Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 18., hétfő 13:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kolléga úr, Figyelő is katolikus volt, meg ezek szerint a Centralpark is katolikus, vagy volt.

Az egyiknek lapogatod a lapockáját, a másikat leszólod. Továbbra sem értem, hogy miért ez a kettősség. De már megszoktam...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 18., hétfő 14:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jelentkezzen, aki ROSTÁN KÍVÜL nem érti...

eszembe jutott egy "számodra is könnyen emészthető" DeutschTamásos példa, meg végülis magamat is hozhatnám, mint ex-hitest, de nem akarom túlpörögni a dolgot, van egy olyan érzésem, hogy nem AKAROD érteni...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 18., hétfő 18:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
jelentkezzen, aki ROSTÁN KÍVÜL nem érti...




"most nem erre a kérdésre válaszolok", hanem Centralparkot szeretném megkérdezni annak a vitának az alapján, ami még a Gyökössy idézet körül kialakult A kezdeményező Isten topikban, hogy katolikusként hogy éli meg, hogy" csak az Isten igéjére hallgat"?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 18., hétfő 20:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Szia Erika :)

Az iget olvasom ,es a Szent Szellem magyarazatara figyelek ,valahogy mindig ki lehet szurni mikor jo es mikor mas fele a magyarazat, (hamis)...
Szoktam olvasni meg beszelgetni is peldaul reformatus kozossegben is ...

Remelem valaszoltam..
De ha az volt a cel ,hogy vita induljon ,es elokeruljenek azok a pontok amik ilyenkor elojonnek ,a katolikus egyhaz miatt..
Ezt nem erdemes elkezdeni ugyanis en nem azonosulok azokkal mint lathato volt a kereszteny rock hozzaszolasnal is ...

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 18., hétfő 20:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
rosta írta:
Kolléga úr, Figyelő is katolikus volt, meg ezek szerint a Centralpark is katolikus, vagy volt.

Az egyiknek lapogatod a lapockáját, a másikat leszólod. Továbbra sem értem, hogy miért ez a kettősség. De már megszoktam...



Kedves Rosta!

Véleményem szerint a következőkről van szó.
Figyelő már nem vallja magát katolikusnak, sőt, a katolikusokat - értelemszerűen Centralparkot is beleértve - nem is tartja keresztényeknek.

hmmm....

Ismered a mondást: "...az én gyerekemet én ütöm...."

Tehát míg Centralpark, mint belüllévő - jogosan - hitelesen - kritizálja a SAJÁT felekezetét - (gondolom építő szándékkal) vállalva ennek minden hátulütőjét, addig Figyelőnek arra a keresztény felekezetre kellene Figyelnie, és azt kellene építenie, amiben most van.
Mert amiben nincs, ahhoz ilyen értelemben mi köze is lehetne?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 18., hétfő 20:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönöm!!!!!

({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 18., hétfő 20:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Fony írta:
rosta írta:
Kolléga úr, Figyelő is katolikus volt, meg ezek szerint a Centralpark is katolikus, vagy volt.

Az egyiknek lapogatod a lapockáját, a másikat leszólod. Továbbra sem értem, hogy miért ez a kettősség. De már megszoktam...



Kedves Rosta!

Véleményem szerint a következőkről van szó.
Figyelő már nem vallja magát katolikusnak, sőt, a katolikusokat - értelemszerűen Centralparkot is beleértve - nem is tartja keresztényeknek.

hmmm....

Ismered a mondást: "...az én gyerekemet én ütöm...."

Tehát míg Centralpark, mint belüllévő - jogosan - hitelesen - kritizálja a SAJÁT felekezetét - (gondolom építő szándékkal) vállalva ennek minden hátulütőjét, addig Figyelőnek arra a keresztény felekezetre kellene Figyelnie, és azt kellene építenie, amiben most van.
Mert amiben nincs, ahhoz ilyen értelemben mi köze is lehetne?


Kizarolag epito szandekkal ,.. Picit nehez ugy de senki nem mondta ,hogy ezek a dolgok konnyuek :)

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 18., hétfő 21:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
centralpark írta:
Szia Erika :)

Az iget olvasom ,es a Szent Szellem magyarazatara figyelek ,valahogy mindig ki lehet szurni mikor jo es mikor mas fele a magyarazat, (hamis)...
Szoktam olvasni meg beszelgetni is peldaul reformatus kozossegben is ...

Remelem valaszoltam..
De ha az volt a cel ,hogy vita induljon ,es elokeruljenek azok a pontok amik ilyenkor elojonnek ,a katolikus egyhaz miatt..
Ezt nem erdemes elkezdeni ugyanis en nem azonosulok azokkal mint lathato volt a kereszteny rock hozzaszolasnal is ...


Kedves Centralpark!

Köszönöm, hogy válaszoltál.
Ha a kérdésem beszélgetést, netán vitát vált ki, az nem olyan meglepő, hiszen fórumon vagyunk. A lényeg csak az, hogy építő legyen beírónak, olvasónak egyaránt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 18., hétfő 21:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Fony írta:
Kedves Rosta!

Véleményem szerint a következőkről van szó.
Figyelő már nem vallja magát katolikusnak, sőt, a katolikusokat - értelemszerűen Centralparkot is beleértve - nem is tartja keresztényeknek.

hmmm....

Ismered a mondást: "...az én gyerekemet én ütöm...."

Tehát míg Centralpark, mint belüllévő - jogosan - hitelesen - kritizálja a SAJÁT felekezetét - (gondolom építő szándékkal) vállalva ennek minden hátulütőjét, addig Figyelőnek arra a keresztény felekezetre kellene Figyelnie, és azt kellene építenie, amiben most van.
Mert amiben nincs, ahhoz ilyen értelemben mi köze is lehetne?


Kedves Fony!

Mindenki úgy szapulja a saját gyülekezetét, ahogy óhajtja. Felőlem nyugodtan betudhatják ezt szellemi emelkedettségnek, nekem más az álláspontom. Egy fiatalt erre biztatni bármilyen formában szerintem bűn. Legjobb esetben is bölcsességet feltételez, és nagy felelősséget jelent.

Mindezek mellett én Net kibicelésével voltam elfoglalva, a fentiekhez nemigazán akartam hozzászólni. Megszólítottál, így elmondom a véleményem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 00:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Tisztelt Rosta

Nem akartam irni ,de most mar le kell irnom ...Mint ugye tobbszor leirtad a "kedves ifju holgy a fejlett nyugaton "
Hat eppen ezert mivel mas kultura van itt ,ezert elmondom a velemenyem..
Ha ki leszek tiltva hat legyen ...

Tobb esetben ,irtal rolam ,es ez most megint egy ilyen ...cinikus megnyilvanulasod volt....
Legyszives ha mashogy nem megy ne emlegess a hozzaszolasaidban ...
Ha csak ugy tudsz emlegetni mint ,felelotlen buta fiatalt akkor inkabb hagyd el...

Nem en vagyok a felelotlen ,buta fiatal ,hanem te teszel ebbe a kategoriaba...ne tegyel ram belyegeket es ne sorolj kategoriakba sem..
Anelkul ,hogy ismernel ...
Persze szep kontosbe csomagolva teszed ,de akkor is ...
Annyit irtal a tradiciokrol ,es hagyomanyokrol ,hogy akkor legalabb az illemet betarthatnad ........

Atneztem a hozzaszolasaim ,es nem mondtam semmit felelotlenul ...a politikaban sem ....amit irtam az at volt gondolva ...
Ne felj nem buzdit senki engem ...
a hozzaszolasomban, az egyhazrol ,tenyeket irtam le amit nem csak en gondolok es nem is en talaltam ki hanem TENY .......
Nem irok olyat vagy nem megyek bele olyan dolgokba amik meghaladjak a kepessegeimet,a politika reszt lezartam mert ,nem volt ertelme folytatni de csakis ezert tettem semmi masert....(es abban sem volt semmi serto csak olvasd at)persze idosebb es tobb elettapasztalatod van ,DE nezd meg te mit irtal es Tiv ,hogy valaszolt nekem ...
szemely szerint neked nem cimeztem semmit ,te se tedd...

cinizmussal ,lenezessel nem sokra mesz ,fejezd be....
Ha ehhez az kell ,hogy elmenjek a forumrol OK elmegyek rendben ...

Nem ertem mi ez a nagy lenezes es utalat reszedrol ,gondolom a politikai dolog miatt ,...
ha irni akarsz valamit es a cinizmus elokerul ,vagy ingerult vagy valamiert ,ne mond ,hogy nem mert erezni az irasodbol ...
akkor menj le a mezore es szedjel viragot ,vagy nezd a lepkeket ..

korom ....fiatal vagyok ,te idosebb vagy , hat ez az akkor viselkedj ugy mintha idosebb es tapasztaltabb lennel ...
komolyan
lehet nem fogsz ezen elgondolkozni ,de nem artana .....

nem lehet az sem ,hogy te mindent jobban tudsz ,lehetetlen emberi leny vagy te is ...keptelenseg ilyet gondolni ...
Egyebkent ha mar igy szobahoztad az ertelmi szinvonalat ,megneztem a hozzaszolasaid,csak igy 'negyszemkozt' megjegyeznem , ha az eletben szuksegem lesz tanacsra ,nem hozzad fogok fordulni ....
csak ezt akartam mondani ..

remelem volt ertelme leirnom

tisztelettel udv.

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 09:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Centralpark!

Nekem úgy tűnik, hogy a kettőnk közötti beszélgetésben jelenleg csak két lehetőség létezik.

1. Mindig igazad van, és én vagyok a hibás
2. Ha nincs igazad, akkor automatikusan az első pont lép érvénybe

A hetvenes években volt a divat a békés egymás mellett élés politikája, szerintem gyakoroljuk ezt. Elviseljük, hogy más vélemény is létezik, mint a mienk, nem akarjuk a mi véleményünket ráerőltetni a másikra, sőt nem is szólunk a másik beírásaira, csak ha nekünk szól. Még áttételesen sem, hogy úgy szólok a szomszédnak, hogy értse az anyósom.

Szerintem miattam ne zavartasd magad, fórumozz nyugodtan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 09:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
reggel befele a munkába rajtad gondolkodtam...

és leírom amire jutottam:


NEKEM SZEGEZŐDÖTT a kérdés: "már bocsi, TE mikor jöttél rá utoljára, hogy TÉVEDTÉL és HÜLYESÉGET CSINÁLTÁL?!?"

és most (éljen a "nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek" nyilvánossága) ti vagytok a "szerencsések", akiknek elmondom :)

az a helyzet, hogy pár párkapcsolatban benne van könyékig a kezem... nem én kerestem, de így alakult... volt olyan is, ahol a válás volt a "megoldás" (mondom ezt ELEVE, mint saját korábbi tévedésem bevallását, korábban ugyanis pont EZÉRT haragudtam annó Pálhegyi Feri bácsira, mert szerinte vannak olyan esetek, amikor...), de ÁLTALÁBAN a dolog "úgy szokott végződni", mint most a legutóbb is pár szombattal ezelőtt, ESKÜVŐvel :D

és van még pár kilátásban lévő efféle :D



az egyik effélénél volt a LEGUTÓBBI tévedésem-megszégyenülésem...

a "jelek alapján" (én, a nagy empata ugye) "biztosan tudtam", hogy mi történt, kezeltem is a helyzetet ennek megfelelően...

...egészen addig, amíg kiderült, hogy hát... bár MINDEN JEL arra mutatott, MÉGSENEM AZ TÖRTÉNT!!!


durva szembesülés volt!! felmerült bennem, hogy vajon mennyi a "hibaszázalékom"? és nagy-nagy alázatra késztetett a dolog, azóta sokkal inkább Felfele kapaszkodva merek csak "biztosan tudni" dolgokat, MEGOLDÁST kínálni meg még annál is óvatosabban...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 10:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
tisztelt rosta

en meg nem lattam ,hogy TE valaha valamit is beiismertel volna ,nyiltan extra magyarazat nelkul

NAGYON ERDEKES


hihetetlen ,hogy TE soha nem azt olvasod ki a hozzaszolasokbol ami a LENYEG ,hanem egyszeruen csak valaszolsz egy reszletre vagy valamire ami tetszik belole


EGYSZER CSAK EGYETLEN EGYSZER olvasd mar vegig .....mashol maskor is ezt csinalod mas hozzaszolassal

en nem az igazam vedtem ,hanem kertem ,hogy fogd vissza magad ,amikor rolam ,hozzam beszelsz ,

latod ? most is beszolsz 70es evek bekes egymas mellett eles ,( akkor mar inkabb 70es mint 40 es :) :) )OK errol ennyit ,
( de hagyjuk a multat ,multba nezve es a multat visszasirva senki nem haladt elobbre ...)
ne elj bekessegben ha nem akarsz ,nekem ez nem szamit ,hidd el

CSAK MASOKAT NE HULYEZZ LE ,SE SZEPEN BURKOLTAN, SE NYILTAN ennyi ha ezt nem erted ,es megint mellebeszelsz
akkor kesz ,ennel erthetobben nem tudom leirni

fogd fel vegre ,hogy EMBER VAGY es messze vagy tokeletessegtol,

nagyon messze,nagyon .......

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára centralpark 2008. aug. 19., kedd 10:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 10:33 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Személyeskedés minden fórumon, de az életben is gyakori, viszont a moderátorok feladata lenne ezt rövidre zárni, ha minél hamarabb törlik kevesebb sérülés lesz.

Az hogy ki, ki mellé sorakozik fel ez nem segít ezen, meggyőzni a másikat, hogy ne tegyen ilyet az sem célra vezető.

Ha viszont nem tud ilyent tenni, mert beírása után rövid időn belül törlik az ilyen hozzászólást, az már hatékonyabb és nem lesznek felesleges sérülések, egyik oldalon sem. (tudomásul veszik hogy ezt nem lehet)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tiv 2008. aug. 19., kedd 10:53-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 10:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Tiv írta:
Személyeskedés minden fórumon, de az életben is gyakori, viszont a moderátorok feladata lenne ennek rövidre zárni, ha minél hamarabb törlik kevesebb sérülés lesz.


a szemelyeskedest NEM EN KEZDTEM EL ,...hanem egy idosebb ALLITOLAG tapasztaltabb okosabb ember

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség