Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 14., hétfő 20:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Jó volt olvasni Indu amit írtál.
Nálunk is sok fiatal hiszi már, hogy Jézus Krisztus Isten Fia Megváltó.

Áldja meg az Úr a gyülekezetet és adjon nektek hitbeli növekedést az Úr Jézus dícséretére.

A keresztszülő nálunk működik. A keresztfiamat én viszem gyülekezetbe és szívesen jár, szereti az Igét hallgatni, vonza őt az a légkör, ami annyira más, mint az otthoni. (arról most nem írnék)
Nagyobb felelőséget érzek azon gyerekek iránt, akik a kereszt gyerekeim. (van még az Ancsi, aki még csak a pusziig jut velem, meg az ölelésig koránál fogva)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 14., hétfő 23:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Rosta!

>Én értem, hogy neked nagyon tetszik a felnőttkeresztség.
Nem innen közelíteném meg, hogy tetszik-e vagy nem :)

>hogyan oldódik fel komolyabb identitásválság nélkül a gyerekekben az, hogy bent is vannak a keresztyén közösségben, meg nincsenek is bent.
Soha életemben nem találkoztam még senkivel, (pedig több közösségben megfordultam, és ma is igyekszem nyitott lenni minden hittel kapcsolatos dologra) akinek ez identitásválságot okozott volna. Olyan számora ez a felvetés, mintha azt írnád, hogy amióta nem avatják fel úttörőnek a gyerkekeket, és tegyük fel a tiedet sem avatnák, és identitásválsága lenne, hogy ő már akkor nem is diák.

>És ha nem hiszi, mert még csak fel sem tudja fogni a szavakat, akkor nem keresztyén?
Felfogásom szerint aki fel sem tudja még fogni a szavakat, de meg van keresztelve az ugyanannyira keresztény, mint aki nincs. Keresztény = Krisztus követő. Egy öntudatlan csecsemő akár megkeresztelték akár nem, azonos mértékben "képes" Krisztust követni.

De pont itt látom a negatívumát a gyerekkeresztségnek, amit a te beírásodból is kiérezni vélek - hogy nálad attól keresztény valaki, hogy megkeresztelték. Pedig ez sem a felnőtt-, sem a gyerekkeresztség esetében nem igaz. Az a keresztény, aki Krisztus követője hitvallását és cselekedeteit tekintve.

>Még akkor is, ha felnőttebbektől hallja azt, hogy ő még nem tartozik a hívők közé
De miért hallana ilyet, valaha is? A gyerekek hite gyakran nagyobb és megszégyenítő a száz éve megtért felnőttekéhez képest is! Hány olyan történetet olvashatunk, amikor a gyerekek -komolyan véve amit a szüleik Istenről mondtak - olyanokat kérnek imádságban, amitől a szülő haja égnek áll, és Isten megadja nekik. Pl. olvastam egy misszionáriutól, hogy egy anya belehalt a szülésbe, és az egyik kisgyerek úgy imádkozott, hogy Istenem, küldj egy melegítő palackot, hogy a kisbaba életben maradhasson, és egy hajasbabát a kistestvének, hogy megvigasztalódjon az anyukája halála miatt - és másnapra ott volt a rendelt "csomag", holott amúgy havonta egyszer érkezett bármi, és hetekig tartott a csomagok útja.

Egy ilyen gyerekre ki merné azt mondani, hogy nem tartozik a hívők közé? Inkább én nem tartozom a hívők közé, mert én nem merek így imádkozni.

Vagy Zimányi József, mikor 8 évesen felnézett a csillagokra, és egyszerűen tudta belül, hogy van egy Isten, aki mindezt megteremtette.
Ez nem a keresztelőjével függött össze.

>Keresztülő - Szinte második szülő.
Itt is az a kulcs, hogy megtért, vagy nem? Ha megtért, akkor jó, hogy van, ha nem akkor tök mindegy. Helyettesíthető egy fizetett bébiszitterrel stb.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 09:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 18., szerda 18:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 11:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:

hogyan szoktak a szülők, a felnőttek válaszolni a gyerekek kérdésére a felnőttkeresztelő egyházakban , hogy ők most keresztyének-e vagy sem, és az adott keresztyén közösség részei, részesei-e?

E gondolatsor szerint a népegyházakban a keresztelés tesz valakit keresztyénné(??!!) Vagyis Krisztus-követővé, merthogy ezt jelenti a keresztyén fogalma.

Akkor viszont teljesen felesleges a konfirmáció, hiszen már korábban, visszavonhatatlanul keresztyénné "tették" az illetőt, s a hitet is "megelőlegezték" neki...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 11:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Figyelő!

Mint református presbiter vallom, hogy ha a csecsemőkorban vízzel hintett gyermek nem születik újonnan, nem hisz Krisztusban, nem részesül A keresztségben akkor nem üdvözül!
Miért nem akarod meghallani ami más, mint amit gondolsz?
Nem tudom most megszámolni hányszor válaszoltam már a kérdésedre.

Akkor egy példát engedjetek meg.

Ha valakin kokárda van, attól magyar?
Lehet valaki kokárda nélkül is magyar?

Ha valaki nem beszéli a nyelvet, nem ismeri a magyar történelmet, más országban él, más kultúra között éli a mindennapjait és kokárdát teszek rá, akkor magyar?

Ha valaki megéli a magyarságát, de nem hord kokárdát, akkor ő nem magyar?

Bocsánat, szerintem ez nem off. nem a politika topicba tartozik.

Azt gondolom, hogy sok felnőt fejjel bemerített embernek kb. annyi köze van a keresztséghez, mint a csecsemő korban meghintett újszülöttnek.

Mert nem a LÉNYEG számít, hanem a jel. És emiatt ez a vita örökké tarthatna, ha nem jönne vissza az Úr Jézus!

Aki pedig szeretné tudni mit jelent KERESZTYÉNNÉ VÁLNI, befogadtatni Isten népe közé, olvassa el a lator történetét, vagy a Róma 6.-ot.

És higgye el, hogy számára sincs más út, mert egy Út adatott az üdvösségre!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 12:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>Bocsánat, szerintem ez nem off. nem a politika topicba tartozik.
Persze, hogy nem!

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 12:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:

E gondolatsor szerint a népegyházakban a keresztelés tesz valakit keresztyénné(??!!) Vagyis Krisztus-követővé, merthogy ezt jelenti a keresztyén fogalma.

Akkor viszont teljesen felesleges a konfirmáció, hiszen már korábban, visszavonhatatlanul keresztyénné "tették" az illetőt, s a hitet is "megelőlegezték" neki...


Ugyebár arról van szó, ha olvasol is, nem csak írsz, hogy a csecsemőt a kereszteléssel a keresztyén közösség a tagjának fogadja. Ennek megfelelően keresztyén gyerek a neve a csecsemőnek. Ekkor még azonban hitéről nem tud tanúbizonyságot tenni, ilyen értelemben nem nevezhető hitvallott keresztyénnek, ugyanakkor közösségét illetően egy keresztyén közösség tagjának nevezhető, keresztyén gyereknek. Gondolom hallottad már ezt a szóösszetételt.

Ennek azért van különösen nagy fontossága, mert a csecsemő önmagában életképtelen, a közössége nélkül elpusztul, számára a közössége létfontosságú, és a nevelésében meghatározó. Ezért is fontos hát, hogy már pici korban a közösség a keresztelés szertartásával tagjává fogadja úgy, hogy a közösség hitet tesz, hogy támogatásának, nevelésének segítségével felnőttkorára tanúbizonyságot tehet keresztyén hite mellett a most még kicsiny csecsemő.

Ha továbbra sem érted ne tartsd vissza magad még számos alkalommal leírom neked ezt, lehetőleg változatos módon körüljárva a kérdést…


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 13:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Indu sajnálatosnak tartom, hogy a vitában törlöd a beírásomat, és valami értelmezhetetlen sorokat írsz be helyette. Megkérlek, hogy ezeket a sorokat vedd ki, mert ezek nem az én szavaim.

Ami a másik hozzászólásodat illeti:

Indu írta:
>És ha nem hiszi, mert még csak fel sem tudja fogni a szavakat, akkor nem keresztyén?
Felfogásom szerint aki fel sem tudja még fogni a szavakat, de meg van keresztelve az ugyanannyira keresztény, mint aki nincs. Keresztény = Krisztus követő. Egy öntudatlan csecsemő akár megkeresztelték akár nem, azonos mértékben "képes" Krisztust követni.

De pont itt látom a negatívumát a gyerekkeresztségnek, amit a te beírásodból is kiérezni vélek - hogy nálad attól keresztény valaki, hogy megkeresztelték. Pedig ez sem a felnőtt-, sem a gyerekkeresztség esetében nem igaz. Az a keresztény, aki Krisztus követője hitvallását és cselekedeteit tekintve.


Választ Figyelőnél már megírtam. Közössége alapján csecsemőkeresztséggel válik a gyerek keresztyén gyerekké. Majd konfirmálása alapján hitvallásával válik a gyerek-felnőtt hitvallott keresztyénné. Az egyszerű keresztyén jelzőt, aki vélhetőleg az egyetemes anyaszentegyház tagja, általában később érdemli ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 13:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
nézd, újfent bocsánatot kérek érte, mint már nyilvánosan tettem is, elmondtam, hogy technikai hibaként írtam felül egy részét (reply helyett edit) ennél többet nem tudok tenni. kivánságodra töröltem - bár bizony a saját szavaid voltak, hiszen ezeket a hozzászólásodból kopiztam ki, ezekre reagáltam.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 17:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Csak nyugi Indu. Túl van tárgyalva.

Azért szóltam, mert már másodszorra töröltél, mégha most nem akartad is, és a lényegtől teljesen eltérő, hülye dolgokat hagytál bent...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 19:53 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Tamás12 írta:
És sokan ugyanígy fogják "megmagyarázni " hogy nem is vették fel a nevének a számát!
Kibúvó és magyarázat van ezer, kérdés mennyit ér majd Ő előtte!
Nem szeretnék senkit sem ítélni, mert nem az én jussom, de mindenki a maga urának áll vagy bukik!
Az engedelmesség, ahogy a szememre hánytátok, NEM a cselekedetek általi megigazulást jelenti, de Jézus azt hírdette hogy :
Máté 12:50 Mert a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát, az nékem fitestvérem, nőtestvérem és anyám.

Máshol több helyen, ugyanezt
Én engedelmeskedni szeretnék Isten félelemből, Isten SZERETETBŐL!
Továbbiakban nem írok ide többet mert felesleges ott hitről beszélni ahol az észérvek dolgoznak!
...
Mélyedjetek el a lelketek vizsgálatában, mire vagytok képesek azért , mit vagytok képesek megtenni Érte,Aki az Életét adta hogy legyen egy új lehetőségetek!
Búcsúzom szeretettel Tamás


Kedves Tamás!

Valahogy úgy érzem, hogy ebben nekem is részem van, tekintettel arra, hogy a legutóbbi hozzászólásomra nem is válaszoltál. Azért írtam, amit írtam, mert "elmélyedtem a lelkem vizsgálatában", és megállapítottam, "mire vagyok képes". Biztos vagyok benne, hogy te őszintén és hittel határoztad el, hogy engedelmeskedni szeretnél, és én éppen ezért nem szeretném, ha nagyot csalódnál.

Mindenhol találhatsz olyan tanítást, liturgiát vagy szokást, amely Jézus rendelésével ellentétes, ha nem a keresztelőnél, akkor más kérdésekben. Ha betartod ezeket, nem vagy engedelmes, ha nem fogadod el, nem lehetsz tagja az adott gyülekezetnek, mert ők nem fogadnak el téged. Van olyan is, hogy az embernek két rossz közül kell választania. Szerintem az a helyes választás, ha elfogadod a többieket és a saját gyülekezetedet is a tévedéseikkel és engedetlenségükkel együtt.

Azért kérlek, mielőtt a cipőd talpáról is levered a fórum porát, vedd figyelembe, hogy azok, akik itt vitatkoznak, és észérveket sorakoztatnak fel, arról próbálják meggyőzni egymást, hogy hogyan kellene még jobban engedelmeskedni. Sajnálom, ha elmégy, mert nagyon fontos dolgokról írtál, és tényleg szerettem volna olvasni a válaszodat. Ha mégis így döntesz, akkor áldást és békességet kívánok neked, és kitartást a továbbiakhoz.

Szeretettel

Shannon


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 20:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Shanon!

Köszönöm amit írtál.

A mi gyülekezetünket is Isten kegyelme tartja meg és ezt jobban látom azoknál, akik kritizálják akár a felekezetet kívülről, mert sok dologról csak az tud, aki benne él. Saját életünkre nézve is ez igaz.

De mind ezek felett látom az Úr hatalmát, szeretetét, hosszú tűrését, jóságát, irgalmát, nevelését. Látom, hogy Ő növeli és építi a saját testét.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 19., szombat 17:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
A felnottkerresztsegre szavaztam habar otthonerzem magam a ref gyulekezetben.

Ugy ertettem meg h ez volt a sorrend, hit azutan keresztseg, s helyesnek is tartom mint pl a hazassagban is egyszer megszeretjuk a lanyt s csak azutan vesszuk el,(s mi fogadunk eskut neki Isten elott nem a keresztszulok) igy itt is igy lenne sztem a helyes h egyszer hiszunk s azutan keresztelkedunk. Amugy nem tudom azt mondani h udvossegkerdes a felnottkeresztseg.

Ap.Csel. 8,12 De amikor hittek Fülöpnek, aki az Isten országáról és a Jézus Krisztus nevéről szóló evangéliumot hirdette, megkeresztelkedtek; férfiak és nők egyaránt
8,36 Amint tovább haladtak az úton, valami vízhez értek, és így szólt az udvari főember: "Íme, itt a víz! Mi akadálya annak, hogy megkeresztelkedjem?" (
8,37 Ezt mondta neki Fülöp: "Ha teljes szívedből hiszel, akkor lehet." Ő pedig így válaszolt: "Hiszem, hogy Jézus Krisztus az Isten Fia.") Ez a vers a régi kéziratokban nem található (azt irja a parokia.net-en levo Biblia margojan, de attol figgetlenul a komornyik felnott volt, es a 12 vers pedig emliti a hitet. )
8,38 Megparancsolta, hogy álljon meg a hintó, és leszálltak a vízbe mind a ketten, Fülöp és az udvari főember, és megkeresztelte őt.

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 21., hétfő 10:13 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
Halottam h Magyarorszagon van(ak) karizmatikus reformatus kozosseg(ek) amelyik(ek) a felnottkeresztseget gyakorolja(k)? Tud-e errol valaki tobbet mondani?

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 21., hétfő 16:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Protestáns felnőtt keresztelős gyülekezetből több százat is és ebből egyet különösen ajánlok, ahol kedves testvérem él, ez a szentendrei baptista gyülekezet!
:-)

Egyébként MINDEN megtért ember karizmatikus a szó azon értelmében, hogy Isten kegyelmi ajándékának a részese, minimum a bűnbocsánat és az örök élet szintjén Jézus Krisztus érdeméért.

Ennyit tudtam segíteni, olyat amiről te írsz én nem ismerek.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség