Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 26., csütörtök 10:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:
a vallásukat NEM NAGYON gyakorló reformátusoknál csak az azt LELKESEN GYAKORLÓK okozzák a több problémát


Újabb alkalom, amikor Ne2rist nincs egyedül a véleményével.

És kedves Rosta, minden szimpátiám ellenére meg kell mondanom, ennek a "meghallásához", értelmezéséhez nem rendelkezel a megfelelő "fülekkel", terminológiával. (Egyenlőre legalábbis..)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 26., csütörtök 11:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
megboldogult Antall József miniszterelnökünk beszélt az MDF "rettenetes tagságáról"

a vallásukat NEM NAGYON gyakorló reformátusoknál csak az azt LELKESEN GYAKORLÓK okozzák a több problémát


Ez akár kétértelmű is lehet.

Az egyik, hogy csak a vallását gyakorolja, külsőleg, de szíve álnoksággal van tele.

A másik pedig, hogy aki a vallását gyakorolja, nem csak szavakkal, de tettekkel is.
Pl:mennyivel jobb lett volna, ha hitvalló papok szépen csöndben maradnak, akkor nem lett volna semmi gond velük.

Sőt van, egy harmadik, ami pedig ugyanúgy elmondható bármely felekezetről, sőt én inkább úgy mondanám, hogy bármely felekezetben lévő egyes emberekről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 26., csütörtök 19:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
cilla írta:
net2rist írta:
megboldogult Antall József miniszterelnökünk beszélt az MDF "rettenetes tagságáról"

a vallásukat NEM NAGYON gyakorló reformátusoknál csak az azt LELKESEN GYAKORLÓK okozzák a több problémát


Ez akár kétértelmű is lehet.

Az egyik, hogy csak a vallását gyakorolja, külsőleg, de szíve álnoksággal van tele.

A másik pedig, hogy aki a vallását gyakorolja, nem csak szavakkal, de tettekkel is.
Pl:mennyivel jobb lett volna, ha hitvalló papok szépen csöndben maradnak, akkor nem lett volna semmi gond velük.

Sőt van, egy harmadik, ami pedig ugyanúgy elmondható bármely felekezetről, sőt én inkább úgy mondanám, hogy bármely felekezetben lévő egyes emberekről.


Igen ez a pontatlan fogalmazás, amit a net2rist direkt alkalmaz ezen a fórumon állandóan vitát generál.

Antallról, és az ő rettenetes tagságáról már elmondtam a véleményem.

A lelkesen gyakorlókról nekem azok a reformátusok jutnak eszembe, akiket már említettem itt a fórumon, de az ellenkező fél véleményének a hiányában nem beszélhettem róluk.

Az említett kisvárosban 15 évig uralkodott egy nagyon rossz lekész. Teljesen halott volt a hitélet. A lelkes többség megszervezte magát, és nemcsak hogy elküldték a lelkészt, de az egyházi hatóság levette róla a palástot.

Én speciel ezt értem lelkes többségnek....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 26., csütörtök 21:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Én meg egyszerűen csak szomorkodom sokszor, hogy vitatkozások vannak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 28., szombat 14:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
HIT ÉS/VAGY KERESZTSÉG


„Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül, aki pedig nem hisz, elkárhozik.” (Márk 16,16)


(Eltekintve attól, hogy a Vida és a Csia féle fordítás – utóbbit nagyon alapos, szószerinti fordításnak tartja a „szakma” – bemeritkezést hoz, fenti megfogalmazás is egyértelműsíti a tudatos és önkéntes aktust, azaz kizárja a gyermekkeresztséget /különben az „aki meg van keresztelve” szenvedő szerkezet szerepelne/ - most azt vizsgáljuk: szüksége-e az üdvösséghez a keresztség - M. Z. megjegyzése)


Ha ezzel a témával kapcsolatban ez lenne az egyetlen vers a Bibliában, akkor ebből arra a következtetésre juthatnánk, hogy az üdvösség hit és keresztség által van. (A népegyházak gyakorlata, ha nem is tanítja – bár a katolikusok „eredeti bűnt eltörlő” értelmezése egykor /s talán most is/ állította is, azt sugallja, hogy a keresztség előfeltétel az üdvösséghez. Ezért keresztelik meg a „személytelen” csecsemőt még a vallástalan-hitetlen szülők is. – M. Z. megj.) Mivel azonban az Újszövetségben 15o olyan igevers van, amely az üdvösséget kizárólag a hittől teszi függővé, ezt a 15o igeverset nem helyezheti hatályon kívül egyetlen másik sem.
Nos, ha az üdvösséghez nem is szükséges a keresztség, szükséges az engedelmesség miatt. (vö. Jn 3,36-tal, ahol hit = engedelmesség. – M. Z. megj.) Isten akarata, hogy akik az Ő Fiába, az Üdvözítőbe helyezik a bizalmukat, azok nyilvánosan is azonosítsák magukat Ővele a hitből való keresztség által.
Az Újszövetség magától értetődőnek veszi, hogy aki megtér, az meg is keresztelkedik. A Cselekedetek könyvében a tanítványok azt gyakorolták, amit mi „szükségkeresztelőnek” nevezünk. Nem vártak a gyülekezet keretében tartott formális keresztelési istentiszteletre, hanem aki személyesen vallást tett a hitéről, azt azonnal megkeresztelték.
A keresztség és a hit olyan szoros kapcsolatban van egymással, hogy a Biblia egy lélegzetre említi: „Aki hisz és megkeresztelkedik.”
Annak érdekében, hogy a keresztség által való újjászületés tévtanítását elkerüljük, az ingát sokszor túl messzire engedjük kilengni az ellenkező irányba. Ennek következtében az embereknek gyakran az a benyomásuk, mintha egyáltalán nem számítana, hogy megkeresztelkedünk-e vagy sem. Pedig nagyon sok minden múlik rajta.
Gyakran halljuk, hogy egyesek egészen könnyedén említik: „Ó, én keresztség nélkül is a Mennybe jutok.” Erre mindig az a válaszom: „Igen, úgy van. Mennybe juthatsz, ha nem is vagy megkeresztelve, de akkor mindörökké megkereszteletlen maradsz.” (Azon túl, hogy nem egészen értem a válasz értelmét, nem is azonosulok a tartalmával. Mert mi jogon olyan magabiztos az, aki engedetlen az Úr meghagyásával szemben? S milyen „viszontszeretet” az, amely legyint a másik kívánságára, nem keresi annak örömét engedelmesen? – M. Z. megj.) A Mennyben nem lesz többé lehetőség keresztségre. A keresztséggel most engedelmeskedhetünk az Úrnak, vagy soha.
Mindazok, akik bizalmukat Jézus Krisztusba, Megváltójukba vetették, ne halasszák a megkeresztelkedésüket. Ezzel juttatják nyilvánosan is kifejezésre, hogy egyek Vele halálában és feltámadásában, és nyilvánosan elkötelezik magukat, hogy Vele járnak az új életben.


William MacDonald: Ösvényem világossága – június 28.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 05., szombat 17:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Filippibeliekhez írt levél 3. rész

1. Továbbá atyámfiai, örüljetek az Úrban. Ugyanazokat írni néktek én nem restellem, tinéktek pedig bátorságos.
2. Őrizkedjetek az ebektől, őrizkedjetek a gonosz munkásoktól, őrizkedjetek a megmetélkedéstől:
3. Mert mi vagyunk a körülmetélkedés, a kik lélekben szolgálunk az Istennek, és a Krisztus Jézusban dicsekedünk, és nem a testben bizakodunk:
4. Jóllehet énnékem van bizakodásom test szerint is. Ha bárki más mer testben bizakodni, én sokkal inkább;
5. Körülmetéltettem nyolczadnapon, Izráel nemzetségéből, Benjámin törzséből való vagyok, zsidókból való zsidó, törvény tekintetében farizeus,
6. Buzgóság tekintetében az egyházat üldöző, a törvénybeli igazság tekintetében feddhetetlen voltam.
7. De a melyek nékem egykor nyereségek valának, azokat a Krisztusért kárnak ítéltem.
8. Sőt annakfelette most is kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

A keresztség a Krisztus halálába és feltámadásába való merülés!
Ennek JELE a vízkeresztség! Testi jele és aki ebben bízik nem üdvözül!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 05., szombat 18:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Viszont aki hisz a Fiúban és bele merül az Ő halálának és feltámadásának a valóságába az minden külső jel nélkül üdvözül!
(Lator a kereszten)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 05., szombat 18:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
....még annyit, hogy akik a történelmi felekezeteken belül működő fórumokon a vízbe való merítkezés üdvösség szerző, vagy biztosító létét hirdetik, azoknak igazi szándéka ezen felekezetek gyengítése, emberek hitének gyengítése, hívő emberek "kikeresztelése" abból a gyülekezetből, ahol Jézus Krisztus elhívta és élteti őket

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 05., szombat 20:04 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Az Íge az Isten Szent Szelleme által szól a bűnbánatra jutott ember újjászületett szelleméhez!
Vagy nincs mit szólongatnia!
Akkor meg megy az emberi csűr- csavar!
Bocs!
Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 06., vasárnap 12:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az Ige a Lélek által már akkor is szól, amikor az ember nem született újonnan. Ez az elhívás időszaka!
Különben hogyan születhetne meg az emberben az új élet?
Maga a születés is már a Lélek és az Ige munkája.
Kérem ne sajátisd ki az Ige szavát és a Lélek munkáját azokra, akik már megtértek, mert ezzel gátolod a missziót!
Hogyan mondhatsz valakinek olyat, hogy neki nem szól az Ige a Lélek által, mert nem született újonnan, hiszen az újonnan születést is már az Ige és a Lélek végzi!!!

Akik pedig újonnan születtek ezen munka által LÉLEKBEN járnak és nem látásban.
Testvéreiket nem az alapján ítélik meg, hogy milyen külső jegyeket hordoznak, hanem hogy milyen Lélek által szólnak és milyen gyümölcsök találhatók az életükben.
Teremjetek megtéréshez illő gyümölcsöket!

Liza néni nem merítkezett be, de tele volt Lelki gyümölcsökkel az élete, ami által emberek az élő Krisztushoz találtak! SZABADULHATTAK megkötözöttségeikből!
Mert Jézus Krisztus szabadító és minden megkötözés a Sátántól jön!

A csűrcsavart nem értem!
Számomra teljesen nyílvánvaló, hogy a vízbe meríkezés kérdését (extrém esetben még olyan kijelentésekkel erősítve miszerint az ember első hitbeli cselekedete ez) azért erőltetik történelmi felekezetekhez tartozó fórumon emberek, hogy elbizonytalanítsák az ott hitre jutottakat.
Viszont egy jelet előtérbe helyezni az Úr munkájának, nagyon veszélyes dolog önmaguk életére nézve is.

A gyülekezeteket váltogató embereket pedig maga az Ige ítéli!

Nem haragszom, mert az Isten sem haragszik, megbékélt a Fia halála által!

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 06., vasárnap 14:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
....még annyit, hogy IGÉVEL nem tudta eddig nekem senki bebizonyítani, hogy a vízbemerítkezés feltétele az üdvösségnek!
A Szent Lélek sem erre vezet!

Ennek ellenében én az Igével bizonyítottam, hogy a KERESZTSÉG szükséges az üdvösséghez, de ez nem az a fajta János keresztség, amiről itt többen bizonyságot tesznek, mint üdvösség adó, vagy megtartó cselekedet.
Nekik ez az emberi okoskodásuk azt a célt szolgálja, hogy a történelmi felekezeteket gyengítsék!

más, Tamás neked nem Magda képmására kell elváltoznod!
Nem erre hívott el az Úr! Az Ő Fia képmására változz el, ez a Mennyei Atya akarata!

Az a fajta dogmatika teljesen Ige és Lélek ellenes, ami arról beszél, hogy az Ige és a Lélek csak az újonann született emberhez szól!
Én ezt az Igét és Lelket nem ismerem és nem is akarom megismerni.
Az az Ige és az a Lélek amit én ismerek a csontból is képes élőt alkotni, a halottból is képes élőt teremteni!
Dicsőség Neki!

A harag pedig nem lehet meghatározó olyan emberek között, akik Isten gyermekei, hiszen ők arra hivatattak el, hogy békét teremtsenek!

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 07., hétfő 07:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
figyelő írta:
HIT ÉS/VAGY KERESZTSÉG


- most azt vizsgáljuk: szüksége-e az üdvösséghez a keresztség - M. Z. megjegyzése)

Annak érdekében, hogy a keresztség által való újjászületés tévtanítását elkerüljük
William MacDonald: Ösvényem világossága – június 28.



---Jézus mondja:"Bizony, bizony mondom néked, ha valaki nem születik
viztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába." Jn 3,5

-"A keresztség Isten ujjáteremtő müvében, Isten királyságában való
részesedés." Dr Szathmáry Sándor - Nemzetközi theolőgiai könyv.

---"A keresztség a Szentháromság Isten újjáteremtő tette.- Első tételünk-
ben a Krisztushoz való kapcsolódást, - másodikban a Lélek ajándékának
elnyerését hangsúlyoztuk, igy most a trinitárius szemléletnek megfelelően
az Isten királyságába való megérkezést, mint a KERESZTSÉG CÉLJÁT
szeretnénk felmutatni.

-Mi is az Isten királysága, hogyan lehet meghatározni ? - Nem más, mint
az embernek Istenhez, önmagához és a másikhoz megtalált uj kapcsolata.

-Az Isten királyságába való eljutást János evangéliuma úgy határozza meg, hogy EZ AZ UJJÁSZÜLETÉS ÁLTAL LEHETSÉGES.- Isten király-
ságát látni, ebbe belépni akkor lehet, ha az ember felülről születik.-

-"EZ AZ ÚJJÁSZÜLETÉS A KERESZTSÉGBEN MEGY VÉGBE;- VIZTŐL
ÉS LÉLEKTŐL "
(jÁN 3,5)

-Az Ószövetség prófétai igéretében találjuk meg ennek az alapját:
"ÚJ SZIVET ADOK NEKTEK ÉS ÚJ LELKET ADOK BELÉTEK... AZ ÉN LELKE-
MET ADOM BELÉTEK..."
(eZ 36, 26-27)

-Az ujjászületés ezeknek az igéreteknek a megvalósitása.-

-Az újjászületéssel az Irás az ember újjáteremtését jelöli, mely Krisztus-
ban a Lélek által megy végbe, a keresztség nyomán.

-Isten új teremtésének a jellemző vonása, hogy az embertől nem cselekedeteket kér, hanem az embert megajándékozza.- Nem az ember
cselekedete nyomán, hanem Isten ajándékai nyomán születik az ember
újjá. ("Kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van,
Isten ajándéka ez...) Ef 2,8

-A vallás az embertől követel, a KEGYELEM, mely a keresztségben feltárul,
az embernek ad. - Az új ember Isten életét hordozza, mert a keresztségben Isten fiává született és Isten a maga Lelkéből, természetéből adott neki.-

(A keresztség az Újszövetségben 85-87 old.)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 07., hétfő 13:39 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 20., péntek 15:14
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Itt
Viszont,miután megjött Jézus nem volt olyan fontos a keresztvíz a megtéréshez:

Mt 3,11 Én vízzel keresztellek titeket, hogy megtérjetek, de aki utánam jön, erõsebb nálam: arra sem vagyok méltó, hogy a saruját vigyem. Õ majd Szentlélekkel és tûzzel keresztel titeket.

Mk 1,8 Én vízzel kereszteltelek meg titeket, õ pedig Szentlélekkel fog megkeresztelni."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 07., hétfő 20:42 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Pauler!
Te írtad hogy itt egyesek legyengítenek , meg elkeresztelnek a gyülekezetekből!
Én nem védekezésből írtam amit írtam, de a merőben elferdíteni igyekvő beállítást cáfolni szerettem volna!
Nem gyengítés és nem csábítás!
Pauler írta:
A gyülekezeteket váltogató embereket pedig maga az Ige ítéli!

Szóval ha akkor a megtéréskor egy katolikus templomba téved egy Bűneit bánó ember az már maradjon "örökre" katolikus, vagy írhattam volna más felekezetű gyülekezetet! Nonszensz!
Hiszen épp hogy rálépett egy új Isten felé veztő útra , amiben magát a "megfelelési" ismérveket sem tudja, hogyan dönthetne akkor a helyességéről!
Azt felmentjük aki költözködés miatt megy más gyülekezetbe, de aki hitének növekedése,jobb megélésének szándéka miatt az már elítélendő!
Senyvedjen az aki olyan botor volt hogy egy olyan helyre tévedt először, ahol névleg van közösség, névleg van tanítás, és névleg van egymás terheinek hordozása!
Pauler te akinek az Ígével sem lehet a hitből való engedelmeskedéseről a megtérés menetéről beszélni, te akarsz ebben ígével megfeddni?
Én sem haragszom rád!
Imádkozom érted!
Szeretlek! Mindezek miatt próbálkozom újból és újból rábírni olvasd el hogyan térnek meg a Biblia szereplői, és mit cselekszenek ezek után!
Nem vagyok Magda , és őneki is megvolt az a jó szokása hogy figyelmeztetett!
Én még tőle is figyelemmel olvastam ha feddett , mi igazság van abban amit az íge is alátámaszt!
Egyébként is :!:
Én Jézus a Krisztus gyülekezetének tagja, az Ő testének része , ennek tartom magam!
Hogy milyen felekezet tanítása áll közel a szívemhez , az határozza meg milyen szinten élik úgy meg a Jézus által mondottakat, hogy az minél közelebb álljon ahoz amit az íge mond róla!
Pl hogy ha szeretetről beszélnek, ezt érezzem is!
Jól érzem magam , és tartom a kapcsolatot a régi helyemmel is nyugi őket is szeretem! Az új helyemen viszont minden héten kiscsoportos , azaz házi csoport foglalkozásra járhatok!
Talán ezek után , nem fogsz elítélni , hiszen ez a vágyam!
1Pét 2:2 Mint most született csecsemők, a tiszta, hamisítatlan tej után vágyakozzatok, hogy azon növekedjetek;
1Pét 2:3 Mivelhogy ízleltétek, hogy jóságos az Úr.

Áldjon az Úr!

Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 07., hétfő 21:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
bögre írta:
Viszont,miután megjött Jézus nem volt olyan fontos a keresztvíz a megtéréshez:

Mt 3,11 Én vízzel keresztellek titeket, hogy megtérjetek, de aki utánam jön, erõsebb nálam: arra sem vagyok méltó, hogy a saruját vigyem. Õ majd Szentlélekkel és tûzzel keresztel titeket.

Mk 1,8 Én vízzel kereszteltelek meg titeket, õ pedig Szentlélekkel fog megkeresztelni."




----Ezeket Keresztelő János mondja és helytálló.- De nem irja felül
Jézus kijelentéseit és cselekedeteit.- Jézus maga is megkeresztelkedett
és az Atya megdicsőitette Őt. "Ez az én szeretett Fiam, akiben gyönyör-
ködöm." Mt 3,12-17

-Az Usz-ben számtalan ige beszél a vizről és Lélekről.- "Ő az a Jézus
Krisztus, aki eljött viz és vér által,... a Lélek pedig bizonyságot tesz róla.
Mert hárman vannak, akik bizonyságot tesznek: a Lélek, a viz, a vér,-
és ez a három egy." 1.Jn. 5,6-8

-Pál ap. az "ujjászületés fürdőjéről beszél". Tit.3,5
-Ef.5,25-26-ban pedig ezt irja: "Krisztus is szerette az egyházat, és önma-
gát adta érte, hogy a viz fürdőjével az Ige által megtisztitva, megszentelje"

-A viz a Bibliában, jelképes értelemben a léleknek a büntől való megtisz-
tulására szolgál.-

---Ezért első mondatodat nem tartom helytállónak.-

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség