Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 06., vasárnap 18:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szerbusztok kedves Testvérek! :*:

Jaj nagyon köszönöm a jó kívánságokat.Ritkán tudok benézni, nem a munka,
egyéb okok miatt.Nagyon sokat gondolok Rátok. :D
Drága Erika a gondolatokban olvasott íráshoz csak annyit tennék hozzá, hogy semmi nincs hiába.Egy szép gondolat, Isten igéje erőt adhat annak aki olvassa, mégha nem is jelez vissza, és hiszem is. :*:
Kedves Boglárka ölellek.Kedves Rosta remélem meggyógyult a hátad? :D
Kedves Najda erdőszerető Testvérkém, hajrá a sulival! :D Kedves Kamilla és Indu a gyermekek gondolom szépen fejlődnek. :D Kedves Ex :*: mizújs a politikában?Kedves Net küldök egy nagy(})-t :*: .Szeretett Testvérem Péter :D üdv!És Delfin, és Eszter, és Figyelő, és Loisz, és Pista....és mindenki!Áldjon meg Benneteket az ÚR!

Mindenkit ölelek, jaj kedves Tavasz Téged is! :*:
Ritkán jövök, de jövök.... :*: cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 06., vasárnap 19:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A letöltés sikerült és nagyon boldog a szívem!
:-)

Köszönöm Istennek az életed Cilla!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 06., vasárnap 21:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szia kedves Csilla! :)

Nagyon örülök, hogy végre hallani lehet felőlled. Remélem jól vagy. Mivel ritkán jutsz hozzá, jó ha tudod, hogy hiányzol a fórumról eléggé. Bízunk benne, hogy jól mennek a dolgaid. Isten áldása kísérjen, és gyere mihamarabb vissza!

Üdv! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 06., vasárnap 22:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
rosta írta:
Szia kedves Csilla! :)

Nagyon örülök, hogy végre hallani lehet felőlled. Remélem jól vagy. Mivel ritkán jutsz hozzá, jó ha tudod, hogy hiányzol a fórumról eléggé. Bízunk benne, hogy jól mennek a dolgaid. Isten áldása kísérjen, és gyere mihamarabb vissza!

Üdv! :)



--Kedves Cilla !

-Rosta olyan szépen elmondta,- hogy csak csatlakozni lehet hozzá !
Tényleg hiányzol ! - :( :)

Ölellek
Loisz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 07., hétfő 09:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Cilla!

Köszönöm üdvözlő szavaid, remélem mielőbb újra gyakran gép elé tudsz kerülni.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 07., hétfő 20:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Cilla!

Igazad van Cilla, nem kell a visszajelzésekre nagyobb figyelmet sem fordítani a kelleténél.Tenni kell a dolgunkat, aztán kiben ez marad meg, kiben az.
"Vesd a te kenyeredet a víz színére,mert sok nap múlva megtalálod azt".

Mostanában nekem is ritkábban van időm írni, mindig van valami sürgős feladat. Szerencsére gyakran a gépen dolgozom, így a félszemem a fórumon tarthatom/ :wink:

aztán gyere majd, elkényeztettél minket a képekkel, most már hiányoznak.
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 07., hétfő 21:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Szia Cilla!

Jó látni ezt a sok smiley-jelet, jó olvasni tőled. :)
Kívánok minden jót!
puszi!

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 10., csütörtök 22:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szerbusztok! :*:

Nagyon kedvesek vagytok. :*:

Ölelek mindenkit szeretettel cilla

Lehet, hogy nem ide kellene írnom, de segítséget kérek Tőletek, de nem tudom erre a helyes választ, sajnos.

Az a kérdés merült fel, hogy Isten befolyásolja-e, hogy ki hova mely családba szülessen?

Kérlek segítsetek, mert szégyen de nem tudom.Ezt egy szegény emberke kérdezte tőlem, és jó lenne ha nem butaságot mondanék, és tudnék a SzentSzellem, SzentLélek által szólni.

Előre is köszönöm a választ. :*:

Isten áldjon meg Benneteket!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 10., csütörtök 23:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
- Kedves Cilla !

-Ha elolvassuk a 139-ik zsoltárt, Dávid zsoltára: "Isten mindentudóságáról"
tökéletes választ kapunk a kérdésre.- Csak pár sort idézek belőle:

-"Bizony te alkottad veséimet, te takargattál engem anyám méhében.
Magasztallak, hogy csodálatosan megkülönböztettél. Csodálatosak a te
cselekedeteid ! és jól tudja ezt az én lelkem.

-Nem volt elrejtve előtted az én csontom, mikor titokban formáltattam
és idomittattam, mintegy a föld mélyében. Látták szemeid az én alaktalan
testemet és könyvedben ezek mind be voltak irva: a napok is, amelyeken
formáltatni fognak; holott egy sem volt még meg közülök." 13-16 vers.
(Károli ford.)

-Hát nem csodálatos ? - mindég meghatódom, amikor ezt olvasom és be-
legondolok,- Isten akart és formált engem,- olyannak amilyen vagyok és
oda tett, ahol vagyok... Ez az önmagammal való elégedetlenség ellen is
és a körülményeim elfogadására is orvosság.-

-De, ha esetleg a saját büneim, vagy hibáim következményét szenvedem,
azt ne fogjuk Istenre.-


Szeretettel :)
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 11., péntek 06:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Cilla!

Az igazság szabaddá tesz!

Ha egy szóba kell válaszolni, akkor IGEN! Nem csak azt határozza meg, hogy melyik családba születek, hanem testemet, lelkemet ő alkotta és ezért lehet Őt dícsérni, de lehet Őt szidni is. (erről írt Loisz)

A családra nézve sok ígért van, pozitív és van negatív is.

Ha valaki gyűlöli az Istent, azt megbünteti, de nem csak őt, hanem 3 ízig a leszármazottakat.
Ha valaki szereti Őt és megtartja parancsolatait, azzal 1000 ízig irgalmasan bánik.

Olvasunk olyan esetekről, ahol Isten az ember bűne miatt az egész családot elveszítette.

Olvasunk olyan eseteket, ahol az ember Istenhez fordulása miatt, megtérése miatt a fiakkal is irgalmasan bánt, holott ezek már messze jártak Tőle.

Az Úr azt mondja, hogy meg kell térnünk atyáinktól örökölt hiába való életünkből. Ez minden családba született emberre igaz. Van olyan "élet", ami hiába való és ezt emberi természet szerint mindenki örökli a családjából.

DE, ha valaki hisz az Úr Jézusban, akkor üdvözül és nem csak ő, hanem a házanépe is.

A Krisztusban való hit minden átkot lenulláz. Ő nem csak a bűneinket hordozta el a kereszten, hanem az átokfán az átkokat is. Isten büntetését és Isten átkát is magára vállalta, hogy az ember felszabaduljon ezekből a törvény szerinti "sorsokból".
Ezért a legnagyobb üzenet az Evangélium, mert valódi új alapokat ad.
(az Ő kegyelméből, irgalmából lehet az én kis családom fény a nagyobb családi környezetemben)

Persze ennek lehet következméne, hogy a megtért családtag szembe találja magát a család többi tagjával, akik még a bűn szolgái, de erről is előre szólt az Úr.

Hát ennyi jutott eszembe, sajnos konkrét Igéket nem tudtam írni, de a Biblia keresőben rákereshetsz ezekre.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 11., péntek 21:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Loisz és kedves Péter!

Nagyon köszönöm a választ!

Röviden a történet.Több gyermek született egy családban.Na most volt amelyik ott maradt, volt amelyiket ellökték, és az bizony elég rossz körülmények között nőtt fel.

Szegény nyögi ennek a hátrányát.Nem tudtam, hogy mit mondjak?Te miért nem nőttél fel szeretetben, és a testvéreid igen?
Te miért nőttél fel szegénységben, míg a testvéreid nem tudják mi az, hogy szegénység?

Ezért voltam gondban, hogy mit mondjak?

Remélem Isten megmutatja Nekem a választ.

Üdvözöllek Benneteket nagy szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 11., péntek 22:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
-Kedves Cilla !

-Most, hogy bővebben irtál az esetről,-- más megvilágitásba került a kér-
dés is, meg az én válaszom is.- Nem mintha a zsoltáros által mondottakat
kérdőjelezné meg,- de Isten a "jog és igazság" törvényességét is védi.

-Kivánok Neked felülről való bölcsességet.

Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 12., szombat 14:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Cilla!

A szülők bűne kihat a gyermekek életére is. :-(
Nagy baj, ha egy ember azt gondolja, hogy a bűnei következménye, csak őt érik.

A gyermeknek annyit lehet és kell mondani, hogy bocsájson meg a szüleinek mind azért, amivel tartoznak neki. Mert TARTOZNAK neki az Isten törvénye alapján.
De az ember erre képtelen, csak az az ember válik erre képessé, akinek a KIRÁLY elengedte az ellene felhalmozott minden adóságát.
Akkor viszont már ezt kötelező tovább adni, tilos magamnak tarogatni.

Ezért fura válasz, amit Jézus ennek a gyereknek is elkészített, de még is ez az egyedüli megoldás:
Megbocsájtattak a te bűneid.

Mert ebből fakadhat az, hogy ez a gyerek békességet nyerjen, meg tudjon bocsájtani a szüleinek és Isten gyermekévé váljon.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 12., szombat 20:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
cilla írta:
Több gyermek született egy családban.Na most volt amelyik ott maradt, volt amelyiket ellökték, és az bizony elég rossz körülmények között nőtt fel.

Szegény nyögi ennek a hátrányát.Nem tudtam, hogy mit mondjak?Te miért nem nőttél fel szeretetben, és a testvéreid igen?
Te miért nőttél fel szegénységben, míg a testvéreid nem tudják mi az, hogy szegénység?

Ezért voltam gondban, hogy mit mondjak?


Ez egy nagyon nehéz dolog kedves Csilla. Sokban függ a helyzet attól, hogy a szülők miként viszonyultak eddig ehhez a szegény kitett gyerekhez. Természetesen sokban függ attól, hogy a gyermek mennyire képes a helyzetét magában "feldolgozni". Borzasztó traumák származnak abból, hogy a szülők egyszerűen nem is hallatnak magukról. Talán nem ennyire veszélyes, ha a személyes kapcsolatot azért megtartották a gyerekkel, valamiféle közösséget tudott velük megélni ez a szegény gyermek.

Nem tudom, milyen hatással vagy rá. Ha hallgat rád, akkor nagyon nagy lehet a befolyásod, de ha nem hallgat rád, akkor szinte teljesen mindegy mit is mondasz, úgy is azt hallja ki, amit ő akar a pillanatnyi lelkiállapota alapján.

Ha hallgat rád, akkor szerintem bőven kell beszélni általánosságban az emberről, a szegénységről, az emberi döntésekről, a hibás döntésekről, tehetetlenségről, bűnről, az emberi szeretetről, a megértésről, és hasonlókról. Képbe kell hozni a gyereket, hogy legalább valamiféle terminológia mentén össze tudja magának rakni a történetét. Szerintem ne játszd el az ítélőbíró szerepét, hagyd meg a vélemény önálló megalkotásának lehetőségét úgy, hogy az a későbbiekben még változhasson. Ne akarj bele rögzíteni semmit.

Sok sikert!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 12., szombat 21:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Rosta!

Köszönöm, hogy válaszoltál.

Idézet:
Ez egy nagyon nehéz dolog kedves Csilla. Sokban függ a helyzet attól, hogy a szülők miként viszonyultak eddig ehhez a szegény kitett gyerekhez. Természetesen sokban függ attól, hogy a gyermek mennyire képes a helyzetét magában "feldolgozni". Borzasztó traumák származnak abból, hogy a szülők egyszerűen nem is hallatnak magukról. Talán nem ennyire veszélyes, ha a személyes kapcsolatot azért megtartották a gyerekkel, valamiféle közösséget tudott velük megélni ez a szegény gyermek.



Sajnos a szülők nem hallattak magukról.Ráadásul az édesapja már meghalt, az édesanya pedig bárhogy szépítem iszákos, vidéken lakik.
Már nem kisgyermek akiről szó van, hanem fiatalember, aki egyenlőre hallani sem akar Istenről.Nagyon sebzett a lelke.A testvéreinek annyival volt "szerencsésebb" helyzete, hogy nagyon jó nevelőszülőkhöz kerültek.
Ezért akadtam el, hogy Ő miért nem került legalább jó nevelőszülőkhöz?

Idézet:
Nem tudom, milyen hatással vagy rá. Ha hallgat rád, akkor nagyon nagy lehet a befolyásod, de ha nem hallgat rád, akkor szinte teljesen mindegy mit is mondasz, úgy is azt hallja ki, amit ő akar a pillanatnyi lelkiállapota alapján.

Ha hallgat rád, akkor szerintem bőven kell beszélni általánosságban az emberről, a szegénységről, az emberi döntésekről, a hibás döntésekről, tehetetlenségről, bűnről, az emberi szeretetről, a megértésről, és hasonlókról. Képbe kell hozni a gyereket, hogy legalább valamiféle terminológia mentén össze tudja magának rakni a történetét. Szerintem ne játszd el az ítélőbíró szerepét, hagyd meg a vélemény önálló megalkotásának lehetőségét úgy, hogy az a későbbiekben még változhasson. Ne akarj bele rögzíteni semmit.

Sok sikert!


Meghallgat, de talán azért mert örül, hogy végre valaki emberszámba veszi.Sajnos ritkán találkozom Vele, és az nagyon kevés.Reménykedem, hogy Isten vigyáz rá, és megnyitja a szívét.
Annyi ilyen szomorú sors van.Bárcsak többet tudnánk tenni mi keresztények............

Üdvözöllek nagy szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség