Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 124  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 22., szerda 12:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tiv!
Lásd fentebb, amit Indunak írtam. Ne mosd össze a lustákat a magatehetetlenekkel és akkor mindjárt más eredmény jön ki neked is. :)
Továnbbá:
Idézet:
Kedves Ex hol van itt az érdem??? Ja Urunknál... Ha ezt te is felfognád végre...

Nagyon belekeveredsz a világba (politikájának egyik irányzatába), és képes vagy az igét is hozzá formálni, é szajkózni, de kiragadva és a többit, a sokkal súlyosabbat figyelmen kívül hagyva.

Szomorú ha amúgy jó és tiszta látású ember így eltud tévedni.

A ne ítélj, hogy ne ítéltess igét sokszor szokták rossz helyen idézni, de ez most a te esetedre illik. A törvénykezéssel az a baj, tudod, hogy az ítélkező első sorban saját fejére húzza az ítéletet. Mert ha segélyezés szükségességét úgy hangoztatod ahogy, akkor saját magadat ítéled el. Annak a gépnek az árán amin beírtad ezt az üzenetet, a pekopizott képen lévő család egy hétig elélne. És ha nem is vagy gazdag jelen állapotodban is a világ leggazdagabb 10%-ában vagy, tehát ha komolyan gondolod az egyenlőséggel amit gondolsz akkor oda kellen adnod mindenedet a 90%-nak. Miért nem veszed természetesnek, hogy odaadd mindened?
A világ nem így működik a Biblia szerint sem.
Az emberek humanitásának érzései felgerjesztésének következtében rengeteg segély megy Afrikába, a nyomor pedig nem enyhül, hanem terjed. És azért, mert egyszerűen nem ez a megoldás. Számukra nem a segélyezés a megoldás hiába adakozik sok jószándékú ember arra, soha nem fog segíteni rajtuk.
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2008. okt. 22., szerda 13:12-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 22., szerda 13:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Lásd Magyarország egy vékony kissebbség tartja el a sumák többséget. Döglődünk is rendesen. Visszatérve a példádra. Azért lehetett mezgerelni mert az ott dolgozók igazságos bérért megdolgoztak a termésért, és a szegények nem a magtárhoz mehettek, hanem a learatott mezőre. Az ötven éves szolgaság, vagy vagyonelkobzás bizony egy életre szóló következménye volt a felelőtlen gazdálkodásnak.
üdv
ex


könyörgöm, munkát adjanak már az embereknek!

Kép

majdnem az egész ország tele van munkanélküliekkel, és nem mind azért, mert nem akar dolgozni.Ha sürgősen nem ezt teszik, akkor nem tudom mi lesz.Káosz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 22., szerda 13:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Azért Cilla meg kell, hogy említsem, hogy vannak Mo-n olyan részek, ahol munkaerő-hiány van. Ahol a szomszéd országokból járnak át dolgozni a magyaro-i gyárakba, mert a magyar munkaerő elfogyott. Van rá példa, hogy egy újabb befektetés Mo-n azért nem valósul meg egy helyen, mert ott már nincs elég munkaerő.

Csak míg Amerikában természetes, hogy ha itt nincs munkám, akkor tovább költözök egy másik államba, ahol van - Magyarországon nem túl mobilak az emberek, és nem hajlandók elköltözni egy másik megyébe, hogy kapjanak munkát (pedig jóval kisebb táv, mint Amerikában egy államot váltani) valszeg nincs ennek kialakulva a kultúrája.

(Persze nem a teljesen képzetlen rétegekről beszélek, mert azok valszeg más megyében sem kapnának munkát)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 22., szerda 13:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Cilla!
Ezt a munkanélküliséget az okozza, hogy nem teljesítmény szerint történik az elosztás.
Megbüntetik, aki dolgozik és aki munkát tud adni és jutalmazzák a lustaságot a butaságot, felelőtlenséget.
Te sem tudod megmondani, hogy akik nem dolgoznak, azok közül hányan akarnak.
Azt tudom, hogy otthon a faumban anyám alig kapott valakit pénzzért, hogy felvágja és behordja a tüzelőjét, miközben 405-os munkanélküliség volt.
Vagy Olaszliszkán ahol agyonvertek azt a tanárt, pár éve napszámba kerestek vagy negyven embert. Ketten jelentkeztek munkára.
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2008. okt. 22., szerda 13:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 22., szerda 13:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
(egy másodperccel gyorsabb voltam :*: )

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 22., szerda 13:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
(egy másodperccel gyorsabb voltam :*: )

Indu a villám! :D :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 22., szerda 14:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Indu!

Idézet:
InduAzért Cilla meg kell, hogy említsem, hogy vannak Mo-n olyan részek, ahol munkaerő-hiány van. Ahol a szomszéd országokból járnak át dolgozni a magyaro-i gyárakba, mert a magyar munkaerő elfogyott. Van rá példa, hogy egy újabb befektetés Mo-n azért nem valósul meg egy helyen, mert ott már nincs elég munkaerő.



Ez lehet, nem tudom, csak azt olvasom, hogy minden évben egyre több a munkanélküli.Most megint azt mondják, hogy még több embert bocsátanak el.

Idézet:
Csak míg Amerikában természetes, hogy ha itt nincs munkám, akkor tovább költözök egy másik államba, ahol van - Magyarországon nem túl mobilak az emberek, és nem hajlandók elköltözni egy másik megyébe, hogy kapjanak munkát (pedig jóval kisebb táv, mint Amerikában egy államot váltani) valszeg nincs ennek kialakulva a kultúrája.



Á, nemcsak ez a baj, hogy a magyar ember röghöz kötött.
Magam példáját hozva, anno én is gondoltam rá, hogy bárhová elmennék az országban, csak legyen munka.Igen, de hova?albérletbe?A lakást adjam ki?de meddig, mert ugye bizonytalan ma már, hogy meddig van az a cég ahova mész, vagy éppen mikor lesz leépítés?Bizonytalan az egész.Egy gyermekkel nem mertem ilyen rizikóba beleugrani(lehet, hogy gyáva voltam)Maga a leköltözés, sem lett volna két fillér.Ja és a világ egyik legnehezebb dolga egy albérlőt kitenni, ha szükséged van a saját lakásodra.
Kint annyival könnyebb, hogy bérlik a lakásokat(gondolom)Itt pedig nincsenek bérlakások, legalábbis úgy tudom.


Idézet:
(Persze nem a teljesen képzetlen rétegekről beszélek, mert azok valszeg más megyében sem kapnának munkát)


Azt nem értem, ha segélyre van pénz, akkor miért nem lehet azt munkabérre fordítani, és mondjuk Kukutyinban beindítani asztalosüzemet.
Ezt még nem értem.

Lehet azért, mert tulajdonképp már így is túltermelés van áruból, és ha még jönnének ezek a kis cégek, lejjebb mennének az árak, de a nagyoknak ez nem jó.Nem???És még ők mindig így járnak jobban, ha kifizetnek egy kis segélyt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 22., szerda 15:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
exrefisKedves Cilla!
Ezt a munkanélküliséget az okozza, hogy nem teljesítmény szerint történik az elosztás.
Megbüntetik, aki dolgozik és aki munkát tud adni és jutalmazzák a lustaságot a butaságot, felelőtlenséget.



Nem vagyok egy nagy lángész én sem, engem is jutalmazhatnának :*: :*:

Idézet:
Te sem tudod megmondani, hogy akik nem dolgoznak, azok közül hányan akarnak.
Azt tudom, hogy otthon a faumban anyám alig kapott valakit pénzzért, hogy felvágja és behordja a tüzelőjét, miközben 405-os munkanélküliség volt.
Vagy Olaszliszkán ahol agyonvertek azt a tanárt, pár éve napszámba kerestek vagy negyven embert. Ketten jelentkeztek munkára.
üdv
ex



Tényleg nem tudom.Csak az a félő, hogy tényleg már csak azok maradnak itthon, akik nem akarnak dolgozni, mert ismerek fiatalokat, épp azért mentek el, mert vagy nem kaptak munkát, vagy nevetséges bért kaptak volna.Tisztességgel megállják a helyüket s nem nagyon akarnak már hazajönni.
Nehéz dolgok ezek.

:*: :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 22., szerda 17:22 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Indu írta:
Azért Cilla meg kell, hogy említsem, hogy vannak Mo-n olyan részek, ahol munkaerő-hiány van. Ahol a szomszéd országokból járnak át dolgozni a magyaro-i gyárakba, mert a magyar munkaerő elfogyott. Van rá példa, hogy egy újabb befektetés Mo-n azért nem valósul meg egy helyen, mert ott már nincs elég munkaerő.

Csak míg Amerikában természetes, hogy ha itt nincs munkám, akkor tovább költözök egy másik államba, ahol van - Magyarországon nem túl mobilak az emberek, és nem hajlandók elköltözni egy másik megyébe, hogy kapjanak munkát (pedig jóval kisebb táv, mint Amerikában egy államot váltani) valszeg nincs ennek kialakulva a kultúrája.

(Persze nem a teljesen képzetlen rétegekről beszélek, mert azok valszeg más megyében sem kapnának munkát)


Kedves Indu
Sajnos ez sem igaz.
Mivel nincs miből költözniük, míg éveken át gyűjtöttek szüleim pl. Ahol élnek nem ér annyit a családi házuk hogy a községünkben Pest megyében tudnának egy szerényebb házat venni.
Tehát ha eladnák is (nem megélhetési probléma, csak közelebb lennének.) nem tudnának venni semmit.
A pedig nincs is sem ház sem anyagiak, sem képzettség, akkor ....

Az utazásról. Én is feleségem is kb 60km 2,5 óra alatt tud megtenni.
12+ 5 óra, mi marad pihenésre??
Na és a busz ami nem várja meg a vonatokat...?

És ez csak egyik vonal, pl ilyen volt az ami kisikolt nem rég.
Szóval ha csak ezen változtatnának már is jobb lehetőségek lennének, de ott is inkább a saját vagyonuk gyarapításán jár az eszük...

Szerintem ez a legnagyobb probléma MO nincs senki aki valóban tenni is akarna csak hatalmat akar, hogy gyarapodjon ő és ismerősei.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 24., péntek 22:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Háziból még ajándékozni is szabályba ütközik.
A családi kalákában leölt disznó és az üzemi disznóvágás között a hatóság nem tesz különbséget árban, mennyiségben vagy körülményekben. A családi disznótor határa a kerítés, azon belül családi a fogyasztás. Nincs akadálya a disznóvágásnak, nem tilos a hurka, kolbász, disznósajt betöltése, abálása, füstöltetése. Nem büntetendő a disznótoros vacsora sem.

Milyen jó, hogy megengedik, hogy kerítésen belül elfogyaszthatjuk azt a disznót, amit saját magunk neveltünk, a saját pénzünkből!

Amint a disznóság elhagyja a portát – közfogyasztásnak számít. Így a kóstoló ajándékozása is.

Tehát ha kapok a nagynénémtől 3kg sertéshúst, azután adóznom kellene.

Hát, hadd ne mondjam el amit gondolok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 30., csütörtök 20:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://www.hirszerzo.hu/cikk.a_vatikan_ ... 85217.html
Nem tudom érzite-e, hogy ez mennyire gáz.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 30., csütörtök 23:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
http://www.hirszerzo.hu/cikk.a_vatikan_a_pszichologiahoz_fordul_a_papi_hivatasokert.85217.html
Nem tudom érzite-e, hogy ez mennyire gáz.
üdv
ex


ez, nem is tudom elmondani.....................

a végén írottaktól meg felfordul a gyomrom


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 31., péntek 14:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
exrefis írta:
http://www.hirszerzo.hu/cikk.a_vatikan_a_pszichologiahoz_fordul_a_papi_hivatasokert.85217.html
Nem tudom érzite-e, hogy ez mennyire gáz.
üdv
ex


alapvetően én semmi kivetnivalót nem látok abban hogy korszerű módszerekkel teszik hatékonyabbá a felvételi módszereiket. van egy probléma (sok a sexbotrány) a cölibátus tabutéma, hát eleve absztinenseket kell beválogatni a csapatba. a pszichológia semmivel sem rosszabb a többi tudománynál, főleg mivel már olyan sok irányba továbbfejlesztették. régóta több mint freudizmus, de ezt gondolom nem kell taglalni ezen a helyen. lelkészeink pszichológiai analfabétizmusa szerintem sokkal nagyobb gáz. talán az az egyik baj, hogy egyszerre akarnak mindenkiből lelkészt és teológust faragni, ami pedig két totál eltérő hivatás. kár hogy már nem lehet közöttünk Gyökössy Bandi bácsi véleménye érdekelne a témában.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 31., péntek 15:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
sztalker írta:
exrefis írta:
http://www.hirszerzo.hu/cikk.a_vatikan_a_pszichologiahoz_fordul_a_papi_hivatasokert.85217.html
Nem tudom érzite-e, hogy ez mennyire gáz.
üdv
ex


alapvetően én semmi kivetnivalót nem látok abban hogy korszerű módszerekkel teszik hatékonyabbá a felvételi módszereiket. van egy probléma (sok a sexbotrány) a cölibátus tabutéma, hát eleve absztinenseket kell beválogatni a csapatba. a pszichológia semmivel sem rosszabb a többi tudománynál, főleg mivel már olyan sok irányba továbbfejlesztették. régóta több mint freudizmus, de ezt gondolom nem kell taglalni ezen a helyen. lelkészeink pszichológiai analfabétizmusa szerintem sokkal nagyobb gáz. talán az az egyik baj, hogy egyszerre akarnak mindenkiből lelkészt és teológust faragni, ami pedig két totál eltérő hivatás. kár hogy már nem lehet közöttünk Gyökössy Bandi bácsi véleménye érdekelne a témában.
Kedves Sztalker!
Félreértetted. Nem a pszichológiával van bajom, az nagyon hasznos lehet, ha nem lépi át a határait.
Azzal sincs semmi baj, ha egy kft. humánerő managerei pszicológiai tesztekkel választják ki munkatársaikat, de az Egyház, ha Egyház, akkor az nem kft. Ott a szolgálatba állításnak bibliai útmutatói vannak, ott a Szentszellem által küldenek ki vagy állítanak szolgálatba embereket, nem pszi teszteket hívnak segítségül, hanem az Úr nevét, stb. Erre gondoltam, és bizony bibliai szemszögből nézve nagyon gáz ez a metódus.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 02., vasárnap 10:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
nézd én annyit tudok, hogy a ref teológián sem egy szentszellemmel átitatott médium, hanem rengeteg vizsgakérdésre adott válasz alapján dől el, kiből lesz lelkész. nagyon jó lenne ha úgy menne a dolog ahogyan te leírod, de sajnos itt az evilágban működő egyház azzal főz amilye van neki. persze segítségül hívva az Úr nevét, de ezt gondolom a katolikusok sem mulasztják el. a kisegyházak talán emiatt elég képzés ellenesek, többet adnak az ösztönös evangélizátori mentalitásra. ha jól tudom. mi pedig átestünk a ló túloldalára és tudósképzés folyik lelkészképzés helyett.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség