Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 124  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 03., szombat 20:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Idézet:
hétfő: Hitgyüli 10perc


Erre írtam csak, hogy nem a Hitgyüli.

meg erre:-Az ATV új reggeli ökumenikus vallási műsora
Hanem mi?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 03., szombat 21:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
cilla írta:
Idézet:
hétfő: Hitgyüli 10perc


Erre írtam csak, hogy nem a Hitgyüli.

meg erre:-Az ATV új reggeli ökumenikus vallási műsora
Hanem mi?


Jól van, kedves Ex, ha HGY. akkor HGY. :*:

Csak furcsa volt nekem.Végülis mindegy.

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 03., szombat 21:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Jól van, kedves Ex, ha HGY. akkor HGY. :*:
Csak furcsa volt nekem.Végülis mindegy.
Üdv cilla
Kedves Cilla!
Grüll Tibor a gyülekezet gimnáziumának az igazgatója, de egy pár hete már Ruff T. adja elő a Hétfő reggeli 10perceket. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 04., vasárnap 06:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Szia Ex!
Az állam pont a fasizmusban, a kommunizmusban rázta le magáról a vallás "béklyóit", persze hogy én is pont ezekre gondoltam, amikor ezektől a sátáni őrültségektől menekülve még mindig pozitívabbnak látom, ahogyan mondod, "az egyházzal összefonódott középkori állam korszakát" is.
A középkori, egyházzal összefonódott állam idejéből származnak olyan fogalmak mint: gettó, eretnek sütögetés máglyán, inkvizíció, gályarabság hitért, stb. A kommunizmus és a fasizmus ezen hagyományok Isten nélküli folytatói.
Viszont volt ahol ebből úgy jöttek ki, hogy szétválasztották az egyházat az államtól és liberális polgári demokráciát kezdtek építeni.
Idézet:
Ennek védelmében - protestánsként - mégis arra kérlek, gondolj a szentté avatott királyaink uralkodására.
"Szent királyaink lehet hogy az államiságban pozitív szerepet játszottak, de a bibliai szentség fogalmához nem volt semmi közük. Vegyük például a fülbeólom módszert politikai riválisok eltávolításában, nos ez az ókorban sem számított bibliai cselekménynek, ezért ne is gyere elő olyanokkal, hogy akkoriban ez volt a népszokás. A helyzet az, hogy a magyarság a kereszténységgel, annak már csak velejéig romlott állapotában találkozott, ami ellentmondást a mai napig nem sikerült feldolgozni.
A török idők bajait nem kell különösebben ecsetelni, de az egy másik probléma. Az csak annyiban érdekes, hogy ha a keresztéynség elég keresztény lett volna akkor az iszlám soha nem tudott volna eddig nyomulni, sőt, lehet hogy létre sem jön.
A reformáció hozta el a keresztéyn világ felemelkedését és dominánssá válását, az iszlám pedig jó időre agyagba döngölődött. Így a mai helyzetre is adott a megoldás. :)

Idézet:
Az a fura, ha belegondolsz, hogy nagyon sokszor SOKKAL KÖZELEBB VAN EGYMÁSHOZ A VÉLEMÉNYÜNK, mint ahogy ez tudatosulna. Hiszen te is kiállsz a keresztény alapozású nyugati civilizációért, meg lám, én is;
Igen. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 04., vasárnap 12:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
cilla írta:
Jól van, kedves Ex, ha HGY. akkor HGY. :*:
Csak furcsa volt nekem.Végülis mindegy.
Üdv cilla
Kedves Cilla!
Grüll Tibor a gyülekezet gimnáziumának az igazgatója, de egy pár hete már Ruff T. adja elő a Hétfő reggeli 10perceket. :)
üdv
ex


Persze, tudom Ex, csak hülyén fejeztem ki magam. :*:

Priviben megpróbálom leírni. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 04., vasárnap 14:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sziasztok!

Nem tudom, hogy a Misszió című filmet láttátok-é?
Ott is egyfajta pogányságból-keresztyénbe fordulás történik, sok áldozat, szeretet és tanítás és harcok árán, majd jöttek a hatalmat, dicsőséget, anyagi javakat kereső és egyházi keretek között élő emberek és elkezdtek mindent lerombolni. Ez ma sincs másként!

Azt látom, hogy ahol Isten Igéjét komolyan veszik, ezt a társadalom MINDEN SZINTJÉN élők olvassák, élik (és itt jön a bibi, ha csak a szegényeknek viszem az evangéliumot, vagy csak a gazdagok felé missziózok, mert azt gondolom, hogy vagy csak egy szegény, vagy csak egy gazdag, vagy csak egy okos, vagy csak egy buta számára van üzenete az Úrnak), akkor ott maga Isten kezd el hatalmasan cselekedni, mert teret kap a világ Teremtője!

Persze a reformációra is oda telepedett az emberi kapzsiság, erőszak, hatalom vágy, dicsőség vágy, stb...
Ezért nem is szabad azt gondolni, hogy a keresztyén embernek emberek ellen van harca! Az embernél sokkal magasabb szintű hatalmasságokkal küzdhet Jézus Krisztusban az Isten harcosa. Az embert könnyű elpusztítani (lásd a ti általatok is említett borzalmas ideológiák), de egy kis irigységgel, egy pici gőggel már nem bír senki, egy kivételt azért ismerek! :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 11., vasárnap 19:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://nol.hu/cikk/491177/

Láttam egy filmet valamelyik természetfilm csatornán.
Férgekről szólt.
Beszéltek arról, hogy pl. a földigiliszták egy terméketlen talajból termőt készítenek.
Beszéltek olyan férgekről, amik az emberben élnek, mint paraziták, de számomra a legdöbbenetesebb egy olyan féreg volt, ami tücskökben él.

A féreg olyan méretűre nő, mint ha bennünk egy 8-10 méteres slag lenne. Amikor felvágtak egy tücsköt, meglepő volt látni, hogy mekkora parazita él benne és hogy ennek ellenére egyáltalán a tücsök még él.

De ami igazán döbbenetes volt számomra az a következő dolog.
A kutatók egy úszómedencében több száz tücsköt találtak megfulladva. Amikor megvizsgálták őket, akkor kiderült, hogy mindegyikben ilyen féreg élt. Ezek a férgek vízben szaporodnak, ezért szükséges, hogy az anya állat vízbe vigye őket, de a tücskök nem tudnak úszni, nem is szeretik a vízes helyeket.
A férgek a tücskök tudatát módosítják és ráveszik őket arra, hogy öngyilkosok legyenek. Elinduljanak vizet keresni, majd vessék bele magukat a biztos halált jelentő medencébe, ahol a parazita már kimászik belőlük és szaporodik.

Mi vesz rá valakit arra, hogy ne engedjen be segélyeket az országába, hogy megmeneküljenek az ott élő szegények, akik egyébként is a halál szélén vannak?
Mi vesz rá valakit arra, hogy az utolsó injekciót is beszúrja magának, holott már ő maga is látja, hogy ennek biztos pusztulás a vége és kinek van hatalma arra, hogy ezzel a belső ellenséggel győztesen megküzdjön, úgy hogy az "anyaállat" életben maradjon?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 13., kedd 06:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Eeyore!

Mi is fogadtunk "örökbe" gyereket akkor. :-) (a 4 mellé)
Ez annyit jelentett, hogy havonta x Ft-ot átutaltunk a Babtista testvéreinknek és ők ott gondozták ebből a pénzből a kislány (fiút? bocs elfelejtettem már, pedig egyszer fotót is kaptunk)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 13., kedd 10:38 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
pauler írta:
Kedves Eeyore!

Mi is fogadtunk "örökbe" gyereket akkor. :-) (a 4 mellé)
Ez annyit jelentett, hogy havonta x Ft-ot átutaltunk a Babtista testvéreinknek és ők ott gondozták ebből a pénzből a kislány (fiút? bocs elfelejtettem már, pedig egyszer fotót is kaptunk)


Bocs nem kötekedés kérdése , de a reklám miatt ami arról szól hogy egy egyereknek "Épp csak szülei nincsenek"!
A szeretet , egy két látogatásban nem lehetne kifejezeőbb? Már ha magyarországi a gyerek!
De nem ítélek mert magam még ennyit sem tettem!
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 13., kedd 11:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Tamás!

Örülök, hogy beszélgetünk! :-)

Ez egy jelképes dolog volt.
Úgy tették személyesebbé az adományozást, hogy tudatosították azt, hogy az a pénz amit adok, az egy gyerek havi élelmére a pénz.

De valóban úgy van ahogy írod, hogy a látogatás, a szeretet, az ölelés, egy bátorító szó, egy jó pillanatban érkező feddés többet ad egy gyermeknek, mint egy 5 fogásos vacsora, vagy egy MC Donalds ebéd.

Ezt gyakorlom is a gyermekeimnél, nem vagyok tökéletes még benne, de az Úr nevel ebben is. :-)

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 27., kedd 05:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Eeyore írta:
Biztosan igazad van, remélem, engem is meggyőz eccer a HGy, hogy minden tettük Isten iránti szeretetből fakad (és nem keserű méregből, álnokság kötelékéből, mint nekem). Már az is elég volna, ha a Hgy-s ismerőseim nem azt mondanák: "...hááát, a dicsőítés nagyon jó..." Persze mindez mit sem érne, ha Isten felé nem térek meg a keserű méregből és álnokság kötelékéből - remélem, sikerül.


még mindig itt tartunk... mit SEGÍT rajtad, ha sikerül DÉMONIZÁLNI (a homogenizálás és dehumanizálás első két lépése után) a HitGyüli (amúgy kifejezetten erre a célra rendkívül alkalmas) "birka tagságát"??? NEKED ez mit mozdít ELŐRE az életeden?

amúgy - bocsánatot kérek - én értem, hogy MIRE gondolt Sándor, íme:

Mát 23,23. Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert megdézsmáljátok a mentát, a kaprot és a köményt, és elhagyjátok a mik nehezebbek a törvényben, az ítéletet, az irgalmasságot és a hívséget: pedig ezeket kellene cselekedni, és amazokat sem elhagyni.
Luk 11,42. De jaj néktek farizeusok! mert megadjátok a dézsmát a mentától, rutától és minden paréjtól, de hátra hagyjátok az ítéletet és az Isten szeretetét: pedig ezeket kellene cselekedni, és amazokat sem elhagyni.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 19:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Vegyétek meg a Heti választ! Már emiatt is érdemes:

Idézet:
Gyurcsány Ferenc egy valóságos II. József, csak vele állhat emelkedő pályára Magyarország; minden rosszért Orbán Viktort terheli a felelősség - állította Vágó István egy áprilisi lapinterjúban.

A Heti Válasz úgy gondolta: felkéri a műsorvezetőt, hogy a lapunk hasábjain többször is megszólaló Fábry Sándorral vitázzon közéletünkről. Hetekig tartó egyeztetés után mindkét nehézsúlyú médiaszemélyiség ráállt a bokszra.




Csak egy kis rész ízelítőül Vágótól:

Idézet:
Először is ott van 2002, amikor a Fidesz megszavazza a kétszer száznapos programot. Az akkori hihetetlen pénzkiáramlás tehát nem a Fidesz akarata ellen volt! Ami azóta történt, az kizárólag Orbán Viktor, és pártja lelkén szárad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 16., hétfő 12:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
"Vizsgálják meg, hogy a legszélsőségesebb elképzelésekkel fellépő szervezetek - Fidesz, SZDSZ, Republikánus Kör - egyes vezetői miként járathatók le a többi szervezet előtt. (…) Mindhárom csoportfőnökség válasszon ki olyan hálózati személyeket, akiken keresztül a kül- és belpolitikai hangulat a kívánatos irányba befolyásolható" - olvasható a BM májusi memójában. Legkésőbb 1989 májusára a titkosszolgálat tmb-i (titkos megbízottai) mindenhová beépültek: az SZDSZ-be, a Fideszbe, az MDF-be, a Kisgazdapártba, a radikális ellenzék és a volt 56-osok soraiba, a külföldi emigráció prominensei közé, a médiába.

Hiába volt végül szép és méltóságteljes az újratemetés a Hősök terén, hiába a bátor Orbán-beszéd: az események jórészt állambiztonsági kontroll alatt zajlottak. Ez a nap sok minden volt, nevezzük akár katartikusnak is, de nem igazán volt "a rendszerváltás kulcsa".

*

A rendszerváltás amúgy tényleg jött, de csak a trial version, a teljes programot nem vettük meg. Civil, polgári (ön)tudat gyakorlatilag nem létezik formálisan kapitalista hazánkban, ahol továbbra is a közöny, az állam és a populizmus rulez, és ahol egy friss felmérés szerint boldogabbak voltunk az előző rendszer "biztonságában".

Az utódpárt fideszes ellenzéke egészen mostanáig kádáristább, reformellenesebb programot nyomatott az MSZP-nél, tudós emberei félprezidenciális rendszerről fantáziálnak, kétkamarás parlamenttel, senki által nem választott civil szereplőkkel. A köztársaság még áll, de ingoványos talajon, az intézményrendszer időnként lefagy.

A pártállam elköszönt, de a haverjait és az attitüdjét, a cinizmust, az etatizmust, a finanszírozhatatlan jóléti rendszert ránk hagyta. A kádárizmust, immár Kádár nélkül. Ahogy anno Nagy Imréről, most a szabadságról és a demokráciáról nem jött létre "sem konszenzus, sem kiegyezés, hanem csak sunyító beletörődés".


http://www.hirszerzo.hu/cikkr.a_leghoss ... 69487.html

Hát ezaz!
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17., kedd 08:04 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ma hajnalban végezték ki 60 éve !

Emlékezzünk meg legalább, hogy Törvényes hatalmon lévő miniszter volt Nagy Imre, és mit ír a hatalom elleni lázadásról Isten Ígéje!
A Kádár rendszer egy gyilkosságra és törvénytelen puccsra épült!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17., kedd 08:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tamás12 írta:
A Kádár rendszer egy gyilkosságra és törvénytelen puccsra épült!
Igen. És ezt a rendszert szerették meg sokan és sokan visszasírják, sokan meg a "vívmányait" védelmezik.
Így azért sokkal jobban érthetőbb a mai erkölcsi válság gyökere.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség