Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 13., szerda 13:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
és téged is ugyaz hívott ide, ugyebár ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 13., szerda 14:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
net2rist írta:
és téged is ugyaz hívott ide, ugyebár ;)


:D:D:D:D:D:D
Miért nem lepődtem meg?

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 13., szerda 22:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
centralpark írta:
Szia Erika :)

Persze volt alkalmam .
Iskolakat szivesen fogadnak ..meghatarozott idoben
Ami elegge szembetuno es felig erthetetlen de csak felig az az hogy nem evangelizalnak es nem keresnek uj tagokat
De csatlakozni lehet ,viszont valtozni kell gyokeresen ,
Mondtak eleg nehez annak aki nem igy nevelkedett es nagyon megszurik az uj tagot
Nem akarnak ellazulni es kivetelezni
Mindent el kell hagyni ,meg mobilt se tarthatsz telefon vagy internet miatt
Sot arra is figyelnek ,hogy az uj tag ha meggondolja magat es rajon hogy kell neki internet ,vagy auto ,akkor repul max meg egy eselyt kap a megteresre ..nincs visszaeses vagy problema elhuzasa honapikig evekig...
Nem akarjak ,hogy peldaul meghazasodik es utana dont ugy hogy menni akar igy a ferjet feleseget gyereket is vinnie kene es elszakitana oket a kozossegbol
De ettol fuggeltelnul nyitottak es mondjak azt is hogy nem kell odakoltozni ahhoz hogy amish legyel az eletmodot atveheted ugyis ,sot ha atvetted es mondjuk egy ev utan koltozol ado az csak konnyebbe teszi
Amugy kedvesek es tiszta emberek mas kerdes ,hogy mennyire igei vagy hogy mennyire van Isten akarataban az ilyen ...

Info:
2215. Millstream Road
Lancaster,Pennsylvania
17602
Tel:(717)393-9745
Info kozpont
Es itt vannak a csaladfak is es szuletesi bejegyzesek ..


Centralpark, köszi az amish-beszámolót. Komolyan mondom, szívesen eltöltenék közöttük vagy egy fél évet.Én falun nőttem, sok minden ismerős lenne...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 13., szerda 22:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
nekem talán hiányozna a technika...
bár a Campfest-en sem volt térerő, így mobilok nélkül kerestük egymást

ma este tettem egy rövid sétát, és arra gondoltam, hogy az aratás szépségét és búza illatát bizony nem tudom megosztani másokkal semmilyen technikán keresztül...

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 13., szerda 22:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Erika írta:
centralpark írta:
Szia Erika :)

Persze volt alkalmam .
Iskolakat szivesen fogadnak ..meghatarozott idoben
Ami elegge szembetuno es felig erthetetlen de csak felig az az hogy nem evangelizalnak es nem keresnek uj tagokat
De csatlakozni lehet ,viszont valtozni kell gyokeresen ,
Mondtak eleg nehez annak aki nem igy nevelkedett es nagyon megszurik az uj tagot
Nem akarnak ellazulni es kivetelezni
Mindent el kell hagyni ,meg mobilt se tarthatsz telefon vagy internet miatt
Sot arra is figyelnek ,hogy az uj tag ha meggondolja magat es rajon hogy kell neki internet ,vagy auto ,akkor repul max meg egy eselyt kap a megteresre ..nincs visszaeses vagy problema elhuzasa honapikig evekig...
Nem akarjak ,hogy peldaul meghazasodik es utana dont ugy hogy menni akar igy a ferjet feleseget gyereket is vinnie kene es elszakitana oket a kozossegbol
De ettol fuggeltelnul nyitottak es mondjak azt is hogy nem kell odakoltozni ahhoz hogy amish legyel az eletmodot atveheted ugyis ,sot ha atvetted es mondjuk egy ev utan koltozol ado az csak konnyebbe teszi
Amugy kedvesek es tiszta emberek mas kerdes ,hogy mennyire igei vagy hogy mennyire van Isten akarataban az ilyen ...

Info:
2215. Millstream Road
Lancaster,Pennsylvania
17602
Tel:(717)393-9745
Info kozpont
Es itt vannak a csaladfak is es szuletesi bejegyzesek ..


Centralpark, köszi az amish-beszámolót. Komolyan mondom, szívesen eltöltenék közöttük vagy egy fél évet.Én falun nőttem, sok minden ismerős lenne...

Nagyon szivesen ,barmikor

ugy nagyon jo ott,es egyhet utan meg nem jon ki a modern kor hianya :)
Arra feltetlenul jo ,hogy kepet kapjunk mihez is kotodunk tulzottan :) :)es igy lehet valtoztatni ezen :)

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 17., vasárnap 15:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Jajjjjjjjjjjj, brrrrrrr kirázott a hideg amikor megláttam a kígyót az igés topikban.

Ne vedd le, nem azért írtam. :*:

Csak elmerültem az előző képben, hogy majdnem olyan mint a "Paradicsom"
és utána, puff ott a kígyó.Váá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 17., vasárnap 15:30 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
cilla írta:
Jajjjjjjjjjjj, brrrrrrr kirázott a hideg amikor megláttam a kígyót az igés topikban.

Ne vedd le, nem azért írtam. :*:

Csak elmerültem az előző képben, hogy majdnem olyan mint a "Paradicsom"
és utána, puff ott a kígyó.Váá!


ertem :)
rendben :) :) atrandeztem :)

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 17., vasárnap 18:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
ertem :)
rendben :) :) atrandeztem :)


de aranyos vagy :D

köszike :*:

Áldjon az ÚR!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 22., péntek 08:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Egy ember arcát csúnyává teszik a pattanások, kiütések. Kiüt az indulatosság, elôjön a gôg, a fölény, az indulat, a dicsekedés, az önteltség.


Hát én már láttam "nem szép" hívő embert, és szép öntelt...stb. embert. :D és fordítva is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 22., péntek 17:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ha Isten is úgy akarja, egy hétre kimegyünk Erdélybe a családdal. Most éppen beleástam magam az útleírásokba, de nemigazán igazítanak jól el. Voltatok már azon a környéken? Mi az, amit nagyon meg kell nézni? Mi az, ami nagyon szép, emlékezetes, amit például fontos lefényképezni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 23., szombat 12:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Sajnos Nagyváradon csak keresztül zúgunk, nem tudunk letérni, mert a Székelyföldig elmegyünk, és hosszú az út. Az egyik lányom arra biztatott, hogy internetes, utazásos fórumokon nézzek utána a környéknek, amit okos gondolatnak tartottam, mert például a horvát tengerpartról is sokat lehetett megtudni ilyen fórumokról. Most lassan egy órája keresek egy jó kis erélyi utazási fórumot, és vagy nincs, csak politika van, vagy ha van, akkor a helyiek beszélnek a helyi dolgokról, amikről dunsztom sincs, utazási topic meg max 5 hozzászólásos van. Szóval marad az útleírás, meg a térkép, no és mivel azért is van szám, hogy beszélhessek vele, hát majd megkérdezem a helybélieket merre kell menni.

Jó lenne tudni, hogy milyenek az útak, mire kell odafigyelni, melyek az igazán szép helyek, falvak, városok, de hát az az igazi, ha az ember maga fedezi fel a környéket.

Attól tartok arrafelé nincs református templom, katolikus a vidék, de akkor misére megyünk.

Majd mesélek, ha Isten segítségével a vakációból sikeresen hazajöttünk. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 02., kedd 17:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Sziasztok, már meg is jöttem, gyorsan eltelt ez az egy hét. Szép volt, jó volt, csak rövid volt. A gyerekek igencsak mondták, hogy még maradnának pár hétig, de hát haza kellett jönni.

A Székelyföld gyönyörű. Gondolom, hogy hasonlóan szép lehet a Tátra és környéke, mert a lányom szerint ugyanaz a földtörténeti folyamat hozta létre ezeket a hegységeket. Turisztikai paradicsom a vidék, amit szemmel láthatóan nem nagyon akar az ország kiaknázni, mert hát egy fillért sem oszt le annak a vidéknek.

Csak töredékét láttam az ottani látnivalóknak, szinte minden faluban van olyan épület, templom, kerítés, kereszt, amit szépsége okán érdemes megnézni, lefényképezni. Egész héten csak mentünk, és igyekeztünk minél többet látni, és megismerni.

Istentiszteletre nem jutottam el, ahol laktunk nem volt református templom, mert katolikus környék. Szombat este Csíksomlyón voltunk éppen, ahol misén vettünk részt. Az itthoni tapasztalatok alapján arra kellene kérni a hazai katolikusokat, hogy menjenek ki Csiksomlyóra, és tájékozódjanak afelől, hogy milyen is a mise, de csupa nagybetűvel. Merthogy lenyűgöző volt, amit láttunk.

Az én szerepem volt a legnehezebb, mert én voltam a sofőr, és az erdélyi utak, de főleg a székelyföldi utak kemény kihívást jelentettek. Természetesen nem fejleszti az állam.

Mivel kanyargósak az utak, és nagyok a távolságok, hát a székely ember jól megtanult vezetni. Olyankor, és olyan módon előz, ahol nekünk eszünkbe sem jutna. Ilyenkor általában fékez akit előz, meg aki szembejön, a székely ember meg padlóig nyomja a gázt. Nekünk egy hét alatt nyolc ilyen közvetlen esetünk volt.

Itthon láttam egy kamikáze sofőrt, aki hasonló tempóban előzött velem szemben. Montam is a nejemnek, hogy tutira román a rendszám. Amikor elsöpört mellettünk hát leolvasható volt, hogy tényleg.

Sokat tudnék mesélni, de a lényeg, hogyha Isten is úgy akarja, jövőre egy hétre megint kimennénk megismerni más részét annak a vidéknek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 02., kedd 19:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Rosta! Üdv itthon!
azért még nem teljes a beszámoló: hol vannak a képek :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 02., kedd 19:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Rosta!

Isten hozott! :D Biztos nagyon szép lehetett.Láttatok csodaszép fenyveseket?
És birkanyájat? :D Milyenek ott az emberek?Közvetlenek?Voltatok a Királyerdő hegységben ahol a Körös ered?Én képeken láttam gyönyörű!

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 02., kedd 20:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Lányok rengeteg fenyőt lehet arra látni, különösen a szép formájúakból. Olyan nyílegyenesek a hatalmas fák, hogy öröm nézni. Le is fotóztam őket, de ahhoz, hogy láthassátok valami tárhelyre fel kellene tennem azokat, én meg ezidáig még nem jelentkeztem be ilyenre, így aztán nem tudok felrakni a képekből.

Láttunk birkanyájakat is, ahogy a hegyoldalon egy barnás folt lassan mozgott egyirányba. Na azok voltak a birkák. Teheneket is láttunk vagy 1000 m magasan, szerintünk a magas csúcsokról azon a környéken tehénnel huzatják lefelé a kivágott fákat. Különben is a tehén az megáll egy talpalatnyi helyen is az autó út mellett követlenül úgy, hogy közben lelegeli a szakadék széléről a zöldet. Szédültem, ahogy láttam a békés állatot.

Az emberek egy részének nincs pénze Loganra, így aztán gumikerekű lovasszekérrel furikáznak. Sokan vannak, akik ezt használják szállító, közlekedő eszköznek. Vannak vándorcigányok, akik ilyen szekereken közlekednek, és élnek, és sátorban laknak. Egy romaasszonytól vettem egy kilónyi áfonyát, de mivel nem voltam hajlandó kifizetni azt a pénzt, amit kért érte, hát azt hiszem kiátkozott a világból, de azért mégis eladta a portékát, de nagyon gyilkosan nézett, és közben valamit mormogott.

A szakmunkát viszont egyre inkább megfizetik, az ismerősöm éppen dolgoztat, azt mondja, hogy napi 10 000 Ft a munkabére egy komolyan dolgozó embernek. Egyre inkább visszaérkeznek Erdélybe a külföldre ment munkások, mert kell a munkaerő.

Rengeteg üresen álló házat láttunk, és az ember hajlamos ezekbe egy egy szomorú történetet beképzelni. Aminek van is alapja.

Jellemző az erdélyi emberre, hogy a könyvesboltban kérdezi az eladónő a barátnéját, miközben pletykáztak az emberekről, hogy ismeri-e a Barabási dolgait, aki x-be való. Tőle kértem a Behálózva könyvet, ami egyszerűen leírja a Basrabási tudományát. Azért érdekes mondja, mert őt meg Nobel díjra jelölik jövőre. Ezt úgy mondta, mintha a legtermészetesebb lenne, hogy az erdélyi magyarok mindenféle Nobel díjas dolgokat csinálnak. :)

Egyszerűek is az erdélyi emberek, no meg nagyszerűek is, ahogy a szójáték mondja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség