Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 01., kedd 22:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
http://keresztur.zsoltar.hu/news.php

Ezen a helyen is egy jó istentiszteletet lehet hallgatni. :-)

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 08., kedd 19:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Olvastam egy jó szöveget ma Asimov Gyilkosság a könyvvásáron című regényében: "Nagy divatja van az ezoterikus könyveknek mostanában. Ez a terület ugyanis remek lehetőséget kínál arra, hogy az ember egyszerre bizonyítsa, mennyire művelt, és mennyire hülye."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 16., szerda 08:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Egy év alatt hány centit nő a hajunk?
Egy év múltán saját magunk maradunk?
A fura lény, aki akkor én voltam
pont egy éve, áprilisban hajszoltan
a vágytól, hogy elmondhassa, hogy s mint van
naplót kezdett vezetni e fórumban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 16., szerda 08:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Sűrűsödik az élet. Tegnap voltam Szombathelyen, leadtam a szakdogámat. Kiderült, hogy pont aznap van az államvizsgám, mikor Tündi ballag a bölcsiből. Persze, vicces, hogy a bölcsiben is van ballagás, viszont Tündi szerepelni fog, és ez az első ilyen alkalom az életében. :S.
A vonaton a végére értem a Gyilkosság a könyvvásáron című Asimov-kriminek, és sajnáltam, mert jó könyv volt nagyon. Egy könyvvásáron játszódik, 1975-ben, egy valódi könyvvásáron, ahol Asimov valóban ott volt. Meg is jelenik a regényben, harmadik személyben, szereplőként. És időnként a lábjegyzetben párbeszédeket folytat a főhőssel. Az utószóban azt írta, hogy ő a regényben a komikus elem :).
Olvastam Bibliát is, és elképzeltem a kétezer disznót, ahogy szaladnak a tenger felé, és kicsit hátborzongató volt. Egyetlen ember és kettőezer disznó... ilyen vajon ma is létezik??? Durva. Még durvább, ha hozzávesszük, hogy hogy ki vannak az emberek éhezve a természetfölöttire. Asimov például azt írta (a könyvvásáron feltűnt maga Uri Geller is), hogy az emberek iszonyat makacsul nem hajlandók nem hinni. És hogy az egyetlen dolog, amit senki nem hinne el Uri Gellernek, az az lenne, ha bejelentené, hogy csalás volt az egész.
A régi fórumban egy bajvan nevű illető azon csodálkozott el a disznós történet kapcsán, hogy Jézus nekiállt tárgyalni az ördögökkel, és figyelembe vette a kérésüket.
Három óra volt a vonatút oda és három óra vissza. Elolvastam Sir John Mortimer Őszintén szólva című regényét, ami egy lányról szól, aki valami jót szeretne tenni a világban. És elmegy preceptornak, ami azt jelenti, hogy börtönből frissen szabadult embereknek segít beilleszkedni. Aztán ezt egész sajátságos módon valósítja meg, és senki sem érti meg, legkevésbé a valóban jó útra tért bűnöző, akinek segített, pedig tök logikus. Nagyon érdekes könyv. A szerző abszolút ismeri a világot, amiről ír, maga is ügyvéd, kezdetben családjoggal foglalkozott, aztán áttért a büntetőjogra. Ezt azzal indokolta, hogy a gyilkosokkal könnyebb szót érteni, mint a válófélben lévő házaspárokkal. Hümm.
És még a vonaton majdnem sikerült a végére érnem Nando Parrado Csoda az Andokban című regényének, aminek a címe kísértetiesen rímel a Halál az Andokban című Mario Vargas Llosa-regényre. Olvasás közben esett le, hogy ráadásul a Llosa-regényben is emberevésről van szó. Durva :). A különbség az, hogy Llosánál az emberevés a csattanója, vagyis a központi eleme a történetnek, a Csodában pedig nem. Amúgy minden hívő embernek ajánlom a könyvet, pont azért, mert nemcsak arról van szó benne, hogy hú, megették a társaikat, deszörnyű, hanem a lényege az, hogy egy komolyan hívő társaság hogy visel egy ilyen elviselhetetlen helyzetet. Volt, akinek mindvégig az maradt a jelszava, hogy Isten nem azért mentette meg az életünket a baleset során, hogy aztán itt a hegyek között pusztítson el. Aztán egyszercsak a főhős felsóhajt: "Most már nem tudom, mit gondoljak Istenről." Olyan is volt, aki haldokolva is azt bizonygatta, hogy amíg élünk, van értelme az életünknek, mert imádkozhatunk és szerethetjük egymást, és úgyis csak ez a fontos. Nagyon nagyon jó könyv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 16., szerda 10:23 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Gratulálok, és hajrá!:-)
Az Andokban történtekkel foglalkozó könyveket, amelyeket említesz nem olvastam, csak az Életben maradtak című könyvet, valamint az abból készült filmet láttam. (A könyvet riporter-író írta és jobb, mint a film.)
Ha Nando is könyvet írt erről, feltétlen el szeretném olvasni, hiszen ő valóságos túlélője a repülőszerencsétlenségnek.
Mindenképp ajánlom én is mindenkinek - mert azok, akik a biztos halálból átmehettek az életbe, mindannyiuk hitének, szervezettségének, engedelmességének, szeretetének köszönhető.
A valóbságos történetek minden érdekesebbek, mint bármilyen kitalált mese.

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 22., kedd 18:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
A kolléganőm asztalán megtaláltam Varró Dániel Szívdesszertjét, és beleolvastam. Aztán tegnap este megmondtam a Gyurinak, hogy most már tudom, mit szeretnék szülinapomra. Mondta, hogy na essünk túl rajta. Én meg mondtam, hogy nem mondom, mert azt szeretném, ha meglepne vele, és az úgy már nem jó, ha én kérem. Kicsit dühös lett. :).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 23., szerda 19:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Írtam egy kb három oldalas cikket a számítógép és az internet veszélyeiről. Én már csak tudom ;). És meg fog jelenni egy kiadványban. Így önbizalmam kissé visszajött, mely távol volt tőlem teljes éjjel, melyet töltöttem annyi kín között. S mint ki tengerről jött, sok veszéllyel, s amint kiér, lihegve visszafordúl, a nagy vizen még egyszer nézni széjjel, úgy lelkem remegve borzalomtúl végignézett a kiállt úton újra, melyen élve még senki nem jutott túl.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 24., csütörtök 10:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
kamilla írta:
Írtam egy kb három oldalas cikket a számítógép és az internet veszélyeiről. Én már csak tudom ;). És meg fog jelenni egy kiadványban. Így önbizalmam kissé visszajött, mely távol volt tőlem teljes éjjel, melyet töltöttem annyi kín között. S mint ki tengerről jött, sok veszéllyel, s amint kiér, lihegve visszafordúl, a nagy vizen még egyszer nézni széjjel, úgy lelkem remegve borzalomtúl végignézett a kiállt úton újra, melyen élve még senki nem jutott túl.



--Szia Kamilla !

Gratulálok ! - És ne nézz vissza, csak előre ! :)

Üdv.
L.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 24., csütörtök 11:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kamilla írta:
Írtam egy kb három oldalas cikket a számítógép és az internet veszélyeiről. Én már csak tudom ;). És meg fog jelenni egy kiadványban. Így önbizalmam kissé visszajött, mely távol volt tőlem teljes éjjel, melyet töltöttem annyi kín között. S mint ki tengerről jött, sok veszéllyel, s amint kiér, lihegve visszafordúl, a nagy vizen még egyszer nézni széjjel, úgy lelkem remegve borzalomtúl végignézett a kiállt úton újra, melyen élve még senki nem jutott túl.


Szia kedves Kamilla!

Váááúúúúú :*: Gratulálok.
Tudtam, hogy nagy tálentumot kaptál. :D
Az első könyvedből dedikálva kérek. :*:

Ölellek cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 24., csütörtök 13:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
De jó fejek vagytok! Nagyon köszönöm a bíztatást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 24., csütörtök 13:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
És honnan merítetted az anyagodat hozzá? 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 24., csütörtök 13:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Hehe. Hát persze, hogy az internetről. Meg tapasztalatokból. Tudom, hogy nem lettem tőle se sztárújságíró, se Dosztojevszkij női mása, de rég történt vleem ilyen, hogy akármilyen picike sikert könyvelhettem el a lakáson kívüli világban, és jól esett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 24., csütörtök 13:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Képzeljétek el, ma teljesen ledöbbentem délelőtt. Jöttünk hazafelé Tündivel, és tanui lettünk annak, hogy a sarkon lévő oviból kigurult egy labda az utcára. És megállt az épp arra járó autó, kiszállt egy szimpatikus arcú bácsi, megfogta a labdát, bedobta maga mellé az ülésre, és elhajtott. A gyerekek üvöltöttek, mi meg csak néztünk. Az egyik kisfiú megkérdezte az óvónénit, hogy "ez most egy bűnöző volt?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 24., csütörtök 13:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
csak érdekelt volna, hogy a fórum, mint forrásanyag mennyire jelenik meg a cikkedben, vagy van-e rá utalás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 24., csütörtök 13:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
kamilla írta:
Képzeljétek el, ma teljesen ledöbbentem délelőtt. Jöttünk hazafelé Tündivel, és tanui lettünk annak, hogy a sarkon lévő oviból kigurult egy labda az utcára. És megállt az épp arra járó autó, kiszállt egy szimpatikus arcú bácsi, megfogta a labdát, bedobta maga mellé az ülésre, és elhajtott. A gyerekek üvöltöttek, mi meg csak néztünk. Az egyik kisfiú megkérdezte az óvónénit, hogy "ez most egy bűnöző volt?"


:shock:, na ilyet sem láttam még, "nem semmi" - ahogy szokták mondani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség