Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 124  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 02., péntek 07:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Arra gondoltál, hogy Magyarországon a történelmi egyházak összefogtak a jelen politikai vezetéssel a hit gyülekezete kicsinálására, arra szövetkezett a Magyar nem protestáns felekezetek tábora, hogy Jézus Krisztus igaz követőit üldözze, azaz téged, ill. titeket.
Kedves Péter!
Eebből a mondatodból látszik, hogy jogos volt visszakérdezni a világos kifejtésért, mert nem erre gondoltam. Több okból.
1. Jelen hatalom nem piszkálja a HGy-t, az elmúlt évek a legynyugodtabbak voltak a HGy történetében.
2. Jelen hatalommal nem fogtak össze a történelmi egyházak, jelen hatalmat ellenségüknek tartják.

Idézet:
Még egy kérdés, ha valakit egy fórumról nem zárnak ki, akkor ez felhatalmazza az illetőt, hogy korlátok nélkül bármit írhasson?
A válasz, Nem.
De tudod mi az érdekes Péter? Az, hogy ezt akkor írtad le, amikor még nem írtam semmit, csak megkérdeztem, hogy szerintetek mi jutott eszembe arról a cikkről? :)
Meg az is érdekes, hogy egyetlen keményebb teológiai beszólásomra nem reagáltál ilyen keményen kitiltássl fenyegetőzve, mint most egy feltételezett gondolatra. :)
Nos akkor elmondom, hogy mi jutott eszembe a cikket olvasva.
Az jutott eszembe, hogy eggyel korábbi beírásom egy éppen ide csatlakozó hír, amit itt sem reagált le senki, de megtörtént. Mégpedig az, hogy nem a jelen hatalommal, hanem a leendő hatalommal kötöttek szövetséget a történelmi egyházak és ovi a kicsikkel, de főként a HGy-vel Putyin módjára fog viselkedni. Na persze nem olyan durván, mert elvégre az Unióban vagyunk meg mégis csak közelebb a toleráns nyugathoz, de várhatóan a lehetőségekhez képest mindent meg fog tenni, hogy ellehetítlenítse a HGY-t.
Hogy miért várható ez? Azért mert amikor megtehette létező jobboldalunk, akkor mindig megtette maximálisan, amit lehetett az ügyben. Ha rajta múlott volna, ki is csinálta volna. Csak Istennek mmás volt a vélemény, hála Neki. :) Az egyházak pedig mindig szó nélkül aszisztáltak ehhez. Azelőtt a kommunista hatalom, renszerváltás után pedig a jobboldali hatalaom.
Kedves Péter!
Ugy gondolom, hogy a túlreagálásod oka egyfajta lelkiismeret furdalás. Te nem vagy ilyen, meg sokan nem a ref egyházban tudom, de nem ti vagytok csak a MRE. Az ifj, HL-ek nem ilyenek, akik együtt tüntetnek, vonulnak fel a nácikkal, az ilyenek számára a HGy és hasonlók, csak eltaposni való férgek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 02., péntek 07:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kétszer jött el, ezért a másodikat töröltem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 02., péntek 07:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Nem értem, miért vádaskodnak, miért állnak szembe ilyen rendíthetetlenül, kőkeményen minden más keresztény csoportosulással. Illetve az erre a kérdésre feltalálható racionális magyarázat elég szomorú.

A vádaskodást te is akkor írtad, amikor még nem írtam egy vádló sort sem.
A HGY-nek teológiai vitája van másokkal ahogy másoknak is. Ha teológiai nézetkülönbség nem nem állna fönn minden felekezet között, akkor nem lennének külön felekezetek. Úgyhogy a teo. szembenállás természetes és nem HGy specialitás. :)
Ezt a szembenállást nevezheted keménynek, de ez csak egy teo. véleménykölönbség. Szerintem az keményebb, ha valakiket tönkre akarnak tenni teológiai nézetei miatt.

Idézet:
Szeretném, ha rájuk nem vonatkozna, és nyitott lennék arra, hogy ezt a véleményemet megváltoztassam.
Én is zseretném, ha nyitottabb lennél. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 02., péntek 08:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Békesség nekünk Istentől a mi Atyánktól!

Értelek, de azt kell látni, hogy most fordítva van a dolog. A jelen hatalmi rendszer minden tőle telhetőt meg tesz azért, hogy ellehetetlenítse a történelmi egyházak munkáját, de Isten ezt nem engedi, érthető okokból, ahogyan nem engedte az előző politikai vezetés alatt az ellenkezőjét. Kérlek legyen hited ez irányban és akkor könnyebb lesz beszélgetnünk, ezt kívánom magamnak is.
(A HIT gyülekezet nem ilyen nyíltan, de a jelenlegi politikai hatalmat támogatja, ugye ezen nem kell vitatkoznunk)

Nem fenyegettelek kitiltással (lehetőségem sincs hozzá, mert a döntésben nem veszek részt, max. javaslatot tehetek, de ezt te is megteheted az irányomba), te hoztad elő, hogy milyen jó itt lenni, mert nem tiltják ki az embert és erre kérdeztem rá, hogy ez ad-e valamilyen felelősséget mindenkinek aki itt ír? Összemoshatok-e egy nem/félig demokratikus országban létező ortodox felekezetet egy Magyarországon működő protestáns református felekezettel?
Mondhatom-e, hogy szerintem te Lenin vagy, mert ő is szakálas volt? :-)

Annyiszor írtam már neked, hogy elítélek minden zsidózást, szélső jobboldali megnyilvánulást a felekezeten belül ahol élek. Hidd el, itt bent nagyobb harcok folynak, mint amit te végzel kivülről.
Pl. a püspök váltás időszaka, ahol nem csalódtam az Úrban és ezért is látom, hogy Isten őrzi a ref felekezetet, mert élő gyülekezetek vannak benne, a saját nevéért!
(A te külső "harcod" nekem inkább akna munkának tűnik néha)

A kirohanásomért itt is bocsánatot kérek, ahogyan azt privátban megtettem.

A véleményedet a példáról ismertem - ismerlek már, de reménykedem -, azért fogalmaztam másként, hogy lásd, most fordítva van a dolog. Egy valami vígasztal mindenek felett.
Az Úrnak van hatalma és bölcsessége, hogy úgy alkakítsa a történelem menetét, hogy az a hívők üdvösségét szolgálja, mert akik Istent szeretik, minden a javukra van, éljenek bármely felekezeti közösségben.
Ez az akarat sokszor a hívő emberek akarata ellenében valósul meg, mert így szolgálja az üdvösséget, ami első renden fontos az Úrnak!

Legyen meg az Ő akarata, mert az a legjobb mindannyiunk számára!

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 02., péntek 16:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Értelek, de azt kell látni, hogy most fordítva van a dolog. A jelen hatalmi rendszer minden tőle telhetőt meg tesz azért, hogy ellehetetlenítse a történelmi egyházak munkáját, ...
Kedves Péter!
Ezt én nem látom. Nem mintha máskor, más helyzetben nem tudnék kinézni belőlük ilyet, hanem azért mert nem érdekük és tényszerűen sem látok ilyen cselekményeket. Ezt még akkor sem lehetne mondani, ha egyszer csak ez a kormány, azt mondaná, hogy minden állami csapot elzár az egyházak felé (bár ezzel szerintem csak jót tenne az egyházakkal, lehet hogy éppen ezért nem teszi :) ). Ezt még a kommunizmusban sem tette.
Idézet:
(A HIT gyülekezet nem ilyen nyíltan, de a jelenlegi politikai hatalmat támogatja, ugye ezen nem kell vitatkoznunk)
Elég ha beleolvasol egy Hetekbe és láthatod, hogy mennyire ért egyet a kormány gazdaságpolitikájával a Hitgyüli. :)
A hitgyülinek egy politikai preferenciája van, a vallásszabadság kérdése. Ez a kormány ebben nem sáros. Tudjuk, nem azért mert ez van a szívük csücskében, hanem azért mert a másik oldal nem vallásszabadság párti, így ezt politikai fegyver jelenleg a baloldalon (normális országban ez fordítva van :) )
Idézet:
Annyiszor írtam már neked, hogy elítélek minden zsidózást, szélső jobboldali megnyilvánulást a felekezeten belül ahol élek. Hidd el, itt bent nagyobb harcok folynak, mint amit te végzel kivülről.
Téged soha nem mondtalak nácinak tudod jól, de még itt a fórumon is van, aki ebből nem tudja magát kimosni. :(
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 02., péntek 16:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Eeyore!
Szerteágazó írásaidra, már mondtam korábban, képtelen vagyok írásban mindenre és részletesen reagálni, de felajánlottam neked, hogy szívesen megbeszélem veled a témákat szóban. Ha küldesz egy vonalas számot szívesen fel ís hívlak akár most is. Töbször a kérdésedet sem értem, nyilván azért mert nagyon távol áll a világról alkotott képünk.
Pl. mit mondjak erre: a.) Remélem az, amit én írtam neked pár nappal ezelőtt a magyarországi szabad vallásgyakorlásról! (A "fasiszta-Horthy"-korban... )
Te vallásszabadságról beszélsz a Horthy korszakban? :roll:
A "bevett" felekezeten kívüli evangéliumi közösségek, "szekták" akkor nem teológiai kérdés volt, hanem rendőrségi. Téged biztos más ország történelmére tanítottak. A zsidó törvények vs. vallásszabadság kérdéséről már ne is beszéljün. Ja és azokat a törvényeket a "bevett" főpapok aláírták a felsőházban. Akarsz róla beszélni? :)
A b.) kérdésedet nem értem.
c. ) kérdésed, hogy jön ide? Szerinted azzal minden rendben, hogy nem közvetlenül az ortodoxok üldözték a keresztényeket, hanem csak a velük összefonódott államapparátus? Így volt ez a pogromokkal is, de így volt a középkori inkvizíció alatt is. Gondolod, hogy Bíró előtt ez elég lesz?
e.) A Hgy annyit megtesz, amennyit megtehet a helyzetéből adódóan, persze első sorban Kárpátalján, nem baj ha te erről nem tudsz semmit, mert akkor meg azt mondanád, hogy kürtöltet maga előtt. :)
Szóval várok egy telefonszámot, vagy marad a komótos haladás szép sorban. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 02., péntek 17:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Mivel nem is keresed, hogy mit vett el és mivel nehezíti a jelenlegi vezetés a történelmi felekezetek működését, természetesen nem is látod.
Ehhez nagyon nagy hatalom kell, hogy valaki kilásson önmagán, vagy az önmagához tartozó csoporton kívülre (érdekre). Számomra ezek a pillanatok, az igazság/valóság látása mindig mennyei ajándék és olyan jó...

Egy példát írok neked, amit gondolom ki lehet magyarázni:
TÖRVÉNYES pénzt vont meg az állam a felekezeti iskoláktól, amit egy per elvesztése után visszamenőleg ki kellett fizetnie.
És akkor még most csak arról beszélünk, ami TÖRVÉNY SZERINT jár és nem arról ami még adható lenne, segítség lenne, jóindulat lenne.

A HIT gyülekezete szavaztatja az oda járókat? Mennyire szabadok az ott élő emberek, hogy akár a FIDESZRE szavazzanak? Hirdetve van, hogy kire nem és akkor meg már ezek ellen fel kell lépni és így kire igen?
A vallás szabadság magyarországon nem kérdés, de egyet tudok, hogy bármely felekezeten belül, ahol kegyesen él valaki, az üldöztetésben részesül, ez lelki törvény. Ahol ez nincs meg, ott valami sántít.

Még egy gondolat Eeyore (most tudtam meg, hogy ez a Füles??? :-) az egyik kisfiú polóján láttam a feliratot) kérdéséhez, hogy miért ilyen kirekesztő a HIT gyüli. (szerintem HIT felekezet lenne a helyes név)
Nekem régóta motoszkál a fejemben az, hogy ez azért lehet, mert NS katolikus iskolában tanult. Számára az "egyetemes" tanítás igen mélyen beült.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 03., szombat 06:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Eeyore!

Egy pici megjegyzést, úgy látom a margóra még oda férek. :-)

Szóval azt gondolom és látom, hogy az Evangéliumot hirdető ember nem csupán a mindenkori politikai hatalommal kerül szembe, sőt nem a másik felekezettel első renden.
Lelkészünk elmondása szerint egy csendes hét után, mikor Isten ráterhelte, hogy ő csak a maga dicsőségére építgeti a gyülekezetet - nagyon szépen növekedett a gyülekezet szám szerűen, szép kerek Igehírdetések voltak, mosolygós arcok, pénz, stb. -, de nem hírdeti nekik Krisztust, az ODA JÁRÓ emberek bűnét, bűneik bocsánatának lehetőségét, az új életben való járást, akkor elfogadta ezt az ítéletet és már első vasárnap a szószékről bocsánatot kért a gyülekezettől is - ezt korábban az Urának már megtette -, hogy aszisztált a kárhozatba menetelhez.

Na ezek után nem növekedett a gyülekezet egy ideig, mert többen elmentek és voltak akik maradtak, mert a Lélek megérintette őket és több év következett megtérésekkel, bűnvallásokkal, tisztulásokkal.
Ez a közösség lesz alkalmas arra nézve, hogy LÉTÉVEL megítélje a világot.

Jézus Krisztus azzal ítélte meg a világot, hogy még is csak lehetne itt emberként élni, nem a körülményekben van a baj, sokkal nagyobb a baj, mint a körülmények!
Az emberek a körülményeken akarnak változtatni, élhetőbb világot akarnak kialakítani. Sokszor a gyülekezetek is ebbe a csapdába esnek.
A körülményken kell változtatni, legyen ez a megfelelő politikai erő, vagy a gyülekezet külső Istentiszteleti formái.
Pedig ennél sokkal nagyobb a baj és ezért kellett Istennek sokkal radikálisabb megoldást készítenie a Fiában!

Na ez is jó hosszú lett....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 03., szombat 08:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
...
Na ezek után nem növekedett a gyülekezet egy ideig, mert többen elmentek és voltak akik maradtak, mert a Lélek megérintette őket és több év következett megtérésekkel, bűnvallásokkal, tisztulásokkal.


Idézet:
Ján 6,60. Sokan azért, a kik hallák ezeket az ő tanítványai közül, mondának: Kemény beszéd ez; ki hallgathatja őt?
61. Tudván pedig Jézus ő magában, hogy e miatt zúgolódnak az ő tanítványai, monda nékik: Titeket ez megbotránkoztat?
62. Hát ha meglátjátok az embernek Fiát felszállani oda, a hol elébb vala?!
63. A lélek az, a mi megelevenít, a test nem használ semmit: a beszédek, a melyeket én szólok néktek, lélek és élet.
64. De vannak némelyek közöttetek, a kik nem hisznek. Mert eleitől fogva tudta Jézus, kik azok, a kik nem hisznek, és ki az, a ki elárulja őt.
65. És monda: Azért mondtam néktek, hogy senki sem jöhet én hozzám, hanemha az én Atyámtól van megadva néki.
66. Ettől fogva sokan visszavonulának az ő tanítványai közül és nem járnak vala többé ő vele.
67. Monda azért Jézus a tizenkettőnek: Vajjon ti is el akartok-é menni?
68. Felele néki Simon Péter: Uram, kihez mehetnénk? Örök életnek beszéde van te nálad.


pauler írta:
Ez a közösség lesz alkalmas arra nézve, hogy LÉTÉVEL megítélje a világot.


Idézet:
Fil 2,15. Hogy legyetek feddhetetlenek és tiszták, Istennek szeplőtlen gyermekei az elfordult és elvetemedett nemzetség közepette, kik között fényletek, mint csillagok e világon.
16. Életnek beszédét tartván elébök...


pauler írta:
Jézus Krisztus azzal ítélte meg a világot, hogy még is csak lehetne itt emberként élni, nem a körülményekben van a baj, sokkal nagyobb a baj, mint a körülmények!
Az emberek a körülményeken akarnak változtatni, élhetőbb világot akarnak kialakítani. Sokszor a gyülekezetek is ebbe a csapdába esnek.
A körülményken kell változtatni, legyen ez a megfelelő politikai erő, vagy a gyülekezet külső Istentiszteleti formái.
Pedig ennél sokkal nagyobb a baj és ezért kellett Istennek sokkal radikálisabb megoldást készítenie a Fiában!

....


Idézet:
Róm 12,2. És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 03., szombat 16:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
... Ebben ugyan nem vagyok biztos, de abban igen, hogy az euroatlanti civilizáció történetében tényleg elviselhetőbbek voltak azok a korszakok, amikor az egyház tekintélye, erkölcsi törvényei korlátozták a világi hatalmat, akármilyen kényszeres, képmutató módon is; és azok voltak a mélypontok, amikor a világi hatalom kiszabadult az egyház képmutató erkölcseinek szorításából, és őszintén lehetett gyilkosan vicsorgó vadállat.
Nos ez nem így volt.
Az egyházzal összefonódott középkori állam korszaka egyáltalán nem volt pozitív sőt. És éppen ebben a korszakban nem is emelkedett ki a világ többi kultúrái közül. Ebből a feudális államegyházi állapotból három féle kitörési próbálkozás volt. Egyik a reformáció, polgárosodás, demokrácia ...
A másik a kommunizmus, a harmadik a fasizmus. Mint tudjuk e két utóbbi sötét zsákutca.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 03., szombat 16:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Kedves Ex!

Mivel nem is keresed, hogy mit vett el és mivel nehezíti a jelenlegi vezetés a történelmi felekezetek működését, természetesen nem is látod.
Ehhez nagyon nagy hatalom kell, hogy valaki kilásson önmagán, vagy az önmagához tartozó csoporton kívülre (érdekre). Számomra ezek a pillanatok, az igazság/valóság látása mindig mennyei ajándék és olyan jó...

Egy példát írok neked, amit gondolom ki lehet magyarázni:
TÖRVÉNYES pénzt vont meg az állam a felekezeti iskoláktól, amit egy per elvesztése után visszamenőleg ki kellett fizetnie.
És akkor még most csak arról beszélünk, ami TÖRVÉNY SZERINT jár és nem arról ami még adható lenne, segítség lenne, jóindulat lenne.

A HIT gyülekezete szavaztatja az oda járókat? Mennyire szabadok az ott élő emberek, hogy akár a FIDESZRE szavazzanak? Hirdetve van, hogy kire nem és akkor meg már ezek ellen fel kell lépni és így kire igen?
A vallás szabadság magyarországon nem kérdés, de egyet tudok, hogy bármely felekezeten belül, ahol kegyesen él valaki, az üldöztetésben részesül, ez lelki törvény. Ahol ez nincs meg, ott valami sántít.

Még egy gondolat Eeyore (most tudtam meg, hogy ez a Füles??? :-) az egyik kisfiú polóján láttam a feliratot) kérdéséhez, hogy miért ilyen kirekesztő a HIT gyüli. (szerintem HIT felekezet lenne a helyes név)
Nekem régóta motoszkál a fejemben az, hogy ez azért lehet, mert NS katolikus iskolában tanult. Számára az "egyetemes" tanítás igen mélyen beült.

Péter
Kedves Péter!
Tegnap elszállt a neked írt válaszom, most csak annyit.
Idézet:
Még egy gondolat Eeyore (most tudtam meg, hogy ez a Füles??? :-) az egyik kisfiú polóján láttam a feliratot) kérdéséhez, hogy miért ilyen kirekesztő a HIT gyüli.
Az ATV-n minden hétköznap reggel megy a "Nem csak kenyérrel él.." című műsor Január óta a Biblia éve nevében. Sajnálom, hogy eddig nem hívtam fel a figyelmeteket rá.
hétfő: Hitgyüli 10perc
kedd: zsidó
szerda: katolikus
csütörtök: evangélikus
péntek: református.
Tudom ajánlani, különösen a hétfőit. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 03., szombat 18:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sziasztok!

Köszönöm az infókat a történelemből, én sajnos ettől nagyon messze vagyok, de ha ilyen történelem tanáraim lettek volna, most biztosan jót tudnék veletek beszélgetni. :-)

Azt azonban én is látom, hogy ahol komolyan veszik Isten Igéjét (Svájc, Hollandia, Debrecen) ott virágzik az élet még sok generáció után is, akár annak ellenére, hogy ezek a generációk már elfordultak Istentől.

Az ATV-nek köszönet az Igehirdetésekért. (a Biblia évébe ti is beszálltatok? WOW, lelkészünk szokta prédikálni zárójelesen és nagyon csendesen a szószékről :-) , hogy mintha a többi év eddig nem az lett volna)
És ez tényleg pozitív, hogy mindenki szólhat! Azt is szeretem, hogy a gyerekeknek a Könyvek könyve című rajzfilmet sugározzák, de azért maradok a pénteknél. :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 03., szombat 18:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Az ATV-n minden hétköznap reggel megy a "Nem csak kenyérrel él.." című műsor Január óta a Biblia éve nevében. Sajnálom, hogy eddig nem hívtam fel a figyelmeteket rá.
hétfő: Hitgyüli 10perc
kedd: zsidó
szerda: katolikus
csütörtök: evangélikus
péntek: református.
Tudom ajánlani, különösen a hétfőit. :D
üdv
ex


Bocsi Ex, igen csodálkoztam volna, ha a HGY. részt vesz ezen az ökumenikus jellegű tanításokon.Nincs is itt, legalábbis feltüntetve.

Januárban Jelenits István piarista tanár, Kókai Nagy Viktor református lelkész, Hafenscher Károly evangélikus lelkész, Radnóti Zoltán rabbi valamint Grüll Tibor történész előadásai hangzanak el, többek között a Biblia történeti hitelességéről, Jézus csodatetteiről, a Boldogmondásokról illetve a Teremtés Könyve legfontosabb szereplőiről, Noéról és az ősatyákról. Az ATV a Biblia éve alkalmából "Nem csak kenyérrel él..." címmel új reggeli műsort indít.

üdv cilla

amúgy meg lehet nézni az AtV oldalán fent van az összes adás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 03., szombat 19:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Bocsi Ex, igen csodálkoztam volna, ha a HGY. részt vesz ezen az ökumenikus jellegű tanításokon.Nincs is itt, legalábbis feltüntetve.
Kedves Cilla!
Ezt nem értem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 03., szombat 19:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
hétfő: Hitgyüli 10perc


Erre írtam csak, hogy nem a Hitgyüli.

meg erre:-Az ATV új reggeli ökumenikus vallási műsora


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség