Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 32  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 09., szombat 21:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://www.hirszerzo.hu/cikkr.mindenhol ... 56213.html
Egy kis összehasonlító tájékoztató eü rendszerek ügyben.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 09., szombat 22:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Egészségügy kezelése Gyurcsány módra.

Bölcskey Gusztáv kérdést intézett az egészségügyi minisztériumhoz, hogy az új rendszerben nonprofit módon részt lehet-e venni majd a profitorientált biztosítók mellett?

Az újságokban nem írnak erről, de a híradókban elmondták, hogy a minisztériumban nem tudtak mit kezdeni a kétségtelenül okos, és provokatív kérdéssel, így hát támadtak. Gyorsan félreértelmeztek, és azzal vádolták meg a reformátusokat, hogy tulajdonszerzés áll a kérdés mögött.... :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 10., vasárnap 18:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A Hősök terén volt valami szélső jobbos gyülekezés, ill. hallottam, hogy MSZP-s képviselők házára molotov koktélt dobtak a hétfői szavazás miatt.

Elítélem és bűnös tettnek tartom, amire nem mentség azok bűne, akik az ország szociális hálóját, szolidaritását pusztítják.

Az erőszak erőszakot szül!
A rosszat nem lehet rosszal legyőzni, azzal csak fokozódik a gyűlölet és a gonoszság.
A rosszat JÓVAL lehet egyedül legyőzni!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 10., vasárnap 18:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Egyetértek.Én is ellene vagyok minden erőszakos cselekedetnek.
Ezt nem szabad csinálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 10., vasárnap 18:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Németországban élő ismerősömtől hallottam öcsémen keresztül, hogy ott nagyon jó megoldás van.
Hagyták az állami TB-t, de csináltak magánbiztosítókat.

Az ember eldöntheti, hova fizet, DE ha valaki egyszer úgy dönt, hogy áttér a magánba a közösből, akkor már nincs visszaút!
Egyszer lehet átmenni.

Én NEM AKAROK magánba menni, mert azt gondolom, hogy a pénzem a legjobb helyen a közösben lenne, de ennek lehetőségét meg sem teremti a mai politikai erő. Nincs IGAZI választási lehetőségem.

Gondolj bele!

Ha kirugnak, akkor mindent veszítek, nem csak a munkahelyem úszik, hanem akkor az eü ellátás is. Egyre stresszesebb lesz a munkahelyi lét is ezzel.
Aki munkaképtelen, általában annak van szüksége még magasabb szintű eü. ellátásra és ő fog sokkal kevesebbet kapni.
Akinek pedig jól megy, munkaképes annak jut több az ellátásból.
Ez logikátlan dolog!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 10., vasárnap 19:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
cilla írta:
Egyetértek.Én is ellene vagyok minden erőszakos cselekedetnek.
Ezt nem szabad csinálni.


Nem szabad csinálni, és engedni sem szabad. A Hősök terén javarészt külföldi szélsőjobbosok voltak, de ami a lényeg, a Fidesz annak idején egyszerűen nem engedélyezte, betiltotta ezeket a gyűléseket. Most a Gyurcsány féle rendőrség engedélyezi ezeket, nyilván politikai okokból, hogy a Gyurcsány féle apparátusnak muníciót tudjanak adni a jobboldal egybemosásához, a riogatáshoz.

A molotov koktélos dolgokat sem lenne szabad engedélyezni, már rég el lehetett volna kapni őket, de nyilván a Gyurcsány malmára hajtják a vízet, akárkik is ezek a "Magyarok nyilai". Lehet, hogy valóban erőszakos Gyurcsány ellenesek, de legalább akkora az esélye annak, hogy a ballib oldal megrendelésére provokálnak. Érdekes, hogy ezek az ügyek mindig akkor jönnek elő, amikor szavazás van. A Teve utcai rendőrpalota kalasnyikovval való megsorozása is szinte megrendelésre jött, meg más is, de ez is jellemzően jól van időzítve.

Szóval nem kellene engedélyezni, vagy netán megrendezni ezeket az eseményeket, de hát ez már csak hozzátartozik a Gyurcsány féle kormányzáshoz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 11., hétfő 15:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:
Egészségügy mégegyszer.

Csak elmondom, hogy problémáim vannak a hasi tájékon. A körzeti orvosnőm szerint a gyomorfekélytől kezdve a vastagbélrákig minden földi jóban lehet részem, de nyilván ezt ő nem tudja kitapogatni, elküldött kivizsgálni. Kérem szépen, a gyomortükrözésre két hétre, a hasi ultrahangra még később kaptam időpontot. Szóval, ha netán bevérzene a gyomrom, és elpatkolnék, az egy természetes dolog lenne a mai viszonyok között.

Mivel nem csökkennek a fájdalmaim, már leinformáltam az egészségpénztáros hölgyet, hogy kb 11 ezerbe kerül ugyan, de rögtön elvégzik rajtam a vizsgálatot, a hasi ultrahangot, a kórházban meg megcsinálják a tükrözést. Hétfőig várok, ha nem javul az állapotom fizetek, merthát számláról megy a pénz, nem kp-t adok ki, ha kp-t kellene kiadnom, akkor tutira kivárnám az időmet, így viszont inkább gyorsan meg akarom tudni, hogy mi is a bajom.

Ha valaki ebből arra következtet, hogy a többiztosítós modellben el fog válni a szegények egészségügye a gazdagokétól, hát annak tökéletesen igaza van...


Rosta,megkérdezhetem,hogy túl vagy a kivizsgáláson?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 11., hétfő 16:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
Rosta,megkérdezhetem,hogy túl vagy a kivizsgáláson?


Köszönöm kedves érdeklődésedet, de úgy döntöttem, hogy kivárom a vizitdíjas vizsgálatot, a 11 eFt-ot inkább a lányom kontaktlencséjére fogom felhasználni. Innen látszik, hogy nem a gazdagok kategóriájába tartozom... 8)

Úgy gondolom fekélyem van, mert olyankor van fájdalmam, ha fűszereset, nehezet eszem, vagy kávét iszom, meg hasonló. Mivel a körzeti orvosom semmiféle gyógyszert nem adott, így magam vettem a gyógyszertárban savcsökkentőt, ezzel orvosolom magam.

Úgy vagyok, mint József Attila versében, tejet iszom, nem pipázok, jó híremre jól vigyázok. No meg kekszet eszem, egyszóval vigyázok magamra. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 11., hétfő 16:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Rosta!

A gyomorfekély ismerős téma, ui. a férjemnél is diagnosztizálták, majd hála az Úrnak , kikezelték. Fontos a megfelelő diéta- tudni kell, hogy sok savad van, vagy kevés, de aztán kétnaponta kapott megfelelő injekciót/már vagy 20 éve ennek/.
A gyógynövények közül bojtorján teát ivott sokat.A neten is találsz sok hasznos bevált infót.
Ja, az volt érdekes, hogy nagyon szerette az őrölt diót,....aztán amikor évek múlva kiderült, hogy fekélye van, olvastam, hogy ajánlatos diót enni, mert az olajos védőréteget képez a gyomorfalon, ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 11., hétfő 18:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Nekem is volt gyomorfekélyem. Nem sokkal megtérésem után kézrátétellel imádkoztak érte, azóta nincs. Legyen áldott az Úr neve! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 11., hétfő 18:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A kézrátétel, mint tudjuk még a leprát is gyógyítja, de azért én orvoshoz fordultam.

Ma az étteremben kérdeztem a szakácsot, hogy mit tud ajánlani fekélyes gyomorra. Ő sajnálkozva azt mondta, hogy keressek más éttermet, mert itt magyarosan főznek. Sorban mutogatta az ételeket, hogy melyikben van sok paradicsom, gyömbér, bors, stb. A végén kiegyeztünk egy petrezselymes burgonyában, meg egy alig sózott natur szeletben....

A pénztárosról meg kiderült, hogy fiatal kora ellenére gyakorló fekélyes. Szerinte a tea vaj az igazi, és amint mondtad Erika, hogy az olaj védőréteget alkot a gyomorfalon, hát szerinte a vajas kenyéren a vaj hasonló protector funkciót tölt be a gyomorban.

Hallgatok rátok, éljen a vajas kenyér ! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 11., hétfő 19:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Dicsőség Istennek a gyógyulásodért!
Hááááát így valóban nem gond az egészségügy kérdése.
:-)

Van egy presbiter testvérem, aki pedig megtérése után több évvel vette észre, hogy elmúlt a derék fájása.
Nem kérte, nem imádkoztak érte, csak egyszerűen elmúlt, de olyan természetes volt neki, hogy nem fáj, hogy csak több év után adott hálát az Úrnak!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 11., hétfő 20:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Dicsőség Istennek a gyógyulásodért!
Hááááát így valóban nem gond az egészségügy kérdése.
:-)

Van egy presbiter testvérem, aki pedig megtérése után több évvel vette észre, hogy elmúlt a derék fájása.
Nem kérte, nem imádkoztak érte, csak egyszerűen elmúlt, de olyan természetes volt neki, hogy nem fáj, hogy csak több év után adott hálát az Úrnak!
Dicsőség az Úrnak!
Azt tapasztaltam, hogy Istennél nincs sblon, mindenkivel egyedileg foglalkozik.
Van aki ugyanabból, kérés nélkül megszabadul, van aki egyszerű imára, van aki hosszas könyörgésre.
Jó az Úr! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 11., hétfő 21:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Zsolt 100,5
Mert jó az Úr, örökkévaló az ő kegyelme, és nemzedékről nemzedékre való az ő hűsége!

Ez volt az konfirmáció alkalmával választott Igém.

Kedves Rosta!

Én is tanácsolom neked a diétát.
Nálunk a családban évekig harcoltam - főleg karácsonykor - hogy ne kelljen káposztát ennem, mert nem bírja a gyomrom.
Megoldásként megkaptam, hogy majd beveszek egy Bilagitot.
Ilyenek a világi megoldások!

Most már megérti a környezetem is, hogy nem ehetek káposztát, babot, stb. mert rosszul leszek tőle, de nagy harc volt....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 11., hétfő 21:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Köszönöm a tanácsokat, próbálgatom, hogy mi az, ami jót tesz a gyomromnak. A vacsora köménymagos leves volt, utána vajas kenyeret ettem a tegnapi levesből megmaradt fótt pulykahússal. Ráadásul diót rágcsálok. Máris jobban érzem magam! :) De komolyan!

Különben azt veszem észre, hogy a feszültség, a stressz jön ki a gyomromon, semmi más. Én már nem engedhetem meg maganak, hogy 50 évesen idegeskedjek, de ezt a gyomrom nem tudja. Helyettem ez a szegény szervem reagál a riasztásokra.

Csak ha a tv-t kapcsolgatom, és agresszív, idegesítő képsorok mennek, most hogy érzékeny a gyomrom, érzem ilyenkor összerándul. Mennyire kinlódhat, amikor tényleg stresszben vagyok! Ezt hívják gyomoridegnek azt hiszem. Szerintem a legjobb gyógyszer erre a rendszeres pihenés lenne...

Szerintem már jól kibeszéltük a gyomromat, beszéljünk inkább másról. Mondjuk Pauler gyomráról. Péter, mit éreztél olyankor, amikor káposztát kellett enned? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 32  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség