Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 68  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 09:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Nagyon álmos vagyok. Ha esetleg más is, hallgassunk együtt Ninnanannát!

http://www.youtube.com/watch?v=JBzMcP0rZc8&feature=related

Nagyon nagy kedvencem volt ez nekem fiatalkoromban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 09:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
És egy kis középkori nosztalgia:

http://www.youtube.com/watch?v=CpkdLE3b0ks


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 09:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kamilla írta:
És egy kis középkori nosztalgia:

http://www.youtube.com/watch?v=CpkdLE3b0ks


Hát, ez nagyon nagyon jóóóóóó :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 06., péntek 10:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Ugye???? :D.
Most hallgatom amúgy csak végig, és meglepetéskéntért, hogy az AveMaria is benne van. Miket reklámozok én itt .. :O :).

Elég sűrű az élet, azért is nem írok. Jövő héten államvizsga, és néha annyira se félek tőle, hogy rávegyem magam a tanulásra, néha meg annyira, hogy azér nem tudok tanulni, mert bármibe fogok, eszembe jut, hogy az összes többit se tudom.

Meghalt valaki múlt héten, egy ilyen apa-féle figura az életemben. Jól esne nem csak zeneileg átmenni katolikusba, hanem például nekiállni imádkozni a lelki üdvéért, hiszen jó ember volt, és úgyis eléggé megbüntette magát - csúnyán halt meg és idő előtt. Persze a legtöbb, amit az ember tehet, hogy ütögeti a fejét oda valamihez, hogy miértis nem mondtam neki valamit-akármit-mittudomén :'(.
Az önbüntetés meg különben se enyhítő körülmény, most olvastam az Ezékielben, elég egyértelműen le van írva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 06., péntek 20:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
"kamilla"Ugye???? :D.
Most hallgatom amúgy csak végig, és meglepetéskéntért, hogy az AveMaria is benne van. Miket reklámozok én itt .. :O :).



Most már én is utánanéztem, hogy tulajdonképpen miről is szól az Ave Maria.

Latin szöveg, latinul tudóknak. :*:
Ave Maria, gratia plena, Dominus tecum, benedicta tu in mulieribus, et benedictus fructus ventris tui, Iesus. Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis, peccatoribus, nunc, et in hora mortis nostrae. Amen.

Magyarul, magyarul tudóknak:
Üdvözlégy Mária, kegyelemmel teljes, az Úr van teveled, áldott vagy te az asszonyok között, és áldott a te méhednek gyümölcse, Jézus.

Na eddig nincs is gond, hiszen a Bibliából van az idézet.

A második fele az VI. Sándor pápa által hozzáfűzött esedezés.

Mindenesetre a zenéje gyönyörű, szerintem.


Idézet:
Elég sűrű az élet, azért is nem írok. Jövő héten államvizsga, és néha annyira se félek tőle, hogy rávegyem magam a tanulásra, néha meg annyira, hogy azér nem tudok tanulni, mert bármibe fogok, eszembe jut, hogy az összes többit se tudom.


hajrá :*:

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 08., vasárnap 14:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Köszi, Cilla. Hihetetlen vagy, hogy képes voltál utánanézni a szövegnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 08., vasárnap 15:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Érdekes kérdés következik: Gyerekét letagadó, rossz anya-e, aki nem említi meg az önéletrajzában a hároméves gyerekét.
Pénteken állásinterjúra menet találkoztam egy régi-régi ismerőssel, aki, amikor felmerült a kérdés, úgy mosolygott rám, mint aki mélyen elítéli az ilyet, de nem szól bele (persze lehet, hogy nem ez volt a mosolya mögött, hanem csak a lelkiismeretem szólalt meg).
Szóval: szerintem nem erkölcsi vétség ez, hanem az az erkölcsi vétség, ha egy munkahely ezt beveszi a szűrési szempontjai közé. És én ezt nem vagyok köteles elfogadni! Például a mellbőségemet se írom bele a szakmai önéletrajzomba, pedig el tudom képzelni, hogy van munkahely, ahol meg annak alapján válogatnak. Az interjún, persze, szóba került a véleményem a túlóráról, és nem tagadtam le Tündit.
Szerintetek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 08., vasárnap 16:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hivatalos HR-szakember szerint: "a munkavállaló NEM KÖTELES a rá nézve 'terhelő' információra a munkaadó figyelmét felhívni"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 08., vasárnap 21:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kamilla írta:
Érdekes kérdés következik: Gyerekét letagadó, rossz anya-e, aki nem említi meg az önéletrajzában a hároméves gyerekét.
Pénteken állásinterjúra menet találkoztam egy régi-régi ismerőssel, aki, amikor felmerült a kérdés, úgy mosolygott rám, mint aki mélyen elítéli az ilyet, de nem szól bele (persze lehet, hogy nem ez volt a mosolya mögött, hanem csak a lelkiismeretem szólalt meg).
Szóval: szerintem nem erkölcsi vétség ez, hanem az az erkölcsi vétség, ha egy munkahely ezt beveszi a szűrési szempontjai közé. És én ezt nem vagyok köteles elfogadni! Például a mellbőségemet se írom bele a szakmai önéletrajzomba, pedig el tudom képzelni, hogy van munkahely, ahol meg annak alapján válogatnak. Az interjún, persze, szóba került a véleményem a túlóráról, és nem tagadtam le Tündit.
Szerintetek?


Szia Kamilla! :*:

Szerintem csak a munkára vonatkozó adatokra lehetne kíváncsiak.Persze ha rákérdeznek akkor megmondom.Szerintem még ahhoz sincs közük, hogy férjnél vagyok vagy nem. :*:

Üdv cilla :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 09., hétfő 11:13 
Offline

Csatlakozott: 2007. szept. 16., vasárnap 11:17
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Budapest
...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Patrícia 2008. jún. 10., kedd 16:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 09., hétfő 15:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
cilla írta:
Szerintem csak a munkára vonatkozó adatokra lehetne kíváncsiak.Persze ha rákérdeznek akkor megmondom.Szerintem még ahhoz sincs közük, hogy férjnél vagyok vagy nem. :*:


Elméletben talán így van, de a gyakorlat teljesen más. Fiatal kolléganőim állásinterjukra jártak, és elmondásuk szerint visszaköszönő kérdés, hogy akarnak-e szülni még gyereket, vagy nem. Nem kell Einsteinnek lenni, hogy kitaláljuk, miért kérdezik. A munkahelyemen az elsők, akiket lapátra tesznek a leépítésekkor, a gyesen lévő kismamák.

Nálunk jobban megszervezett országokban támogatják a félmunkaidős állások létrehozását. A kismama 4-6 órát dolgozik, utána megy haza. Nem lesz depressziós, ahogy Dobrev Klára mondja, és még pénzt is keres, adót, társadalombiztosítást is fizet, gyakorlatilag mindenki jól jár. A gyaerekelhelyezés is könnyebb, ha az anyuka nem 8+fél órát dolgozik. Könnyebb az óvoda is, vagy a nagymama segítsége, esetleg gyerekcsőszt lehet alkalmazni. Egyik rokonkislányunk 1 évig volt kint egy német családnál gyerekekre vigyázni, miközben az anyuka dolgozott csökkentett munkaidőben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 09., hétfő 22:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Elméletben talán így van, de a gyakorlat teljesen más.


Kedves Rosta!

Sajnos igazad van.

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 10., kedd 08:54 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Hát igen. Sajnos nagyon nézik. Azt hiszem engem is azért nem vettek fel fél éve egy cégbe, mert látták a nevemből, hogy férjezett vagyok, így gyanították, hogy lesz gyerek. Persze nem kérdeztek rá a dologra, hanem egyéb apró hülyeségekbe próbáltak belekötni, pl.: Miért nem maradtam Pesten? - hogy ne kelljen felvenniük.

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 13., péntek 14:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Miért törölted ki, Patrícia? Nagyon jó volt! Arra volt időm, hogy meghallgassam, nem reagáltam le, bocs. Pedig tetszett, 'kicsit' tud énekelni a néni.
Kedden épp szaladtam bohócparádét vezényelni a munkahelyemre, vagyis én szerveztem a gyereknapot, aztán szerdán már utaztam Szombathelyre mert tegnap államvizsgáztam. Idegbaj és káosz jellemezte az elmúlt pár hetemet. Szóval légyszi Patrícia, ne vedd sértésnek, hogy nem reagáltam le, egyszerűen nem volt időm írni.
Mert közben, hogy ne legyen olyan egyszerű, Tündi kedd reggelre újra beteg lett, hasmenéses, torokfájásos vírusfertőzést kapott, elvittem szegénykémet a doktor nénihez, aztán átvette a nagyi, mert anya már szaladt is az iskolába, felkockázni az udvart az aszfaltrajzversenyhez, még egyszer a lelkére kötni az összes tanárnak, hogy a jelentkező csapatokat ők kísérjék oda, mert ha nekem kell összeterelni, akkor ezzel el is megy a versenyre szánt idő, aztán közben leírni-kinyomtatni a táborosoknak az ajánlott felszereléslistát, mert a gyereknapi buli után közvetlenül táboros szülői értekezlet volt. Az aszfaltrajz jól sikerült, csak nagyon meleg volt, szegény gyerekek főttek még így is, hogy az összes kockát az árnyékba rajzoltuk. Az aszfaltrajz végén meg én vezettem le a zárómicsodát, amihez, az egész napi hangulatom megkoronázásaként feltettem egy bohócorrot (majd mutatok képet), mer a tanár, az kéremszépen, nem bohóc. De azért jó volt. Aztán orr le, jöttek a szülők, hejj de sok munka lesz még ezzel a táborszervezéssel is. Aztán még összeolvastunk egy osztálnyi bizit este hatkor, és végre jöhettem haza Tündihez, aki közben jobban lett, átszaladt rajta, ahogy szokott :S. Másnap irány a másik nagymama, anyának meg irány Szombathely. Közben éjszaka persze próbáltam tanulni. Aztán a vonaton is tanultam végig az algoritmusokat, meg elkezdtem gondolkodni rajta, hogy talán nem kéne puskázni az államvizsgán. Kaptam bátorító esemest egy tündér barátnőmtől, akivel mostanában keveset beszélünk, de ezekszerint nem azért, mert elfelejtettük, hanem mert simán elkerültük egymást. Reggel még föl is hívott. Olyan tündér!!! Nagyon jól esett Aztán este még éjfélig tanulás a koleszban, reggel hatkor kelés-hajmosás, irány. Aztán fél kettőkor sorra kerültem. Nem volt egy diadalmenet, viszont annyit, amennyit ott produkáltam, mind a hatvan tételből tudtam volna. Jóindulattal megkaptam a négyest. Hazafele lekéstem a vonatot, csak a hétórás IC-vel tudtam jönni, hazafele a vonaton elolvastam Szabó Magdától, hogy Mondják meg Zsófikának, és bőgtem rajta. Este tizenegykor megnéztem videón Tündi ballagását (merthogy az egy napon volt az államvizsgámmal), és azon is bőgtem. Egyrészt, hogy nem voltam ott, másrészt meg egyáltalán amúgy is. Szerepeltek, és ő olyan nagyon szép volt, és olyan ügyes! Reggel mentem érte, mert így, hogy nem értem normális időben haza, inkább még tegnap is ott aludt anyóséknál. Most együtt töltöttük a délelőttöt, délután meg megyünk gyülibe - ez azért lehetséges, mert meg mertem csinálni a munkahelyemen, hogy elfelejtettem, hogy ma van évzáró meg ballagás, amely rendezvényeken amúgy nekem semmi dolgom nincs, de ha rákérdeztem volna, sztem azt mondták volna, hogy azért illik ott lenni. Ja, még azért dolgoztam ma, mert Tündiértindulás előtt hajlnalban megírtam az éves beszámolómat. Ilyen munkakör sincs még egy, harminckétezer forintot adnak havonta, amiből látszik, hogy tényleg mennyire komoly munka, háttermészetes, hogy éves beszámolót kelljen készíteni mindeniknek. Év elején meg éves tervet. Remélem, az időjárás nem szól bele a gyülibemenésbe. Nem vagyok túl összeszedett, egyrészt nehéz felszabadulni a mélytengeri nyomás alól, és fura, hogy nem kell tanulni (pedig hogy vártam, hogy vége legyen a sulinak, aztán meg már most hiányzik), másrészt eléggé fáradt vagyok, és nem tudok rendetrakni a teendők között. Tündi még alszik,d e hagyom, mert úgyis fönt leszünk este sokáig.
Még annyi, hogy hazafele a vonaton elhatároztam, hogy mivel már nem járok iskolába, most már tényleg megtanulok angolul. Úgyhogy egyre inkább kéne az angolos topik. De én az én tudásommal nem fogom elindítani. Nincs kedve valakinek, aki tud?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 13., péntek 16:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kamilla, gratulálok!


http://www.youtube.com/watch?v=nuF-GD0oeBw

/a Mondják meg Zsófikának nekem is nagyon nedves vagyis kedves könyvem/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1012 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség