Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173 ... 203  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 03., szerda 08:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Köszi Rosta a beszámolót! :*:

Tényleg szuper lehetett.
Ihletett kaptam :D , teszek fel a képekbe Erdélyről.

Éreztem a fenyvesek illatát, láttam a lustán vonuló birkanyájat, és áfonya, hú
de rég nem ettem áfonyát..... :*:

Most akkor felfrissülve kezdheted a munkát :*: hihi

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 03., szerda 15:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Csilla!

Köszönjük ezeket a szép erdélyi képeket. A Szent Anna tóra ráismertem, meg ismerősek a kapuk, és a házak. No meg a táj és az áfonya.

Árban a szállás alatta van egy alföldi, mondjuk egy bogácsi faház bérlésének, és helyette gerendaházban lehet lakni. Általában is valamivel olcsóbbak az árak, mint a hazaiak. Egyedül a távolság az, ami kicsit sok, de az sem a mennyiség, hanem az útak minősége, az autópálya hiánya miatt nagy.

Pesttől az útvonal tervező 650 km-t ad ki Székelyföldig, ami elméletben jóval alatta van a horvát tengerpartnak, de odáig autópályán lehet közlekedni. Nem véletlenül próbálják elérni a politikusaink, hogy épüljön meg a román autópálya Kolozsvár érintésével, valahogy nem akar beindulni a projekt. Gondolom arra várnak a románok, míg az utolsó magyar is kiköltözik... :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 03., szerda 20:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szívesen a képeket, kedves Rosta, habár tudtam volna még sokat feltenni csak nem akartam túlzásba vinni :*:

Amúgy a falum ahol gyermekkoromat töltöttem a Román határszélen van.Régen továbbmentek a vonatok egész Nagyváradig.
Nagyvárad innen 23km. Most egyenlőre azért nem szüntették meg a vonatközlekedést, mert állítólag ismét beindítják és kiépítik újra a sínpályát.

Ebből is mi lesz?Ki tudja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 04., csütörtök 15:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Sajnos a román emberek közül kevés barátságossal találkoztam. Csak egy idős román néni volt szivélyes. Amikor kérdeztem nagyon kedvesen eligazított. A román emberek átlagban viszont nem voltak vendéglátó tipusúak. Igaz én sem vettem nagyon a szívemre, hogy az út melletti büfében csak a mi tonikunkhoz nem adtak poharat. Én meg borravalót nem adtam. :)

A román fiataloktól eleve angolul érdeklődtem, erre hajlandók voltak válaszolni, de különben eléggé lekezelőek voltak velem a román emberek. Még a nagy barkács áruházban is kekeckedett velem a román eladónő, pedig majdnem színmagyar területen van az üzlet. Láttam, hogy a magyar vezetőt is bosszantja a dolog, hiszen potenciális vevőt is veszíthettek, de nem inthette arra a beosztottját, hogy beszéljen magyarul. De ez csak mellékzönge volt, az élet velejárója.

Érdekes, hogy hagyományos dolgok maradtak életben, amelyek nálunk elmaradtak. Például lehet venni a szeletelt kenyér mellett igazi kerek, kemencében sűlt házikenyeret. Ezt onnan lehet tudni, hogy a kenyér aljában apró szénszemcsék is besültek. A székely boltos először hülyének nézett, hogy veszem a szénsavmentes ásványvízet (a lányomat nem lehetett lebeszélni róla), majd amikor tejet kértem nem tudott adni, merthogy az romlandó, meg nem is jó, de elküldött a szomszédba, a szabó foglalkozású bácsihoz, akinek van tehene, és eladó háziteje. Még langyos volt a tej, gyerekkorom óta nem ittam ilyen finomat. Különben minden volt a boltban, ami itthon van.

Főleg a Duna tv-t nézik arrafelé, legalábbis akivel erről beszélgettem ezt mondta, nem pedig a sok baromságot, ami a kereskedelmi csatornákból ömlik. Szóval úgy tűnik, hogy a hagyományok valahogy megőrződnek a modern dolgok mellett. Nekem nagyon nagy dolog volt, hogy ott lehettem, de az egész családomnak élmény volt.

Bocs, hogy ennyi élménybeszámolót írtam, igérem ezután már jön a politika!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 04., csütörtök 17:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Rosta írta:
Idézet:
Bocs, hogy ennyi élménybeszámolót írtam, igérem ezután már jön a politika!


Nagyon jó volt olvasni :D

Finom lehetett a kenyér.Hú, a meleg tejet soha nem tudtam meginni, csak ha már kihűlt.

hihi, figyelmesen olvasom a politikát :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 05., péntek 08:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Eeyore írta:
Én is köszönöm. Irigylem Cillát a fantáziájáért... Meg benneteket is :) Úgyhogy be is fejezem :)


Én meg azért "irigykedem" :D , mert olyan sokat tudsz, és művelt és olvasott vagy, és hogy ennyi mindent meg tudsz jegyezni :*:

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 10., szerda 11:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk :*: :*: :*: :*: :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 10., szerda 19:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Eeyore írta:
:D :D Szia Cilla; bocs, de idáig nem kattintottam ide... Irtó aranyos zseni vagy - és persze maximálisan szerény :D :D


semmi baj :*:

hihi, ez persze nem az én gondolatom, de nagyon jót nevettem rajta :*:

egy újabb kis vicc, amin jót nevettem

Egy ember fuldoklik a vízben, integet, és ordibál!
- HALÁSZOK! HALÁSZOK!
A halászok visszakiabálnak:
- MI IS, CSAK KÖZBEN NEM ORDIBÁLUNK!

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 12., péntek 12:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sziasztok!

Egy időben sokat írtam a fórumra, de ez sok időt és figyelmet vont el tőlem, ami a munkám, családom rovására ment.

Mivel az életem olyan területén szenvedtem emiatt hátrányt, ami sokkal valóságosabb és fontosabb számomra, mint az internetes lét, ezért az Úr előtt arra jutottam, hogy nem írok. (sajnos a heti egy péntek este nem működik nálam, mert ezt nem tudom tartani)

Az, hogy ezt most még is megteszem azért történik, hogy tisztán lássatok. (Első renden azoknal szól ez az üzenet, akik közel állnak hozzám hitben.)

A fórumról annyit, hogy a vita önmagában nem épít, sőt rombol.
Én nem épültem a viták által, ez csak rombolta az életem, hitem, az Úrral való kapcsolatom. (ennek pedig a Sátán örül egyedül)
Amiből épültem, az a testvéreim bizonyság tétele, ami miatt jó volt itt lenni.
Ami által még épülök és épültem, az az IGE és a LÉLEK! Ezzel viszont naponta táplálkozom és tanácsolom mindenkinek, hogy keresse először Isten Országát és az Úr igazságát és minden más megadatik neki.

(ma például jó volt megérteni, hogy Jézus Krisztusban építette újjá Isten a jeruzsálemi templomot, Benne volt köztünk az Úr dicsősége, ezért aki a köpenyéhez ért megtisztult és ezért maradt tiszta a halott érintése után, és jó érteni, hogy a mostani templom a gyülekezet, az Úr teste - Aggeus próféta könyve 2.)

Testvéri közösségben - a vasárnapi Istentiszteleten kívül - pedig remény szerint házi kör alkalmaival fogunk élni feleségemmel együtt, ahol biztosan beszélünk majd az Úr csodáiról!

Addig is két dolgot tudok szívből kívánni mindanyiótoknak és magamnak:

KEGYELEM ÉS BÉKESSÉG Istentől a mi Atyánktól és az Ő Fiától az Úr Jézus Krisztustól.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 12., péntek 13:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
--

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 12., péntek 17:46 
Kedves Péter!

Sajnálom és örülök egyszerre. Hála az Úrnak, aki gazdagon megáldott a bizonyságtétel alkalmaival. Áldjon meg és őrizzen meg továbbra is, amerre jársz, vezessen el a Krisztusban való tökéletességre!

Szeretettel:
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 12., péntek 20:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Sziasztok!

Egy időben sokat írtam a fórumra, de ez sok időt és figyelmet vont el tőlem, ami a munkám, családom rovására ment.
Az, hogy ezt most még is megteszem azért történik, hogy tisztán lássatok. (Első renden azoknal szól ez az üzenet, akik közel állnak hozzám hitben.)

A fórumról annyit, hogy a vita önmagában nem épít, sőt rombol.
Én nem épültem a viták által, ez csak rombolta az életem, hitem, az Úrral való kapcsolatom. (ennek pedig a Sátán örül egyedül)
Amiből épültem, az a testvéreim bizonyság tétele, ami miatt jó volt itt lenni.
Ami által még épülök és épültem, az az IGE és a LÉLEK! Ezzel viszont naponta táplálkozom és tanácsolom mindenkinek, hogy keresse először Isten Országát és az Úr igazságát és minden más megadatik neki.

KEGYELEM ÉS BÉKESSÉG Istentől a mi Atyánktól és az Ő Fiától az Úr Jézus Krisztustól.




--Kedves Péter !

Örülök, hogy hirt adtál magadról.- Soraid nagy igazságot tárnak fel, ami
a "fórumozást" illeti.- Azért tettem idézőjelbe, mert ezalatt a szórakozás-
ból üzött irogatást és vitát értem.- Bizony az nem épitő.

Teljesen megértelek,- bár nagyon nagy hiány van itt abból a lelkületből,
amit képviselsz,- szivből kivánom szolgálataidra, életedre Isten áldását,
amerre Ő vezet.

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 13., szombat 04:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Idézet:
Teljesen megértelek,- bár nagyon nagy hiány van itt abból a lelkületből,
amit képviselsz,-


Ha meg van vagy lenne akkor elnyomja a :

Idézet:
a szórakozás-
ból üzött irogatást és vitát értem.- Bizony az nem épitő.


es akkor idejonne meg Cilla idezete :

Idézet:
Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!
Albert Einstein

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 13., szombat 08:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sziasztok!

Köszönöm a jókivánságokat!

Az Úr kegyelme maradjon veletek!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 13., szombat 10:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Pauler!

Nagyon köszönöm, hogy nem nyitottál búcsútopikot, hanem, mint egy rendes családban szokás, itt a Beszélgessünkben megbeszélhetjük a dolgokat.
Jó, hogy jelzel, mi a helyzet jelenleg veled, miért látunk oly ritkán a fórumon. S én is csak azt mondhatom, amit az előttem szólók, hogy az egyik szemem sír, a másik meg nevet.
Öreg/egyébként fiatal/ veterán fórumozó , aki Kavics is...hány találkozóban voltál aktív szereplő-szervező? az összesben...akkor most ez azt jelenti, hogy....?
nem jelent semmit, összetartozunk továbbra is, egy test tagjaiként, a vitákból kimaradhatsz, de ha az Úr munkájáról el akarsz mondani valamit nekünk is, itt vagyunk, meghallgatjuk, s épülünk belőle.
Az Úr áldjon a családoddal együtt !


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség