Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 09., szerda 23:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
figyelő írta:
Most olvasom Józsué könyvét. (Ld. 5. fejezet) Eddig fel sem tűnt:

A negyven évnyi vándorlás közben az ÚJSZÜLÖTTEKET NEM METÉLTÉK KÖRÜL. A Jordánon való átkelést követően kapja a feladatot Mózes utóda az ÚRtól a körülmetélések "pótlására"

Mi a véleménnye erről a csecsemőkeresztség mellett kardoskodóknak,



---Tudod, kedves Figyelő, -miután kérdezed,mi a vélemény- csak ezért
irom le. - Ez a véleményem:

-A "kardoskodás" nagyon hasonló izü kifejezés a "pártoskodás"-hoz.-
A pártoskodók pedig a Krisztus egyházát részekre szedőkhöz.-

- A KERESZTSÉG JÉZUS KRISZTUS ÁLTAL RENDELT SZENTSÉG !!! és
Isten igéje teszi érvényessé !

-" Ahol az evangélium háttérbe szorul, ott nem lehet csodálkozni azon,
hogy a keresztség lényegét jelentő bün elleni harcból felekezetek közötti
c s e t e p a t é lesz.- Ez siralmas állapot ! "

-Pál apostol irja: "Nem azért küldött engem Krisztus, hogy kereszteljek,
hanem, hogy az evangéliumot hirdessem." (1.Kor 1,17)
-Ez nem valamiféle keresztség ellen szóló beszéd, hanem olyan kijelentés,
amely - helyesen - az EVANGÉLIUMOT HELYEZI MINDENEK ELÉ ÉS FÖLÉ!


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 11., péntek 17:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Loisz írta:
figyelő írta:
Most olvasom Józsué könyvét. (Ld. 5. fejezet) Eddig fel sem tűnt:

A negyven évnyi vándorlás közben az ÚJSZÜLÖTTEKET NEM METÉLTÉK KÖRÜL. A Jordánon való átkelést követően kapja a feladatot Mózes utóda az ÚRtól a körülmetélések "pótlására"

Mi a véleménnye erről a csecsemőkeresztség mellett kardoskodóknak,



---Tudod, kedves Figyelő, -miután kérdezed,mi a vélemény- csak ezért
irom le. - Ez a véleményem:

-A "kardoskodás" nagyon hasonló izü kifejezés a "pártoskodás"-hoz.-
A pártoskodók pedig a Krisztus egyházát részekre szedőkhöz.-

- A KERESZTSÉG JÉZUS KRISZTUS ÁLTAL RENDELT SZENTSÉG !!! és
Isten igéje teszi érvényessé !

-" Ahol az evangélium háttérbe szorul, ott nem lehet csodálkozni azon,
hogy a keresztség lényegét jelentő bün elleni harcból felekezetek közötti
c s e t e p a t é lesz.- Ez siralmas állapot ! "

-Pál apostol irja: "Nem azért küldött engem Krisztus, hogy kereszteljek,
hanem, hogy az evangéliumot hirdessem." (1.Kor 1,17)
-Ez nem valamiféle keresztség ellen szóló beszéd, hanem olyan kijelentés,
amely - helyesen - az EVANGÉLIUMOT HELYEZI MINDENEK ELÉ ÉS FÖLÉ!


L.


Kedves Loisz!

Kellően megleptél, hiszen eddig úgy láttam; beírásaid szenvedélymentesek, logikusak. Ez most nem mondható el.
Van egy adott jézusi parancs, amit meggyőződésem szerint az ún. népegyházak (mindegy milyen meggyőződésből) nem úgy hajtanak végre, ahogy a Bibliában áll.
Ha valaki kardoskodik, az nem én vagyok, hiszen éppen azt állítottam, hogy az egyszerű végrehajtástól való eltérés megvédése, kardoskodás. Ha ezt te pártoskodásnak nevezed - nem én mondtam...

Arra még mindig nem válaszolt senki, ha annyira sietni kell a Jézus rendelte szentséget kiszolgáltatni - jelen esetben a csecsemőnek - milyen jogon tartják vissza az úrvacsorától?

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

keresztség
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 11., péntek 21:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
-Kedves Figyelő!

- A magam részéről sem a kardoskodást, sem a szócséplést nem szeretném követni.- Hitbeli véleményemet már elmondtam, további vitának értelmét nem látom.-

Üdvözlettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 12., szombat 15:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Jézus Krisztus megtört teste, kifolyt vére miatt a hívő szülők gyermekei is védve vannak a gonosztól. Mert Isten az egész családra védelmet biztosít a Krisztusban bízó szülők hite miatt.
Sőt, szenteknek nevezi a hívő szülők gyermekeit, igen a csecsemőket is!

1Kor 7,14 Mert meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az ő férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek.

És valóban, a csecsemők nem élnek még a JEGYEKKEL, mert anyatejet isznak, a szerető édesanyjuk kebléből, de hit által valóság, hogy élni fognak Krisztus kegyelméből!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 12., szombat 21:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
pauler írta:
És valóban, a csecsemők nem élnek még a JEGYEKKEL, mert anyatejet isznak, a szerető édesanyjuk kebléből, de hit által valóság, hogy élni fognak Krisztus kegyelméből!


Kedves Péter ez nagyon jó válasz volt a Figyelő kérdésére. Annyira életszerűtlen volt a felvetése, miszerint a csecsemő vegyen úrvacsorát, vagyis bort, és kenyeret, mint ahogy életszerűtlen megkövetelni egy csecsemőtől a saját lábon való templombajárást, és más hasonló badarságokat. Arra viszont jó volt a téma, hogy rávilágítson az álláspontokra mégegyszer, és talán egy új szemszögre is.

A csecsemő keresztelése az a csecsemőnek Jézus közösségébe való befogadását jelenti a gyülekezet részéről. A gyülekezet megfogadja, hogy oktatja, neveli a gyereket, hogy az később önmaga tehessen tanúbizonyságot Isten előtt a hitéről. Ha ez a befogadás, és fogadalom valós, akkor ez sokat jelent a gyermeknek a fejlődésében.

A felnőttkeresztelők csecsemője esetlegesen nő fel hitben. Nincs keresztszülője, nincs közössége, a nevelése ad hoc jellegű. Ha hitre jut a keresztelendő, akkor hitének megvallásakor fogadja sorai közé a közösség.

Az elméleten túl a gyakorlatban nem olyan régen a csecsemő keresztelésnek valóban komoly tartalma volt, hiszen a keresztapaság az egy fontos intézmény volt még az én fiatalkoromban. Mára ez az intézmény már gyengült, mint ahogy általános a szekularizálódás.

Az én szememben ez a vita valamilyen fokig a világ változását is mutatja. A közösségi keresztelkedésből, amikor a csecsemő közösségi emberré válik a vízkereszt által egy másik típusú keresztelkedés lesz a felnőttkeresztelkedés, valamiféle induviduális, feltételekhez szabott alkalom lesz belőle. Lehet mondani afféle keresztségi haszonelvűség, csúnya szóval kapitalizálódás történt itt.

Amíg a csecsemőnél bármiféle feltétel nélkül közösségébe vette a gyülekezet a gyereket tudva annak bűnös voltáról, addig a felnőttkeresztséget csak feltételekkel szolgálják ki. Ez azért érdekes, merthát Jézus urunk a száz bárányt is otthagyta az egyetlen eltévedett bűnösért, azért érte ment visszahozni azt a közösségbe. A felnőttkeresztelőknek nem jó a bűnös ember, ők már feltételeket támasztanak a keresztségért.

Mi lesz példának okáért az értelmi fogyatékos gyermekkel, aki nem tud perfekt állásfoglalásra jutni Jézussal kapcsolatban? Az nem keresztelkedhet meg, ezzel nem is fog élete végéig Jézus közösségébe tartozni? Mi van a csodálatosan szelíd, és emberi, de nagyon Down kóros emberekkel, akiknek rossz esetben esélyük sincs a hitre jutásra? Csak remélni tudom, hogy értékelik a felnőttkeresztelők az ő szeretetteljes lényüket, és megmerítik őket. De mi van például a toporzékoló autistákkal? Őket is bemerítik, vagy kívül maradnak Jézus közösségén?

Részemről ezt a feltételekhez kötött közösségbe tartozási szertartást nem tartom jónak. Közösségbe kell fogadni a csecsemőt a keresztség sákramentumával, és felnőttkeresztség akkor létjogosult, ha a szülők hibája miatt, vagy más hasonló ok miatt a keresztelendő most kerül be a közösségbe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 12., szombat 21:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
-Kedves Rosta és Péter!

-Én már kétszer is abbahagytam a vitába beleszólást,- mert Figyelő által
leirtak olyan mentalitást árasztottak,- ami részemről már elfogadhatatlan.

-Most mégsem hallgathatom el, hogy nagyon örülök ez utóbbi hozzászó-
lásaitoknak ! - A bibliai alapon álló, higgadt érvelésben nagyon szépen
levezettétek Péterrel együtt a gyermekkeresztség jogosságát.

-A magam részéről nem véletlen az a választás:- "A teljes Irás Istentől
ihletett" - mert csakis az ilyen összértékü megitélés vezethez mindenben
jó megértéshez.- Egy igének a kiragadásával "kardoskodni" valami mel-
lett,-vagy ellen,- a legtöbb esetben félrevisz, vagy félrevihet.-

-Minden esetre Pál ap. ezt is mondja: Mindenki a maga hite szerint áll, vagy bukik.


Köszönet és üdv.mindkettőtöknek

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2008. ápr. 13., vasárnap 22:42-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 13., vasárnap 12:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
--

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 13., vasárnap 20:44 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
És sokan ugyanígy fogják "megmagyarázni " hogy nem is vették fel a nevének a számát!
Kibúvó és magyarázat van ezer, kérdés mennyit ér majd Ő előtte!
Nem szeretnék senkit sem ítélni, mert nem az én jussom, de mindenki a maga urának áll vagy bukik!
Az engedelmesség, ahogy a szememre hánytátok, NEM a cselekedetek általi megigazulást jelenti, de Jézus azt hírdette hogy :
Máté 12:50 Mert a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát, az nékem fitestvérem, nőtestvérem és anyám.

Máshol több helyen, ugyanezt
Én engedelmeskedni szeretnék Isten félelemből, Isten SZERETETBŐL!
Továbbiakban nem írok ide többet mert felesleges ott hitről beszélni ahol az észérvek dolgoznak!
Ti Mesternek hívtok - és nem kérdeztek engem ...

Útnak neveztek - és nem jártok rajtam...

Világosságnak neveztek - és nem néztek reám...

Életnek neveztek - és nem kerestek engem...

...Ha egyszer örökre elvesztek - ne okoljatok engem!


Mélyedjetek el a lelketek vizsgálatában, mire vagytok képesek azért , mit vagytok képesek megtenni Érte,Aki az Életét adta hogy legyen egy új lehetőségetek!
Búcsúzom szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 13., vasárnap 21:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Péter örülök, hogy törölted a beírásodat, merthogy félremagyarázhatónak láttam azt. Az is igaz, hogy nem is értettem teljesen.

Kedves Tamás sajnálom, hogy nem találod a fórumunkat olyannak, ahol hitről érdemes lenne beszélni. Problémád most az, hogy észérvek hangzanak el. Én a magam részéről büszkén vállalom, hogy szeretek észérvekkel élni. Nagyszerű dolog, ha hitünkben az eszünk is megerősít. Én téged is erre biztatnálak. És még valamire: " Miért mondjátok nekem: Uram, Uram, ha nem teszitek, amit mondok?"

Búcsúzóul nyugalmat kérek a lelkednek, és áldást, békességet neked, és a családodnak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 13., vasárnap 22:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Tamás12 írta:

Én engedelmeskedni szeretnék Isten félelemből, Isten SZERETETBŐL!
Továbbiakban nem írok ide többet mert felesleges ott hitről beszélni ahol az észérvek dolgoznak!

Búcsúzom szeretettel Tamás



---Kedves Tamás !

-Még nem sok szót váltottunk,-- de sok hsz-at olvastam,.... és ezt most
végképp nem értem.-

-Igazán sajnálom, hogy nem mondod meg nyiltan, milyen "észérv" és
"hitetlenség" háboritott fel ennyire,- hogy el akarsz "búcsúzni" ??? :cry:

-Nem régi és multbeli dolgokra gondolok,- hanem a jelen topicban irt
utóbbi hsz-okra.-- Hol találtál a hittől eltérő észérveket ? -

-Én úgy értettem meg Péter és Rosta hsz-ait, mint aminek az az alapigéje;
amikor Jézus átölel egy kis gyermeket és azt mondja:

"Ilyeneké a mennyek országa". - A kialakitott egyházi rendbe viszont ter-
mészetesen, észbeli meggondolások alapján kellett Jézus kijelentését fi-
gyelembe venni.

-Hol volna itt összeütközése a hitnek és a liturgia keresztelési rendjének?

-Sajnálom, hogy csalódott szivvel akarsz búcsúzni,--- én úgy gondolom,
nem akart senki megbántani.

-Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 14., hétfő 09:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok!

Tényleg kezd parttalanná válni ez a vita. Valószínűleg azért, mert már nem az igék összevetése - igével zajlik, (ami szerintem akkor is hasznos, ha nem sikerül azonos látásra jutni egy témában), hanem a vélemények vérremenő hangoztatása.

---

"A felnőttkeresztelők csecsemője esetlegesen nő fel hitben. Nincs keresztszülője, nincs közössége, a nevelése ad hoc jellegű."

Azért reménykedem, hogy ezt nem sokan gondolják így... De fenti soraimhoz visszatérve, nyilván kevésbé lényeges emberi vélekedésekről győzködni egymást.


Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 14., hétfő 10:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Rosta mondta:

Kedves Péter ez nagyon jó válasz volt a Figyelő kérdésére. Annyira életszerűtlen volt a felvetése, miszerint a csecsemő vegyen úrvacsorát, vagyis bort, és kenyeret, mint ahogy életszerűtlen megkövetelni egy csecsemőtől a saját lábon való templombajárást, és más hasonló badarságokat. Arra viszont jó volt a téma, hogy rávilágítson az álláspontokra mégegyszer, és talán egy új szemszögre is.

Felvetésem "csak" annyira életszerűtlen, mint eltekinteni a csecsemő hitétől - merthogy az Úr Jézus ehhez kapcsolta a keresztelést (s akkor immár hagyjuk a bemerítést, amit az ortodoxok csecsemők esetén gyakorolnak, elegyítve az elegyíthetetlennel a mit is..?), hiszen

AKI HISZ ÉS MEGKERESZTELKEDIK.
Nincs lábjegyzet, kitérő, kivitéles eset, stb. amiben a szülök, keresztszülők feltételezett hitére kellene, lehetne ezt gyakorolni.
Olyat olvasni az ÚSZ.-ben, hogy tapasztalható hit (ld. szerecsenkomornyik esete) észlelésére keresztelés történik (felnőttekkel kapcsolatban), de olyan nem, hogy "ni-ni gyermek született, úccú keresztelni!"...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 14., hétfő 11:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Milyen kevesen tudják mit jelent megkeresztelekedni, legyenek akár csecsemő korban megkereszteltek, akár felnőtt korban bemerítettek.

Hányan nem értik mit jelent megkeresztelkedni, ugyan akkor a cselekedetük alapján valamiben is többnek gondolják magukat azoknál, akik ezzel nem éltek, de elfogadták, hogy Jézus Krisztus értük is az életét adta.

Nem a magam uramnak kell majd megállnom, hanem annak az Úrnak, Jézus Krisztusnak, aki az életét adta értem. Aki MINDENKI felett Úr!
És cselekeszem az Ő akaratát, ez az életem eseményeiben látható, ha visszatekintek 10 évvel ezelőtti önmagamra látható, hogy hányszor cselekedtem már hitből az Ő szava parancsára és hányszor áldottam már Őt ezért, mind azon áldásért, amit Tőle kaptam!

Dicsőség a menny és a föld Urának!

Én is áldást kívánok Tamásnak, az Úr adjon neki boldog és hosszú életet.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 14., hétfő 17:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Indu írta:
Tényleg kezd parttalanná válni ez a vita. Valószínűleg azért, mert már nem az igék összevetése - igével zajlik, (ami szerintem akkor is hasznos, ha nem sikerül azonos látásra jutni egy témában), hanem a vélemények vérremenő hangoztatása.

---

"A felnőttkeresztelők csecsemője esetlegesen nő fel hitben. Nincs keresztszülője, nincs közössége, a nevelése ad hoc jellegű."

Azért reménykedem, hogy ezt nem sokan gondolják így... De fenti soraimhoz visszatérve, nyilván kevésbé lényeges emberi vélekedésekről győzködni egymást.


Kedves Indu megtennéd, hogy veszed a fáradtságot, és leírod, hogyan szoktak a szülők, a felnőttek válaszolni a gyerekek kérdésére a felnőttkeresztelő egyházakban , hogy ők most keresztyének-e vagy sem, és az adott keresztyén közösség részei, részesei-e? Esetleg vennéd a fáradtságot, és leírnád, hogy a keresztszülő funkció létezik-e ezekben az egyházakban? Hogy nevezik őket, és mi a feladatuk? Esetleg vennéd a fáradtságot, és leírnád milyen közösségi oktatáson vesznek részt a felnőttkeresztelő egyházakban az ifjak? Pontosabban milyen szervezett oktatáson vesznek részt a gyerekek?

Ezt csupán azért kérdem, hogy érvelésre adjak neked lehetőséget. No meg, hogy ne legyen parttalan a vita, és semmiképpen ne legyen a vélemények hangoztatása vérremenő. Persze kíváncsi is vagyok, mivel nem vagyok jártas más egyházak napi életében.

Mivel az ige-igével való összevetése már számtalanszor megtörtént ebben a topic-ban nem hiszem, hogy abban továbbjuthatnánk, viszont egy normális párbeszédben még előbbre haladhatunk. Szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 14., hétfő 20:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Rosta!

>hogyan szoktak a szülők a gyerekek kérdésére a felnőttkeresztelő egyházakban, hogy ők most keresztyének-e vagy sem?
Azt gondolom, hogy egy családban, ahol napi rendszerességgel megélik a családtagok a hitüket, tehát pl. imádkoznak, csendességet tartanak -bevonva a gyermekeket is- ott nem vetődik fel a gyerekben, hogy ő ne lenne keresztény, azaz Krisztus követő. Ha hiszi (a maga értelmiszintjének megfelelően), hogy Jézus Krisztus Isten Fia, és a Megváltónk, akkor keresztény.

>és az adott keresztyén közösség részei, részesei-e?
Ha eljárnak hetente a gyülekezeteikben, nem hiszem, hogy ez így felmerül. Ha a gyereked jár egy iskolába, gondolom nem kérdezi meg, hogy ő az ottani közösség részese-e. De ha megkérdezi egy gyermek, hát nyugodtan felelhetek - természetesen az vagy.
Emellett - nem mint szentség - de gyakorolat a "gyermekbemutatás", ha új baba születik, a lelkész köszönti őt, és imádkozik érte a szülőkkel a gyülekezet előtt, hogy felnőve Isten dicsőségét szolgálhassa majd.

>keresztszülő funkció létezik-e ezekben az egyházakban?
Természetesen nem létezik. Nekem vallásos (nem hívő) keresztszüleim vannak, de a funkciójukat azt gondolom kevésbé töltötték be, mint egy sima gyülekezeti ifi vezető. Szóval enélkül is (vagy inkább ennek ellenére - ezt most sajna komolyan mondom) hitre jutottam.

>leírnád milyen közösségi oktatáson vesznek részt a felnőttkeresztelő egyházakban az ifjak? Pontosabban milyen szervezett oktatáson vesznek részt a gyerekek?
Szívesen leírom, mert ezt a részt egyfajta sikertörténetnek tekintem, több felekezetnél is. Nálunk az egész piciknek van gyerektanítás. A kicsit nagyobbak pedig már a felnőttekkel - minden istentiszteleti alkalom előtt egy közös Bibliatanulmányozáson alapuló beszélgetésben vesznek részt (kb 1 órás) gyakran az ezt követő igehirdetés is ehhez kapcsolódik témában, de nem szükségszerűen. Emiatt már a fiatalok is igen nagy bibliaismeretről tesznek tanubizonyságot. Emellett gyakori a gyülekezeteinkben, hogy a lelkész az igehirdetést úgy kezdni, hogy kihívja előre a gyerekeket, és nekik tart egy 5-10 perces prédikációt, egy igehellyel, amit megtanít nekik, és vagy egy Bibliai történetbe ágyazza, vagy egy erkölcsi tanulságot tartalmazó mesével erősíti meg.
Ezenkívül természetesen nálunk is van mindenféle gyerekünnepély, ahol a gyerekek énekelnek, vagy igehelyeket, verseket mondanak el. És még sok egyéb módon bekapcsolódnak a gyülekezeti életbe a gyerkőcök, mivel az az általános, hogy közös ebéd van, és délután további közös progarmok, tehát a családok hosszasabban vannak együtt.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség