Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 15:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
Rosta úgy látom nincs itt: a régi fórumon, a Meglepetés férjnek topicban megtalálod.


Köszi a Semi tájékoztatását Erika, így legalább nem kell begépelnem a receptet újra. Kihült már a süti? Milyen? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 16:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Rosta, tegnap sütöttük, úgyhogy hűlt helyét sem találom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 17:58 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Erika írta:
Rosta úgy látom nincs itt: a régi fórumon, a Meglepetés férjnek topicban megtalálod.


Köszi. :D

Néger túrós

40 dkg liszt, 15 dkg porcukor
25 dkg Ráma margarin (felolvasztva), 1 csomag vaniliáscukor
1 csomag sütőpor, 1 tojássárgája, 3, de inkább 4 evőkanál kakaó.
Ezeket összegyúrjuk, és 1 órán át a hűtőben pihentetjük keményedésig

Töltelék:
75 dkg túró, 25 dkg prcukor
3 tojássárgája
Ezeket összekeverjük

A tészta felét lereszeljük a tepsibe, majd rá a tölteléket,
majd ezután a másik fél tésztát ismét ráreszeljük. Kisütés 25 perc.

Tényleg jó meglepi, nálunk a gyerekek mindent megunnak, csak ezt nem. Mondjuk érdemes teflontepsiben sütni, és a tepsit kicsit margarinozni lisztezni, hogy ne ragadjon oda.

Jóétvágyat!

Nem kellett begépelni, csak kopírozni. :wink:
A lereszelést hogy érted, Hogy lehet egy tésztát reszelni? Annyira megkeményszik a hűtőben?

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 18:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
semibrevis írta:
Néger túrós

40 dkg liszt, 15 dkg porcukor
25 dkg Ráma margarin (felolvasztva), 1 csomag vaniliáscukor
1 csomag sütőpor, 1 tojássárgája, 3, de inkább 4 evőkanál kakaó.
Ezeket összegyúrjuk, és 1 órán át a hűtőben pihentetjük keményedésig

Töltelék:
75 dkg túró, 25 dkg prcukor
3 tojássárgája
Ezeket összekeverjük

A tészta felét lereszeljük a tepsibe, majd rá a tölteléket,
majd ezután a másik fél tésztát ismét ráreszeljük. Kisütés 25 perc.

Tényleg jó meglepi, nálunk a gyerekek mindent megunnak, csak ezt nem. Mondjuk érdemes teflontepsiben sütni, és a tepsit kicsit margarinozni lisztezni, hogy ne ragadjon oda.

Jóétvágyat!

Nem kellett begépelni, csak kopírozni. :wink:
A lereszelést hogy érted, Hogy lehet egy tésztát reszelni? Annyira megkeményszik a hűtőben?


Lusta disznó vagyok. Bocs!

Mindenestre bekopiztam mégegyszer, mert csak egy mozdulatomba került. :wink:

Igen, azért kell a hűtőbe betenni, hogy az addig képlékeny kakaós massza keményre összeálljon, és utána tényleg lehet reszelni. Érdemes teflonos tepsibe reszelni, annak az alját kimargarinozni, egy kicsit lisztezni, hogy a süti ne ragadjon bele az edénybe.

Azt nem írtam bele, hogy a tepsi aljában szépen el kell egyengetni a reszelt kakaót, rajta meg a túró réteget, azon megint a reszelt kakaós réteget, de azt hiszem ez természetes. :roll:

Volt idő, hogy majdnem minden héten csináltuk, mert ez furcsamód fogyott. A nejem már unta csinálni. A gyerekeim sajna nagyon nem evős fajták, így elég nehéz megtalálni az ízlésüket. No ez tényleg bejött, ezt ette mindenki.

Gondolom Ti is négyen vagytok a szülőkkel, szerintem kapós lesz meglátod.

A kis kolléganőm szerezte valahonnan a receptet, de Erika is ismerte, csak ő is lusta volt írsogálni, de szerencsére volt annyi emlékező tehetsége, hogy tudta merre van a leírás.

Szóval Jó étvágyat hozzá Mindnyájótoknak! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 19:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Hát köszi Rosta, én még 3 hónapig nem ehetek semmi cukrot, de majd utána megkóstolom, mindenesetre az uramnak szívesen megcsinálom. Majd Ő leteszteli. :D

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 19:33 
Szia Manó!

25.-én is lehet tesztelni? Hogy alakulnak a dolgok?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 19:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
semibrevis írta:
Hát köszi Rosta, én még 3 hónapig nem ehetek semmi cukrot, de majd utána megkóstolom, mindenesetre az uramnak szívesen megcsinálom. Majd Ő leteszteli. :D


Csak nem fogyózol, mint a lányom? Ahogy a multkor néztem nem vagy egy duci fajta. Csak nem vagy beteg?! Ha igen, hát jobbulást! Gondolom nem akarsz róla beszélni, mert akkor már elmondtad volna, hogy mi a helyzet.

Arra készülj fel, hogy ez azért emberes adag, és hát jó, ha a felét valahová el tudod ajándékozni, mert a férjednek sok lesz a süti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 20:06 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Anyósom és Apósom is velünk él, vagyis mi velük. Szóval lesznek rá elegen.
Igen, betegség miatt vagyok diétára szorítva, olyasmire, mint a cukorbetegek, bár én vlsz nem az vagyok. De nem fogytam, pedig már 3 hónapja nem eszem cukrot (semmilyen formában... fruktózt sem, szintetikus ízesítőket meg pláne nem, gyümölcsök közül is csak almát, és nem iszom csak üres teát és ásványvizet, tejet se a tejcuki miatt, és finomított élelmiszereket sem, pl finomlisztet, valamint élesztőt sem, sütök magamnak kenyeret, szódabikarbónával, tönkölylisztből, stb...), úgyhogy változatlanul 43 kg vagyok, mint mindig (kisebb-nagyobb kilengéseket leszámítva) vagy 10 éve.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 20:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
kavics írta:
Szia Manó!

25.-én is lehet tesztelni? Hogy alakulnak a dolgok?


Paukám, semmi sem alakul egyelőre... :(

Ott van a koncert, ahol van, és kész....

De ezt a sütit Rosta nagyzserűen el tudja készíteni, szóval vele megegyezhetsz, vagy Erikával is, hogy megkóstolhasd.
Esetleg nem akarod a feleségednek ajánlani, hogy készítse el nektek?

ui.: most akkor Pauler vagy, vagy kavics?

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 20:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
semibrevis írta:
Anyósom és Apósom is velünk él, vagyis mi velük. Szóval lesznek rá elegen.
Igen, betegség miatt vagyok diétára szorítva, olyasmire, mint a cukorbetegek, bár én vlsz nem az vagyok. De nem fogytam, pedig már 3 hónapja nem eszem cukrot (semmilyen formában... fruktózt sem, szintetikus ízesítőket meg pláne nem, gyümölcsök közül is csak almát, és nem iszom csak üres teát és ásványvizet, tejet se a tejcuki miatt, és finomított élelmiszereket sem, pl finomlisztet, valamint élesztőt sem, sütök magamnak kenyeret, szódabikarbónával, tönkölylisztből, stb...), úgyhogy változatlanul 43 kg vagyok, mint mindig (kisebb-nagyobb kilengéseket leszámítva) vagy 10 éve.


Hú ezt majdnem olyan rossz volt elolvasni, mint a gyógyszereken a mellékhatásokat. Jól vagy ugyan, csak nem ehetsz gyakorlatilag semmit! Hát ez borzasztó!

Ha belegondolok, hogy annak idején 45 kilónál is nyomtam többet fekve, hát bizony nem vagy valami nagyon elhízott ember! Az én lányom is hasonlóan csonti, van vagy 180 cm, és alig 55 kiló, vagy még annyi sem.

Semike légy szíves szedjél magadra néhány kilót 25-re, csak hát jó kérdés hogy miképpen?!

A Béres cseppet próbáltad már szedni? Az nagyon jó immun növelő gyógyszer. A kis alig eszegető kolléganőm kijelentette, hogy számos vitamint, erősítőt, regenerálót szedett, de csak ennek az egynek érezte a valós hatását. Ezt én is meg tudom erősíteni, hogy ez érezhetően erősít.

Még tudom ajánlani a csalán teát, mint tisztítót, no meg hát érdemes szétnézni ezekben a füves könyvekben.

Jobbulást!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 20:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szóval Manóka!

A koncert nem lehetne a fsorban? Van egy félkész koncert orgonánk, jó akusztika, meg sok-sok hely :-)

Kedves Rosta!

Manó már sokat hízott és ezért áldom az Urat. Nagy dolog nála a 43 kg.


Pau

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 05., vasárnap 23:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
na ja Paukám, a 34-hez képest egy gömböc vagyok :D

Rosta, én csak 158 cm vagyok, szóval nálam a 43 kg nem olyan rossz arány, mint a 180 cm-es lányodnál, az 55 kg... :(

Amúgy szedek én mindenféle természetes alapanyagú bigyót, de a legjobb, hogy Isten megtart egészségesen, és ráadásul még a különféle bajaimból is kigyógyít. Dicsőség ezért neki!

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 22:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
semibrevis írta:
na ja Paukám, a 34-hez képest egy gömböc vagyok :D

Rosta, én csak 158 cm vagyok, szóval nálam a 43 kg nem olyan rossz arány, mint a 180 cm-es lányodnál, az 55 kg... :(

Amúgy szedek én mindenféle természetes alapanyagú bigyót, de a legjobb, hogy Isten megtart egészségesen, és ráadásul még a különféle bajaimból is kigyógyít. Dicsőség ezért neki!


Sziasztok!

Az a helyzet, hogy tényleg aggódom a lányom miatt, aki puffasztott rizses marhaságokkal készít szendvicset vacsire, és más ilyen hajmeresztő dologgal törekszik arra, hogy minnél soványabb legyen. Hiába mondom neki, hogy a spanyoloknál, meg a franciáknál a manökeneknek egy kötelező súly arányt már el kell érniük, csonti módon nem modellkedhetnek, ő csak fogyózik tovább.

Kedves Semi a Béres cseppet azért emlegetem, mert saját tapasztalat is, no meg a kis kolléganőm is mondja, hogy ez az egyetlen olyan vitaminos szer, aminek valóban érezhető a hatása. A 34-nél mindenképpen jobb a 45, de az 50 még jobb lenne, ugyanakkor ne legyünk telhetetlenek, lesz az még több is! Reméljük!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 22:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Rosta, ha a lányod csak vacsinak eszi a puffasztott rizses izét, ráadásul szendvicsnek elkészítve, azzal önmagában még nincs baj. Ha CSAK AZT akarna enni, és abból is mondjuk naponta csak egyet, az lenne gáz.
Azért perzse figyelj oda rá, de ne aggódd túl magad.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 18:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Én most nem merek lemenni a nagyszobába, mert..

Ismeritek az az elbeszélést, azt hiszem Móricz írta, h. valaki szobabútort rendelt. Megjött a postáról az értesítés,h. itt van, a sógor már gyanakodott, s be is igazolódott a gyanúja, bababútor volt.
Hát mi is rendeltünk valamit....hogy abból mit fognak a fiúk összerakni? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség