Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 11:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
net2rist írta:
ugye jól értem: MEGTILTOD Istennek, hogy a tévelygő, idegen evangéliumot képviselő tévtanítást követő katolikusok körében csodát tegyen... :O

ha engedelmeskedik neked: TERMÉSZETESEN csak az ördög utánzó csodáiról lehet szó


(hú, de szomorú ez...)


Félrebeszélsz, illetve félre magyarázod.
Én semmit nem tiltok meg Istennek. De miután Önmagának nem mond ellent, a Galata levél szerint az idegen evangéliumot hirdetésen átok ül - evidens, hogy a csoda adott esetben nem "Istenből adódik".

A te gondolatmeneted szerint a Lourdesban végbemenő, alkalmi gyógyulások (amiket orvosi bizonyítványok igazolnak csodás voltukról) au Úr "jóságát" mutatják... Pedig Ő dicsőségét másnak nem adja az Ige szerint. Még annak a Máriának sem, aki pont annyit tehet manapság (de akár korábban is) "csodailag", mint mondjuk Jakab apostol. Vagy, hogy róla/tőle nem hallunk csodákat. az ő lustaságát bizonyítja..??

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 11:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
centralpark írta:
Tiv írta:
Személyeskedés minden fórumon, de az életben is gyakori, viszont a moderátorok feladata lenne ennek rövidre zárni, ha minél hamarabb törlik kevesebb sérülés lesz.


a szemelyeskedest NEM EN KEZDTEM EL ,...hanem egy idosebb ALLITOLAG tapasztaltabb okosabb ember



de én fogom BEFEJEZNI, vagyis:

kedves Figyelő: szeretlek, tisztellek, némileg apámra emlékeztetsz :)

ővele "békében váltunk el"... nem gondolom, hogy "ebben az irányban" mást szeretnék....

úgyhogy csendben maradok, és nem állok neki ítélgetni a vélekedéseidet

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 11:17 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
centralpark írta:
Tiv írta:
Személyeskedés minden fórumon, de az életben is gyakori, viszont a moderátorok feladata lenne ennek rövidre zárni, ha minél hamarabb törlik kevesebb sérülés lesz.


a szemelyeskedest NEM EN KEZDTEM EL ,...hanem egy idosebb ALLITOLAG tapasztaltabb okosabb ember


Kedves Centralpark

Ha a moderátorok azonnal törlik, lehet hogy olvasnod sem kell, ezen kívül elszenvedned sem hogy bárkinek joga legyen szemléyeskedni a másikkal.

A témák megbeszélése, ütköztetése, nem jogosítja fel a másikat, hogy a másik személyét kikezdje. Legfeljebb a véleményét ilyen vagy olyan okokból nem fogadja el.

Mellesleg ismerős a helyzeted, mert én is átéltem ezen a fórumon ezt, és senki sem tett semmit. Hogy akár igazam van vagy akár nem a véleményem megcáfolása helyet engem támadjanak.
Ha ilyen írásokat törölnek ki sem alakulhat ilyen vita.
--

Rólunk kedves Centralpark

Ez is egyfajta szenvedés (elszenvedése a dolgoknak) és ebben tudod mikor vagyunk buták (tudod te mondtad hogy "butaságunk") ?
Ha ilyen vitákba belemegyünk, én is akkor voltam mikor belementem.
Ez már független hogy törlik-e (megakadályozzák e hogy elfajuljon).

Nem mindig célra vezető ha megpróbáljuk megmagyarázni és reménykedni hogy megérti, pláne ha a másikban egész más számunkra ismeretlen indulatok (vezérlik) uralkodnak.

Urunk békessége töltse be szíveden (tudod ő nem úgy adja a békességet mit a világba) nála találj megnyugvást és ne az emberek igazában, Ő a te és az enyém és akik elfogadták mindnyájunk igazsága.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 11:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Tiv írta:
...

Kedves Centralpark

Ha a moderátorok azonnal törlik, lehet hogy olvasnod sem kell, ezen kívül elszenvedned sem hogy bárkinek joga legyen szemléyeskedni a másikkal.

A témák megbeszélése, ütköztetése, nem jogosítja fel a másikat, hogy a másik személyét kikezdje. Legfeljebb a véleményét ilyen vagy olyan okokból nem fogadja el.
....

Urunk békessége töltse be szíveden (tudod ő nem úgy adja a békességet mit a világba) nála találj megnyugvást és ne az emberek igazában, Ő a te és az enyém és akik elfogadták mindnyájunk igazsága.


hmmm...

http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?p=38236&i#38236

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 11:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
En nem vagyok ideges ::)
Koszonom szepen ami irtal ..
Es nem csak magam miatt irtam ,hanem masok miatt is ...
Tudom nem a 70es evekben tortent ,
De Krisztus elegge jol es tokeletesen felrazta a vilagot ,MEGVALTOTT minket,
Pedig elotte a vilag eleg tradicios es hagyomanyos volt ..
Nem igy van?
A farizeusok es irastudok ellen Krisztus is felemelte a szavat eleg egyertelmuen

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 11:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Mellesleg ismerős a helyzeted, mert én is átéltem ezen a fórumon ezt, és senki sem tett semmit. Hogy akár igazam van vagy akár nem a véleményem megcáfolása helyet engem támadjanak.
Ha ilyen írásokat törölnek ki sem alakulhat ilyen vita.



Kedves Tiv!

A Te helyzetedről itt a fórumon, arról nem akarnék vitát nyitni, mert már akkor sem értettem.

Abban viszont biztos vagyok, ha nem tudnak nagyon zöld ágra vergődni(ez egy olyan szólás mondás, kedves Centralpark :D ), akkor vagy a moderátor vagy többen is kinyílvánítjuk a véleményünket.

Egyenlőre úgy gondoltam, személy szerint én, hogy próbálják meg ketten megbeszélni a problémákat.

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 11:37 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
Tiv írta:
...

Kedves Centralpark

Ha a moderátorok azonnal törlik, lehet hogy olvasnod sem kell, ezen kívül elszenvedned sem hogy bárkinek joga legyen szemléyeskedni a másikkal.

A témák megbeszélése, ütköztetése, nem jogosítja fel a másikat, hogy a másik személyét kikezdje. Legfeljebb a véleményét ilyen vagy olyan okokból nem fogadja el.
....

Urunk békessége töltse be szíveden (tudod ő nem úgy adja a békességet mit a világba) nála találj megnyugvást és ne az emberek igazában, Ő a te és az enyém és akik elfogadták mindnyájunk igazsága.


hmmm...

http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?p=38236&i#38236


Kedves Net
Igen azt is , eleve rég érvényét vesztette. De ebben én is segíthetek. törlöm. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 11:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
megy ez moderátor nélkül is....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 12:14 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
cilla írta:
Idézet:
Mellesleg ismerős a helyzeted, mert én is átéltem ezen a fórumon ezt, és senki sem tett semmit. Hogy akár igazam van vagy akár nem a véleményem megcáfolása helyet engem támadjanak.
Ha ilyen írásokat törölnek ki sem alakulhat ilyen vita.



Kedves Tiv!

A Te helyzetedről itt a fórumon, arról nem akarnék vitát nyitni, mert már akkor sem értettem.

Abban viszont biztos vagyok, ha nem tudnak nagyon zöld ágra vergődni(ez egy olyan szólás mondás, kedves Centralpark :D ), akkor vagy a moderátor vagy többen is kinyílvánítjuk a véleményünket.

Egyenlőre úgy gondoltam, személy szerint én, hogy próbálják meg ketten megbeszélni a problémákat.

Üdv cilla


kedves Cilla nem állást foglalni kellene, egyszerűnek törölni, ah állást foglal legfeljebb ő is részt vesz mint ahogy most mi is a a téma tovább burjánzásában. Ha viszont törlik, nincs lehetősége elfajulni.
Példa:
KB. a személyeskedő beírásokat töröltem....

Ez nem állásfoglalás, legfeljebb amellett hogy valakiknek az írassa személyeskedővé sikerült.
Ha az illető talán nem úgy érzi, akkor is egy írást lett törölve amiért nem biztos hogy meg kellene sértődni, mivel nem a személye ellen szól.
---
Írod:
"Egyenlőre úgy gondoltam, személy szerint én, hogy próbálják meg ketten megbeszélni a problémákat."

Ezt ah törlik akkor is megtehetik privátban, vagy email.
-----
Írod: "A Te helyzetedről itt a fórumon,"...

Nincs helyzetem. :)
Egyszerűen azért említettem, hogy tudja én is átérzem helyzetét. (múlt nem rágódom régi sérelmeken, de maga a sérelem érzését áttudom érezni. Nem vádként írtam, hanem együttérzés.)
--

Hát nem tudom, valószínű nem kellet volna beleszólnom.
De Centralpark két helyen való fórumozását látva én azt látom senkit sem sértett meg és szándékában sem állt, mégis útban van és támadás éri személyét.

A fórumnak nem az a feladata hogy rendezzék le egymásköz, mi meg végig nézzük, hanem biztosítani a nyugodt fórumozást adott témánkét.
De ha még a szándék sincs meg erre?...

Ezek a beírások is nyugodtan törölhetők, mert vagy megszívlelik és nem kell már, vagy nem, és csak vádaskodásnak hat.
(nem a személyük ellen szóltam, csak egy javaslat,)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 12:19 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
megy ez moderátor nélkül is....


:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 12:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
rosta írta:
Kedves Centralpark!

Nekem úgy tűnik, hogy a kettőnk közötti beszélgetésben jelenleg csak két lehetőség létezik.

1. Mindig igazad van, és én vagyok a hibás
2. Ha nincs igazad, akkor automatikusan az első pont lép érvénybe

A hetvenes években volt a divat a békés egymás mellett élés politikája, szerintem gyakoroljuk ezt. Elviseljük, hogy más vélemény is létezik, mint a mienk, nem akarjuk a mi véleményünket ráerőltetni a másikra, sőt nem is szólunk a másik beírásaira, csak ha nekünk szól. Még áttételesen sem, hogy úgy szólok a szomszédnak, hogy értse az anyósom.

Szerintem miattam ne zavartasd magad, fórumozz nyugodtan.


Ertem
A ket pontrol
Ez nalad ilyen

1. Igazam van ,a maiknal jobban tudom,szegeny eleg buta
2. Tevedek en?? Nahat keptelenseg

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 12:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Tiv írta:

Idézet:
Nincs helyzetem. :)
Egyszerűen azért említettem, hogy tudja én is átérzem helyzetét. (múlt nem rágódom régi sérelmeken, de maga a sérelem érzését áttudom érezni. Nem vádként írtam, hanem együttérzés.)
--

Hát nem tudom, valószínű nem kellet volna beleszólnom.
De Centralpark két helyen való fórumozását látva én azt látom senkit sem sértett meg és szándékában sem állt, mégis útban van és támadás éri személyét.


Nekem valahogy úgy jön le, hogy lám-lám kár volt ide jönnöd, mert bántanak Téged.Velem is így bántak el.

Sokan vagyunk akik több helyen fórumozunk, de ez nagyon jó dolog, mert új Testvérekre találunk, tanulunk, épülünk és olykor bizony nem értünk egyet, vagy velünk nem értenek egyet, de mégis a legfontosabb, hogy Krisztusban egyek vagyunk, Lelki kövecskék...

Centralpark egyáltalán nincs útban, sőt számomra kimondott öröm, hogy itt van, és ilyen Testvérre találtam!És szerintem nemcsak én vagyok így egyedül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 12:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Munkám közben sajnos nem tudok részt venni a beszélgetésben, de azért néha kíváncsian benézek, hogy kövessem a fejleményeket. Este majd én is beszállok, már ha addig a maga teljességében ki nem tárgyaljátok a témát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 13:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Reggel még úgy gondoltam, van esély a békítésre. Most már látom, abszolut lehetetlen.
Kérni fogom ennek a csetepaténak a törlését.

Centralpark, senki nem üldöz el innen, nem kellene megsértődnöd, ha olyan hangnemben válaszolnak, mint amit már tőled is olvastunk.

A helyzet állása közted és Rosta között 1:1 - kölcsönösen kiolvastátok egymás hozzászólásából a leminősítést.

Amit Rosta ajánlott délelőtt, hogy az egymással való beszélgetést felfüggesztitek, az egy jó ötlet,szerintem is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19., kedd 13:07 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Erika írta:
Reggel még úgy gondoltam, van esély a békítésre. Most már látom, abszolut lehetetlen.
Kérni fogom ennek a csetepaténak a törlését.

Centralpark, senki nem üldöz el innen, nem kellene megsértődnöd, ha olyan hangnemben válaszolnak, mint amit már tőled is olvastunk.

A helyzet állása közted és Rosta között 1:1 - kölcsönösen kiolvastátok egymás hozzászólásából a leminősítést.

Amit Rosta ajánlott délelőtt, hogy az egymással való beszélgetést felfüggesztitek, az egy jó ötlet,szerintem is.


En nem mondtam senkire ,hogy tudatlan vagy buta ,nem a hangnem a gond hanem ez..
Szepen korul irva se
Mondom atolvastam amiket irtam ,es a rosta hozzaszolasom elott nem volt ilyen...
Nem allitottam senkirol hogy buta

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 241 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség