Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 21:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
(})(}) mindkettőtöknek. Köszi az aggódást!
Tegnap ronda napom volt a suliban. Meg az esténk se volt olyan vidám.
Ma jobb napom volt bent, de a tegnapi randa kudarc kicsit helyrerakott abból a szempontból, hogy azért ne legyek magammal annyira megelégedve mint tanár és mint munkaerő. Egyre kevesebb kollégámnak vagyok szimpatikus. És az a gáz, hogy még igazuk is van. Van egy nagyon durva elrettentő példa gyerekem, akit különösen hülyére neveltek a kedves szülei. Nem vidám látvány. Persze pedagógusgyerek. Brrrrr. Cakkos idegzetű pedagógusok cakkos idegzetű gyereke :((((. Ma délelőtt rossz hírt kaptam, ami olyan közvetlenül nem érint, de közben igenis mégis érint. Kiderült, hogy másnak is vannak bajai, méghozzá komolyabbak, mint nekem. Bent normálisabb napom volt (ma csak a sajátjaimmal voltam, nem kellett összevonnom, és ki tudtunk menni az udvarra).
Jövő kedden lesz egy kézműves-délután, ahol nekem is vállalnom kellett valamit. És hét elején, mikor próbálgattam a mintadarabomat (díszdobozt csinálok oroszlánmintával), még örültem, hogy ilyen kellemes dolgok a munkaköri kötelességeim, más, aki hülye számoszlopokat ad össze, vagy mit tudom én mit csinál, hogy örülne az oroszlános díszdoboznak. Most meg, hogy közeleg, őszintén és egyre inkább félek tőle. Azt hittem, ha a kezdő kategóriában vállalok valamit, majd sok kis aranyos gyerek fog jelentkezni hozzám, erre nem, a lökött nagy fiaim jelentkeztek. Megint ők. Keddig olyan tökéletesre kell szárítanom egy rakás narancskarikát (az az oroszlán sörénye, utána a karikát átszúrva ráhímezve három gyöngy szemnek-szájnak), hogy megfogja a ragasztó.
Voltam ma könyvtárban, és hülyeség, de megmámorosodtam a szabadságtól, hogy most azt veszek ki, amit akarok, és azt olvasok, amit csak akarok! És azéris kivettem Adamik Tamás Római irodalom az aranykorban c. könyvét. Miért ne olvashatnék az aukorokról, hogy miket csináltak, és miket írtak, és milyen hatással voltak, meg ilyenek???? El is olvastam belőle a buszon Cicero életrajzát és munkásságát. Kivettem még egy eddig számomra ismeretlen Asimovot, és a Nap birodalmát, amit filmen láttam, és nagyon nagyon tetszett. És el is kezdtem olvasni visszafele. És könyvben is jó. Ugyanaz a hangulat jön át belőle, mint a filmből. Hitelesen, jól megírt, önéletrajzi ihletésű könyv.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. dec. 13., csütörtök 21:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 21:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Hehe. Elolvastam, amit írtam, és kicsit hülyén jön ki :). Nem hátulról visszafele olvasom a könyvet, hanem visszafele a buszon kezdtem bele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 21:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
tudod: a TUDÄS hatalom, a NEM TUDÄS nyugalom!!!

en NEMMM vok nyugodt! :(


Ha jó a megérzésem, azt akartad mondani, hogy nem vagy a NEM TUDÁS állapotában. Tehát a TUDÁS állapotában vagy, esetleg a helyes gondolkodás állapotában. Amint Platon mondta, merthogy szerinte ez a három kategória létezik.

Lehet, hogy irigykednünk kellene rád, meg az Exrefisre?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 22:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Te nagyon ki vagy hegyezve erre a túristára, pedig most az egyszer nem általánosságban értette, csak arra, hogy sejti, mi van velem. Jól esik nagyon. Jó fejek ezek mindketten! Dehogy kell irigykedni.
Most esik le, hogy ha Ezüst idenézne, azt hinné, bántani akarom, kicsit hülyén néz ki, hogy őt emlegetem elrettentő példaként. Pedig egyrészt dehogy akarom bántani, nagyon is szeretem. Másrészt meg nem is róla beszélek, csak valamiről, amit az ő gondolkodása belőlem vált ki. Vagyis tulképp magamról. Csak ezt muszáj rejtjelezve csinálnom, mert ez nem egy névtelen-titkos napló, ahova azt írok, amit akarok. Választhatok, hogy olyan napló legyen-e, ami az életem legjelentéktelenebb eseményeit tartalmazza félpoénos, jópofának szánt sorokba rendezve, vagy rejtjelezek időnként. Ezt most akármilyen formában, de muszáj volt leírni, hogy meg ne buggyantson engem ott belül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 22:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Olvasom, hogy szereted Asimovot. Ezek szerint érdekel a sci-fi. Én is szerettem valamikor. A fellelhető összes sci-fi könyvet, és folyóíratot kiolvastam, amikor még nem a fantasy-k mentek. A munkahelyen a belső neten, az apróhírdetések közé feltettek egy teljes Galaktika sorozatot. Sajna százezer felett kínálják a kb 280 lapot, így csak csámcsogok, ha rá gondolok... :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 22:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Igeen, a sci-fik nagyon jók! De jó, hogy te is szereted :D. Asimovot én azért szeretem különösen, mert nagyon sokszor fedezhetők fel keresztény gondolatok a könyveiben. És emiatt aztán nagyon kíváncsi lennék Lewis sci-fijeire is.. te nem ismered őket véletlenül? A Galaktika-sorozat, az lehet, hogy megéri ezt az árat. hú. Nekem egyetlenegy hozzáférhető belőle valahol (talán a nagymamámnál), aminek a mellékletében volt egy ilyen "lapozós"-regény, ami azt jelenti, hogy a történetnek sok változata van megírva, és te döntöd el, mi legyen legközelebb, csak a megfelelő oldalra kell lapozni :).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 22:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Régen a sci-fi nagyon népszerű volt. Nem voltak számítógépes játékok, rajzregények, klippek, stb., eléggé ingerszegény lenne az a világ a mai fiataloknak. Én például nagyon vártam már, mikor jelenik meg az újságos polcán a soron következő Galaktika. A sógoromnak is majdnem a teljes sorozata megvan.

Vagy 7 évvel ezelőtt náluk nyaraltunk a falusi házában, ahol tartja ezeket az újságokat. Esténként csuda jókat olvasgattam a régi történeteket... :)

Emlékszem, milyen jók voltak a krimik. Agatha Christie olvasgatása egy kis konyak szürcsölése közben milyen jó is volt.

Na és a bűnösen izgalmas Tarzan könyvek. Na és a sokszor olvasott Rejtő könyvek... :)

Az irodalomtanárnőm teljesen rosszul volt, amkor bevallottam, hogy ilyesmiket olvasok... :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rosta 2007. dec. 13., csütörtök 22:40-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 22:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:):).
hosszú álmos nyári délutánokat olvasással tölteni. hmm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 22:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ma csak azt olvasom, ami hasznos, vagy ami értékes. Ritkán jut időm bűnözni egyet... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 14., péntek 13:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Hát, én a konyaktól lennék rosszul. de nagyon! Meg az örömtől, ha kiderülne egy-egy gyerekről, hogy önként olvas. bármitis. Mi ebből a tanulság? Minden rossznál van még rosszabb? A te tanárod hogy meglepődött volna, ha azt mondod neki, hogy eljön az idő, mikor örülni kell, ha Tarzant olvas valaki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 14., péntek 13:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Nem tetszik ez az állandó szkander itt. Meg sehol se. Mindenki azt bizonygatja, de folyamatosan, hogy mennyivel inkább megérdemli a világot, mint a másik. Legszívesebben indítanék egy topikot az íkúról, mint ahogy Endi indított az iskolai végzettségről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 14., péntek 14:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nem találom azt az Endi topikját- hol van?

Kamilla különben, ha van kedved, indítsd el ezt az íkús topikot...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 14., péntek 15:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Még a régi fórumban volt. Olyasmi, hogy számít-e az iskolai végzettség. És még gondolkodom, hogy indítsam-e, nincs kedvem felvenni most meg Endi szerepét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 15., szombat 19:16 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 13:13
Hozzászólások: 260
Lewis sci-fijei témához:

én a trilógiájának az első kötetét vettem meg, és olvastam, A csendes bolygót... és bár nem vagyok nagy sci-fi mániás (azért vettem a könyvet, mert Lewis, nem azért, mert sci-fi...) szóval mindenesetre tetszett :)
és tervezem a másik két rész megszerzését is...

De a Narnia sorozat nagyon bejött nekem, azt tudom ajánlani mindenkinek, szinte korosztálytól függetlenül...

dorcsi.benéztem :)

_________________
"Őrizz engem, mint szemed fényét, rejts el szárnyaid árnyékába!"
Zsolt. 17,8


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 15., szombat 22:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erre a Lewisre kezdek kíváncsi lenni, merthogy látom, hogy hivatkozási alap. Utánanéztem a Wikipédiában, és látom, hogy abban a korban nem jelentek meg a könyvei, amikor én a sci-fiket olvastam. Gondolom azért, mert direkt keresztyén témájú könyveket írt. Látom, hogy Tolkien-el volt barátságban. A Gyűrűk urát már régen kiadták, Lewist meg nem.

Érdekelne, hogy milyen témájú, jellegű sci-fiket írt Lewis. Leírnátok?

Szia Dorcsi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség