Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 769 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 52  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 03., csütörtök 08:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Nem egy lényeges dolog, csak amikor olvastam, rácsodálkoztam, hogy jé, ezt eddig másként tudtam.

Trausch Liza írta:
Az Ószövetség talán legnagyobb nôi alakja: Miriám. Neve a görög atyák szerint annyit jelent: tűrni.

eddig én így ismertem:

Mirjam női név a Mária eredeti héber formája.
Jelentése vitatott (fényesség, megvilágosítás, keserűség; az arám „mara” (úr) szóból eredeztetve úrnő, uralkodónő).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 03., csütörtök 14:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
cilla írta:
Nem egy lényeges dolog, csak amikor olvastam, rácsodálkoztam, hogy jé, ezt eddig másként tudtam.

Trausch Liza írta:
Az Ószövetség talán legnagyobb nôi alakja: Miriám. Neve a görög atyák szerint annyit jelent: tűrni.

eddig én így ismertem:

Mirjam női név a Mária eredeti héber formája.
Jelentése vitatott (fényesség, megvilágosítás, keserűség; az arám „mara” (úr) szóból eredeztetve úrnő, uralkodónő).


Nem tudom, T. Liza hol találkozott a Miriám névnek ezzel a "tűrni" jelentésével. Én egyik forrásban azt olvastam, hogy nem is tudják a jelentését, másikban pedig több különböző jelentést is meghatároztak egyszerre: "keserűség, szomorúság; lázadó, ellenálló lény; zabolátlan, felkelés, lázadás; kövér, erős"
Ha egyszer találkozom olyan forrással, ahol a "tűrni" jelentést határozzák meg, leírom neked, jó? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 03., csütörtök 20:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Köszi Boglárka. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

MIRIÁM
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 03., csütörtök 23:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
-"MIRIÁM"

-A topic cime alapján hadd tegyem hozzá,- ami szintén nehezen érthető.

(Bibliai nevek és fogalmak szótár) -
-Mózes és Áron nőtestvére; megmentette a gyermek Mózes életét
(2 Móz 2,4.7-)
-prófétanő (2 Móz 15,20);
-helytelenitette Mózes házasságát (4 Móz 12);
-Kádesben temették el (4 Móz 20,1)

---Ezen ismeretek birtokában, emberileg igazán érthető "lenne",- hogy
véleményezi Mózes házasságát, hiszen a nővére, aki az "életét mentette
meg",-- "MÉGIS" Isten nem türi és rögtön bünteti az Ő KIVÁLASZTOTTJA
kritizálását.

-Engem Péter "emberi" megnyilvánulására emlékeztet, amikor "megfeddi"
Jézust, aki a bekövetkező haláláról beszél,-- hiszen természetes, emberi
együttérző szeretet megnyilvánulása,- de Jézus keményen visszautasit-
ja "nem Isten szerint beszélsz"...

-Nem esetszerü hasonlóságra gondolok,- hanem arra az Ó-szövetségi
Igére: "Bizony, a ti gondolataitok nem az én gondolataim és a ti utaitok
nem az én utaim - igy szól az Úr." (Ézs 55,nyolc)

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: MIRIÁM
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 10., csütörtök 20:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
"Loisz"]-"MIRIÁM"

-A topic cime alapján hadd tegyem hozzá,- ami szintén nehezen érthető.

(Bibliai nevek és fogalmak szótár) -
-Mózes és Áron nőtestvére; megmentette a gyermek Mózes életét
(2 Móz 2,4.7-)
-prófétanő (2 Móz 15,20);
-helytelenitette Mózes házasságát (4 Móz 12);
-Kádesben temették el (4 Móz 20,1)

---Ezen ismeretek birtokában, emberileg igazán érthető "lenne",- hogy
véleményezi Mózes házasságát, hiszen a nővére, aki az "életét mentette
meg",-- "MÉGIS" Isten nem türi és rögtön bünteti az Ő KIVÁLASZTOTTJA
kritizálását.



Nekem pl. az is furcsa volt, hogy csak Miriámot büntette meg, holott Áron is ellene szólt.

4 Móz. 12,1
Miriám pedig és Áron szólának Mózes ellen a kúsita asszony miatt, a kit feleségül vőn, mert kúsita asszonyt vett vala feleségül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 10., csütörtök 21:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Péld. 30,21
Három dolog alatt indul meg a föld, és négyet nem szenvedhet el.

Péld. 30,22
A szolga alatt, mikor uralkodik, és a bolond alatt, mikor elég kenyere van

ezt (zölddel), hogyan kell érteni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 10., csütörtök 22:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Péld. 30,21
Három dolog alatt indul meg a föld, és négyet nem szenvedhet el.

Péld. 30,22
A szolga alatt, mikor uralkodik, és a bolond alatt, mikor elég kenyere van

ezt (zölddel), hogyan kell érteni?
Szerintem ez egy ténymegállapítás.
Valóban vannak bolondok, akik ha nem szenvednek szükséget, nem kell bolondságuk következményét közvetlenül learatni, elszáll velük a világ.
Vannak ilyenek. Ha Netet megkéred biztos mont neked egy-két példát az esettanulmány gyűjteményéből. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 10., csütörtök 22:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
cilla írta:
Péld. 30,21
Három dolog alatt indul meg a föld, és négyet nem szenvedhet el.

Péld. 30,22
A szolga alatt, mikor uralkodik, és a bolond alatt, mikor elég kenyere van

ezt (zölddel), hogyan kell érteni?
Szerintem ez egy ténymegállapítás.
Valóban vannak bolondok, akik ha nem szenvednek szükséget, nem kell bolondságuk következményét közvetlenül learatni, elszáll velük a világ.
Vannak ilyenek. Ha Netet megkéred biztos mont neked egy-két példát az esettanulmány gyűjteményéből. :)
üdv
ex


:*: köszi, még át kell olvasnom párszor, mert túl egyszerű agyam van, és próbálom megérteni.

ez jó volt :*:

Net?? :D

üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 11., péntek 10:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
cilla írta:
Péld. 30,21
Három dolog alatt indul meg a föld, és négyet nem szenvedhet el.

Péld. 30,22
A szolga alatt, mikor uralkodik, és a bolond alatt, mikor elég kenyere van

ezt (zölddel), hogyan kell érteni?
Szerintem ez egy ténymegállapítás.
Valóban vannak bolondok, akik ha nem szenvednek szükséget, nem kell bolondságuk következményét közvetlenül learatni, elszáll velük a világ.
Vannak ilyenek. Ha Netet megkéred biztos mont neked egy-két példát az esettanulmány gyűjteményéből. :)
üdv
ex



most sajnálom igazán, hogy törölték az eset-beszámolós topicomat az igefórumon :( ...csak egy link lenne...

de jól van, leírhatom még egyszer:

adott egy lány, aki GYÖNYÖRŰ... olyan, mint Angelina Jolie, csak alacsonyabb, meg persze nem ODAÁT született, hanem IDEÁT...

"MINDENT megkapott az élettől", gazdag, szerelmes vőlegény(eke)t, egy aranyos kislányt, még élete álma is teljesült, japánban lehetett grafikus

ami NEM jött össze (vagy csak KEGYETLEN RITKÁN): hogy SZÜKSÉGE LETT VOLNA Istenre

összesen kb 2-3 ilyen helyzet volt, egy öngyilkosság (megmentődött), a második babájának elvesztése a terhesség 7. hónapjában (sikerült kihozni a mélydepresszióból), meg az itthoni kilátástalanság, ami miatt "olyat tett, amit már hat éve nem", IMÁDKOZOTT

ennek az EGY IMÁNAK a meghallgatása volt a japán lehetőség


és ezzel együtt, halála előtt egyik utolsó beszélgetésben ezt írta: "felmentem a szálloda tetejére, de nem mertem leugrani"

ISTEN KEGYELME, hogy (a laptopján a kórházban) "oda volt készítve" számára is a MEGOLDÁS, és egyfajta lator-szerű lécrezgető bravúrral "BEFUTOTT"


sajnos a sok "áldás" nem sok VALÓDI áldást hozott az életében....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 11., péntek 17:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
A SZENT SZELLEM MEGSZOMORÍTÁSA

„És ne szomorítsátok meg az Isten Szent Szellemét, aki által meg vagytok pecsételve a váltság napjára.” (Efezus 4,30)



Ahogyan a gyülekezeti összejöveteleken lehetséges a Szent Szellem kioltása, ugyanúgy a személyes életünkben is meg tudjuk Őt szomorítani.
A „megszomorít” szó bizonyos gyöngédséget tartalmaz. Csak azt szomoríthatjuk meg, aki szeret minket. A szomszéd komisz kölykei nem szomorítnak meg minket, saját neveletlen gyermekeink azonban nagyon is.
A Szent Szellem szeret minket. Elpecsételt a megváltás napjára. (Remélem ez nem utalás a predestinációra, miszerint ki vagyunk választva, s csak idő kérdése, amikor beteljesedik rajtunk az újjászületésből adódó megváltottság állapota. Én úgy értelmezem, hogy a megtért-megváltott állapotunk révén vagyunk elkülönítve a beteljesedés, a testünktől-is-megváltottság napjára…- M. Z. megjegyzése) Ezért lehetséges az, hogy megszomorítjuk!
De mivel tesszük ezt? A bűnnek minden formája megszomorítja. Mindaz, ami szentségtelen, mélységesen megszomorítja Őt.
A „ne szomorítsátok meg” intés egy sor bűn közepette jelenik meg, amelyektől óv az Ige. A felsorolás nem teljes, csak példaszerű.
A hazugság megszomorítja a Szent Szellemet (25.v.) – szükséghazugság, „rossz” és „kevésbé rossz” hazugság, túlzások, féligazságok és egyoldalúan beállított tényállás. Isten nem hazudik, és az övéinek sem adja meg ehhez a jogot.(Tiltakozom és csodálkozom. A Biblia olvasása és üzenete nem ad alapot ilyen kategorikus kijelentésre. Több hazugság található a Szentírásban, amit Isten jóváhagy, pozitívan szemlél. Sőt – minő botrány – az is megesik, hogy maga sarkall ilyenre. Pl. Sámuelnek javasolja, hogy valótlanságot állítson a gyanakodó Saulnak, amikor Dávidot készül királlyá kenni. Szándékomban áll egy rövid írást elkövetni SZABAD-E HAZUDNI? Címmel, amiben árnyaltabb következtetésre jutnék, mint MacDonald. – M. Z.)
A harag, amely gyakran bűnné lesz, szintén megszomrítja a Szellemet. (26.v.). Az egyetlen eset, amikor jogos a harag, ha Isten ügyéről van szó. Minden másnemű haraggal csak újabb hídfőállást építünk az Ördögnek (27.v.).
A lopás megszomorítja a Szent Szellemet, akár anyánk pénztárcájáról van szó, vagy munkaadónk idejéről, akár szerszámokról vagy irodai anyagokról (28.v.).
Bomlasztó (rothadt) beszéd is megszomorítja a Szent Szellemet (29.v.). Akár szennyes, kétértelmű viccről, akár üres, haszontalan fecsegésről van szó. Beszédünk legyen építő, szükséges és áldásos.
Keserűség, harag, indulat, kiabálás és istenkáromlás egészíti ki a 4, fejezet listáját.
A Szent Szellem egyik fő szolgálata az, hogy bennünket az Úr Jézussal való foglalkozásra indít. De ha vétkezünk, kénytelen ezt a szolgálatot abbahagyni, hogy helyreállítsa és rendezze az Úrral való közösségünket. (Ehhez persze a mi fel- és beismerésünk kel a bűnünket illetően. Mert nélkülünk a Szent Szellemnek se "megy" - M. Z. megj).
De még így sem vagyunk képesek arra, hogy a Szent Szellemet végleg elkeserítsük. Ő nem hagy el bennünket soha. (Mi viszont "faképnél" hagyhatjuk, bűneinkkel - ha csak átmenetileg is, míg Hozzá nem térünk - elszigeteljük magunkat Tőle..- M. Z.megj.) Elpecsétel minket a megváltás napjára. Ez azonban sohasem lehet mentség a közönyünkre és gondatlanságunkra, hanem egyik legmélyebb indíték kell hogy legyen a megszentelődésünkre!


William MacDonald: Ösvényem világossága - július 06.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára figyelő 2008. júl. 11., péntek 21:02-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 11., péntek 19:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
sajnos a sok "áldás" nem sok VALÓDI áldást hozott az életében....


Köszi Net!

Tulajdonképp ezzel az utolsó mondattal lett világos.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 24., csütörtök 22:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
1 Kor. 8,4
Tehát a bálványáldozati hús evése felől tudjuk, hogy egy bálvány sincs a világon, és hogy Isten sincs senki más, hanem csak egy.

ezt, hogy nincs a földön bálvány, ez azt jelenti, hogy igazából nincs, csak az emberek találnak ki bálványokat?

jól értelmezem?


a másik, hogy sorsot vetének

konkrétan, pl.kockát dobtak, vagy hogy működött ez a sorsvetés?

miért volt erre szükség?


Zsolt. 16,5
Az Úr az én osztályos részem és poharam; te támogatod az én sorsomat.


A sors szót itt hogyan értelmezitek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 25., péntek 09:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
cilla írta:
1 Kor. 8,4
Tehát a bálványáldozati hús evése felől tudjuk, hogy egy bálvány sincs a világon, és hogy Isten sincs senki más, hanem csak egy.

ezt, hogy nincs a földön bálvány, ez azt jelenti, hogy igazából nincs, csak az emberek találnak ki bálványokat?

jól értelmezem?

...



nézd meg a KÖVETKEZŐ VERSET, máris ott a válasz ;)

Idézet:
5. Mert ha vannak is úgynevezett istenek akár az égben, akár a földön, a minthogy van sok isten és sok úr;
6. Mindazáltal nekünk egy Istenünk van, az Atya, a kitől van a mindenség, mi is ő benne; és egy Urunk, a Jézus Krisztus, a ki által van a mindenség, mi is ő általa.
7. De nem mindenkiben van meg ez az ismeret; sőt némelyek a bálvány felől való lelkiismeretök szerint mind mai napig mint bálványáldozatot eszik, és az ő lelkiismeretök, mivelhogy erőtelen, megfertőztetik.
...
10. Mert ha valaki meglát téged, a kinek ismereted van, hogy a bálványtemplomnál vendégeskedel, annak lelkiismerete, mivelhogy erőtelen, nem arra indíttatik-é, hogy megegye a bálványáldozatot?
11. És a te ismereted miatt elkárhozik a te erőtelen atyádfia, a kiért Krisztus meghalt.


vagyis: a bálvány NEM ISTEN (a vámpír-filmre NEM AZÉRT nem ülök be, mert valami galád lény ugrana rám, hanem MIATTATOK, hogy meg ne botránkozzatok ;) )

persze, VANNAK azért mindig "vállalkozó szellemű lények", akik ELJÁTSSZÁK a bálvány szerepét, lásd halottidézés, inga, stb, mindig VALÓS lényekkel beszélgetnek akiknek eddig terjed a "bölcsességük"...

de Pál idejében se kellett rettegni, hogy ha HÚST ESZIK az ember (másféle hús, mint áldozati állat húsa nem nagyon volt a mészárszékben!!), akkor ezzel az illető bálványdémon BELEMEGY

de ha azt mondják: "te BÁLVÁNYOKNAK ÁLDOZOL!?!?" ...akkor "nem éri meg" ezzel BÁNTANI a másik tesót



cilla írta:
...


a másik, hogy sorsot vetének

konkrétan, pl.kockát dobtak, vagy hogy működött ez a sorsvetés?

miért volt erre szükség?


Zsolt. 16,5
Az Úr az én osztályos részem és poharam; te támogatod az én sorsomat.


A sors szót itt hogyan értelmezitek?


EGYfajta sorsvetést ismerek: az Urim és Tummim "ítéletét"

ez (legjobb tudomásunk szerint) két lapos kő volt egy "igen" és egy "nem" oldallal

ez ugye HÁROMFÉLEképpen "eshetett":

igen-igen

nem-nem

és VEGYESEN (ez jelenti azt, h "nincs válasz")

Idézet:
1Sám 14,37. És megkérdezé Saul az Istent: Lemenjek-é a Filiszteusok után? Izráelnek kezébe adod-é őket? De ő nem felelt néki azon a napon.
1Sám 28,6. És megkérdezé Saul az Urat, de az Úr nem felelt néki sem álomlátás, sem az Urim, sem a próféták által.


a KONKRÉT igehellyel kapcsolatosan is a FOLYTATÁS ad "eligazítást":

Idézet:
6. Az én részem kies helyre esett, nyilván szép örökség jutott nékem.


lévi törzsének volt "kisorsolt osztályrésze" Isten (nem kaptak a felosztott földterületből, ők "Istent kapták megélhetésül")

az, hogy SZÁMUNKRA mit jelent ez a "sors", ez a 7. versből derül ki:

Idézet:
7. Áldom az Urat, a ki tanácsot adott nékem; még éjjel is oktatnak engem az én veséim.


velem előfordult már... hajnalban, mikor az ember agya "üres"... és felkel a veséiből kifolyólag egy halaszthatatlan ügyben.... na akkor (én legalábbis) IDEÁLISAN nyitott és "üres" vagyok arra, hogy Isten "tanácsot adjon", megmutassa, hogy a SORSVETÉS merrefele támogatja a DÖNTÉSEMET...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 25., péntek 12:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Nagyon köszönöm a válaszodat kedves Net, és biztos sokan ostobának néznek, hogy még ezt sem tudja?

Tényleg sok minden van, amin esetleg átsiklottam, nem figyeltem eléggé :cry:

Köszönöm, ölellek szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 25., péntek 12:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én annak nézlek, aki vagy: egy DRÁGA TESTVÉREMnek :)

({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 769 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség