Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 13., vasárnap 10:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
cilla írta:
Meghallgat, de talán azért mert örül, hogy végre valaki emberszámba veszi.Sajnos ritkán találkozom Vele, és az nagyon kevés.Reménykedem, hogy Isten vigyáz rá, és megnyitja a szívét.
Annyi ilyen szomorú sors van.Bárcsak többet tudnánk tenni mi keresztények............


Csak egy kicsit tartozik ide, de szerintem fontos. Reggelente az Őrs vezér téren az aluljáróban gyakran hegedül egy 25-30-as, talán roma férfi komolyzenéket, nagyon profi módon, igazán szépen. Meglehetősen kiegyensúlyozott a viselkedése, és ennek meg is van az oka. Egy 60-as, 70-es ápolt, törékeny hölgy ugyanis aktívan pártfogolja, ott van vele reggelente. Ha kell kottát tart, ha kell önt egy kávét a termoszból, vagy csak csupán ül a kis sámliján a nagy tömeg szélén, és hallgatja hogyan játszik a védence gyönyörű Vivaldikat, és másokat. Ez már évek óta rendszeresen így történik.

A multkor láttam a zenészt egyedül hegedülni, hát eléggé elveszettnek tűnt, és bizony a jtéka sem volt a régi, szinte alig lehetett hallani. Viszont pár nap mulva már ott volt mellette a pártolója, és minden rendben volt, csak úgy szállt a szép zeneszó végig az aluljárón.

Ezt csak azért mondtam el, hogy a fiatalok segítése a mi feladatunk, akik jártasabbak vagyunk a világban, véleményt tudunk formálni, képesek vagyunk támogatást nyujtani. Ennek nagyon sok formája, módja van, mindenkinek meg kell találnia a számára legjobb módot.

Szerintem természetesen nagyon szép dolog amit csinálsz, és biztos vagyok benne, hogy már a jelenléteddel, a pártolásoddal is sokban segíted azt a fiatalt, akiről szó van.

Szeretettel üdvözöllek! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 14., hétfő 11:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Cilla,

olyan összetett, sok szálból álló mindenkinek a lelke, élete, és mi emberek, csak a felszínből látunk meg valamennyit…hogyan is tudhatnánk válaszolni arra, hogy ennek a fiatalembernek miért így alakult a sorsa, miért engedte meg Isten, hogy eképp alakuljon?!
Az biztos, hogy nem Isten tudta nélkül történt, mert semmi sem történhet, amit nem enged meg.
(Jób mennyit szenvedett! Az Írásból kiderül, hogy Isten engedte meg a Sátánnak, hogy elvegye Jóbtól minden anyagi javát, teljes szegénységbe döntse, s ugyanakkor elveszítse az összes gyermekét, végül pedig betegséggel kínozza. Jób életében ez a próbát szolgálta, hogy hű marad-e Istenhez akkor is, ha elveszi Isten tőle mindazt a jót, amit addig kapott Tőle. De nem csak ennyi történt: Jób épp a szerencsétlen csapások során került közelebb Istenhez! „Csak hírből hallottam rólad, de most saját szememmel láttalak.” /Jób 42:5/ – mondta Jób.)

Isten mindenkinek az életében azt szeretné elérni, hogy közeledjen Hozzá!

Egyébként azok az emberek, akik megéltek nehezeket, sokkal empatikusabbak, megértőbbek mások problémáival kapcsolatban. Tehát ilyen értelemben nem hiábavaló a szenvedés.

(Van, amikor emberek a diszharmonikus, szeretetlen családi háttérből kiszakadva belesodródnak bandákba, drogozásba stb., aztán, amikor megtérnek – akkor épp az ilyen hátterű emberek körében tudnak szolgálni, segíteni leginkább. Nekik nem mondhatják: „Te nem tudhatod, miben vagyok!”)

Megértem, Cilla, hogy szeretnél többet tenni, kitölteni mások hiányait, de a lehetőségeink végesek. Ha megtetted azt, ami a lehetőségeidtől telik, akkor a maximumot adtad (özvegyasszony két fillére…).
A meghallgatás nagyon sokat jelent. Az imádkozás szolgálata pedig többet ér minden szónál!

Egyszer olvastam Joó Sándor igeszolgálatát a „Gazdag és Lázár” történettel kapcsolatban. Most az jut eszembe belőle, hogy mindenkinek van „Lázára” a közelében, akin segíthet (nem az a dolgunk elsősorban, hogy az afrikai szegényekkel foglalkozzunk, hanem azokkal, akik itt vannak a közelünkben)!

Szeretettel: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 09:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Köszi Boglárka! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 19., szombat 18:57 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Sziasztok!

Jó rég nem jelentkeztem, mert nagyon besűrűsödött az életem. Napjaim így néznek ki: 3 nap 12 órás meló /hol éjszaka, hol nappal/ 1 nap pihi, mert ekkor már totál hulla vagyok, 1 nap takarítás + suli (jó esetben nem éjszakás előtt), 1 nap gyakorlat, aztán ismét 3 napmeló. De most végre máj. 6-án kell mennem legközelebb dolgozni, mert most ki vagyok írva, mert 1 hete szüntelenül fáj a fejem, még az erős fájdalomcsillapító is, amiből 12 óránként lehet bevenni 3 óra után múlasztja el a fejfájásom 3-4 órára... Van 1-2 tippem mitől lehet ez az egész, csak abban reménykedem, nem írnak fel valami hülye gyógyszert a neurológián. Mondjuk ma először egész jól megvoltam az ágyban, csak akkor volt rosszabb a helyzet, mikor kikeltem.
És ráadásul mi gépeltük férjemmela sógórnőm szakdoliját a múlthéten, mert szegény még bekapcsolni sem tudja szinte a gépet. Hát nem kis feladat volt. Közben meg még nekem is kéne írnom egy házidolit Helen Kellerről hétfőre, de szerencsére egy héttel még lehet késni.
Hogy valami jót is írjak, úgy néz ki nyár elején költözünk magyar Komáromba, mert ott veszünk egy kis családi házat. A ház nagyon jó helyen van, mert csendes helyen van, és mégis mindenhez közel.

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 19., szombat 19:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Hú, hát, hajrá! Tényleg jó sűrű az életed. Szurkolok! Neked, és nem a fejfájásnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 19., szombat 20:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Gabri!

Nagyon sok mindent csinálsz. A vasárnapotok pihenéssel és Igével telik?

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 19., szombat 20:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Gabri!

Nagyon sok mindent csinálsz. Van olyan napotok, ami pihenéssel és Igével való táplálkozással telik?

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 19., szombat 21:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Gabri!

Kívánok mielőbbi gyógyulást!
Az nagyszerű, hogy vesztek egy házat, csak azon sóhajtoztam egy rövidet, hogy akkor már nem leszel földim :( - persze ez legyen a legnagyobb probléma..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 20., vasárnap 22:57 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Szia Pau!
Sajnos idióta a munkabeosztásom, 6 napos heteim vannak, így az esetek 50%-ban dolgozni kell vasárnap. :( Amikor meg nem dolgozom, általában Pestre megyünk, hogy a fiúkat vihessük IT-re. No meg még mindig nem sikerült elszakadnom régi gyülimtől. Nem tudok ellenálli, ha oda hívnak valami programra (legutóbb tiszteletbeli lányként lányhétvégén voltam, rá egy hétre pedig ifjúházas körön), mert ott vannak a barátaim, így az itteni beilleszkedésünk még mindig döcög.
Az együttes Bibliaolvasás pedig a kezdetektől nem megy. Persze, ha van valami olyan dolog, ami megérintett, vagy van egy téma az ige fényében azt is meg tudjuk beszélni, illetve van, hogy egymás után sebtiben elolvasunk egy keresztyén témájú könyvet, és ezekről jókat tudunk dumálni. (Most én fogom olvasni A csendes bolygót.) Nem tudjuk, hogy miért nem megy együtt a Bibliaolvasás, de sajnos sehogy nem megy. :(

Szia Erika!
Én is sóhajtottam, de nem kicsit, nagyot. :D Itt elég bicebócának érzem magam, és nagy megkönnyebbülés számomra, hogy visszakerülünk haza. Igaz, hogy itt a többség magyar, de akkor is frusztrált a helyzet. Gondolok itt orvosra, hivatalos dolgokra, mindig az én drága férjecskémre voltam utalva. Sok elemet, szokást, szót átvettem a felvidéki kultúrából, de kiérezték mindig, hogy mégsem vagyok közülük való. Persze férjem sajnálja, hogy feladja felvidéki múltját, és hogy így a gyereke nem lesz felvidéki magyar, de majd meglátjuk neki hogy fog menni az itteni beilleszkedés. Neki könnyebben szokott menni.
Egyébként olyan vicces, hogy arról beszélgetünk, hogy két km-rel arrébb költözünk. :D Hát igen, csak az a határ...

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 22., kedd 08:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Gabri!

Az én férjemnek hála Istennek, olyan jól sikerült beilleszkednie ebbe a szlovák környezetbe 0 kezdeti nyelvtudással, hogy ma már otthonosabban, ismerősebben mozog itt, mint én.
Az volt a poén, hogy vagy 10 évi ittlakás után Debrecenben mondták neki, hogy érezni a beszédén, hogy nem Mo-i. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 22., kedd 13:08 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
:D

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 28., hétfő 21:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Sziasztok!

Rég nem láttam Rostát, remélem jól van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 29., kedd 09:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Sziasztok!

Hála az Úrnak minden a legnagyobb rendben van. :D A neurológus nem talált semmi olyat, amire gyógyszert kellett volna adnia. Csak azt mondta, hogy sajnos erre a fejfájásra hajlamom van.
Tegnap aláírtuk az adás-vételi szerződést, úgyhogy 2 hónapon belül költözünk! :)

Minden testvérkémnek további szép napot a mai napra!

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 29., kedd 17:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Gabri!

Legyen sok örömötök a fészekrakásban!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 29., kedd 18:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Gabri!

Én is kívánok szép napokat Nektek!Izgalmas dolog egy új helyen a "fészekrakás". :*:

Isten áldjon meg Benneteket!

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség