Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 02:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
rosta írta:
Ez a Pat Robertson az csóka, aki az ATV-n szokta vezetni a 700-asok klubját, vagy valami efféle műsort. Befolyásos ember, újságíró, politikus, evangelizátor is egyben.

Eléggé megoszó egyéniség. Pár hónapja valaki panaszkodott miatta, merthogy Robertson neheztelt az USA kormányára, hogy egy bérgyilkossal, vagy a CIA-al nem intéztetett el valami terroristát, vagy politikust. Meggyőződése, hogyha ő imádkozik valakiért, mondjuk egy rákos betegért a képernyőn, akkor az imája meghallgatásra talál. Ezt minden esetben nézői levelekkel igazolja utólag.

A könyve mindenesetre érdekes...


Szia kedves Rosta!

Igen ennyit kb. én is tudok Róla.Egyszer-kétszer belenéztem a műsorába.
Engem nem fogott meg.Nem úgy mint pl.Zimányi József akit ugyan nem láttam csak hallgattam, de annyira hozzám szólt, hogy egy óráig sírtam.
De biztos nagyon sok embert meg Ő ér el, és Ő vezeti el Krisztushoz.

Jó olvasást!

Üdv cilla :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 02:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Szia Cilla !

-Mi már "jobban" ismerjük egymást -talán- ? hiszen, barchobáztunk is Laughing ,

-ezért meg"merem" kérdezni Tőled,---- Te ismered a FIGYELŐT ? - ,
aki megFIGYEL bennünket ? Laughing Wink



Szia kedves Loisz!

Inkább ide válaszolok. :D

Figyelőt annyira ismerem, hogy egyszer találkoztunk, de azonkívül csak az itteni írásaiból ismerem.
Röviden:szép hangja van :D , de tényleg
megtért hívő, nem református, ezért vannak dolgok mint pl.gyermekkeresztség nagyon nem ért egyet.Amivel nem ért egyet azt is megmondja.
Régebben sűrűn írt a fórumra, tehát el tudod olvasni az írásait.
Én nagyon szerettem a hitépítő történeteket amiket hozott.
Bátran kérdezz Tőle.
Az "ellopta" szót, pozitív lehet érteni, mert ha nem ért egyet, akkor kerek perec megírja, hogy már pedig az nem úgy van.


Na most megpróbálom, hogyan tudod használni a quote]-t.Most mondjuk, csak ezt az egy mondatot akarom kiemelni. Kijelölöm a mondatot, úgy hogy bal egérgombot folyamatosan nyomom, és végighúzom azon a mondaton amit quote]-t közé akarok tenni.Ekkor sötét lesz az a mondat.
Utána rányomok a quote]-ra, és kész.Az a mondat már ki van emelve.


Idézet:
Na most megpróbálom, hogyan tudod használni a quote]


Az előnézetben pedig meg tudod nézni, hogy sikerült-e.Hú én mennyit próbálkoztam, pedig sokszor leírták, hogy hogyan csináljam. :*:

Sok sikert és üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 08:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Olvasta még valaki a könyvet? Gondolom Exrefis márcsak hivatalból is olvasta. Mi a véleméyetek róla?

Igen olvastam. Én általában szeretem PR-t, sok jó meglátása van, de pont ez a könyve már akkor sem növelte a tekintélyét a szememben. Az azóta történtek pedig végkép nem igazolják az akkori meglátásait ebben a témában.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 09:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
azért.... amit Carterről leírt... az OTT VAN rendesen...

a TÉNYEK érdekesek, az ÉRTELMEZÉS más kérdés...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 09:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:

Olvasta még valaki a könyvet? Gondolom Exrefis márcsak hivatalból is olvasta. Mi a véleméyetek róla?


én nem ismerem sem a könyvet, sem az írót, írhatnátok róla átfogóbban, ha érdemes, beszerzem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 10:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
rosta írta:

Olvasta még valaki a könyvet? Gondolom Exrefis márcsak hivatalból is olvasta. Mi a véleméyetek róla?


én nem ismerem sem a könyvet, sem az írót, írhatnátok róla átfogóbban, ha érdemes, beszerzem...


Vagy 10 éve vettem meg teljesen véletlenül a könyvet, akkor nagyon ledöbbentett. Most megint a kezembe került, és újra olvasom. Hát bizonyos értelmezésekkel én sem értek egyet, ugyanakkor fontosak azok a tények, amelyeket Robertson felsorol.

Egy nagyon kényes területéről beszél a mai politikának, a nemzetközi, hatalmi világnak a hátteréről, amelyről sok szóbeszéd kering. A legális, választott hatalmi erők mögött ténylegesen irányító, nem választott hatalmi erőről ír. Amúgy komoly politikai pizíciót töltött be a szerző az USA-ban. Ahogy Net2rist mondja, még Carternek is tanácsot adott a kormánya összeállításáról, az más kérdés, hogy mi is lett az ajánlatából. (Azt hiszem Net2rist erre céloz)

Szóval nagyon izgalmas könyv, és azért is érdekes, mert a Hitgyülekezet adta ki, és a Hack Péter fordította. Ha érdekel, lehet nyitok egy topic-ot a politikában a témáról. Én például a Figyelő véleményére is kíváncsi lennék a kérdésben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 13:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
azért.... amit Carterről leírt... az OTT VAN rendesen...

a TÉNYEK érdekesek, az ÉRTELMEZÉS más kérdés...

Arra már nem is emlékszem, hogy Carterről mit írt, nekem csaj az maradt meg, hogy az akkori realitásból akart mindent levezetni, illet az akkori realitásra akarta ráfeszíteni a próféciákat stb. A kommunista világösszeesküvést látta mindenütt és egyáltalán nem számolt azzal, hogy az a helyzet pillanatok alatt megváltozhat, vagyis a SZU összeomolhat. De mint láttuk összeomlott és maga alá temette PR akkori világrend látását is.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 15:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
rosta írta:
Ez a Pat Robertson az csóka, aki az ATV-n szokta vezetni a 700-asok klubját, vagy valami efféle műsort. Befolyásos ember, újságíró, politikus, evangelizátor is egyben.


Szerintem pont olyan hamis"próféta"mint Német Sándor és összeségében véve a karizmatikusok jelentős többsége.

A könyvét nem olvastam,az ATV-n hallgattam egypárszor a gazdasági és politikai okfejtéseit .

Alapvetően úgy látom,hogy jobban vonza evilág istenével való foglalatosság,mint a világ Istenével való együtlét.

Mindenesetre érdekes amikor az ATV-n előszőr a 700-as klubban ő osztja az észt,majd a következő müsor cime a többet ésszel"amiről mint a sátán megnyilvánulása a médiában már írtam,ez az az ominózus csaló játék amivel Német Sándor a bankszámláját dagasztja mások átverésével"ezután a müsor után pedig közvetlenül a vidám vasárnap c. Német Sándor mit gondol a világról c. müsort vetítették.

Láthatóan a sors Úra,szépen egybe rakta azt ami "össze tartozik".

"Ez persze csak az én véleményem"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 17:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Azt tudjuk, hogy fékezhetetlenül gyűlölöd NS-t, de tudnál mondani egy hamis próféciát tőle? :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 18:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
Azt tudjuk, hogy fékezhetetlenül gyűlölöd NS-t, de tudnál mondani egy hamis próféciát tőle? :)
ex


Hamis próféta = hamis tanító.

hamis amit a földi gazdagságról tanít és hamis amit a nyelvekenszólásról tanít"ez utobbi esetében azért már csiszolt az eddigi nézetein"

Régebben azt állította,hogy a nyelvekenszólást a sátán nem képes utánozni,ma már ha jól tudom ezt a nézetét azóta modosította.

Hamis az a tanítás,miszerint Isten azért nem pusztította el az emberiséget a II.VH-idején mert akadt azért még jó ember is.

Hamis az a tanítása,mi szerint az embert Isten minden betegségből kigyógyítja pusztán ima által"lehet,hogy már ezen a tanításán is csiszolt azóta"

És hamisnak tartom az utolsó idökkel kapcsolatos próféciáját is,ez utobbiról persze nincs értelme vitatkozni.
"De ha már,így szóba hoztad NS próféciáit,azt elárulhatnád,hogy melyek azok az Igék amelyekre alapozval NS,azt állítja ,hogy az emberiség utolsó párévében,amikor az antikrisztus trónra kerül nem lesznek ott a hívők mert Jézus kiemeli öket."Mindenesetre azt hirdetni a hiveinek,hogy nem kell azért félniek az utolsó idöktől,mert akkor már nem lesznek hívők a földön,elég nagy"bátorság"vagy inkább ostobaság.

Német Séndort pedig az állításoddal ellentétben nem gyülölöm"igaz ezt leírtam neked már jó párszor,szemlátomást mindhiába",hanem inkább sajnálom,mint mindenkit akit a hatalmi mámor önhitté tesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 20:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Először is a hamis próféta messze nem azonos a hamis tanítóval. A próféta meg a tanító egészen más dolog.
A fentiekkel viszon azon kívül, hogy magadról ismét kiállítottad a hamis tanú bizonyítványt, nem igazoltál semmit.
NS ezeket nem tanította, legfeljebb te akarod ráragasztani.
Az elragadtatásról meg én is kíváncsi volnék a ref. testvérek álláspomtjára.
A HGy-nek pedig nincs nincs fix időpont tanítása az elragadtatásról. A nagy nyomorúság előtti vagy közbeni elragadtatást lehet valószínűsítjük az Ige alapján.
ex

Erika légyszi javasolj egy helyet ennek a témának mert nem hiszem, hogy idevaló! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 20:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Részemről az érdekesség okán írtam a könyvről, nemigazán akartam belemenni hitgyülis dolgokba.

A könyv voltaképpen csupa politikum, emiatt gondolom, hogy legjobb lesz, ha nyitok róla egy topic-ot a politikában. Gabriel, ha a hitgyüliről akarsz írni akkor azt a más közösségeknél kellene megtenned. Szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 21:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Na most megpróbálom, hogyan tudod használni a quote]-t.Most mondjuk, csak ezt az egy mondatot akarom kiemelni. Kijelölöm a mondatot, úgy hogy bal egérgombot folyamatosan nyomom, és végighúzom azon a mondaton amit quote]-t közé akarok tenni.Ekkor sötét lesz az a mondat.
Utána rányomok a quote]-ra, és kész.Az a mondat már ki van emelve.


Idézet:
Na most megpróbálom, hogyan tudod használni a quote]


Az előnézetben pedig meg tudod nézni, hogy sikerült-e.Hú én mennyit próbálkoztam, pedig sokszor leírták, hogy hogyan csináljam. :*:

Sok sikert és üdv szeretettel cilla
Idézet:



----Szia Cilla !

-Minden elismerésem ! - Most szószerint ugy csináltam, ahogy irtad,
nagyon világosan ! ---- De: :*: - Az "sötétben" maradt, hogy a
kijelölés előtt ---- is ---- kell-e a quotera kattintani,- hogy végülis a
quote KÖZÉ kerüljön. ??? :cry:

Vagy, azt már az elején a belépéskor kattintani kell és utána törölni, amit
nem akarok kiemelni ???

-Ugy "restellem" :*: de, ezt nem tudom.--- Mindenesetre MOST csak
a kijelölés előtt és után kattintottam quotere,--- majd kiderül, mit csinál-
tam. ?

-------Végül, de nem utoljára,--- tényleg köszönöm az infokat is.--- Nem
baj, hogy rákérdeztem,-- mert azt olvasataimban láttam, hogy korábban
sokat irt,-- mostanában kevesebbet,---- de a nick-név kissé megzavart,
hogy VAN-E JELENTÉSE, JELENTŐSÉGE a név tartalmát illetően.-

-Mégegyszer köszönök mindent !

Szeretettel
L.[/quote]

************************************************************** Tudod mit,-- egyelőre "feladom".--- :wink: :*: *


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 21:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel írod:

"Szerintem pont olyan hamis"próféta"mint Német Sándor és összeségében véve a karizmatikusok jelentős többsége.
"

Hálát adok az Úrnak, hogy eddigi életem során olyan karizmatikus testvérekkel kerültem közeli kapcsolatba, akik nagyon hitelesen élték, élik meg a Krisztusba vetett hitüket.
Lehet, hogy neked más személyes tapasztalataid vannak, de akkor az építő kritikádat ne nekünk mondd el, hanem annak, akit illet.
Rosta, ha gondolod, hogy pusztán politikai szemszögből bemutatható a könyv, nyiss a politikaiban egy topicot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 22:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Erika már megtörtént, elindítottam az új topic-ot a politikában!

Kedves Loisz!

Ha be vagy jelentkezve, és a hozzászólásod jobb felső sarkában lévő edit gombra kattintasz, akkor újraszerkesztheted az üzeneted, és az újraszerkesztett szöveget újra küldheted. Így jól be tudod gyakorlni az összes szerkesztési eljárást, amit ki akarsz próbálni. Ha valaki ír a hozzászólásod után, akkor is tudsz szerkeszteni, csak akkor egy kisbetűs sor jelzi a hozzászólásod alján, hogy hányszor változtattál a szövegeden.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség