Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 39  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 09., péntek 15:30 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Ejnye no. :) Bocs hogy le maradt.

„Egy apró megjegyzés: a poen kedvéért; Ádám ’nagyi’ nem beszélt közvetlen Noé-val. Annak halála, és ennek születése közt 126év van [nagyi, nőnemű, papi, himnemű…] „
--

Hogy teneked semmi sem jó? :)
Hát nem Noé mondta hanem Noénak mondták. Szép kort megértek akkor, alapjában véve akadhatott volna aki beszélhetett volna vele. (de hát ez csak elmélkedés.)
A nagyi meg azért jutott az eszembe, mert Éva hordta a nadrágot. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 10., szombat 13:26 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Lucius

Hát elég sok kérdést tettél fel és bizony idő míg eljutok a végére, hogy értelmezzem is mit is akarsz mondani. :)

Írod:
„Tehát ha jól értem, akkor Jézus visszatér Izrael népéhez? És ha kérik, ha nem, kegyelmet kapnak?
Pusztán azért mert Ábrahám ágyéka…
Bevallom nem értem.”
--

Igazából nem erről ír. Mármint hogy megtérés nélkül kegyelmet kapnának.

Róm 11,
23. „Sőt azok is, ha meg nem maradnak a hitetlenségben, beoltatnak; mert az Isten ismét beolthatja őket.”
Ez megtörténik az Úr testébe (templomába hogy jobban értsd Jel könyvénél mire gondolok) az apostolok is zsidók, és az akkor legtekintélyesebb gyülekezet is az volt.
--
Itt igazából egy tervet mond el, és mivel személyenként amúgy is működik, kihangsúlyozza hogy itt másról van szó.
25. Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne higyjétek, hogy a megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, a meddig a pogányok teljessége bemegyen.
-
(érdeme tovább olvasni 32 versig)
-
27. És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket.
28. Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért.
29. Mert megbánhatatlanok az Istennek ajándékai és az ő elhívása.
31. Azonképen ők is most engedetlenkedtek, hogy a ti irgalmasságba jutásotok folytán ők is irgalmasságot nyerjenek;
32. Mert az Isten mindeneket engedetlenség alá rekesztett, hogy mindeneken könyörüljön.

--

Ez a terv már Ábrahámnál is megvolt mint ahogy az is hogy vissza tér hozzájuk.
1Móz 22,
16. És monda: Én magamra esküszöm azt mondja az Úr: mivelhogy e dolgot cselekedéd, és nem kedvezél a te fiadnak, a te egyetlenegyednek:
17. Hogy megáldván megáldalak tégedet, és bőségesen megsokasítom a te magodat mint az ég csillagait, és mint a fövényt, mely a tenger partján van, és a te magod örökség szerint fogja bírni az ő ellenségeinek kapuját.
18. És megáldatnak a te magodban a földnek minden nemzetségei, mivelhogy engedtél az én beszédemnek.

--
Nincs ebben a tervben Izrael népének helyettesítése más néppel, az viszont van hogy a nemzetek (a pogányok) is megáldatnak az ő magja azaz Jézus Krisztus által.
Viszont nem csak egy magról beszél : „...bőségesen megsokasítom a te magodat mint az ég csillagait, és mint a fövényt,
--
Nézd az Úr magára esküdőt, nem fogja megszegni.
Az ó szövetségben nagyon részletesen le van írva hogyan történik meg.
Vissza viszi a vak (meg nem tért népet lakóhelyére)
pl Ézs 43, gyakorlatilag végig.
De idézek belőle : „
1. És most, oh Jákób, így szól az Úr, a te Teremtőd, és a te alkotód, Izráel: Ne félj, mert megváltottalak, neveden hívtalak téged, enyém vagy!

5. Ne félj, mert én veled vagyok, napkeletről meghozom magodat, és napnyugotról egybegyűjtelek.
6. Mondom északnak: add meg; és délnek: ne tartsd vissza, hozd meg az én fiaimat messzünnen, és leányimat a földnek végéről,
7. Mindent, a ki csak az én nevemről neveztetik, a kit dicsőségemre teremtettem, a kit alkottam és készítettem!
8. Hozd ki a vak népet, a melynek szemei vannak, és a süketeket, a kiknek füleik vannak!
--

Erről is írtam már régebben, de nézd meg ez gyakorlatilag most történik.
A lelki álapotukról is ír „8. [b]Hozd ki a vak népet, a melynek szemei vannak, és a süketeket, a kiknek füleik vannak!
Hozzá teszem próbáld elképzelni milyen esélye JT-nak hogy Jeruzsálemet és Izraelt ők irányítsák? Mert bizony ott fognak leginkább az események felgyorsulni amiről te magad is beszélsz.
Vissza térve már idéztem:
„Ez37,
11. És monda nékem: Embernek fia! ezek a tetemek az Izráel egész háza. Ímé, ezt mondják: Elszáradtak a mi csontjaink és elveszett a mi reménységünk; kivágattunk!
12. Annakokáért prófétálj, és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten: Ímé, én megnyitom a ti sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! s beviszlek titeket Izráel földjére. [b]
13. És megtudjátok, hogy én vagyok az Úr, mikor megnyitándom sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem!
14. [b]És adom az én lelkemet belétek,
hogy megéledjetek, és leteszlek titeket a ti földetekre, és megtudjátok, hogy én, az Úr, szóltam és megcselekedtem, ezt mondja az Úr Isten.
--
Ami azt illeti valóban úgy nézet ki az egész világ előtt, hogy a zsidóságnak vége elpusztítják őket.
Helyette megalakult Izrael állam.
Hogy most még engedetlenek ez sem meglepő.
31. Azonképen ők is most engedetlenkedtek, hogy a ti irgalmasságba jutásotok folytán ők is irgalmasságot nyerjenek;
--
Ha meg akarod érteni megérted. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 02., szerda 19:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 08., péntek 17:52
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Sweet home:)
Boldog új évet kívánok mindenkinek.

Sajna a karácsonyi jókívánságokkal elkéstem
:D

_________________
Róma 9/5


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 05., szombat 11:53 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Isten Hozott Drága Tiv!
Bocsi én is csak most jártam errefelé :)

Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 10., csütörtök 15:23 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Köszönöm kedves Tamás és Szrobcsek köszöntésetek.

Kedves Lucius remélem hogy nem eltántorított Urunk Jézus Krisztustól beírásaim, nagy öröm lenne számomra ha azóta új és mélyebb út nyílt volna számodra Urunk felé.
Ha ez még nem így van remélem hogy egyszer nálad is bekövetkezik.


Urunk áldjon meg benneteket, és családotokat.

Üdv Tivadar


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 13., vasárnap 19:58 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Az Úr áldja meg a családod, legyen veletek kegyelme minden nap!

Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 25., kedd 21:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Tiv írta:
Köszönöm kedves Tamás és Szrobcsek köszöntésetek.

Kedves Lucius remélem hogy nem eltántorított Urunk Jézus Krisztustól beírásaim, nagy öröm lenne számomra ha azóta új és mélyebb út nyílt volna számodra Urunk felé.
Ha ez még nem így van remélem hogy egyszer nálad is bekövetkezik.


Urunk áldjon meg benneteket, és családotokat.

Üdv Tivadar


Szervusz Tiv! :) és a többiek.

Nem tántorodtam el. Egy darabig nem tudtam jönni, a vidéki ingatlan miatt. Utána pedig Máshol éreztem, érzem, hogy van hozzászólni valóm…

Persze ide is pislogok sokat, mármint a portálra, és szoktam olvasni… de, belebonyolódni nem tudok, mert kevés vagyok, :) És nem óhajtom magam szétszaggatni. Valamint az további figyelmetlenséghez, kapkodáshoz vezetne.

Maradok azon az úton amit ismerek, a többit Istenre bízom. :) Hiszem, hogy tesz jelző táblákat, hogy ne tévedjek el.

Azaz azt is, hogy mindenkinek kiteszi azokat a jelző, irányító táblákat…

Szóval időnként be-be nézegetek, de inkább csak olvasni.

Szervusztok. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 23., csütörtök 22:22 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Sziasztok! :)

Már egy ideje nem jártam erre.
Hogy vagytok?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 23., csütörtök 23:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Lucius írta:
Sziasztok! :)

Már egy ideje nem jártam erre.
Hogy vagytok?



Szia kedves Lucius! :D

De jó látni Téged! :D

Most, hogy így kérdezed jól vagyunk.Csak úgy öregecskén.A gyerekek kirepültek...........stb :*: :*: :*: :*: (csak viccelődtem)

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 26., vasárnap 14:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
Bocsánat, ha már Jehova tanúi...
Érdekelne, hogy mit gondoltok erről: pár hete találkoztam egy Jehova tanúval.
Elkértem a Bibliáját, hogy megnézzem, hogy írták a János 1, 1-ben az ominózus mondatot: Isten volt az Ige vagy Isteni volt az Ige.

Nagy meglepetésemre Ige helyett Szó volt odaírva. Vajon egyértelmű mellébeszélés?

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 07., vasárnap 20:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
cilla írta:

Szia kedves Lucius! :D

De jó látni Téged! :D

Most, hogy így kérdezed jól vagyunk.Csak úgy öregecskén.A gyerekek kirepültek...........stb :*: :*: :*: :*: (csak viccelődtem)

Üdv szeretettel cilla


Olyan rég jártam erre, hogy már a jelszavam is elfelejtettem. :)
De, eszembe jutott :)

Hát igen... az idő repül..

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 07., vasárnap 21:06 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Brumteso írta:
Bocsánat, ha már Jehova tanúi...
Érdekelne, hogy mit gondoltok erről: pár hete találkoztam egy Jehova tanúval.
Elkértem a Bibliáját, hogy megnézzem, hogy írták a János 1, 1-ben az ominózus mondatot: Isten volt az Ige vagy Isteni volt az Ige.

Nagy meglepetésemre Ige helyett Szó volt odaírva. Vajon egyértelmű mellébeszélés?


Örülök, hogy volt erőd kivenni a kezéből a Bibliát. :) Mások még ezt sem teszik..

Ha legközelebb találkozol velük, akkor már ne a verset nézd meg, hanem a könyv hátulján lévő 5. sz. függeléket. „ Jézus — isteni természetű; isteni lény”

A tanulmány elejéről vett hivatkozások…
Bár nekem megvan ez a fordítás is, viszont mivel nem vagyok önátadott Tanú, nem hiszem, hogy jó szemmel néznék, ha a teljes tanulmányukat bemásolnám… :)
1808 „és a szó egy isten volt” The New Testament, in An
Improved Version, Upon
the Basis of Archbishop
Newcome’s New Translation:
With a Corrected Text (London).
1829 „és a Logosz egy isten volt” The Monotessaron; vagy The
Gospel History, According to the
Four Evangelists (1. kötet;
John S. Thompson; Baltimore).
1864 „és egy isten volt a Szó” The Emphatic Diaglott (J21,
sorközi olvasat; Benjamin
Wilson; New York és London).
1879 „és a Szó egy isten volt” La Sainte Bible (Segond-Oltramare;
Genf és Párizs).
1928 „és a Szó isteni lény volt” La Bible du Centenaire (Société
Biblique de Paris).
1931 „és isten volt az íge” Új Testamentom (Kecskeméthy István;
Skót Nemzeti Biblia-társulat;
Budapest).
1935 „és a Szó isteni volt” The Bible — An American Translation
(J. M. P. Smith és E. J. Goodspeed;
Chicago).
1950 „és a Szó egy isten volt” New World Translation of the Christian
Greek Scriptures (Brooklyn).
1975 „és egy isten (vagy Das Evangelium nach Johannes
istenféle) volt a Szó” (Siegfried Schulz; Göttingen
[Németország]).
1978 „és isteni természetű volt Das Evangelium nach Johannes
a Logosz” (Johannes Schneider; Berlin).
1979 „és egy isten volt a Logosz” Das Evangelium nach Johannes
(Jürgen Becker; Würzburg [Németország]).

És a magyarázat, hogy Miért…

(Bár így gyanítom, hogy nem is a lényegre figyeltél fel….)


Mi a mellébeszélés?
Mármint miben érzed, hogy mellé beszélnek.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

A mellébeszélés pedig
HozzászólásElküldve: 2008. dec. 07., vasárnap 22:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
Lucius írta:
Ha legközelebb találkozol velük, akkor már ne a verset nézd meg, hanem a könyv hátulján lévő 5. sz. függeléket. "Jézus- isteni természetű; isteni lény"

A tanulmány elejéről vett hivatkozások.....
Bár nekem megvan ez a fordítás is, viszont mivel nem vagyok önátadott Tanú, nem hiszem, hogy jó szemmel néznék, ha a teljes tanulmányukat bemásolnám
És a magyarázat, hogy Miért....

(Bár így gyanítom, hogy nem is a lényegre figyeltél fel...)

Köszönöm a felsorolást, nagyszerű, hogy ideírtad ezeket. Nagyon érdekes!
A mellébeszélés pedig jelen esetben Jézus istensége témábani állásfoglalásuk. Szóval: ez az a téma, ami számomra leginkább mutatja, hogy Jehova tanúi tanrendszere Biblia ellenes. Vannak más igehelyek, amik ezt világosan mutatják {Rom 9,5; Mt 28,18, Filip 2,11}, de gyanúm szerint a János 1,1 csupán olyan fordításokban, amely nem az ő fordításuk. Ezért kértem el, hogy a János 1,1 -et megnézzem, az ő fordításában hogy van, ugyanis korábban beszélgetésekben többször mondták nekem, hogy nem Isten maga volt az Ige, hanem hogy isteni volt az ige.
Gondolom, érzed annak az i betűnek, ami a különbség, a jelentőségét.
Bocs, szerinted mi a lényeg?
Köszönöm a tippet, szóval 5-ös függelék. Nem is gondoltam volna, hogy ilyesmit alkalmaznak....

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A mellébeszélés pedig
HozzászólásElküldve: 2008. dec. 08., hétfő 01:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Brumteso írta:

Köszönöm a felsorolást, nagyszerű, hogy ideírtad ezeket. Nagyon érdekes!
A mellébeszélés pedig jelen esetben Jézus istensége témábani állásfoglalásuk. Szóval: ez az a téma, ami számomra leginkább mutatja, hogy Jehova tanúi tanrendszere Biblia ellenes. Vannak más igehelyek, amik ezt világosan mutatják {Rom 9,5; Mt 28,18, Filip 2,11}, de gyanúm szerint a János 1,1 csupán olyan fordításokban, amely nem az ő fordításuk. Ezért kértem el, hogy a János 1,1 -et megnézzem, az ő fordításában hogy van, ugyanis korábban beszélgetésekben többször mondták nekem, hogy nem Isten maga volt az Ige, hanem hogy isteni volt az ige.
Gondolom, érzed annak az i betűnek, ami a különbség, a jelentőségét.
Bocs, szerinted mi a lényeg?
Köszönöm a tippet, szóval 5-ös függelék. Nem is gondoltam volna, hogy ilyesmit alkalmaznak....


Igen, akkor én értettem félre.
A ján 1:1-ben pont arról beszél az ő fordításuk, hogy olyan, mint isten.
Azaz Isteni. (Csak előző hozzászólásodból nemlátszott egyértelműen mire gondolsz)

És igen, itt egy melléknevesítő formát alkalmaznak. A miért megjelőlését pedig a görög nyelvtanra helyezték. A görögben a Teosz szó előtt szerepel egy ’hó’ azaz határozott névelő. Ha ez ott van, akkor a Teosz (isten) megváltozik, és főnévként, mint névhelyettesítő névmás lesz. ’Az Isten.’
Míg a másik teosz, ami a Logoszra utal nem szerepel a határozott névelő, így mint melléknév Isteni, azaz tulajdonságra utal.

(megjegyzem a függelékeket, azért tették bele, hogy a felhasználó ezen fontos kérdésekben, határozottan tudjon állást foglalni, még akkor is,ha maga nem járatos a görög nyelvben.)

És más függelékek, más témaköröket boncolgatnak.

Én is sokat gondolkodom a dolgon, főleg mert van egy vers ami enged következtetni.
(PÉLDABESZÉDEK 8:22)
Az Úr az õ útának kezdetéül szerzett engem; az õ munkái elõtt régen.
Az én olvasatomban maga a Logosz jelenti ki.
(persze sok más logikai vonal, de ez a legerősebb.)

Viszont azt tudom, hogy Istennek nincs kezdete.
Ő maga pedig azt mondja, hogy előtte nem volt Isten, és utána sem lesz egyse. Nem alkotott, hozott létre. (bár némelyeket olykor istenné tett, mint Mózest is Egyiptom istenei felett…)

Szóval sok fordítást meg kell, és érdemes nézni, és lehetőség szerint minél korábbit.
És talán nem mondok butaságot, ha kontextusban érdemes szemlélni, és eljutni a konzekvenciákhoz.

Mikor van időm akkor ilyesmikben nagy kedvem lelem.

És főleg mert tisztán akarunk látni dolgokat.
Ahogy említettem is nekem megvan az UVF. És nem vagyok rest, összevetni a latinnal, és göröggel, vagy akár héberrel.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A mellébeszélés pedig
HozzászólásElküldve: 2008. dec. 08., hétfő 09:27 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Lucius írta:
Én is sokat gondolkodom a dolgon, főleg mert van egy vers ami enged következtetni.
(PÉLDABESZÉDEK 8:22)

A példabeszédek 8-at nem lehet idevenni, mint amely Krisztusról ad felvilágiítást.
Az irodalmi stílusa miatt ez a példapeszédek sajátossága. A bölcsesség mint megszemélyesítés(de nem valóságos személyként) szerepel itt, nem Krisztusi típusról, előképről beszél a szöveg.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség