Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 20., vasárnap 22:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Loisz!

Juhúúúúúúúúúúúúúú :*:

Nagyon örülök, hogy sikerült!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 20., vasárnap 22:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Rosta!

Ide írok, mert nem akarom a Mit olvassunk topicot offolni.A munkával kapcsolatban, hogy nagyon sokat számít, hogy hol nő fel egy gyermek.Ha olyan szerencsés, hogy vidéken, vagy kertes házban, ott sokkal jobban megtudja, hogy mi a munka, mert ott mindig van mit csinálni.Mi vidéken laktunk, 11éves volt a fiam amikor városba költöztünk. :cry:
Mit lehet itt csinálni??Semmit, úgyhogy gyermekem aki megszokta, hogy locsol, hogy kertet ás, itt nem tudott semmit csinálni.Mondjuk megtanult főzni, mert annyira unatkozott, hogy egyszer nekiállt és főzött vacsorát mire hazaértem a munkából.
Ha jól megnézed akik ilyen dobozházakban nőnek fel, és nincs anyagi háttér, hogy sportoljon pl., akkor elég nehéz dolguk van, megtanulni a munkát. Többségében itt lődörögnek a téren.Sajnos ez van.

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 20., vasárnap 23:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szia kedves Csilla!

Bezártam ezt az idióta filmet, mert egyszerűen nem tudom nézni, rossz is, meg még mást is csinálok.

Hát Pestre kerülni az maga a pestis! Legalábbis nekem az volt. Amikor én Pestre kerültem, igaz 19 évesen, majd bele betegedtem!

Ma este az MTV1-en volt a Baló műsor, a nejem nézte, és pont akkor beültem, amikor a Böjthe atya beszélt a gyerekbűnözés kapcsán a gyerekek érzéseiről. Arról, hogy a gyereknek kell valami sikerélmény az életben. Kell a szeretet is, de kell valami, amiben lehetőleg jónak érzi magát, amiben kitünhet. Van gyerek, amelyik a késes támadásokban találja meg a maga helyét, és ez tényleg nagy baj.

Ez egy sivár nagyváros, ami ingerszegény, a maga számtalan sivár utcájával, özönlő forgatagával. Ez paradoxnak tűnik, de éppen a személytelensége miatt inderszegény ez a város a gyerekeknek, és a baj, hogy nincs igazán kibontakozási lehetőségük.

Ilyenkor a szülőnek kell lépni, és a galerik helyett neki kell valami programot csinálni a kissrácnak. Kártyázni, társasozni, malmozni, sakkozni, ha mondjuk a sport nem jön össze, vagy abban nem jó a gyerek. Ez tipikus nagyvárosi probléma. De szerintem az egész ország problémája, hogy a sokszor meglévő szabad időt miként töltsük el értelmesen.

Kedves Csilla, megyek aludni, mert még hajat mosok, egyebek, és reggel dolgozom!

Jóéjt Neked, és a családodnak! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 21., hétfő 03:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Ilyenkor a szülőnek kell lépni, és a galerik helyett neki kell valami programot csinálni a kissrácnak. Kártyázni, társasozni, malmozni, sakkozni, ha mondjuk a sport nem jön össze, vagy abban nem jó a gyerek. Ez tipikus nagyvárosi probléma. De szerintem az egész ország problémája, hogy a sokszor meglévő szabad időt miként töltsük el értelmesen.

Kedves Csilla, megyek aludni, mert még hajat mosok, egyebek, és reggel dolgozom!

Jóéjt Neked, és a családodnak! Smile


Nagyon kedves vagy Rosta! :D

Én épp most azt játszom, hogy nem tudok aludni. :D
Amúgy ezt is akkor lehetne megcsinálni, hogy lekössük a gyermeket, ha valamelyik szülő ráér.
Jó, nekem már ilyen problémám nincs, de nagyon sok szülő panaszkodik, hogy reggeltől estig dolgoznak, a gyerekek mint a kis vadalmafa úgy nőnek fel.Tudod velem sem törődött a kutya sem, egész nap iskolában voltam, de ott annyi programra lehetett jelentkezni, és ingyen.Mindenféle szakkörök, sporfoglalkozások.Nem tudom, hogy vannak-e még szakkörök az iskolákban.Tulajdonképp azoknak nehéz akiknek nincs semmi segítségük, pl.egy nagyi.
Na, jó most megpróbálok visszaaludni.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 21., hétfő 06:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Sziasztok!

Alapvetően a „győztes” emancipáció hozta be ezt a gondot, hogy nincs aki foglalkozzon a gyerekkel, amikor hazajön az iskolából. Sokkal nyugodtabb légköre van az olyan családnak, ahol (megtehetik, hogy) az anyuka otthon van, foglalkozik a háztartással, és a hazaérkező gyerekekkel.

Az pedig nagyon jó, ha a gyerekeknek kiskoruktól adnak feladatokat (ahogy növekednek fokozatosan terhelve őket), pl. rakja el ő a játékait, …tegye rendbe a szobáját, pucolja ki a cipőjét stb.
Azok a paraszt gyerekek, akiket a szülők befogtak a munkákba, jobban beleláttak abba, mibe kerül, hogy ennivaló legyen az asztalon, legyen ruhára pénz stb. Érettebben, felelősségteljesebben gondolkodtak.

Nem kívánnám, hogy a mai gyerekek is annyira keményen dolgozzanak, de az sem jó, amennyire manapság meg vannak kímélve sok családban (tisztelet a kivételnek), hogy nem kell csinálniuk otthon semmit.
Az ilyen gyerekek válnak önzőn követelődzővé, hisz amiért a szülő megdolgozik, az neki (látszólag) könnyedén az ölébe pottyan.
Ha nincs feladata, nem is érnek rá foglalkozni vele a szülők, akkor – a kortársakhoz csapódva – megeshet, hogy rossz társaságba kerül…

Az a vandalizmus, amiket az utcákon látni (fiatalok betörik a buszmegállók ablakait, felfeszítik a padok léceit stb.), az is arról beszél, hogy a fiatalok energiái nincsenek pozitív módon lekötve (persze, nem a kamaszkorban kell ezt elkezdeni, hanem előbb).

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22., kedd 13:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Alapvetően a „győztes” emancipáció hozta be ezt a gondot, hogy nincs aki foglalkozzon a gyerekkel, amikor hazajön az iskolából.


Hihi "győztes" :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22., kedd 13:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Találós kérdés.
Jelentem; előállítottunk két gyanús személyt.
- Kik azok?
- Két néger. Egy nagy és egy kicsi.
- És mi a gyanús bennük?
- Jelentem az, hogy noha a kicsi fia a nagynak, a nagy nem apja a kicsinek..
- Hááát, akkor kije..?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22., kedd 15:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
cilla írta:
Találós kérdés.
Jelentem; előállítottunk két gyanús személyt.
- Kik azok?
- Két néger. Egy nagy és egy kicsi.
- És mi a gyanús bennük?
- Jelentem az, hogy noha a kicsi fia a nagynak, a nagy nem apja a kicsinek..
- Hááát, akkor kije..?


mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22., kedd 15:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Két székely barkóbázik:

-Csavarodik?
-Igen.
-Söndörödik?
-Igen.
-Pöndörödik?
-Igen.
-Rákérdezhetek?
-Igen.
-Csak nem a dezoxiribonukleinsav?



A borbélyüzletbe belép egy kisfiú. A borbély odasúgja a vendégének:
- Uram ilyet még nem látott! Ez a legbutább gyerek, akit csak láttam. Ezt figyelje!
A borbély elővesz a zsebéből egy százast meg egy ezerforintost, és odaszól a gyereknek:
- Na öcsi: melyiket választod?
A srác gondolkodik, majd kiveszi a százast és elmegy.
- Látja? Minden nap eljátszuk ugyanezt, és ez a kölyök sosem tanul! - mondja vigyorogva a borbély.
A vendég kicsit később látja a kissrácot a fagyizóból kilépni egy adag fagyival a kezében. Megszólítja:
- Fiam, az előbb láttalak a borbélynál... Te nem tudod, hogy 1000 az több, mint 100?
- De igen - mondja a srác.
- És miért nem azt választod?
- Mert akkor vége lenne a játéknak, nem lenne több százas!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22., kedd 20:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D


:*: Igeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22., kedd 20:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
-Csavarodik?
-Igen.
-Söndörödik?
-Igen.
-Pöndörödik?
-Igen.
-Rákérdezhetek?
-Igen.
-Csak nem a dezoxiribonukleinsav?



Ez nagyon jó:*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28., hétfő 18:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Holnap 9.00 és 10.00 között ha van indíttatásotok imádkozni értem, akkor azt megköszönöm az ÚRnak. Államvizsgázom. Sziasztok.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28., hétfő 18:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ima MEGY!!! ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 29., kedd 08:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Semi!

Én is gondolok rád, hogy jó kérdéseket kapj../nálunk is van ma egy nehéz vizsga/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 29., kedd 09:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Semi.Remélem jól sikerült.

Üdv szeretettel cilla :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség