Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 16., szerda 11:33 
Kedves Shannon!
Örülök, hogy egymás hite által épülhetünk.
Szeretettel üdvözöllek:
nemosineX


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 17., csütörtök 10:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:

A cselekedeteket Krisztus keresztje mellé tenni hiba volna. Örök életem Krisztus áldozatáért van, ingyen, kegyelemből, és ez az önmagában tökéletes áldozat elegendő bűneim bocsánatára, amennyiben hittel elfogadtam. A cselekedetek a földi élethez, az időhöz, a felebaráthoz kötődnek és leginkább azt jelzik, hogy mennyire vagyok hálás az én Megváltómnak ezért az áldozatért. De nem ezeken múlik az én üdvösségem. Valahogy úgy képzelem el a hitből való cselekvést, mint amikor az egészen pici gyerek, bármilyen ügyetlenül is, de viszonozni akarja szülei szeretetét, ezért „segítkezik”.
De hála az Úrnak, nem ezen a segítségen múlik az ő üdvössége.


Jn 3,36:Aki hisz a Fiúban, üdvössége van. Aki nem engedelmeskedik a Fiúnak, az immár elkárhozott és az Isten haragja marad rajta.

A cselekedetek az engedelmességből való hitnek a gyümölcsei. Olyat, hogyengedetlen hit - a Biblia nem ismer.
A tenger hullámzása nem képez szelet. Sőt szél nélkül a tenger csendes. De:ha látszik a tenger hullámzása, biztos a szél jelenléte (szobából is megállapítható, nem kell érezni, tapasztalni)...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 17., csütörtök 11:24 
figyelő írta:
Idézet:

A cselekedeteket Krisztus keresztje mellé tenni hiba volna. Örök életem Krisztus áldozatáért van, ingyen, kegyelemből, és ez az önmagában tökéletes áldozat elegendő bűneim bocsánatára, amennyiben hittel elfogadtam. A cselekedetek a földi élethez, az időhöz, a felebaráthoz kötődnek és leginkább azt jelzik, hogy mennyire vagyok hálás az én Megváltómnak ezért az áldozatért. De nem ezeken múlik az én üdvösségem. Valahogy úgy képzelem el a hitből való cselekvést, mint amikor az egészen pici gyerek, bármilyen ügyetlenül is, de viszonozni akarja szülei szeretetét, ezért „segítkezik”.
De hála az Úrnak, nem ezen a segítségen múlik az ő üdvössége.


Jn 3,36:Aki hisz a Fiúban, üdvössége van. Aki nem engedelmeskedik a Fiúnak, az immár elkárhozott és az Isten haragja marad rajta.

A cselekedetek az engedelmességből való hitnek a gyümölcsei. Olyat, hogyengedetlen hit - a Biblia nem ismer.
A tenger hullámzása nem képez szelet. Sőt szél nélkül a tenger csendes. De:ha látszik a tenger hullámzása, biztos a szél jelenléte (szobából is megállapítható, nem kell érezni, tapasztalni)...


Kedves Figyelő!

Kérlek, kérdezd meg őszintén Isten Szent Lelkét, te mindig mindenben engedelmeskedsz az Úrnak. Ha nem, akkor, a te logikád szerint, elkárhoztál, és az Isten haragja van rajtad.

Üdvözlettel: NemosineX


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 17., csütörtök 11:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
eeegen... nem véletlenül mondta Jézus az EGYETLEN HITELES tesztet: a GYÜMÖLCSöt...

kedves nemosineX: KÓSTOLTAM, és ízlett :) szerintem HITELES... (bár lehet, hogy egyesek szemében most sokat ártottam neked, de komolyan mondom: ha MINDNYÁJAN ekkorát változtunk volna "felfele" az utóbbi fél évben.... sokkal kellemesebb hely lenne ez a fórum, az EREDMÉNYEIRŐL nem is szólva...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 17., csütörtök 12:19 
Kedves Net!

Kérdés, kinek van mersze tesztelni.
"A Bárány az, ki nem fél közülünk."

Tetszett, amit írtál valahol a gyümölcsről, hogy az a krisztusi jellem. Igen, azt hiszem, így igaz. Nem pusztán a különálló cselekedetek, hanem az egész lényem, jelenlétem. Ahogy a bűnösség sem a különálló bűnök sorozata csupán, hanem az egész lényünket, létezésünket áthatja. Egészen addig, amíg az erősebb fegyveres át nem veszi a hatalmat.

Az üzenet másik felét - ha jól értem - továbbítom az Illetékesnek.

Szeretettel üdvözöllek: nemosineX


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 17., csütörtök 12:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nemosineX írta:
Kedves Net!

Kérdés, kinek van mersze tesztelni.
"A Bárány az, ki nem fél közülünk."

Tetszett, amit írtál valahol a gyümölcsről, hogy az a krisztusi jellem. Igen, azt hiszem, így igaz. Nem pusztán a különálló cselekedetek, hanem az egész lényem, jelenlétem. Ahogy a bűnösség sem a különálló bűnök sorozata csupán, hanem az egész lényünket, létezésünket áthatja. Egészen addig, amíg az erősebb fegyveres át nem veszi a hatalmat.

Az üzenet másik felét - ha jól értem - továbbítom az Illetékesnek.

Szeretettel üdvözöllek: nemosineX


a tesztelésre FELSZÓLÍTÁSUNK van... ezzel együtt szerintem érzed, hogy NAGYON nem egy "felülről buksisimogatós" beszólás volt, amit mondtam: sőt... konkrétan IRIGYELLEK :D

és így van: az EGÉSZ a gyümölcs (nem véletlen a Galata 5:22-nen az EGYESszám!!)

és igen: EGYÜTT gratulálunk (vagyis adunk hálát) az ERŐSEBB FEGYVERESNEK :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 17., csütörtök 12:59 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Figyelő!

Nem is hiszed, hogy mennyire örültem ennek a legutóbbi hozzászólásodnak. Köszönöm szépen, hogy segítettél.

Arra a hozzászólásomra, amit szerda hajnalban írtam - ama boldog bizonyosságról :) - egy kedves ismerősömtől érkezett privátban egy válasz, amit ő hétfőn (!!!) küldött el, de én nem olvastam, csak szerda délután.

Miután ezen kellőképp meglepődtem, találtam egy gondolatot a levelében, amire mindenképp szerettem volna válaszolni.

Idézem:

"Senkinek nincs addig üdvössége amíg úton van. Mindenkinek csak lehetősége van, aki mást hirdet, az HAMIS EVANGÉLIUMOT HIRDET."

Tekintettel arra, hogy nem ismerem fejből az egész Bibliát, viszont nem szeretek saját kútfőből okoskodni, ma elkezdtem keresgélni a megfelelő igehelyet a válaszhoz. Sok mindent találtam, ami alátámasztja, amit gondolok, de még nem volt időm összeszedni, erre te ideírod nekem, hogy:

figyelő írta:
Jn 3,36:Aki hisz a Fiúban, üdvössége van. Aki nem engedelmeskedik a Fiúnak, az immár elkárhozott és az Isten haragja marad rajta.


Ez János Evangéliuma, csak a honlapon kereshető fordításban másképp szerepel, ezért erre az igehelyre nem is gondoltam.

Hatalmas az Úr, ahogyan használ bennünket! És néha nem is vesszük észre :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 17., csütörtök 13:01 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A világ mindig ezt fogja támadni, de ezt a boldog bizonyosságot az Úr adta neked és senki ki nem ragadhatja a szívedből, mert az Ő hatalma őrzi ezt!


Kedves Péter!

Látszik, hogy nagy tapasztalatod van :wink: Még egyszer köszönöm!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 17., csütörtök 14:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
törölve (a következő hsz-ban újraírva)


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. ápr. 17., csütörtök 14:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 17., csütörtök 14:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Idézet:
az a krisztusi jellem. Igen, azt hiszem, így igaz. Nem pusztán a különálló cselekedetek, hanem az egész lényem, jelenlétem. Ahogy a bűnösség sem a különálló bűnök sorozata csupán, hanem az egész lényünket, létezésünket áthatja.


Kedves Nemosinex,

Ebből a hozzászólásodból látom, hogy mi a cselekedetek alatt mást értettünk. Én, amikor cselekedetekről beszélek, akkor pontosan arra gondolok, hogy az egész lényedet kell áthatnia. A gyümölcs(ök) pedig cselekedeteidben nyilvánulnak meg.

Kérdezek valamit: - szélsőséges példát mondok - ha valaki letér a (már) megtért útról - merthogy volt és van ilyenre példa - vagy elkövet valami olyan egy ún. főbűnt, akkor is zöld útja van? Bármit megtehet az az ember, aki megtért (mire is tért meg?), meddig mehet el valaki a bűneiben? Nem abban áll a Krisztus követés, hogy ahogy Jézus ellenállt a kísértéseknek, úgy a hívőnek is ellent kell állnia a legnehezebb élethelyzetben is?
Szerintem érdemes lenne tisztázni, hogy hányféle jelentése lehet annak, hogy valaki hisz. Hite van. Miért ír a Biblia keskeny útról, kapuról... stb.? Én ugyan nem akarom senkitől elvenni azt a hitét, hogy ő majd a halál után egy új életet nyer egy boldog, bűn nélküli édenkertben. (Lesz ott egyáltalán szégyenkezés?)
De azon a mondaton igen elcsodálkoztam, hogy van hívő, aki lusta a megszentelődésre, és hát legfeljebb majd szégyellni fogja magát odaát... (ejnye-ejnye). (Ennél még én is komolyabban gondolkozom a megtérésről.)

Üdvözlettel:
Tavasz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 17., csütörtök 21:42 
Kevdes Tavasz!

Sajnos megint elszállt a korábban megírt szövegem, így most megpróbálom rekonstruálni.

A cselekedeteket, a hitet, illetve egyéb vitatott kérdéseket illetően talán nem is annyira az a fontos, hogy hogyan gondolom, hanem hogy hogyan élem azokat. Mert hiszen nem úgy történik rendszerint, hogy megértem, tehát cselekszem. Sokszor értem, de nem teszem, máskor meg nem értem, de teszem. Nem hiszem, hogy bárki hívő folyamatosan zökkenőmentesen össze tudná egyeztetni a gondolatait a tetteivel. Én még azt is ki merem jelenteni, hogy a tanbeli tisztaságnál fontosabb a lelkület. Kivéve annak, aki kifejezetten fent akarja tartani a vitát. A betű öl, a Lélek megelevenít. Lásd ehhez a samaritánus példázatát a pappal és a lévitával, vagy Jézus viszonyulását a szombatnaphoz, vagy a samáriai asszonynak mondott szavait: „igazi imádói lélekben és igazságban imádják az Atyát”.

Isten kegyelmének megismerése után több főbűnt is elkövetett Dávid király. Mégis az Írás azt mondja (nem tudom idézni, hol, de valaki majd biztos segít), az Isten igaznak tekintette. Lásd még ehhez a Róma 3-at, különösen a 24. verset:”Isten ingyen igazítja meg őket kegyelméből, miután megváltotta őket a Krisztus Jézus által”. De szeretettel kérlek, jól értsd, hogy nem az engedetlenséget szeretném bátorítani, hanem ezzel is az Úr kegyelmét dicsérni.

Alistair McGrath Híd c. apologetikai könyvéből idézem (Harmat Kiadó, 1997)
„A világ szüntelen felrója a keresztények képmutatását, ami eltávolíthatatlan tövis a hitvédők testében. Mit lehet ezzel kezdeni? Attól eltekintve, hogy a hitvédők nagyon szeretnék, ha a keresztények kevésbé lennének hajlamosak a nyilvános – látványos és kevésbé látványos – bűnök elkövetésére, el kell magyarázniuk, hogyan értendő az, hogy a keresztények kegyelmet kapott bűnösök. Emlékezzünk Karl Barth híres „Sündermensch”, a bűn embere kifejezésére, amely magába foglalja azt a meggyőződését, hogy az emberi személy – akár keresztény, akár nem – soha nem mentes a bűntől. Keresztények azok, akik:
a) megszabadultak a bűn büntetésétől;
b) folyamatosan megszabadulnak a bűn hatalmától;
c) végül meg fognak szabadulni a bűn jelenlététől.
A megváltás és a bűn kapcsolatáról alkotott keresztény felfogásnak tehát vannak múlt-, jelen- és jövőbeli elemei. A bűn továbbra is jelen van a keresztény életben. (1 Jn. 1,8-10).”

Egyelőre ennyire futotta.

Szeretettel üdvözöllek:
nemosineX


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 17., csütörtök 23:44 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tavasz!

Tényleg nagyon sokat számít, hogy ha keresztény vagy, azt hogyan éled meg. Ha hittel elfogadod Krisztust, az Ige és a Lélek munkálkodni kezd az életedben, és teremni fogja a gyümölcsöket, de ez általában egy hosszú folyamat. Nem gondolom, hogy lenne bármilyen indok arra, hogy bárkitől a megtérése után valamilyen emberfeletti teljesítményt várjunk el.

Van úgy, hogy nem engeded meg ezt a munkálkodást az életed valamelyik részében, inkább ellenkezel. Győz a régi természeted, a rossz szokásaid vagy az emberi gyengeség (ami ugyanígy megtörténik a nem keresztényekkel is). A lényeg, hogy Istennek nem az a válasza erre, hogy elhagy. Ne érts félre, én sem gondolom azt, hogy az engedetlenség helyes lenne, vagy hogy következmények nélkül maradna. Isten ilyenkor figyelmeztet, megmutatja, mit vár el tőled, és megtanít arra, hogyan tudod azt megvalósítani. Ha letérsz az útról, utánad megy, és visszavezet a helyes útra (ilyet is sokat látni :wink: ).

Az a kérdésed, miért tehetne meg valaki a megtérése után bármit, követhetne el súlyos bűnöket, és kapna ennek ellenére kegyelmet? Aki megtért, és szabad akaratából követi Krisztust, az nem tesz meg bármit, akkor sem, ha történetesen lehetne. Aki annak a mérlegelésével foglalkozik, hogy meddig mehet el, az nem hiszi, hogy Isten minden parancsa és tilalma helyes, és nem bízik meg benne - akkor miben hisz?

Azt is kérdezhetnénk, hogy van az, hogy a nem megtért emberek szabadon elkövethetnek bármilyen gaztettet, Isten ennek ellenére nem hagyja el őket, hanem harcol értük minden nap. És ha sikerrel jár, jobban örül neki, mint azoknak, akik mindig mellette voltak - tudod, mint a tékozló fiú testvére. Miért van az, hogy akár a legjobb barátod valaki, ha elég hosszú ideig megvárkoztatod, egy idő után megsértődik, ha pedig nem állsz még készen a megtérésre, akkor Isten - a Mindenható - türelmesen és hűségesen vár rád. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 18., péntek 05:45 
Shannon írta:
Kedves Tavasz!

Tényleg nagyon sokat számít, hogy ha keresztény vagy, azt hogyan éled meg. Ha hittel elfogadod Krisztust, az Ige és a Lélek munkálkodni kezd az életedben, és teremni fogja a gyümölcsöket, de ez általában egy hosszú folyamat. Nem gondolom, hogy lenne bármilyen indok arra, hogy bárkitől a megtérése után valamilyen emberfeletti teljesítményt várjunk el.

Van úgy, hogy nem engeded meg ezt a munkálkodást az életed valamelyik részében, inkább ellenkezel. Győz a régi természeted, a rossz szokásaid vagy az emberi gyengeség (ami ugyanígy megtörténik a nem keresztényekkel is). A lényeg, hogy Istennek nem az a válasza erre, hogy elhagy. Ne érts félre, én sem gondolom azt, hogy az engedetlenség helyes lenne, vagy hogy következmények nélkül maradna. Isten ilyenkor figyelmeztet, megmutatja, mit vár el tőled, és megtanít arra, hogyan tudod azt megvalósítani. Ha letérsz az útról, utánad megy, és visszavezet a helyes útra (ilyet is sokat látni :wink: ).

Az a kérdésed, miért tehetne meg valaki a megtérése után bármit, követhetne el súlyos bűnöket, és kapna ennek ellenére kegyelmet? Aki megtért, és szabad akaratából követi Krisztust, az nem tesz meg bármit, akkor sem, ha történetesen lehetne. Aki annak a mérlegelésével foglalkozik, hogy meddig mehet el, az nem hiszi, hogy Isten minden parancsa és tilalma helyes, és nem bízik meg benne - akkor miben hisz?

Azt is kérdezhetnénk, hogy van az, hogy a nem megtért emberek szabadon elkövethetnek bármilyen gaztettet, Isten ennek ellenére nem hagyja el őket, hanem harcol értük minden nap. És ha sikerrel jár, jobban örül neki, mint azoknak, akik mindig mellette voltak - tudod, mint a tékozló fiú testvére. Miért van az, hogy akár a legjobb barátod valaki, ha elég hosszú ideig megvárkoztatod, egy idő után megsértődik, ha pedig nem állsz még készen a megtérésre, akkor Isten - a Mindenható - türelmesen és hűségesen vár rád. :D


Kedves Shannon!

Köszönöm neked, és hála az Úrnak, hogy segített ilyen szépen, érthetően megfogalmaznod.

Áldott szép napot!
nemosineX


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 18., péntek 05:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves nemosineX,

a válaszodat ne rögtön a Parókia fórum válasz ablakába írd, hanem fogalmazd, írd meg egy internettől független szövegszerkesztő programban (pl. Word vagy WordPad), így nem fordulhat elő, hogy amit gondosan (és hosszan) írtál, elszáll a semmibe az idő túllépés miatt.
Miután a szövegszerkesztőben leírtad a válaszod, lemásolod az egészet, utána fölmész az internetre, a fórumon az adott témánál megnyitod a válasz ablakot, és beilleszted az egészet, esetleg formázod még, ha szükségesnek tartod, majd az „Elküld”-re kattintasz, és kész.
/A szövegszerkesztőben a másolásra több lehetőség is van:
1. Szerkesztés menüt legördítve „Az összes kijelölése”-re kattintás. Majd szintén a „Szerkesztés” menün belül a „Másolás”-ra.
2. A szöveg kijelölése az egérrel, majd a másolás ikonra kattintás.
3. A szöveg kijelölése az egérrel (v. az 1. pont szerint), majd a CTRL gomb lenyomva tartása mellett a C betű pillanatnyi lenyomása.
A beillesztésre is több lehetőség van, de itt csak azt írom le, ami a fórum válasz ablakában használható: CTRL gom lenyomva tartása mellett a V betű pillanatnyi lenyomása./

Remélem, érthető voltam.

Jó fórumozást! :) B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 18., péntek 06:53 
Boglárka írta:
Kedves nemosineX,

a válaszodat ne rögtön a Parókia fórum válasz ablakába írd, hanem fogalmazd, írd meg egy internettől független szövegszerkesztő programban (pl. Word vagy WordPad), így nem fordulhat elő, hogy amit gondosan (és hosszan) írtál, elszáll a semmibe az idő túllépés miatt.
Miután a szövegszerkesztőben leírtad a válaszod, lemásolod az egészet, utána fölmész az internetre, a fórumon az adott témánál megnyitod a válasz ablakot, és beilleszted az egészet, esetleg formázod még, ha szükségesnek tartod, majd az „Elküld”-re kattintasz, és kész.
/A szövegszerkesztőben a másolásra több lehetőség is van:
1. Szerkesztés menüt legördítve „Az összes kijelölése”-re kattintás. Majd szintén a „Szerkesztés” menün belül a „Másolás”-ra.
2. A szöveg kijelölése az egérrel, majd a másolás ikonra kattintás.
3. A szöveg kijelölése az egérrel (v. az 1. pont szerint), majd a CTRL gomb lenyomva tartása mellett a C betű pillanatnyi lenyomása.
A beillesztésre is több lehetőség van, de itt csak azt írom le, ami a fórum válasz ablakában használható: CTRL gom lenyomva tartása mellett a V betű pillanatnyi lenyomása./

Remélem, érthető voltam.

Jó fórumozást! :) B.


Igen, köszönöm.
Szép napot!
nemosinex


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség