Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 32  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 24., szombat 14:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
GABRIEL777 írta:
Kedves Cilla

Idézet:
Mondanál nekem egy multit,ahol kizárólag csak silány minőségü termékeket árulnak,és nincsenek ott a polcokon a jó minőségű de drágább termékek is ?

Bevallom én még ilyenben nem jártam,ezért kiváncsivá tettél.

Ha pld. a Tescot nézem ott mind az olcsó silány minőségű termék mind a jó minőségű de így értelemszerűen drágább termék is megtalálható
.

Szia kedves Gabriel!

Félreértettél, mert nem azt mondtam, hogy mind silány, de kb.70% igen.
Pl., vöröshagymát szerettem volna venni, természetesen az olcsóbból.Nem tudtam, mert körülötte bogarak hemzsegtek, végül legyőztem az undoromat, odanyúltam és szét vannak rohadva!!!
Na most mitől kellene, hogy olcsóbb legyen?Attól, hogy kisebb, attól, hogy nem annyira formás, attól, hogy nem annyira csípős, de nem attól, hogy rohadt.


Idézet:
Az,hogy melyiket válassza a vásárló,az pedig teljessen rá van bízva.

A Tescónál maradva,igazatok van abban Rostával,hogy nyugaton nem tehetné meg azt a Tescó amit itt megenged magának.

De ehhez nagyban hozzá járul az amiről már írtam előzőleg,hogy a magyarok közelről sem olyan tudatos vásárlók mint pld,a tölünk nyugatabbra levő vevők,és ezzel a multik is tisztában vannak.


Én olyan tudatos vásárló lennék, ha megengedhetném magamnak.:*:
De akkor sem veszem, ami lejárt vagy átcimkézett vagy rossz, mert olcsó.Azt nem szeretem, mert valaki szegény hülyének is nézik, és ez természetesen nemcsak a multikra vonatkozik.


Idézet:
A másik az ellenörzés és a számonkérés hiányosságában keresendő ami az államiszervek részéről áll fenn.

Én úgy látom,hogy ez a két ok teszi lehetővé a nyugati országokhoz képest,az itteni silányabb minőségű szolgáltatást a multik részéről.
Ami azért mindig javul a meglátásom szerint.


Igen, ezt nem értem, hogy miért engedik meg.Arról volt szó, hogy akik romlott árut árúsítanak, azokat az üzleteket bezárják.Én már bezártam volna egyet-kettőt, először egy hétre, utána két hétre....Biztos változna a helyzet.

Idézet:
Egyébként pedig,természetessen nem a multik azok akik többségében lejárt szavatosságú ,átcimkézett árukat árusítanak,hanem a kevésbé szemelött levő kiskereskedések.


Éppenhogy a kiskereskedők ezt nem annyira tudják megcsinálni, mert eleve ők drágábbak mint a multik, és nekik muszáj jó vagy elfogadható minőségű árut adni, különben legközelebb nem megy vissza a vevő.

Összeségében, ha valóban ellenőríznék akkor itt is más lenne a helyzet, mint ahogy nem engedik meg más külföldi országokban.
Lenne mondjuk paprika olcsó, ami gázokkal érlelt ami olcsó, és lenne szabadföldi ami drágább.Lenne tápos csirke, és lenne kukoricán felnőtt..
De itt nincs olyan.Találsz ehető, még ehető és ehetetlen, és ettől függően alakulnak az árak.

Persze azért be lehet vásárolni, de nagyon meg kell nézni mindent, hogy mit veszel, és hogy az olcsó, tényleg olcsó???

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 24., szombat 18:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Cilla

Én,úgy gondolom,hogy a bölcs vásárló,müszaki cikket vag ruházati cikket vagy hús és hentesárút vagy zöldséget ,kizárólag az erre szakosodott megbizható üzletekben vásáról,ha megteheti.

A Tescóban pedig azokat a csomagolt árukat veszi meg amik más kiskereskedelmi egységekben drágábbak lennének.

Abban igazad van,hogy ha a hatóságok,pld így karácsony elötti időben bezárnának 1-2 hétre egy két multit a sorozatos szabálytalanságra hivatkozval,akkor rövid időn belül a hazai multik is a nyugati szinvonalon teljesítenének nálunk is.

Ugyanakkor ezzel nem csak a multik hanem az állam kasszáját is apasztanák,talán ezért sem szánják el magukat ilyen drasztikus lépésre az állami szervek.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 25., vasárnap 08:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
GABRIEL777 írta:
Egyébként pedig,természetessen nem a multik azok akik többségében lejárt szavatosságú ,átcimkézett árukat árusítanak,hanem a kevésbé szemelött levő kiskereskedések.


Szerintem kár ezen vitatkozni. Például a Tesco-nál sosem vettem húst, pedig nem sok húsbolt van a városunkban, mert, ha csak a pult közelébe mentem, elfogott az émelygés olyan szag volt. Néhány próbálkozás elég volt ahhoz, hogy elvegye a kedvemet a vásárlástól, annak ellenére, hogy jó árakat írtak a cédulákra. Aztán a minőségellenőrzési főfelügyelet, vagy valami hasonló főhatóság több 100 milliós büntetést nyomott a Tesco nyakába, és érdekes módon azóta normális húsárut lehet kapni itt is. Veszem is.

Itt is arról van szó, mint korábban, hogy gazdálkodni, gondoskodni kell a központi szerveknek, mert ha a multik érzik, hogy bármit megtehetnek, akkor meg is teszik. A verseny nem tiszta, és a multik kihasználják ezt, főleg, ha a kormányzat aszimmetrikusan besegít. Az például hallatlan, hogy a világon a legkisebb arányban vesznek részt a multik a közteherviselésben. Azzal az állami segítséggel, amit a multik kapnak, lásd Hankook, 10x annyi munkahelyet lehetne teremteni, és még hozzá itthon maradna a haszon is, nem vinnék ki az országból.

Nyilván van szükség a multikra is, de nem ilyen formában, mint most, hogy például az EU-s pénzek java része a multikhoz vándorol. A kormány nem is, mint egy lakáj, hanem, mint jó tettestárs kiszolgáltatja minden forrásunkat a multiknak. Pénz, paripa, posztó, az mind a multiké. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 02., vasárnap 00:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ahogy Egerszegi hirtelen csak a fél ország egérkéje lett, úgy tűnik, hogy a Grosicsot sem ismeri már fel az országnak az egyik fele. Persze lehet, hogy túlpolitizálom a dolgot, mert tényleg ennyire egyszerűek agyilag a rendőreink... :shock: :

Idézet:
A rendőrök nem ismerik Grosicsot?
2007. december 1. 16:17


MNO
A rendőrségnek is eljuttatja a kiadó a Grosics Gyuláról szóló életregényt, ugyanis tavaly augusztusban egy rendőr megtagadta a segítséget a legendás hálóőrtől azzal a mondattal, hogy: ki az a Grosics Gyula?


Az Apriori International kiadó ötezer példányban jelentette meg a Grosics Gyula életéről szóló, A Grosics című kötetet. A kiadó vezetője szerint a rendőrség mindenképpen kap egy példányt a könyvből.

– Tavaly augusztus 20-án az emlékezetes, óriási vihar után Grosics Gyulával botorkáltunk a romok között és segítséget próbáltam kérni egy rendőrtől – nyilatkozta Kiss Antal. – Odaléptem egy rendőrhöz, hogy segítsen nekünk, erre azt kérdezte: ki az a Grosics Gyula? Úgy érzem, egy példány megilleti a rendőrséget, hogy megtudják, ki is az a Grosics. Érdekes egyébként, hogy egy Luthon–Crystal Palace találkozón Angliában sorra jöttek oda a drukkerek Gyula bácsihoz és Jenő bácsihoz aláírásokért. Na, ez is különbség a két ország között.

(samsungsport.hu)



Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 11., péntek 18:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Korábban beszélgettünk az egészségügyről. Szóba került az amerikai egészségügy kapcsán a Moore film, a Sicko. Mivel még egyetlen tv sem vetítette itthon, és csak a mozikban látható, gondolom volt aki nem látta még a filmet. Akit érdekel, az alábbi linken megnézheti, még fent van:

http://igazsag.myip.hu/uj/Sicko.wmv


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 11., péntek 21:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
rosta írta:
Korábban beszélgettünk az egészségügyről. Szóba került az amerikai egészségügy kapcsán a Moore film, a Sicko. Mivel még egyetlen tv sem vetítette itthon, és csak a mozikban látható, gondolom volt aki nem látta még a filmet. Akit érdekel, az alábbi linken megnézheti, még fent van:

http://igazsag.myip.hu/uj/Sicko.wmv


Megnéztem, érdekes volt, köszi, hogy feltetted a linket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 16., szerda 22:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
El sem hiszem, hogy ez egy HVG cikk a Sicko-ról, és Moore-ról:

http://hvg.hu/panorama/20071010_sicko_m ... moore.aspx


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22., kedd 13:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
A provokátor talán kiábrándítja az amerikaiakat a nagyszerűségükbe vetett hitükből, de a hatás sajnos csak pillanatnyi.


Még annyit tennék hozzá, hogy sajnos minden marad a régiben.


Milyen jól illik ide a mai korhelyzetre is Arany János verse, és ebből is látszik, semmi sem változik.

Arany János: Civilizáció


Ezelőtt a háborúban
Nem követtek semmi elvet,
Az erősebb a gyengétől
Amit elvehetett, elvett.

Most nem úgy van. A világot
Értekezlet igazgatja:
S az erősebb ha mi csínyt tesz,
Összeül és – helybehagyja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 05., kedd 14:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Újra az egészségügy. Varga Domokos György levele

Idézet:
Egy Amerikában tanuló barátom küldte:

Sziasztok!
Tegnapelőtt kisebb problémák miatt el kellett mennem orvoshoz itt az
USA-ban.
Itt már régóta több biztosítós rendszer van.
Erről szólnék most néhány szót.

A biztosítónál van a pénz, ő az úr.
Ă� dönti el kifizeti-e az ellátását valakinek vagy sem.

Nekem is ez volt.
Elmentem egy kórházba, és átmentünk a kórház pénzügyi tanácsadójával a tárgyalóba, ahol ő felhívta a biztosítót, hogy fedezik-e a költségeket, vagy el kell-e küldjön.

Azaz hívta volna, mert az első telszám 7 perc zene után üzenetrögzítő lett.
A másik szám hasonlóan 7 percig mondogatta, hogy hívása nagyon fontos (very important)
számunkra majd kiment üzenetrögzítőre.

A biztosítási dokumentumon volt még egy telefonszám, ami nem ilyen esetekre van, de azt hívtuk ezután.

Megjegyzem, hogy biztosításom nem gagyi, az egyik legjobb amerikai, az
egyetememen ezt kötelező megkötni.

Szóval a harmadik telefonszámon találtuk valakit, de választ nem
kaptunk, csak at meg átkapcsoltak minket.

Összesen 5-ször kapcsolták át hívásunkat és már 57 perce lógtunk a telefonon, amikor azt a választ kaptuk, hogy várnunk kell holnapig.

(Ez a biztosítás nekem egy évre több mint 2OO ezer Ft.
Amerikai állampolgár osztálytársaimnak csurog a nyála, mert ők ennek a többszörösét fizetik.)

Másnap persze dehogy hívták fel a kollégát, hanem megint neki kellett telefonálnia.

A legnagyobb csodálkozásomra nem adta fel a kórház pénzügyi tanácsadója, hanem félvállról közölte, hogy mindig ez van, es hogy ez normális.

És örül, ha nem Indiában, vagy Bangladesben veszik fel a telefont, mert akkor olyan rossz angolsággal beszélnek, hogy alig érti.

Mikozben várakoztunk és hallgatta a zenét, volt időnk beszélni.

Megkérdezte, hogy Magyarországon több biztosítós rendszer van-e.

Mondtam, hogy meg állami az egeszsegugy, erre legnagyobb megdobbenesemre azt mondta:

"Ez azért van, mert Magyarország egy civilizált ország."

Szó szerint ezt mondta, az, aki itt Amerikában 23 éve dolgozik ebben a pozícióban.

Beszéltetni kezdtem, hogy fejtse már ki mit is ért ezalatt.

Példákat és konkrétumokat kezdett mesélni:

- Ha nekem most azt mondja a biztosító, hogy nem fizet, akkor csak úgy vizsgál meg doki,
ha leperkálok 2 millió Ft-nak megfelelő dollárt.

Micsoda?
Igen, mondta, mert külföldi vagyok, senki se garantálja hogy ha kiküldik a számlát,
akkor nem lépek meg azelőtt hogy kifizessem.

Ja és az orvos főnöke a biztosító, tehát ha ennek ellenére megvizsgál,
akkor kockáztatja az állását.

- Két helyről is hallottam már ilyesmit, és most ez a hölgy is mondott egy hasonlót:
műtét, a pácienssel komplikációk merülnek fel, és jön a biztosító embere,
hogy azonnal be kell fejezni a műtétet, mert lejárt a munkaidő.

De beszéltem személyesen is egy ilyen nővel, aki rákos volt, és a műtét során találtak még nála dolgokat, amiket mégsem szedhettek ki, mert a biztosító nem engedte, mert bejött és mondta, hogy be kell fejezni a műtétet,
nem fizet tovább.

Így hát összevarrták.
� maga mondta el.

- Mesél tovább a hölgy fülén a telefonnal, hogy volt egy másik embere, aki 35 évig folyamatosan biztosítva volt,
aztán munkahelyet váltott, de nem tudott azonnal, ezért volt 3 hónap amíg nem volt biztosítva, és
a biztosító ezért őt egy új ügyfélnek tekintette, és mivel általában a már fennálló problémákra nem fizetnek,
ezért ennek az embernek sem fizettek.

Döbbenet.

- Azt is hozzáteszi, hogy a 23 év alatt amíg itt dolgozott, még sose volt olyan hónap,
hogy valami szabályozás ne változott volna.

Azt mondja hogy sokszor ezek a biztosítók 2 havonta megváltoztatják a szabályzatukat.

És ha nem látod a kisbetűs részeket, nem figyelsz, hirtelen fizetheted magad a számlát.

- Azt is mondja, hogy volt olyan, hogy azt mondta a biztosító előre, hogy fedezi egy beteg ellátását,
aztán amíg lement a dolog, addig talált valami indokot, hogy miért nem fizet, és végül nem fizetett.

Belegondolok, hogy de jó volt eddig otthon, hogy CSAK a betegség miatt kellett szoronganom,
most itt azért is szorongok, hogy a biztosító fedezi-e költségeimet, vagy nem tudom mi lesz...

És hogy ha azt mondja fedezi, akkor utólag nem mondja-e mégse azt, hogy mégse.
Gondoljatok ebbe bele.

A profitérdekelt biztosítók célja, hogy minél több profitot termeljenek.
Ezt leginkább úgy lehet, ha mindenféle indokot találnak arra, hogy ne kelljen fizetniük.
Ezt pedig úgy lehet, ha mint gép működnek, és mindenféle empatikus emberi hajlamot kiirtanak.
Ez valami jó?

Úgy látom, hogy otthon azért pukkasztják le amennyire csak lehet az egészségügyet,
hogy egyhangúlag mindenki azt mondja, hogy ez így tovább nem maradhat.

És ekkor hozzák elő ezt az új rendszert amit senki sem ismer, ami az eddigi 5oo millió Ft kzpénz
propagandája szerint előrelépés.

Én azt mondom, hogy legyen magánbiztosító, de az lépjen be a piacra, és küzdje ki amit tud a piacon, szerezzen embereket, ne kelljen mindenkinek magánbiztosítóba belépni.

Miért adjuk oda nekik ingyen az egész piacot?

Ja és még valami:
Nem tudom hogy az USA szegény országnak mondható-e de itt minden második embernek nincs biztosítása,
mert olyan drága, tehát orvosi szolgáltatást nem tudnak igénybe venni.

Ez tényleg előrelépés lenne nekünk is?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 06., szerda 19:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Újra egészségügy.

Sajnos kivizsgálásra van szükségem. A körzeti orvos több más mellett laborba küldött vérvizsgálatra. Kértem a doktornőt, hogy a filléres prosztatarák vizsgálatot is készíttetse el legyen olyan kedves, merthogy koromnál, meg az ultrahang vizsgálat okán is veszélyeztetett vagyok. Erre ő sajnálkozva közölte, hogy a minisztérium nem engedélyezi a prosztatarák laborvizsgálat kiírását a körzeti orvonak, csak az urulógusnak. Valami olyasmit magyarázott, hogy az embereket csak felelőtlenné tenné, ha ilyen könnyen készülhetne prosztata rákvizsgálat.

Én magam már két éve halogatom az urulógusi vizsgálatot, nyilván nem egyedül vagyok így vele, és valószínüleg egy darabig még nem megyek, hacsak az ultrahang ki nem mutat valami gorombát.

Azon gondolkodtam el, hogy egy ilyen minisztériumi utasítás vajon hány ereje teljében lévő családapát hagyhat felelőtlenül, mulasztással megbetegedni, elpusztulni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 06., szerda 19:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Az egyházunk közzétette a véleményét a mai magyar egésszégügy kérdésében. Krisztus követői nem maradhatnak csendben, amikor már nagyon nagy a baj!

Idézet:
Bölcskei: A biztosítók nem ismerik a társadalmi szolidaritást
2008. február 6. 17:38


MNO
A szakszervezetek és az egyház feladatai abban közösek, hogy azokért emelnek szót, akik magukért nem tudnak – jelentette ki Bölcskei Gusztáv. Leszögezte: a Magyarországi Református Egyház fenntartását fejezi ki az egészségügyi magánbiztosítókkal szemben, mert azok nem a társadalmi szolidaritás elve alapján szerveződnek.


A Magyarországi Református Egyház fenntartását fejezi ki az egészségügyi magánbiztosítókkal szemben, mert azok nem a társadalmi szolidaritás elve alapján szerveződnek – hangoztatta Bölcskei Gusztáv, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke Budapesten tartott sajtótájékoztatóján.

Az eseményen a lelkészi elnök azért vett részt, mert a református egyház elfogadta a Munkástanácsok Országos Szövetségének azt a felkérését, hogy vegyenek részt az egészségügyi biztosítás átalakításáról szóló tárgyaláson. Ezen Bölcskei Gusztávon kívül jelen volt még Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke, Cser Ágnes, az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke, Fiedler Péter, a Liga Szakszervezetek képviselője és Toma Lajos, a Mentődolgozók Önálló Szakszervezetének elnöke.

A református püspök kijelentette: „A mai beszélgetés megerősített minket abban, hogy a magyar társadalom válaszút elé érkezett.” Kiemelte: a szakszervezetek és az egyház feladatai abban közösek, hogy azokért emelnek szót, akik magukért nem tudnak. „Emiatt vesszük magunknak a bátorságot, hogy megnyilatkozzunk a templom falain kívül” – tette hozzá Bölcskei Gusztáv.

A kormányzat nem hallgatja meg a társadalom nagy részének véleményét az egészségügyi magánbiztosítókkal szemben, ezzel felrúgja a társadalmi szerződést. Emiatt nem alakult ki a bizalom a kormány terveit illetően – állította. Ezzel kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy „nem nyílt lehetőség arra, hogy értelmes párbeszéd folyjon a kormány és a társadalmi szervezetek között”.

Bölcskei Gusztáv felhívta a figyelmet arra, hogy a társadalombiztosítás a társadalom belső szolidaritásának megnyilvánulása, ami miatt elképzelhetetlen a profitorientált, nem nemzeti alapon működő cégek megjelenése ezen a téren.

Az egészségügyi magánpénztárak ügyében „nem sok reménnyel”, de megkeresik a kormánypárti képviselőket is – tette hozzá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 07., csütörtök 09:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:
Újra egészségügy.

Sajnos kivizsgálásra van szükségem. A körzeti orvos több más mellett laborba küldött vérvizsgálatra. Kértem a doktornőt, hogy a filléres prosztatarák vizsgálatot is készíttetse el legyen olyan kedves, merthogy koromnál, meg az ultrahang vizsgálat okán is veszélyeztetett vagyok. Erre ő sajnálkozva közölte, hogy a minisztérium nem engedélyezi a prosztatarák laborvizsgálat kiírását a körzeti orvonak, csak az urulógusnak. Valami olyasmit magyarázott, hogy az embereket csak felelőtlenné tenné, ha ilyen könnyen készülhetne prosztata rákvizsgálat.

Én magam már két éve halogatom az urulógusi vizsgálatot, nyilván nem egyedül vagyok így vele, és valószínüleg egy darabig még nem megyek, hacsak az ultrahang ki nem mutat valami gorombát.

Azon gondolkodtam el, hogy egy ilyen minisztériumi utasítás vajon hány ereje teljében lévő családapát hagyhat felelőtlenül, mulasztással megbetegedni, elpusztulni?


Rosta, semmi halogatás! én is viszolygok minden szűréstől, de azért a kötelezőkre eljárok.
Tegnap jót mosolyogtam: koleszterincsökkentőt írt fel az orvos, amit a szlovének TULIP néven forgalmaznak.
De este addig keresgettem a neten, amíg megnyugodtam, hogy nem is olyan magas az érték, hogy arra valamit is szedni kell/a doktor úrnak nem fogom bevallani, hogy felülbíráltam a receptjét :oops:

egy vicc jut eszembe erről:

valaki mondja: időnként eljárok az orvoshoz, mert neki meg kell élni valamiből,...ha felír gyógyszert, azt kiváltom, mert a patikusnak is élni kell, de be nem veszem, mert nekem is élni kell.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 07., csütörtök 12:31 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Szia Rosta!

Elnézést, hogy beleszólok, de a prosztata az tényleg komisz lehet. Én a jómultkor voltam egy olyan allergiateszten, amelyet számítógépes elemzéssel csinálnak egy szegedi ntézetben. Azóta tökmagolajon élek és pár hét alatt negatív lettem.

Üdvözlettel: Zsolt


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 08:39-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 07., csütörtök 20:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika, Zsolt rendesek vagytok, hogy biztattok. Ha túl leszek ezen a bajomon, akkor igérem elmegyek.

Köszönöm mégegyszer! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 08., péntek 21:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Egészségügy mégegyszer.

Csak elmondom, hogy problémáim vannak a hasi tájékon. A körzeti orvosnőm szerint a gyomorfekélytől kezdve a vastagbélrákig minden földi jóban lehet részem, de nyilván ezt ő nem tudja kitapogatni, elküldött kivizsgálni. Kérem szépen, a gyomortükrözésre két hétre, a hasi ultrahangra még később kaptam időpontot. Szóval, ha netán bevérzene a gyomrom, és elpatkolnék, az egy természetes dolog lenne a mai viszonyok között.

Mivel nem csökkennek a fájdalmaim, már leinformáltam az egészségpénztáros hölgyet, hogy kb 11 ezerbe kerül ugyan, de rögtön elvégzik rajtam a vizsgálatot, a hasi ultrahangot, a kórházban meg megcsinálják a tükrözést. Hétfőig várok, ha nem javul az állapotom fizetek, merthát számláról megy a pénz, nem kp-t adok ki, ha kp-t kellene kiadnom, akkor tutira kivárnám az időmet, így viszont inkább gyorsan meg akarom tudni, hogy mi is a bajom.

Ha valaki ebből arra következtet, hogy a többiztosítós modellben el fog válni a szegények egészségügye a gazdagokétól, hát annak tökéletesen igaza van...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 32  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség