A kommunista pillanatnyi érdeke mentén bárkit képes kiszolgálni, tök mindegy neki, hogy a globális tőkét, vagy Moszkvát. Egy dolog a lényeg számára, hogy a hatalmi pozícióját bármi áron megtartsa itt az országban, és a nép zsírján jól éljen.

Teljesen mindegy neki, hogy éppen milyen eszmékről van szó. Ugyanúgy hangoztatta a kommunista valamikor a balos szlogeneket, még Moszkva idejében, mint ahogy most a liberális jelszavakat, a globál tőke uralma alatt. Adott esetben még a keresztyénséggel is kokettál, de az igazi istene az önzés...


Rosta, szerintem Exrefis úgy értette (Ex, javíts ki a ha tévedek) hogy az eszmék ebben az esteben az egyszeri emberben élnek tovább.

Azt hiszem, hogy ami a hatalmi elitnek kovácsolt ideológia, hatalmi eszköz, az másnak (pl aki ebben nő fel) lehet valódi eszmény. Sőt, ha választanom kellene a nagyon Kádárista (Horthysta, akármista) elit és a kicsit Kádárista (Horthysta, akármista) társadalom között, akkor inkább az elöbbit választom. Egy egészséges társadalom hamarabb talál módot a saját elitjének megtisztítására mint a politikai-erkölcsi középszerbe ragadt tömegek.

...és azt ne merd mondani, hogy egy nagyon Kádárista elittel megvert kicsit Kádárista társadalom vagyunk, mert ez hozzád képest is pesszimista vélemény lenne!!! :D

Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 04., kedd 22:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Blue highway ACE írta:
Azt hiszem, hogy ami a hatalmi elitnek kovácsolt ideológia, hatalmi eszköz, az másnak (pl aki ebben nő fel) lehet valódi eszmény. Sőt, ha választanom kellene a nagyon Kádárista (Horthysta, akármista) elit és a kicsit Kádárista (Horthysta, akármista) társadalom között, akkor inkább az elöbbit választom. Egy egészséges társadalom hamarabb talál módot a saját elitjének megtisztítására mint a politikai-erkölcsi középszerbe ragadt tömegek.

...és azt ne merd mondani, hogy egy nagyon Kádárista elittel megvert kicsit Kádárista társadalom vagyunk, mert ez hozzád képest is pesszimista vélemény lenne!!! :D

Blue


Kedves Blue, nem ugyanúgy látjuk a dolgokat, de hát ez természetes is. Például nekem a "kádárista" nem nagybetű, és ezzel nem vagyok egyedül, talán még a nyelvészek is osztják a véleményem. Gondolj arra, hogy a marxista az kisbetű!

Amikor azt mondod, hogy egy bármilyen eszményhez ragaszkodó, ezáltal egészséges társadalom, hamarabb módot talál arra, hogy megtisztítsa az elitjét, mint egy középszerbe ragadt társadalom, akkor egyfajta törvényt állítasz fel. Eszerint az eszmények milyenségétől függetlenül, az eszményekhez való általános erős ragaszkodás függvényében tisztítható meg egy társadalom elitje, egészséges a társadalom általában.

Azt feltételezed tehát, hogy például a nagyon rossz eszmények mentén szocializálódott társadalom is képes az elitjének a megtisztítására, ha a rossz eszmények erősen hatnak egy társadalomban. Ha ezek a rossz eszmények csak alig hatnak, akkor viszont nem képes a társadalom megtisztítani az elitjét. Ez szerintem nem így működik.

Az igaz inkább, hogy az elit, és a társadalom egyfajta kölcsönhatásban van egymással. Az elit eszményeket ad a társadalomnak. Lehet mondani, hogy egy rossz elit az egészséges társadalom ellenére nem vezetheti a társadalmat egy rossz útra, amint említetted. Vagy mondjuk egy nem egészséges társadalomnak is kialakulhat szerencsés esetben egy egészséges elitje, amely segít a társadalmat kihúzni a kátyúból. Előfordulhat olyan, amikor egy rossz elit egy nem egészséges társadalmat vezet végletesen rossz útra. Ugyanakkor én nem állítanék fel törvényszerűségeket, csupán feltételezek, hiszen bőven van ellenpélda is.

Feltételezésem szerint nagyon fontos, hogy milyen eszmények hatnak a társadalomra, mi a közmegegyezés, és milyen eszmények vezetik a társadalom elitjét, a társadalom milyen eszmények szerint él.

A kádári korszak, de általában a marxisták nagy vétke az volt, hogy az ország élén álló, erkölcsi tartással bíró elitet megsemmisítették. Helyére gátlástalan, erkölcstelen elitet tettek, vagy esetleg valamiféle marxi eszményeket magáénak valló elit került oda, nőtt fel az idők folyamán. Sajnos azonban ezen marxista eszmény annyiban különbözik csak a gátlástalan erkölcstelenségtől, hogy ragaszkodik ahhoz, hogy megideologizálja ugyanazt a gátlástalanságot, és erkölcstelenséget.

A társadalom hiába volt egészséges, nem tudta elzavarni ezt a rossz elitet, hiszen a világ legnagyobb hadserege nem engedte ezt. A társadalom mára nem heverte még ki a gátlástalan erkölcstelenek által vezényelt 50 évét. A társadalomnak össze kell még kapnia magát. Számomra erről szól a mi történetünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 05., szerda 10:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Blue highway ACE írta:
Rosta, szerintem Exrefis úgy értette (Ex, javíts ki a ha tévedek) hogy az eszmék ebben az esteben az egyszeri emberben élnek tovább.

Inkább példálózok. :)
Ma a magyarok pontosan úgy viselkednek mint a zsidók az egyiptomi kivonulás után. Természetesen nem a rabszolgaság eszméjét sírják vissza, hanem a garantált nyomort, a létbiztonságot és nem becsülik a szabadságot. A rabszolgaságbeli nyögésüket meghallgatta Isten és megszabadította őket, de ezt hirtelen elfelejtették a pusztában és visszavágytak a rabszolgaság húsosfazeka mellé.
Ugyanez van nálunk most. A magyar nép évszázadokig küzdött a szabadságért, maj egyszer csak az ölünkbe pottyant 17 éve és nem tudunk vele mint kezdeni. Szolgaság által megnyomorított lelkű beteg nép vagyunk, aki nem tud mit kezdeni a szabadságával, nem akar küzdeni, versenyezni, a gondoskodó (korábban utált) hatalomra állambácsira vágyik.
Magukat jobboldalinak mondó tömegek sírják vissza a "szocializmus vívmányait" az egy állami egészségügyet, nyugdíjat, állami vállalatokat szolgáltatásokat, "ingyen" egyészségügyet, oktatást, ártámogatott gázt, villanyt, üdülést stb.
Persze, hogy nem a kommunista eszméket sírják vissza közvetlen, hanem az eszme gyümölcseit "vívmányait", azokat a vívmányokat, amelyek egyébként csődbe vitték törvényszerűen az országot.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 05., szerda 12:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ez a párhuzam az egyiptomi rabsággal kapcsolatban nem helytálló. Mi nem a szabadságra jutottunk a rabságból, hanem újra rabságba kerültünk. Moszkva rabsága helyett a globál tőke rabsága ereszkedett ránk. Azért nem tűnik fel a váltás, mert ugyanaz az elit vezényli ezt is. Aki a mai állapotot szabadságnak mondja, az nem mond igazat.

A kommunizmusnak nem voltak olyan gyümölcsei, amire hivatkozol. Jó lett volna, ha gyümölcsei lettek volna, de semmi sem volt.

Ami az általad említett ingyenes egészségügyet illeti, már a Horthy korszak bevezette azt a társadalombiztosítást, amely a befizető családfő jogán a teljes család egészségi ellátását finanszírozta. Nem kádárista örökség. Az ingyenes oktatás szintén Horthytól eredeztethető. Nem kádárista örökség. Az üdültetés nem tudom hogyan jön ide, de a három évente felhasználható 100 dolláros utak nem nevezhetők üdültetésnek. A vállalatok üdültetése szintén nem kádári találmány. Nem volt itt semmiféle vívmány, nem értem, miről beszélsz. Nincs hová vissza menni, nem volt itt semmiféle húsosfazék.

Ma annak a minumumnak az ellopása, lerombolása történik, amely a kádárizmus ellenére is a nép munkájából megmaradt. A népnek nem az a baja, hogy nem tud mit kezdeni a szabadsággal, hanem az, hogy ez a balkáni, mocskosan önző elit teljes rabságba akarja szorítani még az unokáit is. Privatizációról hőbörög még mindig, Európa legprivatizáltabb gazdaságában ez az elnyomó elit. Sorban mindent kilopnak alólunk.

Egy beteg társadalom védtelen a romlott elitjével szemben… :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 05., szerda 13:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Ez a párhuzam az egyiptomi rabsággal kapcsolatban nem helytálló.
Pedig nagyon ordít az analógia. És feltehetőleg a következmányei is hasonlóak lesznek. Isten nem változik.

Idézet:
Mi nem a szabadságra jutottunk a rabságból,
De. Jelenkori politikai szabadság abban áll, hogy a vezetők leválthatók. A szavazó szabadon megválasztja az elitjét. Olyan az elit, amilyen a társadalom. Abban igazad van, hogy a mai (szerintem a korábbiak is) elit romlott. Tudom, szerinted csak a regnáló hatalom, de a romlott elithez az ellenzék is hozzátartozik.

Idézet:
Ami az általad említett ingyenes egészségügyet illeti, már a Horthy korszak bevezette azt a társadalombiztosítást, amely a befizető családfő jogán a teljes család egészségi ellátását finanszírozta.
Ebben a mondatban benne foglaltatik az óriási különbség, ami a kádári meg a korábbi rendszer között volt e tekintetben. Kulcsszó a: befizető .
A kádárrenszer a nembefizető lumpen potyautasoknak is biztosítja a juttatásokat. Nekik valóban ingyen van. A befizető meg nyög. Ez a vérlázítóan igazságtalan.

Idézet:
Nem kádárista örökség. Az ingyenes oktatás szintén Horthytól eredeztethető.
A felsőoktatás nem volt ingyenes, a közép sem.

Idézet:
Egy beteg társadalom védtelen a romlott elitjével szemben… :(
Ez sem igaz. Nem tehetetlen, de egy megromlott társadalom csak romlott elitet tud kitermelni. Egyébként az elitünk több évszázada romlott és következetesen rosszul dönt stratégiai kérdésekben. Ez okozta, hogy lúzerországgá váltunk és nem más külső erők, népek stb.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 05., szerda 19:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Ex!

Idézet:
A kádárrenszer a nembefizető lumpen potyautasoknak is biztosítja a juttatásokat. Nekik valóban ingyen van. A befizető meg nyög. Ez a vérlázítóan igazságtalan.



Az nem úgy volt, hogy a rendszerváltással lettek lumpen potyautasok?
Hiszen előtte nem lehetett, mert ha három hónapig nem volt munkád, igencsak bevittek mint KMK.Nem volt segély, nem volt koldus, nem voltak
munkanélküliek.Ezt én úgy látom, hogy mind a rendszerváltás hozta.

Nem jól látom?

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 05., szerda 22:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Pedig nagyon ordít az analógia. És feltehetőleg a következmányei is hasonlóak lesznek. Isten nem változik.


Igen, van ilyen. Az országnak rabság, egyeseknek meg a rablás szabadsága. Csak nem tudom miért kellett ehhez Istent belekeverni... :(

exrefis írta:
De. Jelenkori politikai szabadság abban áll, hogy a vezetők leválthatók. A szavazó szabadon megválasztja az elitjét. Olyan az elit, amilyen a társadalom. Abban igazad van, hogy a mai (szerintem a korábbiak is) elit romlott. Tudom, szerinted csak a regnáló hatalom, de a romlott elithez az ellenzék is hozzátartozik.


Csak tájékoztatlak arról, hogy a szabadságfogalmadban valami nagyon hibádzik, hiszen Hitlertől kezdve a fél világ diktatúráját demokratikus keretek között, szabadon választotta, és választja a népe. Sokszor még le is válthatók. Csak éppen nem az igazi vezető lesz megválaszva, mert a háttérből irányítanak illegitim módon. Mint nálunk jelenleg....

exrefis írta:
Ebben a mondatban benne foglaltatik az óriási különbség, ami a kádári meg a korábbi rendszer között volt e tekintetben. Kulcsszó a: befizető .
A kádárrenszer a nembefizető lumpen potyautasoknak is biztosítja a juttatásokat. Nekik valóban ingyen van. A befizető meg nyög. Ez a vérlázítóan igazságtalan.


A Horthy korszakban, ha az apa dolgozott, akkor a jogán mindenki kapta a társadalombiztosítást. Gyerekek, felség. Ma a feleségnek nem jár, rosszabb tehát, mint a Horthy korszak. Ma a dolgozók nagy részének nem fizetnek társadalombiztosítást, hanem zsebből fizetnek. Ha beteg, dögöljön meg.

exrefis írta:
A felsőoktatás nem volt ingyenes, a közép sem.


Ezt jó lenne, ha alátámasztanád valami linkkel.

Érdekes, hogy máskor milyen keményen szapulod az egyházi iskolákat, most meg eszedbe sem jutnak. Pedig a Horthy érában óriási részt vállaltak az oktatásban az egyházi iskolák, melyek működését az állam kvótákkal egészítette ki.

Ma akkora az esélye egy tehetséges tanyasi gyereknek bekerülni az ELTE-re, mint birkának a forma 1-re. A Horthy féle rendszerben százszor nagyobb volt az esélye egy ilyen gyereknek.

exrefis írta:
Egyébként az elitünk több évszázada romlott és következetesen rosszul dönt stratégiai kérdésekben. Ez okozta, hogy lúzerországgá váltunk és nem más külső erők, népek stb.


Te csak tudod, hogy az elitünk mennyire volt romlott a történelme folyamán. Gondolom romlott volt a reformkorban egységesen. No meg a kiegyezést követő hatalmas országépítés idején is. Meg romlott volt egységesen, amikor Trianon után herlyreállt az ország. No meg később Orbán alatt is romlott volt az elit, amikor a bezzeg ország voltunk. Gyurcsány is ilyeneket szövegel... :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 12:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Érdekes, hogy máskor milyen keményen szapulod az egyházi iskolákat, most meg eszedbe sem jutnak. Pedig a Horthy érában óriási részt vállaltak az oktatásban az egyházi iskolák, melyek működését az állam kvótákkal egészítette ki.

Hihi!
Már megint a fantom vitatkozásod. :)
Egy sort sem tudsz mutatni, hogy keményen szapultam volna az egyházi iskolákat. Ez csupán a te előítéleted, mi szerint én olyan vagyok, aki az egyházi iskolákat szapulja. :)
Én is egyházi iskolába jártam anno az átkosban, és a gyerekem is egyházi iskolába jár jelenleg. :)
ex
u.i: Egyébként bizonyos egyházi iskolákat (főleg a háború előtti időszakból) lenne okom szapulni, meg úgy általában is az iskolákat. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 13:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ha már hírek topic, akkor itt egy cikk, amivel egyetértek.:
http://www.hirszerzo.hu/cikkr.fideszes_ ... 51537.html
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 15:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Hihi!
Már megint a fantom vitatkozásod. :)
Egy sort sem tudsz mutatni, hogy keményen szapultam volna az egyházi iskolákat. Ez csupán a te előítéleted, mi szerint én olyan vagyok, aki az egyházi iskolákat szapulja. :)
Én is egyházi iskolába jártam anno az átkosban, és a gyerekem is egyházi iskolába jár jelenleg. :)
ex
u.i: Egyébként bizonyos egyházi iskolákat (főleg a háború előtti időszakból) lenne okom szapulni, meg úgy általában is az iskolákat. :)


Jellemző, hogy rendszeresen még arra sem veszed a fáradtságot, hogy csak egy hozzászóláson belül ne kerülj önmagaddal ellentmondásba.

Nem kereslek vissza, de jól emlékszem a panaszaidra, miszerint a Refi osztályokban általában csak egy-két keresztyén volt. Ezt általánosítottad minden történelmi egyház iskolájára. Csodálom, hogy neked nem jutnak ezek a sírámaid eszedbe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 19:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Április elsejétől az eltartott közeli hozzátartozók és az alkalmi munkavállalók is csak járulékfizetés fejében vehetik igénybe az egészségügyi ellátásokat. Az előzetes híresztelésekkel ellentétben a potyautasok nem az esetleg igénybe vett orvosi ellátás térítési díját, hanem az összes elmaradt járulékot kötelesek utólag megfizetni.

A nem fizetőket átadják az APEH-nek

A jogviszony-ellenőrzéskor kiszűrt betegek adatait az OEP január elsejétől köteles átadni az Adó és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalnak. Az APEH ezt követően vizsgálatot kezdeményezhet az érintettel szemben, és az elévülési időn belül behajthatja az összes elmaradt járulékot. Eltartott hozzátartozók esetében ez azt jelenti, hogy 2007. április elsejétől kezdődően követelhető tőlük az elmulasztott járulék pótlékkal növelt összegének a megfizetésére.


Haj, haj, haj vagyis ájvé córesz!

Ja, és ez nem elég!!!

Április elsejétől viszont - a munkabalesetet kivéve - egészségügyi ellátást sem lehet már az alkalmi munkavégzés alapján igénybe venni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség