Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 16., szerda 22:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Zé írta:
Kedves Loisz,

Tehát a tudott, meg nem vallott bűnt mondjuk hordozom pár napig. Ha pont akkr jön el az Úr Jézus, akkor az kárhozat?

Vagy a napi bűnökkel van vki megterhelve és este jön el, amikor végiggondolja, hogy mit vétkezett a bűnvallása előtt? Megy a Sátánnal együtt? Amikor hiszi egyébként, hogy az Úr érte is meghalt a kereszten?
Amikor Úr Jézusként szólítja mindig őt?

Akkor is vége van? Hát nem úgy van, hogy sem magasság sem mélység nem ragadhat minket ki az Atya kezéből? Ez ránk vonatkozik nem? A magasság és mélység.

Rettegjünk tehát folyamatosan az üdvösségünk felől?

Mindig szakadás van amint bűnt követünk el az üdvösségünk kérdésében?

Köszönettel,



---Kedves Zé !

-Nagyon sajnálom, hogy ilyen következtetésekre jutottál levelem kapcsán.

-"Rettegjünk tehát folyamatosan az üdvösségünk felől?"

- NEM, NEM, NEM ! - Erről szó sincs ! Ján 3,16 mindent felül ir !

-"Aki hisz a Fiuban, örök élete VAN !" - Ez is mindent felül ir!

---De kérlek, ne keverjük össze a hit-igazságokat és a BÜN-höz való vi-
szonyulásunkat.- HIT által üdvösségünk van ! - A bünnel szembeni napi
harcunk a megszentelődés útja,--- és most ez utóbbiról beszélünk.

-Ha elfogadtam Krisztus váltsághalálát büneimre igaz szivvel,---- akkor
utána már útálom a bünt -AMIVEL AZ ÚR HALÁLÁT ÉN IS OKOZTAM- ,
gyülölöm, és mihelyt meglátom, szabadulni akarok tőle.-

-Ugyanakkor az is igaz, hogy "Akik Istent szeretik azoknak minden a javu-
kat szolgálja" --- én szerintem a "mindenbe" azok a bünök is beleférnek,
amelyek mélységes alázatra és bünvallásra késztetnek,- mert közelebb
vonnak a KEGYELEMHEZ ! -
Péter ap. akkor jutott igazi megtérésre, amiután
súlyos, Jézust tagadó bünét elkövette.--- De úgy irja a Biblia,- ahogy
megszólalt a kakas és ő rádöbbent arra,- mit tett - "kiment onnan és
keserves sirásra fakadt." - Tehát azonnal kiment,- nem várt napokig...
ezzel a bünteherrel...a sirása pedig a bünbánatból fakadt.-

-De ez nem azt jelenti, hogy akkor "rajta" vétkezzünk, mert igy nagyobb
kegyelemhez jutunk,--- talán ismered az igerészt, ahol Pál ap. ezt bőven
kifejti.-- Ez emberi spekuláció lenne és az is nagyon utálatos bün !

- Ha Istent Atyánknak tudjuk, ahogy Jézus tanitott,- és mi gyermekei
vagyunk,- akkor a gyermeki bizalom vezesse mindenben gondolatainkat.-
Ez nem fog félrevinni.- Isten ezt a bizalmat és engedelmességet várja
tőlünk !

--De még az első mondatodra: --- Miért kellene NAPOKIG hordozni a
TUDOTT bünt ???? - Abban a pillanatban megvallhatom, amikor rájövök
és az Úr vére alá vihetem,- és enyém a bünbocsánat. - Ha a Lélek által
kapcsolatban vagyok az Atyával és Fiával, erre azonnal lehetőségem van.

-"Vereségeken visz át az út, mig megszabadulunk gőgös önbizalmunktól."
C.Eichhorn


Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 17., csütörtök 07:51 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:50
Hozzászólások: 39
Kedves Loisz,

Köszönöm szépen a válaszodat. Én is így gondolom. Lehet, hogy félreértettem.

Van valahol szted olyan topic, ami az evangelizációról szól?

Mélységesen aggaszt az emberek nagy számának meg nem térése. Bölcsen, imádkozva kell szóljunk hozzájuk.

Minden jót,

_________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 17., csütörtök 21:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Zé írta:
Kedves Loisz,

Köszönöm szépen a válaszodat. Én is így gondolom. Lehet, hogy félreértettem.

Van valahol szted olyan topic, ami az evangelizációról szól?

Mélységesen aggaszt az emberek nagy számának meg nem térése. Bölcsen, imádkozva kell szóljunk hozzájuk.

Minden jót,



---Kedves Zé !

-Nagyon örülök, hogy egyetértés van közöttünk a hitben !

-Hogy evangelizációs topic van-e ?... Igy szószerint nem tudok róla,- de
miután ez a "Keresők" topicja és aki ismeretlenül bejön a fórumra, ebbe
"botlik" legelőször,-- ez megfelelő is lenne az evangélizálásra.---

-Többen meg is céloztuk ezt,-- találsz itt ilyen célzatu topicokat... Én is
ezzel az indittatással nyitottam a "Szólsz hozzám Istenem" cimüt és tettem
fel ilyen jellegü irásokat. De sajnos, senki nem folytatta.-

-Nézz bele és ha gondolod,- én örülnék a folytatásnak és pártolnám.-

Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 16., szombat 12:02 
Offline

Csatlakozott: 2008. aug. 14., csütörtök 16:16
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Veszprém megye
[quote="kavics"]Amikor Pál először megkérdezte az Urat, hogy "Mit akarsz hogy cselekedjek?" az Úr ezt mondta neki:
Menj el, keress egy kád vizet, merülj bele, majd gyere ki belőle, olyan jó érzés lesz....
Ez lesz az első hitbeli cselekedeted.
A latornak is jobb lett volna, ha van ott egy gyülekezeti vezető, akinél van egy felfújható medence, hogy hitre jutását követően lehessen hitre épülő cselekedete.
Ehelyett neki az volt az első hitre épülő cselekedete, hogy a kereszten lemondott a dicsőségéről, bevalotta, hogy jogosan függ ot és azt is elmondta, hogy Jézus viszont Szent!

Ha valaki azt gondolja, hogy a hitbeli cselekedet első lépése ott kezdődik, hogy megfürdöm, akkor én ezt pár napos koromban megtettem.
Egyedül talán pár évesen fürödtem először.

Péter[/quote]

Kedves kavics!
Amikor téged pár naposan megfűrdettek,akkor a testi szennyet kívánták lemosni rólad.
Az írás viszont egyértelműen mondja,hogy nem a szenny lemosására való a megkeresztelkedés=bemerítkezés,hanem tiszta lelkiismeret keresése Istennél,aki meg is adja azoknak,akik igazán kívánják. :)

_________________
Áldott.aki az Úr nevében jön!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 25., hétfő 10:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Érdekes összefüggésre" bukkantam.
Bibliaolvasásom mentén, a Naámán történetben Elizeus "kiüzeni" a nagyhírű, királyi megbecsülésnek örvendő hadvezérnek: fürödj meg hétszer a Jordánban - és megtisztulsz!"

A Magyarázatos Szentírás szerint itt ugyanaz a kifejezés szerepel, mint az alámerítés, alámerülés újszövetségi megfelelője. No comment!

Esetleg csupán annyi, hogy itt sem a Jordánnak volt "varázsereje", gyógyító hatása, hanem az isteni instrukció (hiszen a próféta Isten "szócsöve") iránti ENGEDELMESSÉG következtében gyógyult meg.
Tehát a jézusi felszólításnak engedelmeskedő (=aki hisz és) bemerítkezik - így lesz tiszta.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 11., csütörtök 14:39 
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 22., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Szügy-Balassagyarmat-Budapest
Teomo írta:
Először a teológia című topikban akartam feltenni ezt a kérdést, de úgy döntöttem, hogy megér egy külön topikot. Tegnap voltam egy ifikonferencián, ahol a csoportos beszélgetésen előkerült a téma és arról beszélgettünk, hogy a keresztelés/bemerítkezés egy jelkép, méghozzá annak a jelképe, hogy valaki megtért. Az egyik srác mondott egy hasonlatot, ami nagyon tetszett; a házzassághoz hasonlította a megtérést és a gyűrűhöz a keresztelést/bemerítkezést. Tehát a k./b. azt jelképezi, hogy Krisztushoz tartozom, ahogyan a gyűrű azt, hogy ahhoz a bizonyos illetőhöz tartozom. Nos erről szerintem senki más nem dönthet rajtam kívül. Tehát ha úgy döntök, hogy feleségül veszek valakit, akkor ezután vesszük meg a gyűrűt és házasodunk meg és nem fordítva. Hasonlóképpen gondolkozom én a k./b.-ről. Ezt továbbgondolva arra jutottam, hogy a gyermekkeresztség igazából olyan, mintha a szüleim és mondjuk Katika szülei úgy döntöttek volna gyermekkorunkban, hogy mi ketten össze fogunk házasodni. Aztán megvan rá az 1% esély, hogy pont Katikába leszek szerelmes és őt fogom feleségül venni (a többi 99-ről most ne beszéljünk). Nos ugyanebben a helyzetben vagyunk mi a keresztyénséggel. Minden embert megkeresztelnek, olyat is, akinek a szülei évente 2-szer voltak temploban, aztán jó, ha az 1%-ukból tényleg hívő lesz. Nos én ebben az 1 %-ban vagyok benne. És akkor felmerül a kérdés, hogy felhasználjam-e azt a bizonyos gyűrűt, amit még a szüleim adtak nekem, hogy majd azzal vegyem el Katikát? Vagy talán ezesetben egy saját gyűrűt akarnék, ami tényleg azt jelképezi, hogy szerelmes lettem abba a lányba és tényleg annak a döntésnek a következményeként vettem meg, hogy el akarom venni azt a lányt.
Nos én református vagyok és nem is akarok más lenni, félreértés ne essék. És nem akarok senkit megbotránkoztatni, hanem egy vitát akarok elindítani, amire mindenki leírhatja a véleményét,amiből megismerhetjük egymás véleményét és tanulhatunk egymástól.
Nos egyelőre én úgy vagyok a dologgal, hogy elfogadom azt az utat, amit még a szüleim kijelöltek számomra a kereszteléssel. És hálás vagyok az Úrnak, hogy abban a bizonyos 1%-ban vagyok. De helyesebbnek tartanám azt, ha érett fejjel mindenki maga dönthetne saját sorsáról.
Nem is a jelkép milyenségéről akarnék vitatkozni (tehát, hogy teljesen alá kell-e merülni vagy elég a három leöntés), hanem a sorrendről (ezért is írtam nagybetűvel a szavazásnál a "gyermek" és a "felnőttkori" szavakat, hogy nem a módján van a hangsúly). Tehát, hogy először megtérni kell és utána k./b. vagy fordítva. Az alábbi igéből pl. az előbbi derül ki:
Márk 16, 16 írta:
"Aki hisz és bemerítkezik, az üdvözül."
(direkt ezt a fordítást írtam, ugyanis az eredeti szövegben a "baptisztheisz" szó áll)
Azért azt megemlíteném, hogy eredetileg az ősegyházban felnőtteket merítettek be és víz alá is merítették őket. Később, nagy szárazságok idején, amikor egyszerűen nem volt annyi víz, amibe bele lehessen merülni, akkor kezdték el csak lelocsolni a fejet. Bár igeileg helyesebbnek tartom az alámerülést, úgygondolom, hogy végülis nem a jelkép a lényeg. Ha pl. visszatérek a gyűrűs példára, akkor azt kell mondanom, hogy végülis mindegy, hogy milyen a gyűrű, akárt lehetne műanyagból is, senkit ne akadályozon meg a házasságban az, hogy nincs pénze több százezres gyűrűre. Viszont Bill Gates-től elég furcsa lett volna, ha egy műanyaggyűrűvel áll elő szíve hölgye előtt. Tehát úgy gondolom, hogy nekünk, akiknek van vizünk bőven, miért kéne átalakítanunk a jelképet? De erre csak kitértem, igazából a tudatos döntés lényegéről illetve a hitre jutás és k./b. sorrendjéről szeretnék vitatkozni.
Persze mindezekre lehet at mondani, hogy ott van a konfirmáció, ami megerősítés és igazából a keresztelés beteljesülése. Ez OK, de tapasztalataim alapján nem azok járnak konfirmáció előkészítőre, akiket érdekel is. Jó ha a konfirmálók egyharmada ottmarad a gyülekezetben. A többiek pedig fogalmam sincs, miért jártak, talán a szülők küldték őket.
Tehát a konfirmálással még mindig az a helyzet, hogy először konfirmálunk, aztán esetleg hitre jutunk. Meg eleve azt nem értem, hogy miért kell kettébontani ezt a sákramentumot. Tehát csecsemő korában, (amikor még nem tud tiltakozni szegény) leöntik vízzel, aztán 13-15 év múlva ezeknek egy kis része elmegy a konfirmálásra és ezek egy részéből gyülekezeti tag lesz. Szóval mi értelme kettébontani egy sákramentumot? Amikor erről szó sincs a Bibliában. Az ellenkezőjéről viszont igenis van szó benne.
Szóval keresztelés vs. bemerítkezés. Várom a hozzászólásokat.


Úgy látom egy kissé elfogyott a témához való hozzászólás!
Érdekel valakit az én és családom véleménye, tapasztalata?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 11., csütörtök 14:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
engem biztos :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 11., csütörtök 15:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
engem is :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 12., péntek 10:10 
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 22., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Szügy-Balassagyarmat-Budapest
cilla írta:
engem is :)

Okay akkor ha lesz időm mesélek


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 12., péntek 10:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
sdg111 írta:
cilla írta:
engem is :)

Okay akkor ha lesz időm mesélek


türelmesen várok, illetve várunk :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 12., péntek 13:24 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 20., péntek 15:14
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Itt
Engem is érdekel :D

_________________
"Nincs-e hatalma a fazekasnak az agyagon, hogy ugyanabból az agyagból az egyik edényt díszessé, a másikat pedig közönségessé formálja?" Róm 9,21


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 16., kedd 18:24 
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 22., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Szügy-Balassagyarmat-Budapest
:roll:
Szóval, ahogy ígértem: mesélek.
Ma kedd van, az elmúlt vasárnapon volt vérszerinti testvérem ötödik gyermekének a megkeresztelése. Református templomban, Budapesten. H.J. akiről aktuálisan szó van született 2003 elején. Az az elmúlt 5 éves. Nos én jobbnak láttam magnóra mondani, hogy szerintem miért most keresztelik meg (ami szokatlan...) igenis "hívő", magukat nem alaptalanul hívőnek tartott, mondott, gyakorló keresztyén szülei, meg nagyszülei, meg persze én is (s megvallom nem lettem keresztszülővé ezúttal).
Most ennek a "vallomásnak" egy részét megosztom az érdeklődéssel figyelőknek. A dolog ott kezdődött, hogy az én szüleim kb 12-13 évesen, az akkori, a második világháború borzalmait követő ébredés során jutottak hitre. Egymással is egy ref. templomban ismerkedtek meg, s a ref. egyház színe előtt, annak szertartását követve házasodtak össze. (Meg persze polgárilag is, de ez a kettő nem teljesen egyszerre volt a lakáskiutalási nehézség miatt, de ez más tészta...)Úgy mindez 1960-ban volt. Istennek legyen hála, "holtomig vagy holtodig" házasság lett ebből a kapcsolatból - édesapám idén dec.-ben lesz 4 éve hogy elhunyt, s tudtommal sohasem csalta meg édesanyámat, és viszont sem volt - tudomásom szerint - semmi félreelépés. Echte református, és hívő háttér...Ebbe a kapcsolatba születtem bele én 1961 tavaszán. Mivel valahol van keresztlevelem, engem is, még pici baba koromban megkereszteltek, pontosabban "keresztvíz alá tartottak". Még keresztszüleim is lettek, sőt a szokásos családi felállástól eltérően nem a közeli "kevéssé buzgó hívő" (vallásukat egyáltalán nem gyakorló)családtagok közül, hanem református hittestvéri körből.
A keresztyén hit legelső érintését édesanyámtól - nyiladozó értelemmel - még az egyik Karácsonykor nyertem, amikor anyám elmesélte - annak a Bibliai idézetnek a kapcsán - hogy "Nem volt hely számukra a vendégfogadó háznál", hogy Jézus most is helyet keres, és megnyithatom a szívemet Őelőtte ha akarom...
Azután egy kis "bérnevelés" következett (keresztyén szempontból) - 11 évesen ugyanis eljutottam egy inkább szabadkeresztyén szervezésű mint református - /PERSZE EZ AZ ÁTKOSBAN VOLT MÉG! NEM IS VOLT TALÁN REFORMÁTUS SZERVEZÉSÜ AKKOR!!!/ gyermekevangélizációs hétre, egy titkosított Balatonparti villába, Balatonmáriafelsőre. Ekkor történt az amit én a későbbi életrajzírásaim során "Megtérésnek" datáltam. Három lépésből állt: megvizsgálni önmagamat és összeszedni, bűneimet, megbánni és megvallani azokat imádságban - egy másik ember jelenlétében Istennek - és bocsánatot kérni értük, s elfogadva az Úr Jézus bocsánatát, behívni őt a szívembe, hogy ezután Ő legyen a kormányos, s elindulni a keskeny úton a széles út helyett most már. Ezt megtettem. Tudatosan. Jószándékból, és persze kíváncsiságból is. Amikor megkérdeztem az engem patronáló nénit, hogy miért vele együtt imádkozva kell/célszerű ezt megtennem praktikus válasza az volt, hogy ad 1/ mivel ez benne van a Bibliában, (és kikereste a Jakab levél 5. része megfelelő passzusát - máig is emlékszem pirossal volt aláhúzva Márta néni Bibliájában )- ad 2/ hogy amennyiben én elfelejteném ezt a lépésemet, legyen segítségemre egy "tanu", aki emlékezik rá (emlékeztethet???). Noos én persze nem felejtettem el, így nem igazán volt szükségem később tanura. Jól emlékszem még az akkor elhangzott Igemagyarázatra is, Jairus leánya meggyógyításáról szóló történetet vettük: "Talita Kumi" ezt akkor hallottam először. Egy másik kérdésemre, hogy tudniillik kell-e, hogy erről a szüleim otthon tudjanak, az a válasz érkezett Gyöngyi nénitől, hogy jó lenne, ha miután hazaértem, elmesélném a szüleimnek is, hogy mi is történt velem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

sdg 111
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 16., kedd 19:09 
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 22., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Szügy-Balassagyarmat-Budapest
:oops: Nos, hogy ennek mi a köze a "bemerítkezés/keresztség" témakörhöz? Nos lassan lassan elérek majd odáig is!
Szóval ahogy erről a "megtéréssel" végződő gyermekhétről hazatértem, komolyan véve saját magamat, és az elhangzó tanítást, "leültettem" az ebédlőasztalhoz szüleimet, s kissé "felsőbbrendű tudatossággal(?)" közöltem velük, hogy én megtértem, és hogy persze amit mi itthon eddig csináltunk az az Úr Jézus szempontjából mind kevés, mert nem csak a "Miatyánkot", meg az "Én istenem Jóistenem"-et meg az "Áld meg Uram apukát, anyukát.....(rokonlistafelsorolással folytatott) imádságot kell mondani este, hanem a Bibliát is olvasni kell, és a saját szavainkkal is lehet/szükséges imádkozni. Nos szüleim nekem akkor vallottak színt a saját gyermekkori ébredésükről (nagyszüleimről nem volt elmondható különösebben semmiféle vallási buzgóság, nagymamáim reformatusok voltak ugyan, de egyik nagyapám katolikus családból származó echte kommunista, a másik nagyapám pedig evangélikus családból származó...). Azután jártam tovább a gyermekek számára tartott "Vasárnapi Iskolába" - de ezt nem részletezném. Egy két év múlva eszébe jutott az "őseimnek", hogy hoppá, mi reformátusok lennénk, és nekem konfirmálni kellene...! Tyüh hah! Be is irattak egy konfirmáció előkészítőre, a lehető legjobbra, amit ismertek (nem a területileg illetékesre), s én szépen járogattam is oda. Sajnáltam, hogy megszakadtak az addig kialakult baráti/hívő kapcsolataim, de hát a Biblia szerint a gyerek dolga az, hogy engedelmeskedjen a szüleinek... :roll: Még a Bibliaolvasát is elkezdtem - igaz az elején indulva csak Mózes harmadik könyvéig futotta a lendületem, a sebekkel és közepükben növő szőr szinével való foglalkozás "kissé megülte a gyomromat..." :shock:
Nos a konfirmáció megtörtént - igaz, én echte őszinteséggel (MAGAMBAN) úgy döntöttem, hogy a fogadalomnak azt a részét, hogy a "református anyaszentegyház holtig hűséges tagja leszek" :P elhallgatással/kihagyással mondtam, mivel meg volt - akkor 13 évesen - a véleményem, hogy "református egyházról nincs szó a Bibliában", és az Úr Jézushoz kell hűnek lenni! S én nem is ott tértem meg! Később eből a 27 főből ifjúsági csoportot alakítottunk! Nagy élvezettel járkáltunk oda a 70-es évek második felében! Szép emlékek! (Akkor még fiatalok voltunk... hajaj!) Azután egyszercsak megjelent az ifin egy ismeretlen srác, aki elmesélte, hogy van olyan, hogy bemerítkezés a baptistáknál, és ha akarunk olyat látni, akkor itt és itt és ekkor és ekkor lesz. Hát persze, hogy kíváncsiak lettünk. Legalább is egyesek - mint például én. El is mentem. Nagy csodálkozásomra, és megdöbbenésemre: kik merítkeztek be? Hát az a "csoport", "társaság", "hívősereg", akiket én még évekkel azelőttről a gyerekkoromból ismertem. Akik hitre juttattak...Akik akkor arra hitre/választásra jutottak, hogy fontos a bemerítkezés! Még Márta néni is ott volt! Hoppá...Megható látványosság volt számomra....De azután ez úgy elfelejtődött...
Később sokféle könyv - keresztyén szamizdat is - kezembe került. Legjobban az életrajzi írásokat, az Istennel megélt "nagy kalandokat" szerettem olvasni. "Müller György", "Stuart Károly", "Spurgeon", "Kereszt az aszfaltdzsungelben" "Én a kalandokat kerestem" "Magsztalásban rejlő erő" "Nem részegek ezek"...."Joni"..."Isten ma is megteheti"..
Ezek mindegyike a Bibliát vette alapul. Meg persze a környezetemben katolikusok is felbukkantak! Persze voltak egymásnak ellentmondó könyvek... no de ezt hagyjuk...vissza a témához keresztség/ bemerítkezés. El kezdtem azon gondolkodni - tinédzser fejjel - hogy ha tényleg az van a Bibliában, hogy "tegyetek tanítványokká...+ megkeresztelve őket", akkor talán a sorrend nem mindegy! És hogy milyen szép érzés lehet bemerítkezni! Mennyivel "felemelőbb" érzés bebukni a víz alá és kijönni, ugyanúgy mint ahogy meghalok az óembernek és életre támad az újemberem, mint egy egyszerü "hokusz-pokusz" három csepp víz amire nem is emlékszem! S egyszerüen "MEGFOSZTVA ÉREZTEM MAGAM, HOGY NEM ÉLHETTEM ÁT SZEMÉLYESEN A MEGKERESZTELTETÉSEMET BEMERÍTÉS FORMÁJÁBAN HÍVŐKÉNT, TUDATOSAN". "Ellopták az Úristennel való esküvőmet!" Mert olyan szép, szinpadias tudhat lenni a bemerítés....És Biblia-szerübb!! Vagy még sem? :arrow:
Folyt köv...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 16., kedd 19:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
...hú, most már nem is olyan türelmesen várom a folytatást :)

és nagyon köszi az eddig leírtakat is

Üdv szeretettel cilla :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

sdg111
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 16., kedd 19:54 
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 22., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Szügy-Balassagyarmat-Budapest
:? :wink: Újabb hatások, újabb döntések...s kíváncsi kapcsolatok más keresztyénekkel! Rokonszenves, a gyermekkori emlékekhez hasonló tanítás a megtérésről - pont ugyanazzal a képpel, hogy "széles út meg keskeny út", és pont ugyanazzal a hévvel...NAGYOBB MISSZIÓS LENDÜLETTEL ÉS HÍVŐ ELKÖTELEZETTSÉGGEL!
Választás, döntés - igen úgy érzem/hiszem/vállalom ide fogok tartozni.
És akkortájt kiderül az "egyházzá alakulás" azon lépéssel is jár, hogy "bemerítkezés". HÁT MIÉRT NE? HÁT NEM ERRE VÁGYTAM TINÉDZSER KOROMBAN? HÁT NEM EZ A BIBLIKUSABB? :oops:
Kb 20 éves fejjel a bemerítkezők padjában ülve - keresztyén szüleim már a csoporthoz való csatlakozásomat is ellenezték, így nem publikáltam a bemerítkezési szándékomat - sok sok évvel a gyerekkoromban megélt első döntésem, megtérésem után, és kb 2 évvel a az első megtapasztalt "karizmatikus" Szentlélekkeresztség-érintés után engem is bemerítettek. Egy református lelkészi diplomával végzett, hívő - akkor már nem a református egyház kötelékében álló - lelkipásztor, és egy akkortájt a református teológiára még éppen járó teológushallgató. (Azóta már EPK körökben mozog)! Az áldás, amivel akkor megáldottak SOKATMONDÓ: "AKI A SZERETETBEN MARAD AZ ISTENBEN MARAD, 8) ÉS AZ ISTEN IS ŐBENNE". A bemerítésre való várakozás alatt érzéseim hullámozni kezdtek. "Nem csúfolod te meg most a szüleid hitét? Nem teszed semmissé azt a fogadalmat, amit szüleid, és keresztszüleid megkeresztelésedkor tettek? Mi jogon vonod kétségbe az ő hitüket? Nem teszel rosszat azzal, hogy "semmibe veszed" az egykori keresztségedet?" :arrow: "De hát nem a keretek számítanak, hanem a tartalom! És ha a régi keretek elavultak? Ha nem jól funkcionálnak? Miért ne vállalhatnám én most ezzel a lépésemmel az új keretet?" - jöttek bennem a várakozás idején az érvek. 8) :arrow:
Meglehetősen morbid: édesanyám azáltal értesült a bemerítkezésemről, hogy kereste az általam éppen kölcsönvett hajszárítót! Szóval az "Istennel való esküvőm" hiányos násznép előtt zajlott... :x (Ez 1982 körül volt...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség