Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 05., szerda 18:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Jelentem, a hurkát eltaláltam, csak lekéstem! :D
(így jár, aki záródolgozatot készül írni, könyvhegyekkel van körülvéve és csak olykor pillant be felfrissülni :) )

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 05., szerda 21:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Helyes, első a tanulás!
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 05., szerda 22:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Igen kedves Najda, tanulj ügyesen. :D

Pro Silva szemléletet tanuljátok az erdőgazdálkodásban?

Majd csak akkor válaszolj, ha túl vagy a vizsgákon. :*:

cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 14:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves leánykák, leányok, lányok, szinglik, nők, hölgyek, asszonyok, mamák, nagymamák!

Isten éltessen Benneteket boldogságban, erőben, békességben, egyszóval áldásban, ezen az egykoron munkásmozgalminak indult, de mára már egyetemessé lényegült, megszépült napon, amely a nők nemzetközi napja.

Sok szeretettel köszöntelek Mindnyájótokat!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 14:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Rosta,

köszönjük a kedves figyelmességedet! :)

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 20:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Rosta, köszi a gratulációt! :)
Ma dupla ünnepünk volt, mert itthon voltak a lányomék- úgy szeretem, mikor körülüljük az asztalt, aztán mindenki mondja a magáét.. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 20:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Akkor Nőnap lévén, tartsunk tükröt magunk elé- lányok- asszonyok -vajon van-e valami hasonlóságunk a bibliai példaképpel?

# Derék asszonyt kicsoda találhat? Mert ennek ára sokkal felülhaladja az igazgyöngyöket.

# Bízik ahhoz az õ férjének lelke, és annak marhája el nem fogy.
# Jóval illeti õt és nem gonosszal, az õ életének minden napjaiban.
# Keres gyapjat vagy lent, és megkészíti azokat kezeivel kedvvel.
# Hasonló a kereskedõ hajókhoz, nagy messzirõl behozza az õ eledelét.
# Felkel még éjjel, eledelt ád az õ házának, és rendel ételt az õ szolgálóleányinak.
# Gondolkodik mezõ felõl, és megveszi azt; az õ kezeinek munkájából szõlõt plántál.
# Az õ derekát felövezi erõvel, és megerõsíti karjait.
# Látja, hogy hasznos az õ munkálkodása; éjjel sem alszik el az õ világa.
# Kezeit veti a fonókerékre, és kezeivel fogja az orsót.
# Markát megnyitja a szegénynek, és kezeit nyújtja a szûkölködõnek.
# Nem félti az õ házanépét a hótól; mert egész házanépe karmazsinba öltözött.
# Szõnyegeket csinál magának; patyolat és bíbor az õ öltözete.
# Ismerik az õ férjét a kapukban, mikor ül a tartománynak véneivel.
# Gyolcsot szõ, és eladja; és övet, melyet ád a kereskedõnek.
# Erõ és ékesség az õ ruhája; és nevet a következõ napnak.

# Az õ száját bölcsen nyitja meg, és kedves tanítás van nyelvén.
# Vigyáz a házanépe dolgára, és restségnek étkét nem eszi.

# Felkelnek az õ fiai, és boldognak mondják õt; az õ férje, és dicséri õt:
# Sok leány munkálkodott serénységgel; de te meghaladod mindazokat!
# Csalárd a kedvesség, és hiábavaló a szépség; a mely asszony féli az Urat, az szerez dicséretet magának!
# Adjatok ennek az õ keze munkájának gyümölcsébõl, és dicsérjék õt a kapukban az õ cselekedetei!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 23:07 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
köszi, Rosta!

és Erikának is.

:)

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 10., hétfő 11:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 09., csütörtök 16:08
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szlovákia
Ma kaptam, lehet, hogy ismeritek, de gondolom jó lesz újra elolvasni...

Mire az Örökkévaló megteremtette a nőt, már hatodik napja túlórázott. Megjelent nála egyik angyala, és azt kérdezte tőle:
- Miért fordítasz ennyi időt erre az egyre?
Az Örökkévaló pedig így felelt neki:
- Láttad már a hozzá készített tervrajzaimat? Tökéletesen moshatónak kell lennie, de nem lehet műanyagból. Mozgatható, egyénenként cserélhető része kell, hogy legyen, és fontos, hogy „diet coke”-kal és ételmaradékokkal is üzemeltethető legyen. Az ölében egyszerre négy gyermeknek kell elférnie, és fontos, hogy a csókja felhorzsolt térdektől a megtört szívekig bármit képes legyen meggyógyítani. És akkor még nem is említettem, hogy mindezt egyszerre, de csak két kézzel kell majd elvégeznie.
Az angyal egészen elképedt a követelményeken.
- Mindössze két kézzel? Az kizárt! Ráadásul ez csupán alapmodell? Túl sok munka ez egyetlen napra. Szerintem elég, ha holnap fejezed be.
- Eszem ágában sincs várni! – tiltakozott az Örökkévaló. – Hiszen már olyan közel állok ahhoz, hogy befejezzem ezt a teremtményemet, amely amúgy is olyan közel áll a szívemhez. Már most képes meggyógyítani saját magát, és napi 18 órát képes robotolni!
Az angyal erre közelebb lépett és megérintette a nőt.
- De hát olyan puhára csináltad őt, Seregek Ura!
- Mi tagadás, tényleg puha – értett egyet az Örökkévaló -, ugyanakkor nagyon szívós is ám. El sem tudod képzelni, mit képes elviselni vagy elvégezni!
- És tud majd gondolkozni? – kérdezte az angyal.
Mire az Örökkévaló: - Nem csak hogy gondolkozni lesz képes, de érvelni és alkudozni is!
Az angyal ekkor észrevett valamit, és kezét kinyújtva megérintette a nő arcát:
- Hoppá! Úgy tűnik, szivárog ez a modell. Mondtam neked, hogy túl sokat próbálsz belezsúfolni ebbe az egybe.
- Az nem szivárgás – pirongatta meg angyalát az Örökkévaló-, hanem egy könnycsepp!
- Hát az meg mire való? – tudakolta az angyal.
Az Örökkévaló nem késlekedett a válasszal:
- A könny arra való, hogy kifejezze vele örömét, bánatát, fájdalmát, csalódottságát, szeretetét, magányát, gyászát és büszkeségét.
Az angyal egészen odavolt.
- Te egy lángész vagy, Uram! Mindenre gondoltál! Tényleg bámulatos teremtmény a nő!

És valóban az! A nőkben olyan erők rejlenek, amelyek ámulatba ejtik a férfiakat.
Elviselik a nehézségeket és viselik a terheket, de tudnak boldogok lenni, szeretni és örülni is.
Mosolyognak, amikor pedig sikoltani akarnának.
Dalolnak, amikor pedig legszívesebben sírnának.
Sírnak, amikor boldogok és nevetnek, amikor idegesek.
Küzdenek azért, amiben hisznek.
Bátran szembeszállnak az igazságtalansággal.
Válasznak nem fogadnak el „nem”-et, amikor meg vannak róla győződve, hogy létezik jobb megoldás is.
Képesek lemondani bármiről, hogy a családjuknak ne kelljen nélkülöznie.
Megrettent barátnőjüket elkísérik az orvoshoz.
Feltétel nélkül szeretnek.
Amikor gyermekeik kitűnnek valamiben, elsírják magukat, és tapsolnak örömükben, amikor barátaik díjakat nyernek.
Boldogok, amikor fülükbe jut, hogy valahol egy kisbaba született, vagy hogy két fiatal összeházasodott, és a szívük szakad meg, amikor egy barátjuk meghal.
Meggyászolják egy családtag elvesztését, mégis erősek, ha azt látják, hogy a környezetükből minden erő elszállt.
Tudják, hogy egy ölelés, vagy egy csók a megtört szívek gyógyítója lehet.
Nők minden formában, méretben és színben kaphatók.
Autóba pattannak, repülőre ülnek, mennek, rohannak, vagy egyszerűen csak írnak egy e-mailt – s mindezt azért, hogy lásd, mennyire fontos vagy nekik.
A női szívek tartják mozgásban a világot.
Örömet, reményt és szeretetet hoznak.
Képesek szánalmat érezni mások iránt és vannak eszményeik.
Erkölcsi támogatást nyújtanak családjuknak és barátaiknak.
A nőknek lényeges mondanivalóik vannak, és semmit sem sajnálnak környezetüktől.

Mindazonáltal, ha van egy hibájuk, hát az, hogy elfeledkeznek arról, mennyit érnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 10., hétfő 11:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Delfin! :*:

Én ismertem, de jó hogy betetted :*:

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 10., hétfő 13:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Az újjászületettnek negyedik jellemzőjeként hadd másoljam ide Wim Malgó sorait:
„Az újjászületett ember éhes Isten Igéjére. Félreérthetetlen, és kristálytiszta jellemvo-nása ez a hívőknek. János 6,48-ban ezt mondja Jézus: ’Én vagyok az életnek kenyere.’ Ha egy emberben, még ha az magát keresztyénnek is nevezi, nincs meg a vágy Isten Szava után, akkor én megkérdőjelezem annak újjászületését. Akinek élete Istenből van, annak szükséges az isteni táplálék. A legkisebb fiam oktatott ki erre néz-ve engem, amikor néhány hónapos korában nem volt étvágya, nem akart enni. Minden nap, maikor hazaérkeztem, aggodalommal figyeltem feleségem feljegyzéseit, kisfiam elfogyasztott ételmennyiségéről. Mert egy dolog világos volt számomra; ha a gyerek nem eszik – meghal.
Kedves Barátom! Vajon a te számodra nélkülözhetetlen eledel-e Isten Szava?
Akié Jézus, azé az élet (1Jn 5,12), aki az Övé, annak, muszáj mindennap a Szentírás-ból táplálkoznia. ’Tudakozzátok az Írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, amelyek bizonyságot tesznek rólam’ (Jn 5,39). /Itt álljunk meg egy pillanatra! Az Úr Jézus nem azt mondja, hogy rossz helyen keresitek az üdvösségeteket. Nem jól keresték, azt gondolták; ez az elméleti tudás hozza majd az üdvösséget, az örök életet. Benne volt, benne van az Írásokban az üdvösség, az Élet, amennyiben bárki Őt keresi, Őt találja meg benne! – M.Z.)
Kik szokták azt mondani, hogy ’eljárok a templomba, s az elég nekem?’ Leginkább azok, akiknek bőven elég a vasárnapi prédikáció. Egyik férfinak, - aki így nyilatkozott -, azt válaszoltam erre: ’É szívesen megeszem a vasárnap az ünnepi ebédet, de az nem elég az egész hétre.’
Ennek a fontos jellemzőnek a hiányában a felhígult, névleges keresztyénekről hamar lehull a lepel. Ezeknek a keresztyéneknek van egy szomorú kísérőjelük, mégpedig, hogy; ’másra’ van étvágyuk, nem az IGÉRE. Logikus bizonyítéka ez az újjászületés hiányának. Az ilyen ember igyekszik összemosni a határokat a világ, és a krisztusköve-tés között. (Jaj, mennyire ismerős az a gyakran hallható – alkalmasint éppen tőlünk – költői kérdés: ’belefér ez még a Krisztus-követésbe? Ugye, ez még nem bűn?’ Mintha a jézus útjárást a korlátok tágítása jellemezhetné, s nem az Úr örömének, akaratának keresése! Ez a mentalitás nem az Úr követése, hanem éppen az ellenkező irányba iparkodik – vagyis örök-életet veszélyeztető! – M.Z.). Külsőleg keresztyénnek látszik, de a szíve a világhoz kötődik. Sajnos, ma általánosan nézve, összemosódtak a határok: a templomok elvilágiasodtak, és a világ elegyháziasodott.
Talán, kedves Olvasóm te is ilyen keresztyénséghez tartozol. Most megbotránkozva kérdezed: ’Hát már semmit sem élvezhet az ember az életből? Miért ne lehetne táncolni? Attól még lehet az ember jó keresztyén!’ Erre azt tudom csak mondani, hogy menj csak moziba, és menj olyan gyakran táncolni, ahányszor csak a szíved erre vágyik. Én személy szerint nem ítélek el senkit ezért. De azt lásd be, hogy éppen ez a bizonyítéka annak, hogy milyen a lelkiállapotod, az éhséged milyen irányba vonz, és milyen messze vagy Jézustól! Aki valóban újjászületett, nem vonzódik többé a világi dolgok után. Ebben a világban él, de nem e világ szerint. Jézus Krisztus lett élete tartalma, és célja. Mindazt messze elveti magától, ami megakadályozná Jézus követésében. Míg a névleges keresztyén azt kérdezi, hogy ’mennyire mehetek közel a világhoz, hogy abból még élvezhessek valamit?’, addig az újjászületett keresztyén kérdése pedig így hangzik: ’Milyen messzire tudok a világtól elmenekülni? Hogyan szolgálhatok még jobban az én Uramnak?’

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 10., hétfő 20:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
„Az újjászületett ember éhes Isten Igéjére. Félreérthetetlen, és kristálytiszta jellemvo-nása ez a hívőknek.


Az újjászületett számára mindenképpen feltétel az Isten igéje iránti "éhesség", ugyanakkor számomra az újjászületett ember teljességgel abban mutatkozik meg, hogy az ember cselekszi is ezeket az igéket, vagy sem. Hogy érthetőbb legyek, az igék iránti éhesség akár a vallási sznobok jellemzője is lehet. Az újjászületett ember cselekszik is az Isten igéje szerint! A kettő különválasztása hiba, amint ezt Pál is mondotta volt.

Ami a táncot illeti, hát ez afféle öreges zsörtölődés szerintem, hiszen mint a prédikátor is mondotta volt:

Idézet:
3,4 Megvan az ideje a sírásnak, és megvan az ideje a nevetésnek. Megvan az ideje a gyásznak, és megvan az ideje a táncnak.


Mindemellett fontosnak tartom a gondolataidat, és egyetértek velük, de például nem értem azt a kifejezést, hogy mit jelent a "világ elegyháziasodik" kifejezésed.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 11., kedd 17:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:
Ami a táncot illeti, hát ez afféle öreges zsörtölődés szerintem,


Kedves Rosta!

Bár most már az öregebb generációhoz tartozom, de amikor fiatal voltam, akkor sem sokat táncoltam.Menyasszonytáncot se, mert úgy döntöttünk, hogy nem hagyományos falusi dínomdánomot tartunk, hanem egy evangélizációs alkalmat -
Különben több ilyen jellegű, nem táncos esküvői vacsorán voltunk akkor is,azóta is.

A megtérésem előtt azért megfordultam bálokban, s nagyon szerettem keringőzni, polkázni.
Mindig jóhangulatú éjszakák voltak ezek- volt egy eléggé összetartó baráti körünk- próbáltunk egy kis színt vinni a falu életébe: színdarabot tanultunk, író-olvasó találkozót, nyugdíjas délutánt szerveztünk- együtt ünnepeltük a szülinapokat is- ..de bármilyen jól mulattunk is, mindig maradt egyfajta kiábrándulás, szomjúság valami más után..
Most ha rákényszerülünk, hogy zenés-táncos estére kell mennünk : szalagavató, próbabál, lakodalmi meghívás- a legkisebb szívfájdalom nélkül ülöm végig az estét.Nem hiányzik, hogy:- de jó is lenne ropni egyet! A szülők táncát eltáncoljuk, s az asztaltársakkal, az ismerősökkel általában jól elbeszélgetünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 11., kedd 18:57 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
cilla írta:
Igen kedves Najda, tanulj ügyesen. :D

Pro Silva szemléletet tanuljátok az erdőgazdálkodásban?

Majd csak akkor válaszolj, ha túl vagy a vizsgákon. :*:

cilla


Szia Cilla,

még vizsga előtt vagyok. :)

Ezzel az elmélettel még nem találkoztam a három év alatt, talán majd a mérnöki fokozaton - az elkövetkező két évben, ha úgy adatik...

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 12., szerda 00:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Szia Cilla,

még vizsga előtt vagyok. :)

Ezzel az elmélettel még nem találkoztam a három év alatt, talán majd a mérnöki fokozaton - az elkövetkező két évben, ha úgy adatik...



Szia Najda!

Lehet, hogy később tanuljátok, csak olvastam róla, hogy ez a természetes folyamatokra alapozott erdőgazdálkodással foglalkozik. :D

Üdv cilla és további jó tanulást! :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség